Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Zebu válasza Sefter (#498) üzenetére


Zebu
addikt

őket ismerem is :)

na ez elég szánalmas, hogy eladták....

én maradok ennél, max várok rá még kicsit.

Lehet, hogy az egyik beszállítónkkal hozatok egyet, bár az kicsit drágább, de laglább ha bajom van akkor hozzák/viszik és nem kell vitatkoznom senkivel....

(#502) flacink73 válasza flacink73 (#487) üzenetére


flacink73
csendes tag

Sziasztok
ASUS vagy WD Live fontos lenne a magyar menü az asszony miatt
Üdv

Sziasztok
Szeretnék venni egy lejátszót de nem tudom melyiket.
Szinte csak SD filmek vannak. NAS-ra raknám az AVI-kat illetve ISO-ba a DVD-ket.
Fontos lenne ,hogy a feleségem is könnyen használhassa.
LAN csati alapkövetelmény.
Üdv.

Felszállni lehetőség ,leszállni kényszer!

(#503) gar8


gar8
tag

Sziasztok!
Kaptam kipróbálásra egy Asus o play-t abból is az egyest. Tetszett is a cucc, csak olyan gondom akadt vele, hogy az olyan dvd-nél ami feliratos volt csak akkor volt hajlandó a feliratot megjeleníteni, ha volt menüje a formátumnak és ott kiválasztottam és engedélyeztem. Ha valaki megtudná mondani,hogy miért van így vagy tudja, hogy hogyan lehetne másképp akkor várom az infót. Köszi!

(#504) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Végre megtaláltam ezt a forumot. Talán tudtok segiteni, mert kicsit elakadtam.
Szóval kellene egy mindentevő cucc. Wifi nem szükséges elég a LAN. Az nem hátrány ha lehet bele HDD-t tenni, nem csak külsöt kezel. De ami fontos lenne, hogyha fel akarok venni TV-ből valmit, akkor azt tudja Hdd-re rögziteni.
Viszott itt el is akadtam, mert ahogy láttam vannak ilyen cuccok de DVB-T tunerrel. Viszont nálam digicabel van, ehhez meg ugyebár DVB-C tuner kéne.

Létezik ilyen cucc? Vagy a megoldás valami olyasmi, hogy kell vennem egy SET-TOP boxot is? És annak a kimenetét rádugni a medialejátszo bemenetére és ezt tudja rögziteni? Mert egy G20as pana TV-m lesz jövö héttöl amibe ugyebár benne van a dekoder. És mivel a digicabel kodolatlan ezért igy a BOX-ot megusznám.

(#505) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Olyan 20-25k körül milyen médialejátszót érdemes most megvenni? A léyneg hogy tudja az elterjedtebb kodekeket/formátumokat (divx, xvid, h264, AC3, DTS, avi, mkv, mp4 / mp3 esetleg flac / srt, ass és ssa feliratok az sem lenen rossz ha mkv-ba beágyzott feliratot is tudna kezelni) és legalább 720p felbontású videókat képes legyen lejátszani, de 1080p se lenne rossz..
Na meg annyi probléma lenne még, hogy egyelőre egy crt tv-re lenne rákötve és nem tudom vajon létezik-e hdmi->scart vagy kompozit->scart átalakító, mer ha nem akkor várok még kicsit a vétellel. Hang nem probléma, erősítőre lesz rákötve main van koax és optikai bement is.

(#506) Sefter válasza bozont (#505) üzenetére


Sefter
veterán

kompozit-scart tuti van
külső vagy belső vinyósat szeretnél?

Psn ID: sefter_hun

(#507) bozont válasza Sefter (#506) üzenetére


bozont
veterán

Az szuper, akkor olyan kell amin kompozit kimenet is van.
Ezen nem is gondolkoztam, a belső vinyós jobb lenne, viszont ha azonos áron van olyan külső vinyós ami tudásban jobb akkor az is jó (a tudás és megbízhatóság a legfőbb szempontok). Mondjuk azt nem tudom, hogy az usb sávszélessége vajon elég-e a HD filmekhez is.

(#508) Sefter válasza bozont (#507) üzenetére


Sefter
veterán

külső vinyós:
A.C.Ryan PlayOn HD mini
Asus OPlay
WD TV Live

belső vinyós:
Raidsonic 3011 (nem igazán van róla tapasztalat neten, de többen kipróbálnánk...)

