Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Akinek p5K-e wifi lapja van, attól kérdezném, hogy próbálta már a 1305-s bios-t?
Jelenleg 1202 van fent.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15002) shteer válasza Silent77 (#15001) üzenetére


shteer
titán

nekem a 1305 volt fen mikor eladtam a lapot

..szerintem jónak tűnik

(#15003) Silent77 válasza shteer (#15002) üzenetére


Silent77
veterán

Akkor felrakom, remélem tuning terén nem fog változni. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15004) lac1978


lac1978
csendes tag

Sziasztok!!!

Van egy Asus PK5-VM alaplapom. Az Asus honlapján a legfrissebb biosz ami van hozzá az 1001-es!
Tudna nekem valaki linket küldeni hogy honnan tudom letölteni hozzá a legfrissebb biost???
Kösz előre is!!!!!!

(#15005) zso73 válasza lac1978 (#15004) üzenetére


zso73
veterán

Az 1002 is ott van az oldalon. Persze az Nem VM, csak P5K-V.
Mihez kell a legújabbb? Valam inem műxik? Mert csak buliból felesleges kockázat a frissítgetés.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15006) lac1978 válasza zso73 (#15005) üzenetére


lac1978
csendes tag

Szia!

Nem csak feleslegesen akarom a biost frissíteni! Kaptam egy kingston 64 gigás SSD meghajtót és valamiért az istenért sem akarja felrakni rá a Win7 et! A telepítő dvd elindul! És rögtön az elején meg is áll ott ahol a legelső kék képernyő betöltődik! Onnan nem megy tovább! Leáll a dvd és nem történik semmi sem! Pedig a bios felismeri a SSD de mégsem lehet rá telepíteni!

(#15007) lac1978


lac1978
csendes tag

Ezekhez csak 2008.11 havi bioszok vannak???? Hát az elég rég volt már azóta elég sok minden változott és sok új dolog jelent meg a számítástechnikában! Mint pl az SSD .
Nincsenek 2010 biosok????

(#15008) zso73 válasza lac1978 (#15006) üzenetére


zso73
veterán

Biosz beállítások stimmelnek. Az USB emuláció meg hasonlók?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15009) Bib válasza lac1978 (#15006) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem az ahci miatt nem megy tovább. Azt meg pl.: P5kc-nél a jmicronos sata tudja csak ,így arra kellene dugni és Biosban bekapcsolni ezt a funkciót.

(#15010) Neoka válasza lac1978 (#15007) üzenetére


Neoka
aktív tag

jaj!

Ha új biost írnának, akkor nem vennéd meg az új lapot, ha már a régid nem kezel jól egy új eszközt. :)

Nekem pl a laptomphoz 2008-as bios van, az energiagazdálkodásával baj van, azóta sem sikerült új biost írni hozzá. :)

(#15011) BlackPriest


BlackPriest
őstag

chassis intruded, fatal error, system halted. hibaüzenetre ötlet, tapasztalat esetleg?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15012) Sucuka válasza BlackPriest (#14972) üzenetére


Sucuka
senior tag

Húzd le a helyéről a Chassis jumpert, és úgy próbáld, erre valószínűleg ugyanígy reagál majd, utána ismét tedd vissza, és a visszatétel után csinálj egy CMOS clear-t, aztán megint indítsd.
Ha ekkor sem oké, akkor lehet hogy a BIOS frissítés során valami nem sikerült úgy ahogy kéne.

(#15013) BlackPriest válasza Sucuka (#15012) üzenetére


BlackPriest
őstag

ezeken túl vagyok. közben dobtam sót a hátam mögé jobb kézzel, feláldoztam egy csirkét, tuti megoldás kéne. nem bios frissítés, első bios volt rajta, ezt csinálta, utolsót tettem rá, ugyanezt csinálja

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15014) Sucuka válasza BlackPriest (#15013) üzenetére


Sucuka
senior tag

Azon nem gondolkodtál, hogy minek a hatására kezdte el ezt csinálni? Csak úgy egyszerűen egyik pillanatról a másikra? Vagy volt valami más?
Ha ezt csinálta az első BIOS-al is, akkor az tényleg nem BIOS-hiba.

De ha gondolod futhatunk vele egy kört, privátban keress meg, elmondom a lehetőségeket.

