Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Zé_Mester válasza dokar (#5999) üzenetére


Zé_Mester
őstag

biztosan jót, mert korábban is ugyanúgy csináltam mint most (ugyanarról a képről, ugyanazzal a cerkával) és most nem akarja az igazat. 0,05V ugrálgat itt össze visza (míg bele nem rúgok az egészbem, vagy le nem borítom az asztalról :W )
nemtom mivan, de ha rájövök ígérem szólok.

mégha azt csinálná hogy többet ad (+0,055V) mint a BIOS-ba beállított akkor nem zavarna, mert akkor ok. de így, a pofám leszakad :((( :W

(#6002) Zé_Mester válasza szacsee (#6000) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sárgát satíroztam és korábban normálisan működött is vele, 0,002V eltérés volt a bios és a terhelt állapot között.
most meg itt szopat :W

(#6003) szacsee válasza Zé_Mester (#6001) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jah és a bios-on nem babráltál? pl.: Load line ugyanazon van? Szerintem kevés rajt az anyag...menet közben adj neki, csak ne remegjen a kezed...így látod közben, hogy mi az eredménye.. :R

[ Szerkesztve ]

(#6004) Zé_Mester válasza szacsee (#6003) üzenetére


Zé_Mester
őstag

megpróbálom majd mégegyszer. csak most nézem hogy mit alakít a proci :C
E6750@3400MHz (8x425FSB) - 1.320V - Orthos 1 órája megy és minden stabil :C :C

az okozhat ilyen hülyülést hogy korábban más bios volt fent (amikor előszöt megcsináltam cerkával) :F

(#6005) szacsee válasza Zé_Mester (#6004) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet.. de köztudott, hogy a mostani Asus lapok olyanok, mint az anyós: szeszélyes és háklis is néha valamire...nálad ezek szerint a pencil-re.. :D

(#6006) Zé_Mester válasza szacsee (#6005) üzenetére


Zé_Mester
őstag

pedig 5B-s cerkával csináltam korábban is meg most is, de nembaj, nem adom fel.
majd mindjárt lekapcs és újrafest :DDD
ha így se akkor leforrasztom és ennyi :DDD oszt akkor nem ugaz többet :C

(#6007) Balázs33 válasza alexadh (#5888) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Sziasztok!

Hát újra itt vagyok. Sajnos.
Úgy tűnik, hogy a sata-s vinyó kivétele után minden megjavult. Most az ide-s vinyón van a rendszer és minden működik. Vagyis működött.
Megjött ugyanis a várvavárt MSI 8800GT OC-m. Nem nagyzolásból mondom, csak azért mert mióta beraktam ezt a kártyát (eddig egy gigabyte X1600pro volt a gépben) azóta teljesen ugyanazt a hibajelenséget produkálja a gép mint alexadh fórumtársnak.

[link]

Nekem annyival komolyabb a dolog, hogy 5 indításból mondjuk 4-szer nem indul el, hanem még bios képernyő után az xp logó még fel sem tűnik csak félig és kifagy.

Én lassan tényleg besz@rok. Ennyit még nem szopt@m soha egy tetves géppel sem.

Viszont ha egyszer elindul akkor meg vagy kifagy vagy nem. Volt hogy megállt a 3dmark06 közben utána ujraindítottam és simán lement a teszt. Aztán megint újraindítottam és nem indult el. Majd amikor 5 újraindítás után elindult akkor megpróbáltam felrakni a Most Wanted-et. Persze közben lefagyott. Aztán újraindít és simán felment, játszottam vele vagy fél órát és semmi fagyás.

Na ez most mi a sz@r?????? :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Visszaraktam az ati x1600pro-t és láss csodát semmi fagyás minden indításkor beindul a gép.

Először arra gondoltam, hogy kevés a tápom. (Seasonic s12 430W) de hogy lehet, hogy néha kevés és akkor mondjuk fagy, néha meg nem kevés és játszok teljes grafikán. :F

A lapon a gyári bios van, az everest ezt írja róla:
BIOS DATE: 10/12/07 11:08:29 VER: 08.00.12

Szóval miért nem megy a lapomban (P5K PRO) az MSI 8800GT OC normálisan???
(én is csak azt tudom kérdezni, hogy mi a fos lehet, ha még a drájvert sem kezdi el betölteni és máris lefagy????)

