Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) ToBeY válasza Alex91 (#650) üzenetére


ToBeY
nagyúr

HDD-ről mindenféleképpen ki akarom majd írni lemezre. Most hogy az DVD vagy majd később BD lemez mind1.Mert ha elszáll a wincsi,akkor bajban lennnék. :U

(#652) Alex91 válasza ToBeY (#651) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, amilyan xarok ma az optikai lemezek, irok en meg mindig a HDD-ben bizok meg jobban. Ami nagyon kell, azt max. tukrozi az ember... (meg vesz egy tobb lemezes NAS-t :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#653) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ilyene? Vélemény?

PH A-210

Meg úgy egyébként is a PHról mi a vélemény? Nekem semmilyen tapasztalatom nincs a márkával.

A WD TV live HUB helyett gondolkodom most ebben. nagy előny a torrent, viszont ebbe külön kell winyót venni.

(#654) Alex91 válasza #75490304 (#653) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel akik a chipet gyartjak a medialejatszokba azok keszitik ezt is... Jo support, de nem a legolcsobb lejatszok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#655) Tomix24 válasza #75490304 (#653) üzenetére


Tomix24
addikt

Én vettem egy Popcorn A-200-ast 2 hete kb. A 210 fémházban van és passzív a hűtése - ez az össz külömbség.

A WDTV Live HD féle Sigma proci van benne - az 500Mhz ez 667Mhz.
Több komolyabb kódolásu MKV-val jobban elbír mint a WDTV
-----
A távirányítója nyomásra világít, és teljesen megfelelő a gombelosztása, az mellett hogy joval több is van rajta.
WD távja: [link]
Popi távja: [link]
-----
Torrent - Popcorn-ról tudok nyilatkozni, 14 torrent egyszerre futott, elbírt velük.
-----
Amikre eddig rájöttem hogy tudja a Popi, abból az derül ki nekem hogy megeszi keresztbe a WDTV-t, hosszába meg a Ryan-t és az Oplay-t. De hozzá kell tennem, hogy még jó, hiszen kétszer annyiba is került mint testvérei. Mindamellett nekem mindhárom kütyü volt, és a maguk kategóriájiban a legjobbak voltak és a filmnézésre nem igen panaszkodtam.

Amit érdemes egy lejátszónál nézni, az a gyártói támogatás. A franc akar egy bugos dts hang miatt hónapokig a javításra várni. A Popcornnál a release note-nál jól látható a nagy mennyiségü javítás minden firmware-nél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#656) #75490304 válasza Tomix24 (#655) üzenetére


#75490304
törölt tag

Köszönöm szépen a kis beszámolót! Rendben, azt hiszem meggyőztél. Egyébként az új, WDTV live HUB egy terrás winyóval 52 most az A-210 pedig 55 (igaz ebbe kell plusz hdd). Ezek azok amiket még mondjuk ki is tudok fizetni, azonban hosszú távra tervezek a készülékkel. Gondolkodtam a DUNE készülékeken is régebben, de az talán egy kicsit túlzás anyagi szempontból nekem, illetve annyira nincs high-end cuccom még....

(#657) Alex91 válasza #75490304 (#656) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem a HUB is megteszi. (Mondjuk, ha kell torrent...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#658) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok ha az 1TB-s vinyót 4 elsődleges NTFS partícióra osztom fel (blokkméret 4k), akkor a lejátszók ha rádugom látják mind a 4-et és kezelik gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#659) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Van olyan player ami tökéletesen lejátsza a külső USB-s DVD meghajtóról a DVD és a DIVX filmeket?

(#660) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Olyan lejátszót keresek amibe bele lehet építeni a későbbiekben egy pc-s dvd vagy blueray meghajtót. A hdd beépíthetőség nem fontos. Jelen pillanatban o!play r1-t használok, de kezdenek hiányozni a lemezen terpeszkedő filmek :) A külső odd sajnos nem teljesen jó / kiadásnál le kell húzni, stb / illetve kényelmesebb ha egyben van az egész.
S mindezt nem drágán :))

(#661) headhunter válasza #75490304 (#656) üzenetére


headhunter
addikt

(#662) Mercutio_ válasza odipapa (#659) üzenetére


Mercutio_
félisten

Állítólag a Ferguson Ariva 110 HD ilyen, gyárilag benne van a menüjében a dvd-meghajtó mint forrás :K Itt a fóruma, bár most valamiért a serverük nem elérhető, de ez gondolom átmeneti.
Elképzelhető, hogy az újabb Fergusonok is tudják ezt, olvass utána.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#663) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali segitség kellene. Ma vettem egy 2 terrás samu winyót , betettem egy külső házba formázás /ntfs/ minden mükszik. Rámásoltam filmeket és a Venice mediaplayer nem látja a winyót!!! mi a baj ??? üdv

(#664) Remo


Remo
csendes tag

Van valakinek tudomása analóg (vagy hibrid) tunerrel szerelt médialejátszóról?

