Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) Swallow1 válasza diegho (#12450) üzenetére


Swallow1
csendes tag

Igen, utána bios frissités, a 4600-as megy, átrak a másik proci az meg nem megy.Rejtély számomra is.

(#12452) diegho válasza Swallow1 (#12451) üzenetére


diegho
nagyúr

a 4600-assal állíts be egy 8*200-at, a ramokat állítsd be 667-re és tedd át a 7300-at.

(#12453) zso73


zso73
veterán

P5K3 tapasztalatokat kérnék! OCZ ramokkal..........Egyébként...... 1600MHz-s DDR 3 rammal érdemes ilyen lapot venni?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12454) Hoosie válasza diegho (#12448) üzenetére


Hoosie
csendes tag

Nah lecsekkoltam nem megy sehogysem :((
Néztem PEG/IGD PEG/PCI-t, PCI/PEG, PCI/IGD-t, illetve ezek kombóját úgy, hogy letiltom az alaplapi vga-t is. Egyik esetben sem kap jelet a monitor
def settingssel sem ( peg/igd, peg force disabled)

(#12455) diegho válasza Hoosie (#12454) üzenetére


diegho
nagyúr

hmm, biztos jó az a vga amit bele akarsz rakni?

(#12456) Hoosie válasza diegho (#12455) üzenetére


Hoosie
csendes tag

hát mostmár nem vagyok benne biztos, mindjárt bepróbálom egy másik gépbe is hátha... ha ott sem megy akkor megvan a ludas

(#12457) Hoosie


Hoosie
csendes tag

másik gépben tesztelve, ott működik, 9600gt-t kikap, 2600pro be, monitor rádug, bekapcs működik... enyémnél semmi. írtam asusnak ha kapok választ majd jelentkezem :(

(#12458) diegho válasza zso73 (#12453) üzenetére


diegho
nagyúr

én minimum P5E3-ban gondolkodnék, ha már DDR3, de a P5Q3 lenne talán a legokosabb választás, de nézz be X38 és P45 topicba azért, mondjuk DDR3-at alapból nem fogja ajánlani senki, de ha már megvan nincs mit tenni.

arról nem is beszélve hogy a P5K3 deluxe/premium már szerintem beszerezhetetlen kategória.

[ Szerkesztve ]

(#12459) diegho válasza Hoosie (#12457) üzenetére


diegho
nagyúr

és a 9600gt megy nálad?

(#12460) lazydog


lazydog
addikt

Hello!
Várom annak a két-három mutatóban létező P5K WS tulajnak az élménybeszámolóját, akik PATA optikai meghajtót próbáltak használni ezzel a bordával.
Az általánosan használt Jmicron chip helyett itt sajnos Marvell-t alkalmaznak. Ezzel az a probléma, hogy olyan csapnivaló a meghajtó kezelése, mint a Jmicron-é volt az összes alaplapgyártó korai BIOS-ában.
Nem boot-olható a CD-ék némelyike, vagy ha mégis, a telepítés során előbb-utóbb eldobja a meghajtót, jőnnek a hibaüzenetek, a telepítés meghiúsul. Fokozottan jelentkezik ez a különféle Linux live-cd telepítése során. Itt átlag ötszöri telepítési kísérlet esetén előfordul hogy egy sikeres, illetve annak tűnik, mert futtatható a Linux.
Fentiek miatt voltam kénytelen egy sokadik DVD-írót, de ezúttal már SATA-t, venni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12461) diegho válasza lazydog (#12460) üzenetére


diegho
nagyúr

enyémen is marvell van. XP telepítő cd-t tudtam bootolni, de a hirens boot cd-t már nem :)) mondjuk most is a régi pio-t használom, majd lehet cserélek egyszer satára, de annyira nem fontos, csak ghost-al akartam lementeni a partíciót, de fél évente kibírom azt az 1 órás telepítést.