Üdv,

Balázs

(#6008) Balázs33 válasza alexadh (#5888) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Szia!

Majdnem ugyanolyan a konfigunk (persze a lap nem de a többi igen).
A kérdésem az lenne, hogy te mekkora táppal hajtod a vasat???

Balázs

(#6009) szacsee válasza Balázs33 (#6008) üzenetére


szacsee
nagyúr

Simán elég a tápod neki...a bios beállításokat fényképezd le, vagy írd le részletesen és úgy már könnyebben látni...mi a helyzet.. :R

(#6010) Balázs33 válasza szacsee (#6009) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Tök egyszerű.

Minden AUTO! :Y :Y :Y

Minden gyári. Semmit sem állítottam semmerre!!!!

Ja és elnéztem az everestben a bios verziót. A tényleges: 0201! Ez a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#6011) szacsee válasza Balázs33 (#6010) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor letöltöm a manualját eme kiváló lapnak és meglesem mit hova...
Most csé party, de holnap elvileg segítek...
Jumpfree-nél AI Tuning-ot kapásból nyomd Standard-ra...vagy manual állítsd be, hogy a PCI-E frekit tudd fixálni 100-ra.. :R

(#6012) Balázs33 válasza szacsee (#6011) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Előre is köszi és egy nagy THX! :R

Most nézem az asus honlapját és a cpu supportnál találtam egy olyat, hogy tőccsem mán le a 0601-es bioszt mer az jó lesz nekem.

Szerinted??? :DD :DD :DD

Van 0404-es és 0501-es is. Csak mert azt olvastam hogy a visszafelé bios-olás elég necces. Biztos, hogy a legújabbal kellene kezdenem? Habár lehet, hogy tényleg az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#6013) szacsee válasza Balázs33 (#6010) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt a legújabb bios a lapodhoz (P5K Pro)...csomagold ki, írd ki egy RW cd-re vagy FAT filerendszerű pendrive-ra másold rá és a bios-ban a Tools menünél lépj be az EZFlash-ba és Tab-al tallózol Enter-el indítod, ha kiválasztottad a file-t..
Jah és a szokásos ASUS rizsa, hogy csak saját felelősségre.. :R
A régi VGA-val csináld, mert azzal stabil a rendszer ezek szerint és ha lehet 1 memóriamodullal...(no comment) ;)

[ Szerkesztve ]

(#6014) Anthony28


Anthony28
őstag

Ismét újítottam.... :K :K P5K Premium Black Pearl Edition + E6850. Nagyon szépen muzsikálnak együtt, jóval gyorsabban mint a quaddal (azonos mhz-en)... Most itt tartok hogy 3960mhz azaz 8x495.Természetesen ez nem max. hanem orthos stabil bár még finomítok rajta mert az 1,56V szvsz sok neki ill. menni fog 1,52V is ennyit stabilan. :))
Maxon nem tudom mit mehet de annyira nem mozgat.Lehet majd 1x megnézem.
A kérdésem az lenne hogy melyik a legjobb bios P5K Premium-hoz amit még lehet downgradelni? Elsősorban a tuning szempont érdekel. :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6015) Gaabboorr


Gaabboorr
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném hogy a Front Panel mikrofonját meg füllhalgatóját hova kell kötni sima P5K-nál?
Előre is köszi a segítséget!

Asus P5K + Intel Core 2 Extreme QX6850 + Asus Geforce GTX 650 + OCZ Vertex 2 SSD

(#6016) Goddyevil válasza Balázs33 (#6007) üzenetére


Goddyevil
tag

Hi.

Hétvégén én is egy p5k-proval szenvedtem....
Nagyon tuningosnak tűnt a lap..., egy darabig.
De aztán elkezte produkálni az álltalad is írt jelenségeket, fagyás, vinyóeldobás, ujraindulás, parancsra nem újraindulás, stb.
Frissítettem biost, még rosszabb lett a helyzet.
Hétfőn visszaküldtem garba, kiderült, hibás.
És elég sokat visznek vissza....
Szóval szerintem ne nagyon küzdj, próbálj másikat kérni...
Azóta egy e-wifivel megyek, ez legalább stabil.

