Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) Bib válasza mmdms (#12248) üzenetére


Bib
őstag

Zavarszűrések

(#12252) mmdms válasza Bib (#12251) üzenetére


mmdms
addikt

és akko ez jó vagy rossz? :F tuningot segíti vagy nem? min érdemes hagyni?

Brumi˘: arra tettem egyből :K

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12253) Brumi˘ válasza mmdms (#12252) üzenetére


Brumi˘
addikt

Overék régi oc guide-jában csak annyit említenek hogy tuninghoz disabled-re kell tenni. Már több mint 1 éve használok p5k lapokat és ez nálam azóta mindig disable. :D Aztán lehet hogy nem kéne, de már a megszokás viszi a kezem biosba. :DDD

(#12254) mmdms válasza Brumi˘ (#12253) üzenetére


mmdms
addikt

aham értem...
szerintem tök jól eltalálták a biost, nem ugy mint az A8N-E-n, ahol a memóriaadatok más menüpontban voltak...

késsz a logout tesztem :C

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12255) brownus


brownus
veterán

hi,

p5k epu vs. p5k se/epu. cross fire támogatottságon kivül van még vmi különbség a két lap között? én nem vettem észre más lényeges különbséget. mert nekem elég lenne a se/epu verzió is, pár ezer huffal olcsóbb is. való igaz, az epu változat masszívabbnak néz ki:)

a szorzót mettől meddig lehet állítani ezekben a lapokban?

egy e5200 (266*12) menne bele, 1066 ramokkal. a jelenlegi alaplapomat cserélném le, minden más marad. talán még a tápot...

vagy mit ajánlanátok 20k -ig? plusz 1-2k belefér...

p35 vagy g31/33 a jobb? met kinéztem egy iylet is: P5K-VM // P5KPL/1600 bár ez alapban nem tudja az 1066 ddr2öt... akkor ez kilőve.

(#12256) diegho válasza brownus (#12255) üzenetére


diegho
nagyúr

sima P5K/EPU-t vedd, szorzót csak lefelé lehet állítani minden alaplapban (kivéve extreme edition prociknál) egészen 6-ig.

(#12257) Janoska26


Janoska26
addikt

Üdv Urak! Beszereztem 1 P5K Premiumot, ami mellesleg eladó :U
Node nem is ez a lényeg, hanem Én aki tök láma vagyok a tuninghoz, hogyan mit kell beállítsak, hogy jobban menjen a kis E6550-em :U Pl hol látom azt, hogy mennyin megy momentán a memóm ahogy emelem az FSB-t, a feszt megtaláltam, az Eis-t is, de nem bírom meghúzni, segíthetnétek szerencsétlen Huszárnak, mert én sajna csak a lócsutakoláshoz értek :U

(#12258) brownus válasza diegho (#12256) üzenetére


brownus
veterán

ASUS P5QL PRO lehet ez lesz az p5k/epu helyett, ilyen van valakinek?
tapasztalatok?

azért is kérdezem mert OC szempontjából mi az előnyösebb? p35 vagy p43? vagy tök mindegy? mert a p5k/epu p35 a p5ql pro p43 chipel szerelt lap... árban 1k-val drágább a p5ql pro. szóval az ár nem számít

[ Szerkesztve ]

(#12259) Brumi˘ válasza brownus (#12258) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5Q lapokról ennek a topicnak a lakói több infót tudnak adni szerintem... :U

(#12260) changbácsi


changbácsi
tag

Sziasztok!

Nah, ma végre a kezembe kaparinthattam az új procimat. Nem a legjobb, de nekem megteszi majd..remélem.
Egy core2 quad 6600. A 2x1 gb kingmax ddr2 800mhz-es ramjaimat is lecseréltem. Az új szerzemény egy corsair dominator 2x2 gb os kitt (CM2X2048-8500C5D).
Az alaplap adott: ASUS P5K.
Tudna valaki egy olyan bios beállítást küldeni, amivel bizton 3.0 Ghz felett tudom majd hajtani a cpu-mat? A hűtésem egy nagy Zalman CPU hűtő.

Köszi.

(#12261) mmdms válasza changbácsi (#12260) üzenetére


mmdms
addikt

hy!
meg tudnátok mondani mi az az ASUS ACPI?
minden indításnál ott a folyamat, de nem tom mi az , és kilőni sem tom msconfigból...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12262) japy válasza changbácsi (#12260) üzenetére


japy
őstag

Hát szerintem a 3.0 Ghz felett már lehet hogy kevés lesz a lapod 4 fázisú tápellátása!! Ezért szokták a 8 fázisú lapokat venni a quad alá! Persze csak akkor ha tuningról van szó! :K

(#12263) Brumi˘ válasza changbácsi (#12260) üzenetére


Brumi˘
addikt

Proci VID-jét, hűtő pontos típusát és az alapjárati hőmérsékleteket írd meg utánna tudok értelmes bios beállítást írni.

