Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) shteer válasza Flow (#11700) üzenetére


shteer
titán

~550ig nem lehet gond c2d procival

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11702) Flow válasza shteer (#11701) üzenetére


Flow
senior tag

Köszönöm! :R Akkor a szűk keresztmetszet a proci lehet (490 volt a max)? ha leveszem a szorzót, elvileg meg tudom nézni, mi az az fsb, amire képes a lap, ugye?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11703) shteer válasza Flow (#11702) üzenetére


shteer
titán

nb-nek mennyi feszt adtál?

..szerintem jónak tűnik

(#11704) Flow válasza shteer (#11703) üzenetére


Flow
senior tag

1,5-öt, ha jól emlékszem.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11705) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Mint kiderült a lapomnak 440-es fsbnél "fala van" :DDD Szóval akármit csinálok, itt a móka vége, maximum 3.97-et tudok belőle kisajtolni, vagy szerzek egy lockmentes procit, amire szintén nagy az esély... :)

gottagofast

(#11706) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

na. sikeresen downgrade-eltem a biost 1103-ról 1005-re amivel tökéletesen veszi a lap a tuningot.....a legújabbal valamiért nem volt hajlandó... :F
mind1. lényeg, hogy ezzel tökéletes!

Brumi! kösz a downgrade-es linket! Bleach legyen veled! :)

(#11707) shteer válasza Hurkaleves (#11706) üzenetére


shteer
titán

Vmod rajta van még? :)

..szerintem jónak tűnik

(#11708) Hurkaleves válasza shteer (#11707) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nope. azt lekapta öcsém még mielőtt ment volna vissza gariba! (mert már ott is járt :DDD )

(#11709) Flow válasza shteer (#11703) üzenetére


Flow
senior tag

Ezt csak úgy kérdezted? :DDD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11710) shteer válasza Flow (#11709) üzenetére


shteer
titán

nem :D 500 felett kívánja az 1,55-öt, de nekem volt rajta víz én mertem adni neki az 1,7-et is :)

..szerintem jónak tűnik

(#11711) msgt.fubar válasza shteer (#11710) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

izé, ez most egy hülye kérdés lesz, de lehet attól fsb wall-os a lapom, mert passzív bordával mertem adni az NB-nek 1.7-et? igaz nem sokáig ment, pár percig talán, de elképzelhető hogy így vesztett a tuningpotenciáljából és ettől van az fsb wall?

gottagofast

(#11712) Shkiz0 válasza Brumi˘ (#11666) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na kicsit most volt időm agéppel foglalkozni.
Az új biossal (0702) sikerült kicsit lefaragni a feszből.
Eddig 1.32V kellett, most ez 1.312V-ra csökkent, de még messze elmarad attól amit egy giga lapban produkált ez a proci.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11713) shteer válasza msgt.fubar (#11711) üzenetére


shteer
titán

passz.. nem hinném. biztos vagy benne h a lap fsbwall-os?

..szerintem jónak tűnik

(#11714) Bálint85


Bálint85
senior tag

a 1203 BIOS-ról valami vélemény ASUS P5KC-nál?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11715) msgt.fubar válasza shteer (#11713) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Eléggé biztos vagyok benne, legalábbis minden jel arra utal. A ramjaim simán mennek 500mhz felett, szóval azokkal nem lehet baj. Marad a proci illetve a lap. E8400-as a proci, max szorzóval 3.97ghz-ig tudom húzni (9x440). Próbaképp visszavettem 6x500-ra, ez ugye kereken 3ghz lenne, ami nevetve kéne vinnie, de meg se mukkan a gép ilyenkor. Mármint bekapcsol, de fekete képernyő, utána egy kikapcs+reset után OC Failed fogad.

Egyszerű paraszti észjárással kikövetkeztethető hogy 440mhz-es fsb fölé nem tudok csak menni, amiben csak a lap lehet a ludas, mert a proci még bírná a 3.97-es egyéni csúcsból ítélve. Legalábbis szerintem. Mit gondol, mester?

gottagofast

(#11716) msgt.fubar válasza Bálint85 (#11714) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Én jobb tuningban reménykedve tettem fel, de végülis nem láttam semmi különbséget. Előtte volt sokáig egy 0804-es, később egy 1105-ös. A 0804 és a 1105 között nagyon nagy különbségek voltak, legalábbis sokkal user-friendly-bb lett az AI Overclock menü, vannak benne minimális segédletek (pl optimális időzítéseket és feszültségeket kiírja). A 1203 majdnem ugyanez, állítólag a DDR3 kezelésben hozott javulásokat.

gottagofast

(#11717) japy válasza Bálint85 (#11714) üzenetére


japy
őstag

Hát nem 1 világbajnok! Nekem belassította a RAM kezelést! + 1-2 elemmel több lett a biosban!

