Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) zso73 válasza anonymus89 (#12850) üzenetére


zso73
veterán

Akkor ez más.....Ezért nem tunigolok, csak próbára. :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12852) Tanker21 válasza shteer (#12847) üzenetére


Tanker21
tag

Windows XP Prof van rajta, asszem SP3 -as de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#12853) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Srácok melyik a legjobb bios p5k premiumra 45nm-es procikhoz?

(#12854) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok, én most tettem szert egy P5K-EPU lapra.

Vannak valakinek tuningos tapasztalatai 2 magos 45nm-es prockóval?
Gondolom első lépésként le kellene cserélnem a BIOS-t mondjuk egy utolsó előtti verzióra. Az SE-nél ezt csináltam, bár sok változást nem hozott.

Mennyire bírják ezek a lapok a 400 körüli FSB-ét?

Ja, és ez az első olyan lapom, amin lehet állítani NB, SB voltage, pluszban nem csak a CPU voltage-ét, hanem még valami CPU-val kapcsolatos feszültséget is lehet állítani. Van FSB voltage is, ez sem tudom igazából mikor jöhet jól. Túl sok új extra funkció van a bios-ban az SE-hez képest, ami meglepett.
Olvasgatom a topic-ot, de egyenlőre süket vagyok hozzá.

Várom a tapasztalatokat. Előre is köszi.
A legnagyobb királyság, hogy a lap logo-ja animált, szvsz leestem a székről. :DDD

(#12855) shteer válasza tzsolesz (#12854) üzenetére


shteer
titán

elvileg csak raidhiányban különbözik a lapomtól

jól bírják a magas fsb-t :K

..szerintem jónak tűnik

(#12856) diegho válasza tzsolesz (#12854) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem E8500 van benne mióta megvettem. 8*500-at simán vitte, de már abszolút nem emlékszem milyen értékekkel, viszont a topicban tuti leírtam miket állítottam, rögtön utánanézek.

Bios 0604-es nálam, tökéletesen jól működik.

na 500-as FSB-hez ez kellett:
PLL auto
FSB 1.22
NB 1.29

ha jól emlékszem 515-ig volt stabil és 535ön még bootolt, a tesztelgetés óta 9*400-on használom.

[ Szerkesztve ]

(#12857) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen mindkettőtöknek.

shteer: Akkor biztosan jól fog menni, mert a pro-król csak jókat hallotam. :)

giegho: Azt nagyon megköszönném. :R

(#12858) Pubszon válasza Brumi˘ (#12853) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt nem tudom, hogy 45nm-eshez melyik a jó, da 65-öshöz a 0802-es nagyon bevált.
Sztem annál is jó lenne. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12859) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!

Most vagyok vásárlás előtt,és 2lap maradt,ami tetszik,de sajnos nem nagyon tudok dönteni.Árban ugyanazok.Az egyik p35-ds3 a másik asus p5k.Tuning lesz,de valszeg csak annyi,amit alaphűtővel bír.A proc e7300 lesz,ram 2*2 geil black dragon 800mhz,és egy sapph hd4830.Tudom,h ez az asus topic,és valszeg azért vettetek asust,mert ezt jobbnak találtátok,de érdekelne miért..
Előre is köszi!

(#12860) diegho válasza tomazin (#12859) üzenetére


diegho
nagyúr

A sima P5K véleményem szerint nem tartozik az ajánlható lapok közé, ha csak ez a kettő maradt akkor gigabyte-ot vedd.

(#12861) tzsolesz válasza diegho (#12856) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi.

Eredetileg is a 0604-es bios-van fent úgy hogy ez eddig rendben.

Viszont amit írtál értékeket, azon nekem eddig nem sokat segítettek.

4Ghz a cél egy E5200-al, fesz emeléssel, ez persze csak a tesztek erejéig. Játék, 3DMark.

Eddigi beállításaim. Itt a cél 3.5-3.6 ghz volt.
1.

PLL auto
FSB 1.22
NB 1.29

9x400
cpu voltage 1.35V

nem indul a gép :N

2.

