Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) japy válasza zso73 (#11800) üzenetére


japy
őstag

Én már a DDR5-re gyúrok!! :Y :DD

(#11802) shteer válasza japy (#11801) üzenetére


shteer
titán

de addig semmi fejlesztés ám

;]

..szerintem jónak tűnik

(#11803) msgt.fubar válasza shteer (#11802) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

:DDD

gottagofast

(#11804) japy válasza shteer (#11802) üzenetére


japy
őstag

Szóltam a NASA-nak amit kiselejteztek jöhet! :DD :Y

(#11805) halfgod


halfgod
tag

Sziasztok!

Nekem P5K - Prémium lapom van és a hozzá adott audio szoftverrel lenne kérdésem!
Most jelenleg : AD1988BBlackHawk_V6100126280JVBWHQL (SoundMAX) szoftver van fenn /asus oldaláról a legfrissebb / és az a problémám hogy hiába adom meg neki az 5.1-et csak az első 2 hangfal szól(2.0-ba) sem a bassz sem a közép sem pedig a hátsók nem szólnak!
Pedig minden jól be van kötve az előző lapomnál más szoftver volt és azzal tökéletes volt minden!
(Genius 5.1 SW-HF 5000 Home Theatre van nekem)
Aki tapasztalt hasonló problémát az kérem jelezzen vissza , hogy mi a megoldás!

Köszönettel: Balázs

(#11806) pete_21


pete_21
addikt

Az lenne a kérdésem, hogyha a SATA kezelést IDE-ről átállítom ACHI-ra, attól még az ICH9 fogja kezelni az eszközöket, vagy pedig már a JMicron vezérlő?

(#11807) Bib válasza pete_21 (#11806) üzenetére


Bib
őstag

P5kc-nél csak a Jmicron tud AHCI-t.
ICH9 nem tud,csak az ICH9R.
Én nem is tudom kiválasztani az intel sata vezérlőknél .

(#11808) pete_21 válasza Bib (#11807) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, közben sajnos rájöttem én is :(
Azért köszi a választ!

(#11809) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Hello!

Egy gyors kérdésem lenne. COOLERMASTER HYPER TX2 hűtőm 3 vezetéken keresztül csatlakozik az alaplapomhoz (P5K természetesen). A Q-fan opció nem igazán akar működni. Ahhoz 4 vezetékes csatlakozás kéne ?

Köszi előre is a választ !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#11810) zso73 válasza Bib (#11807) üzenetére


zso73
veterán

Az AHCI annyival gyorsabb, hogy érdemes vele foglalkozni?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11811) Brumi˘ válasza meridaharcos (#11809) üzenetére


Brumi˘
addikt

Igen, csak pwm-es (4 vezetékes) ventivel megy a q-fan sajna.

(#11812) Bib válasza zso73 (#11810) üzenetére


Bib
őstag

Igen.Végre sikerült xp alatt is működésre bírni.Mivel már nincs ide eszközöm,viszont a-meghajtó sincs :) , a drivert lite-vel kellett integrálnom a telepítőbe,mert penről mindig megállt a telepítés.Jmicron 1.17.38.05-ös driverrel a leggyorsabb.Everest buffered read 230MB/s.
Esetleg írj(atok) eredményeket akkor lesz összehasonlítási alap.

(#11813) muxi-muxi válasza msgt.fubar (#11746) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szép az a 4GHz. Én nem merem megpróbálni, a 3,8 mindenesetre sikerült (E7200), íme: [link]

A biosban 1,35-öt küldtem neki, ezt jól le is ejtette 1,24 V körülre.

A képen felhívnám a figyelmet a proci diszkrét 86-88 fokos hőmérsékletére is... :) Lehet, hogy csal a Speedfan, de azért így nem merem használni, jelenleg 3,66-on járatom. Szegény Hper TX2 majd megdöglik felette. (Majd ha eccer megint szétborítom, akkor kap egy kis ezüstözött pasztát, addig meg kibírja így is...)

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11814) zso73 válasza Bib (#11812) üzenetére


zso73
veterán

A gyári CD-ről FDD-re tesz csak fel telepítőt? Azt hittem, hgoy onnan is lehet telepíteni rendesen.....
Akkor viszont megnézem mit tehetek én is. (Marad a lapom, mert nem adnak érte pénzt,csak aprót! 12K)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11815) arpeen2


arpeen2
senior tag

Van egy sima P5K alaplapom, és kb havonta elfelejti a BIOS beállításokat. Elemet már cseréltem és BIOS-t is frissítettem. Valami ötlet?