(#12462) Hoosie


Hoosie
csendes tag

nah bioselem és jumperreset után egyből felismerte. fene a makacs kártyáját neki :)

(#12463) lazydog válasza diegho (#12461) üzenetére


lazydog
addikt

Tehát nem csak a WS-t, hanem már az /EPU-t is el*****ák a Marvell cuccossal. :(((
Lehet hogy ez a csere képes akár tíz cent-el is ócsítani az előállítási költséget?! :W

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12464) diegho válasza lazydog (#12463) üzenetére


diegho
nagyúr

nem tudom, én már régóta cserélni akartam sata-ra, sőt volt is satás íróm samsung és nec, de aztán kaptam úgy 1 éve ajándékba ezt a pio-t egy régi gépből és érdekes módon ez minden lemezt normális sebességgel tudott írni, nem úgy, mint az akkori samu, szerintem tavasszal cserélek majd.

(#12465) zso73 válasza diegho (#12458) üzenetére


zso73
veterán

Az X38 nem problémás? Én sok rosszat hallottam róla. Nem tökéletes,instabil.......
P45-ben gondolkodom alapon. A P5Q-t is néztem, de az Asus lapokban csalódtam egy kicsit. Szar bioszok,instabil. Giga lapot is néztem, de azért egy jó Asus lappal nyugodtabb lennék.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12466) diegho válasza zso73 (#12465) üzenetére


diegho
nagyúr

Én megmondom neked, volt elég giga lapom az elmúlt időben: 965P-S3, P35-S3, EP35C-DS3R, EP45-DS3 de én maradok az asus-nál. Ez a P5K/EPU nekem megfelelő, viszont, ha újra kéne lapot vennem, akkor lehet valami ROG-os lapot vennék. Amúgy X38-ról kérdezd meg a többieket X38 topicban, P45-ről annyit tudok, hogy az alap P45 lapok nem éppen a legjobbak asus oldalon. Amúgy én a helyedben simán eladnám a felesleges DDR3-at, vennék olcsó CSX vagy Kingmax DDR2-őt és egy DDR2-es normálisabb lapot, ez a legkézenfekvőbb megoldás szerintem. Amennyiben DDR3-nál akarsz maradni, akkor viszont X38 vagy P45 deluxe lapok, vagy attól felfelé.

(#12467) joci5


joci5
csendes tag

Hello!
Asus p5kc lap véleményekre lennék kiváncsi!!
Illetve arra hogy alap biossal egy Quad-ot mennyire lehet tuningolni illetve hogy felismeri e a quadot gyari biossal?
Kingmax 1066-os ramokat felismeri?(1066-on)
Vagy jobb választás lenne egy úgyan ilyen árba lévő GA-EP35-DS3?

(#12468) Arpsoft


Arpsoft
tag

Üdv!

Sima P5K-n a BIOS-ban hol lehet állítani a Performance Level-t? MemSettel be tudom állítani, na de úgy nem az igazi...

(#12469) diegho válasza joci5 (#12467) üzenetére


diegho
nagyúr

P5KC felejtős, nem sokat kellett volna visszaolvasni... P5K/EPU jobb választás SE-s lapok szintén felejtősek, de a P35-DS3 is jó választás.

(#12470) joci5 válasza diegho (#12469) üzenetére


joci5
csendes tag

Tehát ha mindenképpen asus-t akarok tuninghoz illetve jatekhoz akkor ez a p5k/epu lenne a megfelelő SE-nélkül ugye?

(#12471) japy válasza diegho (#12458) üzenetére


japy
őstag

(#12472) zso73 válasza joci5 (#12467) üzenetére


zso73
veterán

Quad procihoz nem jó! A tápellátása nem elég sok csatornás.
Szerintem a gyári biosszal is menne a quad.
Gyűlöli a Kingmax ramokat. Csak 800-on megy benne viszonylag jól, de van, hogy még így sem stabil. 1066-on ,eg katasztrófa. Van kivétel, de az 10%.
Quad tuninghoz szerintem P45, X38, vagy jobb csipszet dukál. Asus P5Q.Giga EP45T.
EP45T

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12473) joci5 válasza zso73 (#12472) üzenetére


joci5
csendes tag

Asus P5Q Pro ez jó választás vagy maradjon inkább a GA-EP35-DS3?

