Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) ricsi99 válasza sdavic01 (#16300) üzenetére


ricsi99
addikt

Simán. Van mindenhez driver.
Ami a gond.... win10=millió lemezművelet
P5k pedig csak sata2-es ,és igy az ssd sem birja
hidd el megöli a teljesitményt akár egy 1 -gen es i7 esnél is.
win 7 fölé ne menj ha nem akarod állandóan firristési képernyőket nézegetni
ha meg kiheréled a win10-et hogy ne frissitgessen akkor meg ugyan ott vagy :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16302) sdavic01 válasza ricsi99 (#16301) üzenetére


sdavic01
tag

Rendben akkor marad a win7 :D köszönöm szépen a jó tanácsot.

(#16303) veze válasza ricsi99 (#16301) üzenetére


veze
őstag

én nem tudom mit kéne látnom a képernyőn, ( sosem várakozok frissitési képernyőkre) Nálam a p5kc zökkenésmentes win10_64biten már két és fél éve.
AHCI-t is magába foglaló mókolt bios, Intel Xeon E5440 (3,8GHz en), 8GB DDR3 meg egy 240 GB-os -SSD.
Még most is napi 8órás használatban van és arról a gépről irom ezeket a sorokat is
nem játszom vele , nem digitalizálok vele régi filmeket ( vga HD6780) ezen kivül minden másra általános használatra jo

(#16304) IstvánIstván válasza veze (#16303) üzenetére


IstvánIstván
csendes újonc

Én sem, nekem sem volt gondom P5KC-SSD-W10 viszonylatban. De a proci upgrade..., az gáz: úgyhogy köszi a linket!!! Majd kiprb!

(#16305) veze válasza IstvánIstván (#16304) üzenetére


veze
őstag

Nyilván ez egy 10+éves lap, tehát én sem állítom azt, hogy ez mindennek a netovábbja és nincs jobb. De azt azért nem jelenteném ki kategórikusan hogy win10-el használhatatlan.
a proci upgrade is sima ügy. Az a bios van most is a lapon amit linkeltem. Ráadásul visszakaptuk vele az AHCI módot, ami egyszer a legelején volt, aztán a frissitésből már kivették. Biztos volt oka ennek a fejlesztők szerint akkor, de én nem futottam bele olyan problémába a mai napig sem, amit az AHCI visszaállítása okozna. Munkára, (office2019) és általános felhasználásra, addig fog menni, amíg végleg ki nem dől majd :D

(#16306) Vicarious1 válasza veze (#16305) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Nekem is ez az alaplapom, de sehogy nem tudom rávenni, hogy a valós 8GB RAM-ot 8-nak is lássa vele a Win10. Csak 4 GB-ot ír ki. Ez a Bios rátöltés esetleg megoldhatja? Ehhez nem kell újratenni a Win 10-et?

(#16307) veze válasza Vicarious1 (#16306) üzenetére


veze
őstag

gondolom 64bites a win10 nem 32..
mert a 32 csak 4 gb-ot lát bármennyi van benne
a bios rátöltés szerintem nem
Nekem már azelőtt is win1064 bit volt mielőtt biost cseréltem és akkor is 8nak látta a 8-at ( bios csere az a proci miatt kellett mindenképp)

(#16308) ricsi99 válasza veze (#16303) üzenetére


ricsi99
addikt

Kinek a pap kinek a papné. Nem megyek bele win10 vs Win7 vitába.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16309) sdavic01


sdavic01
tag

Nekem kikapcsolt állapotban is világít az egerem ledjei. Ki lehet valahogy kapcsolni hogy áramot kapjon az USB ajzat az alaplapon kikapcsolt helyzetben?

(#16310) veze válasza ricsi99 (#16308) üzenetére


veze
őstag

én sem szándékozom . Nyilván nem ez a világ legf@szabb lapja. kicsit eljárt felette az idő.
nálunk is van több gép a csaladban ( kb mindenkinek egy) ez a legrégebbi, ennél csak újabbak vannak. De itt ez is teszi a dolgát win10-el akadás nélkül. Nyilván több összetevőtől is függhet az, hogy másnál esetleg nem. Ha nem adottak hozzá a feltételek, ahogy nálam, akkor erre költeni már nem szabad :)

[ Szerkesztve ]

(#16311) sdavic01 válasza sdavic01 (#16309) üzenetére


sdavic01
tag

Erre tud valaki megoldást?

