Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) XTaki válasza robi-k (#800) üzenetére


XTaki
tag

felreertetted.
tuner van, de olyan medialejatszo- felvevo - aki C-s tunerrel muxik es vinyora menti a dolgokat, olyan nincs.

leginkabb videorecorder, illetve dvd felvevo-t kellene kivaltani vele...

XTaki

(#802) robi-k válasza XTaki (#801) üzenetére


robi-k
őstag

Nézd meg pl. ezt, nem túl drága (Technotrend TT-micro C834 HDTV - DVB-C-Receiver - Schwarz):
[link]

Gyártói oldal:
[link]

(#803) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Hyundai R600 lejátszóval kapcsolatban?

(#804) XTaki válasza robi-k (#802) üzenetére


XTaki
tag

valoban...
viszont lejatszani nem tudom mit sikerulne neki.
esetleg egy teszt, leginkabb angolul?

XTaki

(#805) dh66e válasza dolbyman (#797) üzenetére


dh66e
veterán

[link]Ez a legolcsóbb megoldás jelenleg,ha fontos a médialejátszó része,ha nem akkor itt van ez a csak felvételhez.[link]Mind a kettő jó Digikábelhez.

(#806) daniel2121 válasza robi-k (#795) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát mintha az én asszonyomat hallanám. Ezek mind ilyenek? Nekem sem tud megbékélni a kütyüimmel pedig lesz még,mert gondolokodom egy NAS-on. Hogy fogom neki beadni még fogalmam sincs.

(#807) SzaChe


SzaChe
tag

Szerbusztok, teljesen az elejéig nem olvastam vissza a fórumot, de a termékek hátoldalát nézegetve se láttam olyat, melynek lenne 3,5 es jack csatlakozója. nemrégiben vettem egy 5.1 es hangfalszettet, emellé szeretnék venni egy média lejátszót, de sehol se találtam olyat amit össze tudnék dugni a hangalakkal.. Van valakinek ötlete hol lehet olyan média lejátszót szerezni aminek van 3.5 es jack csatija 5.1 hangfalakhoz?
egyéb igény szinte 0. sima full hd-t tudjon lejátszani + hdmi csati meg usb..

előre is köszi

Ne vitatkozz hülyékkel! Lealacsonyodsz az ő szintükre, és megvernek a rutinjukkal!

(#808) jpeetr válasza SzaChe (#807) üzenetére


jpeetr
aktív tag

szerintem nemigen van olyan, a DUNE HD MAX-on pl megvan a 7.1 RCA kimenet, Jack-RCA kábelekkel megoldható.
vagy: EZZEL, ha van optikai kimenet a médialejátszón.

[ Szerkesztve ]

(#809) XTaki


XTaki
tag

vacilalok :

popcorn A-210
avagy
HDI Dune lite 53D wifi

arban majdnem ugyanaz...

a popcorn-ba berekaom a vinyot.
a Dune-n meg 8653 proci vagy nem pedig 8643.

esetleg tanacs?
egyenlore nincs hangrendszerem hozza, analog modon fogok zajt kelteni...
idovel persze szeretnem ezt megvaltoztatni....

XTaki

(#810) #09634560 válasza XTaki (#809) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pontosabban a Dune-nak 8642.Sigma chipeknél minél alacsonyabb annál jobb. És azért nem mindegy a köré éitett elektronika minősége sem.
Dune rengeteg dicséretet kapott és olyan is volt aki popit dune-re cserlte és szerinte látható volt a különbség.
Én a Dune-re szavazok. És abból is létezik "vinyóbelerakós".
Azért a Pipcorn se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#811) XTaki válasza #09634560 (#810) üzenetére


XTaki
tag

a dune smart d1, ami viszont 68e penz
es nem 53, vagy nem 49 esetleg wifi nelkul 40.

XTaki

(#812) #09634560 válasza XTaki (#811) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én javaslatot adtam,azt vedd,amelyiket teheted. Irtam hogy nem rossz-azaz jó választás- a Popcorn is.De analógra inkább Dune.és ha váltasz észrevehető a különbség: nem véletlen sok cég+bolt Dune-vel vagy Cinemasterrrel demózik, analógon is. Geeks-en mondjuk lehuzták a Dune analóg hangját,de szerintem nem vájtfülűeknek kitünően megfelel.