Kösz !

(#11816) Bib válasza arpeen2 (#11815) üzenetére


Bib
őstag

Hali!
Nálam P5kc-nél 1001-es bios-szal csinálta ugyanezt.

(#11817) Bib válasza zso73 (#11814) üzenetére


Bib
őstag

Win xp telepítés közben cd-ről nem tudsz tallózni.Pendrive-ról lehet,csak a file-ok másolása utáni rebootkor már nem ismeri fel a HDD-t.
Mondjuk én a gyári cd-t még csak becsomagolva láttam :)

(#11818) Crytek


Crytek
veterán

Tuningoltam a procimat 3GHz-re ,de lett egy gondom :(

Amióta megvolt a tuning ha bekapcsolom a gépet akkor az van hogy bevillan a gép tehát dolgozna de ekkor hirtelen leáll (ilyen szokott lenni ha a biosban állítok valamit és újraindul hogy kikapcsol majd elindul) majd visszakapcsolja a magát.

Ez lehet attól hogy a procinak nem olyan frekvenicát adtam ami nem jó neki vagy valami??
Mitől lehet ez mi okozhatja ezt a dolgot?

A biosban a tuninghoz csak ezeket állítottam semmi mást:

AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
Ratio CMOS Setting: 8
FSB Frequency: 375
PCI-E Frequency: 100
DRAM Frequency: 750
és a cpu feszültéségét 1,35 voltra tettem.

Next PC Upgrade: 2022

(#11819) Brumi˘ válasza Crytek (#11818) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tápot/hosszabítót le szoktad kapcsolni mikor kikapcsolod a gépet? Mert ha igen akkor semmi para. Minden asus lap ilyen. Áramtalanítás után 2× indulnak.

(#11820) Bib válasza Crytek (#11818) üzenetére


Bib
őstag

Hi!
Ha el sem indul akkor ezeket a beállításokat javaslom:
AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
Ratio CMOS Setting: 8
FSB Frequency: 400
PCI-E Frequency: 100
DRAM Frequency: 800
és a cpu feszültéségét auto
A procidnak alapfeszen el kell vinnie a 3200Mhz-et.
ha Biosban 1.35v-ot adsz ,az lehet a drop miatt csak 2.88 lesz ,de ezt cpuz-al ellenőrizheted win alatt.

(#11821) zso73 válasza Bib (#11817) üzenetére


zso73
veterán

Így más a történet. De Win telepítés után is fel lehete tenni a drájvert, nem? Én csináltam úgy. Win telepít,SATA 2.csatorna drájver telepít,drájv átdug, és tuti. Vagy még NLite progi, és integrált telepítőt neki! :C A W XP telepítőbe belehegeszteni a drájvereket.
Én egyébként a gyári CD-ről teszem fel a dolgokat elsőnek. Hálókártya nélkül nincs netem a frissítéshez. Persze utána a legfrissebet mindenből.

Most néztem meg az Everest-tel a drájvokat./ 233MB/s/

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11822) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Hali, van egy sima p5k lapom, benne 2x1 giga kingmax rammal, és egy e6550 el.
A lényeg az, hogy valamiért nemakarja as tuningot:C
470x7 nél vége...480x7 nél meg se nyikkan.
PedÍg a ramnak 2,1 et adtam, a procinak 1,514 et vagy mennyi a legkissebb érték az 1,5 utánn, de az a baj, hogy ha alapon meg a cucc, akkoe 1,460 at ad neki, de mikor megy az ortos akkor visszadroppol 1,38 ig is: O :O

Előbb 1,5 volttal 42 perc utánn hibározz 3,290 ghz-en.Most , hogy adtam egy kis plusz feszt, Így nem villog az everestben semelyik felirat, nem tűnik ez az orthos egyszecsak, és közbe még netezni is tudok, úgy hogy szaggatás mentesen nézek youtube-on vidit..
jah, és természetesen 9 es prio-n megy az orthos.

(#11823) Brumi˘ válasza ZooLee19.. (#11822) üzenetére


Brumi˘
addikt

Talán lehet hogy a 800-as kingmax ramok nem bírják a 960-at... Vagy a procid wallos. Szerezz be valami normálisabb ramot ha tuningolni akarsz. pl ezt. :B

(#11824) apro válasza ZooLee19.. (#11822) üzenetére


apro
senior tag

hali
szerintem annak 500fsb-t kéne menni.
Cpu feszt tedd AUTO
A Ramok időzítését tedd a leg nagyobbra (.gond15,15,stb)
A ram Feszt is tedd AUTO-ra és igy nézd mrg,
Az általános hogy a lap Droppol (Ha meg GRAFITOZOD A FETTEKET MEGSZŰNIK A DROPP:) 500X7 így szerintem menni kell neki És akkor nézd meg mennyi feszt ad a Procinak.
" Brumi." ne 1:1-re tegye a marokat nézze meg 4:5, vagy 3:4. osztásban.

