Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) shteer válasza zso73 (#11350) üzenetére


shteer
titán

pro-t a népnek :DD

..szerintem jónak tűnik

(#11352) zso73 válasza shteer (#11351) üzenetére


zso73
veterán

Pro-t a Pro népnek!! :R :DD :DD Nem tudtam kihagyni.
Remélem, hogy nekem is cserélik, és nem akarják kipróbáltatni velem mégegyszer.
De már ,csak DDR 3-as deszka jó nekem. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11353) wolfman válasza shteer (#11349) üzenetére


wolfman
veterán

Legeslegújabbat! Mivel az ASUS honlapja g.cilassú, ezért egy noname honlaprólszedtem le egy BIOS-t, azzal szar volt. Megijedtem, hogy ezt én basztam el, majd végre bejött az ASUS honlapján is, és azt tettem fel, de ugyan az

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11354) wolfman válasza zso73 (#11350) üzenetére


wolfman
veterán

Hát ha most megmondom a gyereknek hogy nincs remény!! :(
Mondjuk én meglepődtem, mert egy ASUS-tól nem ezt várná az ember. Igaz, mondtuk a gyereknek, hogy f@szé kombináltat vesz, mikor úgy is tudja pontosan hogy DDR3 megy bele, be beszélhet neki az ember fia! :)

Nem kingmax memória, hanem Corsair!
Innen is következik, hogy a gyerek és kedves szülei, gecigazdagok, de ő azt játsza mintha szegény lenne, olcsó dolgokat vesz és ebbe mindég belebukik. Úgy tűnik inkább fizet egy szar lap javításáért ezreket, mint vételkor ugyanannyi plusz-t kiadni egy normális alaplapért! :F :W

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11355) zso73 válasza wolfman (#11354) üzenetére


zso73
veterán

Sajna én is ebbe a hibába estem. Nem volt olcsó a lap /26e/. Én is abban reménykedtem, hogy jó lesz majd a váltásnál. ha a lapot nem kel cserélni. Volt ilyen kombó lapom, azzal is ilyen gondok voltak. SD/DDR De ott azért a DDR ramokkal sokáig ment.
Bíztam, hogy a p5kc is jó lesz majd DDR 3-al, ha a DDR 2-vel nem is. Vagy kijön egy jó biosz, amitől megszünnek a hibák, de nem! :( És mostmár elég lett.
Az a baj, hgoy egyre több helyen húzzák le az Asus lapokat. És egyre több problémáról olvasok.Még a prémium kategóriában is. Az Abit,Asrock (Asus),Gagyibájt meg probléma mentesen megy.

De én sem értem, hogy DDR 3 esetén miért kombó lapot vesz. :U De ő tudja.
Én DDR 2-vel kezdtem. /Kingmax./ Szívás is volt vele.......... De gondoltam, hogy olcsó húsnak.......... De az OCZ DDR 3 már nem az.

Nem garis a lapja a srácnak?

Egyébként meg hallottam olyan híreket, hogy az Asus csak a hírnevet kihasználva marad a toppon. A minősége meg csapnivaló, olyannyira, hogy a részvényesei is felfigyeltek rá.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11356) wolfman válasza zso73 (#11355) üzenetére


wolfman
veterán

Megmondom őszintén, hogy nem tudom mi megy az ASUS háza táján, de nekem eddig semmilyen ASUS cuccommal nem volt bajom. Most van egy ASUS P5E alaplapom és egy ASUS Radeon 4870-em és kib@sz.tt tökéletesen működik mind a kettő. Jó, persze lehet hogy más márka is jól menne, de a lényeg, hogy az enyémmel tuti semmi gond nincs.

Az is igaz, hogy az olcsóbb (belépő szintű) és a variált alaplapok mindég is kétesek voltak mindegyik márkánál (Asrock-nak meg csak ilyen lapjai vannak). Szerencsére nekem eddig csak közép és a felső kategória aljához volt szerencsém, és itt semmi gond az ASUS-al ez garantált.

