Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Ryu77 válasza @tis (#11900) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Nekem 1.4V NB fesz elég a 400-as fsb és 1066 memória sebességhez.
Tapizással azért figyeld a chipset hőmérsékletét mert előfordulhat, hogy túlmelegszik és attól fagy.
A memóriát meg teszteld le, hogy mennyi feszültség kell neki mert nem fogja kérni igazából a 2.2V-ot és hosszútávon nem is egészséges neki az ilyen magas fesz.
Lapom a sima P5K de nem hiszem, hogy sok különbség lenne a Te P5KC-hez képest.

(#11902) @tis válasza Ryu77 (#11901) üzenetére


@tis
csendes tag

Thx.
Holnap kipróbálom!

(#11903) zso73 válasza @tis (#11896) üzenetére


zso73
veterán

400-as FSB, és 8-as szorzó a legjobb neked. A Ram 960-on fog menni, de sokkal gyorsabb lesz, mintha 1066-on menne. Egyébként a 0804-es biosz a jó neked. Esetleg kísérletezhetsz a 1203-al..........
A Kingmax 2,1V-on megy 1066-on. Minden autó, csak a ram speed 1066. CPU, és az alaatta (felette) lévő throttle disabled.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11904) Ryu77 válasza zso73 (#11903) üzenetére


Ryu77
aktív tag

De látod, hogy auto fesszel nem ment neki.
400 fsb mellé beállíthat 800, 960, 1000, 1066 1200 frekiket is.
960-on sztem csak akkor lesz gyorsabb ha azt 4-4-4-12-n használja.
De sztem is felesleges az 1066.

(#11905) zso73 válasza Ryu77 (#11904) üzenetére


zso73
veterán

"A Kingmax 2,1V-on megy 1066-on. Minden autó, csak a ram speed 1066. CPU, és az alaatta (felette) lévő throttle disabled."
Csak azért, hogy mégegyszer el tudd olvasni a lényeget!! :K
De azért ki is írom:
RAM fesz 2,1V
Minden autó
RAM frekcencia 1066 MHz.

A 400X8-nál meg mivel az FSB 400MHz nem 333MHz, így a rammal való kommunikáció sebessége megnő. Konkrétan 73xx helyett 8400MB/s-el fog olvasni a ramból. Saját tesztek igazolják, így nem tudsz meggyőzni! :(
Ezt alap 1,8V-on viszi a ram, így nem melegszik.2,1V-on elég forróak a modulok.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11906) Ryu77 válasza zso73 (#11905) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Már látom, én keveredtem bele. :B
Bár azért arra ránéznék, hogy mennyi feszt ad a lap "auto" álláson 400-as fsb-nél a procinak. Biztos ami biztos.

(#11907) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok Urak!

Visszaolvasgattam, de konkrét megoldást nem leltem. :( A probléma a következő: P5KC alaplap+OCZ 1150-es memcsi. Egyszerűen nem képes őket hajtani az alaplap dualban, csak vagy 900MHz-ig, :Y onnan hibázgat, esetleg el se indul. :O Azt kifigyeltem, hogy az alaplap memória moduljainak a "másik fele" nem megy rendesen, mert ha mindkét ramot az elsőbe teszem, akkor mennek szépen, csak ugye a "Single chanel" az nem sok. :(
A gyerekek kis P5B-je viszi őket dualban szépen... :F Proci E4300, de nem ő a hibás a dologban.
Remélem, hogy tud segíteni valaki! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11908) shteer válasza Játékos (#11907) üzenetére


shteer
titán

memória moduljainak a "másik fele"

tehát helyesen: memória slotjainak a "másik fele" :DDD

én bios-cserével indítanék, gondolom már próbáltad az időzítéseket variálni

..szerintem jónak tűnik

(#11909) Játékos válasza shteer (#11908) üzenetére


Játékos
addikt

Na figyejjééé! Nebeszólni! :DDD Most megyek melózni, aztán BIOS flash...
Köszi egyébként!!! :K :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11910) shteer válasza Játékos (#11909) üzenetére


shteer
titán

:P
mivel én nem vok oly mértékben mazohista típus mint kegyed, ezért nem ismerem a P5KC lelkivilágát (mert nem vettem meg), de biztosan van 1 vagy 2 dícsért bios amit fellelhetsz a topikban :)

..szerintem jónak tűnik

(#11911) Ryu77 válasza Játékos (#11907) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Hát én neked is csak a NB fesz emelését tudom javasolni...
Egy próbát megér.