@ japy: Az a 4 fázis az csak 3 és 3-3,2Ghzig bőven elég, csak több feszt kell adni a procinak.

(#12264) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok 1 problémával fordulnék hozzátok.

Asus P5K alaplapba került egy E8400 és valamiért mindig kiirta, hogy nem ismeri fel a Procit pedig még a másik procival beleflasheltem az új BIOS-t. Pár próbálkozás után túljutottam a hibán azonban már bekapcsoláskor is 52 fokos a proci, rápróbáltam mindhárom hűtőmet vékonyan majd kicsit több pasztával is de az eredmény változatlan. Megnéztem az 1el régebbi BIOS-al is de akkor is 52 fokos, így nem is mertem annyira szétfesszelni de a 4 Ghz megvolt vele csak nem mertem a hőfok miatt így hajtani. Szerintetek csak az alaplap szenzora ír hülyeségeket vagy mi lehet a bibi?

Ja amúgy így hagytam 3825 Mhz-en itt még nem megy 70 fok felé: [link]

Ötleteket szívesen fogadok.

(#12265) japy válasza DLDKox (#12264) üzenetére


japy
őstag

Hát igen az E8XXX sorozatnál intelék elkövettek 1 hibát a szenzor hülyeséget mutat! Ha jól tudom! De javítsatok ki ha nem.

(#12266) japy válasza Brumi˘ (#12263) üzenetére


japy
őstag

Csak az nem egészséges melegedés szempontjából sem a procinak sem lapnak!" A 8 fázisú tápellátás további fontos előnye, hogy kevesebb hőt termelnek az egyes elemei – így akár 15°C-kkal alacsonyabb hőmérsékleten képes működni, mint a hagyományos megoldások. Ez hosszabb élettartamot és kevesebb hűtési igényt, így csendesebb rendszert eredményez.
‧Alacsonyabb hőmérséklet = kevesebb hűtés = csendesebb üzem
‧A stabilitás és az alacsonyabb hőtermelés a túlhajtás fontos alapja is egyben"

(#12267) shteer válasza DLDKox (#12264) üzenetére


shteer
titán

szvsz is félremér, de ha 70-nél feljebb nem megy akkor nem lehet gond

..szerintem jónak tűnik

(#12268) Brumi˘ válasza japy (#12266) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mi nem egészséges? Az ha 1,36V helyett 1,37V-t kap? Ne idegelj már. Az a hő amivel meg többet termel (1-2°C) nem fog már számítani. Sima p5k-m volt premium előtt tudom mi a külömbség. A lapon a tekercsek is talán jobban melegednek, de ha nem 3,6Ghz+ toja neki 1,5V környékén akkor nem számít ott se, mert minimális a + hő.

(#12269) Hoosie


Hoosie
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy
[link]P5KPL-CM integrált vga-s lapot, ehhez szeretnék xp lemezt készíteni integrált sata driverrel de az istennek se találok hozzá neten. Én vagyok láma, vagy valamilyen turpisság van a dologban és más néven fut a drivere?

[ Szerkesztve ]

(#12270) shteer válasza Hoosie (#12269) üzenetére


shteer
titán

és biztos vagy benne h kell hozzá integrált driver? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#12271) Hoosie válasza shteer (#12270) üzenetére


Hoosie
csendes tag

Hát ha ilyen meggyőzően mondod akkor lehet, hogy nem kell :D nemtudom nincsen viszonyítási alapom, nálam az epoxhoz még kellett, már a sata is nagy újdonság volt nemhogy sata2 :D,szóval akkor simán felismeri gyári xp lemezről a gép hddket?

(#12272) shteer válasza Hoosie (#12271) üzenetére


shteer
titán

:K
fel. de azért célszerű sp3-as lemezről telepíteni

..szerintem jónak tűnik

(#12273) Hoosie válasza shteer (#12272) üzenetére


Hoosie
csendes tag

köszi szépen, sp3 alap már, azzal nem lesz gond :)

(#12274) changbácsi válasza Brumi˘ (#12263) üzenetére


changbácsi
tag

Szia!

Mi az a proci vid? :U
A hőmérsékletek:
Alaplap: 33 fok
cpu: 23
1.mag 32 fok,2.mag 32 fok, 3.mag 28 fok, 4.mag 30 fok
GPU: 57 fok
GPU környezete: 43 fok

A hűtő Zalman 9500.

Konfigom a nevemnél már frissítve.

csá

[ Szerkesztve ]

(#12275) Brumi˘ válasza changbácsi (#12274) üzenetére


Brumi˘
addikt

VID-et itt találod:

Csak a cpu mag hőfokok érdekesek most. A többit majd a VID tudatában meglátjuk hogy alakul.

