Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hali,
Húzni akarom a ramjaimat, de nem nagyon vágom mit állítsak a biosban. Ki tud benne segíteni? :R 2x1GB 800as KINGMAX lenne a szenvedő alany. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#12102) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok. Vettem egy ASUS P5K lapot, E8400-as procival, 2x512 Kingmax 800-as RAM-al.
És a büdös életbe nem tudok rájönni, hogy állítsam be a BIOS-t, hogy normálisan induljon a gép, ne kelljen neki mindíg F1-et nyomni induláskor.
Ugyanis minden indításkor ezt írja ki:
Unknow CPU is decected, updating BIOS is required to unleash its full power. Press F1 to resume.
Na szóval, mível nem tudok angolul, ezt a szöveget értelmezni sem tudom, csak gondolom a CPU beállításokkal van valami baja.
A BIOS-ban mindent AUTO-ra állítottam, a BIOS verzió: 0603-as.
Köszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12103) diegho válasza oregcsóka (#12102) üzenetére


diegho
nagyúr

bios frissítés után megoldódik

(#12104) Prymus X. válasza IRON STORM (#12100) üzenetére


Prymus X.
tag

Hi. P5Q-val nem járnék jobban? Több memória használat (16GB) és P45 chipset + az ára 1000Ft-on bellül van a P5K/EPU-hoz képest.

(#12105) Brumi˘ válasza Prymus X. (#12104) üzenetére


Brumi˘
addikt

P45-be nem mennek olyan jól a 65nm-es quadok.

(#12106) diegho válasza Prymus X. (#12104) üzenetére


diegho
nagyúr

ezen én is sokat gondolkodtam, hogy melyiket vegyem, bár én nem tudom hol 1k a különbség, mert én 17.xxx-ért vettem a lapomat P5Q meg 20 alatt nem nagyon van.

(#12107) oregcsóka válasza diegho (#12103) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, köszi.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12108) Prymus X. válasza diegho (#12106) üzenetére


Prymus X.
tag

Azi pon-ban. 26-27k körül van. Hol érdemes akkor lecserélnem? Amit te írtál árat az jóval kevesebb. :U

(#12109) diegho válasza Prymus X. (#12108) üzenetére


diegho
nagyúr

én nagykerben vettem 17-ért, de múlt héten még 18 körül volt több boltban is. A nagykerben már elfogyott sajnos, így nem tudok neked szerezni, viszont most már argep.hu-n se látok csak SE-t az meg nem jó, szóval P5K PRO lesz a nyerő, ha Q6600-at akarsz tuningolni benne.

(#12110) Prymus X. válasza diegho (#12109) üzenetére


Prymus X.
tag

Köszi, az infót. Kicsit utána néztem, az már 16 fázisos. Azzal biztos jól menne. Le is fogom cserélni, bár nem égetően sürgős, csak bosszantó, hogy most a cserével annyiba fog kerülni, mintha az elején egy drágább alaplapot választottam volna.
Még egyszer kösz.

(#12111) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Urak, szerintetek szabad-e olyan lapon BIOS-t frissíteni, amelyiknél lefagy a BIOS ha defaultra akarom állítani? ASUS P5K lapszi, és mindent lehet állítani a BIOS-ban, csak a defaultot nem érdemes piszkálni.. Akkor ez bug-os, nem? Ilyenre bízzak egy frissítést? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12112) diegho válasza oregcsóka (#12111) üzenetére


diegho
nagyúr

proci kivesz, másik stepping-es proci berak (amit ismer a mostani bios), bios frissít, mostani proci visszarak, használ. Röviden leírva ez a biztonságos procedúra.

[ Szerkesztve ]

(#12113) oregcsóka válasza diegho (#12112) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát, köszke, de nem állnak nekem itthon a fiókban a Wolfdale procik, és kölcsönkérni sem tudok. Ennyi.
A 8400-assal nem is tudom frissiteni a BIOS-t szerinted?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12114) diegho válasza oregcsóka (#12113) üzenetére


diegho
nagyúr

fogalmam sincs én kapásból másik procival raktam össze és frissítettem a biost.