(#11912) Brumi˘ válasza Játékos (#11907) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én is ugyanígy szívtam p5kc-vel, csak én ballistixeket tettem bele. Istenért se akart 9xxmhz főlé menni stabilan, pedig a memók 1200@2,1V-t tudtak. A megoldás lap csere lett. (sima p5k-ra cseréltem)

(#11913) shteer válasza Brumi˘ (#11912) üzenetére


shteer
titán

ne ijesztgesd ;] tuti bele van zúgva :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#11914) FrankBlack


FrankBlack
csendes tag

Üdv mindenkinek

Segítséget szeretnék kérni. Van egy P5k alaplapom.Nagyon melegszik. Gyárilag a kritikus érték 45 C fok. Nekem alapjáraton 50 C, és terhelés alatt felmegy 55 C-re is. A ház szellőzése jó. Huzatos. Elől-hátul 12cm venti, de ami érdekes, hogy ha leveszem az oldallapot akkor sem változik az érték. Segítsetek légyszi mit csináljak vele?

Előre is köszi.

(#11915) shteer válasza FrankBlack (#11914) üzenetére


shteer
titán

mert már most írom le 20-adszor hogy az mb hőmérséklet értéke nem az északihíd hőjét mutatja - a szenzor vhol a ramslotok mellett van

nem kell aggódnod, nekem a vízhűtéssel is volt 58 fok ez az érték, holott a nb-en elég jó víuhűtőblokk csücsül

..szerintem jónak tűnik

(#11916) FrankBlack válasza shteer (#11915) üzenetére


FrankBlack
csendes tag

Köszi !

(#11917) Játékos válasza Brumi˘ (#11912) üzenetére


Játékos
addikt

P5K csúny színű. Igaza van Shteer-nek! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11918) shteer válasza Játékos (#11917) üzenetére


shteer
titán

de a C az meg c..... ;] a PRO meg professional :D

..szerintem jónak tűnik

(#11919) Játékos válasza shteer (#11918) üzenetére


Játékos
addikt

1203-as BIOS... :( 960, amit ki tudok csikarni dualban... :W De legalább szépek a ramok! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11920) Brumi˘ válasza Játékos (#11917) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tudom hogy csúnya, de cserébe jó, illetve volt amíg 4 magra nem váltottam. Úgyh lecseréltem egy sokkal szebb premiumra. :)

(#11921) shteer válasza Játékos (#11919) üzenetére


shteer
titán

majd ha lesz új bios, kapsz még 60MHz-et :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#11922) Játékos válasza shteer (#11921) üzenetére


Játékos
addikt

Beszarás! A P5B-ben meg megy rendesen. Ugye nem befolyásolhatja a dolgot, hogy az 2180, ez meg 4300-as procival megy?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11923) shteer válasza Játékos (#11922) üzenetére


shteer
titán

szvsz ott a C a hibás tényező :) ha lenne P5BC, abban sem menne :))

..szerintem jónak tűnik

(#11924) zso73 válasza Játékos (#11907) üzenetére


zso73
veterán

0804-es,vagy 0903-as bioszt bele!!
Ha azzal nem megy, akkor próbálkozhatsz még a 1203-assal is. Nekem az OCZ ezzel a biosszal megy jól. Jobban belegondolva kezdj ezzel!!

Shteer : Igazad lehet - a C az oka mindennek . :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11925) Silent77 válasza Silent77 (#11886) üzenetére


Silent77
veterán

Erre vki? [link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#11926) Játékos válasza zso73 (#11924) üzenetére


Játékos
addikt

1203-assal "megy" most. Megnézem majd ezt a kettőt, amit ajánlottál.
Köszi! :R

Tényleg! Elképzelhető az, hogy túlfeszeltem? Néztem a honlapján, és a standard fesz 1,8V, 2,1-2,3-ig írja, ha EPP-os lapban megy 1150-et... :B Én meg simán megnéztem 2,3V-on. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11927) Játékos válasza Silent77 (#11925) üzenetére


Játékos
addikt

SZERINTEM nem lehet! :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11928) marcipunk


marcipunk
tag

sziasztok!

van egy új lapom, p5k-e/wifi és a egy drivert reklamál az XP, még pedig a Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio -t.
tudom, hogy softpedia-ról le lehet tölteni, de vmi gáz lehet a mirrorral, mivel egy idő után megakad a letöltés, és b@szhatom...

nincs meg esetleg vkinek, aki át tudja küldeni a marcipunk@gmail.com -ra?
hálás lennék (tudom, "köszönöm"-mel tele van a padlás :D )

:R :R :R

röff!