(#11718) Bálint85


Bálint85
senior tag

akkor szerintetek melyik a jobb BIOS? főleg stabilítási szempontból és tuning szempontból

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11719) muxi-muxi válasza msgt.fubar (#11694) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nem rossz az a pár híján négy gigahertz. Vehetsz jobb ramokat, én igazán nem akarom védeni a Kingmaxot, de akkor többe kerül a leves, mint a hús. Legolcsóbb kétgigás kitek most 12 gurigába kerülnek (CSX), azért három gigányi 1066-os Kingmaxot lehet kapni. Az 1066-s Kingmaxoknak GYÁRILAG 2,1V-ot kell adni, ami nekem is soknak tűnt, pedig télleg annyin mennek.Én sem hittem el, hogy viszik-e azt ami rájuk van írva, de mihelyst megküldtem rájuk a kakaót, egyből mentek.
Tuningram: hát márkák közül szerintem a "hajós" a legjobb (Corsair), meg az OCZ. Szerintem. Mindkettő járt már a gépemben, magasan a rájuk írt felett teljesítenek. a GeIL-ekkel már nem jártam ilyen jól, mondjuk hál'istennnek nem kellet a próbáért pénzért fizetnem. (az öcsém szerette venni őket, mindig beszopott velük - mind a value, mind a gold sorozattal, valami nyűg mindig volt velük)

Télleg örülj, hogy megy ennyit.

Nem tom, neked mit ajánl fel a lap biosa, de szerintem a 4GHz-t kisebb memfrekvenciákkal is el lehet érni....

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11720) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

super talent
az is odatesz!
a 800-as ram megy most 1066mhz 5-5-5-15-21 perf. level 7 és 2.15V
vagy 921mhz 4-4-4-8-21 perf. level 6 így is 2.15V

mind két beállítással 9000 fölötti az olvasás....(fsb 460)
blend stabil. (10h)

[ Szerkesztve ]

(#11721) japy válasza Bálint85 (#11718) üzenetére


japy
őstag

A 0804-es a legjobb ha nem 8000-s szériás procid van!!! :C Mert ahhoz minimum a 0903 kell mert csak onnantól kezeli!!!

(#11722) priti válasza Hurkaleves (#11720) üzenetére


priti
addikt

Nem értem, nekem már 1000MHz-en 5-5-5-15-ben 10000 fölötti pontszámot hoz a RAM. Nem 1:1-ben nyomjátok, vagy hogy a fenébe kaptok ti 1066MHz-en kilencezres pontokat? :F

Hardverlesen

(#11723) priti válasza msgt.fubar (#11695) üzenetére


priti
addikt

1:1-ben húzd, nekem mindig úgy a leggyorsabb, például 8x500-ban a ram 1 gigán van, ha ennyit megy a RAM-od szerintem tök felesleges cserélned, ha csak a 4 giga a vágyad. 9-es szorzóban 444 FSB mellett meg pláne nem kell tuning ram 1:1 ben, mi a carnak?
4:3-ban akarod húzni 4 gigára? demé?

Hardverlesen

(#11724) priti válasza shteer (#11710) üzenetére


priti
addikt

Mi a carnak 1,7? Mennyin toltad? Vagy csak fáztál a szobában, aztán rádobtál egy picit, hogy jól érezze magát a passzív radi? :DDD
Jön a tél, de a rövidgatya marad mi? :))

Hardverlesen

(#11725) priti válasza msgt.fubar (#11715) üzenetére


priti
addikt

Ááá biztos nem, p5kc 500-at minimum visz. Nekem 500 fölött is megy 1203 bios-szal bőven, szóval bios-se. Szerintem kizárt, hogy 440 a vége a lapnak annyira, hogy kép sincs. Az RAM lesz. ha nincs kép. Próbáld ki másfajtával, haveréval, hogy a RAM-ot utálja a deszka, vagy a bios beállítások a szarok.

