Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) jpeetr válasza TCr (#1150) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Én sem, csak az írásaikat néha :)

(#1152) dni válasza Alex91 (#1148) üzenetére


dni
őstag

Miben tud többet. Megéri a 30%-os felárat?

(#1153) Alex91 válasza dni (#1152) üzenetére


Alex91
félisten

Az biztos, hogy hardverben xarabb (regbbi CPU, kevesebb RAM), de ahogy a forumat olvastam a szoftver se volt tokeletes :).

(Pont azt akartam jelezni, hogy a forgalmazo szerint a legjobb az arkategoriajaban, amiben en nem vagyok 100%-ig meggyozodve. Persze ettol meg lehet, hogy igazuk van... :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1154) M@trixfan válasza madgie (#1145) üzenetére


M@trixfan
addikt

A jelenlegi IOS 4-ben 720p-re van korlátozva a imenet. Ez lehet, hogy zavarna. IOS 5-ben már engedélyezve van az 1080p.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1155) dni válasza Alex91 (#1153) üzenetére


dni
őstag

Akkor marad a WD, ha hardveresen is jobb, és olcsóbb is. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1156) madgie válasza M@trixfan (#1154) üzenetére


madgie
titán

Hupsz, tényleg. No, ez viszont gáz, 720p-vel tudtommal nem lehetséges a 24p, így a mozifilmeket XY (jellemzően 3:2) pulldown-nal lehet csak nézni.

(#1157) dni válasza Alex91 (#1141) üzenetére


dni
őstag

És hogyan viszonyul a ASUS O!Play Air HDP-R3-hoz? Gyakorlatilag ugyan annyiba kerül.

(#1158) M@trixfan válasza madgie (#1156) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezt sajnos nem tudom pontosan, hogy 720p esetén így van-e. Én pont a 24p miatt gondolkodom médialejátszón HTPC helyett. Ugyebár külön kell venni a 24Hz és a 23.976 értékeket. Utóbbi jellemző a mozifilmekre és a videokártyák úgy néz ki nem igazán tudják pontosan. Az Anandtech írt róla. Gyakorlatilag ott tart a dolog, hogy drivert kell vadászni és közelítgetni a tökéletes 23.976-ot. Már teljesen rá voltam állva egy HTPC építésére de emiatt várok még. Ha nem pontos az érték akkor néha-néha megakad a mozgás vagy nem folyamatos. Ha valaki komolyan veszi az otthoni mozizást annak ez kardinális kérdés, pedig annyira hihetelen, hogy nincs ez megoldva PC-n.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1159) Alex91 válasza dni (#1157) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, szerintem amely lejatszok arban megtetszenek azokat hasonlitsd ossze, olvass roluk teszteket, velemenyeket a neten! Es amelyik a TE szempontjaidnak a legjobban megfelel azt kell megvenni :)! Mindegyiknel talalsz majd olyat, ami hianyzik a masikhoz kepest, vagy eppen olyat tud, amit a masik nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1160) madgie válasza M@trixfan (#1158) üzenetére


madgie
titán

:K

Én is végigjártam ezt az utat, a 23.976 Hz-et egyébként ATi/AMD kártyákon úgy kell beállítani, hogy a driverben 23-at választasz. tudom ,elvileg hülyeség, de így lesz 23.976, míg ha 24-et választasz akkor kerek 24 Hz lesz (és igen, úgy ugranak cca 40 másodpercenként egy frame-et az anyagok)

Normális médialejátszó tud 23.976-ot is, de tudtommal mind csak 1080p mellett, mert az a szabvány. Nekem is HD ready tévém van, de pont emiatt 1080p-vel hajtom.

(#1161) jpeetr válasza madgie (#1160) üzenetére


jpeetr
aktív tag

igen, a múltkor tesztelgettem a dunet. a 23.976Hz csak 1080p nél működött.