PLL auto
FSB 1.22
NB 1.29

10x350
cpu voltage 1.35V

nem indul a gép :N

3. (kicsit több fesszel)

PLL auto
FSB 1.24
NB 1.31

10x350
cpu voltage 1.365V

nem indul a gép :N

Valaminek még lehet adni kéne, vagy letiltani, vagy engedélyezni, de passz.

Utolsó próbálkozásom

PLL auto
FSB 1.22
NB 1.29

12x300
cpu voltage 1.35V

Gép, és windows is elindul, de hogy stabil-e azt nem tudom. Úgy látszik pont a magas FSB-ét nem szereti. Ez érdekes. Adjak még több feszt a FSB voltage-nál? Vagy a CPU PLL-t én ne hagyjam auto-n? Ez végül is azt sem tudom mit határoz. :DDD

(#12862) tomazin válasza diegho (#12860) üzenetére


tomazin
veterán

Rendben köszi..eddig asus-os voltam,de most 20knál meg kellett húznom a határt,emiatt a dilemma.

(#12863) Brumi˘ válasza Pubszon (#12858) üzenetére


Brumi˘
addikt

Quadhoz én is azt használtam, de 45nm-en nem az igazi. Feltettem most a 1002-t, de ezzel sincs sok változás. Megnézem majd még a 900x-et aztán ha az se jó akkor megyek szépen visszafele.

(#12864) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah, nézegttem kicsit.

CPU ratio-t levettem 6-osra, cpu voltage föltoltam 1.38V-ra, a gyári 1.2 helyett. :Y

FSB-ét fölnyomtam 350-re, NB voltage 1.32(vagy mennyi), FSB voltage is 1.3V fölé.

Gép nem indul.
340 ---> gép nem indul
330-on meg sem néztem mérgemben.
Mit állítsak még?
Az 500-as FSB meg hasonlóról igazán már nem álmodok inkább. A 350 is elég lenne már nekem. Csak hát ilyen feszekkel ezt még az SE is bírta volna sztem. :Y

A proci egyébként bármekkora feszt is adok neki (a szorzó 12.5-en) megáll 3.5Ghz-en, és még ez sem stabil. :(

Ötletek? Vannak még ott beállítási lehetőségek CPU PLL, SB voltage, FSB strap to north bridge, stb...
Min állíthatnék még? Ha egyáltalán érdemes még valamit. :B

(#12865) PIAAxSky válasza Brumi˘ (#12863) üzenetére


PIAAxSky
csendes tag

Hi Brumi!

Jól értem, hogy a P5k Premium lapodhoz 1002-es bios-t tettél fel? vagy félreértettem valamit?

Ha tényleg 1002 a bios száma akkor kérnék hozzá egy linket, mert az ASUS oldalán 1001 az ucso bios

(#12866) Brumi˘ válasza PIAAxSky (#12865) üzenetére


Brumi˘
addikt

1001 az a 1002. Rosszul emlékeztem. :B De megvan a megoldás a vista alatti 45nm-es tuningra: ki kell kapcsolni a wifi-t és akkor nem száll el kékhalállal a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#12867) Zsubi válasza tzsolesz (#12864) üzenetére


Zsubi
őstag

Ha küldesz egy képet a bios-ról v. leírod milyen beállítási lehetőségek találhatók benne akkor megpróbálok segíteni ;)

(#12868) tzsolesz válasza Zsubi (#12867) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

OKÉS. :R

Holnap leírom az összes beállítást, amit használok. :K

(#12869) Jani41


Jani41
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok a fórumozásban, ezért bocs, ha valamit nem jól csinálok!
P5KC alaplapom van és a JMicron drivert nem tudom telepíteni. Csak flopi-ról hajlandó
telepíteni, de nekem nincs flopi meghajtóm. Ez okozhatja-e, hogy indításkor az alaplapi kép után kiírja, hogy nem találja ezt a drivert és utána bejön ugyan a Windows indítási képe, de halvány marad és nem kezdi el a betöltést. Néhány perc után a Windows kép kiélesedik és tökéletesen feláll a Windows. Nem mindíg csinálja, de elég gyakran. Ha a fenti driver a ludas legyen szives valaki elmagyarázni, hogy hogyan tudnám a telepítést megoldani. / Lehetőleg olyan nyelven, hogy Én is megértsem! /

Előre is köszönöm!!!

