Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) Brumi˘ válasza mmdms (#12350) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem számít, tuningba talán kevesebbet megy 1t-be, de sebességbe egyáltalán nem számít.

(#12352) shteer válasza japy (#12349) üzenetére


shteer
titán

kis felvágós :P

..szerintem jónak tűnik

(#12353) diegho válasza japy (#12349) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor menj be gigabyte topicba kérdezz rá hány embernek csinálja, nálam kb 50 P35-ös gigából 20 csinálta, bármit is állítottam bios-ban, teljesen random, hogy csinálja vagy nem. Ami nálam volt P5K nem csinálta, a P5K/EPU csinálja. Abit-ok is csinálják. Nekem nem csak 1 lappal van tapasztalatom, boltos voltam hétfőig.

(#12354) japy válasza diegho (#12353) üzenetére


japy
őstag

Akkor ezek szerint véletlen a jobbikat fogtam ki! :C

(#12355) szasanyi válasza diegho (#12353) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, abszolute lapfüggő, és kiszámíthatatlan. Anno P5B Dlx állandóan csinálta, de most a P5K/EPU pölö nem. Azt tuti, hogy ha ilyen jelenséget ad elő egy lap, azzal egyszerűen nem lehet mit kezdeni... max nem tuningol az user, ha annyira bosszantja. :)

(#12356) CrazyTom


CrazyTom
csendes tag

Sziasztok!
Abban kernem a velemenyeteket, hogy mostani P5K lapomat erdemes-e lecserelni P5K Pro-ra esetleg P5Q vagy P5Q Pro-ra. Illetve akkor nem is csererol lenne szo, hanem uj gepet allitanek ossze egyik emlitett lappal.
Ezt azert kerdezem, mert vga-t cserelek (8600gt-rol HIS HD4850 IceQ 4 TurboX-re) es ram-ot 1066MHz-re (Geil Ultra 800MHz 2x1GB-t Corsair TwinX Dominator XMS 2x1GB-ra).
Van ertelme egy jobb lapnak? Esetleg valamelyikkel erdemes crossfire-be tenni ket kartyat?
A mostani procim E4300 es E8500 cseret is tervezem. Ezert gondolkodom azon, hogy akkor mar egy uj gepet csinalnek, a regi meg marad a gyerekeknek karacsonyra :) .
Mit csinaljak?

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12357) shteer válasza CrazyTom (#12356) üzenetére


shteer
titán

ezek miatt felesleges váltanod... CF meg nem biztos h megéri, inkább jobb single vga, persze aktális vga-árak befolyásolhatják, nézz teszteket sztem a teljesítmény hogyan alakul

..szerintem jónak tűnik

(#12358) CrazyTom válasza shteer (#12357) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

Koszi shteer! Akkor maradok P5K tulaj :)
Latom neked P5K Pro-d van, nem volt esetleg elotte sima P5K-d, vagy nincs valamelyik ismerosodnek hasonlo cuccokkal (cpu,vga,ram) hogy tudnal esetleg velemenyt,mennyivel jobb?
Cheers Mate!

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12359) diegho válasza CrazyTom (#12358) üzenetére


diegho
nagyúr

nem értem a problémádat. Megveszed azokat amiket akartál. Kipróbálod, tuningolod stb. és ha nem tetszik, vagy nem megy rendesen a tuning, akkor lecseréled a lapot, ha pedig minden jó akkor meg minek is cserélnél? Amúgy, ha most minden jó, akkor vga és proci csere után is minden jó lesz, de előtte frissítsd a bios-t, mert kelleni fog E0 támogatás.

(#12360) shteer válasza CrazyTom (#12358) üzenetére


shteer
titán

p5k-m volt előtte :)

..szerintem jónak tűnik

(#12361) CrazyTom válasza diegho (#12359) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

/...az en problemamat az orvosok sem ertik :) patologiai eset vagyok... talan ott kiderul..
Azert gondolkodom ilyen sokat ezen, mert nem ott lakom most ahol a gep van (nem tudtam magammal hozni (repulon a suly es a meret problemak) ezert most egy ASUS X50R laptopot hasznalok, de ati x1100 vga-ra vagyok korlatozva :((( .
Most karacsonykor ugy nez ki kocsival megyek haza es visszautnal elhozhatom a gepem.
De mar most veszegetem az alkatreszeket (angliaban) es lassan beszerzem a fobb dolgokat./
Bocsanat a sok nem idevago dologert!
Koszi a tippet a bios frissitesrol!

shteer Es van valami kulonbseg? Ja nagyon franko a vizes cucc es az cikk is tetszett!
Koszi!