(#1162) tammmy


tammmy
tag

Milyen médilejátszót ajánlanátok?
Az igényeim:
- divx filmeket néznék pendriveról
- wifis netről youtube elérés legyen
- belső merevlemez nem kell ha normálisan kezeli a pendrive-ot
- legyen optikai kimenet házimozi erősítőhöz
(Bocs ha valami balgaságot írtam :-)

(#1163) wolfman


wolfman
veterán

Most kipróbáltam megint a HIMEDIA HD200b lejátszómat a SAMU HDTV-el és most jó. Nem mondom hogy tökéletes, de most már nem nézhetetlen a kép. Nem tudom mi volt a gond korábban. Most másik HDMI csatlakozóba dugtam, lehet ez. Bár sajnálom hogy semmiféle képelmosási rendszer nincs a kütyüben, de szerencsére a TVben van. :) (Fényképeknél jön jól.

Viszont sikerült kipróbáljam Blu-Ray filmekkel is. Sajnálattal tapasztaltam, hogy a menüt már nem kezeli a lejátszó! :( Ezt lehet valahogy orvosolni, vagy ez van, csak simán n2ts és kész. Csak mert ha olyan filmet akarok nézni aminek kimaradt jelenetek vannak közben, akkor ott darabokban vannak a fájlok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#1164) madgie válasza wolfman (#1163) üzenetére


madgie
titán

Meglepő is volna, ha vinné a BD menüt, ötször ennyibe kerülő lejátszók is sokszor csak pislognak erre az igényre.

(#1165) tlala válasza wolfman (#1163) üzenetére


tlala
addikt

Ennek nem hardveres oka van, - simán a baromi magas licenszdíj miatt nem teszik be az olcsóbb lejátszókba (a tiednél jóval drágábbakba sem).

[ Szerkesztve ]

(#1166) tlala válasza wolfman (#1163) üzenetére


tlala
addikt

Amúgy milyen TV az a "Samu HDTV"?

Csak azért vagyok rá kíváncsi, mert én egy 50"-os Pana plazmán tesztelgettem az ismerős HD200B-jét, és nagyon frankó képe volt, pedig azért az 50" kihozza a hibákat - nem volt ott szükség semmilyen "képelmosási rendszerre"...
(Amiben amúgy sem hiszek.)

(#1167) Tomix24 válasza tlala (#1166) üzenetére


Tomix24
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

(#1168) wolfman válasza tlala (#1166) üzenetére


wolfman
veterán

Samsung UE40B6000

Mondom hogy szép képe van a lejátszónak, csak sok kép már túl éles. Aztán van egy csúszka a TVn ha rádugom a lejátszót, hogy mennyire legyen éles a kép, azt egy picikét lejjebb kell húzzam(50-ről 40-re), akkor jó.

Számítógépen meg jobb képet kapok, de aztán rájöttem, hogy azért mert a gép picit elmossa a szarabb minőségű filmeket, a lejátszó meg ahogy van kiküldi. Ez az sötétebb árnyalatoknál látszik.

A DUNE lejátszók már kezelik gondolom a Blu-Ray lemez menüket is!?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#1169) TCr válasza wolfman (#1168) üzenetére


TCr
veterán

Igen, a Smart sorozattól kezdve kezelik.
A kicsi Lite 53D fw-jét pedig tervezik úgy átalakítani, hogy az is kezelje.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1170) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Milyen lejátszót ajánlotok ami tud NAS-ként is üezemelni?
Eddig csak az Xtremer Pro-ról hallottam ilyet.

"Csak úgy mondom"

(#1171) Alex91 válasza Csapi007 (#1170) üzenetére


Alex91
félisten

Ajánlani nem ajánlom. Nem jó megoldás...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1172) Csapi007 válasza Alex91 (#1171) üzenetére


Csapi007
veterán

Mármint az adott térmék nem jó vagy az a megoldás hogy egyben van a két eszköz?

