Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) shteer válasza d@minator (#11649) üzenetére


shteer
titán

passz... nekem nincs bekapcsolva és megy - pontosabban a cha_fan 2 -re van kötve párhuzamosan 3 venti és megy a szabályzás

..szerintem jónak tűnik

(#11652) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#11650) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Feltettem az új biost, 2 új opció tünt fel, az egyik az "NB screw" illetve a "CPU screw"
Egyelőre fingom sincs mi lehet ezért maradt auto-n :)
Éjjel primeolok, meglátjuk hozott e pár MHz-et a new bios.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11653) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#11652) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hogy honnnan szedtem ezt a screw-t :D
Nos a helyes megoldás a "skew"

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11654) Brumi˘ válasza Shkiz0 (#11652) üzenetére


Brumi˘
addikt

És valamivel jobb lett az új biossal? Én is nézegettem, hogy ki kéne próbálni, csak még nem volt időm. :(

[ Szerkesztve ]

(#11655) lala42


lala42
őstag

(#11634) lala42 erre valaki? :O

Érdemes-e a Gigabíte P35 DS3 (rev 2.1) lapot erre cserélni?

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11656) Brumi˘ válasza lala42 (#11655) üzenetére


Brumi˘
addikt

Menni fog benne, még tuningolni is fogod tudni. De a p5k epu nem nagyon elterjedt itthon, mert későn jelent meg...

(#11657) lala42 válasza Brumi˘ (#11656) üzenetére


lala42
őstag

Érdemes-e lecserélni(ingyért :K ;] )a Gigybite P35 DS3-at?
Bizonyos tekintetben fejlettebbnek látom, de hát ASUS :W :F

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11658) priti


priti
addikt

Most néztem körül BIOS frissítés ügyben főleg memóriakezelés miatt. Először látom, hogy OS-t kell választani az Asus weblapján, miután rámegyek, hogy BIOS... létezik, hogy van különbség a BIOS-ban attól függően, hogy milyen OS-t választasz? :Y
All OS az összes nem? De akkor meg minek kell választani? Nem értem, na mindegy.
Láttam a totyikban, hogy P5Kc esetén a 8*** BIOS a legstabilabb DDR2-vel, de nekem 8200-as a procim és azzal a 9*** BIOS-szal elég szar a helyzet (persze minden relatív), amire azt írták itt sokan, hogy a legjobb DDR2-höz, szóval ennél csak rosszabb lesz ha frissítek? nemá
Hajt valaki 8200-at 12*** BIOS-szal DDR2-vel?
mi újság van? azzal is ilyen eszméletlen stabil?

Kell valakinek P5K-C ? Ha igen jöhet árajánlat priviben, mert lehet eladó lesz.

Hardverlesen

(#11659) zso73 válasza priti (#11658) üzenetére


zso73
veterán

Mert mi a bajod a lappal? Nem stabil?
A 0804, és a 0903 tényleg jó biosz.
Nekem a DDR 3-hoz most a 1203 van feltéve.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11660) Shkiz0 válasza Brumi˘ (#11654) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen valamennyivel nekem jobban megy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11661) lala42


lala42
őstag

#11657) lala42
Erre valaki? :(( :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11662) Realradical válasza lala42 (#11661) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem nem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11663) lala42 válasza Realradical (#11662) üzenetére


lala42
őstag

Akkor megerősítettél a gondolatomban. Köszi :R

Olyan határozott vagyok,....vagy mégsem? :F

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11664) muxi-muxi válasza shteer (#11648) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Ja, csak az lesz a baj, hogy CPU fan errort ír ki és F1-el nyugtáznom kell minden startnál...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11665) Speedy8310


Speedy8310
csendes tag

Hali Mesterek!
Van valaki aki P5K alaplapban E8400 procit és 1066os Corsair memóriákat hajt?
Nem tudok rájönni a jó bios-beállításra (fsb-dram freq. arány) a tuninghoz. A memóriákat is 800Mhzen "hajtja" alapból, ha felveszem 1066ra, be sem indul a gép. E6400assal nem volt probléma ment 1066Mhz-en a memória is és a proci 3200Mhz-en.
Ha valaki le tudná írni milyen beállításokat használjak, nagyon boldog lennék.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11666) Brumi˘ válasza Shkiz0 (#11660) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor asszem dobom is fel. Hétfőn jön a víz is a procira. Remélem végre elérem a 3,6Ghz-et stabilan. (vagy egy kicsit többet is) :B

[ Szerkesztve ]

(#11667) Brumi˘ válasza lala42 (#11657) üzenetére


Brumi˘
addikt

Teljesen felesleges lecserélni. Talán jobb az asus energia gazdálkodása az epu miatt, de azon kívül más előnye nem nagyon van, azért a ~10W-ért meg feles cserélni szerintem.