Üdv.

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#6017) Balázs33 válasza szacsee (#6013) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Nah, megvolt a bios frissítés.
Persze utána már az ATI kártyával sem indult el. :O
Beraktam a 8800gt-t azzal meg elindult. Újraindítottam vagy 5-ször és jó volt.
Majd leállítottam és utána már nem indult el. Aztán még kétszer nem indult el, de harmadszorra meg igen.
Próbáltam megadni a pci-nek a 100-at, de azzal sem történt semmi.

(#6018) Balázs33 válasza Goddyevil (#6016) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Szomorú vagyok, hogy ezek a tapasztalataid.
Nekem egyelőre (miután kiderült, hogy a vinyóm be akar krepálni) ez az úgymond egyetlen problémám, hogy az új 8800gt-vel nem akar mindig elindulni. Egyszerűen nem vágom.
Azt írod, hogy próbáljak másikat kérni. Na de ha megnézik??? Az ATI kártyával eddig faszán minden fagyás nélkül ment. Az új kártyával meg szarozik??? Áhhhhh.....
Azért köszi, hogy leírtad a tapasztalataid! :R

Balázs

(#6019) b.ricsi válasza Gaabboorr (#6015) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

hali
ha állítva nézed a lapot (proci felül mellette jobbra a memók), akkor az alján van a csati az ide csati mellett balra, zöld alapon 9 tüske.
amúgy meg nézz utána a lap kézikönyvében itt :[link]:))

http://b_ricsi.extra.hu

(#6020) Gaabboorr válasza b.ricsi (#6019) üzenetére


Gaabboorr
csendes tag

Oks! Köszi!

Asus P5K + Intel Core 2 Extreme QX6850 + Asus Geforce GTX 650 + OCZ Vertex 2 SSD

(#6021) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Mától énis ASUS P5K user vagyok, pontosabban P5KC. :) Egy problémám van vele csak: töltés közben húzza a hangot, és akadozik az egér. Az első hsz-ben lévő cumót nagynehezen leszedtem (már nem él a link...), feltettem, de nem változott a dolog :( Valaki segítsen, mert kezd megőrjíteni a dolog...

Előre is köszönöm,

G.

gottagofast

(#6022) Zé_Mester válasza szacsee (#6005) üzenetére


Zé_Mester
őstag

na megoldódott a probléma :C :C sőt, túl szép is lett.

itt leírtam, nem akarom ide is :P :R

(#6023) speet2146


speet2146
csendes tag

szevasztok

kinéztem ezt az alaplapot, remélem jó helyre írtam

ASUS p5k premium

megszeretnék róla tudni mindent!

köszi

(#6024) msgt.fubar válasza speet2146 (#6023) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

kezdésként olvasd el talán az első hozzászólást...

gottagofast

(#6025) speet2146


speet2146
csendes tag

köszi

tuning dolgok is érdekelnek + minden a lappal kapcsolatban

(#6026) p.black


p.black
csendes tag

Hali!

Kérdésem az lenne hogy P5K lapban van egy Q6600-om. 1.45 volton a fet-ek(amin nincs borda, hanem ami a cpu mellett van) kb 90 fok körüliek. Ez normális dolog? megnéztem alapon járatva de ott is 75-80 fok. ( ezeknek a lapoknak elvileg ugye tuniuk kell a 840es P4 D-ket és azok is esznek jócskán 100W fölött) szóval melegedhet ennyire az a francos fet?, Mert így nem nagyon merem tovább húzni 3.2nél mert elégnek a fetek(vagy nem? :F )

Köszi a segítséget.
üdv Pbazsy

3dterv.hu ---- Fotorealisztikus belsőépítészeti látványtervezés

(#6027) shteer válasza p.black (#6026) üzenetére


shteer
titán

persze h melegedhet, teljesen normális jelenség egy quad és egy p5k duo tuningnál

