Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) dh66e válasza albgab (#749) üzenetére


dh66e
veterán

Kábeles vagy földi digitális tv vételre gondoltál?

(#752) albgab válasza dh66e (#751) üzenetére


albgab
aktív tag

kábeles

(#753) ruti válasza jegenye77 (#750) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az ISO lejátszási képesség nem jelenti a BR lejátszást.

gondolom a BR lejátszás nem optikai drive-val érdekes számodra:
a BR lejátszása necces téma még a lejátszókban (licensz kérdés),
egyre több lejátssza a BR fájlformátumot fájlonként, de menüvel kompletten csak a jobb lejátszók, keress rá:
a számodra érdekes fájformátum az mt2s, ezt kell keresni a specifikációban
ami licensz híján csak fájlonként játssza le, azt úgy nevezik, hogy BR Lite képesség
itt nincs menü, hangsáv és felirat váltás körülményes, gyakran nem tudod lejátszási sorba rakni, ha több fájlod van

a BR fájlból lejátszás lelke a médialejátszó processzora, hogy akadásmentes legyen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#754) dh66e válasza albgab (#752) üzenetére


dh66e
veterán

Na az felejtős.Még nincs a piacon ilyen média player,pedig igény nagy lenne rá.Nemrég linkeltem egy Selteka stb-t amiben van mplayer funkció,de szerintem az iso fájlokat nem kezeli.Keress rá hátha neked megfelel.

(#755) jegenye77 válasza ruti (#753) üzenetére


jegenye77
addikt

Van különbség minőségben egy kb10Gb-os 1080p-s mkv film,és egy 30Gb-os BR film között?
Most arra gondolok hogy ha nincs,akkor nekem is felesleges lenne a BR lejátszása.
Csak a tor... oldalakon látom hogy van ez is meg az is és azért gondoltam hogy kellene nekem BR lejátszhatóság.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#756) vlevi


vlevi
nagyúr

Hogyne lenne. Az mkv-ban lévő videóanyag veszteséges tömörítéssel készült, hasonlóan a Divx-es avi dvdripekhez. Ott is 4gigából csináltak 700megát, jelentős minőségvesztéssel.
Itt is erről van szó, más kérdés, hogy mennyire látszik a minőségbeli különbség. Ha egymás mellé teszed a kettőt, akkor lehet, hogy látszik, de talán kijelenthető az, hogy ha egy film 2 órás, és 10Giga, akkor, ha nem látod az eredeti BR filmet, nem nagyon veszed észre. Az audio rész más kérdés. Benne van-e a filmben az eredeti DD, vagy DTS hang, az összes nyelven, vagy le van-e butítva sima sztereóba, és csak az angol/német/hollan nyelvet hagyták benne?

(#757) albgab válasza dh66e (#754) üzenetére


albgab
aktív tag

és akkor olyan ami nem játssza le az iso-t?
olyan gondolom van már.

köszi

(#758) jegenye77 válasza vlevi (#756) üzenetére


jegenye77
addikt

Teljesen meg vagyok elégedve az 1080p-s filmekkel.Nem is láttam még BR-t csak gondoltam ha beruházok egy ilyen lejátszóra akkor az is legyen benne.De lehet akkor annyira nem fontos ez.
Ilyen feltételek mellett tudtok ajánlani egy megbízható készüléket?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#759) dh66e válasza albgab (#757) üzenetére


dh66e
veterán

Azt már egy régi WDTV HD Media Player is lejátssza esetleg a WDTVMini de abban nem vagyok biztos.Amennyiben nem akarsz sokat költeni rá és jó a használt is keress rá a hardveraprón.