(#15015) zso73 válasza BlackPriest (#15011) üzenetére


zso73
veterán

Igen tapasztaltam. :(

Azt hiszem, a kulcs a nyitott dzsamperekkel bekapcs. Majd visszarak, és újra bekapcsol. Esetleg it cmos clear.

Szívtam én is ezzel.

Laca: Az SSD is vaamit emulál rendszer felé. Vagy azt hazudja, hogy HDD, vgy azt, hogy USB drájv. Akkor meg mindegy a biosz dátuma. Esetleg leformáztad a drájvot? Vagy valami varázslat nem kell az első indítás előtt. Gyártó honlapján segítség?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15016) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy ASUS P5k alaplapom van, és a benne lévő Core2 Duo E6550 procim órajelét szeretném emelni 2,33 Ghz-ről 3 GHz-re. Állítólag van erre egy segédprogram az asus honlapján, amit letöltve és feltelepítve emelhető a proci órajelének frekvenciája. Ha valaki megmondaná a program nevét, azt előre is nagyon köszönöm. Üdv

(#15017) PH 5.5 válasza Tappancs2001 (#15016) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hello! Nem nagyon ajánlanám az ilyen programok használatát, sokkal célszerűbb és megbízhatóbb eredményt lehet elérni a bios-ban történő tuningolással.
Ez címszavakban: FSB emelés, feszültségek beállítása, fixálása, PCI-E frekvencia fixálása 100MHz-re, RAM-FSB arány beállítása, esetleg a processzor energiatakarossági funkcióinak kikapcsolása stb. Kicsit visszaolvasva egészen biztos, hogy találsz részletes leírásokat is a dologról. Mindenesetre jó volna tudni, hogy milyen ramjaid vannak, milyen procihűtőd, de így látatlanban szerintem könnyedén elérhető a 2,8-3GHz-es órajel feszültségemelés nélkül.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#15018) Tappancs2001 válasza PH 5.5 (#15017) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi az infókat. A procimnak szerintem gyári hűtője van, az FSB:RAM arány 5:6, az alaplapon 2*1024 MB KINGMAX (DRAM frekvencia 400,7 Mhz) és 1*2048 MB KINGMAX (DRAM frekvencia: 400,7 Mhz) van. Ilyen paraméterekkel van értelme a proci húzásának? A proci buszsebessége 334 Mhz (egy kicsit folyamatosan változik), a szorzó 6 és 7 között változik, mag sebessége 2003,6 Mhz (ez is változik), rated FSB: 1335,8 Mhz (ez sem állandó érték). A témában teljesen kezdő vagyok. Te már csináltál órajel emelést? Mennyi ideig tart a dolog feszültség emelése nélkül. Bocsi a sok kérdésért. Üdv

(#15019) BlackPriest válasza zso73 (#15015) üzenetére


BlackPriest
őstag

:(

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15020) Sucuka válasza BlackPriest (#15019) üzenetére


Sucuka
senior tag

Mint ahogy már írtam, én szívesen megpróbálkozom vele, de fizetős a buli. Árban megegyezünk, ha nem járok sikerrel nem kell fizetned, csak amennyiért hazamegy hozzád a lap.
El kell döntened, hogy megér-e neked annyit, hogy egy esetleges sikertelenség esetén "utazik" egyet.
Viszont szerintem én meg fogom tudni oldani ezt a dolgot.
Ha érdekel a dolog, privátban légyszi.

(#15021) zso73 válasza Tappancs2001 (#15018) üzenetére


zso73
veterán

Minden auto
FSB: 400
Dram 960 a helyes megoldás.
A mutatott frekikkel ne is foglalkozz!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15022) apro


apro
senior tag

Én azért még a Vga Feszt fiX. 100-ra,és a cpu szorzót is fix 7-re.és így már okosabb lenne nem? (Sucuka)

[ Szerkesztve ]

(#15023) zso73 válasza apro (#15022) üzenetére


zso73
veterán

Jaja..... Rég tuningoltam. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15024) apro válasza zso73 (#15023) üzenetére


apro
senior tag

Üdvözöllek,gondoltam hogy feltételezted a" cimbi"ezt úgyis megcsinálta már az elején .de csak
azért írtam,hogy biztos ami biztos és nem téged akartalak javítani remélem nem értetted félre,hogy beleszóltam.
hali

(#15025) zso73 válasza apro (#15024) üzenetére


zso73
veterán

Szia!
Én ebből sem csinálok ügyet. Ilyen esetekben azt nézem, hogy a szándék jó volt. És persze tényleg kellett a helyes működéshez az is, hogy ezek be legyenek állítva.