(#11929) Játékos


Játékos
addikt

Basszus! Nem engedi a laom, hogy öregebb BIOS-t tegyek fel rá! Ilyenkor mi van? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11930) shteer válasza Játékos (#11929) üzenetére


shteer
titán

ilyenkor ezt a liveupdate-et kell használni ;) shteer-edition csak neked ;]

és bocs h válaszoltam :P

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11931) Játékos válasza shteer (#11930) üzenetére


Játékos
addikt

Egyem meg a csepp szivedet! Köszönöm, Te, Te, Teee!!!
:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11932) shteer válasza Játékos (#11931) üzenetére


shteer
titán

arra még szükségem van :D van benne egy kapcsoló, azt pipálja be kend és akkor már uszulhatja is vissza a nagymama kedvenc biosát :)

..szerintem jónak tűnik

(#11933) Játékos válasza shteer (#11932) üzenetére


Játékos
addikt

Ezt nem szereti az XP? :F Vagy rosszul próbálom? Nem XP alól kell használni? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11934) shteer válasza Játékos (#11933) üzenetére


shteer
titán

én az alól használtam... 64 bit?

..szerintem jónak tűnik

(#11935) Játékos válasza shteer (#11934) üzenetére


Játékos
addikt

32bit.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11936) shteer válasza Játékos (#11935) üzenetére


shteer
titán

nálamment, téged nem szeret :)
nem települ fel vagy nem indul?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11937) Játékos válasza shteer (#11936) üzenetére


Játékos
addikt

Nem települ, majd aszongya: nem detektál ASUS alaplapot! :Y :DDD

Ha meg Asussetup.exe-t indítok, akkor: "NT service registry error! Please reboot NT and run again!"
:F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11938) shteer válasza Játékos (#11937) üzenetére


shteer
titán

pedig én ezt hazsnáltam... vista alól tuti nem megy de anno xp-m volt még :(

akkor sztem ebből AFUDOS lesz.. 2.07

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11939) Játékos válasza shteer (#11938) üzenetére


Játékos
addikt

Oszt azmiaz? :U Meg hogyan?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11940) shteer válasza Játékos (#11939) üzenetére


shteer
titán

DOS-os update
előbb ezt próbáld még kifelé gyorsan

..szerintem jónak tűnik

(#11941) Játékos válasza shteer (#11940) üzenetére


Játékos
addikt

Detto... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11942) Brumi˘ válasza Játékos (#11941) üzenetére


Brumi˘
addikt

531001-es asus update-et próbáltad már? Nálam az ment faján. 61002 még vista 32bit alatt is ment.

(#11943) Játékos válasza Brumi˘ (#11942) üzenetére


Játékos
addikt

Kipróbáltam vagy 5 verziót! :( Nem detektál ASUS alaplapot. :F Meg valami NT driver problémája is van néha...
Van itt egy másik vincsi, arra teszek holnap egy üres rendszert, vagy melyik DOS-os progi oldja meg, hogy régebbi BIOS-t tegyek? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11944) Brumi˘ válasza Játékos (#11943) üzenetére


Brumi˘
addikt

A biosba lévő ez-flashel nem lehet? Premiumon csak azt használtam még, de ezen 050x->0702 váltás volt. KC-n én is variáltam oda vissza, de csak az előbb írt 2-t találtam a gépen úgyh tuti azokkal nyomtam.

(#11945) Crytek


Crytek
veterán

Csináltam képeket hogy jelenleg hogy néz ki a bios beállításom 3GHz-re emelt órajelű procinál.

Ez a CPU configuration menün belül van

Jumper free beállítások
Jumper free beállítások 2

Elméletileg valami nem jól van beállítva ahogy mondtátok ezért csinálja a 2x bekapcsot a gép.
Így legalább látjátok mi lehet elállítva!
Mi a gáz?

Next PC Upgrade: 2022

(#11946) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a sima p5k bios-át lehet-e p5k deluxe-ra vagy premium-ra vagy valamelyik jobbik fajtára frissíteni? Ha igen, van-e értelme, megéri-e? Leginkább tuning szempontjából érdekelne...

üdv

Üdv

(#11947) Arpsoft válasza bunkomen (#11946) üzenetére


Arpsoft
tag

Ez ugye csak vicc? :F :DD

(#11948) Pubszon válasza bunkomen (#11946) üzenetére


Pubszon
veterán

Meg ne próbáld, nem tudom mi sülne ki belőle. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11949) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kép magáért beszél. kép
vdrop mod van a lapon. :)

(#11950) Arpsoft válasza ADAM1337 (#11949) üzenetére


Arpsoft
tag

Szegény proci majdnem megfő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.