Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) tomiika válasza G Bedtime St (#12750) üzenetére


tomiika
tag

Nincs mit! Manapság már nem nagy dolog a bios frissítés, régen többet lehetett vele szívni. :)

(#12752) zso73 válasza pete_21 (#12739) üzenetére


zso73
veterán

Az ESATA, IDE csatoló tudja az AHCI dolgot. Kösd át a winyót rá.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12753) alanwake


alanwake
tag

hali
sikerült meghúzni a procimat 4ghz-re,egész szép kis feszültség mellett,1.21v abból lesz 1.180 minden oké a NB is 1.4 volt,de viszont ez csak úgy jött össze hogy kivettem a gépből 2db 1 gigás ramot,lehet az hogy az alaplap ill. a proci nincs velük kibékülve tuning téren,mármint hogy mind a 4 slotba van memória?

(#12754) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ugy néz ki sikerül lecsapnom egy P5KR lapra.. P5Km már volt 2x nem volt nagy szám nagy volt a drop.. viszont becsületesen ment szó se róla..! Semmi különbséget nem látok... tapasztalat...??

(#12755) alanwake


alanwake
tag

azt szeretném még kérdezni hogy melyik jobb progi cpu tesztre az orthos vagy a prime 95,(nekem az orthos jön be jobban) érdekelne még hogy mi a különbség procinkál a revision számok közt E0 és C0

(#12756) Jorus válasza alanwake (#12755) üzenetére


Jorus
nagyúr

Prime95. Orthos béta progi volt, és az is maradt.
Steppingek. A későbbiek kapják a nagyobb jelölést B0 > B3 > C0 > E0, stb. Érelemszerűen minél újabb stepping, annál fejlettebb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12757) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

sziasztok.

tegnap egy P5K-SE lapba probáltunk beletenni egy E8400-ast de se kép se hang.Mondtátok itt a forumba, hogy biosz frissités kell. meg is volt...az e8400-as vissza...és a következö hibaüzenetet kapom: Unokown CPU detected. BIOS update is required to unleash its full power!. énnek ellenére felismeri a biosz a procit, rendesen müködik, pl a cpu-z is annak látja ami. elképzelhetö, hogy a p5k-se nem teljesen támogatja az e8xxx procikat?

(#12758) pete_21 válasza zso73 (#12752) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ, bár nekem nem hiányzik a hot-plug, meg az NCQ sem, úgyhogy megvagyok AHCI nélkül. Egyébként a JMicron-nak 1 csatlakozója van. És ha én több winyót kötnék raid-be, akkor azt hogy kellene megoldani? Vagy akkor az összes csatlakozót a JMicron működtetné, és mindegy, hogy melyik csatlakozóra kötöm a winyót?

(#12759) G Bedtime St válasza G Bedtime St (#12757) üzenetére


G Bedtime St
tag

Seikrült megoldani!!!!

(#12760) #TOTTI válasza G Bedtime St (#12759) üzenetére


#TOTTI
őstag

Oszd meg, hogy hogyan hacsak nem egy még frissebb biost raktál.. :F

(#12761) zso73 válasza pete_21 (#12758) üzenetére


zso73
veterán

Én nem gondoltam, hogy több winya, és azt sem, hogy RAID......... Alapon egy winya szokott lenni........... A sima SATA is nekem megy 212MB/s-el....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12762) pete_21 válasza zso73 (#12761) üzenetére


pete_21
addikt

Nem akarom raid-be kötni, és egyelőre egy winyóm van :)
Csak kiváncsiságból kérdeztem :)
Ui.: a burst speed 212 Mb/s neked? Nekem az 198 Mb/s, gondolom ez a kis különbség nem sokat számít.

(#12763) zso73 válasza pete_21 (#12762) üzenetére


zso73
veterán

Persze, hogy nem számít. Nekem sem AHCI.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12764) AtHoS válasza pete_21 (#12758) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jmicronnak 2 csatija van, amiből az egyik a hátlapon található e-Sata és csak a jmicron csatikra kötött winyókat tudod Raid-ben használni, mivel a lapon ICH9-ből a Base verzió található (röviden ICH9), így az sem AHCI-t sem Raid-et nem támogat.

