Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41401) Winner_hun válasza Winner_hun (#32879) üzenetére


Winner_hun
félisten

9-én elvittem a gépet szervizbe mert most tudtam egy kicsit mellőzni. Pár napja hoztam el, tegnapelőtt csiszoltam vele először. A fémes hang megszűnt. Van az oldalvezető ami elkopott még anno, kértem cseréljék azt is. Garanciába elintézték, mert hogy azt csak talppal együtt lehet cserélni, 10k körüli ára van... namost néztem ezt a vezetőt és folyamatosan nekiér a szalag még akkor is, ha az teljesen ki van állítva a gép széléig, nem is a futófelület közepén megy. Ezen kívül folyamatosan jár a szalag jobbra-balra néhány mm-t ahogy nekiér a vezetőnek. Ez normális? Lehet csak elszoktam tőle, viszont tartok attól hogy így megint gyorsan el fog kopni az az oldalvezető.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41402) bim válasza Skillet (#41400) üzenetére


bim
veterán

30Nm-es ütvecsavarozót felesleges venni mert azon a nyomatékon nem fog kiperdülni a bit a sima behajtónál sem és ez a nyomaték nulla. 100Nm körül keresgélj azzal már picivel nagyobb csavarok is könnyedén bemennek. Dewaltnak és Milwaukee-nek is vannak 10,8-as gépszettjei normális árban.

(#41403) zoli03 válasza bim (#41402) üzenetére


zoli03
őstag

Ez nem ütvecsavarozó, hanem olyan, mint egy sima fúró, csak nem tokmány van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#41405) Kiscsőke válasza Skillet (#41400) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Egy árkategóriában a szettek nagyjából ezek amik neked jók lehetnek, én a makitánál maradtam tavaly, CLX201SM szettet vettem (meg lehet állítani az akksin, elvileg a dewalt orrnehéz, 4 Ah-s akksi van hozzá, és ehhez is lehet venni több fajta egyéb gépet akksi nélkül) azóta vettem egy akkus porszívót mert kellett a feleségemnek egy kisebb porszívó! Ha egybe megveszed a szettet olcsóbban jön ki mintha külön külön ruházol be a gépekre.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#41406) Skillet válasza bim (#41402) üzenetére


Skillet
addikt

Ütvecsavarozóra nincsen szükségem. Csak ilyen kis finom, nyugis behajtókra :)

(#41404) local1
4Ah-ás gépekre én is gondoltam, de a mostani pl 1.3-as.
EZ az. És ILYEN paraméterekkel. Szerintem egyelőre megleszek 1-2 2Ah-ás géppel.

(#41405) Kiscsőke
Gondolkozom még a 4Ah-ás szetteken.
Ez nem az az árkategória! Én 33 körül vettem a mostani szettet kb 7 éve. Most is max 45-50-ből kellene kijönnie egy szettnek, + külön egy gépnek aksi nélkül.

Majd csavarhúzóra és bittartóra mondjatok még valamit, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41407) unreg1 válasza Skillet (#41406) üzenetére


unreg1
tag

Szerintem ha már behajtót veszel, akkor az ne csak behajtó legyen, hanem tokmányos, hogy tudj fúrni is vele, ha éppen azt akarsz.
Kár lenne egy gép képességeit leszűkíteni ugyanazért a pénzért.

(#41408) yooccoo válasza Skillet (#41400) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ez két ugyanolyan tudású gép .. nem sok értelmét látom ilyen összeállításban megvenni
egy normál tokmányos fúró-csavarozó és egy ütvecsavarozó akkor már .. viszont az meg indokolatlan a te igényeidhez

(#41409) Kiscsőke válasza Skillet (#41406) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A rúd akksishoz csak 1.3Ah-s akksik vannak, nincs hozzá nagyobb. Ha összehasonlítod az egy gép 2 akksi árakat nem sok különbséget találsz a rúd akksis és a talpra állítható között. Sőt a 2 Ah-s olcsóbb! Amit az előző hozzászólásodban linkeltél akksi nélkül az nem rúdakksis hanem pont a CXT remdszerhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#41410) dozi-dozi


dozi-dozi
újonc

Érdeklődnék , hogy kawaski kcs1300 körfűrészről valami tapasztalat ?