(#760) ruti válasza jegenye77 (#758) üzenetére


ruti
Közösségépítő

innen ami 40 ezer alatt van mind ajánlható ;)

a döntést a neked szükséges kiegészítő funkciók alapján kell meghoznod:
LAN, belső HDD lehetőség, eSATA, USB3, torrent kliens, Youtube, külső megjelenés, tuner, stb...DE legfontosabb a folyamatos terméktámogatás (firmware)

ezeken felül a DUNE belépő szintű modellje van 40 körül

ajánlottak még 40k alatt a Skydigital Venice (pl. V13) az Icy Box (Raidsonic) termékek,

jó válogatást ;) nem sok konkrétummal szolgáltam, igaz?
A lényeg, hogy milyen körülmények között, milyen gyakran fogod használni, és hogyan fog odajutni az adat a lejátszóhoz.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#761) jegenye77 válasza ruti (#760) üzenetére


jegenye77
addikt

A torrent kliens az azt jelenti hogy a lejátszóban lévő merevlemezre tudom egyből letölteni a filmeket?
Eddig kiírtam egy külső 2,5" vinyóra és usb-n kötöttem a tv-re.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#762) magmdy


magmdy
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a készüléket néztem ki magamnak Eminent em7075-dts.
A kérdésem az lenne hogy internet rádió -t illetve internet tv -t támogatja e a készülék?
Van ezzel valakinek tapasztalata?

Köszönöm

(#763) dh66e válasza magmdy (#762) üzenetére


dh66e
veterán

Itt mindent megtudsz róla.[link]

(#764) Ramius


Ramius
őstag

Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan modell, ami boldogul online rádiókkal?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#765) Ramius válasza Ramius (#764) üzenetére


Ramius
őstag

Jó, látom már, hogy nemis kellett volna sokat visszaolvasnom :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#766) ruti válasza jegenye77 (#761) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igen
elvileg a .torrent fájlt bárhogy eljuttathatod a lejátszóra

arra érdemes figyelni a választott termék firmware-ében, hogy van két véglet a torrent kezelési tudásban:
alja: ahol már a kész letöltés után nem is tud seed-elni
teteje: a torrent fájlból már letöltendő/kihagyandó fájlokat is megadhatsz (mint a PC-s kliensben)
a kettő között valahol elég egy átlagos felhasználásra

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#767) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni egy megfelelő típusú media lejátszó kiválasztásához. Jelenleg notebookról megy a media lejátszás és ez elég körülményes. Ezt szeretném kiváltani egy fixen a rendszerbe kötött, a számítógép fogyasztásánál kisebb fogyasztású és csendesebb media lejátszóval
Próbáltam egy NTR81-est, de sajnos a ventilátora elég hangos volt, a film csendes jeleneteinél mintha egy darázs röpködött volna ott, ahol a lejátszó volt. Az üzletben azt mondták, hogy a merevlemezzel bővÍthető lejátszók ilyen hangosak a hűtés miatt. Szerintem ez egy 40k+ lejátszónál nem elfogadható.

Általában 720p, 1080i, 1080p felbontású (.mkv, .m2ts, .iso, VIDEO_TS, .avi) filmeket nézek DD/DTS hanggal.

Az alábbi paramétereknek megfelelő media lejátszót keresek:

amit szeretnék:
- minél több file formátum támogatás
- 1080p HD lejátszás (mkv, m2ts, DivX HD, WMVHD)
- minimum HDMI 1.3a kimenet
- Dolby Digital TrueHD, DTS HD Master Audio (7.1 csatornáig) HDMI passtrough !!!
- 3,5" merevlemez beépítésének lehetősége
- külső USB/eSata tároló csatlakoztathatósága
- ethernet csatlakozó hálózati file mozgatáshoz (hálózati lejátszáshoz nem használnám)
- csendes, hangtalan működés
- ár: 50k-ig

ami nem szükséges, de ha tudja az sem baj::
- youtube
- torrent
- internet rádió
- internet tv
- DVB-T/C tuner

Segítségeteket előre is köszönöm

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#768) dh66e válasza Yogi Bear (#767) üzenetére


dh66e
veterán

Picit drágább,de hangtalan és sokat tud képileg is hangilag is.[link]
Esetleg nézd meg a Dune-t még ugyanitt.

(#769) Tomix24


Tomix24
addikt

Popcorn A-200 eladó
[link]

(#770) Gergosz2


Gergosz2
veterán

sziasztok!

Kéne egy kis help!

