Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) jpeetr válasza TCr (#850) üzenetére


jpeetr
aktív tag

legjobb tudomásom szerint akkor is elmegy az adat oda-vissza, ha csak segédeszköz
szerintem rar-os esetben egyszerűbb a laptopra letölteni, kicsomagolni, felmásolni
vagy ha kibírható, akkor ilyen esetekben kábellel dugd a hálózatra az eszközöket, akkor lényegesen gyorsabb lenne.

(#852) TCr válasza jpeetr (#851) üzenetére


TCr
veterán

Aha, mivel (ha jól tudom) kicsomagolásnál igénybe vesz egy temp könyvtárat, az meg a laptop vinyóján van.
Na mindegy, így sem rossz,ennél jobbat meg ugye egyik mp sem tud. :)
Sztem a H1 lesz, már "csak" össze kellene kaparnom egy kis pénzt... :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#853) jpeetr válasza TCr (#852) üzenetére


jpeetr
aktív tag

figyu, ha a H1-be wifit veszel, akkor az úgyis N-es lesz. ha nem akkor úgyis kábel lesz, az még jobb. ha a laptopodban N-es WiFi van, amit gondolom tipus alapján meg tudsz nézni, akkor abban az esetben, ha a routered nem N-es, még arra költesz egy kb 6-7k-t és akkor az 300Mbit. abba már belefér a hálózaton 10giga másolás :)

(#854) TCr válasza jpeetr (#853) üzenetére


TCr
veterán

A laposban gigabit lan van, a routerem 300-as, tehát akkor gondolom kábeles "bajom" nem lesz... :)
Bár a Dune úgyis a router mellett lenne, úgyhogy az sem gáz, ha nem veszek hozzá wifi adaptert. Úgy értem egy rövid utp kábel még elférne ott.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#855) pyres válasza jpeetr (#840) üzenetére


pyres
csendes tag

Köszi a tájékoztatót - Sanci38 Neked is- akkor valószínüleg a Lite lesz a választott játékos. :R

(#856) jpeetr válasza TCr (#854) üzenetére


jpeetr
aktív tag

"Bár a Dune úgyis a router mellett lenne"

Nekem el kellett tenni egymástól, mert összeveszett a két wifi.
Amikor egymás mellett voltak, állandóan szakadt a wifi.
Eldugtam a routert a szekrény tetejére, így legalább nem látszik :)

(#857) jpeetr válasza pyres (#855) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Nagyon jó választás!

(#858) TCr válasza jpeetr (#856) üzenetére


TCr
veterán

Épp ezt írom, hogy mivel a router és a mp egymás mellé kerülne, így nem kell wifi a Dune-hez, egy rövid utp kábel és kész. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#859) jpeetr válasza TCr (#858) üzenetére


jpeetr
aktív tag

persze, értem, csak írtam nekem mit csinált egymás mellett a két wifi :)

(#860) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Sziasztok!
Azt olvastam a Dune HD Lite 53D ról,hogy fel lehet 1080ra skálázni a gyengébb minőségű filmeket!Mennyiben javít rajta?Erről tapasztalat?BD isot-t nem játszik le azt tudom de DVD iso-val mi van?
Lehet rászánom magam és beruházok egy ilyenre,ugyan nem szántam ennyit pénzt egy lejátszóra de nem akarok szívni valami olcsó gagyi MP-vel!!

(#861) jpeetr válasza NeRo28 (#860) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Jól olvastad, mindent 1080p-re upscaling-ol. Hogy mondjam. Jóval jobb, mintha egy sima dvd lejátszóval néznék dvd filmet, de azért csodát nem kell várni.
DVD ISO-t megeszi gond nélkül.
Ha a BD ISO lejátszásra nincs szükséged, akkor szerintem ez a legjobb választás.
Ezzel tuti nem fogsz szívni!