(#41411) jimy_l válasza dozi-dozi (#41410) üzenetére


jimy_l
tag

Nekem volt már kawasakim, és tervezem, hogy megint lesz. :C
Habár azok nem fűrészeltek. ;]
K_rva jó gépek, a fűrészről nem tudok nyilatkozni. :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#41412) dozi-dozi


dozi-dozi
újonc

c

(#41413) Skillet válasza unreg1 (#41407) üzenetére


Skillet
addikt

igen, de az egyik az tokmányos lenne. az lenne szettben elvileg, 2 aksival, töltővel, dobozban... és külön mellé vennék egy nem tokmányost.
fúrásra lenne a régi 330d, az új DF330, csavarozásra meg a DF031. csavarozni persze az előbbiekkel is lehetne, nyilván.

(#41408) yooccoo
nem kellene cserélgetni a biteket, vagy csak ritkábban. több gép érdekel, nem feltétlenül különböző tudásúak.

(#41409) Kiscsőke
de én nem is szeretnék rúd aksis gépet :N elég az az egy, ami van. :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41414) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a Blum pánthoz: Blum 71B3550 jó lenne ez az egyenes szerelőtalp: Blum 175H3100 ? Vagy inkább a kereszttalpas: Blum 173H7100 ?

Mi a különbség a kettő között? Könnyebb valamelyiket felszerelni?

Illetve még egy kérdés, ebbe a pántba lehet rakni nyitásszög határolót? Nem szeretném, ha 110 fokig nyílna.

Előre is köszi :R

(#41415) Bakus válasza gaben1117 (#41414) üzenetére


Bakus
tag

Jó hozzá az egyenes szerelőtalp. A különbség annyi a két szerelőtalp között, hogy az egyik kereszt alakú a másik pedig egyenes ezáltal a pánt teljesen eltakarja. Én csak egyenes szerelőtalpat használok mivel esztétikusabb. Lehet venni hozzá külön nyitásszög határolót, ha jól emlékszem 85 fokig nyílik vele az ajtó.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41416) Keef_Lee válasza jimy_l (#41411) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Csak ez a gyári kawa szín! :O

(#41417) gaben1117 válasza Bakus (#41415) üzenetére


gaben1117
senior tag

Nagyon köszi, szerintem akkor én is az egyeneset választom. :)

Még egy kérdés eszembe jutott. Ha gázteleszkópos felnyíló ajtót tervezek, oda érdemes ilyesmi kivetőpántot tenni felülre, ami fékes, excenteres stb., vagy fölösleges? Számítanak és működnek ott is ezek a funkciók, vagy csak annyi a feladata hogy megvezesse az ajtót?

(#41418) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy kb. 2,5x2,5m-es fémvázas kerti fészert borovi lambériával beborítva, a tetején zsindellyel.
Ajtóval kapcsolatban lenne kérdésem.
Ez ugyan beltéri ajtó, de mibel borovi valyon hogy bírja a kültéri viszonyokat (eső, hó fagy, stb.)? Az egészet ilyen lazúrral szeretném kezelni.

Gondolkoztam a praktiker-es, OBI-s fészeren is, de egyrészt annyiból én is megcsinálom, másrészt nem túl bizalomgerjesztő. Nekem kicsit a Szent Lélek tartja össze benyomásom volt amikor megnéztem.

(#41419) Bakus válasza gaben1117 (#41417) üzenetére


Bakus
tag

Szerintem inkább vegyél valamilyen Blum Aventos felnyíló vasalatot sokkal jobban járnál vele. Mekkora lenne a felnyíló ajtó?