Mondjuk én tettem egy ordasi féle GPU blokkot a hídra, aminek oldalra megy a csatija, mert ritka buzi módon betették pont a video alá, ami miatt semmi értelmes hűtőt nem lehet ráhekkelni, szóval maradt a H2O...
Ha mindenképpen az alaplap instabil, akkor talán az sülhet meg neked, de nem hiszem. A többség nem foglalkozik vele, csak engem zavart, hogy fűti alulról a vidkarimat. Valszeg semmi jelentősége, de másra nem tudok gondolni. Az a heat-pipe-os gyári cucc bőven elég 500-ig.

Hardverlesen

(#11726) msgt.fubar válasza priti (#11725) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

de hogyha a ramok önmagukban mennek simán 500 felett, akkor mégis mi baja lenne 440 felett a lapnak vele? egyszerűen nincs értelme, nem logikus.

mindenki azt hajtogatja, hogy "nem szeretik" az asus lapok a kingmaxokat. de az istenért, mennek 1066-on, akkor 900-on is menniük kéne tuning közben nem?

#11723-ra meg csak annyit, hogy ott nem a tuning volt a cél, hanem hogy megnézzem mennyit bírnak a ramok. amúgy mindig 1:1-ben tuningolok.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#11727) priti válasza msgt.fubar (#11726) üzenetére


priti
addikt

"hogyha a ramok önmagukban mennek simán 500 felett"

Ez mit jelent? Ezalatt azt érted, hogy ha az arányokat állítod át, akkor megy ezren a vonatkozó ram a vonatkozó lapban a vonakozó bios-szal, vagy azt, hogy a ram egyébként tudja az 1000MHz-et "gyárilag"?

Szerintem ha az első, akkor neked a ramfesszel meg az időzítésekkel lesz a gondod. Mondjuk ha jól emlékszem kinnt az NB beállításoknál (nem ott, ahol a RAM időzítések is vannak) is van egy ramos cucc amit én alapból dizébülre teszek, meg még egy pár dolog. Fejből nem tudom ezeket pontosan idézni, már rutinból tiltogatom le tapasztalat alapján, én nem a mélyvízben elmerülve húzom a gépet, és viszem a csúcsra, hanem csak kitesztelek egy stabil állapotot, ami hozza azt a teljesítményt, ami alapján az én szubjektív értékítéletem szerint megérte a csere. Szóval lehet hogy ilyesmiben is lehet bibi nálad, hogy valami bekavar, de a lényeg, hogy ha 4:3-ban például megy 1000-ret a RAM-od, akkor a BIOS-ban kell, hogy legyen a megoldás, mert akkor 1:1-ben is kell hogy vigye az 1000-ret. Az szerintem kizárt, hogy 440 a max, amit a lapod tud. Még sehol nem hallottam olyat, hogy egy P5K / P5K-C ne vitte volna az 500-at. Itt is megy mindenkinek.

A ram "nemszeretésről" azért fognám inkább be, mert nekem GEIL-em volt (és amikor az volt, akkor a GEIL még mást jelentett szerintem, mint most, de lehet, hogy csak szerencsém volt), utána meg A-Data Extreme Edition, most meg Crucial Ballistix Tracer és egyikkel sem volt soha gondom, de tény, hogy ezek drágábbak, mint a Kingmaxok. Szóval erről nemtok nyilatkozni, hogy van e olyan, hogy utálja a deszka a ramot, ezeket nem, de hallottam már nem egy embertől ilyet, megjegyzem többüknél kidertült, hogy ők voltak a hülyék, de mára elfogadtam én is, hogy van ilyen is, de eddig én még nem szaladtam bele. Igaz én egyszerűen nem spórolok a RAM-on 3-4 ezer Forintot, mert úgy vagyok vele, hogy akkor mi a carnak veszek újat és miért nem tuningolok régebbi, de általánosságban jó minőségűnek elfogadott vasakat, amikor mindkét esetben ugyanott vagyok teljesítményben, (új, de limitből szinte alapon VS régi, de stabil izmos tuningban) csak a régebbi sokkal olcsóbb, ha azt veszem, hogy alaplap+cpu+ram összesen mennyibe kerül. A hűtés meg jellemzően ugyanannyi pénz ígyisúgyis.
A video persze tök más tészta, azt nem venném ide, de tök felesleges egy 6400-as CPU-t kicserélni egy 8xxx-re, ha nem tudod a nyolcast rendesen megtekerni, mert a hatezres is megy 3 giga fölött, ezért voltam ideges, amikor copatott a 9xxx-es BIOS a P5K-C deszkán. Megjegyzem nekem is a RAM-kezelés volt szar és ugyanígy nem adott képet, 950 és 1000 között szállt el, de a 1203-as BIOS megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#11728) msgt.fubar válasza priti (#11727) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Gyárilag 1066-os DDR2-es ramról beszélünk. Tehát igen, a ram tudná a megkívánt órajelet, nem hinném hogy azzal lenne a baj.