(#11668) Shkiz0 válasza muxi-muxi (#11664) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A biosban, a HWmonitornál ahol azt írja: "CPU FAN Speed" azt tedd "Ignore"-ra, és akkor nem lesz gond. ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11669) smints


smints
csendes tag

Wazze van!!!
2 napja vettem egy asus K5KC lapot de kivan a kuki töle! :)
Ha állitani akarom a memoria beálitásait nem indul a gép, vagyis elindul csak kép nincs, bios nem jön be ,csak ha ujrainditom ,akkor is duplán indul ujra és csak a gyári beálitásokkal!
ddr2 1066 ot raktam bele de csak 800 on akarja én meg 1066 on akarom!! :)
Van erre valami okosság srácok?????

[ Szerkesztve ]

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#11670) Brumi˘ válasza smints (#11669) üzenetére


Brumi˘
addikt

Cseréld le... :U Komolyan mondom nem éri meg szopni azzal a lappal... Inkább akkor már vegyél egy sima p5k-t helyette, vagy törődj bele hogy az 1066-os ramodat 800-on fogod használni.

(#11671) priti válasza Speedy8310 (#11665) üzenetére


priti
addikt

Tedd fel a 1203-as BIOS-t szerintem. Én most tettem fel (P5KC alaplap) és megy a ramom 1000 fölött is végre rendesen, eddig 950 és 1000 között elment a kép 4-4-4-12-be az elején, fel se állt a gép, ja és alapfeszen is megy 1000-ren a gyári időzítésekkel, szóval meggyógyult a ramkezelés.
Aki azt terjeszti, hogy a 9**** BIOS a legjobb DDR2-höz az meg rendes ember...

Szerk.: ja most nézem, hogy sima P5K a tiéd, de ott is tuti bios lesz a gond, mert a p5kc tök ugyanaz ddr2-be, mint a p5k, egy az egyben az.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#11672) priti válasza zso73 (#11659) üzenetére


priti
addikt

szar a 0903 tuninghoz, a 1203 a jó

Hardverlesen

(#11673) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szevasztok! :D

nekem egy olyan problémám van, hogy a p5k lapom egyik napról a másikra nem hajlandó a tuningot venni! akár mit állítok mindig alap órajelen post-ol a gép...
csak a ramok maradnak úgy ahogy beállítom bios-ba...
bios a legfrissebb van rajta.
sőt már a beindítással is gondok vannak....full factory default beállítás mellet is szaroznom kell, hogy egyáltalán elinduljon a gép.....a lapom egyébként most jött vissza gariból és zsír új!
azelőtt ilyen problémám nem volt...
ötlet?
thx.

(#11674) Hurkaleves válasza Brumi˘ (#11670) üzenetére


Hurkaleves
őstag

e! szevasz ichigo! :DDD

(#11675) Brumi˘ válasza Hurkaleves (#11673) üzenetére


Brumi˘
addikt

Üdv!
Ha teljesen alapon van minden úgyse indul 1.-re? Mert akkor vissza gariba... Viszont ha úgy meg megy akkor valamit nem jól állítasz be... :U

Bleach fanatic vok. :DDD Nah jó nem annyira, de 1-140. részig 1 hét alatt megvolt, azóta hetente megnézem ami jön. :D És mivel sok songoku volt már így lett Ichigo az avatarom.

(#11676) IRON STORM válasza priti (#11672) üzenetére


IRON STORM
őstag

inkább úgy mondanám hogy a 0903-as a 6xxx sorozatú procikhoz jó. a 1203-as meg a 8xxx procikhoz.

Csak a TDi!

(#11677) zso73 válasza smints (#11669) üzenetére


zso73
veterán

És mi van a gépedben? Milyen, és mekkora táp?

Mert mióta a tápom meg van terhelve alapon a teljesítményének az 50 %-ra azóta semmi gondom a lappal sem. Mindent dolgot rendesen csinál. A bioszból rendesen kilép....A tuning is megy...

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11678) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

Sziasztok! SOS help kéne!
Nincsen időm most a topikot végig nézni.
Adva van egy ASUS P5K Premium Wifi alaplap, 8200 procival.
Full alapon minden, most készülnék telepiteni rá egy winfost, de nem tudok.
A procit felismeri, de ismeretlennek látla.
Szal ha valahogyan frissiteném a biost akkor engedné utána az OS feltenni vagy nem?
A vinyo egy satás 80GB os Samsung.
Melyik biost tegyem fel, melyik a jó? 0504, vagy a frisebbet toljam fel. Egyelőre nem akarok tuningolni.
Köszi előre is a segítságet.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11679) Hurkaleves válasza Brumi˘ (#11675) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát nem.....demá a tököm kivan ezzel a sok postázgatással....mé nem tudnak a dolgok egyszerűen csak működni!
biost lehet "degrédelni" (régebbi verzió)?
a tuning beállításaim jók......nem az első eset...