Kingmax meg a memóriák Suzukija! (persze a Suzuki autóban értendő! :D )

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11357) zso73 válasza wolfman (#11356) üzenetére


zso73
veterán

Én is azért vettem Asus lapot, hogy ne legyen gondom. Ráadásul a KC nem az alja a lapoknak talán. Nekem is van,volt Asus cuccom, és nem volt vele gondom. A DVD íróm tökéletes.
Akitől venni akartam memót az meg a P5E3 Wifi lappal szívott. A memteszt, akkor volt jó, ha 2 percet birt a lap fagyi nélkül. Gondolom egyébként meg stabil volt a lap. :W

Pont ECS volt a kombó lapom. Persze az az ismeretlensége ellenére nem rossz. Én elég sokáig használtam. :C
Az Asrock 939 VSTA lapom is megy egy pár éve. Eleinte voltak gondok, de a jó biosz, és a tuti beállításokkal atomstabil.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11358) Brumi˘ válasza zso73 (#11357) üzenetére


Brumi˘
addikt

Asus csak a p5kc-vel lőtt mellé, ill a memória kezelésével. Nekem volt már 5db p5k-m és most a p5k premium, egyikkel se volt probléma, de volt egy p5kc-m is azzal szoptam rendesen... :(

[ Szerkesztve ]

(#11359) Dió83 válasza wolfman (#11348) üzenetére


Dió83
tag

Tény hogy vannak hibák a ramkezeléssel(sőőőt) :DD de nekem tökéletesen müködött a 6750-el(903-as bios-al) is volt benne kingmax ram utána a data most corsair. Sőt az a data-nál még húzást is engedett 800+-os ram teljesen stabilan ment 1000-en.

iPhone 5

(#11360) zso73 válasza Brumi˘ (#11358) üzenetére


zso73
veterán

A szervizes meg azt miondta, hogy a P5K jön vissza a legtöbb gariban
Én nem értem.. :( Az enyémet várom már............

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11361) $p@rr0w válasza zso73 (#11360) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Az enyém (fekete dobozos első széria) is meghalt anno, az IDE vezérlő ment el rajta borért, cserélték (ezüst-kék dobozos, újabb, rev 1.02-es) azóta semmi gond.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#11362) gYaLo


gYaLo
őstag

Asus P5K Premium végre új bios :R
Van 2 új beállítási lehetőség az Advanced-ben legalul,azok mik ?
Valaki help :R :)) :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11363) XenHai


XenHai
senior tag

Hali van 1 p5kc alaplapom ma reggel használat közben kikapcsolt a pc és azota nem akar be indulni !overlocking faild hibával itt vissza allitotam alapra de utana amikor tovább lép ezen a fázison eceruen kikapcsol !Gomb elemet kikaptam de semmi ugyan ugy csinalja!

(#11364) Brumi˘ válasza zso73 (#11360) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nagykerbe is ezt mondták nekem, hogy p5k-t visznek vissza a legtöbbet. Én meg csak néztem értetlenül. A legelső p5k-m a mai napig megy (már jó 1 éve) 500-as fsb-n szal nincs kimélve a cucc és semmi parája nincs. (sógorom használja egy e6400-zal)

(#11365) Clemi válasza wolfman (#11348) üzenetére


Clemi
veterán

P5KC tulajok! Tegnap szedtem le az ASUS-tól a 1203-as biost, amit fel is tettem. Korrektül megy minden. Szerintetek hová lett az oldalról tegnap óta? Miért szedhették le?Már csak a 1105-ös van fennt.

[ Szerkesztve ]

(#11366) pöti-san


pöti-san
csendes tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdéssel fordulnék P5K C tulajdonosokhoz:
ez a lap tudja kezelni az 1066MHz.en müködö ramokat?
mivel már nagyon sok zagyvaságot hallottam erröl a laprol :F

lets Counter ! :D

(#11367) Bib válasza Clemi (#11365) üzenetére


Bib
őstag

Hali!
Fent van most is.Nekem is működik rendesen minden a 1203-asal is.Ftp-n is elérhető meg az oldalon is úgyhogy nyugi :)

(#11368) $p@rr0w válasza pöti-san (#11366) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Igen tudja, bár nálam alapból nem annak ismeri fel, de beállítottam 1066-ra és azon fut most már lassan egy éve, hiba nélkül. Tényleg ha így megy csak 1066-on az hátrány valamilyen szinten (szerintem nem...)?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#11369) Brumi˘ válasza pöti-san (#11366) üzenetére


Brumi˘
addikt

Attól függ milyen ramról van szó. Az esetek 90%-ban felejtsd el, de van olyan ram ami megy benne. Itt a qvl download-ra kattintva megtalálod a támogatott memók listáját.

(#11370) Clemi válasza Bib (#11367) üzenetére


Clemi
veterán

Hát lehet hogy valahol fennt van, de a support oldalról, ahonnan leszedtem levették az tuti. Megnéztem a fórumban, ott is azt írják, hogy visszavonták, valami hiba miatt.

(#11371) zso73 válasza $p@rr0w (#11361) üzenetére


zso73
veterán

Nekem ezüst-kék volt.

