Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Alex91 válasza kutga (#350) üzenetére


Alex91
félisten

USB-s DVD player ami olcsobb esetleg... (De valoszinuleg nem jobb!)

En a Mini-re szavazok, bar inkabb vennek 20k-ert egy HD kepes lejatszot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#352) kutga válasza Alex91 (#351) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

A mostani lejátszóm is USB-s de nem hiszem hogy ekkora merevlemezt tudna kezelni.

A Mini nekem is tetszik, 20k körül mit tudnál ajánlani (bár ahogy mondtam nem hiszem hogy áttérnék HD-ra a közeljövőben de azért körülnéznék.)

Let the Zone take me if I am.

(#353) Alex91 válasza kutga (#352) üzenetére


Alex91
félisten

ASUS HDP-R1 O!Play

Icy Box IB-MP304S-B média lejátszó, estleg ez is erdekes lehet, de ez nem HD-s! (Bele mehet a HDD, es nem kell kulso haz.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#354) RBJ válasza kutga (#350) üzenetére


RBJ
addikt

én a wd tv mini vel teljesen meg vagyok elégedve.
én is egy külső lg tárat tettem hozzá azon tárolom a filmeket.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#355) ruti válasza kutga (#350) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a WD mini elég az igényeidnek,
a TakeMS és a WD közül én az utóbbit választanám,
a hdmi miért szempont neked? (azon kívül, hogy nem akarsz komponens-hdmi konvertert venni 20ezerért :) )
miért ne tudna mpeg4-et lejátszani a mini?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#356) kutga válasza ruti (#355) üzenetére


kutga
nagyúr

Hmm...ha ennyibe kerül az átalakító akkor tényleg nem akarok a HDMI-vel bajlódni. :))

RBJ Kábel jár a Minihez vmiféle? Bár azt hiszem komponens kábelem van otthon. Optikain hang és kép is átmegy? Azt mondjuk meg kell néznem hogy a TV-men van-e optikai csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#357) ruti válasza kutga (#356) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a konverter azért drága, mert az analóg jelet felkonvertálja,
de azt a mini amúgy is tudja 1080-ra, ezért értelmetlen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#358) kutga válasza ruti (#357) üzenetére


kutga
nagyúr

Kösz a válaszokat, elnézést a kérdésekért de abszolút nem értek ehhez a témához. Minőség szempontjából melyik a jobb? A komponens kábel vagy az optikai?

Let the Zone take me if I am.

(#359) doc válasza kutga (#358) üzenetére


doc
nagyúr

most kb. azt kerdezted, hogy a bicikli jobb vagy az ananasz :)
optikai kabel hangatvitelhez van, a komponens kabel meg videohoz

(#360) kutga válasza doc (#359) üzenetére


kutga
nagyúr

Na látod ezért írtam hogy nem értek hozzá. Nálam a TV és a lejátszó összekötése a SCARTnál meg is állt.

Szóval akkor milyen kábelt is kell vennem? :))

Ezért jó nekem a HDMI ott egy kábellel kép-hang meg is van oldva.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#361) doc válasza kutga (#360) üzenetére


doc
nagyúr

attol fugg, mit szeretnel mivel osszekotni :)

videora a legjobb a HDMI nyilvan, ha az nincs akkor komponens, aztan scart, utana RCA, eletveszely fennforgasa eseten analog koax (de ilyen csatlakozo mar nagyon regota nincs lejatszokon szerintem)

az audio kabelekben nem vagyok igazan kepben, de mivel az optikai kabel digitalis hangot tovabbit, igy nem lehet rossz valasztas :) a scart szerintem csak stereot tud (FIXME) akarcsak a piros/feher RCA, ha 5.1 kell akkor az optikai kabel mellett van 'drot' kabel is digitalisra, illetve hasznalhato a 3db jack dugos megoldas (ami analog, tehat annyira nem jo mint a digitalis megoldas)

(#362) kutga válasza doc (#361) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezek a bemenetek vannak a TVmen:

A két érdekes az
I: Komponens audio
J: Komponens video

A WD TV Mini hátulja így néz ki:

Tudnál akkor mutatni olyan kábelt amivel össze tudom hozni a két készüléket? :R

Let the Zone take me if I am.