Bár AHCI-nál van egy ilyen megjegyzés Intel részről:
"ICH9 Base provides hardware support for AHCI functionality when enabled by appropriate system configuration and software driver"

Némely sima ICH9-es Giga lapnál megtalálható megjegyzésben, hogy VISTA oprendszerrel működik pl. a HotPlug funkció, ha az AHCI engedélyezve van BIOS-ban

P5KC Specifikáció:
Southbridge
4 xSATA 3 Gb/s ports

JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
1 xUltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
1 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports
1 xSATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)
Support RAID 0,1,JBOD

read-only mode on the forum

(#12765) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
Egy kis segítség kellene tőletek! :B
Tuningolni szeretném a gépemet de nem nagyon tudom tovább húzni, így van jelenleg beállítva és az a gondom, hogy ha a ramokat 800mhz fölé akarom tenni akkor vagy nem jön be a gép ami 90% ban van vagy az orthos hibát észlel. Pedig a ramjaim 1066mhz-ek.
Valami jó tanács elkelne :B :U
THX
Üdv.

B.U.É.K.

Ai Overclocking - Manual
CPU Ration Control - 8x
FSB Frequency - 400 MHz
PCIE Frequency - 100 MHz
DRAM Frequency - 800 MHz
DRAM Timing Control - manual (4-4-4-12 és 2N) de gyárilag probáltam 5-5-5-15 , azért állítottam 4-4-4-12 mert ha nem ment nekem 800 Mhz fölé akkor már nyerjek egy kis sebességet így.
DRAM Static Read Control - disabled
DRAM Dynamic Write Control - disabled

Transaction Booster: Auto

CPU voltage - 1.3875v
DRAM voltage - 2.1v
NB voltage - 1.40v

Az összes többi feszültséget az alaplap default értékeire állítgattam:

CPU PLL Voltage: 1.50v
Clock overvoltage (vagy vmi ilyesmi) 0.9v
FSB Voltage - 1.2v

Ezeket pedig mindig, még alapon is disabledre rakom, javítja a stabilitást.

CPU Spread spectrum - disabled
PCIE Spread spectrum - disabled

Ezen kívül még a CPU Settings menüben a C1E funkciót Disabled-re raktam.
Ezzel elveszti a szorzóvisszavevő képességét, de nem is baj, mert energiát
úgysem lehet vele spórolni a fix feszültség miatt.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12766) zso73 válasza Bálint85 (#12765) üzenetére


zso73
veterán

Ai Overclocking - Manual
CPU Ration Control - 8x
FSB Frequency - 400 MHz
PCIE Frequency - 100 MHz
DRAM Frequency - 960 MHz
DRAM Timing Control - Auto
DRAM Static Read Control - Auto
DRAM Dynamic Write Control - auto
Transaction Booster: Auto
CPU voltage - Auto
DRAM voltage - 2.1v ezt rád bízom
NB voltage - 1.40v
Load line calibration- enabled.
Próbáld ezt ki!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12767) Bálint85 válasza zso73 (#12766) üzenetére


Bálint85
senior tag

ezekkel a beállításokkal bejön a gép és stabil az orthos :C Köszi :R

most még abban segíts lécci h kicsit feljebb kellene tolni a proci órajelét olyan 3,6 - 3,8 Ghz

450 vagy 475 fsb érem el de a többi beállítást így hadjam ahogy írtad?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12768) zso73 válasza Bálint85 (#12767) üzenetére


zso73
veterán

Sanos ennyit tudtam én is elérni max. Nekem a DDR 2 korszakból ez volt a legjobb, és leggyorsabb beállítás. Most DDR 3 van a lapban, így más a dolog. De 423MHz-es FSB fölé nem tudok menni....... Ne mis akarok mondjuk, mert most 333/2666-on 8400-at olvas a gép Everest alatt. 400/1600-on meg 9010-et. De mindenre elég az alap beállítás.....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12769) pete_21 válasza AtHoS (#12764) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, láttam énis, hogy pl. a Giga P35-DS3 is sima ICH9-es, mégis tud AHCI-t.
Tehát akkor pl. az én lapom úgy tud raidet, ha az egyik vinyót a JMicron alaplapira kötöm, a másikat meg hátra az eSATA-ra.
Köszi a választ mindkettőtöknek :)