(#12870) AtHoS válasza Jani41 (#12869) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Innen kiválasztod a megfelelőt.

Értelemszerűen eSATA jelzésű kell a SATA-hoz, míg a másik a Pata-hoz.
bár erre nem esküdnék meg, hogy csak ahhoz jók

Nem írtad, hogy a Sata vagy a Pata résszel van problémád.

Egyszerűen kicsomizod a letöltött zip fájlt, majd elindítod a setup.exe-t
Ha végzett, akkor újraindítod a wint

Pár dolgot azért javítgattak már a meghajtókkal

A "floppyról hajlandó" dolgot meg részleteznéd, mert win telepítő kivételével ilyenről még nem hallottam :U

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12871) Jani41 válasza AtHoS (#12870) üzenetére


Jani41
csendes tag

Helló Athos!
Köszi a segítséget, először a floppys dolog: az alaplapi telepítőn ha a JMicron-os RAID driverhez érek rögtön bead egy ikont az A-meghajtóval s kér egy floppylemezt amire ki akarja írni a drivert.
A SATA dologról pedig annyit, hogy minden SATA-ra van bedugva, a BIOS-ban elvileg arra is van állítva. Viszont az Advanced SystemCare PRO. 3.1.1 rendszerinformációban a winyó
csatlakozását IDE-nek írja. Ezért is gondoltam, hogy a driverrel van baj.

(#12872) AtHoS válasza Jani41 (#12871) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az alaplapi lemeznél valószinű, hogy Floppy telepítőlemezt szeretne létrehozni win telepítéséhez és nem onnan óhajtana telepíteni.

Akkor csak simán a letöltött zip fájlt csomizd ki, majd indítsd a setup.exe-vel. Én hagytam pihenni a driver CD-t a lap dobozában. Neten jóval frissebb meghajtókat találni, amikben nem kevés javítást eszközöltek már, tehát jobb elfelejteni a laphoz kapott lemezt. Persze végszükségben az is jól jöhet, ha nincs más megoldás így nem kell kidobni :B

Én az eSata jelzésűt telepítettem és működik rendesen, igaz csak egy ODD van jelenleg Jmicron-os csatira kötve (na meg P5K Premium a lapom és nem P5KC, de ez asszem vajmi lényegtelen a meghajtó telepítés módjában)

A win eszközkezelőjében meg tudod nézni milyen vezérlőn található a Winyó szoftveres szemontból is (Native IDE, Sata->AHCI)

read-only mode on the forum

(#12873) Jani41 válasza AtHoS (#12872) üzenetére


Jani41
csendes tag

Feltelepítettem amit írtál. Megnéztem az eszközkezelőbe és ott is IDE-t ír. Holl kell ezt SATA-ra állítani. Az alaplapi telepítőn van egy szofter: JMB36X Raid Configuer , ezt feltettem a gépre, de nem látja ezt a drivert amit feltettem, pedig a telepítések-törlések mutatja, hogy felment.

(#12874) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Van ingyen egy zsir uj P5K sima lapom HTPC akarok belole epiteni, milyen betegsegei vannak ennek a lapnak?

(#12875) Bib válasza AtHoS (#12870) üzenetére


Bib
őstag

Az eSata jelzésű nem az Esata-hoz kell?

Egyébként Jani41 a 4 sata csati ,az nem a jmicron vezérlője hanem az Ich9 s az Udma5 nek fogja max felismerni.

(#12876) shteer válasza AtHoS (#12872) üzenetére


shteer
titán

ne keverd a 2 lapot, különböznek ilyen téren

Bib mondja jól, vmi más lesz a problem, nem a raid amit amúgy sem használ

Jani41: kapcsold kia raid vezérlőt a BIOS-ban ha nem használsz IDE-s eszközt

ez néha nálam is előfordul, én eddig a tuningra fogtam.. :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12877) AtHoS válasza Jani41 (#12873) üzenetére


AtHoS
nagyúr

BIOS-ban lehet a SATA üzemmódot beállítani.