XenHai: Ha ilyen gondod van, akkor gariztasd le. Nem fog megjavulni. December óta kísérletezek enek a problémának a megoldásával, de nem ment. Ez gyári,gyártási hiba.

Brumi :Gondolom a nagy számok törvénye alapján a több lapból, több a hibás.
A 1203-os biosz ott virít az oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11372) zso73 válasza pöti-san (#11366) üzenetére


zso73
veterán

Egyébként az 1066 nem a szabványnak megfelelő frekvencia. Eleve OC.
De miért pont KC?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11373) japy


japy
őstag

Találtam P5KC-hez egy 0804-es bioszt amivel eddíg még nem csinálta a sata bugos win-beakadást ami win indulásakor szokott lenni :C :DD

(#11374) Aventis1


Aventis1
csendes tag

Sziasztok "megnyugodva" Látom hogy nem csak én szívok ezzel a lappal P5KC én is feltettem a legfrissebb biost 1203 de ugyanúgy csinálja az általanos problémákat kék halál,nem indul stb...

[ Szerkesztve ]

(#11375) Clemi


Clemi
veterán

Szerintem nem a P5KC-val van baj általánosságban. Azért merem ezt kijelenteni, mert ezt használom 1 éve, és semmi, de semmi bajom nem volt vele eddig. Sem SATA összeakadás, sem olyan, hogy nem akar bootolni. Lehet persze gyártási, illetve alkatrész, vagy széria hiba, (egy rossz szériás sorozat került be az országba, és sokan abból vásároltak) de hogy nem általában szar a lap, az biztos.

(#11376) japy válasza Aventis1 (#11374) üzenetére


japy
őstag

A memoria lassulásról nem is bveszélve!

(#11377) geprombolo


geprombolo
senior tag

Gyerekek, egy olyan problémám van P5K EPU lappal, hogy XP SP2 alatt, az alaplapi hangom ugyan megy, de a Windvr3 nem látja, így a tévét hang nélkül tudom csak nézni, illetve egy áthidalással, a tuner hangkimenetét rádugtam az alaplapi CD bementre. Persze a felvétel így is kuka, de legalább nézni tudom a tévét. :W Állítgatás a hangnál semmi eredményt nem hozott. Volt már teljes újrainstall, semmit nem javított a helyzeten, jelenleg a régi jól bevált Creative 128-as virít a gépben, azt bezzeg látja és kezeli hiba nélkül, de szeretnék megszabadulni tőle a hely miatt, kéne másra a PCI hüvely. Köszi a segítséget előre is. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11378) zso73 válasza japy (#11373) üzenetére


zso73
veterán

Nem olvastál eddig? Többen is ezt szavaztuk meg a legjobb biosznak. Nekem is ez volt a legjobb.
A 1203 meg a leggyorsabb. / És ettől nem jött elő több hiba./ Akár ez is lehetett a legjobb. Bár én ezt nem tudtam sokáig élvezni, mert gariba ment a lap.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11379) Aventis1


Aventis1
csendes tag

Nálam se volt vele gond fél évig :D
Most is ezt használom de asszem veszek inkább egy másik lapot
Ha kell valakinek eladó 2009.01.23 ig garanciális

[ Szerkesztve ]

(#11380) japy válasza zso73 (#11378) üzenetére


japy
őstag

Csak hogy tudjad én észrevettem hogy azonos számu biosz-és biosz között is van különbség!!! Tapasztalatból mondom mert kipróbáltam!! 0804 felraktam és az előre beállított profilnál nem indult a gép - utána egy másik 0804 amitt elöbbi időben szedtem le minden szemrebbenés nélkül elfogadta és pik-pak megy rendesen!!!! :C

(#11381) Aventis1


Aventis1
csendes tag

Reggel óta nem volt kék halál se semmi lehet mégis jó új bios

[ Szerkesztve ]

(#11382) Aventis1


Aventis1
csendes tag

Várok pár napot meglátjuk mi lesz

(#11383) Aventis1


Aventis1
csendes tag

Nem kellett pár nap megy gariba elég volt ha leirnám mi volt nem hinnétek el :D

(#11384) zso73 válasza japy (#11380) üzenetére


zso73
veterán

Jóvanna. :R
Tudtam én azt, hogy próbáltál több bioszt...................
És még az én biosz összpróbálkozásomat is figyíelemel kísérted.................

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11385) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Asus P5K/EPU lapról mi a véleményetek?
Egy E2180 menne bele, szeretném majd húzni is.
Ami fontos számomra a stabilítás, tartósság, húzhatóság, fogyasztás.
(Ebben a sorrendben)

Szívesen várok bármi info-t!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#11386) .Oldman.


.Oldman.
tag

Hali!