Továbbá azt sem hiszem, hogy a ramfeszekkel vagy időzítésekkel lenne a baj, mert extrém sok 2.2v-ot adtam a ramoknak 450-es sebességre, illetve a gyárinál jóval rosszabb időzítéseket. 1066-ra 5-5-5-18-at írtak, én meg adtam neki 6-6-6-20-at, de úgy sem indult, szóval ez nem lehet hiba szerintem.

Ezzel egy NB beállításos dologgal mondtál csak újat, nem tudom mire gondolsz, de mindjárt áttúrom a bioszt utána.

gottagofast

(#11729) priti válasza msgt.fubar (#11728) üzenetére


priti
addikt

Gyárilag 1066-os DDR2-es ramról beszélünk

Ez nem jelent semmit. Az én RAM-om se 800-as, elhiheted, aztán mégse ment a 0903-as Bios-szal 1000-ret se, ha megfeszültem se, mert valami szar volt a palacsintában, mostmeg még a gyári feszértéken is húzhatom 1000 fölött 5-5-5-15-ben, ahogy annak lenni kell. Mondjuk a 1203-as Bios se egy hú, hogy kapják be, mert 4-4-4-12-ben elég hamar vége van a történetnek, remélem lesz még BIOS.
Azért ne konkretizáljunk, mert akkor bejönnek a feszek, de most hagyjuk a voltokat. Neked kép sincs, még a Bios se jön be, az tuti nem a fesz miatt van, ha auto-n lenne a fesz, akkor is mennie kellene az 1066-os ram-nak 1000-ren.
Mondjuk a gyári feszt azért állítsd be! De nézz utána a gyártónál, hogy mennyi. Ma már nem 1,8V trend van. Nekem a 2,2 tök alap, szóval extrém soknak ma már nem nevezném.

Hardverlesen

(#11730) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Így néznek ki a legjobb beállítások amivel még elindul a gép:

Ai Overclocking: Manual
CPU Ration Control: Auto (próbáltam már fix értékekkel is)
FSB Frequency: 440MHz
PCIE Frequency: 100MHz
DRAM Frequency: 880MHz
DRAM Timing Control: Manual (5-5-5-18 és 2N)
DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM Dynamic Write Control: Disabled

Transaction Booster: Auto

CPU voltage: 1.35v
DRAM voltage: 2.1v
NB voltage: 1.55v
(többi auto)
CPU Spread spectrum és PCIE Spread spectrum disabled

Plusz a CPU menüben minden disabled (C1E, Vanderpool stb.) és az NB menüben is a ram remapping.

A rendszer azonnal eldobja magát, amint az FSB-t 440 fölé állítom. A ramok mennek 1066-on is, erre ott a bizonyíték a korábban beszúrt screenshot személyében. Tehát a kérdésem, hogy szerintetek a procim vagy a lapom fsb wall-os, vagy csak nem szereti a memóriát a lapom?

Már tényleg nem tudom hová tegyem a dolgot, lassan besorolom az anomáliák kategóriába...

gottagofast

(#11731) msgt.fubar válasza priti (#11729) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Gyárilag 2 voltot mond a gyártó 1066-ra, ezért adok én neki 24/7 használatban 2.1-et, de most biztos ami biztos alapon 2.2-őt adtam neki. De azért zárom ki a ramot, mint hibalehetőséget, mert ha a proci alapon megy (3ghz), akkor mellette gyönyörűen tud menni 1066-on a ram.