(#12474) Arpsoft válasza joci5 (#12473) üzenetére


Arpsoft
tag

Egyértelműen P5Q Pro ;)
Előző kérdésemre vki tud válkaszolni??

(#12475) diegho válasza japy (#12471) üzenetére


diegho
nagyúr

Ránézve az ország 4 legnagyobb nagykerének az árlistájára, sehol nem látok P5K3 deluxe lapot, de egy nulla raktárszlettel rendelkező boltnál biztos van még elfekvőben. Ezzel azt akarom mondani, hogy ez csak egy lista, ettől még a listában szereplő dolgok 95%-a vagy nincs készleten, vagy nem azon az áron, amin a listában szerepel. ;)

(#12476) diegho válasza zso73 (#12472) üzenetére


diegho
nagyúr

Q6600-hoz pont, hogy nem a legjobb a P45, az már a 45 nanósokhoz jó. Inkább valami izmosabb P35 pl P35-DS4 vagy P5K/EPU, P5K-PRO ami Q6600 tuninghoz illik.

(#12477) diegho válasza Arpsoft (#12474) üzenetére


diegho
nagyúr

a memória beállításainál valamelyik 3 vagy 4 betűs talán a TWTR.

(#12478) Arpsoft válasza diegho (#12477) üzenetére


Arpsoft
tag

Nem az. :(

(#12479) diegho válasza Arpsoft (#12478) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor van még mit próbálgatni, van ott pár beállítás, de pl a trans boost vagy mi is ilyesmire szolgál talán.

(#12480) zso73 válasza diegho (#12476) üzenetére


zso73
veterán

A P45-ben nem gyorsabb a memória, mint a P35-ben? Mintha láttam volna ilyen tesztet.. :U
Én most veszek P45-öt a 6750-emhez.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12481) diegho válasza zso73 (#12480) üzenetére


diegho
nagyúr

Csak a P45-ben a 65 nanós Q6600-at nem egyszerű magas órajelen járatni, ugyanis kizárólag 45 nanós procikkal érzi igazán jól magát. Én P45-ről váltottam P35-re és kb 100mb/s-el csökkentek a memória eredmények everestben. Milyen P45-öt veszel?

(#12482) sulep


sulep
senior tag

A kettő közül melyiket ajánlanátok inkább?

GIGABYTE G31M-S2L alaplap (s775)
Asus P5KPL alaplap (s775)

Asus drágább de azért szimpibb mert most 2db 1GB 800MHz-es memóriám van és ha a Gigába beleteszem akkor csak úgy tudok fejleszteni ha kidobom őket. Míg Asusnál 4db DIMM van így abba még később vehetem 2db 1GB-osat. Jól látom. Amúgy a mostani memóriám mindegyik Kingmax de egyik egyoldalas másik kétoldalas. Ez gondot jelenthet?

(#12483) zso73 válasza diegho (#12481) üzenetére


zso73
veterán

Nem tudom pontosan, de 65%, hogy Giga EP45T lesz. De Asus P5K3 is van jó áron. Ezen is elgondolkodtam. A P5Q 3 is tetszik, csak soknak találom az árakat.

A Giga topicban csak húzzák a 45T-t, és nem nyarvognak, hogy nem támogat valamit, vagy nem stabil alapon. Az Asus topic, meg tele van nyígással, az instabilitás, és más problémák tömkelegével.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12484) diegho válasza zso73 (#12483) üzenetére


diegho
nagyúr

Én a gigát kidobtam a fenébe, bios beállított 1.35V = valós 1.267V köszönöm szépen ebből nem kérek. Alapfeszen szeretek tuningolni úgy hogy megmaradnak az energiagazdálkodási dolgok is, ráadásul a ventiszabályzás fogalmát csak a P-s és attól drágább lapok ismerik... elég volt az apró hiányosságokból.