[ Szerkesztve ]

(#11825) japy válasza zso73 (#11814) üzenetére


japy
őstag

Nagyon helyes neked itt a helyed! :C :K

(#11826) ZooLee19.. válasza apro (#11824) üzenetére


ZooLee19..
tag

Alap bioszom van, nincs ram visszaoasztá.

Am miről beszéltek?
Iponos vagy milyen tesztben ez a ram 1008 at ment:O

(#11827) Crytek válasza Brumi˘ (#11819) üzenetére


Crytek
veterán

A gépem hosszbitóba csatlakozik amikor a gép kikapcsol csak azt kapcsolom le a tápot nem szoktam kikapcsolni!

Ez a minden asus lap ilyen szöveget nem értem mert érdekes tuning előtt nem csinált semmi ilyet szal nemértelek.

Next PC Upgrade: 2022

(#11828) Crytek válasza Bib (#11820) üzenetére


Crytek
veterán

Lehet a proci bírja de a hűtésem nem :D
Szóval akkor senki nem tudja mi lehet a problémám az nem túl biztató!

CPU-Z amugy 1,296-ot ír ki.

Next PC Upgrade: 2022

(#11829) apro válasza ZooLee19.. (#11826) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nekem is az van rajta a 0603-as
íme linkelek egy képet:[link]
kell lenni rajta Csak a ramok Disabled (Manuális állításra teszed és ott a leg kisebbre állítod
szerintem kel rajta lenni
Ja itt van a ram 5:6-os arány úgyan a[link]z a bios

[ Szerkesztve ]

(#11830) Bib válasza Crytek (#11828) üzenetére


Bib
őstag

Én a gyári hűtővel használom több mint egy éve.A proci a feszültségtől melegszik jobban ,nem a frekitől.Most 33C-fokos ,jelenleg 3480Mhz-en megy.
Leírtuk mit állíts.Ahhoz meg kevés infót adtál ,hogy problémáról legyen szó.

(#11831) Crytek válasza Bib (#11830) üzenetére


Crytek
veterán

Nem teszem feljebb mert így is melegek a magok terhelés alatt.
Kevés info? leirtam mindent amit állítottam de ezekszerint akkor vissza kell tegyem alapra a biost mert akkor nem csinálja ezt.
Mindegy amugy sem gyorsultak a game-ek annyit ettől a 400mhztől.
Akkor bios default azt jóvan.

Bár jó lett volna tudni mi okozza ezt a szarságot!

Next PC Upgrade: 2022

(#11832) apro válasza Crytek (#11831) üzenetére


apro
senior tag

hali
a 400X8=3200mhz ezt simán viszi a configod gyári hűtővel. a cpu nak a bios ban 1.35v
így menni kell
ha így megy és nem fagyogat akkor a következő az ASUS lapok tuninignál szokásos 2X indulást kilehet küszöbölni
Így, ha beállatottad a helyes be állításokat és működik , kapcsold ki a gépet. ÁRAMTALANIZSD le . vársz 20 másodpercet és bekapcs.. ezzel elmúlik a kétszer indulás
hali

(#11833) Crytek válasza apro (#11832) üzenetére


Crytek
veterán

Miért amik most vannak beállítva azok nem helyes beállítások? Nemértem az eszmefuttatást.
Alapon a magok 52 fokosak.Akkor ha 3,2-re rakom akkor nem lesz melegebb??? Ha a feszültséghez nem nyúlok.

Next PC Upgrade: 2022

(#11834) apro válasza Crytek (#11833) üzenetére


apro
senior tag

hali
"bid" írta az előbb,hogy a fesz emelésével nő a mag hőfoka.
nézd most nekem 3,6 ghz-én megy és a mag 55C
hali [link]

(#11835) apro


apro
senior tag

bocs "Bib"
bocsika.