"A víz örök, de a gép változik"

(#41420) gaben1117 válasza Bakus (#41419) üzenetére


gaben1117
senior tag

6 felnyílós lesz, ebből 4 Aventos HK-S, a maradék kettőt viszont gázteleszkóppal akarom és kivetőpánttal, mert ritkán lesz használva és túl magas a korpusz a HK-S-hez. (egyik 408mm magas és 600 mm széles, másik meg 554 magas és 600mm széles.

Szóval HK-S nem jó, drágább meg pazarlás lenne ezekre a helyekre, nagyon ritkán lesz használva. :)

Szóval a kivetőpánt kérdés továbbra is aktuális a gázteleszkóphoz.

(#41422) Bakus válasza #05304832 (#41421) üzenetére


Bakus
tag

+1
A 408x600-as ajtóhoz is jó a HK-S azt még elbírja a legerősebb erőhordozó.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#41423) gaben1117 válasza #05304832 (#41421) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszönöm a tanácsot, megfontolom. :) És az általam írt ajtókhoz 1 vagy 2 db HK-XS-re lenne szükség? Úgy látom ezeket nem párban, hanem egyesével árulják.

De ha mégis úgy döntök, hogy gázteleszkópot teszek fel, akkor a kivetőpántos kérdésre is tudnál válaszolni? :))

(#41424) Bakus válasza gaben1117 (#41423) üzenetére


Bakus
tag

Én két darab közepes erősségű HK-XS-t tennék mindkét ajtóra. Használhatsz fékes pántot hozzá nyugodtan.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41427) bim válasza #05304832 (#41404) üzenetére


bim
veterán

Igazából nem tudom mi a dög nehéz. 107Nm 1,04kg :F
Volt nekem is sima makita ami 44Nm-t tudott és állandóan lerágta a bitet nagyobb csavarnál. Ütvecsavarozónál nem fordul ki.

(#41429) Skillet válasza #05304832 (#41425) üzenetére


Skillet
addikt

3600 :B

Amúgy pont jól jön nekem is ez az egész, mert a gázteleszkóp egy forintot sem ért a Felnyíló ajtókhoz, szóval én is ilyennel fogom megoldani. 500mm magas az ajtó és 1200mm széles. A legerősebb jó lesz, vagyis abból 2.

(#41426) local1
Igen, ilyesmi az elképzelés :K rengeteg idő elmegy a bitek cserélgetésével.
Kézi csavarhúzót és mágneses/reteszes bittartót tudtok még ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41431) Skillet válasza #05304832 (#41430) üzenetére


Skillet
addikt

Bútorlap az ajtó! Elvileg 11.8kg 1m2 bútorlap.
120x50-es az ajtó... illetve pár mm-rel kisebb, de ez most mindegy.
0.6m2x11.8kg=7.08kg
500x7.08=3540
Még pont belül lenne a határon... igaz, fogantyút nem számoltam :DDD
Szóval eléggé necces a dolog. :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41433) Bakus válasza #05304832 (#41432) üzenetére


Bakus
tag

A Falco bútorlap m2-re 11.8 Kg. Skillet jól számolt.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41434) mdk01 válasza #05304832 (#41425) üzenetére


mdk01
addikt

Nem javítás képpen, csak kiegészíteném, hogy ha ritkán használja az ajtót, a folyamatosan össszenyomott gázteleszkóp pár év és meghal.

(#41435) Skillet válasza #05304832 (#41432) üzenetére


Skillet
addikt

Ez 18-as lap. Igazából azt fogom csinálni, hogy mérlegre csapom a lapot fogantyúval együtt, aztán kiderül.
Én a 11.8-at amúgy anno úgy számoltam ki, hogy egy kisebb db lapot konyhai mérlegre tettem, azt szoroztam fel 1m2-re.
Felső ponton meg kell tartania, ennyi kb az elvárás.
Nagyon más ötletem nincsen, muszáj kipróbálnom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41438) mdk01 válasza #05304832 (#41436) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, már látom, kicsit félreérthető volt, az a mondat hogy "terhelés alatt tartja a pántot".

