Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#12048) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na.
Feltettem, kipróbáltam megy minden faszán, biosban new opció nincs, viszont ismét tudtam csökkentei a procifeszt 1 értékkel, csakúgy mint a 0702-nél is.
Így az eddigi bios 1.200v helyett most elég 1.1875v ami idle/load 1.16V@3200MHz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12052) Ruckus


Ruckus
tag

Sziasztok! Kezdő tuningos vagyok. Kicsit kínlódtam magamban a húzogatással :), próbálkoztam. Több kevesebb sikerrel.
(P5KC,E8400 proci, 2 giga kingmax 800, hyper TX2)
3825Mhz a stabil rekord(9*425, 5-5-5-18, cpu:1,35V, ram:2.0V, NB:1,25V
12 perc orthos teszt után(prio:9)
link:http://kepfeltoltes.hu/view/081019/Orthos_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

próbáltam a 9*450-es variációt, 55515 és 55518-as időzítéssel is instabil volt. cpu:1,4v, ram:2,1 v, nb:1,4 v
intel burn test kék halál, orthos 2p40mp kék halál

Remélem itt már tud valaki érdemleges hozzászolással segíteni.

THX Ruckus

Ruckus

(#12053) Ruckus


Ruckus
tag

Jó lenne, ha valaki segítene!!!
Megöl az ideg, asszem függő lettem :)

Amúgy mi lehet a határ léghűtéssel?

THX

Lehetne priviben is, msn nek még jobban örülnék. :)

[ Szerkesztve ]

Ruckus

(#12054) 10GoBall válasza Ruckus (#12053) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Cpu pll-t tedd 1,6V-ra /Elnézést, hogy csak így bekiabálok/

Léghűtésnél a határ függ a hűtőtől /+ ház szellőzése/ és a procitól / vannak példányok, amelyek eleve kevésbé melegednek/. 4 giga azért szépen elmegy 7/24-ben is léggel, normális fesszel.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12055) kasu0707


kasu0707
csendes tag

Jó lap megéri az árát vagy nemtom :D:DD:D:D:D:

(#12056) vagamo válasza Shkiz0 (#12051) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi az infót, szerintem holnap én is feldobom! A bios mentést be lehet tölteni, vagy mindent újra kell állítgatni egyesével?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12057) Ruckus válasza 10GoBall (#12054) üzenetére


Ruckus
tag

Köszi a bekiabálást, de mivel kezdő vagyok kifejthetnéd a cpu pll mit takar pontosan.
Hyper tx2 procihűtőm van, és egy 80as venti szívja ki a levegőt a házból, plusz a táp.
Nem melegedik a cucc nagyon.
Ja, és mittakar a 7/24 kifejezés.
Bocsi a sok kérdésért. :)
THX

[ Szerkesztve ]

Ruckus

(#12058) vagamo válasza Ruckus (#12057) üzenetére


vagamo
őstag

7/24= non stop!

Tuning VTT PLL GTL REF mik is ezek

"A PLL a Phase Locked Loop azaz fázis zárt hurok kifejezés rövidítése, mely a kimeneti jel bemenetre való visszavezetésére és azzal való összehehasonlítására utal.
A pll áramkörök egy igen nagy pontosságú frekvenciák előállítására szolgáló frekvencia szintézerek, melyeket egy nagy stabilitású alap (referencia) frekvenciából történő szorzással előállított az alap órajel pontosságával megegyező és tetszőleges szorzójú magasabb frekvenciák előállítására használunk."

A CPU PLL Voltage a processzor körül található PLL IC-k feszültéségének beállítására szolgál, a maximális FSB eléréséhez érdemes megemelni.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12059) smints


smints
csendes tag

Skacok én mért szopattam magam a szaros P5KC vel!!!!
A Gigabyte P35 DS4 teljesen tökéletesen megy mindennel és a quad 6600 osom is fel tudom huzni 3200 helyett 3600 ra és megy a 4G ram is menne rendesen!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#12060) Shkiz0 válasza vagamo (#12056) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ha betöltöttem nekem utánna nem állt fel, szal újra kell mindent configolni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12061) Brumi˘ válasza Shkiz0 (#12051) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hmm, ez jól hangzik. Holnap én is feldobom. Amikor 0702-re váltottam akkor pont procit is cseréltem így nem tudtam lemérni mennyit javított a bios a dolgon. De most meglássuk majd.