BIOS -> Main menü -> Sata configuration ->
- Sata configuration: compatible vagy enchanced. Sata üzemmódhoz enchanced-re kell állítani
- Configure Sata as : IDE vagy AHCI. Sata üzemmódhoz AHCI-re kell állítani

AHCI üzemmódban egy alap XP telepítőnek floppy lemezen kell beadni a megfelelő meghajtót, amit az előzőekben emlegetett módon tudnád létrehozni. Van más módja is a meghajtó "winbe helyezésének", de egy dologra figyelj.
Ha átállítod az üzemmódot, akkor valszeg kékhalállal hálálja meg ezt a win míg vissza nem állítod az eredeti módba. Ergo telepíteni már eleve így érdemes a wint.

Természetesen van megoldás újratelepítés nélkül is átállítani, de mint shteer is íta nem ettől van a kérdéses problémád, így fölösleges lenne ezzel barkácsolnod.

A lényeg, hogy jelenleg a Sata-t IDE felületként kezeli ezért is látod IDE eszközként.

Bib
Mivel ez az Intel chipset nem tartalmaz IDE vezérlőt, így a lapgyártók kénytelenek külső vezérlőt használni. Nos nekem a Jmicron FTP oldalán nevében is megkülönböztetett meghajtókról az ötlik fel, hogy amelyik nem tartalmazza az "eSATA" szócskát az az IDE részhez lenne, míg az "eSATA"-s az esetleg integrált SATA vezérlőhöz kell. Asus-ék xExternal SATA és xSATA (SATA On-the-Go) jelölést használják a Jmicronos Sata csatolókhoz.

Most megnéztem az eszközkezelőt és az IDE felülethez Microsoft-os meghajtó van használatban. Gondolom azért, mivel nem is telepítettem az "eSATA" nélküli csomagot.

shteer
Nem keverem a két lapot ;) A Jmicronos vezérlő telepítése mindenesetre szerintem teljesen megegyezik mindkét lap esetében. Ráadásul egy szót nem ejtettem RAID problémáról :K
Mindössze ennyire reagáltam csak "JMicron drivert nem tudom telepíteni". Azthiszem ehhez minden segítséget megadtam. Ráadásul jószándék vezérelt. Az már más kérdés, hogy lehet egyáltalán nem is használja a Jmicronos csatikat

read-only mode on the forum

(#12878) AtHoS


AtHoS
nagyúr

P5K lapokhoz nem létezik valami olyasmi progi amivel az FSB-t lehet win alól módosítani?
Ha még a tunighoz szükséges feszeket is tudná variálni az lenne az igazi :B

Nem bízom benne, hogy van, de hátha.

read-only mode on the forum

(#12879) shteer válasza AtHoS (#12877) üzenetére


shteer
titán

Ráadásul egy szót nem ejtettem RAID problémáról

Tehát a problémára a helyes válasz a "ne telepítsd a raid drivert mert nem kell semmire sem :)"
engem sem bántó szándék vezérelt ;)

amúgy most már a boot közbeni ide-detektálásra gyanakszom nem a tuningra :)

+ win alóli fsb-állításhoz a setfsb megfelelő verziója működhet

..szerintem jónak tűnik

(#12880) Bib válasza AtHoS (#12877) üzenetére


Bib
őstag

Igen,ez korrekt amit leírtál.Csak P5KC -ről volt szó,ott AHCI kizárólag jmicron vezérlővel van Tehát ez - Sata configuration: compatible vagy enchanced. Sata üzemmódhoz enchanced-re kell állítani- ez még van-
- Configure Sata as : IDE vagy AHCI. Sata üzemmódhoz AHCI-re kell állítani ez sajna ICH9-nél nincs,csak a jmicronnál
Én egyébként próbáltam wint telepíteni jmicron ahci-ban ,sokat teszteltem is és csak egy régebbi jmicron driverrel működött elég gyorsan a winyó burst read 220Mb/s.Itt a drivernél akkor még nem is volt e-betűs.
Az új driverekkel mindig 170Mb/s.Viszont az ICH9-re UDma5 nek felismerve mindig 200Mb/s.
Méréseket everestben készítettem.
Athos szerintem egyről beszélünk,de lehet neked ICH9R-ed van esetleg,egy P5k-n

[ Szerkesztve ]

(#12881) butcher eu


butcher eu
senior tag

Sziasztok

Vettem egy venti szabályzót, és most a cpu fan-ra nincs kötve semmi, és indításkor mindíg jelzi, hogy CPU FAN error, és sípol. nyomok egy F1-et, és tovább megy. Ezt valahol Bios-ban ki tudom kapcsdolni?