Nekem akkor lenne teljes a funkcionalitás, ha felvenni is tudnék vele (analóg forrásból), hogy ezért ne kelljen már a régi video-t, vagy egy DVD felvelvőt használni/venni.

Persze van a DUNE, ami méregdrága, és van az A.C.Ryan 75100, ami pedig (a leírások szerint) egy használhatatlanul hibás verzió.

Egy kis fogyasztású, csinosabb HTPC-vel is kiegyeznék, de ez is többszörösébe kerül, mint a csak lejátszásra való WD TV Live, szóval ez is kiesett.

Tudtok még valamit ezeken kívül?

Köszi!

(#665) Tomix24


Tomix24
addikt

Pár újjabb észrevétel a Popcorn A200-210-el kapcsolatban.

Torrent:
-pozitív: A torrent olyan jól működik, hogy ami rar file-os film, azt magától kicsomagolja ha lejött a film mappája mellé :R
-negatív: Ha torrentezéskor a kikapcsoló gombot csak 1x megnyomom, és ilyenkor csak a vinyó megy, meg a torrent ugye, akkor 10-ből 1x kifagy, és nem jön vissza a kép ha újra bekapcsolom.Csak a teljes áramtalanítás segít.

JukeBox
- pozizív: A beépített Networked Media JukeBox , ha a film nevével azonos txt file-ba beírjuk az IMDB-s elérését(filmnév.nfo), akkor megtarthatjuk a filmünk eredeti nevét, és 5-20 perc alatt leírásokat illetve boritót is ő szed le több száz filmhez, hiba nélkül. De a JukeBox -on belül az imdb-re is felmehetünk és módosíthatunk adatokon filmjeinknél.
- negatív: csak filmekre sorozatokra,és zenére jó a Networked Media JukeBox , és kisfelbontásúnak hat az egész a tv-n a borítóképek miatt. Nem rossz azért , csak lehetne szebb. Azokkal file-okkal, amik pl családi kamerafelvételek, és azokkal a fényképekkel amik a vinyón vannak, nem tud grafikusan mit kezdeni a Popcorn, nincs fényképfal, és nincs fényképes mappamegjelenítés a kamerafelvételeknél,vagy ikonos, bármi. Csak sima text 1 soros felirat :((

JukeBox 2.
Yaml - pozitív: Úgy néz ki mint a PC-n, és nagyon jó éles, nagy képeket ad ki,és Pc-n, mielött felmásoljuk bármelyik vinyónkra, úgy alakítjuk ahogy kedvünk tartja.

Ventilátor:
Pozitív: - A210 kapható már :DDD
Negatív: A-200 Így 2 hét után, már hallatszik hogy kezd erölködni a venti, és bemelegedésig kissé zajos. Még türéshatáron van. 2-3 perc után halkan susog szerencsére ismét. 3.000Ft kb a házi barkács szett, ha cserélni akarjuk a ventit, és hűtőbordákat akarunk rátenni manuálisan..

Feliratkezelés, hang kezelés:
pozitív: lehet csúsztatni a hangot-feliratot tetszés szerint, és mindent tud amit a többi kütyü kivéve..
negatív: a felirat méretén nem lehet változtatni.

Kép-filmkezelés:
pozitív:A brutál proci(a többihez képest)miatt több akadozó Level5.1-es mkv-m simán megy,és a FullHD kamerafelvételnél sem csúszik a hang a felvételek vége felé.Jó az automatikus képfelbontás váltás,és frekvencia váltás 99%-ban.
Negatív: Csak néha nemjót állít be :P

[ Szerkesztve ]

(#666) Mercutio_ válasza Tomix24 (#665) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez tud már több külső feliatot kezelni, vagy még mindig megvan az a kikötés mint az A1xx-nél, hogy csak egy, a film nevével azonos feliratot kezel?