(#12062) zso73 válasza smints (#12059) üzenetére


zso73
veterán

Én mondtam............... :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12063) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Szevasztok! Vissza szeretném állítani a BIOS gyári beállításait,de nem tudom hogy kell :B A user guide-ban ezt találtam:[P]You do not need to clear the RTC when the system hangs due to overlocking.For system failure due to overlocking,use the C.P.R.feature.Shut down and reboot the system so the BIOS can automatically reset parameter settings to default values.[P]Due to the chipset behavior,AC power off is required to enable C.P.R. function.You must turn off and on the power supply or unplug and plug the power cord before reboot the system.

Sajnos angol tudásom eléggé szegényes,jó lenne ha tudna valaki segíteni.Előre is köszi!

[/P][/P]Ja! P5K PREMIUM,0612 BIOS

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#12064) japy válasza bandras0226 (#12063) üzenetére


japy
őstag

Biosba belép: load setup default! :K

(#12065) diegho


diegho
nagyúr

benevezek egy P5K/EPU-ra úgy néz ki. Mondtátok, hogy a Kingmax ramokat lehet nem fogja szeretni, de a második gépemben 2*1GB 800-as CSX van, szóval valamelyikkel csak meni fog, amúgy se kell 800 felett járnia, mert 9.5*400-on fog menni 7/24-ben.

(#12066) Brumi˘ válasza Brumi˘ (#12061) üzenetére


Brumi˘
addikt

Fletettem én is a 0802-es biost, de nálam mintha instabilabb lenne a dolog. Feszbe ugyanannyi kell, de mintha a ramot rosszabbul kezelné. Holnap/holnapután lesz időm kifilézem rendesen és utánna jelentkezem.

(#12067) bandras0226 válasza japy (#12064) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Sikerült! Köszi :R

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#12068) mmdms


mmdms
addikt

hali!
egy p5k-t néztem én is, egy ilyen lapot használtan menniyért érné meg elvinni? dec-ig gar vanrá. 15k-t megér? vagy olcsóbb\drágább ez a lap? bocsi a lámaságért de az nf4-nél leragadtam, nem tom mennyibe kerülnek ezek használtan...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12069) japy válasza bandras0226 (#12067) üzenetére


japy
őstag

Szivesen :K

(#12070) 10GoBall válasza mmdms (#12068) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Nekem most egy p5k és egy p5k-e/wifi lapom van, amihez ma vettem egy tavaszi p5k-e/wifi lapot megint, 15k-ért. /Érdekes ez már teljesen úgy néz ki mint a delux, a lap felső részén lévő mosfetek is bordásak és a déli híd is hőcsöves/

A sima p5k 13-14k-t érhet.

Nekem ezidáig semmi problémám nem volt a p5k szériával.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12071) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a modem minden egyes alkalommal más sebességgel kapcsolódik a géphez?

Az ASUS P5K lapomhoz kapcsolódó D-Link 360T egyszer 10,0 Mbps, máskor 100,0 Mbps-os kapcsolattal csatlakozik a nethez, miután betárcsáz a dsl vonalhoz. Van, hogy huzamosabb ideig csak 10,0 Mbps-el jön létre a kapcsolat, aztán gondol egyet és köv. alkalommal 100,0 Mbps-el. Ez mi :F

Alaplaphiba vagy rossz valamelyik eszköz drivere/firmware-je? Alaplapi gigabit vezérlő drivert már újraraktam de semmi, modemét nem tudom hogy kell :(

(#12072) Brumi˘ válasza jorden06 (#12071) üzenetére


Brumi˘
addikt

Software bug, nem kell foglalkozni vele. A neted elm ugyan olyan gyors kell legyen...

(#12073) Tomi84


Tomi84
aktív tag

érdeklődnék, hogy a wifi-ap-t próbálta-e már valaki?
Korábban volt egy P5K delux lapom, amin 1x megpróbáltam beüzemelni, de telepítés után a progi elszált hibaüzenettel (RtlW**.exe hibát generált, stb, stb...) Így nem is foglalkoztam tovább a dologgal.
Tegnap azonban hozzám került egy P5K Premium és telepítés után ugyanezt a hibát produkálja. Megpróbáltam a DVD-n lévő driverrel, aztán as asus weboldaláról töltöttem le, stb. wifi kártyaként egyébként jól működik, hibátlanul települ, látja a meglévő hálózatokat, csak AP-ként nem tudom működtetni, mert a utility el sem indul.
A két lapnál köbö csak a vinyók egyeznek meg, azóta csere volt proci/memó/vga/optikai/alapvetően minden. Természetesen a winfos is másik.

(#12074) mmdms válasza 10GoBall (#12070) üzenetére


mmdms
addikt

hmm akkor nekiállok alkudni :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12075) Proli válasza Tomi84 (#12073) üzenetére


Proli
tag

A windowsban a Dátum-, idő-, nyelvi és területi beállítások-on belül, a Területi és nyelvi bellításoknál a Szabványok és formátumokat át kell állítani angolra és akkor elindul a progi.
És kiválóan müxik.