Nekem full ASUS a konfigom, a nevem alatt meg lehet nézni.
Eddig semmi bajom nem volt, korrekt a PC. A ház kicsit gagyira sikeredett ASUS létére, de stabilan megy benne minden!
A P5KC lap gyári BIOS-szal hibátlanul üzemel, engedi az OC-t a CPUra és a RAM-okra is. Nem melegedik, nem is fagy.. :)) Bootol rendesen gyorsan, rendben! DDR2 és DDR3 is volt már benne (nem keverve!) és nem tapasztaltam hibákat. Szóval csak rossz széria lehet ami kijött páraknak.
Meg persze egy ilyen lapból fogy 10 000 db. Ebből nem megy 50 db embernek és ők írják a topikok 90%át.
Ezért itt szeretném elmondani, hogy ez a lap nagyon jó konstrukció, érdemes megvenni! Aki hibásat kap, meg gariztassa és minden szép lesz! :C

R

ui: Nem vagyok részvényes és nem állok kapcsolatba semilyen értékesítővel.. Szimplán csk elégedett vagyok!

(#11387) Kris87


Kris87
aktív tag

Hali!

Sima mezei p5k vanillára tette már fel valaki az 1103-mas bios-t? Tapasztalat?

Hali

(#11388) .Oldman. válasza Kris87 (#11387) üzenetére


.Oldman.
tag

A gyári BIOS hibás?
Miért akarod lecserélni?

(#11389) Czimby válasza .Oldman. (#11386) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem is ASUS a ház, hát lehetne jobb is bent(szerelhetőség, ventihelyek), de legalább jól néz ki!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#11390) Brumi˘ válasza Kris87 (#11387) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én nem tettem fel 1006-os biosnál többet már úgyse lehet kihozni abból a lapból... szvsz feles feltenni.

(#11391) japy válasza .Oldman. (#11386) üzenetére


japy
őstag

Csak annyit hogy a gariztatást nehéz bebizonyítani az ESETI-hibát mert néha csinálja néha nem!! És nem fogják garizni ha náluk épp olyanja van hogy rendesen indul! :(((

(#11392) wolfman


wolfman
veterán

Akinek megvan ez a legújabb (1203) BIOS a P5KC-hez az valamilyen úton juttassa már el hozzám! Lehet E-mailben is, csak mert nem találom neten sehol, ám mindenki dícséri. Köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11393) Kelvin válasza Kris87 (#11387) üzenetére


Kelvin
őstag

Teljesen jó, tedd fel nyugodtan. (1006-os volt )

(#11388) .Oldman.
: például mert jobb memória kezelés és új cpu-k támogatását kínálja.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11394) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Vészesen 47fok és 56 fok között van az alaplap hömérséklete. Pedig van benne 2 db nagy venti is egy a ház elején egy meg oldalt. Mindig a piros mezőben van a kijelző Remélem nem krepál be. Kinek produkál hasnló eredményeket? Jah és terhelés az nulla mert alapjáraton ketyeg ennnyit. A proci 31 fokos. :R :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11395) zso73 válasza wolfman (#11392) üzenetére


zso73
veterán

Berakták a béta részhez. Reggel még ott volt a biosz a többi között.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11396) $p@rr0w válasza Mr.Grincs (#11394) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nekem lassan egy éve 50°C-os, semmi gond nem volt vele, először engem is aggasztott, de nem tudtam megoldani szal maradt így, de semmi baja, szerintem ez a normális...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#11397) Mr.Grincs válasza $p@rr0w (#11396) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát ezek szerint normális, mert hibát ugyan nem porbukált eddig, attól eltekintve hogy ez a 2. P%K lapom az első az meghalt de kicserélték egy újra. Nekem is lassan egy éve van meg és minden frankó vele. Szerintem nagyon rosz helyen vannak a szenzorok és amiatt lehet ennyi a lap höje. Vagy nem valósat mutat. Mert akkor már lehetne szagot érezni. De én még nem éreztem egyszer sem.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11398) japy válasza wolfman (#11392) üzenetére


japy
őstag

Biosz elküldve! :C

(#11399) Brumi˘ válasza Mr.Grincs (#11394) üzenetére


Brumi˘
addikt

Azért ilyen magas a hőfok mert a lap érzékelője a ramok mellett van, és amit a ramok fűtenek azt mutatja. Nálam aktív memhűtéssel 35°C körül maradt még 500-as fsb-n is 1,55V-tal.

(#11400) $p@rr0w válasza Brumi˘ (#11399) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Gondoltam hogy valami ilyesmi lehet, de mivel nics vele gond így nem érdekelt...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.