Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) szacsee válasza Süni 1985 F (#11050) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az Aqua nem szokott genyózni garügyben, hacsak nem valami orbitális külsérelmi nyom van...majd kiderül.
Szerintem megvan az esélyed a cserére.

(#11052) Süni 1985 F válasza szacsee (#11051) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Semmi égés illetve külsérelmi nyom,megnyugtató amit mondasz:)

TDI POWER

(#11053) Davzone válasza Süni 1985 F (#11050) üzenetére


Davzone
senior tag

Másik táppal próbáltad?
Mert ha nagyot durrant akkor valszeg a tápban robbant fel kondi.
Jártam énis igy hogy a tápban a 220 szűrőkondija felrobbant és a réseken kifröccsnt belőle a cucc az egész gépbe.Bár lehet hogy pont ezért a lap is behalt ha rossz feszt kapott.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#11054) Süni 1985 F válasza Davzone (#11053) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Kipróbáltam másik táppal és azzal is ugyan ezvolt a tünet!
Úgynézki a táp áteresztette a túláramot de nem lett baja csak a lapomat vitte el..:(
Chieftec táp elméletileg nem kéne,hogy engedje,hogy elvigyen alkatrészeket a villám de ezekszerint mégis! :W

TDI POWER

(#11055) zso73 válasza Chalez (#11043) üzenetére


zso73
veterán

Ezt csinálja nekem is. Három,négy napig is ment napi 16 órát rajta a game. Semmi baja nem volt. És most is stabil..............................
Az indulást megszoktam már, mert ha nem kapcsolom ki a hosszabbítót, akkor rendesen indul. Hosszabb állás után /1 hónap/ szokta kiírni az " overlock failure" hülyeséget.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11056) Chalez válasza zso73 (#11055) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem meg csak úgy indul, ha áramtalanítok egyet, ergo mint neked ha kikapcsolod a hosszabítót.

(#11057) zso73 válasza Chalez (#11056) üzenetére


zso73
veterán

Adjon valaki kölcsön próbára egy minimum 550W-os tápot a XVII-ben!!!!

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11058) Chalez válasza zso73 (#11057) üzenetére


Chalez
őstag

Én holnap kipróbálom egy másik táppal...ha azzal menni fog, akkor az még a jobbik eset. Csak az az érdekes, ha lecserélem a tápot, akkor is Corsairt akarok...csak nagyobbat. :DDD

(#11059) zso73 válasza Chalez (#11058) üzenetére


zso73
veterán

Én is eszem a kefét, hogy vegyek tápot, vgy sem. Már ram modulokkal is próbálkozom. Hátha az a baja. Nekem is lehet, hogy lesz kölcsön táp..............
Azért nem akarok feleslegesen kidobni egy húszezrest. :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11060) Chalez válasza zso73 (#11059) üzenetére


Chalez
őstag

Nahh fanatikus lettem! :C

Amúgy holnap tudatom, hogy táp-e a bűnös.
Egy 450-es Chieftechel nézem, ami elméletileg gyengébb mint a Corsair.
Ha azzal menni fog, akkor....mittomén lehet rendelek egy 650-es Corsairt, ezt meg elküldöm gariba...

(#11061) Clay válasza Chalez (#11060) üzenetére


Clay
senior tag

Nem lehet, hogy a 220-as aljzattal van gond?Nekem akkor csinált ilyet, amikor szar volt a földelés az aljzatban, megcsináltam, azóta nincs problémám vele.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#11062) Chalez válasza Clay (#11061) üzenetére


Chalez
őstag

Eddig teljesen jól működött a gépem. Amióta kicseréltem a P5B Deluxe lapomat egy P5K Premium-ra (vadi új!!) azóta van ez, amióta átszereltem a gépet...

(#11063) Chalez


Chalez
őstag

Na új fejlemény! Egy Chieftech 400W-os táppal sem indul hosszabb (fél óra+) állás után...

(#11064) Csákk válasza Chalez (#11063) üzenetére


Csákk
senior tag

Egy quad procinak igen nagy az áramfelvétele,valszeg ez okozza a bibit,olyan tápot keress ami 30A legalább letud adni 1 12v ágon,pl.: corsair vx 450w,de van más hasonló táp is olcsóbban,de az passz hogy melyik :) :R

Esetleg egy 2 magos procival is kipróbálhatnád ha van rá lehetőség...

de most látom hogy vx 450 ed van... :W ,sajna.bios esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

^^

(#11065) szacsee válasza Chalez (#11063) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vidd vissza garba, tuti a lap a hunyó!

