Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Mrdevil válasza Mrdevil (#198) üzenetére


Mrdevil
addikt

Közben annyiban változott a helyzet,hogy a TV-n van optikai hang kimenet.Tehát már csak egy optikaból ----> RCA dekóder kellene nekem szerintem.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#202) deadi válasza doc (#200) üzenetére


deadi
tag

A beletekerés utáni lassú visszaállásra..

tisztelettel...

(#203) doc válasza deadi (#202) üzenetére


doc
nagyúr

ooo... nem igazan ertem mire gondolsz
tekerek, tekerek, megnyomom a play-t, jatszik :) en nem vettem eszre lassulast
igaz hogy a gombokra nem azonnal, hanem kb. fel mp kesessel reagal, de ez azert nem egy marginalis problema, altalaban nezem a filmet normal tempoban, nem porgetem :D

(#204) deadi válasza doc (#203) üzenetére


deadi
tag

Nos, amikor live volt nalam ez központi gond volt, ugyanis ha már tud valamit egy szerkezet, akkor ne a "nem használom" legyen a döntő érv.. :D

Egyébként lehet az a szoft volt hibás de itt jóval több, mint fél mp volt..:D

tisztelettel...

(#205) csakisti


csakisti
csendes tag

Sziasztok.

Melyiket javasoljátok inkább? A.C.Ryan Playon! HD Mini, vagy Asus O! Play?
Használhatság, és HD filmek lejáttszája szempontjából.

Köszi

(#206) deadi válasza csakisti (#205) üzenetére


deadi
tag

Nekem a HD mini vált be pár közül.

Egyszerű, praktikus, és szép a képe.

tisztelettel...

(#207) doc válasza deadi (#206) üzenetére


doc
nagyúr

csak eppen HD film lejatszasanak hianya miatt kiesik :)
ha kell a full HD (1080p) akkor a 'sima' WD TV HD johet szoba

(#208) csakisti válasza doc (#207) üzenetére


csakisti
csendes tag

Nem játtszik full hd-t? a ac ryan mini?

(#209) csakisti


csakisti
csendes tag

ill. még egy kérdés: az ac ryan mini megy samsung story stationnal?

(#210) Dirtyz válasza csakisti (#205) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én tegnapelőtt vettem az A.C. Ryan féle cuccot. Eddig maximálisan teljesített, de pl. feliratokat még nem próbáltam vele. Itt a Ph!-n is tesztelték, ha még nem tetted, olvasd el.
[link]

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#211) doc válasza csakisti (#208) üzenetére


doc
nagyúr

ja hogy AC, azt nem tudom
bocs, azt hittem WD TV minirol van szo :B
gondolom megy samsung kulso vinyoval is, miert ne menne?

(#212) csakisti válasza doc (#211) üzenetére


csakisti
csendes tag

a teszt szerint játtsza, kicsit rám hoztad a parát :-)

(#213) deadi válasza csakisti (#212) üzenetére


deadi
tag

Az A.C. Ryan mini játssza a full HD t is...természetesen...

:D

tisztelettel...

(#214) deadi válasza Dirtyz (#210) üzenetére


deadi
tag

A feliratok terén is jo, különösen tetszett, hogy méretezni lehet ..

tisztelettel...

(#215) nagygabor519


nagygabor519
tag

Sziasztok!

Lustaságom miatt ne kövezzetek meg , de ha valakinek van ill. tudna hasznos információkat szolgáltatni az LG XF2-ről azt megköszönném, tervezek egy ilyet otthonra, de gondoltam előbb megkérdezem mik a tapasztalatok...

Köszi
Gábor

Nagy Gábor

(#216) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

a WD live fw frissites utan tud .iso t jatszani? esetleg mokolt fw vel? (bt kliens van benne okos fw vel azt tudom)
esetleg ha tudtok jobb valasztast ilyen arkategoriaban (30K)
HDMI vel menne a kep a tv(fullHD) re optikai kabellel a hang a hazimozira
fontos lenne a halozati lejatszas esetleg az iso fajlok kezelese (nem letfontossagu)
fullHD 1080p
5.1 hang
egyelore ennyi
eddig a WD Livera esett a valasztas
meg 1 kerdes ezzel kapcsolatban ha az 1ik USB re wifi adaptert dugok mukodik?