(#12076) jorden06 válasza Brumi˘ (#12072) üzenetére


jorden06
senior tag

Igen, a net az ugyanolyan gyors. Ez az "Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T" bugja? Lehet javítani?

D-Link firmware-t egyébként hogyan tudok frissíteni?

(#12077) bossvico


bossvico
senior tag

Hello All!
Segítsetek nekem, mi a trükk, hogy a sata-2 -es vinyóm sata-2-vel mennjen a sata-2-es alaplapban, mert most csak sata 1.
Bios induláskor is udma-5 holott -7 kéne legyen.

P5K-SE a lap.
Samsung vinyo. Semmi jumper.

:R

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#12078) japy válasza bossvico (#12077) üzenetére


japy
őstag

Na ez érdekes lesz mert bios szinten UDMA5 a max amit ír!

(#12079) bossvico válasza japy (#12078) üzenetére


bossvico
senior tag

Eben igazad van, de nem 7-es a sata2 sebesség.
Mondjuk everest alatt néztem mit mond a vinyáról és ott írta, hogy
current sebesség sata1 (UDMA5)
max sebesség sata2 (UDMA7)

:F

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#12080) japy válasza bossvico (#12079) üzenetére


japy
őstag

Ha megtalálod a megoldást szólj mert engem is érdekel! :K

(#12081) Prymus X.


Prymus X.
tag

Hi.

Plíz, help!
Valaki linkeljen be nekem egy kis leírást arról, hogy miket kell beállítani egy P5KC-n, hogy a Q6600, ami G0 menjen 3600MHz-t. Sok eredményt láttam már ilyen magas MHz-vel és nekem csak 3000MHz jött össze, valamit nem jól csinálok.

Előre is köszi!

(#12082) Brumi˘ válasza jorden06 (#12076) üzenetére


Brumi˘
addikt

Szerintem a windows bugja, mert nekem ugyanúgy csinálta 3 gép is xp-vel. Megoldást nem tudok rá. De most komolyan ez annyira fontos? :U

(#12083) jorden06 válasza Brumi˘ (#12082) üzenetére


jorden06
senior tag

Ez annyira nem, csak idegesít, hogy hülye :D

Az viszont érdekelne, hogy tudok D-Link firmware frissítést csinálni, mert azt olvastam sok helyen, hogy gyorsulást hoz. :B

(#12084) Brumi˘ válasza jorden06 (#12083) üzenetére


Brumi˘
addikt

A firmware frissitéses problémát próbáld meg egy arra megfelelő topicba feltenni... Pl ezek közül valamelyikbe. :U

(#12085) Bécy


Bécy
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a gond hogy mostanában játék alatt lefagy a gépem?
Lehet melegedéstől?A chipset 46 fokát kicsit sokallom de szerintem nem itt van a baj!
Egyszer kékhalált is produkált kiírt egy csomó mindent és számolt valamit!
Lehet hogy a memória hülyül vagy az alaplap kezdi magát megadni?

(#12086) changbácsi


changbácsi
tag

sziasztok

Segítség kellene..p5k alaplapom van 2 x 1gb kingmax ddr2 800 mhz es ramokkal.
Minden ok vele. Szereztem 2 x 1 gb ddr2 800 mhz es KINGSTONE ramot tegnap, amit bele is tettem a gépbe... elindul... de a windows fagy (kékhalál) nem sokkal az indulás után. Van olyan is hogy be sem tölti.
Mi lehet a baj? Biost sosem frissítettem, nem mertem. Lehet a két különböző gyártó miatt van?

Segítség., mert megbolondulok :D .

(#12087) Bécy


Bécy
tag

Hi!
Idő közben lefutattam egy memtestet ami hibát jelzett!
Szóval szerintetek milyen memóriát vegyek Geil Csx??

(#12088) Bécy válasza changbácsi (#12086) üzenetére


Bécy
tag

Szia!
Én is így jártam a régebbi alaplapommal!
Ugyanez volt a felállás a Win betöltött de a 3dmark 2006 alatt lefagyott ill. kékhalál.
Szóval nem szerencsés keverni a márkákat de vannak akik esküsznek hogy nekik gond nélkül megy!