(#862) Taliesyn


Taliesyn
csendes tag

Vásároltam egy Dune HD Lite 53D típusú médialejátszót, kifejezetten elégedett vagyok vele, egy problémám van - az elgondolkodtatás szintjén: a belső merevlemez meglehetősen melegíti a készüléket, attól tartok, hogy túlmelegszik a winchester. Az lenne a kérdésem, hogy valamilyen módon lehet-e mérni a merevlemez hőmérsékletét. Illetve lehet-e fokozni a hőelvezetést, pl. a winchester és a fémlemez közti barnás színű műanyag borítónak az eltávolításával.

[ Szerkesztve ]

(#863) jpeetr válasza Taliesyn (#862) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Én nem távlítanám el, szerintem ESD okokból van ott pont a vinyó alja és a fémburkolat között. Már ha egyről beszélünk.
Elvileg így lett megtervezve, nem lenne szabad túlmelegednie, bár vinyója is válogatja.
Nekem az 1TB Samsunggal semmi probléma.

(#864) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan médialejátszó (zenelejátszó) aminek esetleg van egy kis kijelzője és wifi-n keresztül tud zenét lejátszani? Kizárólag zenei fájlok lejátszására kellene. Valalmi olyan kellene amihez lehet külső hangszórót is csatlakoztatni. Az sem baj ha lakáson belül egyszerűen hordozható lenne. Esetleg még az sem lenne baj ha netes rádió hallgatásra is lehetne használni. Videóra nem lenne szükségem

Ha létezik akkor írjatok légyszíves márkát, típust is. Ha nem akkor ha lehet azt is írjátok meg.

(#865) jpeetr válasza bozsozso (#864) üzenetére


jpeetr
aktív tag

DUNE HD MAX
DUNE SMART H1

WiFi opcionális USB-s hozzá.

A Smart hordozhatóbbnak tűnik.

szerk:
Most nézem hogy zenelejátszó:

Logitech Squeezebox Boom
Logitech Squeezebox Radio

[ Szerkesztve ]

(#866) bozsozso válasza jpeetr (#865) üzenetére


bozsozso
őstag

megnézem köszönöm

(#867) jpeetr válasza bozsozso (#866) üzenetére


jpeetr
aktív tag

a logitecheket nézd inkább :)
bár lehet a dunevel jobban jársz, mert a logitech is van olyan drága, de a dune tud video-t is

(#868) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Hi!
A Dune HD Lite 53D-on van 3,5-ös fejhallgató kimenet?

(#869) bozsozso válasza jpeetr (#867) üzenetére


bozsozso
őstag

igen most néztem, hogy a dune nem igazán megfelelő számomra. bár lehet a dune is jó lesz majd mert szeretnék egy rendes asztalit is. Ez csak annyira kell, hogy adott esetben konyhában vagy esetleg másik szobában is tudjak egyszerűen zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#870) jpeetr válasza NeRo28 (#868) üzenetére


jpeetr
aktív tag

nincs. RCA és optikai hangkimenet van.

(#871) Alex91 válasza bozsozso (#864) üzenetére


Alex91
félisten

Androidos mobiltelefon... :)?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#872) jpeetr válasza Alex91 (#871) üzenetére


jpeetr
aktív tag

pont erre gondoltam, az Acer Liquiddel a kezemben :)

(#873) bozsozso válasza Alex91 (#871) üzenetére


bozsozso
őstag

arra gondoltam én is csak az a baj vele, hogy sim kell hozzá.vagy nem?

(#874) bozsozso válasza jpeetr (#867) üzenetére


bozsozso
őstag

hát a logitech tényleg elég drága bár kb.hasonlóra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#875) jpeetr válasza bozsozso (#873) üzenetére


jpeetr
aktív tag

wifihez és zenehallgatáshoz nem kell sim
egyébként maga az android nem a hangminőségéről híres, bár a 2.2 már jóval szebben szól, mint anno az 1.6

(#876) NeRo28 válasza jpeetr (#875) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Akkor fejhallgatóval nem is tudok filmet nézni?

(#877) jpeetr válasza NeRo28 (#876) üzenetére


jpeetr
aktív tag

direktben plusz eszköz nélkül nem
erősítő, fejhallgató erősító, valami kell

(#878) NeRo28 válasza jpeetr (#877) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Látatlanba lehet nem tudsz válaszolni de a tv-n van 3,5-ös kimenet!Ha odadugom rendesen szólna?A tv:Philips 46PFL5605H
Azért érdekel mert kb. 90%ban fejhallgatóval moziznák mert faterékat zavarná a hang és nem hiszem h örülnének mondjuk este 11kor az 5.1es hangnak!:)
Meg hát 40ezres médialejtátszó mellé nem szívesen vennék még erősítőt is...