Ezek közül szeretnék választani de kikérném mások véleményét is:

Skydigital Venice V13 HD

Asus HDP-R3 Full HD Wi-Fi

WD TV Live HD Media Player WDBAAN0000NBK

Előre is kösz a helpet!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#771) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

FullHD filmezésre kellene vagy egy számítógép, vagy egy média lejátszó, media playerekből melyiket ajánlanátok?

A határ 40k, fontos az 5.1, és az usb csatlakozó.

Köszi:!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#772) dh66e válasza Gergosz2 (#770) üzenetére


dh66e
veterán

Tuti ezek közül a Live-t venném. :)
Azt viszont te tudod hogy mik az igényeid ezért olvasgass a kiválasztott lejátszók fórumain.

[ Szerkesztve ]

(#773) Gergosz2 válasza dh66e (#772) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem csak az a lényeg hogy full hd-t lejátszon(mkv meg xvid)

és hálózatba lehessen kötni.

torrent kliens meg youtube videó meg hasonló extrák nem érdekelnek.

Amúgy miért ajánlod ezt?
Neked is ilyen van ?

Én még új vagyok ezen a téren ,eddig számítógépen néztem őket.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#774) dh66e válasza Gergosz2 (#773) üzenetére


dh66e
veterán

Mert a legjobb a támogatása a firmeket illetően.
Nekem WD TV G2 van egyébként(nem kellett a hálozat), na azt a gyártó nagy ívben le.....ja ebből a szempontból.Viszont szerencsére az egyéni firmekkel majdnem annyit tud mint a Live kivéve a lant.
Esetleg ezt nézd még meg elég új és árban nagyon jó.[link]

(#775) TCr


TCr
veterán

Melyik lenne jobb vétel?

Eminent EM7080 ~ 36k

HDI Dune HD Lite 53D ~ 40k

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#776) #09634560 válasza TCr (#775) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dune-nak jobb az elektronikája.

(#777) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
asus hdp-r3 hoz értők segitségét szeretném kérni.most vettem egy ilyet és wifin keresztül szeretném használni csakhogy sehogy sem tudom összehozni a sz.géppel.aki tudja a beállitását elmondaná lépésenként?Megköszönném!

(#778) dh66e válasza vaksi8 (#777) üzenetére


dh66e
veterán

Olvasgass itt.[link]Az utolsó oldalakon pont az r3 hálózati része a téma.

(#779) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Lenne egy D-link DSM-330 hálózati(?) média lejátszó, de a divx connected szoftver telepítése után sem talál szervert a készülék, így lényegében használhatatlan. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj (tűzfal, vírusirtó nem blokkolja)?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#780) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Leírom röviden a tapasztalataimat média lejátszó kiválasztással kapcsolatban, hátha segítek a választásban.
Régebben volt WD TV Live-om, kicsit lassú volt és néhány formátumot nem játszott le, utána volt A.C. Ryan PlayON HD mini 1-es-em, ezzel nem volt sok gondom, de nagyon alap a menü kinézete, nem szerettem.
Most jó ideig nem volt semmi lejátszóm, a TV beépített player-ét használtam, mert nem volt semmi időm filmeket nézni.
Most ismét aktuálissá vált a lejátszó vétel, rögtön kiválasztottam az Asus HD2-őt, mert annak van normális távirányítója és lehet bele HDD-t tenni. Aztán olvasgattam róla sokat és el is vetettem az ötletet, rengeteg hibát írnak le róla a fórumokon.
Végül vettem egy A.C Ryan PlayON HD mini 2-őt, még nagyon új, rosszat nem olvastam róla, meg ennek is van normális távirányítója és 1000-es LAN-al adják. Ezt ma vissza is vittem a boltba, a szoftvere még nem az igazi, nem tudtam a PC-ről másolni a rádugott USB winyóra samba-n keresztül, a PC nem is látta a lejátszót, de érdekes, hogy a lejátszó látta a PC megosztásait, de így másolva a lan sebesség nemhogy az 1000-es, de még a 10-et is alig közelítette, nagyon lassú volt.
Tudom, várhattam volna új szoftverre, de sajnos nincs rá garancia, hogy ezt a hibát javítani fogják benne.
A visszavitel melletti legfőbb ok mégis az volt, hogy a hétvégén kaptam egy HDI DUNE Lite 53D WiFi lejátszót, hát mit ne mondjak, ég és föld a különbség az összes előző kütyümhöz képest. Átlátható a menü, nagyon gyors, működik rajta minden (a samba is), sok extra opció van benne alapból és bővíthető is. Teljesen véletlenül jutottam hozzá, úgy hogy nem is tudtam róla semmit, csak itthon néztem, hogy ebbe is tehető 2,5-es winyó és a wifi már alapból benne van. A képminősége kitűnő, sokkal szebbek rajta a színek, mint az A.C Ryan-en voltak, sokkal élethűbb a kép.
Ezt a DUNE-t biztos, hogy megtartom, nekem nagyon bejött, eddig mindent lejátszott, még a PH-s rettegett killa sample is rezzenés nélkül végigment rajta.
Aki hasonló helyzetben lenne, mint én voltam, hogy nem tud választani, az bátran vegye meg a DUNE olcsóbb verzióját, szerintem elégedett lesz vele.