(#12089) changbácsi válasza Bécy (#12088) üzenetére


changbácsi
tag

köszi az infót... nem lettem boldogabb... hétfőre hoznak még kingstone ramokat, de hol van az még.... :S

Igazából azért szántam rá magamat a 4 gb ra bővítésre, mert az uj gammák (crysis warhead) rettenetessen swappelnek xp alatt is 2 gb al. Legalábbis nálam. A sima crysis nem töltöget..érdekes.
Ja és Vista-t szerettem volna ezen a szép ünnepen installni :D. 2 gb al nekiállhat az ember fia ey ilyen ramevő op rencernek a telepítéséhez?

(#12090) 10GoBall válasza changbácsi (#12086) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Azért azt nézd meg, hogy mindkét ram-típusnak elég-e a beállított fesz és a ram-slotok közül mindegyik megfelelően műxik-e?
Nálam Geil-Adata-Kingmax ramok voltak mixelve, ezek mentek együtt.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12091) Elmör


Elmör
senior tag

Helló!

Tuningos kékhalálos kérdést szeretnék feltenni: P5K Premium lapom van, eddig lekopogom nem volt kékhalállal gondom, de 2-3 napja úgy gondoltam, hogy a procit 3,6GHz-ről felemelem 4GHz-re. Érdekes módon le tudok futtatni több tesztprogit is hiba nélkül, de max 40-45 percig, aztán kékhalál és restart. A játékok alatt ugyanez a helyzet. Nézegettem a hőmérsékleteket és szerintem a lap a ludas. A memória alapon megy, a proci sem melegszik 55 fok fölé, de a lap amint 48-50 fok közelébe kerül (lassan éri el) máris újraindul. Gondolom nem tetszik neki, hogy 400-as FSB helyett 445-öt kérek tőle. Van erre valamilyen megoldás? Gondoltam, hogy nézek valamilyen aktív hűtést, de eddig nem találtam vagy egyáltalán érdemes lenne lecserélni a gyárit? Vízhűtésben nem gondolkoztam, annyira nem fontos a 4GHz. :D
BIOS frissítés segíthet? :F

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#12092) Brumi˘ válasza Elmör (#12091) üzenetére


Brumi˘
addikt

Csúnya lenne ha 445-ös fsb-től elmelegedne a premium... Mennyit feszeket adtál a cuccoknak? Szerintem inkább a fesz a kevés, sőt most nézem hogy 4 modullal nyomulsz. Akkor főleg nem árt legalább 1,4V az nb-nek, de szerintem ha biztosra akarsz menni akkor 1,55V-t adj neki. A hőszenzor továbbra is a memó foglalat tövében van...

[ Szerkesztve ]

(#12093) Elmör válasza Brumi˘ (#12092) üzenetére


Elmör
senior tag

Egyedül a procinak adtam feszt, a többit auto-n hagytam.
Köszönöm a segítséget! :R
Kipróbálom az 1,4-et, aztán ha nem megy akkor 1,55 az nb-nek.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#12094) diegho


diegho
nagyúr

Megjött a P5K/EPU lapom. Őszintén megmondom szartam tőle rendesen, hogy milyen lesz. Eddig minden oké (kopp kopp kopp).

Van valami amire különös figyelmet kellene fordítanom tuningnál?

(#12095) IRON STORM válasza Prymus X. (#12081) üzenetére


IRON STORM
őstag

P5KC lapon 3 fázisú tápellátás van, ami nem kedvez a quad tuningnak. Nem vagyok benne biztos hogy menni fog stabilan a 3.6 Ghz.
Volt alkalmam tesztelni egy Q6600 procit 3.2 ghz-nél feljebb nem jutottam.
Próbálj visszakeresni a hozzászólásokban beállításokat, biztos találsz.

Csak a TDi!

(#12096) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Lehet hogy ilyen lapot veszek.
Mire érdemes odafigyelni? Tényleg gyakori a meghibásodás?

(#12097) diegho válasza D1Rect (#12096) üzenetére


diegho
nagyúr

próbálj P5K/EPU lapot szerezni, ezen 8 fázis van és pont az a rész van áttervezve ami a P5K gyengéje.

(#12098) D1Rect válasza diegho (#12097) üzenetére


D1Rect
félisten

Ok. Köszi.

(#12099) Prymus X. válasza IRON STORM (#12095) üzenetére


Prymus X.
tag

Köszönöm!
Ettől tartottam, hogy ezt írja majd valaki. 3200-at ment nálam is, de annyira a tuning végének tűnt, hogy inkább választottam a stabil 3000MHz-t.

Mi az amire megéri lecserélni a P5KC-t?

(#12100) IRON STORM válasza Prymus X. (#12099) üzenetére


IRON STORM
őstag

Például amit diegho is ajánlott P5K/EPU. 8 fázissal már nekimehetsz a quadnak.

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.