Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) zso73 válasza Ruckus (#12396) üzenetére


zso73
veterán

Szia!
Nekem a gyári CD-s drájver a legjob a laphoz SP1-es vista alatt. Felrakom az Intel inf legújabb csomagját, és az RT 2.0 a hanghoz. Nekem is el szokta rontani a sebességet a többi drájver. Még a LAN is lassú. De az is lehet, hogy az alapon, ahogy felismeri a Vista úgy megy jól.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12402) Ruckus válasza zso73 (#12401) üzenetére


Ruckus
tag

Én is az alap drivert raktam fel a telepítő lemezről, de semmi más nem volt telepítve és mégis 1,5 mega volt a sebesség. Hangom külön kártyáról szól, SB Audigy, azzal nincs gond, van hozzá normális driver.

THX
De sajnos tovább kell agyalni, mik lehetnek a problémák.Egy kérdés. A hálokártya hiba kizárható gondolom, mivel XP-n és Windows 7-en is szépen muzsikál?

Ruckus

(#12403) szasanyi válasza zso73 (#12401) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezzel vitatkoznék. Feltettem, és a 2. vagy 3. újraindítás után "szólt" a Vista, hogy az ICH9 chipset drivere problémás, megoldásként letöltött újabb INTEL Inf driver és telepítette. :U

(#12404) Ruckus válasza szasanyi (#12403) üzenetére


Ruckus
tag

De nekem ment a net vista alatt az alap driverrel, valamiért viszont megdöglött, és azóta sem megy 1,5 mega felett friss telepítés után sem.
Hogy mi a fasz baja van, azt nem tudom, de már kezdek idegbeteg lenni.

Minden építő hsz-et köszönök.

Ruckus

(#12405) szasanyi válasza Ruckus (#12404) üzenetére


szasanyi
félisten

Töltsd le az ASUS honlapjáról a legfrissebb driver, csomagold ki egy mappába, és driver frissítéssel, haladóként mutasd meg ezt a mappát. Ezután talán jó lesz.

(#12406) roadrunner26


roadrunner26
csendes tag

[link]

Sziasztok... ASUS p5gc ezz mennyire gagyi alaplap? Sajna nem értek hozzá.de van ,ost egy konfig komoly procival meg videokarival meg 3 Gb memoriával jo áron... pontosan( Intel Coreduo E7200 2.53Gh, Galaxy Geforce 9600gt 512Mb, 3 Gb memória,) többet sajna nem tok róla :F

(#12407) shteer válasza roadrunner26 (#12406) üzenetére


shteer
titán

eléggé elavult chipset :( inkább hagyd ott

..szerintem jónak tűnik

(#12408) roadrunner26 válasza shteer (#12407) üzenetére


roadrunner26
csendes tag

köszi.én is ilyesmire gondoltam amennyit itt a neten kibogarásztam. csak sajna ennyiért (105.000 )nem kapni iylen gépet amiben ilyen proci meg videokari van:S

(#12409) D1Rect válasza roadrunner26 (#12408) üzenetére


D1Rect
félisten

Szedd össze darabokból... ;)

(#12410) zso73 válasza szasanyi (#12403) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem félreértetted az írásomat....... Intel inf legújabb, hang legújabb, de a hálókártya a gyári CD.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12411) roadrunner26 válasza D1Rect (#12409) üzenetére


roadrunner26
csendes tag

ok de nekem nincs nagykeres ismerösöm vagy ilyesmi és iyg többre jönne ki eg yilyesmi konfiguráció...
vagy tévedek? mindenféle segitséget szivesen fogadok:) :DD

(#12412) shteer válasza roadrunner26 (#12411) üzenetére


shteer
titán

vadászd össze innen az apróból, vegyél hasonlóan jó és garis cuccokat + alkudj :)

..szerintem jónak tűnik

(#12413) D1Rect válasza shteer (#12412) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan! :K

(#12414) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, csak azt szeretném tudni, hogy egy Asus-P5KC-s alaplapom van amire most szeretnék kapcsolni egy új vinyót, ami SATA II-es, nem fog menni ugye, mivel nincs támogatva?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#12415) shteer válasza JONAS77 (#12414) üzenetére


shteer
titán

h-h ne lenne támogatva? :U támogatva van az jobban, mint a bkv
simán jó lesz

..szerintem jónak tűnik

(#12416) #20844032


#20844032
törölt tag

P5K-VM + E8400 + Stock Cooler
Idle : 50c
Full Load: 58c
Ez vmi asus feature, vagy kapjam le a coolert?

kösz :)

(#12417) tibor72


tibor72
tag

Hali Mindenkinek!

Segítségetek kérem, bios visszaállításhoz (p5k-premium wifi, E2180) mivel a legjobb idáig az eredeti volt.Most 0802-es van fenn. Húzásnál (3.4Ghz, 60C felett) magas a hőmérséklet. Az eredetivel kb. 45C volt.A topic-ot hosszasan olvasva sem találtam infót. A segítséget előre is köszönöm.

