Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) RBJ


RBJ
addikt

csókolom.
lehet nem jó helyre írom de erősen gondolkodok mutimlejátszón. az asus o play felé húz a szívem. láttam egy tesztet amiben felülkerekedett az asus a wd tv n.
na de most már hogy írtátok úgy látom ennek az alcor 1500 is megfelelne multilejátszáshoz.
belső tár nem kell. se net se wifi. se torrent kliens kezelés.
olyanra gondoltam ami mindenfajta formátumot megeszik van többféle kimenete, elboldogul külső háttértárakkal. feliratokat is jól kezeli.
mindez azért kérdezem mert nálam következőképpen működnek dolgok. tudjuk hogy az xbox 360 lejátszik divx t de nem tolja a feliratokat. egyik legjobb lejátszó lenne ha menne a felirat. ezen a felirat nélküli filmeket nézem.
ha van feliratos filmem azokat újrairható dvd re írom és úgy használom az asztali dvd n. /millenium/ na de ez is véges mert a nagyob divx állományokat /brip/ ami 1 g tól nagyobb nem tudja kezelni.
ezért gondoltam multimédialejátszóra ami kiváltaná az asztali dvd t és a xbox ot is.
nem utolsó szempont az ár is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#152) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintetek Popcorn Hour A200 vagy A.C.Ryan PlayOn HD?
Valakinek van tapasztalata velük, hogy miylen hangos a hűtőventillátoruk?

(#153) RBJ


RBJ
addikt

Western Digital TV Mini
ezt most mérik 9 ropiért. mi a véleményetek.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#154) doc válasza RBJ (#153) üzenetére


doc
nagyúr

ha olyan kell, ami minden lejatszik, akkor ez eleve kiesik

(#155) dh66e válasza RBJ (#153) üzenetére


dh66e
veterán

Gondolj a HD korszakodra! Szerintem minimum egy wd rev2,PlayOn! HD Mini,stb,stb.

(#156) dh66e válasza #41635072 (#152) üzenetére


dh66e
veterán

ITTokosodhatsz.

(#157) RBJ válasza doc (#154) üzenetére


RBJ
addikt

akkor gondolom az asus o play elfogadható alternativa.
gondolom az a c ryan mini jobb lenne de hát mint minden pénztárca fuggo :(

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#158) ati888


ati888
senior tag

Hello

Az lenne a kérdésem, hogy egy média playerhez milyen külső HDD-t érdemes venni? A 2,5"-os USB-sek ki tudják szolgálni a lejátszót minden körülmény között vagy érdemesebb egy külső tápos 3,5"-osat venni?

ati

(#159) Alex91 válasza ati888 (#158) üzenetére


Alex91
félisten

NAS-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#160) ati888 válasza Alex91 (#159) üzenetére


ati888
senior tag

Az miért jobb, mint egy sima külső vinyó, amire másolgatok a gépről ha kell?

Amúgy 20-25 ezernél nem akarok többet költeni rá.

ati

(#161) Alex91 válasza ati888 (#160) üzenetére


Alex91
félisten

Mert nem kell egyik helyrol a masikhoz cipelni. Kihuzod a halokabelt aztan elered a geprol, playerrol (mar, ha tud halozatot a lejatszo). Es a NAS-sal is tolthetsz le, nem kell a PC-t hasznalni erre. Szerintem macera ez az egyikbol a masikba dugdosas USB-vel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#162) ati888 válasza Alex91 (#161) üzenetére


ati888
senior tag

De 2x-3x annyiba kerül. Úgyhogy részemről kilőve.

Az eredeti kérdésemre valaki?

ati

(#163) Alex91 válasza ati888 (#162) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor el kell donteni, hogy a nagy tarmeret vagy a konnyebb hordozhatosag kell. Ugyanakkora osszegbol 3,5"-ban kb. 2x akkora tarmeretet kapsz... De ott meg idegesiteni fog, hogy a tapot is dugdosni kell :). Amott meg nem lehet tudni, hogy esetleg megse lesz eleg a player USB-je altal kiadott power :D.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#164) ati888 válasza Alex91 (#163) üzenetére


ati888
senior tag

Ez a dilemmám épp, hogy a 2,5"-os vajon mindig bírni fogja?

ati

(#165) Alex91 válasza ati888 (#164) üzenetére


Alex91
félisten

Elvileg igen, de a hgyakorlat neha mast mutat... :).