Elore is koszi a segitsegtet/valaszokat
:R

Az iso kerdesre doc kollega mar valaszolt a wd topikba :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#217) doc válasza Devil Smile (#216) üzenetére


doc
nagyúr

igy van, ide meg akkor valaszolok a masikra :D
wifi sticktol fugg hogy megy-e vele, nekem otthon van egy filleres darab, bedugas utan tokeletesen mukodik :)
elsosorban chipset kerdese, van egy hivatalos lista a tamogatott eszkozokrol, de alig egy-ket darab van rajta, annal azert joval tobbel megy

de ha jol emlekszem, az Asusban van talan gyarilag is wifi (FIXME), ha az mindenkepp kell, lehet olcsobban jossz ki azzal (persze az 1-2 ezer forinton kivul mas szempontok is vannak amit merlegelni kell)

(#218) Devil Smile válasza doc (#217) üzenetére


Devil Smile
őstag

persze az 1-2 ezer forinton kivul mas szempontok is vannak amit merlegelni kell
mikre gondolsz most kezdem olvasgatni meg tanulmanyozni ezeket a lejatszokat igy "ujszulottkent" minden uj szamomra ami ezzel kapcsolatos...
wifi stick el nem lesz gond mert szerzek kolcsonbe par tipust es azt veszem meg amelyik mukodik..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#219) thief888 válasza Dirtyz (#210) üzenetére


thief888
tag

Elég korrekt! Melyiket vetted?

(#220) doc válasza Devil Smile (#218) üzenetére


doc
nagyúr

olvass minel tobb tesztet
volt itt a PH-n is (bar a Live teszt eleg falsra sikeredett), meg pl. ipon.hu-n, geeks.hu-n is, abbol mar el tudod talan donteni hogy melyik kell neked
erdemes lehet meg belenezni itt a PH-n vagy a forum.mpeg4-players.info-n a forumba, abbol megtudod a gyakran elofordulo hibakat/problemakat

illetve Live-val kapcsolatban tudok segiteni :)
sot: [link]

(#221) Devil Smile válasza doc (#220) üzenetére


Devil Smile
őstag

Koszi a tippeket linkeket ahogy tudom atolvasom oket..
akkor a ph!-s WD teszt nem allja meg a helyet es a vegen levo ajanlott lehet kulonosen ajanlott? olvastam h csak a filmeg szaggatasa miatt nem ezt az ertekelest kapta de ezt tobben megcafoltak a forumba h naluk tokeletesen megy akadas nelkul..
ugy latom a 3 kedveltebb tipus az Asus, A.C. Ryan, WD live
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#222) doc válasza Devil Smile (#221) üzenetére


doc
nagyúr

igen, a 'szaggatas' miatt irtam hogy kisse fals lett a teszt, a gyakorlatban nem nagyon talalni problemas filmeket
amikkel nalam gond volt azok az FLV-k (nem jatsza, talan egy FW-frissites majd segit rajta kesobb), illetve egy-ket regi, egzotikus formatum (sok evvel ezelotti 'vicces kisfilmek', valami osi videocodeckel), illetve a DeathNote elso 5 reszenel a kep furcsan ugral, de a hang rendben van, igazabol ez az egyetlen letezo kompatibilitasi problema amivel szemely szerint talalkoztam

a harom felsorolt melle idevennem meg a Popcorn Hour-t is, bar arban ha jol tudom huzosabb mint az altalad emlitett lejatszok

(#223) Devil Smile válasza doc (#222) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen azt mar azert nem irtam mert nalam a 30k kategoria johet szoba..
de lehet az lesz h a wd t neztem ki eloszor megtetszettnagy problemakat nem hallottam felole igy lehet nem olvasgatok napokat teszteket forumokat mert hajlamos vagyok a donteskeptelensegre.. :DDD igazabol mkv es iso fajlok a fontosak 5.1 es hang megvan mindben az esetleges wifi is megoldhato a wd nel az ara is elfogadhato
tegnap meg ugy voltam h nah WD live lesz a valasztas ma mar kicsit bizonytalan vagyok :DDD ezert nem akarom megjobban osszezavarni magam a sok teszt/forum olvasassal..
eddig full LCD TV iranyu voltam erre vettem egy plazmat (igaz nem bantam meg) de 1 nap alatt megvaltozott a "csak LCD" iranyultsagom :B