(#12276) changbácsi válasza Brumi˘ (#12275) üzenetére


changbácsi
tag

szia

a VID akkor a küvetkező: 1.3250v

Miért azt írja a frequency-m, hogy 1603 Mhz (267.27 x 6.0)??? Néha átugrik x 9.0-ra, de csak egy pillanatra... ez rosszat jelent? :(((

CsÁ.

[ Szerkesztve ]

(#12277) LoliKa


LoliKa
tag

Sziasztok!

Két lap között vacillálok: GA-EP35-DS3 és/vagy ASUS P5K EPU

Érveléseket kérnék, bár tudom ez egy asus fan klub :)

(#12278) Brumi˘ válasza LoliKa (#12277) üzenetére


Brumi˘
addikt

Asus 8 fázisú tápellátás míg a giga 6 fázis. Ettől eltekintve nem sok külömbség. Ha 1 árba van akkor p5k epu szerintem.

@ changbácsi:

AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
Ratio CMOS setting: 9
FSB Frequency: 333
PCIE Frequency: 100
Dram Frequency: 800
Dram timing: manual
5
5
5
15
többi auto
Dram static read controll: disabled
transaction booster: auto
clock over-charging: auto
CPU Spread Spectrum: disabled
PCIE Spread Spectrum: disabled
CPU voltage: 1,425V (droppolva kb 1,325V lesz terhelés alatt)
CPU voltage reference: auto
CPU voltage damper: enable
CPU pll: 1,5V
Dram voltage: auto (vagy 1,8-2V között valahol)
FSB termination voltage: 1,2V-1,3V
North Bridge voltage: 1,4V
North Bridge voltage reference: auto

Ha ezt belőtted és elindult a masina akkor legalább fél óra primeot futtass és közbe nézd a maghőt, ha 80°C fölé menne akkor kapcsold le a primeot és írj, aztán majd csak kitalálunk valamit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12279) shteer válasza LoliKa (#12277) üzenetére


shteer
titán

az asust, mert

8 fázis
IEEE 1394
hűtött fetek
EPU
Crossfire
szebb :B

+ mivel ez egy asus fan club :DD

én ennyit tudtam kihozni belőle :))

..szerintem jónak tűnik

(#12280) shteer válasza Hoosie (#12273) üzenetére


shteer
titán

nm. de ez nem epox héééé - hogy mered összehasonlítani? :P
:DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12281) changbácsi válasza Brumi˘ (#12278) üzenetére


changbácsi
tag

Köszönöm szépen.

Minnyá nekiállok és belövöm a dolgokat..
csak írod ezt a prime ot... nah ez milyez? :B

üdv.

(#12282) Brumi˘ válasza changbácsi (#12281) üzenetére


Brumi˘
addikt

Stabilitás tesztelő progi. Innen tudod letölteni.

(#12283) changbácsi válasza Brumi˘ (#12282) üzenetére


changbácsi
tag

:R

Akkor most próbálom is a cuccost...majd jelentkezek.

Üdv.

(#12284) changbácsi válasza Brumi˘ (#12282) üzenetére


changbácsi
tag

Szia!

Minden ok. Elindul. Gyors.
A Prime 25.7 el teszteltem le végül is. Fél óra alatt semmi hiba nem volt.
A magok 59 Celsius fölé nem emelkedtek.
Köszönöm a segítségedet.
Figyi! Ha tovább emelem az fsb freq-et, kell emelnem feszültségeket is?
Próbálkozok a 3.2 Gh-el majd a nap folyamán, ha nem hibázik és nem emelkedik a maghőfok 80 fölé akkor zsír lesz.

Szép napot!

(#12285) Brumi˘ válasza changbácsi (#12284) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha szerencséd van és bírja még a proci a most beállított feszen akkor nem kell emelned, ha nem akkor csak 1-gyel vidd feljebb a biosban a feszt utánna tesztelj, ha még midíg nem lesz jó akkor még 1-gyel és megint teszt. Sok sikert a 3,2Ghz-hez.

(#12286) andris74


andris74
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Van egy asus P5K-s alaplappal szerelt gépen. Volt benne 2GB ram, 32 bites vista. Vettem még 4GB ramot, beraktam a gépbe csak a 4GB-t. Erre azt mondja a bios hogy 3,3GB ram van. A vista is azt mondja hogy 3,3GB, gondoltam ez így jó. Van a gépben egy 768MB rammal rendelkező videókártya. 32bit nem megy 4GB főlé. Erre gondoltam kipróbálom mi van ha minden ram benne van, hátha áttérek a 64 bites rendszerre érdekelt hogy megy-e a négy ram egyszerre. Erre a bios azt mondja 5,3GB ram van a gépben. A vistát nem indítottam el. Az alaplapnak látni kéne a 8GB-is a leírás szerint, mért vonja le belőlle a videokártya részét?