(#781) dh66e válasza Lala6 (#780) üzenetére


dh66e
veterán

Igen a felsoroltakat általában már tudja egy 50k lejátszó. :)

(#782) Lala6 válasza dh66e (#781) üzenetére


Lala6
őstag

WiFi nélkül 40, csak 10k-val drágább, mint a PlayON HD mini 2, de 100X jobban megvagyok vele elégedve (a minibe nem lehet winyót tenni, ebbe még az is fér)

(#783) dh66e válasza Lala6 (#782) üzenetére


dh66e
veterán

Jól választottál az a lényeg.Láttam én is a különbséget popcorn-dune kategória és WD-egyéb playák között.

(#784) dolbyman


dolbyman
tag

sziasztok!

elsősorban filemek felvételéhez keresek médialejátszót. Mivel digikábelem van, mindenképpen olyan kellene ami kezeli a DVB/C-t.
minnél olcsóbban szeretném megúszni, de szempont a jó minőség is. (szóval az arany közép út kellene :-))
nem kell baromi nagy tárhely, nem ezen szeretném őrizni a filmeket. monjuk egy két full hd film, ha ráfér, már elég.
nem kell torrent, a leöltések sem ezen zajlanak.
a most futó formátumokat ha kezeli, az már elég is nekem. nem akarom tuningolni krekkelni, meg ilyenek. az asztali dvd író megzakkant és egy ilyennel gondoltam kiváltani.

esetleg a hdmi csatlakozó mellet, ha van optikai digitális hang kijárat az előnyt jelent. (koaxal is meg tudok békélni)

nem volt még ilyenem, így kérlek ajáljatok valami készüléket, ha valamit kihagytam ami fontos a választáshoz, akkor szóljatok, és beírom.

előre is köszönöm mindenkinek.

Bandi

(#785) dolbyman válasza dolbyman (#784) üzenetére


dolbyman
tag

akkor ez most nehéz dió? vagy nincs is ilyen? vagy csak nem járt erre senki? :R

Bandi

(#786) canniball válasza dolbyman (#785) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony nehéz dió; úgy tudom meglehetősen kevés lejátszóban van tuner az is DVB-T. Inkább a set-top-boxok között kéne keresgélned, azon a fronton jóval nagyobb a PVR-es kínálat és (ha szerényebb mértékben is de) azok is rendelkeznek médialejátszási funkciókkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#787) Bacilus


Bacilus
csendes tag

Üdv!
Van egy Eminent 7075 médialejátszóm, usb dokkoló 1.5 TB-os vinyó van rajta.

A kérdésem az lenne, hogy a torrentet milyen módon lehetne felgyorsítani? mert a gépen mindig maxxal tudja szedni, de itt csak ritkán, inkább csak 100-200k-val jön..
( 8 megás net :F )
A másik kérdésem a hálózatával lenne, az létezik hogy csak 1-3 mb-al tudja a hálozaton másolni a dolgokat, mert a 10/100-as hálozati csaitival kb 10mb-al kellene , ezt mivel tudnám valahogy felgyorsítani, mert örökké valóság mindig kivárni és nem akarom a vinyót emiatt ki-be dugdosni a gépbe...