Psn ID: sefter_hun

(#509) Zebu válasza Sefter (#508) üzenetére


Zebu
addikt

Ez hihetetlen... pár apja még az iponnak volt raktáron Raidsonic 3011-es készüléke, most már az árlistájukban sem szerepel! :F :O

(#510) Sefter válasza Zebu (#509) üzenetére


Sefter
veterán

sehol nincs raktáron, szerintem a nagykerben sincs (Juventus)... :(
bár van ahol ígérik 1 napon belül (Lambda computer ha délelőtt 11-ig megrendeled, délután átveheted..) :F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#511) Zebu válasza Sefter (#510) üzenetére


Zebu
addikt

Itt is elvileg: [link]

Nemtom mi legyen...

(#512) canniball válasza flacink73 (#502) üzenetére


canniball
nagyúr

Az AC Ryan PlayOn HD-ban is van magyar menü. Én csak erről (pontosabban a miniről) tudok véleményt mondani: a kezelése egész egyszerű, biztos megbirkózna vele "az asszony" is; de gondolom mindegyiké ilyen.

Dikri!
Szerintem neked olyan settopboxot kéne keresned, ami mindenevő lejátszóként is működik (ha van ilyen egyáltalán DVB-C-sben).

bozont!
Kiegészíteném Sefter listáját:
"belső vinyós:.." A.C.Ryan PlayOn HD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#513) Sefter válasza Zebu (#511) üzenetére


Sefter
veterán

én reggel odaszólok a lambdának, ha délutánra hoznak megrendelem, ha nem, veszek popcorn hour-t...

Psn ID: sefter_hun

(#514) Sefter válasza canniball (#512) üzenetére


Sefter
veterán

"Kiegészíteném Sefter listáját:
"belső vinyós:.." A.C.Ryan PlayOn HD"

csak az kicsit több a 25k-s keretnél :B

Psn ID: sefter_hun

(#515) canniball válasza Sefter (#514) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban, ez a kritérium elkerülte a figyelmemet. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#516) Zebu válasza Sefter (#514) üzenetére


Zebu
addikt

2 hét múlva lesz csak itthon belőle

(#517) Pulsar


Pulsar
veterán

megjött ma végre a kívából rendelt media lejátszóm :)
túl sokat még nem volt időm vele foglalkozni, így a teszt írás, kicsit még várat magára, de azért pár 1080p-s filmel már meghajtottam, és nagyon rendeben van a kép :D

(#518) flacink73 válasza canniball (#512) üzenetére


flacink73
csendes tag

Köszi!
Tegnap behalt a Corsában a benya pumpa :O ,így a projekt egy hónapot csúszik.Karácsonyfa alá kerül

Felszállni lehetőség ,leszállni kényszer!

(#519) Sefter válasza Zebu (#516) üzenetére


Sefter
veterán

elegem is lett, vettem egy Dune-t + 2TB vinyót bele...
igaz fizetni csukott szemmel tudtam csak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#520) Zebu válasza Sefter (#519) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem oplay lesz és csókolom, edigitalban most 18 ropi :)

(#521) bozont


bozont
veterán

Köszi az tippeket, ezek közül az A.C.Ryan PlayOn HD mini a legszimpatikusabb, de a WD TV Live sem rossz. ennek a Raidsonic-nak meg még utánanézek jobban.

[ Szerkesztve ]

(#522) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Tudom sokan sokat kérdeztek már, próbálok megszívlelni minden jótanácsot amit a topicban olvastam, így sikerült leredukálnom a képzeletbeli listámat 3 masinára.
Egy Toplistát fel tudnátok állítani, h szerintetek melyik a legjobb? (s ha nem lenne nagy gáz, egy "miért"-et is írnátok?!)

Én ezeket találtam:

-Asus O'play R1 (R3 is jó, bele is férne a budget-be, de egy kártyaolvasó+wifi-től nem esek hasra..ha másban is jobb az R3 , külön is kezelhető)
-A.C Ryan mini
-Eminent EM7075

Vagy van ennél jobb a huszonpár ezer ft-os kategóráiban?
Magyar menü nem lényeg, felirat sem nagyon (nemsok feliratos filmet nézek), torrent klienst egyszer-egyszer talán használnám, youtube -ot is használnám, csak a muri kedvéért, de ez prio1434132121....ami a lényeg: minél kevesebb "unsupported file format" szöveget lássak a képernyőn, gyönyörű legyen a képe s bírja a gyűrődést, ne szaggasson.