[ Szerkesztve ]

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12362) szasanyi


szasanyi
félisten

Meg tudja mondani valaki, hogy ez mi a tö*öm akar lenni? :F WinXP 32bit, SP3, minden driver feltelepítve. Bosszant, mert sehogyan sem tudom eltüntetni, és nem kéne ott lennie. Vista alatt ugyanez a rendszer nem kreált ilyet az eszközkezelőben, ez miért?

(#12363) Chaser válasza szasanyi (#12362) üzenetére


Chaser
titán

Sztem a vga-ra integrált hang lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12364) Rushbácsi válasza szasanyi (#12362) üzenetére


Rushbácsi
tag

Szia!

A 4850-es karidnak a hdmi kimenete miatt kéri a kártya hangdriverét. CD-jén megvan a cucc. telepítsd fel és el fog tűnni.

Noooormális vagyok... Azok a hangok is megmondták...

(#12365) szasanyi


szasanyi
félisten

De az én kártyán nem HDMI kimenettel ellátott, csak HDTV kimenet van. Ez nem lényeg?

(#12366) diegho válasza szasanyi (#12365) üzenetére


diegho
nagyúr

teljesen mindegy, felteszed az ati honlapjáról a hangdrivert és nem lesz ott.

(#12367) szasanyi válasza diegho (#12366) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem lett jó, és el sem tűnt. Ittlátszik mi változott.

(#12368) diegho válasza szasanyi (#12367) üzenetére


diegho
nagyúr

ez driver hiba lesz, utolsó munkanapomon is hoztak ilyen gépet. Ilyen sorrendben telepítve a drivereket mennie kell:
-alaplap chipset
-alaplap hang
-vga
-vga hang

ugyanígy gainward kártya volt, de arra az alaplapi hang se ment fel rendesen, ugyanígy felkiáltójeles volt.

(#12369) kj_ válasza rzerge (#12339) üzenetére


kj_
csendes tag

Tudja perszehogy. A DVD lejátszó is 5.1-es jelet küld, illetve DTS-t ha van és simán viszi.
Nincs esetleg valakinek hasonlóan összekötve erősítővel SPDIF kimeneten a lap? Lehet, hogy a kábel rossz, de eleve audio kábelnek vettem és az erősítő tudja az 5.1-et és a DTS-t, ezért gondolom, hogy az alaplap a ludas...
kj

(#12370) CrazyTom válasza kj_ (#12369) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

Hali!
Van egy Trust 5.1-es karim is es azon van optikai es coax csati is es mindkettovel telepites utan azonnal ment. Na a lap okozott egy kis fejtorest. A realtek cuccos amugy nagyon tetszett, de a beallitasa akkor nekem nem volt egyertelmu. Most nem tudom, hogy miert de akkor kicsit tortem a fejem.
Most nem vagyok a gep kozeleben, de szerintem probalj a realtek kezelojeben allitani valamit a digitalis kimenettel.
Visszaolvasok mi a is konkretan a problema a tieddel... pill.

"Asus P5K-Wifi/AP alaplapom van és a digitalis kimeneten az istenek sem megy az 5.1 ill. a dts hang... WinXP alatt a legfrissebb soundmax driverrel.
Tud valaki segíteni?"
Szoval akkor Te is a digitalis coax kimeneted hasznalod es egy RCA, azaz egy digitalis coax kabellel kototted ossze az erositovel. Raadasul a stereo hang siman atmegy.
Szerintem valami beallitasi problema, mert ott kulon van a digitalis kimenet. Es lehet allitani, hogy 44,1 vagy 48khz legyen meg meg mas aprosagokat.
De most hogy mondod, mivel en csak dvd lejatszorol nezek dts vagy 5.1-es filmet nem vagyok biztos a dologban. Asszem mikor irtam magamnak egy lemezt Rihanna dts albumat, lehet nekem se ment a geprol csak sistergett vagy mi.
De mikor kiirtam es attettm a dvd lejatszoba ott siman ment.
Lehet nekem sem jo...

[ Szerkesztve ]

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12371) szasanyi válasza diegho (#12368) üzenetére


szasanyi
félisten

Én akkor sem értem, mert Vista-val ugyanezek, ugyanilyen sorendben lettek telepítve mint XP esetén... és nem tettem fel ott sem VGA hang drivet, mert HDMI kimenet hiányában minek? És nem volt egy felkiálltó-, kérdőjellel jelölt eszköz. Mintha valamit rosszul ismerne fel az XP. De lehet, hogy tévedek... :U

(#12372) diegho válasza szasanyi (#12371) üzenetére


diegho
nagyúr

talán mert a vista alapból ismeri a hd audio codec-et mindenféle driver nélkül? ;)

[ Szerkesztve ]