No para! :N

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15026) Tappancs2001 válasza zso73 (#15025) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok!
Köszi mindkettőtöktől a segítséget. Beléptem az ASUS P5k alaplapom bios-ába (még nem lett frissítve, 2.58 verzió), de a CPU beállításai között nem találtam az FSB állítására vonatkozót, úgyhogy itt el is akadtam. Ha le tudnátok írni a lépéseket (azt is hogy találom a beállításokat), azt nagyon szépen köszönöm előre is. A választ szívesen venném privátban is. Üdv

(#15027) Tappancs2001 válasza zso73 (#15025) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok!
Köszi mindkettőtöktől a segítséget. Beléptem az ASUS P5k alaplapom bios-ába (még nem lett frissítve, 2.58 verzió), de a CPU beállításai között nem találtam az FSB állítására vonatkozót, úgyhogy itt el is akadtam. Ha le tudnátok írni a lépéseket (azt is hogy találom a beállításokat), azt nagyon szépen köszönöm előre is. A választ szívesen venném privátban is. Üdv

(#15028) ZeN973


ZeN973
tag

Segitséget szeretnék kérni!
Van egy ASUS P5K-m egy E6550 nel!
Az a gondom hogy kicsit szerettem volna meghúzni a procit mert sajna kevésnek bizonyul egy két játéknál!
Feltettem az alaplaphoz kapott AL SUITE progit amivel húzni lehetne , és itt vettem észre mivel részletesen kiirja a frekiket hogy ugrál a proci freki 2,0 - 2.3 GHZ között ill. a mag feszültés is pontosan most nem tudom de 1,2 -1,3 volt között.
Gondolom ez nem normális! MI lehet a baj? Proci vagy alaplap hiba lehet?
Egy másik CPU tesz proginál is igy ugrál!
Segitségedet előre is köszönöm!
Zsolt

"to punish and enslave"

(#15029) ZeN973 válasza Tappancs2001 (#15016) üzenetére


ZeN973
tag

Al Suite!

Ha még nem kaptál rá választ!

Zsolt

"to punish and enslave"

(#15030) zso73 válasza ZeN973 (#15028) üzenetére


zso73
veterán

Ez normális dolog.
Az Intel speedstep, és energiatakarékos funkciót látod működés közben.
Amely visszaveszi a szorzót...8->6, és a feszt is. Gagyibájt lapoknál még jobban látszik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15031) ZeN973 válasza zso73 (#15030) üzenetére


ZeN973
tag

Akkor ez nem próblémát jelez!
Már kezdtem parázni hogy kinyiffan valami a gépben!
Köszi a választ! :R

Zsolt

"to punish and enslave"

(#15032) ZeN973 válasza ZeN973 (#15031) üzenetére


ZeN973
tag

Ezt a funkciót kapcsoljam ki ha szeretnék húzni a procin? :F

Zsolt

"to punish and enslave"

(#15033) zso73 válasza ZeN973 (#15032) üzenetére


zso73
veterán

Azt szokták javasolni. Nekem így is ment a tuning, mert FSB 400 nem volt gond. Az extrém tuningnak, meg nem látom az értlmét hosszútávon.

CPU Enhanced Halt (C1E) vagy AMD C1E: a CPU energiatakarékos funkciója, amely minden új processzorban megtalálható. A C1E, azaz az Enhanced Halt State engedélyezése szoftveres órajel- és feszültségcsökkentést tesz lehetővé.