(#16312) Derek V.


Derek V.
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Asus P5K-E/WIFI-AP alaplap támogat SLI-t? Crossfire-t elméletileg és leírás szerint is támogat a lap. Viszont előfordulhat az hogy a SLI mégsem megy ebben az alaplapban? 2db Asus GTX 660-at szeretnék SLI-ben összekötni, ha érdemes és támogatja az alaplap.

(#16313) ricsi99 válasza Derek V. (#16312) üzenetére


ricsi99
addikt

Régebbi nv driverhez volt hack ,hogy menjen minden lapban nem csak nvidia chipset mellet... ha nagyon bele akarod ásni a témába akkor biost kell módosítanod ,hogy amikor lekérdezi a lap akkor sli compatible-nek mondja magát. Ergó csak software korlát van... fizikailag nincs... de amásodi slot csak pci-eX4 ...az meg karcsú lessz a kártyához... de próbáld ki ,hogy a 2. csatiba teszed a kártyát ,hogy mennyit esik a teljesitménye

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16314) Derek V. válasza ricsi99 (#16313) üzenetére


Derek V.
tag

A Xeon E5450 processzor miatt már így is módosított bios van a laphoz. Ha megint módosítva lesz a bios, akkor meg a processzort nem fogja látni az alaplap? A jelenlegi módosított biosba kellene beletenni, hogy sli compatible-nek lássa? Az, hogy csak szoftveres a korlát az megnyugtató.
"de a második slot csak pci-eX4" Igen, ez lenne a másik probléma. Sajnos, lényegesen kisebb lesz a teljesítmény. Akkor szerinted nincs értelme ebben a lapban a SLI-t erőltetnem? Dupla áramfogyasztás, viszont teljesítményben nem hozna annyi pluszt.

(#16315) ricsi99 válasza Derek V. (#16314) üzenetére


ricsi99
addikt

Szórakozni oké a sli de "only win7" ha nem akarsz szívni.
Tedd bele elöször az első aztán a 2. slotba a kártyát és futtas pár tesztet ,hogy mennyit esik a teljesítmény ,úgy valósan láthatod.
Ha módosítod a biost akkor más részt kell nem a mikrokódot.
Ha jól emléxem 34x.** driverek voltak pár hackelve, ahhoz meg nem kell bios mód.
Felteszed és csók...
Dupla teljesítményt sose kapsz, iszonyat blokkol az hogy a vram nem adódik össze
Nem a fogyasztás a gond ,hanem 2 karin megy a hűtés... közel is vannak egymáshoz.
Ezen felül a frame time is 2*-es lesz.. + rájössz ,hogy az nv foggal körömmel tiltja a jtékokban ahol tudja... szóval szorakozni kiválló de ahol egy gtx 660 kevés lessz oda meg a te procid lessz kevés ahol meg tudnád zavarni a 2 kártyát
Talán egy 2500k 4ghzn ami elég erőt tud alátolni... de akkor meg a vram korlátba futsz bele.
Ha van most 2 karid akkor persze rakd bele ,olyan régi játékoknál mint Maffia meg társai sokat dob ha a fizikát a második kártyán számoltatod...de + ban ne vegyél ugyan olyat... ha eladod a mostanit és hozzápótolod a pénzt amit rászánsz biztos jobbat veszel.. én is toltam cf-ben is meg sli-ben is... szép és jó élmény de új játékoknál felejtös mert az nv softwaresen tiltja is.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16316) Derek V. válasza ricsi99 (#16315) üzenetére


Derek V.
tag

Köszönöm a szakmai útba igazítást és a tanácsokat, de szerintem akkor el is engedem ezt a dolgot. A Xeon E5450 1db GTX660 pont kihajt elméletileg, esetleg húzni lehetne rajt még, de a két videokártya már sok neki az tény.

(#16317) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok!
ASUS EZ FlASH UTILITY 2, erre a progira lenne szükségem. Szerintetek honnan lehet ezt megszerezni vagy letölteni? Válaszaitokat köszönöm!