(#12287) shteer válasza andris74 (#12286) üzenetére


shteer
titán

az NB Configuration menüben a memory remapp-ot engedélyezni kell, hogy a lap kezelje rendesen

..szerintem jónak tűnik

(#12288) diegho


diegho
nagyúr

néztem memória árakat, poénosan olcsók a 2*2giga 800-as kit-ek. Geil black dragon 12650 bruttó, szerintem benevezek rá. Valakinek esetleg rossz tapasztalata P5K+Geil memória párossal?

(#12289) Brumi˘ válasza diegho (#12288) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tuningba nem valószínű hogy nagyot alakítanak, de 850-900 még bennük lehet. Ami hátrány hogy nincs rajtuk gyári borda. De tényleg jó ár értük.

(#12290) diegho válasza Brumi˘ (#12289) üzenetére


diegho
nagyúr

közben hívott leendő főnököm, hogy tud majd bizniszelni nekem gépet olcsóbban, szóval hagyom így az egészet és majd tavasszal cserélem egyben.

(#12291) changbácsi válasza Brumi˘ (#12285) üzenetére


changbácsi
tag

nah.. meglett a teszt...1-gyel meg kellett emelnem a feszt, mert az egyik kis 'worker' rosszul lett munka közben :(
Így, hogy 1-gyel megemeltem, megy hiba nélkül. 61 fok a max hőmérséklet... ez maradhat így akkor? Mert stabilnak tűnik minden.
Ja a memóriáim frekije 8xx en van... azt szeretném kérdezni, hogy mivel ezek tunning ramok nem kellene felemelnem a frekvenciájukat? Gyorsulnék attól?

Üdv.

(#12292) Brumi˘ válasza changbácsi (#12291) üzenetére


Brumi˘
addikt

Örülök hogy sikerült! :C Am nem sok értelme van a rammal cicózni. Csak a nyűg van vele, főleg a 2×2-es kitekkel és nem igazán gyorsul tőle a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#12293) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám életrekelteni az AHCI funkciót egy Premium/wifi lapban. Ugyanis amint átkapcsolom enchanced/ide módból ahci módba, a windows betöltő képernyőnél kékhalált dob a gép. :(

Ez lehet vinyó függő is? Vagymi?

Köszi

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#12294) japy válasza rzerge (#12293) üzenetére


japy
őstag

Nem vinyo függő csak a win telepítésekor már AHCI funkcióba kell lennie biosban!

(#12295) rzerge válasza japy (#12294) üzenetére


rzerge
aktív tag

csak ennyi?
és amikor a vinyó ahci módban van, és mondjuk utánna kapcsolok rá egy tárolót?
lényegében csak a telepítéskor fennálló mód a lényeg, és utánna már a többi is tudni fogja az ahci-t?
amúgy megéri ez a funkció? jó dolog?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#12296) japy válasza rzerge (#12295) üzenetére


japy
őstag

Elvileg gyorsabb a lemezkezelés, ha AHCI-be állítod, mert nem kell teljes kört tenni a sávváltáshoz, hanem közben is képes rá. NCQ - Native Command Queuing! Bár megoszlanak a vélemények! Szerintem ha mindened jól működik nem éri meg a macerát! :( De ha bővebbet akarsz tudni róla itt érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

(#12297) syC


syC
addikt

Srácok, had kérdezzem meg, hogy ha pl túlhúzoma lapom (nem akar postolni a gép) akkor miért nem teszi vissza magát default beállításokra, vagy ez a lap (P5K-E wifi) nem tudja? :U

(#12298) Brumi˘ válasza syC (#12297) üzenetére


Brumi˘
addikt

Elm ha belefagy valamibe és újra indítod kiírja hogy oc fail és f1-el tovább mehetsz vagy bemászhatsz a biosba. (ilyenkor minden alapon megy) Am amikor olyat kérsz tőle amivel még postig se jut el akkor táp le táp fel szokta megoldani a problémát, ha jól emléxem. :B

(#12299) syC válasza Brumi˘ (#12298) üzenetére


syC
addikt

Nekem csak a cmos reset segített, ahhoz viszont vga ki , aztán vissza. Csak azért kérdezem, mert kicsit körülményes mindíg kiszedni a vgát :)

(#12300) rzerge


rzerge
aktív tag

sziasztok
most az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok 1.8V-nál magasabb értéket beállítani a ramoknak? Amint beállítom, a mointor nem kap képet, csak egy kikapcs-bekapcs segít a dolgon, de így default-ra állítja a memo beállításokat (everest szerint). :(
Mit tehetnék?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.