(#12373) kj_ válasza CrazyTom (#12370) üzenetére


kj_
csendes tag

Az ASUS "hivatalos" fórumába is írtam és voltak hasonló problémákkal userek, ezért gondolom, hogy vagy ez a lap ezt nem tudja valamiért, vagy valami trükkös beállítás kell, hogy tudja.
Amúgy az az érdekes, hogy xp-re és vista-ra is van új driver, de a csomagban az xp-s driver a régi. Lehet, hogy vista-val menne, de még nem volt időm feltenni próbaképpen egy vistát, hátha...
Írtam korábban az asusnak is, de küldtek egy sablon e-mailt, hogy nyálazzam át a drótot amivel összekötöm a cuccokat, vagy nézzem át az erősítő használati utasítását, hogy egyáltalán tudja-e az 5.1-et, vagy esetleg kérdezzem meg a gyógyszerészemet... szóval marhára nem foglalkoztak vele. Ami azért dühítő, mert ha már van rajta digitális audio kimenet, akkor jó volna ha működne is annyi pénzért, amit elkértek a cuccért.
Én is többnyire dvd-ről nézem a filmeket, de éppen azért (többek között) cseréltem le a gépemet, hogy vigye a hd-s cuccokat is. A kép igy OK, de a hangot meg csak stereoban tudom a gépről hallgatni... :(
Azért köszönöm a segítséget, ha valakinek még van esetleg tapasztalata ne tartsa magában!
kj

(#12374) dozó


dozó
tag

Sziasztok
Két napja vettem egy P5K Premium lapot használtan össze rakom a gépet új proci(C2D8400) 2Gb(corsair dominator) és olyan problémám van hogy első perctől nem enged a biosba belépni semmilyen beálitást se telepítést nem tudok elkezdeni CMOS törlést már csináltam az sem segítet, valakivel történt-e már ilyen? valami javaslat.

(#12375) diegho válasza dozó (#12374) üzenetére


diegho
nagyúr

érdekes, biztos, hogy jókor nyomod azt az F2-őt? :F

(#12376) dozó válasza diegho (#12375) üzenetére


dozó
tag

Igen biztos és Delete-re se reagál másik billentyűvel is próbáltam, de semmi.

(#12377) szasanyi válasza dozó (#12376) üzenetére


szasanyi
félisten

Másik billentyűzettel próbáltad már? Ha azzal sem jó, csak a lap lehet hibás.

(#12378) diegho válasza dozó (#12376) üzenetére


diegho
nagyúr

na kicsit siettem, azt akartam mondani, hogy bios frissítés azt hiszem alt+f2-vel van, szóval próbálj meg egy bios frissítés menüt elérni.

(#12379) scu


scu
tag

Hali!

Elárulná valaki, hogy mi a különbség a P5K Pro és P5K/EPU lapok között ? A spec-eket én is látom, de nekem elég egy vid kari. Igazából megbízhatóság, teljesítmény és tuningolás szempontjából érdekele, mert ha nincs különbség köztük, akkor nekem elég lenne egy P5K/EPU is.

Köszi.

scu

(#12380) shteer válasza scu (#12379) üzenetére


shteer
titán

raid, CF

elég lenne :K

..szerintem jónak tűnik

(#12381) scu válasza shteer (#12380) üzenetére


scu
tag

Köszi ! Egyébként E7200-at meddig lehet az EPU-ban húzni ? Úgy kb ? És milyen ramokat javasolsz ? Corsair, Geil, OCZ ? 1066 ?

scu

(#12382) CrazyTom válasza dozó (#12376) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

Szia! Milyen bill.-ed van? Gondolok itt arra, hogy bizonyos bill.-eknel vannak extrak,amik az F1-F12 bill.-ket atminositik, de abban nem vagyok biztos, hogy bekapcsolasnal (mikor meg nem el az op.rendszer) is atminositik. Nekem Logitech S510 bill.+eger van es annal van ilyen, neha meg is szivatott mikor alt+F4-el ki akartam lepni es mindig bejott valami multimedias cucc, mar nemtom mi.
Probald megnezni esetleg masik bill. !
De gyanus, hogy mas baj van :(

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12383) diegho válasza shteer (#12380) üzenetére


diegho
nagyúr

CF van az EPU-ban is, csak a raid a különbség.

(#12384) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Helo.Van egy asus p5k lapom.Teljesen alap bios.És szeretném frissÍteni, de még nem csináltam, Így egy kis help elkélne.

Köszi előre is.

(#12385) CrazyTom válasza ZooLee19.. (#12384) üzenetére


CrazyTom
csendes tag

Szia! Ugy latom meg senki nem reagalt, ezert az elso lepesekben segitek:
-toltsd le innen a szamodra aktualis op.rendszerre a legujjabb biost.
-pendive-ra erdemes, de asszem hdd-rol is mennie kell.
En most sajnos nem vagyok a gepem kozeleben es nem tudok konkretumot mondani, egy eve csinaltam legutobb az enyemet.
De szerintem rogton jon valaki aki tegnap es mindennel kepben van :)

Most nezem, hogy hiaba szukitettem le a P5K-ra a linkben ujra kell csinalni.
Tehat kivalasztod hogy "motherboad" aztan "775-os foglalatot", aztan pedig P5K es majd megkerdezi milyen op.rendszerre akarod. Majd ott a Bios.