bleach az odabasz! öcsémmel mi is nyomon követjük!
a legfrissebb verziót még mondjuk nem néztem......hiba.
songoku-t nem néztem de nem is akarom.......hol van az a bleach-hez? :D

zaraki kenpachi :DDD (ken chan)

[ Szerkesztve ]

(#11680) smints


smints
csendes tag

Nya hát akkor én is frissitenék biost az segitene nekem is!
DE nemtudok mert 64bites Vistám van fent és azon nem indul el a BIOS-Utilities gondolom mert 32 bites csak!!!
Na akkor hogyan lehet még biost frissiteni ez itt a kérdés?????!!!!!!!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#11681) Olekgsxr válasza Olekgsxr (#11678) üzenetére


Olekgsxr
tag

Pendriveról sikerült a bios frissités már csak a ost kell feltennem.
:C

(#11682) Hurkaleves válasza smints (#11680) üzenetére


Hurkaleves
őstag

bios-on belül van egy opció a aaaaaa az utolsó fülön belül assszem, hogy E.Z. flash vagy valami ilyesmi.....
na lényeg annnyi, hogy letöltöd a legújabb biost => kimásolod pendrájvra => a pendrájvot benne hagyod a gépbe => restart => biosba belépsz => megkeresed ezt a E.Z. flash-t és elindítod => ott megjelenik már alapból a pendrájv tartalma....ha nem akkor meg tudod keresni mert egyértelmű régi DOS-os norton vagy volkov kommander kaliberű környezet és a könyvtár szerkezet is egyszerű.....=> ha megvan a a fájl a pendrájvon elindítod a flest....ennyi.
és lehetőleg ne legyen biosfres közben áramszünet... :DDD

(#11683) Brumi˘ válasza Hurkaleves (#11679) üzenetére


Brumi˘
addikt

Lehet downgradelni a biost. Itt le van írva hogyan.

Chado: El Diablo-ja se kutya. De majd ha kenpachi két kézzel fogja a kardját az lesz a durva :D

(#11684) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#11682) üzenetére


Hurkaleves
őstag

*utolsó előtti fülön belül...áh nincs előttem azabaj...de megtalálod! :DDD

(#11685) Hurkaleves válasza Brumi˘ (#11683) üzenetére


Hurkaleves
őstag

kösz! ránézek csak most nincs előttem a gép...

bleach: jaja! chado is odatesz! bár az 1. espada elküldte boré....
ken chan fájtolni fog vagy mi?

(#11686) smints válasza Hurkaleves (#11684) üzenetére


smints
csendes tag

Köfi
Megcsináltam!
Most tovább szenvedek vele mert elindul a gép csak lefagy!
Áligatom még kicsit azt ha megunom kiszakitom az egészet a piccsssbe!!! :)

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#11687) zso73 válasza smints (#11686) üzenetére


zso73
veterán

Óvasol ember? Kérdeztem, hogy mi van a gépedben?
Terheld meg a tápod 50% környékére, és próbáld úgy! Vagy másik táppal.
Milyen ramok vannak a deszkában?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11688) priti válasza IRON STORM (#11676) üzenetére


priti
addikt

Ebben lehet valami, nem próbáltam 6400-as procimmal, mert azalatt még a P5B-Deluxe deszkám volt, csak az a furi hogy 8200-al akkor is rossz a ramkezelés 0903-nál, ha a procit nem bántod. Egyszerűen 950 és 1000 között meghal a deszka attól függetlenül, hogy milyen arányban akarod hajtani a ramot 1000-ben és a CPU-t kergeted e vagy nem, 1203-mal meg köszöni szépen és megeszik bármit 4GHz fölé és húzhatom a CPU-t simán 1:1-ben, az más kérdés hogy hibázik e 100% terhelés alatt emberi feszeken, de feláll a gép és jön a Bios, 0903-nál meg se kép se hang már 3,6 GHz fölött, és DDR3-hoz is jobb állítólag a 1203, szóval valami nagyon nem kerek a 0903-as Bios-szal, ami a ramkezelést illeti.
Lehet hogy 6400-as procinál nem így van, de nem igazán értem, hogy ha akkor nem, akkor ott miért nem. 8-as a szorzója mindkét procinak.. Furi, hogy elszáll a ramkezelés ha 8xxx-as CPU sorozatra cserélsz, ilyet én még egy ASUS deszkámon se tapasztaltam, hogy procicsere után elszállt volna a tuningpotenciál. Itt valami turpisság lesz, extra fura, hogy biosfrissítés után újra kellett telepítenem a videokártya drivert, mert visszaváltott a vinfos alapértelmezett VGA-ra, na ez hogy? Illene kiírni a 1203 mellé, hogy különösen ajánlott 8-as procikhoz vagy valami, ha tényleg így van és a proci a gond, de nekem ez gyanús...
Mondjuk jó poén volt, már majdnem eladtam azzal, hogy ez egy instabil szar, most meg teker mint az állat :D
Lemértem everest ultimate-tel, azért nem mindegy, hogy hatezer-egynéhányszáz pontot mutat a ram 800-ban, vagy 11ezret 1000-ben tök alaphangon anélkül hogy tuningolnál. Nagy kibacás ez a fű alatt taknyolása a bios-nak, aztán kisérletezd ki, hogy neked éppen melyik a jó. ...mért nem lehet bevallani és odaírni valamit ahelyett, hogy "all cpu" aztán copjál csak vele... ezt nem értem :((