..szerintem jónak tűnik

(#6028) shteer válasza speet2146 (#6025) üzenetére


shteer
titán

nagyon jó, de azt a "mindent" át kell élni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#6029) mhif válasza Shkiz0 (#5997) üzenetére


mhif
senior tag

Próbáltam mind3ban, eredménytelenül... :(

(#6030) Anthony28


Anthony28
őstag

Rákerestem a "Premium-os" hsz-ekre mivel a bios kérdésemmel kapcsolatosan senki se válaszolt... :F Így hogy viszaolvastam az kristályosodott ki bennem ha a gyári 0204-ről váltok 0404 vagy 0504-re hatalmas kockázatot vállalok. :U Mivel egyenlőre minden működik, bug-ot nem tapasztaltam egyenlőre, a tuning opció is stabilan működik (7 órája fut hiba nélkül az orthos 3920 mhz-en 1,52V-n ) egyenlőre hagyom és nem piszkálom amig minden oké a működésével kapcsolatban. :K :C

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6031) Sickboy25


Sickboy25
addikt

hi all!!

asus p5kc lapom van és ma nem jelentkezett a hang!!

újra raktam a drivert ,de semmi

vki találkozott ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6032) Zé_Mester válasza Sickboy25 (#6031) üzenetére


Zé_Mester
őstag

biosba esetleg nincs letiltva ????? elvileg a driver reinstall meg kellene hogy oldja, de így sztem a BIOS-ba van valami Disabled-re téve.
nézd meg, remélem csak ennyi, és akkor meg is oldódott :R

(#6033) speet2146


speet2146
csendes tag

tudtok nekem vmit mondani erről az alaplapról vmit

minden érdekel:
ASUS P5K premium

(#6034) Sickboy25 válasza Zé_Mester (#6032) üzenetére


Sickboy25
addikt

a biosba nem nyúltam már 1 hete és tegnap még jó volt!!

lehet a hangfalaim szartak be?? mindjárt megnézem fülhallgatóval

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6035) Sickboy25 válasza speet2146 (#6033) üzenetére


Sickboy25
addikt

ezt nézegesd meg

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6036) Zé_Mester válasza speet2146 (#6033) üzenetére


Zé_Mester
őstag

látom nem adod fel :P ;)
ne haragudj meg amit most fogok írni, de mire van szted a kereső ????
meg a Google ??? ott van egy csomó teszt a neten, erre most kérdezed meg 3x hogy milyen az az alaplap.
olvasgatni kell, szétnézni itt-ott. nem hiszem hogy sehol nincs róla semmi infó

lustaság fél egészség, szokták mondani :U

(#6037) Sickboy25 válasza Zé_Mester (#6036) üzenetére


Sickboy25
addikt

na ez nem jött be ami fülhallgatom van az az eggyel kisebb méretű jackdugós

akkor ezt nem tudom kipróbálni így,de hang az nincs viszin mikor biosban lépegetek a menük között lehet hallani hangokat a hangszórókból!!

ötlet?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6038) speet2146


speet2146
csendes tag

mindenhol megnéztem már, de a ti véleményetek is érdekelne?

(#6039) p.black válasza shteer (#6027) üzenetére


p.black
csendes tag

Az ok hogy melegedhet, de a 100 fokos fet az még normális? hol van ezekenek a meghibásodási küszöb?
köszi

3dterv.hu ---- Fotorealisztikus belsőépítészeti látványtervezés

(#6040) Goddyevil


Goddyevil
tag

Hi.

Elsősorban a p5k-e wifi tulajdonosoktól kérdezném, a bios tapasztalatokat.
Melyik a stabil, tuningbarát? Melyikre érdemes frissíteni?
Érdekes módon a "gyári" biosom (0703) nem szerepel az asus oldalon.
Egyenlőre nincs vele problémám, de ha van valami tanács , örömmel olvasom.
Másodsorban a "pencilmesterektől" (Zé_Mester,subaruwrc) :) érdeklődnék, mennyire normális, ha biosba beállítok 1.3500-at, akkor az everest, cpu-z szerint 1.24 van? (terhelésnél 1.23) :F
Üdv

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#6041) Balázs33


Balázs33
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig a 8800GT fagyással küzdök (5-ből 4-szer bekapcsoláskor az XP logonál azzonal megáll).
Megnéztem az ASUS fórumot és találtam egy számomra érdekeset.