(Fugg a lejatszotol, a kulso HDD-tol stb.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166) doc válasza Alex91 (#159) üzenetére


doc
nagyúr

folosleges, jol megvalasztott lejatszo (pl. WDTV Live) mukodik remekul NAS-kent, nekem is igy mukodik, 2 db radugott vinyoval

(#167) Alex91 válasza doc (#166) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, mondjuk ugy, hogy alkalmas file megosztasra egy kis hackeles utan. Egy normalis NAS-tol messze van azert :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#168) doc válasza ati888 (#158) üzenetére


doc
nagyúr

ha sokat fogod cipelgetni ide-oda, akkor erdemes megfontolni a 2.5-est, amugy egyertelmuen a nagy (3.5") a nyero
bar az elso esetben is lehet hogy jobb valasztas egy (ket, tobb :DD) 3.5-es vinyo, es egy kisebb kapacitasu 2.5-es transfernek. gondolj bele ha pl. megloknek a buszon, kiesik a taskabol/leesik a taska, kapasbol oda van 2TB-nyi cuccod :Y egy transfervinyo hasznalataval legalabb az adataid nem serulnek

(#169) doc válasza Alex91 (#167) üzenetére


doc
nagyúr

az a hackeles annyi, hogy radugod a vinyot :D
automatikusan megosztja, Linux es OSX alol is tokeletesen hasznalhato, sot custom firmware-rel torrent kliens is megy rajta

(#170) Alex91 válasza doc (#169) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat mondom, hogy csak file megosztasra jo :). A 100-as halokartyajarol ne is beszeljunk :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#171) dh66e válasza ati888 (#158) üzenetére


dh66e
veterán

Az attól függ mennyire vagy film függő.Nekem egy egyszerű 2.5"Verbatim van 120gb nekem elég a heti kb 3 filmhez amit megnézek(HD) és azonnal törlök is.A többi lehetőséget meg már írták a többiek.A kényelmi szempontokat nézve jobb megoldás volt nekem mint egy házba pakoltnak a tápját ki be dugdosni pláne cipelni.

(#172) doc válasza Alex91 (#170) üzenetére


doc
nagyúr

Ja, hat mondom, hogy csak file megosztasra jo
megosztasra, plusz torrent klienssel letoltesre, mi kell meg? :)

A 100-as halokartyajarol ne is beszeljunk
na igen, ez egy orbitalis labonloves, el nem tudom kepzelni hogy hoztak ossze... lehet hogy volt raktaron egy csomo ilyen chipset, gondoltak nehogy megmaradjon :D
vigasztaljon a tudat, hogy a sambas megosztason keresztul meg ezt sem tudja kihasznalni, NFS-sel azert lehet feszegetni a hatarokat

viszont a poen az, hogy megfelelo wifi sticket beledugva elvileg 300Mbites tempo is elerheto, persze ez idealis korulmenyeket feltetelez (mondjuk egy antennakabellel odahuzni a router antennajat a lejatszo kozelebe :D)

[ Szerkesztve ]

(#173) keshegy


keshegy
csendes tag

ha az otthoni bekábelezett környezet mögé is akarunk látni, akkor el lehet azon is gondolkodni, hogy, az egyik winyó ne sima hdd legyen, hanem egy olyan, amit képesek vagyunk menedzselni, és ha elutazunk, magunkkal tudjuk vinni anniélkül, hogy az egész hálózatot szét kelljen bontani, és amellett, hogy ne kelljen külön laptop a filmek megnézéséhez, hanem a szálloda szobájában a tv-re rádugva nézhető legyen a kedvenc filmünk. például ilyen az én megoldásom itthon, hogy az egyik külső winyóm egy lg xf2-es multimédia lejátszó is egyben. 500GB-os hdd-vel..