Karácsonyra meglepném magam :)
Nagyon megköszönném a segítséget.

További szép napot/estét!

Üdv.: Lacam

[ Szerkesztve ]

(#523) lacam válasza lacam (#522) üzenetére


lacam
aktív tag

...jah a Western Digital TV HD Media Player kimaradt a listáról (a Live már nembiztos h belefér a költségvetésembe)

(#524) lacam


lacam
aktív tag

Az élet keresztbehúzott mindent, amit elterveztem.

Autómban ma (22.000 km után!!!) szakadt a vezérműszíj. Munkaeszközöm a gép (odafigyeltem rá, tartottam a szervíz intertvallumokat...ennek ellenére :S) így nemhogy multimédia nem lesz..valszeg' fa sem, vagy csak "mutatóba" valami apró...
Kár: várhatólag százezres nagyságrend.
Szarügy....
Boldog Karácsonyt :W :W :W :W :W :W :W :O

(#525) Sefter válasza lacam (#524) üzenetére


Sefter
veterán

Gates márkájú volt a szíj..?

Psn ID: sefter_hun

(#526) lacam válasza Sefter (#525) üzenetére


lacam
aktív tag

Passz...valami középkategóriás a Bárdiból (direkt szoktam mondani, h ne a legolcsóbbat :U ) Azt mondták, ha mákom van, elég csak újra beállítani a vezérműszíjat...de ha pechem, akkor....." 'A' hitel, fizetés előleg, ismerősöktől/rokonoktól kölcsön" szentháromság.

Cimborákon keresztül eljutottam egy motorszervízhez, akik jó áron helyrepofoznák a szekeret..potom 40km-t kell húzni hozzá a kocsit. :Y
Holnap, konkrétumok egyeztetése után valószínüleg el is húznak....(csak nehogy kinyírja a húzó autó motorját is a tonnás autóm.) Más ajánlatához képest 40-50e ft-al olcsóbban...ennyiért megéri.

De ez itt nagyon OFF...bocsássatok meg emiatt.......

Lenyugodtam kissé...a média lejátszós szubjektív listát azért felállítanátok? Hátha segítene másnak választani (nekem max majd csak pár hónap múlva válna esedékessé, nem felejteném el :) )

Asus oPlay (R1/R3)
Eminent
A.C Ryan mini
WD TV media (nem a live)

(#527) flacink73 válasza lacam (#526) üzenetére


flacink73
csendes tag

Látom majdnem egy cipőben evezünk,nekem csak 57 +szerelésbe fáj legalább most úgy néz ki.

Felszállni lehetőség ,leszállni kényszer!

(#528) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok!
most tervezek multimédialejátszót venni
igazából van egy esatás 1,5tb-s vinyóm, vagy arról, vagy külön tápnélküli usb-s kisebb (500gbs) vinyóról szeretnék filmezni
vagy lanon is jól jönnek a filmek, kábellel?
htpc-t nem szeretnék, jóaz ami készen van
két kérdésem lenne
1: érdemes e r3-ast venni wifivel? avi-xvideket nézek nagyrészt, HD filmeket ritkán
(kieg: de mkv-t is vinnie kéne, mivel jelenleg ezzel a problémával vagyok nagy bajban, hogy a hd-s filmeket nemtudom mivel lejátszani tv-n)
2: az a.c. ryan mini hd-playeren vacillálok még, de azon nincs esata, valakinek van összehasonlítási alapja, vagy tud olyasmit, amivel "többer tud" az a.c.?

(#529) szmegma


szmegma
aktív tag

Sziasztok.

Par napja mar keresgelek a neten olyan media lejatszot ami DTS HD v. TRUE HD hangsavot is kezel. Nem talaltam eddig. Letezik egyaltalan? :F

TV: JZ1000

(#530) szmegma válasza szmegma (#529) üzenetére


szmegma
aktív tag

Idokozben mashol ajanlottak lejatszot:

Dune HD Smart B1

HDMI-n keresztul lenne a HM erositomre kotve. Ugyebar HDD-re nincs szuksegem, mivel rakotom a laptopom v. kulso vinyot es arrol dolgozna.
Velemenyek errol a cuccrol?