(#363) Alex91 válasza kutga (#362) üzenetére


Alex91
félisten

A Minihez adott kabeleket is nezd meg, szerintem van hozza olyan ami neked jo!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#364) kutga válasza Alex91 (#363) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha a Minihez adnak akkor biztos lesz benne olyan amivel össze tudom hozni. :R

Érdekes, hét elején rendeltem a Minit, edigitalnál 9k áron, azóta már leszedték a termékek közül, de ma visszakerült 15k-val...kíváncsi vok mi lesz majd a számlán. :)

Let the Zone take me if I am.

(#365) Badb0y válasza ruti (#325) üzenetére


Badb0y
addikt

Bluray filmeket le lehet ezekben játszani mint fájlt, nem mint lemezt.

Találkoztam popcornal, egy hatalmas nagy hatás szar. Volt szerencsém 100-hoz, 110-hez, minde egy kalap szar. Nem volt képes akadásmentesen olyan filmeket lejátszani, amit wd vitt. Nem is értem, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyi legye :W

!!!! POPCORN HOUR -t senkinek nem ajánlom !!!!

Apumnak vettem még tavaly wd-tv live-ot, csak gondoltam adtak már ki vmi újabb chipet, de ha ez a felhozatal marad ez, az 100%

Jó ez a dune, de drágább.

Szerk:

Ez a lenti LG marha jól néz ki, de félek tőle, hogy az is szar :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#366) kutga válasza Alex91 (#363) üzenetére


kutga
nagyúr

Na megvettem a Minit. Kaptam hozzá komponens audió és komponens videó kábelt is.

A baj csak az, hogy ha komponensen kötöm a TV-re a kép kék árnyalatos lesz - mintha csak a kék csatornán kapna jelet (a hang külön kábelen megy, azzal semmi gond). Így tehát RCA-n kötöttem rá TV-re, így a hang és a kép is jó, csak hát gondolom komponensen szebb lenne a kép (javítsatok ki ha tévedek a komponens digitális az RCA analóg).

Nem tudom mi lehet a gond,mindenesetre eddig jó a Mini, szépen együttműködik a vinyómmal.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#367) Alex91 válasza kutga (#366) üzenetére


Alex91
félisten

Analog az is, de majd kijavitanak, ha tevedtem :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#368) doc válasza kutga (#366) üzenetére


doc
nagyúr

igen, a komponens kabellel szebb a kep mint kompozittal, erdemes megnezni hogy rendesen bedugtad-e, illetve beallitasokat a lejatszoban es a TV-n vegignezni

(#369) d209 válasza Badb0y (#365) üzenetére


d209
csendes tag

Megvettem a Dune Base 3.0- t, nem bántam meg szinte tökéletes.
Mindenkinek ajánlom, megéri a pénzét. :DD

(#370) kutga válasza doc (#368) üzenetére


kutga
nagyúr

Elsőre összekevertem a piros és kék csatornát. Megcseréltem, leellenőriztem, ugyanaz a helyzet, maradt a kékes árnyalat.

Most RCA-val jól megy, de lehet a héten kipróbálom másik kábellel, feltéve ha találok ilyet boltban (eddig csak olyat láttam aminek mindkét vége 3 pólusú). Remélem nem a TV-vel van a gond, de végső esetben azt is megnézem.

Let the Zone take me if I am.

(#371) kutga válasza kutga (#370) üzenetére


kutga
nagyúr

Na megvan a megoldás...átállítottam a megjelenítést a Minin és működik, nagyon szép képe van.

Let the Zone take me if I am.

(#372) csibor


csibor
őstag

Alapvetően Dvix filmeket néznénk tv-én,hdmi-in keresztül.Olcsó megoldást keresek pl:[link] valami ilyesmit.Kinek mi vált be,és mit érdemes venni?