(#813) jpeetr válasza XTaki (#809) üzenetére


jpeetr
aktív tag

a 8653 és 8643 között annyi a különbség, hogy a 53-ban nincs BD menü támogatás. azt hiszem kompletten hiányzik a BD licensz, ezért olcsóbb.
m2ts-t természetesen lejátszik
tehát ezek alapján a 8643 a jobb

(#814) jpeetr válasza jpeetr (#813) üzenetére


jpeetr
aktív tag

a dune-be is rakhatsz vinyót, csak 2,5"-t
hang: analog módon viszont csak stereot tudsz kicsikarni belőle
formátumokkal, "mindenevéssel" kapcsolatban is a DUNE a nyerőbb, tesztekkel igazolva egy másik forumon.
végül szerintem a kezelőfelülete is jobb. nekem jobb.
képminőségben pedig mindenképp a DUNE a nyerő, bár nem biztos, hogy egy 42" TV-n észre fogod venni.

(#815) XTaki válasza jpeetr (#814) üzenetére


XTaki
tag

az is tetszik a Dune-ben, hogy mar van USB-s DVB-T tunere, raadasul 'varhato' a DVB-C-s tuner is, amivel fel is lehet majd venni...

nehez dontes.

wifi nem kell, mert minek, mindenkepp bekabelezem a dolgot, viszont csak 10/100-as halozatot tud. a popcorn meg gigasat...

XTaki

(#816) jpeetr válasza XTaki (#815) üzenetére


jpeetr
aktív tag

átlag 1080p mkv-hoz elég
sőt nekem wifin is jól ment

(#817) #09634560 válasza jpeetr (#813) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazad van: elnéztem,sztem a base-t néztem helyette az 8643/8642

[ Szerkesztve ]

(#818) XTaki válasza jpeetr (#816) üzenetére


XTaki
tag

atlaghoz...de ha kozben mondjuk megy a torrent, filmet nezel...kozben a csalad netezik, a filmek nagysaga es bitrataja novekszik...lehet, hogy 1-2 ev mulva nem lesz eleg.

ha belefeccolok ennyi penzt, akkor nem biztos, hogy rovid tavra tervezek vele...

XTaki

(#819) jpeetr válasza XTaki (#818) üzenetére


jpeetr
aktív tag

elvileg n-es wifi van az 53D-ben. 300Mbit.
ennyi erővel meg nem érdemes venni semmit, mert ki tudja mi lesz később, milyen technológiák.

(#820) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A Dune HD Maxnak milyen minőségű a Blu Ray lejátszója? Mert ha jó, akkor megvenném ezt a modellt, és nem kellene vennem 30-40 k-ért még egy normálisabb minőségű lejátszót is! Egy 46-os Pana plazmához használnám a dolgot!
A HDMI kimeneten keresztül képes kiadni a HD hangokat az erősítő felé?

(#821) TCr válasza foppa (#820) üzenetére


TCr
veterán

"A HDMI kimeneten keresztül képes kiadni a HD hangokat az erősítő felé?"

Igen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#822) foppa válasza TCr (#821) üzenetére


foppa
tag

Ok, köszönöm a választ, bár ez elég egyértelmű, hülye kérdés volt!
A képminőség terén mi a helyzet? Itt olvastam eltérő tapasztalatokat, de ezt már lehet hogy szoftveresen orvosolták azóta! Mondjuk egy 46-os plazmán lehet, hogy mindez nem nagyon jön ki!

(#823) foppa


foppa
tag

Az nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyire "szereti" a Dune Max az írott BD lemezeket? Ha jól tudom, akkor ebben Sony meghajtó van amivel nem szokott gond lenni! Azért kérdezem, mert van itthon pár írott lemez amit a PS3 nem tudott lejátszani, de egy asztali Sony lejátszó meg simán vitte!