(#12115) oregcsóka válasza diegho (#12114) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, értem, és köszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12116) diegho válasza oregcsóka (#12115) üzenetére


diegho
nagyúr

a beépített flashelő dolgot megpróbálhatod, szerintem az működni fog, bár nem biztos, főleg, ha lefagy biosban.

(#12117) oregcsóka válasza diegho (#12116) üzenetére


oregcsóka
őstag

Á, nem fog most már menni.... :( A BIOS-ban lejebb akartam venni a proci FSB-jét, aztán így meg el sem indul a gép. Hiába resetelem a CMOS-t, hiába veszem ki az elemet, semmi, csak megy a lap, de semmi kép. Ráadásul ha tényleg csak másik procival tudok frissiteni, illetve defaultra állítani a BIOS-t, akkor most jól megszívtam.... Ennyi. :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12118) diegho válasza oregcsóka (#12117) üzenetére


diegho
nagyúr

számtek üzletbe bevisz, ott megcsinálják.

(#12119) oregcsóka válasza diegho (#12118) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az lesz, köszke, hétfőn az első dolgom... :K

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12120) Bécy


Bécy
tag

Hi!
Valaki tud nekem segíteni a Bios beállításokba egy light-os tuninghoz!
Kerestem a fórumba régebbi hsz-t de nem igazán értem őket!
A másik kérdésem meg az lenne hogy emelem as Fsb-t így nő a
proci órajele,az everestbe a memo olvasás írás nő is de amit nem értek hogy a winrar
tesztbe elindul 1290-el majd szép lassan leeesik 1000 alá.Miért?
Vdrop lenne vagy mit csinálok rosszul?
0902 biosom van és most cseréltem le a ramokat 800 Csx-re.
Valaki küldene egy linket ahol leírják szájbarágósan lépésről lépésre mit kell tenni?
Előre is köszi!!

(#12121) kolilali


kolilali
csendes tag

Hello. Egy gyors kérdés. Asus p5k premium wifi-s alaplapom van, és az érdekelne hogyan lehet azt beállítani biosban hogy a gép kikapcsolásakor vagye le az áramot az usb portkról. Előre is köszi.

(#12122) Brumi˘ válasza Bécy (#12120) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha semmi használhatót nem találtál a topikban akkor irány ez a topik majd itt segítenek. (én tuti nem fogom még 1× az egész bios beállításait leírni...)

(#12123) diegho válasza Brumi˘ (#12122) üzenetére


diegho
nagyúr

pedig nem is olyan régen leírtad :D [link]

(#12124) Brumi˘ válasza diegho (#12123) üzenetére


Brumi˘
addikt

Éppen ezért írtam hogy nem fogom még 1×... :U

(#12125) diegho válasza Brumi˘ (#12124) üzenetére


diegho
nagyúr

amúgy nem feszel túl a lap auto-n? a Giga P45 olyan szinten felemelte a feszeket már 450FSB-n, hogy szerintem 2 nap alatt kihalt volna tőle.

Én jelenleg 8.5*400-at használok, ramok 1:1-ben, cpu vcore 1.25V (ez a VID), RAM 1.9V és így megy 2 napja. Hja és loadline disabled.

1 dolog viszont nem kóser. Miért nem veszi vissza a feszt, csak a szorzót? Tehát nem megy rendesen az energiagazdálkodás, lehet kell neki az EPU driver hozzá?

(#12126) Brumi˘ válasza diegho (#12125) üzenetére


Brumi˘
addikt

A feszt csak akkor veszi vissza ha biosba auton van... Am nem toom mennyire feszel túl a lap én anno csak azt mértem ki mennyit ad valósba arra amit beállítok. Auton nem nagyon szoktam hagyni semmit... :B

(#12127) ADAM1337 válasza Brumi˘ (#12126) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendesen túlfeszel auton a p5k.
nekem most vdrop-al 1.2875 bios -> win 1.28 load 1.2880

(#12128) diegho válasza Brumi˘ (#12126) üzenetére


diegho
nagyúr

chipset feszre gondoltam, a proci nem érdekel, mert 1.25V-nál többet nem adok neki biosból 7/24-ben. Előbb csinált 2 fagyást úgy, hogy előtte 3 napig ment a beállításokkal, kép merevedik hang beakad játék közben. Alapon nem csinálja, szerintem kevés lesz a fesz neki.