(#174) doc válasza keshegy (#173) üzenetére


doc
nagyúr

itt jon elo hogy kulonbozoek a felhasznalok igenyei :)
nekem eszembe nem jutna a lejatszot cipelni kulfoldre, a szallodai tv-k meg altalaban semmivel nem nagyobbak (sot kisebbek) az agybol nezve, mint az ejjeliszekrenyre vagy olbe tett notebook, arrol nem beszelve hogy ugyis a notebookrol torrentezek (khm...) :D

de siman meg tudom erteni azt is, akinek a lejatszoval egybeepitett vinyora van szuksege :R

(#175) keshegy válasza doc (#174) üzenetére


keshegy
csendes tag

ebben is van valami:) azt azért megnézném, hogy egy szállodában hogyan torrentezel, ezeket eléggé le szokták tiltani a tűzfalon. viszont én bármerre járok a világban, minimum a 29 colos tv. de mostmár egyre inkább a 32 colos lcd az átlag egy szobában. 3 csillag felett.. Múltkor is, amikor a Horvátoknál nyaraltunk, semmi hazai csatorna nem volt, és nagyon nagy felüdülést okozott nekem és a barátnőmnek, mikor szinkronos filmeket, sorozatokat néztünk este a kis XF2-esnek hála. és ne feledjük, hogy a mérete még egy net pc-nél is kisebb!:)

(#176) doc válasza keshegy (#175) üzenetére


doc
nagyúr

amerre en jarok, ott mindenhol mukodott a torrent, es a kis TV volt altalanos, meg a 4 csillagos montreali Quality-ben is csak egy kb. 65-70 cm-es (CRT!!) TV volt
(erdekes modon a csak 3 csillagos nemet kisvarosi hotelben mar LCD tv-k vannak, bar max. 51 centisek igy ranezesre)

(#177) MikroTikker válasza RBJ (#151) üzenetére


MikroTikker
tag

Nálam az asust még midnig veri az xf2. Kinézetre, tudásra. A zenére is terjeszkedik szóval nálam favorit.
http://digiport.hu/cikk/multimedia/lg_xf2_medialejatszo_es_hattertar
Nézz utána, most meg is nyerheted amúgy, ha az ár zavar. :D jó kis kütyü. Kezel mindent, sőt mkv-t is. ami felirat szempontból elég sokrétű.

http://www.indavideo.hu/video/Filmorult_vagyok

(#178) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Pont most tervezem egy kis LG xf2 megvételét,nekem a hordozhatóság egyáltalán nem fontos(csak itthon használnám).Az lenne a kérdés,hogy 5.1-et ki lehet valahogy csalogatni belőle,vagy csak stereo-t tud?Tudásban,árban nagyon szinpatikus cucc lenne,vagy esetleg ha tudtok valami jobb asztali media playert ne tartsátok magatokban. :R

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#179) doc válasza Mrdevil (#178) üzenetére


doc
nagyúr

kicsit bovebben fejtsd ki a szempontjaidat: miket jatszanal le vele, kell-e halozat, milyen audio/video kimenetet akarsz, stb

(#180) Mrdevil válasza doc (#179) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mindenféle file típust játszanék vele (mkv,avi,stb),mindenképp tudja a full hd-t(egy 94-es fhd samsung tv-re lenne kötve).Hálózat nem fontos elég ha pl usb-n tudok rá másolni,bár van itthon egy kis NAS-om 500-as vinyóval lehet nem ártana ha azt is látná,de az mondom nem fontos.Jó lenne ha tudna 5.1-et,de nem optikai kimeneten(erre kellene rá hergelnem [link] ).A tv-re gondolom HDMI-vel csatlakoznék.
Talán kb ennyi,köszi. :R

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#181) hupilila


hupilila
csendes tag

üdv..

A Kérdésem a következő milyen olcsó lejátszót ajánlotok

BRRip filmek lejátszására ...