[ Szerkesztve ]

"Nem a pek hibaja, ha rossz kenyeret sut a hentes"

(#12386) shteer válasza ZooLee19.. (#12384) üzenetére


shteer
titán

én eddig win alól csináltam midig, asusupdate-tel

..szerintem jónak tűnik

(#12387) shteer válasza diegho (#12383) üzenetére


shteer
titán

igaz, benéztem a SE-vel :)

..szerintem jónak tűnik

(#12388) diegho válasza shteer (#12387) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is meglepődtem, mikor láttam az árakat, 17k volt ez, a Pro meg lett volna 23k... azért az a raid nekem nem ér 6k-t, főleg úgy, hogy nem is használom.

(#12389) shteer válasza diegho (#12388) üzenetére


shteer
titán

elhiheted amikor én vettem az enyémet mit választottam volna ha már lett volna ez a lap is forgalomban :D
kíváncsi lennék biosban minden ugyanaz e

..szerintem jónak tűnik

(#12390) diegho válasza shteer (#12389) üzenetére


diegho
nagyúr

letöltöd a 2 manual-t és lehet hasonlítani :D

(#12391) shteer válasza diegho (#12390) üzenetére


shteer
titán

ááh, új bios után tuti ne frissítenek manualt :)

..szerintem jónak tűnik

(#12392) diegho válasza shteer (#12391) üzenetére


diegho
nagyúr

lefényképezzem neked a bios-t?

(#12393) public73


public73
aktív tag

sziasztok!
mi a helyzet akkor, ha a a hangdriver feltelepítése után sem jön ki hang az alalapból?
p5k-ról van szó.
az az infó: hogy a jackdugó ki lett húzva....
win xp feltelepítés után sp3-at nyomattam rá.
lehetséges, hogy ott a hunyó?

(#12394) ZooLee19.. válasza shteer (#12386) üzenetére


ZooLee19..
tag

És az mennyire megbÍzható?
Gondolom csak XP alóll, mert nem1 helyen olvastam, hogy vista alatt meghalt : C

(#12395) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

soha nem volt még Asus lapom.
most lehet lesz egy P5K3 De luxe DDR3
Mennyire állja meg a helyét?
Tuning potenciál?
1333 Kingmax ramokat szereti?

Köszi minden hozzászólást.

Sziasztok

:R :R

(#12396) Ruckus


Ruckus
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Asus p5kc lapom van. Vázolom a jelenséget, amire eddig nem kaptam választ, pedig rengeteg hozzáértő embert kérdeztem.
Tehát: Vista oprendszert használtam. Egyik nap megőrült a netkapcsolatom, eldobálta a netet, lassú volt a sebesség, többszöri újratárcsázás, stb...
Magyar telekom emberkéje kijött a hibabejelentés után, hozott egy laptopot, adsl tesztszerver sebességmérés: Nála XP volt a gépen, 6,5 megát mért le, 512-t fel. ( 8 megás a net, Kőszegen ennyit tud stabilan). Következett az én gépem, utp kábel vissza, tesztszerver, letöltés 1,5 mega, fel 512. Mérgemben lezúztam a vistát, feltettem az xp-t és csodálatosan mérte a 6,5 megát. Nem nyugodtam meg, visszapakoltam a vistát sp1-el, szűzen, csak a hálókártya drivert tettem fel, üres rendszeren is csak 1,5 megát mért. Pár héttel később lerántottam egy Win 7 64 bites béta telepítőt, felpattintottam, alaplap driver lemezéről betallóztam neki a hálódrivert, fel is tette szépen. Szerintetek mennyit mértem a tesztszerveren? 6,5 megát.
Az ideg majdnem szétb...ott :(

Várom a segítséget!
Szeretnék Vistát használni, de emiatt nem megy, kicsit kevés a 1,5 mega

THX

Ruckus

(#12397) dave93


dave93
őstag

Hi!
Egy ASUS P5K-ban 2 db 8800GT menne SLI-ben vagy csak 2db Ati menne Crossfireben? Tudom hogy Crossfire-t támogat a lap, de akkor SLI-t egyátalán nem? :R

(#12398) diegho válasza dave93 (#12397) üzenetére


diegho
nagyúr

meg is válaszoltad. nem

(#12399) shteer válasza dave93 (#12397) üzenetére


shteer
titán

még CF-et se nagyon érdemes

..szerintem jónak tűnik

(#12400) dave93 válasza shteer (#12399) üzenetére


dave93
őstag

Ok, köszönöm mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.