(#12129) Neo_77


Neo_77
csendes tag

Sziasztok!!
Lenne egy kérdésem, nekem van egy P5k Premium/wifim + q6600 + 2x1GB corsair 4-4-4-12 és már bevittem garival szervizbe mert nem tudtam mi lehet vele azt bent mondták , hogy a biost kellet beállítani és tökéletesen megy de nálam itthon megint olyan gondjaim vannak vele PL: hirtelen reszetel meg megfagy de valamikor kék a képernyő. :F
Mielött bevittem mert már falat is lebontottam olyan ideges voltam miatta :W fel sem ment a windows már az elején lefagyott. Azt most már fenn van a win. de még mindig csinál eléggé sujos problémákat lásd a fent írtakat és még bent szokott ragadni a a feladatkezelő/folyamatok listában a firefox meg az utorrent és még amiket elindítottam pedig saját kezűleg zártam be mindent és még is azt érzékeli hogy még mindig el van indítva.
Meg aztán úgy szokott néha leállni szerencsére most nem szokott már , hogy SRVhost error
Bocsi , hogy ennyire össze vissza van minden csak eszembe jutott mik a hibái és egybezuditottam mindent .

Tehát az lenne a kérdés hogy mit lehet ezzel a vacakkal csinálni mert nem gyengén idegesít már az egész.

Probáltam már Kingston, Geil, CSOX ramokat is

Köszi előre is a válaszokat :C

Az elérhetőségeimet megtalálod az adatlapomon!!!!! :) 06304695969

(#12130) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Már biztos volt, de cpu buherra a
[link]

Neo-77: milyen beállításokat használsz?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12131) Neo_77 válasza 10GoBall (#12130) üzenetére


Neo_77
csendes tag

mikre gondolsz?? Beállítások alatt Pl: biosba vagy winbe?
De ha irsz nekem privibe egy telószámot akkor meg tudnánk beszélni? Az jó lenne nekem mert nagyon idegesít a dolog.

[ Szerkesztve ]

Az elérhetőségeimet megtalálod az adatlapomon!!!!! :) 06304695969

(#12132) D1Rect


D1Rect
félisten

Úgy néz ki hogy hamarosan veszek egy P5K-t.
Melyik a legjobb bios hozzá? Mert ugye a legújabb nem mindig a legjobb. :(

(#12133) gyapot válasza smints (#12050) üzenetére


gyapot
csendes tag

sziasztok van egy asus p5k epu lapom nem pci-e 2.0 azmiatt lassabb a videokarim? vagy nincs akkora jelentösege

(#12134) shteer válasza gyapot (#12133) üzenetére


shteer
titán

semmi jelentősége

..szerintem jónak tűnik

(#12135) shteer válasza D1Rect (#12132) üzenetére


shteer
titán

0804 ha nem wolf-od van

..szerintem jónak tűnik

(#12136) D1Rect válasza shteer (#12135) üzenetére


D1Rect
félisten

Conroe E4300. Akkor a 0804 az a Version 1006?

(#12137) shteer válasza D1Rect (#12136) üzenetére


shteer
titán

nem, elírtam. az C-hez van... oda már a 0902 jó lesz ha nem újabb van rajta

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12138) Neo_77


Neo_77
csendes tag

Srácok fentebb 3-4 sorral irtam nektek és nem nagyon kaptam választ ???? :F

Nem tudja senki sem mi a gond?

Az elérhetőségeimet megtalálod az adatlapomon!!!!! :) 06304695969

(#12139) shteer válasza Neo_77 (#12138) üzenetére


shteer
titán

nem feltétlenül alaplap vagy bios-beállítás hiba lehet...

..szerintem jónak tűnik

(#12140) 10GoBall válasza Neo_77 (#12131) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Szia!

Bocs, de eléggé el vagyok havazva.

Bios beállításokra gondoltam.