A választ köszönöm előre is...

(#788) canniball válasza Bacilus (#787) üzenetére


canniball
nagyúr

Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de többen is úgy nyilatkoztak hogy ezek a ketyerék ennyit tudnak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#789) Bacilus válasza canniball (#788) üzenetére


Bacilus
csendes tag

Hát nem nagyon örülök neki, akkor egy film megnézése kb 24 óra 16 míg leszedi 4 míg átmásolja és 3 míg megnézem:D

De ha van aki tud valami megoldást a gyorsításra szóljon nyugodtan.

(#790) Tomix24


Tomix24
addikt

Bár eladtam már, de ha valaki kiváncsi a Popcorn A-200 menüjére, sebességére, beépített jukebox-ára, vagy a Yamj-ra, az nézze meg, hátha a Popcorn mellett dönt. Az eladáshoz felvettem annó :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#791) robi-k


robi-k
őstag

Sziasztok!

Az ebay.de van lehetőségem megvenni egy alig használt Dune Prime3 médialejátszót, a német gazda bemondása szerint csak néhányszor használta, tökéletesen újszerű állapotban van (doboz, tartozék, stb), van még garancia is rajta. A készülék ára 203€. + 21€ postaköltség.
[link]

Mi a véleményetek, belevágjak, vagy inkább hanyagoljam?

(#792) #09634560 válasza robi-k (#791) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem ne hagyd ki.

(#793) ruti válasza robi-k (#791) üzenetére


ruti
Közösségépítő

...amíg más le nem üti :K
ha meg esetleg noti vinyó is van benne, akkor főleg...

de látom egy 23-án zárult árverést linkeltél, 1 euróról indult

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#794) TCr válasza robi-k (#791) üzenetére


TCr
veterán

Ha tönkremegy, hogyan gariztatod le?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#795) robi-k válasza TCr (#794) üzenetére


robi-k
őstag

Köszi a válaszokat.
Igen, egyetlen gond a gari lehet, bár az eladó adja hozzá a német (még érvényes) gari levelet és a számlát, de hát ha "megdöglik", németbe kellene vinni (nem hiszem, hogy az itthoni Dune szerviz befogadja a német garit, bár elvileg ezt kötelezővé teszi az EU-s jog...).
Amúgy az árverést én nyertem meg, és végül-is úgy döntöttem, hogy megrendelem (intézkedtem az átutalásra).
Majd beszámolok az eredményekről, nagyon kíváncsi vagyok. :F

Bár még nem tudom, hogy az asszonynak fogom beadni ezt a vásárlást (már megint a haszontalan kütyü :DD )

(#796) jpeetr válasza robi-k (#795) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Bár még nem tudom, hogy az asszonynak fogom beadni ezt a vásárlást (már megint a haszontalan kütyü :DD )

Vegyél neki is valamit :)

(#797) dolbyman válasza canniball (#786) üzenetére


dolbyman
tag

Köszönöm.
Alapvetően felvenni szeretnék a TV műsorokból ezt azt, így nézegetem a többi lehetőséget is. asztali dvd író, setupbox....
sajna ott is rendre elvérzik a dvb-c tuner. ha ilyett tudtok (bár tudom, hogy ez nem az a topik..) azok ajánlását is szívesen veszem.

szóval a lényeg röviden digikábelből felvenni a kódolatlan hd műsort. a többi másodlagos.

Bandi

(#798) robi-k válasza jpeetr (#796) üzenetére


robi-k
őstag

Ok, veszek az asszonynak Popcorn (azaz pattogatott kukoricát) :D

(#799) XTaki válasza dolbyman (#797) üzenetére


XTaki
tag

par napja nezegettem en is a lehetosegeket.
tegy le rola.
DVB-C tuneres felvevot nem talalni se egen, se foldon.

itt kerdeztem :

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=2343&st=0&gopid=151393&#entry151393

XTaki

(#800) robi-k válasza XTaki (#799) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig nagyon sok típusú DVB-C vevő létezik, csak egy példa:
[DVB-C stick ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.