(#824) TCr válasza foppa (#822) üzenetére


TCr
veterán

Streamaudio-ban láttam HD projektoron, egy rossz szavam nem lehet a képminőségre.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#825) jpeetr válasza foppa (#823) üzenetére


jpeetr
aktív tag

stream audio demo detto
projectoron, hulk, valami csata volt, szanaszét lőttek-vertek mindent, mozgás volt bőven
brutál jó képe volt.

(#826) TCr válasza jpeetr (#825) üzenetére


TCr
veterán

Hulk és csata dettó. :D
Úgy látszik előszeretettel demózgatnak azzal a filmmel.
Proson R10 sub-ot hallgattam akkor.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#827) foppa válasza jpeetr (#825) üzenetére


foppa
tag

Köszönöm a segítséget! Azért ez elvárható a kiváló minőség ettől a géptől már csak az ára miatt is, meg egy csúcskészülékről van mégis csak szó!
Még gondolkodom rajta, de valószínű, hogy benevezek egyre! Az itthoni Blu ray árak mellett gyorsan megtérül az ára!

(#828) TCr válasza foppa (#827) üzenetére


TCr
veterán

Hívd fel a stream-et, és kérdezd meg tőlük, hogy játszik-e írott BD-t... :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#829) jpeetr válasza TCr (#826) üzenetére


jpeetr
aktív tag

MI meg egy QLN 5.1-et Proson Subbal
Viszont az a rezgős masszírozós fotel, az bitang :)

(#830) TCr válasza jpeetr (#829) üzenetére


TCr
veterán

Igen, elég kényelmes. :))

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#831) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában gondolkodom egy médialejátszó beszerzésén!25.000ft-ig milyen készüléket tudtok ajánlani?117cm es philips lcd tv-hez venném!

(#832) jpeetr válasza NeRo28 (#831) üzenetére


jpeetr
aktív tag

WD TV Live
Skydigital Venice V13 ha még belefér 27k
EMINENT EM7075-DTS
RAIDSONIC IB-MP3011HW-B

én a skydigital-t venném

(#833) NeRo28 válasza jpeetr (#832) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Köszi az infót!Van ezekkel a készülékekkel tapasztalatod?

(#834) jpeetr válasza NeRo28 (#833) üzenetére


jpeetr
aktív tag

csak tesztben olvasottakra tudok hivatkozni, saját tapasztalat nincs sajnos.
nekem DUNE van, abból a legolcsóbb 40k, viszont az egy másik kategória.
meggondolandó, mert képminőság terén enyhén szólva veri ezeket, de nyilván függ a megjelenítőtől is, hogy van e értelme drágább lejátszónak.

(#835) TCr válasza jpeetr (#834) üzenetére


TCr
veterán

Általánosságban a Dune pozitívumait ismerem.
Milyen negatívumokat tudsz róla mondani?

Ha vennék, ezekre használnám (illetve legfontosabbak)

- BD ("sima" és ISO is)
- HD filmek
- FLAC zene
- torrent
- hálózaton másolás

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#836) NeRo28 válasza jpeetr (#834) üzenetére


NeRo28
aktív tag

A képminőség miben függ a lejátszótól?Én azt hittem a film és a tv minősége határozza meg!
Amúgy a teszteket elolvasva nekem is a skydigital tűnik a szimpatikusabbnak!

(#837) pyres


pyres
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni , hogy egy HD-Ready plazmához /Pana/ melyik készüléket tudnátok javasolni?
Képminőség terén van-e értelme a drágább lejátszót venni - Popcorn A-210,Dune Lite -vagy esetleg elég lenne egy olcsóbb mint pld. a WD TVLive?

(#838) jpeetr válasza NeRo28 (#836) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Ezektől mind függ. Mindegyik lehet gyenge pont a körben.
A lejátszó legalább olyan fontos szerepet játszik a képminőségben, mint maga a megjelenítő, és persze a forrás is ugyanúgy.
Ha médialejátszó, akkor Dune vagy Popcorn. Esetedben szerintem legjobb választás a Sky.