TV: JZ1000

(#531) ruti válasza szmegma (#530) üzenetére


ruti
Közösségépítő

DUNE-t nyugodtan, legjobb
és bővíthető lesz igényed szerint (moduláris)
(egy idő után idegesíteni fog, h rá kell kötögetni külső eszközt, majd előbb-utóbb igényed lesz BR lejátszóra, esetleg TV tuner kell majd bele...szerintem...)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#532) szmegma válasza ruti (#531) üzenetére


szmegma
aktív tag

Koszi a hozzaszolast.

BR lejatszo van benne!
A kulso eszkoznek 1 vinyo kene mert van SATA csatlakozasi lehetoseg.
Bar nem ertem, hogy ha SATA-s vinyot csatlakoztatok, akkor arra a vinyora laptoprol hogyan pakolok cuccot? Mivel SATA-s vinyorol szeretnem nezni a filmeket hiszen gyorsabb mint USB-n at.

Arra gondoltam, ha USB-n keresztul a lejatszot osszekotom a laptoppal akkor a laptop felismeri esetleg azt a vinyot es ugy rapakolni lehet?

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#533) headhunter


headhunter
addikt

Első, hazai, felhasználói gyors tesztek :

Boxee Box by D-Link, Boxee Box: set-top-box a jövőből......

(#534) ruti válasza szmegma (#532) üzenetére


ruti
Közösségépítő

persze, kevertem a vinyós modullal... :K

az eSATA nagyobb adatátvitel ugye nem is a filmnézéskor fontos, hanem amig odajut a cucc
ahogy leírtad, úgy az USB 2.0 átviteli sebessége még nem kerülhető ki
ezzel sebességben ugyanott vagy, mint amikor a külső vinyót direktbe a laptopra dugod, és utána a lejátszóra

egyébként feltettem régebben egy kérdést a #387 hsz-ben
nálad ugyanúgy létjogosult a kérdés, hogy az eSATA csatid belül nem véletlen egy USB- átalakítón megy át? mert akkor fenti eszmefuttatás felesleges, külső vinyóval sem lesz meg az elvárt sebességed

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#535) szmegma válasza ruti (#534) üzenetére


szmegma
aktív tag

Masik forumon ajanlottak, hogy vegyek eSATA/USB dokkolot. Ebbe kell bele allitani egy vinyot es a dokkolon van SATA es USB csati is.

Csak meg nem kaptam valaszt, hogy ha veszek egy belso HDD-t amin van SATA csati akkor azt azon keresztul kell a dokkolohoz kotnom es igy a dokkolon levo SATA csatin at a media playert kotom be es a dokkolon levo USB csatin at a laptopot kotom be.

Szoval nem tudom, mert soha nem lattam meg ilyen dokkolot. En ugy gondoltam, ebbe belso vinyo megy nem kulso(external).

Jol gondolom?

TV: JZ1000

(#536) ruti válasza szmegma (#535) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ilyen egy OEM (hogy ne legyen flame a gyártó miatt) dokkoló, jól mondod, belső hdd megy bele

de ami "sorba kötést" leírtál, értelmetlen, és egyidőben nincs is létjogosultsága

mivel az USB 2.0 sebességet nem tudod kikerülni a jelenlegi hardvereiddel, nem kell vegyél dokkolót, meg belső hdd-t
a célra ekkor egy külső 2,5-es USB-is elég, amit a laptop meg a lejátszó között horkázol

amit te szeretnél, arra találták ki és tették rá a DUNE-re a LAN (Ethernet) csatlakozót!

gigabites LAN-on (nem WiFi-s!) keresztül legyen összekötve a laptop meg a lejátszó, közötte egy router, amibe a neted is megy, mert ha már DUNE, akkor van neki bittorrent kliense is

későbbiekben e mellé külső háttértárnak egy NAS, szintén a routerhez, LAN-on

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#537) szmegma válasza ruti (#536) üzenetére


szmegma
aktív tag

En arra gondoltam, hogy a SATA adta sebesseget filmnezes kozben hasznalnam ki. Amig a laptoprol a vinyora nyomom a cuccot eleg az USB sebessege. Viszont filmnezesnel nem akarom, hogy lassu legyen ezert gondoltam, hogy SATA-n keresztul.
Tehat nem fontos, hogy egyszerre legyen osszekotve a 3 cucc (laptop,vinyo,DUNE)... egyebkent sem egy helysegben lesz mind 3 cucc.