(#12770) apro válasza Bálint85 (#12767) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Leírom nekem hogy van beállítva sorba egymás alatt hátha segít
Man-8-Auto-450-100-DDR_2=1125-2T-Man.-5.5.5.15.5.-Auto-6.10.10.
Disabled
Enablad
Booster Level:1
Auto
CPU Spread....Disabled
PCIE Sp... Disabled
CPU Voltage 1.415v
Auto
Enabled
CPU DLL... :1.70
RAM Volt 2.25v (nekem is geil Ultra van)
FSB Term.. 1.30v
North Bridge...1.40v
north b...Reference..Auto
A cpu Config -t meg gondolom már beáll ..Disabled....stb
Chipset
Menramp...Fe..Enabled
Nekem igy megy a configünk hasonló 450@8=3600Mhz és Stabil a rendszer
hali

(#12771) Bálint85 válasza apro (#12770) üzenetére


Bálint85
senior tag

köszönöm :R
holnap megnézem ezzel a beállitással is
aztán majd megírom h sikerült e
Ha minden igaz akkor a 2X2gb ramok zavarhatnak be sztem

bocsi h kukacoskodom de pontosabban is leírhattad volna nem csak enabled meg disabled mert a p5k bios kicsit másabb :B :U

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12772) Bálint85 válasza apro (#12770) üzenetére


Bálint85
senior tag

lécci írd le pontosan mert így nem tom :B

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12773) ZBO válasza AtHoS (#12764) üzenetére


ZBO
tag

Hello AtHoS!
Kérdeznék Tőled néhány dolgot, mert látom vágod ezt a témát:
( P5K alaplap) Hamarosan veszek egy SATA wincsesztert, melyre Vistát tennék, ez lenne az elsődleges meghajtó.Gondoltam meghagynám az IDE Wincsesztert is XP-vel ha lehet.
Mit kell beállítani a BIOS-ban? Le kell húzni a csatlakozót a régiről telepítés előtt?
Fog menni az új vinyo teljes sebességgel?
Megköszönöm, ha segítenél!

(#12774) apro válasza Bálint85 (#12772) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nekem ilyen beállításokkal megy most íme(a configom alól.)
CPU RaTING CONTROL : MANUAL
CPU szorzó : 8
FSB FREQUENCY : 450 Mhz
Pcie Freguency : 100Mhz (ez a video kártyaFixálás)
DRAM Frequency :1125Mhz (ez Geil 8500-as)
DRAM Timing Control Manual
Cas# Latency 5
RAS# to Cas# Deley 5
RAS# Precherge 5
RAS# Activate to Precharge 15
TWR 5
TRFC 35(Vagy maradhat AUTO-n)
TWTR 6
TRRD 10
TRTP 10
DRAM Static Read Control DISABLED
Transaction Booster : Enabled 1
Clock Over-Charging Mode Auto
CPU Spread Spectrum Disabled
PCIE Spread Spectrum DISABLED

CPU Voltage :1,416Mhz
CPU Voltage Reference AUTO
CPU Voltage Damper Enabled
CPU PLL Voltage 1.70
DRAM Voltage 2.25V
FSB Termination Voltage 1.30V
North Bridge Voltage 1.40V nekem ennyi! (De lehet 1.55 is)
North Bridge Voltage Reference (nekem X 0,63) de lehet AUTO.
Ja és a lapom biosa Még a gyári 0603-as.
hali

[ Szerkesztve ]

(#12775) alanwake


alanwake
tag

hello
tudom nem a témához kapcsolódik de hátha túdtok segíteni,kinéztem ezt a fajta vízhűtést:
Cooler Master RL-M4A-E7E1 Aqua Viva CPU/GPU ultra univerzális vízhűtés
ennek az ára 14000ft,én kissé kevésnek tartom,de lehet hogy nem egy komoly hűtés,mert ami másabb az kb 50 ezer.nekem azt mondta a srác a bótba hogy egész jó,érdekelne a véleményetek.

[ Szerkesztve ]

(#12776) Bálint85 válasza apro (#12774) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12777) shteer válasza alanwake (#12775) üzenetére


shteer
titán

kb azt tudja mint egy 10k-s léghűtés. arra jó, h mondhasd h vízhűtésed van - egy komoly vga azonban aláfűt rendesen