[ Szerkesztve ]

(#879) jpeetr válasza NeRo28 (#878) üzenetére


jpeetr
aktív tag

igen, ez egy jó megoldásnak tűnik.
de próbáld ki. ha a tv hangja rendesen fog szólni, akkor a DUNE is.
HDMI-n megkapja a tv a hangot, ott meg kinyomja majd.

(#880) Taliesyn válasza jpeetr (#863) üzenetére


Taliesyn
csendes tag

Köszönöm a választ. Igen, ugyanarra gondoltunk.

Elvileg nálam sincs gond, működés közben a kézmelegnél valamivel melegebb a vinyó oldalán a fémburkolat, gondolom ez még nem vészes.

(#881) laci984


laci984
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést, ha nem a megfelelő topicba írtam, de nem találtam olyat ami nekem jó lenne, illetve nem 3 éves lenne az utolsó hozzászólás benne.

Vettünk amerikában egy panasonic hordozható dvd lejátszót, direkt olyat kerestünk, amire az volt írva, hogy szabad régió kódos.
Kint kipróbáltuk, működött, de sajnos itthon nem játszik le semmit. (Lehet, hogy az első beolvasást vette alapértelmezettnek, nem tudom)

Tudnátok segíteni mit lehetne csinálni, hogy (akár csak egyszer), de módosítani tudjuk a régió kódot? A hivatalos panasonic szervízt hívtam, de elég gyorsan leráztak, hogy akkor szerintük becsaptak és nem volt szabad régiókódos, így nem lehet rajta segíteni.

Kérlek segítsetek!
Köszönettel:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#882) XTaki válasza jpeetr (#879) üzenetére


XTaki
tag

mukodik, en is igy teszem!

igaz, a popcorn nyomja hdmi-n a hangot a TV-nek!

XTaki

(#883) pyres


pyres
csendes tag

Sziasztok!

Dune Lite vásárlása van tervezve.Ezzel kapcsolatban kérdezném,hogy - mivel a HD Audiokat nem kezeli semmilyen formában- van-e érezhető különbség ha csak egy olcsóbb rendszerre van kötve vagy csak a drágább szettek esetén van létjogosultsága?
Illetve a Lite tulajdonosoktól kérdezném,hogy milyen márkájú merevlemezek jók hozzá? (külső-belső) :B

(#884) jpeetr válasza pyres (#883) üzenetére


jpeetr
aktív tag

HD Audiókat nem kezeli?
Ezt nem értem... Miért is ne kezelné.

AC3, DTS, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD, AAC, LPCM, WMA, WMA Pro, FLAC, MP3, Ogg, MPA, WAV, APE

Szinte bámilyen vinyót kezel.
Legegyszerűbb egy dokkoló, és abba amilyet szeretnél.
Baj általában azokkal van, amikben saját elektronika van, backupok miatt, stb...
WD Mybook, Verbatimok

[ Szerkesztve ]

(#885) jpeetr válasza XTaki (#882) üzenetére


jpeetr
aktív tag

de miért a tv-be dugod az optikait, miért nem a Popcornba?

(#886) tibby9


tibby9
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a szakiktól :)

Médialejátszó vételét tervezem, nincsenek nagy igényeim, csak annyi,h vigye gond nélkül a
a "neten" fel lelt és "leszedhető" mkv kiterjesztésű filmeket ezek nem tudom, h kb milyen bitrate-ekkel rendelkeznek van ami 12000 van ami 8000 van ami 20000 kbit/sec, de javítsatok ki nyugodtan ha tévedek.
Egész pontosan egy Venice V13 HD-t néztem ki. Ez vinné ezeket a filmeket vagy nem? USB-ről esetleg?
Most ha jól láttam 27000FT körül mozog az ára.
Olvastam erről a Popcorn Hour NMT A-210 lejátszóról is, hogy milyen szuper... de ha nem muszáj 55 ezret nem adnék ki érte...
Pls help :)

Előre is köszi!