Akkor most melyiket ajanlod?

1. kulso vinyo (pl. WD Passport Essential SE 1TB) es USB-vel kotom a laptophoz es a lejatszohoz is igy masolas es filmnezes USB-n keresztul tortenne (legolcsobb megoldas)

2. LAN-on keresztul bar kicsit tartozkodom mert nem akarok itt belemelyedni es megtobb cuccot venni

3. Dokkolos megoldas

TV: JZ1000

(#538) ruti válasza szmegma (#537) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:K én értettelek is, hogy a HD tartalom átvitelének megzökkenésétől tartasz az USB-n, ezért szeretnéd az eSATA-t

a kábeles adatátvitelek (USB, SATA, Ethernet, FW) mind elegek az akadásmentes lejátszáshoz, csak ahogy írtam is, a WiFin történő lejátszást kell fenntartásokkal kezelni, de ez most nálad nem jön szóba

Én az eSATA dumát azért nyomom, mert abban fogsz megőrülni, amig az eszközök között hordozandó háttértárra a film felmászik a laptopodról USB 2.0-án!

a 3 dolog összekötése LAN-on egy következő fejlesztésed lesz, erre a médialejátszó hálózati képességét fogod kihasználni

a 3 verziódra:
1.) IGEN, ezzel kezdd, és kiderül, van-e gondod a hordozással
2.) egy jó gigabites router kell majd a net elosztásához, de most egy switch-el is meg lehet próbálni, hogy látja egymást a laptop meg a lejátszó (ez a megoldás még mindig a külső HDD árában van)
3.) dokkolni belső hdd-t tudsz, ezt már tudod. (Belső HDD+dokkoló olcsóbb, mint a külső HDD). De ebben az esetben a dokkoló helyett külső HDD Rack kell, mert sokkal biztonságosabb a használata (dokkoló akkor kell, ha a bele szánt vinyót visszarakod PC-be-vagy éppen a médialejátszóba, de neked laptopod van-meg a lejátszóban sincs belső HDD helyed) Külső rack vinyóval még mindig tud olcsóbb lenni, mint a külső HDD, és rengeteg előnye van, nem is beszélve arról, hogy tud eSATA-t is, így a laptop felöl nem, de a lejátszó felé ki tudod használni, ahogy szeretted is volna
(eSATA-s külső HDD mindig drágább mint egy eSATA-s rack+HDD)

bocs h hosszú voltam

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#539) canniball válasza szmegma (#537) üzenetére


canniball
nagyúr

A legolcsóbb megoldás ha veszed a lejátszó és a laptop közé pár méter LAN-kábelt. Külön HDD-nek akkor van értelme ha
- nem akarod a filmnézés/zenehallgatás közben a laptopot is járatni
- ki akarod használni az olyan funkciókat, mint pl. BitTorrent
- más is nyüstöli a lejátszót amikor te nem vagy otthon a laptoppal.

ruti!
Miért kéne gigabites router? A DUNE-n csak 100 Mbit-s LAN van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#540) ruti válasza canniball (#539) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Ok. Sőt a laptopjában is 100 Mb-es LAN van :)
de nem olyan horror a Gb-es cucc sem most már, tizenpárezerért van
és a routeren nem csak a médialejátszója lesz, hanem a NAS is majd egyszer

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#541) ruti válasza canniball (#539) üzenetére


ruti
Közösségépítő

egyébként te próbáltál már direkt linket DUNE és PC között?
crosslink UTP patch kábel?
működik?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#542) canniball válasza ruti (#541) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs nekem pénzem ilyenekre, én "csak" egy ACRyan Minivel mozizok. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#543) ruti válasza canniball (#542) üzenetére


ruti
Közösségépítő

én meg kucorgok a 22-es monitor előtt, mert a család nézi a nagy TV-n a JimJam-et :))

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#544) szmegma


szmegma
aktív tag

Kicsit atgondoltam a dolgokat mert eloszor nem akartam DUNE HD MAX-ot venni az ara miatt. Jelenleg ott tartok, hogy a sima B1-es cucc, +router, +HDD, +kabelek, +RECK; +stb. majdnem feler egy MAX araval amiben van 1TB HDD es akkor mar minden egyben van.