(#373) doc válasza csibor (#372) üzenetére


doc
nagyúr

ha nem ragaszkodsz a HDMI-hez (sima divx felbontasa ugyis boven kisebb mint a HD), akkor inkabb a WD TV Mini-t ajanlanam, sokkal tobb mindent megeszik, ha a TV-n van komponens (RGB) csatlakozo, akkor semmivel nem lesz rosszabb kepe, ha meg a hangot is bele tudod dugni a minibol kijovo optikai kabelen, akkor tuti nyero

ha mindenkepp kell a HDMI, akkor a mini persze kiesik

(#374) csibor válasza doc (#373) üzenetére


csibor
őstag

Valahogy úgy vagyok vele ha már van,és a számítógépnél már bevált miért ne?Közben keresgéltem ASUS O!Play HDP-R1 ~19K körül van.A te általad ajánlott meg 13K körül.

Gondolom a kábelezést nem tartalmazza a WD doboza :F

[ Szerkesztve ]

(#375) doc válasza csibor (#374) üzenetére


doc
nagyúr

dehogynem, kabel nelkul nem lenne ertelme, nem keringetoszivattyu ez, hogy meg a 230V-s kabelt is kulon kell belerakni (azt tenyleg igy aruljak, rosszul lettem mikor meglattam)

benne van a lejatszo, 230V adapter, plusz komponens es kompozit kabel (legalabbis a Live dobozaban ez volt, tuti hogy a minihez is jar)

optikai kabel nyilvan nincs benne, de szerintem azt semmilyen lejatszohoz nem adnak (esetleg valami fullextras deluxe csomagban, luxusaron)

(#376) #75490304


#75490304
törölt tag

Szasztok! Segítségeteket szeretném kérni: Olyan Media lejátszót keresek ami lehetőleg visz mindenféle jót, és van benne HDD. Ami szuper lenne ha lehetne NASként, ill. media stream serverként is használni, hogy pl egy iPadről is lehessen filmeket nézni, akkor is ha mondjuk nyaralok valahol. Van egyáltálán ilyen?

Már elég rég óta keresem a megfelelő játékost, amiket eddig néztem: Xtreamer Pro, Boxee box, WDTV Live HUB, QNAP NMP-1000P... Hirtelen ennyi jut eszembe. Most kicsit elakadtam és belefáradtam. Jó lenne olyan gépet venni ami egy pár évig kiszolgál.

jelen pillanatban a WDTV Live HUB tűnik a legjobbnak, ár/érték arányban.

Max olyan 90-100at szeretnék költeni rá, de ez nagyon max.....

Előre is köszi az ötleteket!

(#377) d209 válasza #75490304 (#376) üzenetére


d209
csendes tag

Dune Base 3.0! Szerintem a legjobb, mindent visz. Két hete tesztelem. Ha 90-100-at akarsz rá költeni akkor még egy 2 Terrás vinyó is belefér.
Elötte WD volt, bár majdnem mindent vitt, de egy két dolognál akadozott, vagy nem volt hang.
Nem támogatta a DTS-t...stb.
Szóval Dune-t vennék.

(#378) doc válasza d209 (#377) üzenetére


doc
nagyúr

melyik WD-d volt hogy nem tamogatott DTS-t? (a Live biztosan tudja)

(#379) #75490304


#75490304
törölt tag

Nos nekem még sosem volt semmilyen médialejátszóm szóval sok összehasonlítási alapom nincs. A WDTV Live Plussal valakinek van esetleg tapasztalata? Mivel a Live HUB még csak most jött ki.

Egyébként köszönöm az infot utánnanézek ennek a Dune-nak is, bár ez számomra egy tök új játékos! :U

(#380) doc válasza #75490304 (#379) üzenetére


doc
nagyúr

a Plus ugyanaz mint a Live, de beleraktak egy csak amerikaiak szamara hasznalhatao szolgaltatast :)

(#381) #75490304 válasza doc (#380) üzenetére


#75490304
törölt tag

És neked Live-od van ha jól értem? Meg vagy vele elégedve?