Esetleg külső optikai meghajtót rádugva és abba lemezeket téve (gyári DVD, divx, stb.) vannak tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#667) Tomix24 válasza Mercutio_ (#666) üzenetére


Tomix24
addikt

Külső feliratok közül csak azt támogatja ami ugyanazon néven szerepel. De őszintén még nem láttam olyan játékost ami filmnézés közben tallozással engedi a vinyón lévő srt-ket kiválasztani(főleg más nevüeket). Kicsit furán hangzik, illetve, pc-n oldható ez meg egyedül szerintem. :F

Ha lenne külső dvd meghajtom kipróbálnám de nincs. De ezt írják: "
Yes, the USB port can support an external CD/DVD-ROM drive. However, the NMT does not support CSS encryption. Your DVD must region-free and encryption-free in order to use the CD/DVD-ROM drive function"

[ Szerkesztve ]

(#668) Mercutio_ válasza Tomix24 (#667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyira nem "fura" kérés, a fapados Philips DVD-lejátszóm is tudja :D
Általában angol nyelvű rip esetén egy magyar és egy angol feliratot minimum mellé rak a user, nomeg nem véletlenül van a lejátszók távirányítóján egy SUB-felirat, aminek nyomkodásával lépeget az adott könyvtárban található feliratok között (és ha kell kikapcsolja a felirat megjelenítést)

Nem tallózni kell, így néz ki a dolog:

film.avi
film.en.srt
film.hu.srt

Tehát van pl. egy angol és egy magyar felirat, a lejátszó ezek között váltogat a SUB-nyomogatására.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#669) Tomix24 válasza Mercutio_ (#668) üzenetére


Tomix24
addikt

Értem a megoldást, jó ötlet, de sajna itt, és az összes álltalam ismert médialejátszónál ez nem megoldott. Sajnos :(

(#670) Mercutio_ válasza Tomix24 (#669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ferguson ariva 110HD biztosan tudja, de szerintem a WDTV és az Asus O!play is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#671) Tomix24 válasza Mercutio_ (#670) üzenetére


Tomix24
addikt

Mindkettő volt nekem, de nem tudták míg megvoltak.

[ Szerkesztve ]

(#672) Mercutio_ válasza Tomix24 (#671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ariva, vagy a másik kettő?
Az ariva biztosan tudta az mpeg4players fórumában írták, emiatt néztem ki nemrég :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#673) Tomix24 válasza Mercutio_ (#672) üzenetére


Tomix24
addikt

Oplay, WDTV live, a.c.ryan mini. Ezek nem tudták. De belegondolva minek is? 3 perc egy remuxolás, veszteségmentesen :DDD

(#674) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam nemrég egy Sony SMP-N100-as médialejátszót.
25 Mbit-es kábelnetem van, a routerem egy TP-Link Wr1043Nd.
A legfőbb gondom az, hogy lejátszás közben (főleg nagy felbontású videókra gondolok) nagyon sokszor akad és tölt (sőt, a töltés "visszafelé" megy), így nem tudok előfizetni egyes műsorokra, mivel élvezhetetlen lenne a fél percenkénti várakozás miatt. (annyit látok még, hogy 8mbps a lejátszás)
Mi lehet az oka, hogy ennyire lassú a lejátszás? A sávszélesség?
Sajnos nem mindig áll rendelkezésemre a 25Mbit (ált 10-15 körül mozog, de jönnek a T-Home-tól megnézni)

köszi,

ferikek

(#675) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az m2ts milyen kiterjesztés? A medialejátszók "megeszik"?
Melyik a legolcsóbb ami elbánik ezzel no meg iso-val és alap file-okkal (avi,mkv,mpeg,mov)

[ Szerkesztve ]

(#676) canniball válasza ToBeY (#675) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az m2ts milyen kiterjesztés?"
Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#677) ToBeY válasza canniball (#676) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Közben utánna olvastam én is.Már csak kéne találni egy olcsó lejátszót ami többek között ezt a formátumott is ismeri.

(#678) canniball válasza ToBeY (#677) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint az AC Ryan Playon!HD, a Playon!HD Mini és a (valamelyik) DUNE is tudja (menü nélkül), akkor gondolom a többinek sem probléma.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#679) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy olyan kérdésem volna,hogy ezekre a lejátszókra hogyan lehet filmet másolni?
Mindig ki kell venni a helyéről és össze kell kötni pc-vel és úgy?Ez nem túl praktikus...

(#680) canniball válasza ToBeY (#679) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl. hálón.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#681) rayman2006


rayman2006
tag

Hello

Most szeretnék venni 30e körül média lejátszót.
Eddig ezt 2 néztem ki:
Eminent 7075 vagy Venice v13
Szerintetek melyik a jobb képminőség, SD felkonvertálás szempontból?
Ha jól tudom Sigma chipesek jobb kép minőség felkonvertálásba.
Köszönöm

(#682) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok,
bevallom, nem volt időm végigolvasni a topicot, csak belenézegettem, így elnézést, ha túl "tipikus" a kérdés.
Szeretnék médialejátszót venni.
Szempontok:
- Megbízható
- Minél több formátumot kezeljen
- Lehessen külső HDD-ről játszani (USB-)
- Legyen DVB-T tunere beépítve, hogy a szabadonfogható adók bejöjjenek a TV-n
- Ára 15.000 Ft környékén legyen, vagy minél közelebb hozzá.