(#11836) zso73 válasza Crytek (#11833) üzenetére


zso73
veterán

Melegebbnek kelll lennie a működésből adódan.....................
Viszont nem melegedhet nagy mértékben. A 8x400-at vinnie kell alapon, ahogy a többiek írták. 3200 MHz teljesen biztonságos.
Az én lapom sem szereti, ha piszkálom. Alapon,vagy 8x400-on elketyeg. De nem kell, mert elég a teljesítménye egy 6750-nek bármire.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11837) Brumi˘ válasza Crytek (#11827) üzenetére


Brumi˘
addikt

Lehet bennem van a hiba, soha nem használtam alapon egyik p5k szériás lapomat se. Tanulságot levonva a dologból, ha tuningolva van a gép és lekapcsolod a tápo/hosszabítót akkor "normális" jelenség hogy 2× indul a gép. A nálam járt p5k lapok 7saját és vagy 10-12 teszt/gép építés céljából mint így csináltak. (p5k, p5kc, p5k-pro, p5k premium) Remélem mostmár értesz...

(#11838) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

CPU& NB clock skew, ezekről lehet tudni mire szolgálnak?
P5K-E laphoz raktam fel az uj bios-t abba van benne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11839) japy válasza Crytek (#11827) üzenetére


japy
őstag

A gépem hosszabitóba csatlakozik amikor a gép kikapcsol csak azt kapcsolom le a tápot nem szoktam kikapcsolni! Pont utána írtad a lényeget "tuning elött nem csinálta ezt! :W Tuningnál áram elvétele esetén induláskor 2x indul a lap ELLENŐRIZ!

(#11840) Crytek válasza japy (#11839) üzenetére


Crytek
veterán

Értem de azt még mindig nem hogy ezt miért oldaná meg a teljes áramtalanítás :F

Next PC Upgrade: 2022

(#11841) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy Asus P5K SE-ben nem lehet állítani az NB feszt???

(#11842) zso73 válasza Crytek (#11840) üzenetére


zso73
veterán

Mer' Asus. Nekem is ez van. És ha a tápom nincs megterhelve, akkor nem is indul el. Nekem amúgy is le kellett kapcsolni a gépet. Ettől viszont nem indul kétszer.
viszont, ha leáramtalanítod, akkor ismét szüttyög. Én ki sem kapcsoloma a hosszabbítót.
És nincs is gondom. Minden funkció műxik,aminek kell. /Asus AI,készenlét.../

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11843) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

P5KE-Wifi lapnál valaki próbálta már a 1102-es Biost?

mennyire stabil? (nem szándékozom húzni)

köszönöm.

(#11844) zso73 válasza Neoka (#11843) üzenetére


zso73
veterán

Valami gondod van a lappal, hogy frissíteni akarod?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11845) Hiba66


Hiba66
tag

Sziasztok!

1 kérdésem lenne. Van egy Asus P5K lapom, ma tettem fel rá a 1103-as biost, eddig 0603-as volt rajta. A proci 3,2Ghz-en jár. Azt vettem észre,hogy amióta az uj bios van fent a az Everest szerint a memória olvasás sebessége leccsökkent 8000MB/s-ról 7000MB/s-ra. Van valakinek ötlete,hogy mitől lehet ez? Minden beállítás ugyanaz, mint frissítés elött.

(#11846) Neoka válasza zso73 (#11844) üzenetére


Neoka
aktív tag

A 0503-as Bios van rajta.

Emlékeim szerint itt is olvastam, ez nem a legjobb Bios hozzá.

Eddig mindig halogattam a frissítést, gondoltam most már itt lenne az ideje.

(#11847) zso73 válasza Neoka (#11846) üzenetére


zso73
veterán

Akkor fel kell teni a javasoltat. :K

Hiba 66 : A biosz az oka. Az én lapomon több bioszt kipróbáltam, és bizony van köztük különbség. Főleg memória kompatibilitásban, és memória sebességben.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11848) Brumi˘ válasza Hiba66 (#11845) üzenetére


Brumi˘
addikt

Valószínűleg a 0603-as biosz transaction booster auto állásba más értéket adott neki mint a 1103-as, az újabba már finomabban lehet azt is hangolni. (pl.: 0603-ba tb: (-1)/0/1 van 1103-ba asszem -3/3 kötött állítható.)

(#11849) Silent77 válasza Neoka (#11843) üzenetére


Silent77
veterán

Pár napja használom, nincs vele gond, tuningra is jó, nálam most 560*7,5.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11850) Hiba66 válasza Brumi˘ (#11848) üzenetére


Hiba66
tag

Köszi a választ
igazad lehet, mert a régi bios-nál ha bekapcsoltam boostert , akkor el sem indult a gép most viszont simán megy 2. fokozaton is és akkor valóban nő az olvasási sebesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.