(#382) doc válasza #75490304 (#381) üzenetére


doc
nagyúr

tokeletesen :)
szamomra a leghasznosabb funkcio az, hogy (nem gyari firmware felrakasaval) webes feluleten is lehet iranyitani, van egy komplett, klikkelheto taviranyito. ugyanis sikerult a tavot osszetorni, enelkul nem is tudnek mit kezdeni vele, igy viszont teljes ertekuen hasznalhato :)

MOD: abban az esetben viszont nem ajanlom, ha mindenkepp beepitett vinyora van szukseged, arra ugyanis nincs lehetoseg (eleve a doboz olyan apro hogy bele sem ferne)

[ Szerkesztve ]

(#383) #75490304 válasza doc (#382) üzenetére


#75490304
törölt tag

Köszi az infokat, igen azt tudom ezért is gondolkodom az új live hub-ban amiben gyárilag van 1TB. és elvben 200$ lesz, persze USÁban, de ha olyan 50-60 lenne itthon akkor egyre lehet befektetek.

(#384) d209 válasza doc (#378) üzenetére


d209
csendes tag

Az első generációs WD TV HD Media. Sajnos még, vagy nem is lesz hozzá újabb Firmware, úgy hallottam nem is lesz. Ezért váltottam. Még egyszer, nem bántam meg a Dune-val.
Amúgy tényleg nem rossz, és az ára is nagyon jó volt. Majd eladom a vaterán.

(#385) doc válasza d209 (#384) üzenetére


doc
nagyúr

ha nem szamitana az ara, valoszinuleg en is Dune-t vennek, de az erosen mas arkategoria :(

(#386) #75490304 válasza doc (#385) üzenetére


#75490304
törölt tag

Na igen, ráadásul nekem az a bajom, hogy ha dune base, akkor már kicsit több csak a dune prime, akkor már csak kicsit több a hd max... :DD
És hopp 130k és még nincs benne HDD :O :W

(#387) ruti


ruti
Közösségépítő

DUNE tulajokhoz 1 kérdés:

igaz-e h a prime-ban (ugye 1 db 2,5"-es belső vnyó hely van) a belső csatlakoztatás egy USB-SATA átalakítón keresztül történik? Ezáltal az adatátvitel korlátozott USB 2.0-ra?
a base ugye két belső vinyóhellyel rendelkezik (2,5+3,5") Ezekre is igaz ez az USB-s vezérlő?
és akkor egy e-SATA-s vinyó csatlakoztatása szintén belül egy USB 2.0-es korlátos átalakítón megy?

a vinyó beszereléshez meg kell bontani a házat, nézzetek már bele, h mi az igazság...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#388) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Adott lentre a nappaliba egy LCD tv, amihez egy DVD lejátszó van kötve.
Ősök folyamatosan kérdezgetik, nincs-e valami jó filmem. A dvd baromira hártlis, elég gáz, hogy kiírok pár filmet egy dvd-re, aztán imádkozok hogy lejátsza-e vagy sem.
A kérdés: milyen média lejátszót tudtok ajánlani, amin keresztül egy USB-ről vagy akár hdd-ről lehetne a torrentről letöltött filmeket lejátszani? Wifi-t lehet ki tudnám használni, előny lenne, ha vinyót lehetne tenni bele (van egy sata-s vinyóm).

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#389) d209 válasza ruti (#387) üzenetére


d209
csendes tag

A vinyó beszereléséhez nem kell a házat bontani, csak betolod és kész. Nem hiszem hogy korlátos átalakítón menne. Én betoltam egy 2 terrás vinyót és a másolás egy külső USB vinyóról (250 MB) a 2 terrásra 28 perc volt egy 24 gigás bluray esetében. Egyébként itt van egy Teszt a Dune MAX ról, ugyanazt tudja mint a Base csak van benne bluray lejátszó.
Dune Base leírás itt.