Ami nem feltétel, de jó, ha van:
- HD lejátszás
- Beépíthető HDD

Előre is köszönöm mindenkinek. :C :R

Mindig az X jelöli a pontot...

(#683) Badb0y


Badb0y
addikt

Rendeltem egy O!play minit a hang tudásán felbuzdulva: (Dolby True HD, DTS HD Master Audio), de hallottam egy olyat, hogy valójában ez nem kezeli ezt.

Tudtok olyan lejátszót mondani, ami valójában rendesen kezeli ezeket a hangokat. HDI DUNE SMART B1-et néztem, mert abban már bluray is van,de az egy másik árkategória. Vagy ennyire magas árkatba kell menni ahhoz, hogy eztket a hangsávokat ki tudjam hozni a multimédialejátszóból ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#684) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Samsung-nak van mediabox-a? :F

(#685) Mercutio_ válasza Tomix24 (#673) üzenetére


Mercutio_
félisten

Például, mert van 180 DVD-d tele filmekkel, mellettük feliratokkal és nem akarod kidobni őket :F :D

DrSoul: Beépített TV-tuneres jellemzően csak a drágább lejátszókban van, azokban is csak elvétve.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#686) DrSoul válasza Mercutio_ (#685) üzenetére


DrSoul
őstag

Értem, viszont mivel eleve szeretnék venni egy TV tunert, gondoltam talán még olcsóbban kijövök, mint külön a kettőt.
Nem baj, ha egy kicsit drágább... vagy mennyi az a "drágább"?

Ha pedig TV tuner nélkül veszem, mit érdemes?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#687) canniball válasza DrSoul (#686) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem baj, ha egy kicsit drágább... vagy mennyi az a "drágább"?"
Pl. az AC Ryan Playon!DVR-HD 70k magasságában. Szvsz olcsóbban kijössz a külön tunerrel, még ha nem is olyan kényelmes. Esetleg ha tudsz/lehet kompromisszumot kötni a lejátszandó fájlokban, akkor elég lehet egy set-top-box, alap dolgokat nagyrészt azok is lekezelnek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#688) DrSoul válasza canniball (#687) üzenetére


DrSoul
őstag

Hmmm, azért én már láttam olcsobban...
Pl. ez
[link]50K Ft, és van tunere.
És itt van még ez is
[link]
Bár ez utóbbi nekem nem tünik klasszikus médialejátszónak, bár annak írja...
Na de akkor se 70K...
Csak mondjuk én ezeket nem ismerem.

De ha nem túl jók, akkor nekem jó külön is, viszont akkor még mindig nyitott a kérdés, hogy 15K Ft környékén melyiket érdemes megvenni.
Köszi :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#689) canniball válasza DrSoul (#688) üzenetére


canniball
nagyúr

"Pl. ez [link]50K Ft"
Nem mondtam hogy nincs olcsóbb...de az 50k is messze van a 15k-tól.

A második szerintem egy set-top-box. A tévedés jogát ismét fenntartom. :)

Itt egy 30k-s, tuneres tapasztalat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#690) DrSoul válasza canniball (#689) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi szépen!
Na, ez tök jónak hangzik, csak nem tudom, lesz-e még ilyen az Aldiban... pedig itt van egy ilyen bolt nem messzi tőlem :-)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#691) Balage1979


Balage1979
csendes tag

Hello!

Tervezek multimedia playert vásárolni. Mit tudnátok ajánlani? eddig elég soknak a képességeit megnéztem, de most már egyre zavarosabb lett minden.
feltétel lenne a wifi képesség, beépíthető HDD, torrent és ftp (háttérben is működjön), de ugyanakkor NAS-ként lehessen használni.
internet: BBC TV jó volna
nem feltétlenül szükséges de jó volna ha olvasná az DVD iso-kat is
létezik olyan gép ami T-HOME-os set-top-box-ot is kiváltja? amibe a kártyát bele lehet rakni?

ASUS HD2-nek van értelem, lehet WIFI-t hozzá csatolni?

válaszokat előre is köszönöm.
üdv,
Balázs

(#692) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Eminent EM7080 -ról valakinek bővebb tapasztalata van esetleg?
Ugyanilyen tudású csak Sigma-s media lejátszót tudtok esetleg mondani párat?