"Csak úgy mondom"

(#1173) Alex91 válasza Csapi007 (#1172) üzenetére


Alex91
félisten

A megoldás. NAS-nak eléggé korlátozott lesz, és lassú. Szinte bármelyik elérhető megoldás. De nézd meg a WD TV LIve Hub-t is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1174) TCr válasza Csapi007 (#1170) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

A Dune-ket is lehet NAS-ként használni (még stand by-ban is elérhető a vinyó), de nem tudom, hogy mennyivel különbözik ez egy céleszköztől.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1175) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Érdeklődnék, hogy van-e valaki, aki hasonló igényekkel van megáldva, mint én, s tudna ajánlani egy remek, megfizethető médialejátszót. :B
Elvárások:
- DTS-HD-MA és társai hangformátumok direkt kiküldése házi-mozi erősítőre
- Blu-ray ISO és könyvtáras szerkezet kezelése
- mkv akadásmentes futtatása
- Hálózatba tudjam kötni, hogy lássa a számítógép winyóját
- ne legyen zajos
Nagyjából ennyi...
Ha valamit kifelejtettem volna és jó ha benne van, akkor kérnék kiegészítést is... :B
Előre is köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1176) TCr válasza s7evcsenko (#1175) üzenetére


TCr
veterán

Ha ezt mind szeretnéd, és azt is, hogy ez mind tökéletesen működjön, akkor (tudtommal) erre a legolcsóbb megoldás a Dune Smart H1.
62 ezer Ft körül megkapod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1177) Tomix24 válasza s7evcsenko (#1175) üzenetére


Tomix24
addikt

Popcorn a-210....

(#1178) TCr válasza Tomix24 (#1177) üzenetére


TCr
veterán

BD ISO-t (és menüt) gond nélkül viszi?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1179) madgie válasza TCr (#1178) üzenetére


madgie
titán

Új firmware-rel igen, tegnap néztem egy BD ISO-t, könyvtárszerkezethez nemtom, mit szól.

(#1180) Tomix24 válasza TCr (#1178) üzenetére


Tomix24
addikt

"Blu-ray ISO és könyvtáras szerkezet kezelése"
A menüt itt hol olvasod? ;)

/BDMV/CLIPINF/
/BDMV/JAR/
/BDMV/PLAYLIST/
/BDMV/STREAM/
.....

De az új firmware a menün is segít állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Vindex válasza TCr (#1178) üzenetére


Vindex
tag

A Popi A-210-es lejátsza a BD menüt és a BD iso-t is, de az isot lassaban kezeli. Könyvtárszerkezetet nem lát.

(#1182) RZozo válasza s7evcsenko (#1175) üzenetére


RZozo
aktív tag

Ezeket a 20-30k-s lejátszók is tudják már, nem kell Dune vagy Popcorn.
Nálam pl. egy Egreat R1+ ezt mind tudta. De most van nálam egy Egreat S-100, ami pontosan ugyanazt tudja, mint a Dune vagy Popcorn.

(#1183) tlala válasza Vindex (#1181) üzenetére


tlala
addikt

"Könyvtárszerkezetet nem lát."

Érdekes, pedig a hivatalos magyar weboldalon az áll, hogy:
"...ezentúl az A-200 és A-210 is lejátszik teljes menüs Blu-ray filmeket, minden extrával és akár BD-J támogatással is merevlemezről, hálózatról! Így mindegy, hogy BD ISO, vagy könyvtárszerkezet (BSMV mappa) formájában van meg egy Blu-ray lemez 1:1-es másolata"

Vagy valamit én értek félre?

[ Szerkesztve ]

(#1184) Vindex válasza tlala (#1183) üzenetére


Vindex
tag

Vagy valamit én értek félre?

Mint írtam lejátsza az iso-t és az 1:1-es BD-t, de nem látja a könyvtárszerkezetet, mint a PC. Nem tudsz belépni pl. a "BDMV" mappába és ott nézelődni.

(#1185) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Köszönöm szépen a segítséget, nem számítottam ennyi javaslatra. :B
Mondjuk 50k, már túl van a lélektani határamon, de ha más nem lesz...