10-15 ezerig gondoltam , remélem van enyiért

:R :R

(#182) Alex91 válasza hupilila (#181) üzenetére


Alex91
félisten

22-25k-tol...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#183) ati888


ati888
senior tag

A külső vinyót NTSF-re kell formázni ugye?

ati

(#184) doc válasza ati888 (#183) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom lejatszoja valogatja, en soha nem hasznalok NTFS-t (az egyik vinyom FAT32, ahogy gyarilag kaptam, a masikat EXT3-ra formaztam)

(#185) ati888 válasza doc (#184) üzenetére


ati888
senior tag

De a FAT32 nem támogatja a 4GB-nál nagyobb fájlokat ha jól tudom. Egy-egy .mkv meg 8-10 GB is lehet vagy nagyobb.

A lejátszó egy AC Ryan Playon!HD Mini lesz, ha megjön ma.

ati

[ Szerkesztve ]

(#186) doc válasza ati888 (#185) üzenetére


doc
nagyúr

De a FAT32 nem támogatja a 4GB-nál nagyobb fájlokat ha jól tudom.
teljesen jol tudod :K
nalam nem nagyon vannak olyan nagy file-ok, pusztan azert valasztottam az EXT3-at, mert a FAT ugy f0s ahogy van...
nezz korul az AC topicjaban (ha van neki, ha nincs akkor forum.mpeg4-players.info) hogy milyen FS-t szeret

(#187) Tarokk


Tarokk
csendes tag

Sziasztok,

Van otthon egy DNS-323 -as NAS-om és egy Samsung C652-es tévém. A célom, hogy mindent amit leszedek a NAS-ra le tudjam játszani a TV-vel.
Először a dlna-val próbálkoztam, de problémám akadt, mivel a több hangsávot tartalmazó filmeket, a DVD ISO-kat és az MKV feliratait sem tudja a tv kezelni.
Próbáltam a pendrive-os megoldást is, de ez egyrészt macera, másrészt csak a hangsáv váltást tudtam megoldani így.
Van egy olyan lehetőségem, hogy a gépről játszom le az ilyen filmeket, de akkor meg a gép zúgását is hallgatom a film mellett, meg ez nem túl kényelmes.
Mit tudnátok ajánlani, hogy elérjem célomat és a NAS-omról a TV-men mindent (vagyis minél több dolgot) le tudjak játszani? Gondolok én itt a több hangsávos és feliratos MKV-kra, az DVD ISO-kre, egyszerű kezelésre, továbbá bővíthetőségre, mivel terveim között szerepel egy erősítő beépítési is a rendszerbe...

Előre is kösz!

(#188) Alex91 válasza Tarokk (#187) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy medialejatszot, ami normalisan tudja a dolgokat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#189) RBJ


RBJ
addikt

APACER AL460

erről tud valaki valamit. milyen lehet.?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#190) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Otthonra szeretnék összerakni vmi egyszerű merevlemezes médialejátszó rendszert.

Van egy felesleges USB-s külső mobilrackem, ami most üres, abba tervezek venni egy 500 GB-os vinyót, azt szeretném egy ilyennel összekötni:

WD TV HD média lejátszó
[link]

Nem kell a fullhd, sem a legújabb kódolás, annyi hogy avit le tudjon játszni, ne kelljen folyton lemezt cserélni vagy az USB-vel rohangálni.

A kérdésem, hogy ez a megoldás működhet-e?

A TV-t és a lejátszót HDMI-n akarom összekötni, ehhez kapcsolódna USB-vel a külső rack, benne a vinyó. Ha kell a rack és a vinyó típusát is leírom. :R

Kicsit körbenéztem, van ennek Live és Mini változata is. A Live nekem felesleges, a Minin gondolkodom, mert fele ennyibe kerül. Tudja azt amire használni akarom?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#191) doc válasza kutga (#190) üzenetére


doc
nagyúr

ha biztosan nem kell soha HD, akkor a mini jo valasztas
[link]
[link]

hm, azt irjak nincs rajta HDMI

[ Szerkesztve ]

(#192) kutga válasza doc (#191) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Igen, nincs rajta HDMI, azt hiszem marad a sima WD TV, az szolgáltatásaiban is sokkal jobban tetszik és a jövőre nézve jobb vétel lehet.