Üdv

(#693) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Mi a különbség a BluePanther Syvio-X9 és a BluePanther Syvio-200A között?
Esetleg Popcornhour A210 jobb?
Vagy van ebben a kategóriában (vagy olcsóbban) jobb lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#694) ToBeY válasza ToBeY (#693) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja még 1 kérdés,ezek a lejátszók a dolby hangot lekeverik stereo-ra?Csak mert nincs erősítőm,csak tv-m

(#695) ToBeY válasza ToBeY (#693) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A PH-A210 egy 20k-val drágább szal az felejtős.

(#696) RZozo válasza vargapdavid (#692) üzenetére


RZozo
aktív tag

Nekem Egreat R1+ van, aminek a belseje ugyanaz, mint az Eminent 7080-nak. Csak annyi a különbség a kettő között, hogy az Eminentnél a SATA HDD-t bele lehet rakni az Egreatnél pedig a hozzáadott SATA kábellel rá lehet kötni.
Egreat-re felrakható akár az Eminent vagy az A.C Ryan firmware és más egyéb Realtek chipes készüléké is.

(#697) zörbi


zörbi
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában kezdtem nézegetni a média box-okat és könnyen meglehet hogy beneveznék egyre. Körülbelül ezeket kellene tudnia:

- A szokásos minél több formátum :)
- HDMI kimenet
- Belső hdd hely (1-2 TB ot tudja kezelni)
- SD kártyaolvasó
- LAN/Wifi és lehetőség hálózatról lejátszani filmet
- DVD olvasó
- Hibrid tuner -> felvételi lehetőség közvetlenül (nem TV-n keresztül) analóg és digitális adásból is.

Az a problémám hogy hibrid tunerrel ellátott modellt nem találtam és nem tudom létezik-e ilyen, egyáltalán. Azért lenne fontos ez a funkció mert szoktunk néha felvenni, (és nyilván nem olyan műsort amit éppen nézünk) de nálunk analóg kábeltv van és nem is tervezek ezen változtatni egyenlőre. Viszont egy ilyen media box-al meg egy jó nagy vinyóval kiválthatnám a felvételekért tartott videót, a dvd lejátszót, és még a dvd-k jó részét is ha felmásolom a vinyóra. A digitális tuner meg a jövőnek szól, ha egyszer mégis átállunk.
Árban a drágább modellek is beleférnek (akár 80-90e Ft)

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni hogy mit érdemes vásárolni (ha tényleg nincs hibrid tuneres akkor digitális tuneres helyette)

(#698) RBJ


RBJ
addikt

Megtörtént az Asus o play mini tesztje.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#699) szpevak


szpevak
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene. Talán egy napom van még, hogy visszamondjam a rendelést.

Elsősorban winchesterre lenne szükségem, de láttam, hogy a médialejátszós winchesterek végül is nem olyan sokkal drágábbak, és ha el akarom vinni valakinek megmutatni a fényképeimet vagy a filmjeimet fotózom, és videókat is szándékozom a jövőben csinálni, nem kell hozzá, Pc, csak rá a HD-TV-re és nézhető.

Egy WD Elements Desktop 1 TB USB 2.0 külső merevlemezt rendeltem, 13.000 Ft + postaköltségért.

Ezek a médialejátszós winchesterek vannak, amik még beleférnek a büdzsébe:

Emtec Movie Cube K230 1TB 22.600 Ft
LaCie LaCinema Classic 1TB 25.700 Ft
TerraTec NOXON M520 25.200
Memup Mediadisk FX 1TB 26.200 Ft

+ postaköltség.

Nem ismerem az alábbi eszközök gyártóit, csak a WesternDigitalt, mert még nem kellett merevlemezt vennem. A PC-m valószínűleg nem támogatja az SATA-t, mert 2Ghtz-es Pentium IV. De a fentiek mind USB 2.0-ával működnek. Én arra gondolok, hogy a WD nagyon jó márka, és lehet, hogy sokáig bírja, míg ezek a médialejátszósak, olcsó áruknál kifolyólag nem a legjobban megépített szerkezetek.

Ti melyiket vennétek, főként a jövőt tartva, stratégiailag, szem előtt?

Üdv:

Szpevak

(#700) Tomix24 válasza RBJ (#698) üzenetére


Tomix24
addikt

Aki az alap 720p-1080p mkv-ke, fényképeket, és mp3-akat akar csak, annak tökéletes a mini Oplay. Másnak nem ajánlanám.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.