(#12882) Arpusz27


Arpusz27
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy Asus P5K-E wifi alaplapom és olyan probléma jelentkezik, hogy állandóan szétkapcsol az internet, de nem csak a kapcsolat, hanem a vezetéknélküli hálózat is eltűnik és akkor pár másodperc, perc mulva meg visszajön. Valamikor 1óráig is jó az internet, de van, hogy percenként eltűnik.
Mi lehet a gond? Az alaplap vagy az antenna mehetett tönkre? Vagy valakinek volt hasonló problémája?
Köszi

(#12883) Lindemann


Lindemann
tag

régen volt egy ilyen problémám [link] , de azóta se nagyon sikerült megoldanom. Próbálkoztam elég sokmindennel, lehúztam minden nélkülözhetőt a lapról, úgy se ment, azt meg nem hiszem, hogy a winyo lenne a rossz :S valakinek vmi további ötlet?
köszi

(#12884) AtHoS válasza Bib (#12880) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Giga P35-DS3 lapnál találkoztam eme információval (ICH9 ez is):

"To enable hot plug capability for the SATA connectors controlled by the ICH9 South Bridge, you must install Windows Vista (on ICH9, hot plug is supported in Windows Vista only) and configure the SATA connectors for AHCI mode. (Refer to manual Chapter 2, "BIOS Setup," "Integrated Peripherals," for details on enabling AHCI.)"

Utánanézve a VISTA-ban van valami Hot-Plug-hoz hasonló dolog, ami csak AHCI módra állított SATA vezérlővel működik. Az R végződésű déli hidak tudom hardveresen tudják a HotPlug-ot

Hogy Asusnál van-e lehetőség AHCI-ra állítani sima ICH9-nél azt sajnos nem tudom.

Burst Speed-hez nem tudok hozzászólni, mivel nem teszteltem egyszer sem

Igen, nálam P5K Premiumban ICH9R van.

shteer
Ezt a setfsb progit meglesem majd, ha időm úgy engedi

read-only mode on the forum

(#12885) gyurczy válasza AtHoS (#12884) üzenetére


gyurczy
őstag

A SATA vezérlő eleve csak natív módban (AHCI) tudja a hot swap-et!

szerk: Látom a lényeget már lejjebb leírták.

[ Szerkesztve ]

(#12886) Zoleee93


Zoleee93
csendes tag

ASUS P5K/EPU-nak nem tudja valaki hogy mennyi az északi híd alap feszültsége???

ASUS P5K/EPU ; Intel Core 2 Quad Q6600 @2406mhz (REKORD:3,87Ghz /léghűtés/ 3d mark 06 STABIL) ; Galaxy GF 9600 GT OC 512MB ; FSP Bluestorm2 500W ; 2GB Ram ; Thermaltake Big Typhoon VX120 ; AeroCool AeroEngine2 (fekete)

(#12887) zso73 válasza tzsolesz (#12861) üzenetére


zso73
veterán

Nekem az 5200-asom kipurcan 250 MHz-es FSB-nél. :K
Hiába a fesz, és minden ima. A ram birná, mert 1333-as. (EP45T-ben.)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12888) AtHoS válasza gyurczy (#12885) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"A SATA vezérlő eleve csak natív módban (AHCI) tudja a hot swap-et"

Gondolod, hogy ezt nem tudtam?

A lényeg fölött átsiklottál:
"on ICH9, hot plug is supported in Windows Vista only"

Na ez a rész az érdekes, főleg ugye a "Vista only"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12889) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok Urak!