Ami meg erdekes, hogy a Popcorn Hour C-200 1TB HDD-vel ugyanannyiba kerul mint az 1TB-os MAX ami ugye nem csak kulsejeben jobb a C-200-nal.

Amugy a DUNE HD-k 1000 Mbit/s kísérleti támogatással birnak, tehat lehet kepesek ra. ;)

Szoval tegyuk fel MAX-ot veszek 1TB-al akkor arra hogyan pakolok cuccot a laptoprol?
Mar nem kell venni hozza semmit ugye? ...max egy LAN kabel meg belefer.

Ha ossze lehetne kotni a laptoppal es mondjuk csak 100Mbites a kapcsolat, akkor az azt jelenti, hogy laptoprol 100Mbittel masol a lejatszora? Vagyis gyorsabb az USB-nel?

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#545) szmegma válasza szmegma (#544) üzenetére


szmegma
aktív tag

Kozben rajottem hulyeseget kerdeztem, hiszen a 100 Mbites router majdnem 5X lasabb az USB-nel.

Szoval nem eri meg a MAX, mivel azon at is a leggyorsabban laptoprol az USB-n at vezet az ut (mivel abban a kiserleti 1000Mbit-ben nem hiszek) akkor meg mar laptopot is hurcolasznom kell a lejatszohoz.

Szerintem marad a B1 + WD Passport es nem kell vennem meg kabelt sem.
Ha esetleg most irtam hulyeseget akkor szoljatok! :D

TV: JZ1000

(#546) ruti válasza szmegma (#545) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az a helyzet, hogy neked ugye relatív kicsi a laptopod belső vinyója
ezért az 1 TB filmed mindenképpen több részletben jön össze
ha meglenne az 1 TB adatod egybe, akkor érdemes a belső vinyós médiaplayer, mert akkor nem kell rá hurcigálni rá a filmeket (csak egyszer, amikor felrakod)
a másik véglet, amikor leszedsz valamit-megnézed-törlöd, akkor jó a hurcigálós megoldás
direktbe a hordozhatóra töltesz, átdugod és megnézed
szerintem

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#547) szmegma válasza ruti (#546) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ugyan ezen elv miatt gondoltam meg magam.
Tudasban abszolult nem ter el a B1 a MAX-tol a kulonbseg, hogy van belso vinyo az egyikben, a masikban nincs.

A masik amitol meg feltem ha a MAX-ot valasztottam volna, hogy milyen vinyot is kapok vele. Lehet vmi gagyi van benne.

Szoval jelenleg B1+Passport 1TB = £370 Nagyon is megfelelo lesz nekem ugy erzem.
Esetleg ha tavoli jovoben kicsinek erzem vagy lustabb leszek, akkor johet a DOKK vagy RECK. :D

Ha vinyo nelkul vettem volna: DUNE MAX + kulon HDD 2TB = £500, esetleg DUNE MAX 1TB HDD-vel = £500.
Vicces. Erdemesebb vinyo nelkul es akkor olyat raksz bele ami tuti jo raadasul ketszer akkor lesz a HDD.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#548) szmegma


szmegma
aktív tag

Koszonom mindenkinek a segitseget es utmutatast.

TV: JZ1000

(#549) headhunter válasza szmegma (#547) üzenetére


headhunter
addikt

Ebben nem gondolkodtál?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#550) szmegma válasza headhunter (#549) üzenetére


szmegma
aktív tag

Soha nem is hallottam errol, de van par hatranya szamomra:
1. Angliaban elek, itt pedig nem kaphato.
2. Ahogy utana olvastam ez egy kisebb HTPC. Szoval ha valamit akarok butykolni ra kell kotni TV-re.
3. A 320 GB eleg keveske, persze cserelheto plusz penz.
4. Nincs BR player.
5. Nem tom, hogy all a HD hangokkal (pl. DTS-HD) es a 1080/24p kezelesevel.
6. Hiteles teszteket nem talaltam rola a neten.

TV: JZ1000

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.