(#839) #09634560 válasza pyres (#837) üzenetére


#09634560
törölt tag

HD ready plazmához bármelyik jó. Dune-t és Popcornt pedig nemcsak képminőség hanem a támogatott formátumok sokasága miatt is ajánljuk. Wd tv Live-t -én csak akkor ajánlom,ha nem kell a HD hangformátumok részére kimenet,(és nem is tervezel később sem,esetleg csak optikaival rákötni) mivel a Dolby TrueHD kimenetet nem támogatja.

(#840) jpeetr válasza pyres (#837) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Ha nem a pénz számít, én azt mondom DUNE.
Képminőség terén persze hogy van értelme a drágábbat/jobbat megvenni. WD-DUNE között, már egy HD-Ready plazmán is látszik a különbség.

(#841) jpeetr válasza TCr (#835) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Ezekkel kapcsolatban nem tudok negatívat mondani, max kiegészíteném.
Nem tudom melyik készüléket nézted, de a LITE az BD-ISO-t, BD Menüt nem játszik.
Torrent csak ext2-es partíciót kezel, tehát erre kell a vinyót csinálni.
Rögzíteni is csak ilyenre tud.

Amit én észrevettem, és nekem negatívum:
- Állapotjelző LED. Megvakít. Ez LITE-nál van, többinél nem láttam ledet bekapcsoláskor. Itt a pirosról kékre vált, de pl egy SMART-on kialszik.
- Távirányító. Elég gagyik a gombok, a nyomáspontok, és jól oda kell célozni.

Nem igazán tudok több negatívumot. Hihetetlen készülék. Imádom :)

(#842) TCr válasza jpeetr (#841) üzenetére


TCr
veterán

A tiéddel szemezgettem, elég baráti az ára.
Bár tegnap néztem egy nagyker oldalát, Smart HE-t 52-ért tudnék... lehet megérné a többletkiadást.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#843) jpeetr válasza TCr (#842) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Az enyém neked nem játszik szerintem a BD miatt.
Amit néztél az a Smart H1, nem a HE. A HE az csak egy kiegészítő és 20k :)

Az 52k viszont elég baráti ár, ITT találsz róla tesztet.
Mondjuk ez a D1, de csak annyiban különbözik, hogy van egy kijelző az elejében, cserébe szét kell szedni, ha vinyót raksz bele.

(#844) TCr válasza jpeetr (#843) üzenetére


TCr
veterán

Igen, H1... :B

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#845) dolbyman


dolbyman
tag

köszönöm, mindenkinek.

szerintem egyenlőre elnapolom ezt a kérdést, aztán hátha eszébe jut valamelyik gyártónak, hogy ilyen nem nagyon van a piacon......

Bandi

(#846) TCr válasza jpeetr (#841) üzenetére


TCr
veterán

Ext2 partíció... erre/erről tudok oda-vissza másolni hálózaton Win7 laptopról?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#847) jpeetr válasza TCr (#846) üzenetére


jpeetr
aktív tag

persze. a win7 egyszerű hálózati meghajtónak fogja látni, mindegy neki milyen partíció van rajta.
viszont ha nagyméretű filokat akarsz, 10GB mkv, hasonlók, minimum N-es wifiháló, vagy kábel, mert megfogsz őszülni :)

(#848) TCr válasza jpeetr (#847) üzenetére


TCr
veterán

Nem, sztem csak kisméretű file-okat mozgatnék (pont ez miatt kellene a torrent), feliratok, max flac zenék, esetleg 1-2 olyan film, amit a szerencsétlenek agyontömörítettek rar-al. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#849) jpeetr válasza TCr (#848) üzenetére


jpeetr
aktív tag

még mindig jobb, ha a rarral van agyontömörítve :)
tegnap láttam: 1080p mkv, full film, 2,6gb, volt vagy 4Mbps

(#850) TCr válasza jpeetr (#849) üzenetére


TCr
veterán

Ja igen...
Viszont a rar-ral tömörített cuccokkal gondolom nem tud mit kezdeni egyik mp sem, azt meg úgyis pc-vel kicsomagolni.

Vagy működik így is?

1. film Dune torrent-el letölt
2. rar-ból a Dune vinyón kicsomagol

Úgy értem, hogy a laptop csak segédeszköz lenne, tényleges adatmozgatás nem lenne a laptop és a Dune vinyója közt.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.