Egy kis segítségre lenne szükségem: ASUS P5K-C az alaplap. RADI 0-t szeretnék építeni, és nincs floppy-m. Ugyebár erről lehetne az XP telepítésekor a RAID drivert odaadni neki. Nem lehet CD/DVD, vagy USB megoldást hekkelni valahogy hozzá? Mert az ismerőseim se használnak már rég floppyt... :(
Előre is köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12890) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!
Van egy ASUS P5K-SE lapom, és BIOS frissítés után új beállításokat kaptam.
Egyet nem tudok.
A CPU GTL Voltage reference az mit állít.
Azt írja, hogy a tuninggal van összefüggésben.
Tudtok valamit erről?
Köszi.

(#12891) Draken


Draken
őstag

sziasztok

p5kc alaplapom van, nem akarta megenni az ocz titanium ramokat, másnak ocz-t megeszi?

(#12892) Játékos válasza Draken (#12891) üzenetére


Játékos
addikt

Nem igazán kamálja sztem az OCZ-t, mert nekem 1150-es OCZ van benne, és 860 körül kifingik! Tök mindegy, mennyi feszt adok neki. A másik gépben ugyanez a ram vígan rohangászik 1200-n... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12893) Játékos


Játékos
addikt

Figyi!
Ha egy pendrive csatlakoztatva van, akkor megjelenik a BIOS-ban egy opció az "Advance" fülön:

USB Mass Storage Device Config
ebben van 2 opció még:
USB Mass Storage Reset Delay
illetve Emulation Type:
Auto
Floppy
Forced FDD
Hard Disk
CD ROM.

Ez, ha jól értem, akkor egy pendrive-ot lehet a géppel floppy-ként láttatni. Tudtok erről valamit?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12894) alanwake válasza Játékos (#12892) üzenetére


alanwake
tag

tutira az alaplapod a bűnös,az én p5k-m is csak 1066-os ramokkal van kibékülve,húzni nem is tudom mert akkor meg se mukkan,de ennyi baj legyen,nekem most 844-en megy és ez elég is,egy p5q-ban más lenne a helyzet mert az támogatja az 1200-asokst is.

[ Szerkesztve ]

(#12895) Játékos válasza alanwake (#12894) üzenetére


Játékos
addikt

Namost ezzel a megállapításoddal nem értek egyet! Az előző memcsi 800-as Geil volt benne, 960-on hibátlanul ment! Ez a lap egyszerűen nem szereti az OCZ-t. A P5K-C általában elég nyomorult ebben az ügyben, már olvastam róla. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12896) zso73 válasza Játékos (#12889) üzenetére


zso73
veterán

Az USB-t nem próbáltad a bioszban átállítani FDD szimulálásra? Szerintem lehet.(Úgy emlékszem.)

Esetleg DDR 2 fronton nem jó az OCZ, és a P5KC. Nekem DDR 3 rendszerrel nagyon jó!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12897) jaja1981


jaja1981
addikt

Erre valaki? :F

[link]

(#12898) Draken


Draken
őstag

Most 2*1 ddr2 mushkin van a p5kc-ben, 2*2-re szeretnék váltani, próbáltam a ocz titaniumot az ugye nem volt jó, lehet most megpróbálok egy geilt vagy corsairt, hátha azokat szereti..

(#12899) Játékos válasza Draken (#12898) üzenetére


Játékos
addikt

A Mushkin mit ment a lapban? :U

zso73
nem tudom, lehet, hogy a DDR3 jobban tetszik neki. Egyébként milyen a mem, amit használsz? És hogy megy? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12900) zso73 válasza Játékos (#12899) üzenetére


zso73
veterán

OCZ 1600 EB2G Platinium. Nagyon jó kis ram. Asus optimalizált, úgyhogy nagyon jól megy.1,5V-on viszi az 1600MHz-t. Csak az FSB-t, és a RAM frekit kell átállítani,ahhoz, hogy menjen a dolog. :C Príma kis ram. A vége 1660MHz. Alapon is elég gyors.
Everest teszt szerint 8400 MB/s-el olvas, ami szerintem elég jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.