Sőt, belövöm a procit 9x440-re (mert ennél nagyobbra perpill nem tudom, ez 3.97ghz) és amellett is szépen megy a ram 1066-on. Persze általában nem úgy járatom, hanem 1:1-ben megy mindig, de próbaképp megnéztem hogy tuning mellett is bírja-e az 1066-ot. Bírta.

Csak efölött a 440-as fsb felett nem bírok napirendre térni. A procinak van vége 440-es fsb-nél, vagy a lapnak? Vagy egyiknek sem, csak éppen nem komálják a kingmaxot? Nem úszom meg másik ram szerzését úgy látom.

Amúgy a bios nekem is 1203, de ugyanezt csinálta a 1105-össel is. Korábbival nem néztem, akkor még az E6400-am volt.

gottagofast

(#11732) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Na csak sikerült összehozni :))

Konzultáltam KrenAtesz kollegával, és ő azt tanácsolta, hogy a cpu, dram és nb feszeken kívül mindent tegyek defaultra, ramoknak 5-5-5-15/2n időzítés, a cpunak kitapasztaltam mennyi kell, ramnak 2.1v, nb-nek meg 1.4v. Így gyönyörűen indul 4ghz-en, ráadásul 500-as fsb mellett (500x8), de próbaképp megnéztem az 500x9-et, és az is ment. Viszont nekem csak a 4GHz kellett, ez ilyen lélektani dolog, hogy tudja-e. Hát tudja. ;]

És íme egy kép a végeredményről: E8400 @ 4GHz (bioszból 1.4125v, winben már csak 1.35v)

Köszönet mindenkinek aki segített tippekkel-tanácsokkal, és külön köszönet Atesznak. :R

gottagofast

(#11733) artos válasza msgt.fubar (#11730) üzenetére


artos
tag

Sziasztok, nekem is p5k-m van egy 6550-es Core-ral. 440Mhz nekem is leáll a 0804 biostól felfelé, de a 0704-gyel 495 Mhz-en elviszi.

(#11734) msgt.fubar válasza artos (#11733) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

procinak nem tudom mennyit szoktál adni, de amennyivel eddig ment az jó lesz, ramnak típustól függően 2 vagy 2.2v, NB-nek 1.4, minden másnak default (ez nem auto értéket jelent, hanem a gyári defaultot, tudni kell mindegyiknél a pontos értéket). ha így beállítod akkor elvileg simán felmegy 440 fölé, legalábbis nálam ez volt a probléma.

gottagofast

(#11735) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

nekem most olyan jó a lapom, hogy ha netalántán kedve szottyan bekapcsolni (vagy tizedjére) akkor is full factory default módban! sőt! a gyári fsb alatt hajlandó csak menni...266mhz-n....! sőt! még a szorzót is leveszi pedig azt az opciót kikapcsoltam bios-ba!
kőkeményen sztrájkol a lapom! :D
úgyhogy megy vissza gariba....ja nemrég jött amúgy vissza gariból a full új lap és tessék.....mehet vissza...hejj hejj....ezt szeretem :C

(#11736) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

Sziasztok!
Annyit kérdeznék, hogy a bioszban mit hogyan mire kell beállítani, hogy a memóriák 1066on menjenek és ne 800Mhz? Nem akarom tuningolni egyelőre.
P5K Premium; 8200 proc; 2gb Ballistix 1066 ram
Köszi előre is a válaszokat. :R

(#11737) priti válasza msgt.fubar (#11732) üzenetére


priti
addikt

Nalátod. Bebacna, ha 440 lenne a teteje. Az 1, 4125V meg nagyon sok, azalatt is bőven stabil lesz az 4 gigán, teszteld ki és amíg lehet szerintem vedd lejjebb, tök feleslegesen fűt, vagy ha hagyod ennyin a feszt, mert nem izgat, akkor meg emeld az órajelet, ekkora fesszel megy az többet is 4 gigánál. ;]

Hardverlesen

(#11738) shteer válasza Hurkaleves (#11735) üzenetére


shteer
titán

téged nem szeretnek a wh-ek :)