(#11066) west


west
őstag

p5kpro az cf es ugye?

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#11067) Chalez válasza west (#11066) üzenetére


Chalez
őstag

Az. :K

(#11068) Mozso26 válasza szacsee (#11065) üzenetére


Mozso26
senior tag

Nekem hasonlo problémám volt mint Chaleznek(szintén 450-es táppal), de nekem ugy látszik a nagyobb 550-es táp megoldotta a problémám.
A kérdésem az hogy lehetséges hogy az alaplapnak van valami olyan hibája amit egy nagyobb táp megold?

(#11069) palwolf válasza Mozso26 (#11068) üzenetére


palwolf
tag

Hi!

A te és Chalez problémája nem új, korábban mások is jelezték itt a fórumban, hogy csak áramtalanitás után indul a gépük normálisan. Illetve jelzem itt és most én is, mert nekem is csak igy indul a masina. Én korábban (tavaly nyáron, mikor összeraktam a konfigot) azt szürtem le hogy a 4 mem modul miatt csinálja ezt, 2vel nem volt ilyen probléma, tuningtól függetlenül (bár Chaleznek csak 2 modulja van ha jól látom... :F ); próbáld meg hogy csak 2 mem modult használsz. Ja, és egy 500W-os FSP tápot használok, úgyhogy tápfüggetlen a dolog, illetve az én procim csak kétmagos, és alapfeszen viszi a 3,2GHz-et, úgyhogy még a 12V-os ág sincs agyonterhelve.

A lényeg, hogy ez az áramtalanitós dolog a lap tipushibája, bár én tudok ezzel együtt élni; az az egy mozdulat hogy lekapcsoljam a tápot, nem zavar annyira.
Szal semmi garancia nincs arra szerintem, hogy egy másik ugyanilyen lap megoldaná a problémát, sajnos.

Az meg igazán abszurdum lenne hogy egy bikaerős táp lenne a megoldás; csak ezért venni 20-30k-ért tápot amikor nincs is rá szükségem...

[ Szerkesztve ]

(#11070) Chalez válasza palwolf (#11069) üzenetére


Chalez
őstag

Ahamm...ez azért érdekes. Akkor még az is lehet, hogy áttérek valami másra Asusról...hát sajnálnám, de nekem ez a dolog bosszantó.

(#11071) palwolf válasza Chalez (#11070) üzenetére


palwolf
tag

Összeségében engem is bosszant a dolog azért.. :W Föleg hogy az elözö Asus lapjaimnál (A8N-SLI, P4C-800) az égvilágon semmi gond nem volt.

(#11072) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

De húzzák az időt kedden beadtam gariba az alaplapot és keddre nézik csak meg...
Nem nekik sürgős végül is! :(((

TDI POWER

(#11073) zso73 válasza palwolf (#11069) üzenetére


zso73
veterán

Nekem két modullal is csinálja. A procim 6750. VX 450-es Corsai r tápom van.
Szóval nem tudom. Én a memóriára gondolok. Hétvégén jön a teszt. Sajna a tápom nem ért ide. :W

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11074) Pubszon


Pubszon
veterán

P5K Premiumra dugott már vki 1TB-os WD eSatás külső winyót? :F
Rádugtam egy Asus C90s notira és ott sem ment mint a P5K-n. :W
Van hozzá esata kábel, meg táp is neki...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11075) t.imi


t.imi
addikt

Reggelt mindenkinek.
Haverem vett 1 p5k pro-t és nem lehet rá vistát rakni.Telepités felénél, mikor újraindul, azt írja, hogy nincs hdd a gépben.
Ramok ki/be 1,2 db, sata vinyó 1-2-3.. porton, új bios semmi változás.
Találkozott valaki ilyen gonddal?
Előre is thx!

(#11076) szacsee válasza palwolf (#11069) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem lap tipushiba!
Nálam ugyan Deluxe van, de 2 és 4 modullal is ugyanúgy röffen áramtalanítás nélkül.
Corsair 620-al és a régebbi FSP BS2 500-al is.
A lap maga hibás, másoknál 4 modullal is megy a sima indítás... :K

(#11077) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

P5K-ban ki mennyi feszt szokott adni a nortbridgenek, erősebb rambeállításoknál (1000 CL4, 1200 CL5)? :F Nálam gyakran kékhalál van, meg hibázik a ram, ha 1,55V alatt van a nb fesz, egyébként viszont melexik mint a fene(kapott egy 8cm ventit), de legalább stabil. :B

t.imi:
Winyó típusa? Nálam egy 250-es samu simán megy benne. BIOSban nincs véletlenül beállítva a SATA winyó írásvédettsége? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11078) Csákk válasza lezso6 (#11077) üzenetére


Csákk
senior tag

Igen ,sajnos feszelni kell szegény nb-t...