(#390) ruti válasza d209 (#389) üzenetére


ruti
Közösségépítő

várjál, várjál...
a BASE-ben a blu-ray lejátszó helyén van a kinyitható keret, ezt vágom.
de a BASE-ben is van egy másodlagos belső 2,5"-os elhelyezési lehetőség, ami csak házbontással kivitelezhető

a PRIME-ban biztosan van a belső USB-SATA átalakítás, belsőleg elhelyezhető 2,5-es HDD-hez

a te BASE-edben van-e, az itt a kérdés?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#391) ruti válasza d209 (#389) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az adatátviteli sebességből pedig nemigen tudok következtetni
24giga/28perc=cca.15 MB/sec=120 Mb/sec

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#392) Badb0y


Badb0y
addikt

Mit gondoltok, megoldható az, hogy egy popcorn hour 110-re rákötni egy külsö bluray író/olvasót, és blurayen levő mkv-kat lejátszatni rajta keresztül? Működne ez ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#393) Badb0y


Badb0y
addikt

Vagy egy másik lehetőség, van-e olyan bluray lemez lejátszó, ami lejátszik adat blurayen keresztül mkv-t esetleg m2ts-t :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#394) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
A CORA újságban láttam egy Emtec N150H megnevezésű médiafelvevőt, és az érdekelne, miként vesz ez fel, bővebb infó, vélemény kéne! A leírásban nemsok szerepel. :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#395) Badb0y


Badb0y
addikt

Közben nézegettem ezeket a Dune-s dolgokat, ennyit nem ér nekem egy Bluray olvasó ami olvas mkv-t is. Nincs ennél olcsóbb ? Ha nincs akkor kénytelen leszek venni ilyet.

Ez a "Dune HD Smart B1" a legolcsóbb ami blurayes és magába is médialejátszó igaz ? És bluray lemezről is tud mkv-t vagy m2ts-t olvasni?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#396) Badb0y válasza doc (#385) üzenetére


Badb0y
addikt

Mint WD TV! hacker kérdésem lenne, WD TV Live képes az USB-in külső bluray írót/olvasót kezelni ? És tud is róla olvasni mkv/m2ts-t ? Nem tudod véletlenül ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#397) doc válasza Badb0y (#396) üzenetére


doc
nagyúr

kulso DVD-meghajtora van mar valami buveszkedes a B-rad firmware-ben, hogy BD-t kezel-e, azt nem tudom sajna... de ha tudja kezelni, akkor tuti lejatsza az m2ts-t, ugyanugy mint vinyorol

(#398) kételkedem


kételkedem
addikt

Sziasztok!

Médialejátszót keresek. 25, max 30k a keret.

- nincs erősítőm ezért fontos, hogy a dts hangot le tudja keverni a tv-re
- hálózatra raknám, W7 alatt tudjak vele a pc vinyójáról filmet lejátszani
- avi, mkv, iso konténereket ismerje, ne kelljen a lejátszó kedvéért konvertálni
- előny, ha van benne magyar menü, de nem feltétel
- legyen hozzá jó fw ellátottság, illetve folyamatos fw fejlesztés
- ha a csomagban normális HDMI kábel is van, az külön pirospont

Amiket eddig nézegettem:

A.C.Ryan PlayOn!HD Mini ACR-PV73200
Asus O!Play HDP-R1
WD TV Live Media Player

A tegyél még hozzá kezdetű mondatokat a compilerem nem tudja értelmezni, így azokat a köröket ki is hagyhatjuk! :K

Ötlet, vélemény, tanács? :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#399) doc válasza kételkedem (#398) üzenetére


doc
nagyúr

en csak a Live-rol tudok nyilatkozni, de az maximalisan teljesiti minden felteteledet, leszamitva a HDMI kabelt (de szerintem azt a tobbihez sem adnak ebben az arkategoriaban)

(#400) kételkedem válasza doc (#399) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi! :)

Az A.C.Ryan mini dobozában egy minőséginek látszó HDMI kábel van. Vastag, fekete harisnyás, kb 2m-es. A kábel megléte nem igazán perdöntő.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.