[link]

Csak megerősítésként kérdezem, hogy a srác az északi hídnak adott 1,45V-ot és így nem x1-esen indult a káryája hanem x16-szorosan, mert a pci 2.0-nak több fesz kell ugye???

Megnéztem a biosban és én is be tudnám állítani ezt, csak egy kicsit parázok mert 1,25-től indul és 1,41-től már sárgára váltanak a számok. Gondolom azt jelzi, hogy melegedni fog mint állat. (igaz 1,95-ig lehet állítani)

A kérdésem, van valaki aki legalább 1,45-ig emelte az északi híd fesz-t?? (és még működik a gépe? és stabil? mert akkor én is megpróbálom! :K )

Üdv,

(#6042) Goddyevil válasza Balázs33 (#6041) üzenetére


Goddyevil
tag

Bátran adhatsz neki1.4-et, haversrácnál, 1.5-ön megy problémamentesen.
(Az övé nem hibás, mint az enyém volt :) )
De szerintem még alapon is elvisel egy 4cm-es hűtőt, tehát nem árt, ha raksz rá.

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#6043) shteer válasza p.black (#6039) üzenetére


shteer
titán

normálisnak nem mondanám, elég sokat elbírnak de hogy meddig bírhatja azt nehéz megbecsülni is, mehet több évig is - de az már sztem para ha a gyanta is megolvad a lap túloldalán
nem hosszútávú quad-tuningra való lap. szerintem. nagyon terheli a tekercseket és a kondikat

..szerintem jónak tűnik

(#6044) Balázs33 válasza Goddyevil (#6042) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Hát nálam ez sem vált be.
Adtam neki 1,45-öt és ugyanúgy belefagyott a 3dmark06-ba mint amikor csak 1,25V volt.

Asszem tényleg inkább visszaviszem. Megpróbálok kérni egy premiumot, e/wifi-t, vagy deluxot. Hátha azzal kevesebb lesz a gond. :O :O :O

(#6045) Goddyevil válasza Balázs33 (#6044) üzenetére


Goddyevil
tag

PCI-E Frequency-t fixáltad 100-ra?
Próbálgasd egyesével az emelést, előbb utóbb mennie kell.
Nem kell mindig 3d-t futtatnod, egyszerűbb a gpu-z vel, vagy everestel megnézned a kártyát.

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#6046) Kelvin válasza Balázs33 (#6044) üzenetére


Kelvin
őstag

Vagy inkább sima p5k-t.Nekem is ez van és még semmi baja(kop..kop)Hagytam rajta a gyári biost(603).Tuningolom is.hdd és dvd rom is sata-n.Se újraindulás se fagyás se semmi problémo.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#6047) Balázs33 válasza Goddyevil (#6045) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Az elején minden auto volt.
Aztán próbáltam fix 100-zal, aztán az északi híd 1,45V-ossal is, de egyik sem az igazi.
Elkezdem próbálgatni egyesével (de meddig mehetek?) hátha valamelyik tényleg jó lesz. A gpu-z-vel vagy everest-tel mit nézzek??? Azokban van valami benchmark amibe belefagyhat???

(#6048) Goddyevil válasza Balázs33 (#6047) üzenetére


Goddyevil
tag

Mindkettő megmutatja, mennyin megy a pci-exp, ha 16@16-ot látsz, akkor mennie kéne rendesen a vga-nak.
Ha ez rendbe van, és mégis fagy , akkor másba lesz a gond..., lehet, hogy nem jó az alaplap.
24/7-be max 1.6-ot adnék neki, persze hűtéssel.

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#6049) Anthony28 válasza Goddyevil (#6040) üzenetére


Anthony28
őstag

Meg köll csinálni 4B cerkával a Vmod-ot.Utána jobb lesz bár ez nem sok drop.2-3 század is még elmegy.A CPU-Z mást mutat mint amit beállítasz ezért a win-es alap érték legyen a mérvadó.Én most adtam el a P5K-E lapomat és a legtuningbarátabb legstabilabb bios-nak asszem a 0602 bizonyult, én azzal használtam.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6050) Anthony28 válasza shteer (#6043) üzenetére


Anthony28
őstag

Tapasztaltam ezt a "nem hosszútávú" dolgot, részben ezért is váltottam procit. :F

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.