(#12485) diegho válasza sulep (#12482) üzenetére


diegho
nagyúr

Mi itt igazából a P35-ös lapokról szoktunk társalogni, az általad említett egyik lap sem P35-ös, sőt még a közelében sincsenek, de ha mindenképpen olcsó lap kell, akkor Giga P31-DS3L lapot nézd meg, bár ezen nincs integrált vga, jó lenne tudni milyen konfigba kerülne és mit akarsz vele (tuningolni stb).

(#12486) zso73 válasza diegho (#12484) üzenetére


zso73
veterán

Milyen p? EP45T, vagy hol van a p?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12487) diegho válasza zso73 (#12486) üzenetére


diegho
nagyúr

EP45T-DS3P ott van, magyarul amik tudnak ventit szabályozni DS3P DS4 DS5 DQ6, Extreme, a többi nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#12488) sulep válasza diegho (#12485) üzenetére


sulep
senior tag

Igaziból vennék mellég még egy Core2Duo 7300-as CPU-t. És akkor lenne 2* 1GB 800MHz DDR2 meg van egy X1300pro PCIE 2560MB VGA karim amit majd idővel talán a nyáron lecserélnék. Tuning semmiképpen nem lenne. Ennek megfelelően kellene egy olcsóbb lap. Azért néztem a G31-est mert azt mondták hogy az kezeli csak a két és egyoldalas memóriákat. Mert nekem most egyik memóriám egyoldalas másik meg kétoldalas.És nem lenne kedvem kidobni egyiket sem főleg azért mert 2 hete vettem mindkettőt.

(#12489) diegho válasza sulep (#12488) üzenetére


diegho
nagyúr

Hát próba szerencse.

(#12490) zso73 válasza sulep (#12488) üzenetére


zso73
veterán

Cseréltesd be a ramjaidat!! A legjobb megoldás az!! A különböző ramos soha nem voltak szerencsések egy gépen belül. A dual üzemmódban meg egyenesen hülyeség. 10%.hogy megy... Azért, mert kezel valamit a lap, azt nem azt jelenti, hogy vegyesen is kezeli! :(

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12491) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

bekötöttem a front usb-ket az új házon, és hogy kipróbáljam h jól működik, bedugtam egy pendrive-ot, na azóta egyik usb-m sem működik. sem a front, sem a hátsó. kihúztam a pendrive-ot, úgy sem, lehúztam a front usb-ket és ugy sem. nincs valami ötletetek?

(#12492) zso73 válasza butcher eu (#12491) üzenetére


zso73
veterán

Lehet, hogy valamit eltoltál, és elszállt az alaplap USB HUB-ja.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12493) butcher eu válasza zso73 (#12492) üzenetére


butcher eu
senior tag

én is erre gondoltam, de nem lehet rosszul rádugni a front usb-t meret. mert az egyik tüske helyén vak dugó van.

(#12494) zso73 válasza butcher eu (#12493) üzenetére


zso73
veterán

Az más. Akkor passzolok. Nekem minden tüskére egyesével kellene rádugni az ellenedarabot. Mivel ez így elég gáz, nem is tettem meg.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12495) szacsee válasza butcher eu (#12493) üzenetére


szacsee
nagyúr

Először reseteld a lapot!
Áramtalanít
CMOS reset
elem ki
elemtartó érintkező összezár
elem vissza
CMOS reset normal állás
áram alá helyez

Ha így sem jó tolj rá egy biost (ami rajt van az is jó).
Utána lesd meg más eszközzel, hogy jó-e.

Képet csinálhatnál az usb kivezetés dugójáról

Ja és nem az IEEE 1394-be dugtad? Mondjuk akkor a lapnak KO.