(#12418) rankesz válasza tibor72 (#12417) üzenetére


rankesz
veterán

Az nem lehet hogy BIOS frissítés miatt magasabb lesz a hőmérséklet. Max a szenzoron finomítottak.

(#12419) diegho válasza #20844032 (#12416) üzenetére


diegho
nagyúr

ez az intel féle b@sszuk el a wolfdale processzorok szenzorait jó alaposan feature.

(#12420) shteer válasza diegho (#12419) üzenetére


shteer
titán

fícsőr vagy bug? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#12421) diegho válasza shteer (#12420) üzenetére


diegho
nagyúr

amikor 20 fokot mér akkor feature, amikor 60-at akkor bug :DDD

(#12422) japy válasza tibor72 (#12417) üzenetére


japy
őstag

Itt találsz segítséget a problémádra! :K :C

(#12423) japy válasza rankesz (#12418) üzenetére


japy
őstag

Ez így nem teljesen igaz én is jártam úgy P5KC-val hogy bios frissítés után megfordultak a hőfokok!! A cpu hőfok magasabb volt mint a két magé! :F

(#12424) tibor72 válasza rankesz (#12418) üzenetére


tibor72
tag

Hali!
Az alap bios verzió(ahogy megvettem anno) mindenféle hőmérséklet mérés szinkronban volt.
Az első frissítés (0702 ?) után már volt elcsúszás és emelkedett a hőfok is, húzás után re-start non-stop. Mostani ver.-nál nincs ilyen, viszont ugyanolyan beállítások mellett 3D 11202pont, míg az alapver. 12996pont. A hőmérséklet változás pedig érezhető is.(hűtés 2db Thermaltake 4.56W , 78CFM+ CM. TX2)

(#12425) rankesz válasza japy (#12423) üzenetére


rankesz
veterán

Hát ezaz! Hogy ez nem lehetséges. Én is így értettem, hogy nem változtak a hőfokok csak a szenzor ír mást.

(#12426) tibor72 válasza japy (#12422) üzenetére


tibor72
tag

Köszi a linket próbálom.

(#12427) japy válasza rankesz (#12425) üzenetére


japy
őstag

ASUS-ék bios írás magasiskolája! :O :C

(#12428) shteer


shteer
titán

P5K Pro BIOS 1202

van é valakinek tapasztalata a fent említett szofverrel kapcsolatban? :)

..szerintem jónak tűnik

(#12429) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Megakadtam a tuningban kicsit, adatlapon lévő konfig P5K-EPU, E4300, 9X333 fölé nem tudom tornázni az órajelet, még van a prociban mert, ezt alapfeszen viszi. Feszültségeket fixáltam. Mit nem vettem észre? :F

(#12430) zso73 válasza japy (#12427) üzenetére


zso73
veterán

az biztos! :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12431) zso73 válasza diegho (#12419) üzenetére


zso73
veterán

Mer' te is túl kukacos felhasználó vagy. Azt hiszed, hogy egy 40e Ft-os prociba jó szenzorokat teszek? Soha!! Majd jól ráfogom az alaplapot gyártókra a hibát.
J.W ( Intel)

Ez a baj-Faljuk a gyors,de hibás számítógépes cuccokat. A gyártók meg jót röhögnek.....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12432) japy válasza zso73 (#12431) üzenetére


japy
őstag

Talán még az is lehet ,hogy van olyan hogy Kelet Európai Piac és ezzel mindent elmondtam!

(#12433) diegho válasza zso73 (#12431) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem semmi bajom a szenzorokkal, van annyi agyam, hogy leszarjam mit ír ki, mikor meg tudom mérni minden okos bios és egyébb baromságok nélkül is, hogy megfelelő a hőmérséklete a procinak vagy nem... én nem falom a rossz cuccokat, ha nem lenne tökéletes a számomra, akkor nem használnám, de tökéletes, így használom. Amúgy meg, ha nem lenne jó a szenzora se érdekelne, inkább legyen gyors, de szar a szenzor, mint használhatatlan lassú szemét, amiről tudom, hogy éppen 45 fokosan tetű...

(#12434) zso73 válasza diegho (#12433) üzenetére


zso73
veterán

Most néztem, hogy lehagytam egy pár szmájlit a végéről. :R Valami poénnak akartam szánni...........

Én nem szarom le. Igaz, hogy évente egyszer nézek a szenzorokra, de akkor akarom a pontos hőfokot. 20+++e Ft-ért legyen már jó az a lap. Legalább azt adja, amit reklámoznak vele. És ne legyek átvágva, mint a Kingmax ramokkal...

Yapi: :K

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12435) diegho válasza zso73 (#12434) üzenetére


diegho
nagyúr

kingmax ramokkal se vagy átvágva szerintem... inkább a C betűvel a lapod végén... nálam járt olyan 30-35 giga 800/1066-os és volt olyan 800-as ami 2V-on vitte 1100-at...

(#12436) brownus válasza diegho (#12433) üzenetére


brownus
veterán

mivel méred meg? van vmi specko hőmérőd?