^^

(#11079) t.imi válasza lezso6 (#11077) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a tippeket, ezt a bios okosságot megnézetem, sajnos én sem tudok többet, de megkérdezem.
Annyi az infó hogy 320gb, de ez elég satnya.

(#11080) mester07


mester07
csendes tag

Sziasztok!!Én voltam olyan okos és vásároltam ASUS P5KC alaplapot!!Azóta nem tudok csatlakozni az internetre!!Az integrált hangkártyán nem jön ki hang!!!A videokártyám majd hogy lefüstölt játék közben!!És persze hol lefagy hol meg kékhalál!!!!Egyenlőre csak ennyi! Az internetre amikor csatlakozni akarok kiírja hogy nincs egy hálozati kábel bedugva!Pedig minden csatlakozó a helyére van dugva!Azt irja ki hogy telefonkönyv bejegyzés nincs bedugva!Hát az meg mi?Olyan mintha kétszer akar csatlakozni és a másodiknál irja ki!!VALAKI SEGITSEN,MERT MÁR MINDEN BAJOM VAN!FELIDEGESIT BALTÁT FOGOK ÉS.......!!! :((( :W

(#11081) Csákk válasza mester07 (#11080) üzenetére


Csákk
senior tag

Hali, első körben tölts le egy friss biost és flasheld pendriveról bios alól.

^^

(#11082) lezso6 válasza mester07 (#11080) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mik vannak a lapban? Annyi infóval hogy P5KC, legfeljebb csak találgatni lehet, hogy mi a probléma oka. :)[B]

Csákk:[/B]
"Igen ,sajnos feszelni kell szegény nb-t..."
Ez elég szomorú, bezzeg nagyobb fsb-hez nem kell emelni. De így legalább tudom, hogy nem csak nálam van ez így. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11083) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Helo, van egy kis problémám.
A lényeg, van egy asus p5k lapom, benne egy c2d e6550 amit most húztam fel 2,8 ghz-re , csak az a baj, hogy gyenge kingmax mars ramjaim vannak, és sehol se találom a viszosztás opciót:S
Nemtudtok segÍteni, hogy esetleg hol találhatom? :U

(#11084) Rusher válasza lezso6 (#11077) üzenetére


Rusher
őstag

Sok az 1.55v sztem....látom jó ramjaid vannak sztem ha a perf.level-t feljebb veszed egy kicsit elég lesz 1.25v-is...nekem amikor p5k-m volt még 4x1gb 1125Mhz-en perf.level 6-on 1.25v-al elment...persze ha szinkronban 1000Mhz-en 500FSB-vel hajtod akkor kell az 1.55v ;)

ZooLee19.. Visszaosztani nem lehet a ramokat a legkisebb arány az 1:1....a DRAM Frequency opciónál ha nyomsz egy entert akkor ott látod a lehetőségeket/arányokat...a legkisebbet állítsd be... ;)

(#11085) b.ricsi


b.ricsi
csendes tag

szasztok!
kicsit régen írtam már ide, elhanyagoltam a topicot...
de most lenne kérdésem, bár tudom ha visszaolvasok biztosan megtalálnám ami kell...
na szal melyik az stabil, jó bios sima p5k-ra, amivel menne szerintetek csxo-cec-1066 2gb kit ram? Most 04** van rajta, amíg kingmaxom volt nem volt gáz, lehetett húzogatni is rendesen, de ezekkel az újakkal csak a fekete slotokban hajlandó indulni, és a legkisebb tuningra elszáll az egész (értsd bármilyen tuning)
ty

http://b_ricsi.extra.hu

(#11086) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Sziasztok

Egy Asus P5K Premium/WiFi-AP s775 alaplapot szeretnék venni és szeretnék megkérdezni róla pár infót.
Valaki megtudná nekem mondani, hogy ehhez alaplaphoz jók-e a Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500) memóriák?
És hogy ebbe az alaplapba, ha belerakok egy pic-e2.0 ás Nvidia vga kártyát akkor az normálisan fog üzemelni benne?
Ez a lap Crossfire X támogatású vagy lehet bele tenni két Nvidia kártyát SLI-be?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#11087) Csákk válasza Jeep1 (#11086) üzenetére


Csákk
senior tag

Sli-t biztos nem viszi,bár valahol volt hogy egy srác írt hozzá drivert ,

nekem pro lapom van és 4850es karit viszi,pedig pci exp. 2.0-ás,

kingmaxok meg menni szoktak ,bár nem a lap specialitásai közé tartozik ezek kezelése.