(#12496) butcher eu válasza szacsee (#12495) üzenetére


butcher eu
senior tag

délután csinálok fotókat. de nem a IEEE 1394-be dugtam, mert azt hála istennek megkülönböztetik piros színnel, a sima usb-t meg kékkel. Eddíg csak egy load setup defaultot próbáltam, de megpróbálom amit mondtál.
a 2. usb kábel csatijai egy 4-es és egy 5-ös csatlakozósorra van osztva. ha a kettő közül valamelyiket fordítva dugtam volna rá, az megölte volna a lapot? de próbáltam az 1-es csati ( ami egybe van öntve, és csak egy fajta módon lehet rádugni) kábelezése alapján ugyan úgy rádugni a kettest is. :F
ja és valami feszt ad le az usb csatlakozó, mert ha rádugok valamit, pl az egeret, akkor világít, csak nem ismeri fel a gép.

[ Szerkesztve ]

(#12497) szacsee válasza butcher eu (#12496) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha rosszul dugod rá, akkor pl előferdülhet, hogy megnyekkent.
Ezért írtam, hogy fényképezd majdan le, ha lehet az alaplapról is dobj képet és meglessük mi lehetett.

(#12498) Mityesz


Mityesz
csendes tag

Sziasztok,1 hete vettem új gépet,kicsit elmaradtam itt a teknikákkal,ezért a segitségetek szeretném kérni

Alaplap:Asus p5k-c
Proci:Intel E7200
Ram:2x1 GB Kingmax 1066
VideoK:Asus 8800gt 256mgb

tehát nekiáltam kicsit tuningolgatni,most 3400mhzen megy 9x378-en,feszültséget nem adtam neki,mert nem is tudok,vagy én vagyok a lampion,vagy nem de szerintem igen.kérdéseim azok lennének,hogy 400fsb állitok akkor nem indul el a gép egészen 399-ig igen de 400on már nem,ennek mi lehet az oka?ahhoz hogy tudjak feszt adni a procinak kell valamit engedélyezni?ha már ott tartok hogy tudok feszt adni akkor mennyit adhatok?

ja egy kicsit off,de mértem 3dmark2006-t a proci huzva volt 3400-ra 12100pont az milyen?

Minden segítséget előre is köszönök

(#12499) ADAM1337 válasza Mityesz (#12498) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Korrekt eredmény.
Amúgy prohardver-en van 3dmark06 topic ott is nyugodtan kérdezősködhetsz. :K
És toplista 88gt link.
De 3dmark06-ban inkább a proci a tényező.
A húzásnál: jumpfree settings és ott manual legyen beállítva és ott tudsz feszt adni cpu-nak.
illetve akkor lesz látható.
Tapasztalat:

vcore : ez darab függő de 1,35 felé ne menj !! az a megengedhető 24/7-re
pll: 1,5v
nb: 1,25 (nálam ennyivel 500fsb stabil) 24/7re meg 1,55 adható
cpu spectrum vagy hasonló jobb oldalt írja fsb-t befolyásolja. Azt hiszem off
dram 2,2v
A memória időzítéseket manual-ra rakd (első 4 érték 5-5-5-15)és alul megfog jeleni egy trans... boost menű azt rakd 3-masra (memória teljesítmény nővel)
Sok sikert hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#12500) Eli_01


Eli_01
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérek adott a következő konfig:
Asus p5kpl/1600; C2D6550; 2*1GB GEIL ULTRA + 2*512 MB GEIL ULTRA; ATI 4850;
A probléma a következő a gép napi 2-3 kékhalált bekap mind Vista mindpedig Windows 7 alatt és fogalmam sincs hogy miért. A proci memória végett már nyomtam neki prime-ot 0 hiba 0 warning és a vga-t is megizzasztottam GPU Caps-al. Minden segítséget szivesen fogadok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.