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#224) doc válasza Devil Smile (#223) üzenetére


doc
nagyúr

mondom, DVD menut nem kezel az isobol, de ha ez nem fontos neked (vagy tudsz varni vele amig megoldjak) akkor jo valasztas a Live :)

(#225) Devil Smile válasza doc (#224) üzenetére


Devil Smile
őstag

azzal azthiszem megtudok bekulni foleg ha a kesobbiekben ez orvosolva lesz bar sztm nem a menut nezegetik az emberek hanem a filmet.. :)
remelem meg a heten osszekotrom ra a penzt es akkor 7vegen boldogsag van.. :))

Koszonom ay eddigi segitseget :R
ha vmi kerdesem van meg jelentkezem de sztm nem hagyom el a topikot mindig tanul vmit az ember.. :K

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#226) Devil Smile


Devil Smile
őstag

meg 1 kerdes nem tudom probalta e vki
alap esetben ugye 2 USB van rajta ha az egyiket elhasznalom a wifire a masik meg kap egy usb hub ot esetleg 2 vinyoval v 1hdd 1 pendrive akkor tudja kezelni oket v megfekszik?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#227) doc válasza Devil Smile (#226) üzenetére


doc
nagyúr

b-rad firmware-rel tud kezelni USB hubot is, gyarival csak az elso hub-ra dugott eszkozt latja

(#228) Devil Smile válasza doc (#227) üzenetére


Devil Smile
őstag

:R akkor asszem nincs is tobb kerdesem h milyen lejatszot vegyek igazabol eddig barmit kerdeztem mindent tud v megoldhato WD live eseten..
az elobb jott a johir ELMU nel 30e tulfizetesem volt amit visszakaptam es mar otthon var a penz :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#229) doc válasza Devil Smile (#228) üzenetére


doc
nagyúr

minden megoldhato, sz@rra lehet hackelni az egeszet :)

kivancsi vagyok nekem mit hoznak ki az EON-nal, mikor jottek ellenorizni a villanyorat azt hittek elromlott, azert porog olyan keveset a tavalyihoz kepest :D

(#230) Devil Smile válasza doc (#229) üzenetére


Devil Smile
őstag

nem mondtad h a server parkot lecserelted egy WD live ra azert van az egesz.. :DDD
multhonapban mar visszakaptam 40e t csak elkevertem a csekket es kesobb fizettem be igy levontak az aktualis es ay elmaradt osszeget is csak en meg idokozbe kifizettem csak nem ert be addigra hozzajuk.. de igy legalabb mult es e honapban is er kis meglepetes..
Koszonom ELMU :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#231) doc válasza Devil Smile (#230) üzenetére


doc
nagyúr

em mondtad h a server parkot lecserelted egy WD live ra
ami azt illeti ANNYIRA nagy hulyeseget nem is mondtal :D
miota rakotottem a ket kulso vinyot, NAS-kent mukodik, pl. a Zasszony is a notebookjarol wifin eri el a vinyon tarolt fenykepeket, szoval tenyleg serverfunkciokat lat el :)

(#232) Devil Smile válasza doc (#231) üzenetére


Devil Smile
őstag

nalam is hasonlo funkciokat fog betolteni telefonrol tudok netezni ha kell a wd intezi a filmeket igy nem kell mennie a gepnek mindig a maga csekely 130-140 os (idle) fogyasztasaval igaz amig nem lesz kulso vinyom addig a geprol halon keresztul lesz a filmezes..de ez idovel valtozik..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#233) Bruce_01


Bruce_01
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy nemrég vettem egy pioneer 220V-K alap dvd lejátszót. Jelen pillanatban még egy régi Samsung tv-hez használom. Az írott filmek többségét (divx) viszont cd-n és usb-n keresztül is fekete fehéren adja le. Nem mindegyiket, de 3-ból 2-t igen. Mi lehet ennek az oka? Néztem a beállításokat de nem sok mindent találtam....
Köszi előre is a segítségeteket!
Üdv, Bruce

(#234) doc válasza Bruce_01 (#233) üzenetére


doc
nagyúr

ezt inkabb a divx-es dvd lejatszos topicban kerdezd, igy elsore arra tippelek hogy NTSC-ben kuldi ki a tv-re a kepet, a pio menujeben keresd meg a normat, es allitsd fixen PAL-ra

(#235) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

Media player vagy media center vásárlása előtt állok.
Nekem olyan lejátszó kellene ami sok fájl formátumot ismer, és össze lehet hozni egy Dlink dns-323-as NAS-al. Szóval így nem kellene bele winchester se, mert a nas-ról játszatnám vele a filmet és a wi-fit valahogy tudja.