RZozo: Ez a "Egreat R1+" megér egy próbát...
Ha tényleg hozza azt, amit a tesztben, amit olvastam, akkor jó lehet.
Bár a könyvtáras bluray-ről nem esik szó benne.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1186) tlala válasza Vindex (#1184) üzenetére


tlala
addikt

Értem, köszi!

(#1187) TCr válasza Tomix24 (#1180) üzenetére


TCr
veterán

Nem olvastam sehol, csak kérdeztem, hogy azt tudja-e?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1188) RZozo válasza s7evcsenko (#1185) üzenetére


RZozo
aktív tag

Egreat R1+ ha jól emlékszem könyvtáras bluerayt is kezelt. Filmet lejátsza, hang, felirat választható. Az a teszt még az elég puritán gyári firmware-rel készült, attól elég rendesen okosítható. Már megjelent az utódja új Realtek chipsettel, arról még sok info nincs.
Amit most vettem az Egreat S100 pedig már blueray menüt is kezel. Chipset ugyanaz mint a jóval drágább Popcorn C-200 vagy Dune.

(#1189) kiralyil


kiralyil
csendes tag

Hello Mindenki!

Milyen média lejátszót ajánlotok az alábbi használatra:

1. LAN-on (TVersity) keresztül tudjon divx,mkv,esetleg BD ISO-t lejátszani.
2. 1080p
3. gyors, akadás mentes!!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1190) Predator2 válasza kiralyil (#1189) üzenetére


Predator2
addikt

1 hát azt az okosok megmondják
2-3 szerintem ezekre tökéletes a WDTV LIVE HUB 1TB Teszt

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1191) foglaltnev


foglaltnev
csendes tag

üdv,
erről tudtok mondani valami bíztatót? WD Elements Play 2TB
Vagy valami jó alternatívát? Igazából a skydigital venice V13HD-t néztem ki, de a hálózati része annyira nem érint, illetve a műanyag ház kicsit visszatart tőle.
Köszi!

(#1192) TCr válasza foglaltnev (#1191) üzenetére


TCr
veterán

A műanyag háztól miért tartasz?
Dobálni akarod?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1193) foglaltnev válasza TCr (#1192) üzenetére


foglaltnev
csendes tag

Egyrészt a hőleadását nem gondolom olyan jónak, másrészt meg kicsit talán gagyi hatása van tőle.
De végülis azt hiszem Venice lesz a dologból, mert ezekre a WD Elements Play 1TB és 2TB-os lejátszókra elég rosszakat írtak külföldi oldalakon. Csak gondoltam megúszom a külön vinyó vásárlást...
Viszont sigma chipeset akarok és olyat, ami lejátszik megbízhatóan szinte mindent. És 30nál többet sem akarok rá áldozni.

(#1194) TCr válasza foglaltnev (#1193) üzenetére


TCr
veterán

"Viszont sigma chipeset akarok és olyat, ami lejátszik megbízhatóan szinte mindent. És 30nál többet sem akarok rá áldozni."

Akkor még valahogy izzadj ki egy tizest, és vegyél egy Dune Lite 53D-t.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1195) Keksz válasza robi-k (#933) üzenetére


Keksz
senior tag

Hol vetted?
Az nem kifutott modell?
Én is azt akartam venni, de nem találok...
Csak az új modellt. :(

(#1196) robi-k válasza Keksz (#1195) üzenetére


robi-k
őstag

eBay.de

Ott van még új meg használt is.

(#1197) #09634560


#09634560
törölt tag

Melyik az uj Realtek csip??

(#1198) Keksz válasza robi-k (#1196) üzenetére


Keksz
senior tag

ja, akkor gondolom No-ban is laksz, nem?

(#1199) madgie válasza Keksz (#1198) üzenetére


madgie
titán

Sokan szállítanak ide a német ebay-ről is.

(#1200) robi-k válasza Keksz (#1198) üzenetére


robi-k
őstag

Miből vetted ezt? Székesfehérváron élek és a nagyfaluban dolgozok (azaz Pesten) ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.