(#12437) zso73 válasza diegho (#12435) üzenetére


zso73
veterán

a " c" az oka mindennek.... :W Nekem szép meccsem volt vele, és a Corsair VX 450-el.
VX 450 vs Asus P5KC, és Kingmax 1066-os ramok. A mai napig nem megy együtt, pedig már volt 5 biosz azóta. És eltelt egy év. Grat Asus !

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12438) diegho válasza brownus (#12436) üzenetére


diegho
nagyúr

sima lézeres hőmérő bőven jó, de amúgy minek is méregetni? megfogod a hűtő talpát és érzed, hogy kb hány fokos. Ráadásul nálam semmi gond nincs a szenzorokkal, akinél van azt sajnálom, bár én csak 2 P5K-t használtam eddig, meg úgy 50 másikat, de mindegyiknél jó volt a hőmérés, amúgy meg a mag hőmérsékleteket nem az alaplap olvassa ki, hanem szoftverrel lehet kiolvasni, tehát a maghőmérséklethez semmi köze nincs az alaplapoknak, a nem maghőmérséklet meg úgyse érdekel senkit. Maghő csak a szenzortól függ, hogy jól mér vagy nem.

(#12439) japy válasza diegho (#12438) üzenetére


japy
őstag

Nagyon pozitív a gondolkodásod de aki tuningol nem árt tisztába lenni a hőfokaival!

(#12440) diegho válasza japy (#12439) üzenetére


diegho
nagyúr

tuningolok, úgy 10 éve. Totál mindegy mit ír ki nem? A lényeg a valóságon van.

(#12441) CrazyTom


CrazyTom
csendes tag

Sziasztok!
Biztosan felmerult mar masban is a kerdes, hogy mivel tud tobbet egy olyan alaplap aminek a PCI-expess-es vga foglalata 2.0-s !?
Csak crossfire modban szamit, vagy sli (nem tudom,csak kerdezem) vagy single kartya eseten is sebessegcsokkenest jelent a meg nem lete.
Mivel nekem P5K lapom van es szerencsesen megerkezett a varva-vart HIS HD4850 IceQ TurboX baratom, vajon ki tudom-e aknazni a benne rejlo lehetosegeket, vagy mivel nincs 2.0-as PCI-E tudasa a lapnak, nem fog ugy muzsikalni, mint akinek (P5Q tulajok) van?
Valaki vilagositson fel legyen szives :)
Koszonom es nezzetek el a naivitasomat, tudatlansagomat...

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12442) shteer válasza CrazyTom (#12441) üzenetére


shteer
titán

nem fogja befolyásolni észrevehetően - a 2.0-ásnak nagyobb az elméleti sávszélessége és több áramot tud adni a vga-nak de mivel van rajta pcie tápcsati...

..szerintem jónak tűnik

(#12443) japy válasza diegho (#12440) üzenetére


japy
őstag

Igazad legyen ! A végszó: " A processzor füsttel működik ha kijön belőle akkor vége!"

(#12444) CrazyTom válasza shteer (#12442) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

Ismetelten :R koszonom a valaszodat! Megnyugodtam kicsit :)
Akkor meg a P5Q-E lap megvetelevel varhatok kicsit. Igy marad penzem karacsonyi ajandekra :K .
Jo forumozast Mindenkinek!

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12445) diegho válasza japy (#12443) üzenetére


diegho
nagyúr

igen, pont ez a lényeg, nem a hőfokok... amíg nem füstöl tökéletesen megy, aki meg nem ért hozzá ne akarjon világot megváltani ;)

(#12446) Hoosie


Hoosie
csendes tag

Sziasztok.
Van egy asus p5kpl-cm lapom integrált vgaval, elérkezettnek láttam az időt egy cserére és vettem egy HIS 2600pro-t a géphez, a dxva igényeimet kielégíti a kártya. gépbe berak, tápot nem kér, monitor rádug, gép bekapcs majd semmi. nem kap jelet a monitor.
jó, csekkoljuk analógon is a monitort onnan se indul el. 2600pro kiszed, integráltról elindul a gép.
Valamit állítanom kéne biosban az új vga előtt, vagy auto mennie kéne? Esetleg csekkoljam a kártyát másik gépben is a biztonság kedvéért?

(#12447) japy válasza Hoosie (#12446) üzenetére


japy
őstag

Szerintem biosba van 1 opció ahol le lehet tiltani az alaplapi VGA-t! :C

(#12448) diegho válasza Hoosie (#12446) üzenetére


diegho
nagyúr

bios-ban be kell állítani, hogy elsődlegesen a pci-e vga-t használja: advanced menün belül az északi híd (north bridge) menüben az initiate graphic adapter PEG/IGD legyen (vagy PEG/PCI), a PEG force 1x pedig Disabled.

[ Szerkesztve ]

(#12449) Swallow1


Swallow1
csendes tag

Sziasztok!
Van egy P5k lapom egy E4600-as procival tökéletesen müködik, de a E7300-as procival nem hajlandó elindulni. Bios friss 1201, ha valakinek van valami ötlete szivesen veszem. A proci jó más alaplapban minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#12450) diegho válasza Swallow1 (#12449) üzenetére


diegho
nagyúr

cmos clear megvolt a proci áttétel előtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.