Tibi

jatekaim.hu ( Lang Tibor) 48 pozitiv 0 negativ !

(#887) tibby9


tibby9
csendes tag

Bocs a dupla postért, kicsit még körülnéztem.

a 3 modell amit néztem
(de ha van javaslat jöhet nyugodtan)

Skydigital Venice V13 HD - 27900FT
HDI Dune HD Lite 53D - 41900FT
Popcorn Hour NMT A-210 - 54900FT

a különböző extrák nem nagyon érdekelnek, a lényeg, h vigye a neten található mkv-kat :)
ja és a beépíthető winyó se lényeg :)

[ Szerkesztve ]

jatekaim.hu ( Lang Tibor) 48 pozitiv 0 negativ !

(#888) #09634560 válasza tibby9 (#887) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem mind3 jó választás.egyikkel sem lősz mellé.

(#889) dh66e válasza tibby9 (#887) üzenetére


dh66e
veterán

Csak egy opció!
Keress rá erre,bár úgy tudom hogy sehol nem lehet kapni mert elhordták pikk pakk.Lejátszás szempontjából jókat olvastam róla. NETGEAR NEO TV 550
Itt olvashatsz róla.

(#890) 1q2q3q válasza jpeetr (#885) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

Szia jpeetr!

A Dune Lite 53D tudja a dts-hdma passtrough-ot?
mindent irnak rola, de ez nem derül ki pontosan ...

köszönöm,
gt

(#891) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan médialejátszó amiben van DVD lejátszó is? vagy ha van is akkor felejtős?

(#892) Alex91 válasza bozsozso (#891) üzenetére


Alex91
félisten

Van, csak meg is kérik az arat! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#893) jpeetr válasza 1q2q3q (#890) üzenetére


jpeetr
aktív tag

sajnos itt lite nincs, de mindegyik modelnél ezt írja:

HD Audio Support: pass-through (up to 7.1 channels) and decoding (stereo downmix) of Dolby TrueHD and DTS HD MA audiotracks (Bluray, ts ,mkv), blablabla...

LINK

(#894) #09634560 válasza bozsozso (#891) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen csak BD olvasóval vannak ellátva egyes Dune és Popcorn modellek. De az áruk is magfasabb.

(#895) tibby9 válasza #09634560 (#888) üzenetére


tibby9
csendes tag

Köszönöm a választ! :)

jatekaim.hu ( Lang Tibor) 48 pozitiv 0 negativ !

(#896) XTaki válasza jpeetr (#885) üzenetére


XTaki
tag

nem ertem a kerdest...

XTaki

(#897) pyres válasza jpeetr (#884) üzenetére


pyres
csendes tag

Szia!
Ezek szerint rosszul fogalnaztam. Én a Dolby True HD-ra és a DTS HD MA-ra gondoltam s ezek hiánya olcsóbb házimozi rendszeren nagy veszteség-e hangminőség terén.
Köszi a választ! :C

(#898) #09634560 válasza pyres (#897) üzenetére


#09634560
törölt tag

Attól függ milyen a hangrendszered(erősitő+hangfalak). Ha belépőszint akkkor nem jön ki a különbség.Én avalahol az Onkyo608 és JBL E sorozatnál huznám meg a határt.Adddig tényleg csak kiirja+dekódolja,da különbség nem lesz.Az más kérds viszont hogy a DD+-hoz viszont jól jön a HD-s erősitő.

[ Szerkesztve ]

(#899) pyres válasza #09634560 (#898) üzenetére


pyres
csendes tag

Egyelőre csak egy 8 éves Pana HT -850 van amin max. sztereó hangzás lehet.Erősító és hangfal vonalan pézügyi dolgok miatt az Onkyo 309/308, Denon AVR1311, HK/155, ill. JBL SCS van tervbe véve. Kivéve ha esetleg nem egyszerre lesz a beszerzés.
Köszi a segítséget! :K

(#900) bozsozso válasza #09634560 (#894) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.