Innen szedtem

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15034) apro válasza Tappancs2001 (#15027) üzenetére


apro
senior tag

hali
Töltsd már ki az adat lapod ,Mi a Cpu,ram,vidikártya Táp.stb lásd enyém, és utána leírom mit hol kell

(#15035) zso73 válasza Tappancs2001 (#15027) üzenetére


zso73
veterán

Nekem a dzsamperfree résznél van.
Az első: manual,auto,profil: Manual
FSB :
Dram:

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15036) ZeN973 válasza zso73 (#15033) üzenetére


ZeN973
tag

Köszönöm! :R

"to punish and enslave"

(#15037) Tappancs2001 válasza apro (#15034) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Kitöltöttem az adatlapom, a tápom Chieftec 450GTS-A. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#15038) apro válasza Tappancs2001 (#15037) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Na itt egy alap beállitási utmutazó
te próba igy
egyszerüen
Akkor röviden:
Kis tuning iskola:
CPU confignál tuningkor manual fesznél (ami ajánlott): C1E, Intel Speedstep : Disabled
Advanced menüben:
AI tuning manual
Multiplier: CP szorzója, elején érdemes a max-on hagyni, hogy kiismerd mit bir a proci
FSB Strap: A memó/FSB osztót tudod variálni vele (eredmény a Dram freq-nél látszik, hogy mennyin megy a memória.
FSB: Egyértelmű itt lehet emelni az FSB-t és ezzel a proci órajelét és a ram órajelét is emeled.
PCI-E freq.: fix állítsd be 100-ra, nehogy auto-n hagyd!
Dram freq.: itt láthatod, hogy reboot után mennyin megy majd a memória, és itt is lehet választani 2-3-4 opció közül (fsb strap menüvel együtt látod az eredményt)
Dram timingek: maradhat auto-n amíg a procival bíbelődsz, utána manual belőheted, ha feszíteni akarsz az időzítésen
Dram Static Read Controll: tuning-nál érdemes disabledre tenni (ha alap közel használod a memót auto timingekkel, akkor mehet enabled-re... javul a memóriakezelés bekapcsoláskor, de szélsőséges esetben instabillá válik a rendszer)
Transaction booster: CPU tuning-nál disabled:0, ha belőtted a procit-ramot, utána lehet vele kisérletezni, hogy megy-e és mennyin (Deluxe-nál és E-nél 0-1-2-3 opció van ha enabledre teszed)
Overcharging mode: Auto
Spread Sprectrum: PCI-E & CPU: Disabled
CPU voltage manual: a proci fesze (dropp miatt érdemes picit többet adni, de gyakran viszik az újabb steping-ü procik alapfesz alatt is az alapórajelet (pl.: nálam 1,25V@2935 E2160 , Q6600 1,232 (CPU-Z-ben Prime alatt) biosban 1,275V@3200Mhz 8x400)
Damper, ha van akkor Enabled
Vdimm, vagy Memory voltage: Manual Jedec szerint 1,8V a szabvány, de minden memóriagyártó eltérhet ettől (pl kingmax 1066 5-5-5-18 @2,1V)
A többi opció ebben a menüben (advanced) maradhat auto-n, csak eXtrém tuning esetén kell hozzányulni.
Sok sikert!
Szükséges programok CPU-Z 1,41 vagy újabb, 2 magos proci terhelésére Orthos, 4magosra Prime95 v255, amiből van 64 bites verzió is.
Monitorozásra Core Temp és esetleg Everest.
Advance CPU Settings:
CPU Ratio Control: Manual
- Ratio CMOS Setting: 7
C1E Suppport: Disabled
Max CPUID Value Limit: Disabled
Vanderpool Technology: Disabled
CPU TM Function: Disabled
Execute Disable Bit: Disabled
PECI: Enabled
hali

(#15039) Tappancs2001 válasza apro (#15038) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi szépen

(#15040) enzo.1


enzo.1
csendes tag

"Detecting drives, please wait..."
Indulásnál produkál átlag ötből egyszer ilyet a Jmicron controller. Ctrl+Alt+Del nem oldja meg a problémát, ki- és bekapcs már jellemzően igen. Ha elindult a gép, teljesen stabil. Valakinek ötlete? :R

(#15041) BlackPriest válasza Sucuka (#15020) üzenetére


BlackPriest
őstag

sajnos nem hinném, hogy sikerül, ahogy eddig másnak sem, valamint több pénzt már nem akarok a lapra költeni.