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12778) shteer válasza ZBO (#12773) üzenetére


shteer
titán

én is használtam egymás mellett a 2 OS-t. egy hdd-n még nincs is gond, külön partíciókra telepítve

de miután az ssd-re telepítettem vistát és benthagytam a hdd-t, a hdd nélkül nem volt hajlandó bootolni

csak 1 meghajtó legyen a gépben a telepítéskor :K

..szerintem jónak tűnik

(#12779) zso73


zso73
veterán

Letöltős gép lesz ebből a p5kc-ből. Szerintetek melyik procit érdemes beletenni? Pentium D925, vagy E 2180. Esetleg más alternatíva......Akár használtan is..
Illetve DDR 2 ram,ami tuti megy a lapban. Konkrét típus érdekelne......Nem akarok feszelni, és nem kell 1066 MHz.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12780) shteer válasza zso73 (#12779) üzenetére


shteer
titán

feszcsökkentett E1200 :) keveset fogyaszt de ha kell van benne kraft - 800-as ddr2-ből sztem tökmind1 mit raksz bele... csx k.olcsó 10 év garival

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12781) AtHoS válasza ZBO (#12773) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hello!

Bocs a késedelemért, de mostanra sikerült összepakolni és beüzemelni az új konfigot P5K Premium lappal.

Először is el kell dönteni, hogy 1. teljesen egymás mellett akarod-e használni a két OS-t (álá bootmenüből lehet választani a betölteni kívántat) vagy 2. bootsorrend váltással használod a két OS-t egymás mellett.

Én az utóbbit (2.) javaslom és mint shteer is írta, ilyenkor csak az a winyó legyen a lapra kötve OS telepítéskor amire teszed a Vista-t. Az XP-s legyen lehúzva.

A két OS között úgy tudsz váltani, hogy BIOS-ban beállítod azt a winyót magasabb prioritásúnak, amelyik OS-t szeretnéd elsődlegesen használni mindenféle hókuszpókusz nélkül. A másik OS-hez POST képenyőnél szépen nyomogatod az F8 billentyűt, majd a booteszköz választómenüből kiválasztod az azt tartalmazó eszközt.

Mondjuk nem tudom a P5K-nál van-e bootolásban különbség az egyes Sata csatlakozók között. A Premium-nál pl. AHCI módban a piros csatikba kell dugni azokat az eszközöket, amiket bootra kívánunk használni. Erre azért nem árt odafigyelni.

read-only mode on the forum

(#12782) Belus85


Belus85
tag

Sziasztok.!!

Az lenne a kérdésem , hogy most vettem egy P5KC alaplapot és összeraktama gépet amibe 2x1Gb Kingmax ram van dualba. Na már most az a baj , hogy ha ez a 2 ram benne van akkor nem hajlandó a monitort bekapcsolni max2-3 újrainditás után.
A ramok 800 Mhz-ek Biosban is 800-ra van állítva alapból 5-5-5-18 van az időzítés(nem nyúltam hozzá)
Próbáltam már a dimm1 dimm3 és a dimm2 dimm4 párosítást ugyan az a jelenség.

Más probléma nincs használat közben egyedül ez a monitor bekapcsolás. Ha csak az egyik memó van benne bekapcsol rögtön!! :F :F

Valami ötlet?? :R

Honda - The Power of Dreams

(#12783) Bálint85


Bálint85
senior tag

valaki észlelte már azt a jelenséget P5KC -nél, hogy ha az első /sárga/ slotba rakom a memót 2x2gb Geil akkor 8000 olvas az everest ha a második slotba /fekete/ akkor 7600-ot.
[link] itt is pár dolgot lehet olvasni a tuningról + a memória slot-okról.
Miért van ez?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12784) shteer válasza Belus85 (#12782) üzenetére


shteer
titán

mikoriak a ramok? biztosan 5-5-5-18 időzítésűek? mostanában az olcsóbb darabok cl6-osakt :(
vagy adj nekik egy kis plus feszt

..szerintem jónak tűnik

(#12785) Belus85 válasza shteer (#12784) üzenetére


Belus85
tag

Szia az everest + biosba is 5-5-5-18-t ír ki mind a 2 ramra. Ramok egyformák

cl5-ösek a ramok fesz emeléssel meg lehet oldani? mert win alatt nem fagy meg semmi más hiba. sőt újrainditáskor is bejön vissza rendesen a kép.
Úgy tudtam hogy feszt inkább csak fagyás kék halálnál érdemes emelni.

de ha emelek mennyit emeljek rajta?? ha jól tudom alapból 1,8 v van neki

választ köszi :R

Honda - The Power of Dreams

(#12786) shteer válasza Belus85 (#12785) üzenetére


shteer
titán

igen, de a vdrop mond vmit? :)