Meddig tudja kezelni a külső meghajtókat?

Ahogy láttam ezen két USB kimenet van, meg lehet oldani hogy ezeket másolásra használjam?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#193) doc válasza kutga (#192) üzenetére


doc
nagyúr

a hagyomanyos kompozit (sarga video + feher/piros audio) van rajta (meg ugy altalaban a vilagon mindenen), plusz komponens (piros/zold/kek) kabel, ha utobbit tudja a TV-d, az teljesen jo, ha nem, akkor marad a hagyomanyos megoldas, ha nem HD-zol akkor olyan NAGYON sokat ugysem szamit (persze azert a HDMI lenne az igazi)

MOD: hogy erted hogy meddig? amig ki nem huzod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#194) kutga válasza doc (#193) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Az lett volna a kérdés, hogy mekkora méretig. :)) A tesztjében WD Passport USB-s merevlemezzel próbálták ki, van egy olyanom is, de annál nagyobbat akarok rákötni.

Megnézem otthon a TV-t hogy milyen kimenetek vannak rajta.

A H.264 formátum hiánya mennyire hátrány? Persze tudom akkor hátrány ha azt használom, de ez mennyire elterjedt mondjuk avik esetében?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#195) doc válasza kutga (#194) üzenetére


doc
nagyúr

nem hiszem hogy lenne merethatar, nalam (Live-on) egy 1TB es 1.5TB vinyo log rajta
azt neked kell tudni hogy milyen videoid vannak :) en nem nagyon gyujtogetek HD-t, sajnalom a helyet :D igazabol a microHD lenne jo nekem (x264 codec, de kisebb felbontas, ergo feleannyi helyen ugyanolyan minoseg), de az meg nem sok van

(#196) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.Még mindig kínlódok,hogy megvegyem e az LG XF2-es lejátszót,illetve már nagyjából döntöttem,szerintem megveszem.Többeket megkérdezve úgy tűnik bukom az 5.1-emet,marad a stereo.Mondjuk elvileg ha jól tudom a HDMI(1.3)-n ki tud küldeni 5.1-et,de a TV-m szerintem nem tudja tovább küldeni a hangfalszett felé.Van esetleg erre valami megoldás,nézegettem 5.1 dekódereket,de abból is nekem olyan kellene ami HDMI-ből kreálna analóg RCA-kat(remélem jól írom)?Vagy hagyjam a fenébe ne foglalkozzak vele? :F

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#197) doc válasza Mrdevil (#196) üzenetére


doc
nagyúr

olyan letezik, ami pl. optikaibol csinal 3xjack-et, amit megeszik az erositod, de nem olcso cucc (hasznaltan 10 korul indul, amiket talaltam)

(#198) Mrdevil válasza doc (#197) üzenetére


Mrdevil
addikt

Az még nem is lenne vészes,mondjuk a mélynyomón csak RCA van,meg az a kerek kis sok tűs,olyan s-video szerű csak audioba(nem tudom mi a neve),azon megy be most a PC.Az LG xf2-n meg csak a HDMI-n tudna normális hang kijönni,úgy tudom. :W

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#199) deadi válasza ati888 (#185) üzenetére


deadi
tag

Én is ilyet szereztem be /A.C. Ryan HD Mini/, hozzákötöttem egy 1TB is Iomega prestiget, és nagyon meg vagyok elégedve vele.

Nincs dühítő lassulás mint a Live nál, és a képek is sokkal gyorsabbak.

Eddig csupán a BT klienst hiányolom belőle.

tisztelettel...

(#200) doc válasza deadi (#199) üzenetére


doc
nagyúr

milyen lassulasra gondolsz a Live-nal?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.