(#16318) ricsi99 válasza csabaspecial (#16317) üzenetére


ricsi99
addikt

dos alol a "AFU236U.exe" tudtam bármi biost beírni ebbe a lapba... az nem jó?
Ha guggli nem találja irj rám privit és elküldöm e-mailben

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16320) Linóleum


Linóleum
csendes tag

Sziasztok,

Van egy P5K Deluxe lapom és képtelen vagyok bárhogy megoldani, hogy ne akadjon meg bootolás közben mondván hogy "Chassis intruded system halted".

A jumper jó helyen van, BIOS reset volt, BIOS frissítés is... Erre vonatkozó beállítást pedig nem találtam, hogy ki tudjam kapcsolni a funkciót.

Teljesen tanácstalan vagyok, biztos én csinálok valamit rosszul, mert a Maximus Formula I-nél is ugyan ez a problémám.

Esetleg valakinek van ötlete? Köszi.

"Ha én verném le nálad a te vázádat, én is azt mondanám hogy Morfológus volt..."

(#16321) ricsi99 válasza Linóleum (#16320) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy képet készíts már, hogy tényleg jó helyen van e jumper...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16322) Linóleum válasza ricsi99 (#16321) üzenetére


Linóleum
csendes tag

"Ha én verném le nálad a te vázádat, én is azt mondanám hogy Morfológus volt..."

(#16323) ricsi99 válasza Linóleum (#16322) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor csak tippelgetek:
Jumper biztos jó?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16324) Linóleum válasza ricsi99 (#16323) üzenetére


Linóleum
csendes tag

Jó ez is, meg próbáltam másikat is, de ugyan ez. :F

"Ha én verném le nálad a te vázádat, én is azt mondanám hogy Morfológus volt..."

(#16325) ricsi99 válasza Linóleum (#16324) üzenetére


ricsi99
addikt

Next tip:
Másik proci? Elem ki /táp lehuz/cmos rövidrezár 1 percig ,majd elem vissza?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16326) Linóleum válasza ricsi99 (#16325) üzenetére


Linóleum
csendes tag

Megnézem majd ha hazaérek. Esetleg olyat hallottam hogy helyre tudja rakni néha ha állítok be bios jelszót, azt is megnézem majd. Nem emlékszem hogy esetleg valami hibaüzenet ignoret be lehet-e állítani, hátha az segítene.

"Ha én verném le nálad a te vázádat, én is azt mondanám hogy Morfológus volt..."

(#16327) veze válasza Linóleum (#16326) üzenetére


veze
őstag

ez valami behatolásjelző tiltás , asus f@szsag...
van valami jumper, amit ha levesznek akár véletlen akár a kontaktja meggyengül a hosszu idő alatt akkor ugy érzékeli behatoltak a házba ( megbontotották) Nem tudom ez mire volt jo, céges környezetben védte talán az illegális behatolóktól az alaplapot... lövésem sincs
nekem volt egyszer p5k-c-n de már nem tudom hogy oldottam meg viszont az alaplap könyvtárába eltettem egy linket ezzel kapcsolatban hátha egyszer még kell... [link]
Ugy rémlik az elemet ki kellett venni ( vagy kicserélni egy újra ha már arra sem emlékszik az ember mikor cserélte) aztán elem nélkül elinditani , betölteni valami alapbeállítás, meg a jumperrel rövidre zárni egy pillanatra a chassis tüskesornál ( alaplap kézikönyve)
De más (asus)lapok vonatkozásában olyat is láttam hogy leveszi a chassis pinsor tővében lévő tranzisztort a laprol ( és vissza sem teszik)
én nem vettem le semmit az biztos
Most is napi használatban van nálam ez a lap egy hekkelt orosz biossal, ami visszadta a biosbol egy gyári asus biosfrissités által korábban kiherélt AHCI módot és azt hogy kezelje az E5440-es procikat is ( 3,75-re huzva stabil) 8gb 1333 DDR rammal (1320Hz-en megy)win 10_64 bittel [kép]
a youtubeon is érdemes nézelödni a témaval kapcsolatban [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.