Amit javasolhatok, bár nem tudom pontosan milyen ramokkal használod
- a ramokat ki kell próbálni mindegyik slot-párban
- szingliben mennek-e ? pl. volt duálban adott geil párom, amik nem mentek egyik lapomban sem duálban
- ram fesz - ha nem húzod és egyenlőre alapon menjenek, az ajánlott legyen / ram függő/
pl. a saját gépemben 2x2 giga Ballistix ramot használok- Ezek default fesze 1,8V. Húzva 2,1V-on állandó kékhalált kaptam. 2V-on pedig, ua-on freekin mennek rendesen.
- 4,4,4,12-t egyáltalán bírja-e a ram, 5,5,5,16-ban sem működnek?
- a procit tedd fixen a megadott vid feszre

Ramok tesztelésére legjobb a memtest "dos"-ból futattava. Akár pendrivra, akár boot cd-re írva szépen használható / pl UBCD/

[ Szerkesztve ]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12141) kolilali


kolilali
csendes tag

Sziasztok. Ismét felteszem a kérdésemet hátha valaki tudna segíteni. Asus p5k premium wifi-s alaplapom van, és az érdekelne hogyan lehet azt beállítani biosban hogy a gép kikapcsolásakor vagye le az áramot az usb portkról. Előre is köszi.

(#12142) 10GoBall válasza kolilali (#12141) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Ez alatt azt érted, pl. hogy leáll a gép és világít utána még az egér ledje?

Állítólag bios függő.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12143) kolilali válasza 10GoBall (#12142) üzenetére


kolilali
csendes tag

Igen. Azért kérdezem, mert vettem egy olyan hosszabbítót, amin van usb, és ha kikapcsolom a gépet akkor kikapcsolja a monitort, meg ami a hosszabbítóba be van dugva. A másik alaplapommal nem volt ilyen gond az p4p800se volt. Akkor itt lehet valami beállítás?

(#12144) Pubszon


Pubszon
veterán

Valaki tudja BIOS-ból szabályozni a 3 Pin-es CPU ventit?
Egyébként, P5K Premium-ban akarnám. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12145) 10GoBall válasza Pubszon (#12144) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Úgy tudom, hogy csak a 4 pinessel megy a szabályozás. 3 pineseknél csak fordulatot mér.

kolilali: nem tudom, lehet-e ezt valahol is állítani. Nálam egyik p5k-s lap nem csinálja sem a hátsó sem az externál usb kivezetéseknél /2.0 bekapcsolva/ lehet az energiagazdálkodási részben kellene buherálni valamit. A p5b pedig random csinálta. Hol volt fesz az usb porton, hol nem.

[ Szerkesztve ]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12146) Pubszon válasza 10GoBall (#12145) üzenetére


Pubszon
veterán

Ettől féltem. :W
De ha megéri lecserélni a Hyper TX ventijét, akkor le fogom vmi PWM-esre.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12147) kolilali válasza 10GoBall (#12145) üzenetére


kolilali
csendes tag

ok. köszi. Majd megpróbálok valamit.

(#12148) 10GoBall válasza Pubszon (#12146) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Pedig a TX-nek nagyon fájint ventije van. Egyik procin nekem is ilyen forog. :D

Ha túl pörgősnek találod, inkább vedd le manuálisan / legegyszerűbb egy előtét ellenállás, mint a Noctuákhoz adott/.
Nálam húzva van a proci, hagyom a ventinek kipörögni magát.

[ Szerkesztve ]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12149) Pubszon válasza 10GoBall (#12148) üzenetére


Pubszon
veterán

Van poti szabályzás, de úgy szeretném ha magát szabályozná, legalább a proci. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12150) Neo_77


Neo_77
csendes tag

Köszönöm hogy válaszoltál , de ezt szervizben állították be és nekik stabilan ment állítólag. De én sem hiszek nekik mert még mindig vannak gondok és amit a ram miadt irtál az úgy néz ki : 4-4-4-12 2.1 v ez van feltüntetve a beállításnak a ramon és a dobozán egyaránt és ezek CORSAIR ramok de irtam fentebb hogy már próbáltam kingstont 1066 ost meg Geilt meg CXSO vagy mit de mindegyikkel ez volt a bajom vagy kék vagy resetel vagy fel sem butól én ezt már nem értem .???

De ha valaki lenne aki ezt nagyon vágja az irjon már nekem egy telefonszámot priviben és felhívom ja meg azt is mikor lehet zaklatni elöre is köszi

U.I.: Teljesen szétb :W az ideg már.......... :Y :( :((

Az elérhetőségeimet megtalálod az adatlapomon!!!!! :) 06304695969

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.