azért köszi, a tippeket továbbra is várom

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15042) zso73 válasza enzo.1 (#15040) üzenetére


zso73
veterán

Nem vagy te egy kicsit türelmetlen? :U :U :DD

Adj a biosznak egy kis időt.
Boot sorrend: a,DVD,HDD
Esetleg Ide, SATA detect time..........
Mi van rádugva a vezérlőre?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15043) enzo.1 válasza zso73 (#15042) üzenetére


enzo.1
csendes tag

Azért nem gondolom magam türelmetlennek, mert normál esetben nincs ilyen felirat, csak bootol a gép. De ha megmakacsolja magát és Detecting drive-ol, akkor perceken át nem történik semmi... Ennyi időt viszont már nem adok neki :N

(#15044) Sucuka válasza BlackPriest (#15041) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ha nem bízol a szakértelmemben, és nem is akarsz rá költeni, akkor csak várd amíg "valaki" egy hasznos tipped ad.
Erre meg én mondom azt: nem hinném hogy sikerül...

Mennyi pénzt költöttél eddig a lapra ha megtudhatom? Valamint ki volt az a más, aki próbálkozott? Jöhet privátba is ha nem nyilvános.

(#15045) BlackPriest válasza Sucuka (#15044) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha szakember vagy, biztos van referenciád, szívesen várom, akár privátban is. ez nem a kőkorszak, ha van megoldás, az felkerül a netre, ha rákeresel, több 100 oldalon küzdenek hasonló problémával és még senki nem járt sikerrel. ez nem véletlen. eddig annyit, hogy többet már nem ér, vétálár, tokozás javítása

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15046) zso73 válasza BlackPriest (#15011) üzenetére


zso73
veterán

Akkor holnap megfejtem a kérdést. Ma nbem otthon, és sok a pia...........
Én megszivattam magam, de megoldottam. Azóta is megy a lap. :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15047) zso73 válasza BlackPriest (#15011) üzenetére


zso73
veterán

Na ma volt időm rá.
A hiba reprodukálva. Chasis dzsamper kinyit,vissza. A hiba ugyanaz, amit írtál.

Táp kábel kihúz a gépből. Cmos reset (clear) dzsamper nyit -> zár. Táp kábel b, gép bekapcs.

A szokásos rossz indulásos hibaüzenet.
Cpu bla-bla
Press F1 setup
Press F2 default config.

Setup, állít, ment ,restart, műxik minden. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15048) zso73 válasza BlackPriest (#15011) üzenetére


zso73
veterán

Wtf? Dupla lett.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15049) Sucuka válasza BlackPriest (#15045) üzenetére


Sucuka
senior tag

Referenciaként a hirdetésemben látható hozzászólásokat tudom ajánlani. (nem linkelem a hirdetést, mert szabályellenes.)
Elégedett ügyfeleim voltak nem kevés. A többit inkább hagyjuk, mert szerintem ez részedről már csak kukacoskodás...

(#15050) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Hi!

Megkérdem itt is, hátha alaplapi hülyeség a probléma

Arra tudtok mondani valamit, hogy: MSI 5850OC DisplayPort-tal monitorhoz kapcsolva a szgép áramtalanítása után (pl. este kapcsolós elosztó lenyomva) később bekapcsolva a gépet (pl. reggel a kapcsolós elosztó felpattintása után) mindaddig ad képet, míg a Win7 kezdő logója el nem tűnik. Utána a monitor lemegy alvó módba, de az OS rendben beindul. Ha a monitort ezután egy DVI->HDMI kábellel rákötöm a kártyára, akkor képet is látni rendben, viszont a DP-n ezután sincs kép.

Ma délután úgy indítottam a gépet, hogy a win7 indítási hibajavító menüjébe beléptem, majd rezeteltem és ezután hagytam normálisan indulni. Ekkor probléma nélkül indult. Igaz még csak egyszer próbáltam csak.

És ami még furcsa, hogy a jelenséget nem állandó jelleggel csinálja. Viszont engem már az is bosszant, hogy egyáltalán egyszer is találkoztam vele és ötletem sincs mi okozza.

Valakinek valami ötlete, hogy mi a fene lehet?

Asus P5K Premium + Q9550@3700MHz + 2x2GB OCZ Reaper 1066@1044MHz + MSI 5850OC alapórajelen + 1,5éves FSP Everest 400W (fogyasztásmérő konnektorból felvett teljesítményre Furmark + prime95 alatt mutatott ~370W-ot) de még, ha a táp is lenne a hunyó. DVI-n keresztül hogy a fenében van akkor kép miközben DP-n elmegy alvó módba a monitor :F

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.