(#236) doc válasza enzo89 (#235) üzenetére


doc
nagyúr

akkor valoszinuleg neked is az Asus OPlay es a WD TV HD Live kozott kell dontened :)

(#237) enzo89 válasza doc (#236) üzenetére


enzo89
csendes tag

No igen pont ezeket néztem. A HDP-R3-at, meg a Live-ot, az Asusban wi-fi...de a WD-nek valahogy jobb a képe meg mintha többet is tudna. Ha az árakat nézzük akkor a WD az olcsóbb, de az én helyzetemben venni kellene hozzá egy usb sticket amivel még drágábbra jönne ki mint az Asus. És ahogy olvastam nem is biztos, hogy elsőre megvenném a megfelelő wifi adaptert.

De amúgy igazán jöhetne már a D-link Boxee Box-a, ha kapható lenne akkor azt venném meg.

(#238) Alex91


Alex91
félisten

LG XF2: Sajna jo par 720p-s MKV-t sem visz... Preview-ban megy, de teljes kepernyon kiakad a cucc. Valaki ujabb firmware-t latott hozza? (Google se nagyon segit...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#239) Alex91 válasza Alex91 (#238) üzenetére


Alex91
félisten

LG XF2: Most ugy nezzuk, hogy a chapter-es mkv-kel van gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#240) enzo89 válasza doc (#217) üzenetére


enzo89
csendes tag

Azt hiszem a WD mellett döntöttem, csak egy pár kérdésem lenne még...

A WD TV Live-hoz milyen wifi-sticket használsz? Illetve milyen routered van?
Szerinted fel fogja ismerni a nas-omat?

(#241) doc válasza enzo89 (#240) üzenetére


doc
nagyúr

nem hasznalok wifi sticket, a paromnak vettem egyet az o notebookjahoz, azzal kiprobaltam es mukodott (pontos tipust nem tudok, valami Ralink)
sima, occso TP-Link router, de a router tipusa tokmindegy
ha a NAS tud samba (normal vindozos) megosztast akkor persze, megy vele

(#242) Alex91 válasza Alex91 (#239) üzenetére


Alex91
félisten

LG XF2: megse ez a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#243) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Pont most hoztam haza a LG XF2-t,töltöm rá a cuccokat,kíváncsi vagyok mit visz/mit nem. :F :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#244) Alex91 válasza Mrdevil (#243) üzenetére


Alex91
félisten

Ujra muxolva (vagy hogy mondjak) a nem mukodo mkv-ket viszi a cucc. Egy firmware frissites imho megoldana a gondot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#245) Mrdevil válasza Alex91 (#244) üzenetére


Mrdevil
addikt

Reméljük kapunk is hozzá FW-ket,kösz az infot majd muxolok ha gondom van.(biztos lesz) :R :C

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#246) Alex91


Alex91
félisten

DPS 80HD MPEG4 digitális HDTV-adás vevő készülék, piszok jo ara van!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#247) Mrdevil válasza Alex91 (#246) üzenetére


Mrdevil
addikt

Ez tényleg jó,gondolkodom is rajta.Mit szólna ha összekötném a kis XF2-vel,arra venne fel és akár amit az nem vinne arról le is játszana.Vajon valami antenna bemenet van rajta,vagy hogy fogja a HD adást,csak simán magában?Egyből szebben nézném a foci VB-t. :DDD :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#248) Alex91 válasza Mrdevil (#247) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, DVB-T tuner van benne, antennat kell rakotni. Sajnos google se segitett, nem talaltam rola tobb infot. Ennyi penzert, ha tenyleg viszi az mkv-ket is, akkor best buy!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#249) Mrdevil válasza Alex91 (#248) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen ez érdekes én sem nagyon találtam róla infokat gugliba.Mondjuk DVD-t tuner van a TV-mben is,viszont kellene valami antenna amivel be tudnám fogni a digi adókat.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#250) dh66e válasza Mrdevil (#249) üzenetére


dh66e
veterán

OFF!
Próbáld meg egy 700Ft körüli passzív tescos szobaantennával csak hogy ne rögtön több ezer forintos csodaantennával derüljön ki hogy nincs vételed.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.