1,9-től semmi bajuk sem lesz

..szerintem jónak tűnik

(#12787) Belus85 válasza shteer (#12786) üzenetére


Belus85
tag

Hát annyira nem értek ezekhez de ahogy olvastam a drop az amikor az alaplap nem ad le annyi feszt amennyit kellene :(((

és az az idegesítő ebbe hogy akkor csinálja ezt a monitor nem bekapcsolást amikor kedve van :(((

na kipróbálom ezt az 1.9-vt

Köszönöm a segítséget :R :R

Honda - The Power of Dreams

(#12788) shteer válasza Belus85 (#12787) üzenetére


shteer
titán

remélem hasznos lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#12789) Lindemann válasza Belus85 (#12787) üzenetére


Lindemann
tag

Hello,
én mindenesetre csinálnék egy tesztet prime alól small fft-vel, lehet hogy nem teljesen kóser az egyik ram. Volt már rá példa :)

(#12790) Belus85 válasza Lindemann (#12789) üzenetére


Belus85
tag

Mem tesztet néztem az nem írt ki hibát. :((( az egyik haveromtól vettem a ramokat 1,5 évig használta és működik.

Még a fesz emelés előtt érdeks dologra bukkantam.

Alapból ha autón megy a memória frekvenciája akkor működik normálisan. De viszont ha beállítom hogy 800 Mhz legyen (amilyen a memória) akkor nem kapcs a monitor és újrainditások után kiírja hogy a túlhajtás nem sikerült. :C :C

hát ilyet még nem pipáltam. A win alapból 800 Mhz-snek ismeri fel. szóval egyenlőre így működik aztán meglátjuk :C :C

Honda - The Power of Dreams

(#12791) Lindemann válasza Belus85 (#12790) üzenetére


Lindemann
tag

Milyen tápod van?

(#12792) Belus85 válasza Lindemann (#12791) üzenetére


Belus85
tag

giga 460 superb

Honda - The Power of Dreams

(#12793) Lindemann válasza Belus85 (#12792) üzenetére


Lindemann
tag

Reménykedtem, hogy valami mercury szint, de akkor most ez a tipp nem jött be :D
Mennyit ad le feszültségekből? Everestben nézted?

(#12794) Belus85 válasza Lindemann (#12793) üzenetére


Belus85
tag

Memóriának 1,8 -t ír Cpu nak 1,2-őt Pentium D925-m 3 Ghz van. Legalább is ezek Everest szerint vannak.

Honda - The Power of Dreams

(#12795) Lindemann válasza Belus85 (#12794) üzenetére


Lindemann
tag

A proci feszt cpu-zvel nézd meg. Az everestből meg az érzékelőn belüli cuccok érdekeltek volna, pl. hogy a 3,3 vagy 12V-nál mennyi az eltérés, stb.

(#12796) Belus85 válasza Lindemann (#12795) üzenetére


Belus85
tag

a 3,3 az 3,2, az 5v az 5 v, a 12 az 12,2v

Honda - The Power of Dreams

(#12797) #TOTTI válasza Lindemann (#12789) üzenetére


#TOTTI
őstag

Large FFT.. az a memória.. de ha rossz akkor a small is kidobja.. :((

(#12798) zso73 válasza Belus85 (#12790) üzenetére


zso73
veterán

Szia!
Tedd fel a 0804-es bioszt. Tedd be a sárga slotba a ramokat. A bioszban mindent hagyj auto beállításon. A jumperfree menöben a két throttle dolgot tedd disabledre, és próba.

Egyébként a Kingmax, és a P5KC nem túl jó páros. Külön lehet, hogy jó, de együtt.... :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12799) Belus85 válasza zso73 (#12798) üzenetére


Belus85
tag

Szia.

Bios friss is egyenlőre hagyom. Most minden auton van és eddig egész nap semmi baja.
Várok vele hogy mit reagál majd a napokban aztán ha működik így marad az egész. :R

Tudom hogy kingmax nem a legtutibb de hát erre van zsé jelenleg :C

mindenkinek köszönöm a segítséget még1 szer :R :R

Honda - The Power of Dreams

(#12800) Belus85


Belus85
tag

Még egy valami :(((

Az IDE foglalat helyét tehették volna jobb helyre is a P5KC-n :((( szűkösen ér el a dvd írómhoz és videókárty is útban van :DDD :DDD

Honda - The Power of Dreams

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.