Nekem is van kérdésem: valaki észlelt hibát p5k pro és corsair vx 450 vegyítésében? :R

^^

(#11088) lezso6 válasza Rusher (#11084) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a gond, hogy nehéz ezt így belőni stabilra, mintha nem szeretné a lap ezeket a jó "kis" ramokat, mert pl 1200-on (CL5, auto transaction booster) el se indul 2.36V-tal, amikor az 1000-et (CL4) 2.16-on viszi... :U :(

De persze kéne egy proci is, ami kihasználja. :DD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11089) mester07


mester07
csendes tag

Alaplap: P5KC
Proci:Intel Core duo2 8400 3GHZ
Memoria: Kingmax 800/1024 2db
Videókártya:Ati HD3650 512mb
Táp:450W
250GB winyó
Nagyából ennyi!!!Még annyit,hogy a vinyó és a két dvd író ATA-s!!!Az alaplapom meg sata-s!! :O :O

[ Szerkesztve ]

(#11090) Csákk válasza mester07 (#11089) üzenetére


Csákk
senior tag

Biost fissítetted már? :U

[ Szerkesztve ]

^^

(#11091) lezso6 válasza mester07 (#11089) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ramok melyik foglalatban vannak? :F Próbáld meg átteni őket másik színűbe. Illetve ha úgy se jó, akkor nézd meg hogy egy rammal, különböző slotokba hogy megy. Hátha lesz valami, a P5KC ramkezeléséről nem sok jót hallottam. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11092) gYaLo


gYaLo
őstag

Hellosztok!
Olyan problémám lenne,hogy vettem egy Asus P5K Premium WIFI/AP lapot...
Ha midnent alaponhagyok,cod2 ben dx9 ben megvan a stabil 250 fps...
Viszont ha húzom a lapot,akkor 80-nál nem lesz több az fps...
Ez miért van? Valaki segítsen,léccives!
Üdv: Norbi

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11093) Chalez válasza gYaLo (#11092) üzenetére


Chalez
őstag

Pfff... PCI Express x1 bug lehet...? :F

(#11094) gYaLo válasza Chalez (#11093) üzenetére


gYaLo
őstag

Nem tudom,de nagyon idegesítő!
Mit tudnék csinálni a bug ellen ? :F

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11095) b.ricsi válasza Jeep1 (#11086) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

sima p5k vitte nekem a kingmaxot 1066-5-5-5-15-ön, 2,0 V.

közben én is várok választ valakitől, melyik a stabil bios p5k-hoz :))

http://b_ricsi.extra.hu

(#11096) Kelvin válasza b.ricsi (#11095) üzenetére


Kelvin
őstag

Nyugodtan tedd fel a legújabbat (1006)! A p5k-hoz szinte mindegyik bios jó volt, egyikkel se volt semmi problémám. Az utsó kettő közül kötelező v. mivel nagyon jó lett a memória kezelésük.

gYaLo Ilyet akkor csinált nálam (régebben) mikor nem volt jó vagy kevés volt a táp.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11097) gYaLo válasza Kelvin (#11096) üzenetére


gYaLo
őstag

700W-as táp kevés lenne ?
a 2900XT-mnek elég volt :F

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11098) Kelvin válasza gYaLo (#11097) üzenetére


Kelvin
őstag

Semmiképpen nem kevés! Egy márkás 450w-os is elég lenne oda.Lehet a tápnak van baja, nem ismerem ezt a márkát és a szervertápokat se annyira.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11099) gYaLo


gYaLo
őstag

Valaki más ötlet ? :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11100) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

Nem tudjátok miért akad az egész gép kb 1-2 percenként?
A hang a videó eggyaránt akad pillanatnyi időre. :W
Drivereket ujraraktam de semmi változás. :F
Ha vki tud, kérem segítsen. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.