(#41439) mdk01 válasza Skillet (#41435) üzenetére


mdk01
addikt

Én a 11.8-at amúgy anno úgy számoltam ki, hogy egy kisebb db lapot konyhai mérlegre tettem, azt szoroztam fel 1m2-re.

Hitelesítetted a mérleget? Nehogy tévedj egy dekát. :R

Hidd el nem akarunk Neked rosszat, de nem fog működni.
Hazsnálj Aventos HK-t, vagy amit még tehetsz, hogy beraksz egy függőleges osztót(amúgy is illene az 1200mm-es szélességehez) és raksz még legalább egy HK-XS-t. Nem hiába írják ezt sem, bár a HK-XS-nél lefelejtették pedig megállná a helyét: Átfedési tartományok esetén az erősebb erőhordozó alkalmazását javasoljuk!

[ Szerkesztve ]

(#41442) Bakus válasza #05304832 (#41441) üzenetére


Bakus
tag

Én a két közepest a kisebb ajtókra gondoltam, erre a nagyra teljesen egyértelmű amit írsz. Osztó nélkül 1 éven belül biztos behajlana a szekrény alja.

"A víz örök, de a gép változik"

(#41443) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Mennyire hülyeség az, ha veszek élzáró gépbe való ABS-t, és azt valamilyen műanyag ragasztóval ráragasztom a bútorlap élére? Egy magasban lévő polcról van szó, tehát nem lenne igénybe véve, hogy felváljon emiatt.Vasalhatós fajtában nincs ez ami nekem kell, és leszedni és elvinni labszabászatba is macerás lenne ezt polcot, tehát ezért kérdem.
Ráadásul már van rajta élzáró.. Minden oldala duplungolt bútorlapból áll csak külön-külön élzárva a két bútorlap, én pedig egybe szeretném, és vasalhatós fajtában nem találtam ilyen színű 40mm-es élzárót, csak ABS-ben ezért a kérdés :)

(#41444) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Szép, pontos élzárás van mostanság, esetleg új technológia?
Fehér anyagból az utóbbi pár évben csináltattam bútorokat, polcokat, de a kis vékony csík látszik sajnos.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#41445) bim válasza #05304832 (#41428) üzenetére


bim
veterán

Attól mert van benne egy kis tartalék erő nem azt jelenti hogy ne tudnál kisebb csavart csavarozni vele érzéssel. Nyilván ezt nem tudod fúrásra használni. A bites befogású fúrók és adapterek pontatlanok. Hangjáról nem tudok nyilatkozni mert mi már vagy hozzászoktunk vagy megsüketültünk. :F
Az a tapasztalatom hogy aki nem használt még ütvecsavarozót az a sima tokmányos fúró/csavarozóra esküszik. Ezzel semmi gond nincs is mert történetesen lehet hogy neki a tokmány része sokkal fontosabb mert sokat fúr vele. Aki szimplán csak csavarozni szeretne annak kényelmesebb megoldás az ütvecsavarozó. Nyilván meg kell itt is választani milyen méretű csavarra mekkora gépet használsz. ;)
Mi pl. így nyomjuk a 6x200-as csavart az ellenlécbe.

(#41446) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Az aldiban most kaphato 5l-es deco style nevezetu lazurfestek 5k-ert. Van ezzel valakinek tapasztalata? Megeri vajon ?

Mi az az ekezet dragasag??

(#41447) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol kaphatnék méretre vágva olyan 250*250mm es fehér bútorlapot? Barátnőmnek kéne valamilyen kreatív célra teleütni szögekkel :D szóval lehetőleg valami puhább fa legyen.
Köszönöm.

(#41449) justgiveup válasza justgiveup (#41447) üzenetére


justgiveup
tag

A vastagság lemaradt, de gondolom ehhez olyan 20 mm kellene.

(#41450) yooccoo válasza Bacusuz (#41444) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a nagy "titok", hogy fehér anyagnál fehér ragasztót kell használni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.