..szerintem jónak tűnik

(#11739) shteer válasza Olekgsxr (#11736) üzenetére


shteer
titán

manual settings alatt memóriát 1066-ra és elég feszt neki

..szerintem jónak tűnik

(#11740) msgt.fubar válasza priti (#11737) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

elindul kevesebbel is, de akkor nem "prime stabil"... :(((

gottagofast

(#11741) Olekgsxr válasza shteer (#11739) üzenetére


Olekgsxr
tag

Köszi megnézem. :R

(#11742) Hurkaleves válasza shteer (#11738) üzenetére


Hurkaleves
őstag

engem már senki és semmi nem szeret.. :O .... :DDD
na jó azért ennyire nem vészes a dolog... :)

[ Szerkesztve ]

(#11743) priti válasza msgt.fubar (#11740) üzenetére


priti
addikt

Csak ennyin stabil és 8400-as? pedig az alapon 3 gigás nem? pfff de jó, hogy 8200-ast vettem, ezek szerint semmi különbség a kettő között, ha olyat fogsz ki még szarabb, mint egy 8200, ehehh

Hardverlesen

(#11744) artos válasza msgt.fubar (#11734) üzenetére


artos
tag

Az a bajom, hogy szerintem a vga nem enged pedig fix 100-ra van állítva. 440 felett kettőt sípol, és semmi kép.

(#11745) msgt.fubar válasza priti (#11743) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

nem tudom, még nem igazán próbálgattam, csak belőttem egy olyan szintre ami biztos jó. majd később még szűkítem a dolgot :) és nem hinném hogy szarabb mint egy e8200 :)

gottagofast

(#11746) msgt.fubar válasza msgt.fubar (#11745) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

akarunk ha tudunk ;]

E8400@4GHz 1.280v

mondjuk ez bioszból még 1.3875v volt, meg kell csinálnom azt a vdroop modot a lapon...

gottagofast

(#11747) Hurkaleves válasza msgt.fubar (#11746) üzenetére


Hurkaleves
őstag

félremérés is lehet a progi részéről....(inkább a bios a mérvadóbb..)
egyébként nekem is volt drop mod-om de.....hallottam olyat is, hogy a drop-ot direkt teszik a lapokba a "tüske" elkerülése végett.....és télleg van benne valami...

(#11748) msgt.fubar válasza Hurkaleves (#11747) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

nem hinném hogy félremér, eddig sem mért félre soha. másrészről főleg nem, mert ekkora fesznél nagyon nagy a vdrop... idleben 1.306-at ír, terhelve meg 1.280v... reális ez szerintem teljesen.

milyen tüske, és miért kell elkerülni?

gottagofast

(#11749) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne,hogy a mai nap vettem egy asus p5kc alaplapot és nem ismeri fel a sata winyókat vagy a sata dvd írót. másik gépbe ment mind a kettő szépen! Gondoltam berakok egy pata winyot meg egy ide dvd írót és ebből is csak az egyiket ismeri fel szóval esélyem sincs windowst telepíteni.Biost reseteltem már kábeleket is cseréltem már. Ha valaki valamit tud kérem írjon.

(#11750) KPistike


KPistike
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

A következő problémám nem épp a tuningról szól, és az sem biztos, hogy itt a helye.

Melóhelyen irodai gépnek kaptunk egy átszerelt gépet:
Asus P5K-VM lap,
Intel E7300 proci gyári 2.666 GHz frekin, (dobozos, gyári hűtőjével)
valamint 2x1 GB /800 Corsair modul.

Amin meglepődtem a telepítés előtt, hogy a BIOS azt az infot adta, hogy 61˚C-os a proci kb. 1 perces üzemnél (még épp csak beléptem a boot-sorrendet állítani), a lap hőmérséklete pedig 31˚C.

Kérdés: a lap érzékelője hibázik, vagy a 3 évvel ezelőtti Prescott eset ismétlődik meg ?

( Az már csak vicces extra, hogy a lap 2 db. Xeon PIII-asnak érzi a procit, melyek 2666 MHz-esek :) )

Előre is köszi az infokat!

Ui.: Mea maxima culpa, ha a topicban volt már tárgyalva ilyen eset, de egy év alatt eléggé pörgött a topic, és kb. 2 órája tudok itt olvasgatni. Akkor értem haza :B

[ Szerkesztve ]

K. P.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.