Hardverlesen

(#11689) zso73 válasza priti (#11688) üzenetére


zso73
veterán

A DDR 3 szereti a 1203-as bioszt, vagy fordítva. De nekem semmig ondom vele.
A furcsa az,hogy a táp miatt nem volt stabil a lapom. Mióta meg van terhelve a táp 50%-ra semmi baj. Talán így a feszek magasabbak,vagy stabilabbak..........Talán a táp szabályzókörének jobb így. :U De tuti stabil a cucc!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11690) smints válasza zso73 (#11687) üzenetére


smints
csendes tag

Bocsesz nem olvastam!
A táp egy Hipro 700 wattos szerver táp!
A memo Exceleram 2x2G EX2-21066P2-SX

Hogy kell terhelni a tápot???

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#11691) IRON STORM válasza smints (#11690) üzenetére


IRON STORM
őstag

Minél több fogyasztót kell rákötni. :)

Csak a TDi!

(#11692) IRON STORM válasza priti (#11688) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valami lehet benne mert a 6550-es procim simán 500-as FSBvel tekert benne 0903 biossal.
Cseréltem 8400-re 420-nál megállt. 1203 as bios fel ismét 500 as fsb. Memóriám ugyanaz a Geil Ultra 800 maradt. Hmm

Csak a TDi!

(#11693) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

Összeraktam a gépet, minden okés volt, a wint feltelepítettem, meg egy két apróságot.
A driverekkel volt egy két szivás, de azt is úgy ahogy feltettem.
Majd amikor már kezdtem megnyugodni, hogy minden rendben akkor jött a kék képernyő fehér irománnyal.
és ezt irta ki:
STOP: 0*000000D1 (0*FFFFFFFC, 0*00000002, 0*00000000, 0*BA4F1BEA
NDIS.SYS - ADDRESS BA4F1BEA base at BA4DC000, datestamp 41141107c3
Ez jelent valami konkrétat?

Amúgy minden gyári beálítás a biosban nem piszkáltam bele. (bios0702 es)
Táp Hiper480W, ASUS P5k Premium /Wifi, proc8200, 2gb 1066 ballistix, 8800GTS 512, 1 dvd iró, 3 satás vinyo.
Köszi előre is a segítségeket!

(#11694) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

sziasztok!

olyan gondom van, hogy egy p5kc lapban (1105-ös bios), egy e8400-al és egy 2x1 gigás kingmax ddr2-1066-os kittel nem megy feljebb a tuning 3.96ghz-nél.
szerk: tehát 9x400=3.6ghz-en járatom, a tuning pedig 9x440=3.96ghz-nél áll meg. 444/445 mhz – ami a 4ghz-hez kéne – már nem megy.

én a ramra gyanakszom, mivel ha csak a ramot babrálom, akkor nagynehezen, de hajlandó menni 1066-on, de amint a procit is tuningolnám eldobja magát a rendszer. külön néztem a kingmax oldaláról az "1066-oc-how-to.pdf"-et, írták benne hogy 2 voltot adjak neki, meg lőjem be az időzítéseket, de így sem akarja az igazságot.

kérdésem az, hogy ezen segítene-e bármilyen tuningram? gondolok itt crucial-ra, g.skill-re, ocz-re és társaikra. tehát érdemes-e tuningmemóriába fektetnem, vagy örüljek hogy így megy egyáltalán és ne küszködjek vele, ez a kérdésem.

köszönöm előre is a válaszotok.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#11695) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

azóta ápdételtem 1203-as biosra, ez lett az eredménye: kép. úgyértve, hogy ugyanaz a szitu. a ramok mennek 1066-on, de az fsb nem hajlandó feljebb menni 440mhz-nél :| én rontok el valamit?

gottagofast

(#11696) japy válasza msgt.fubar (#11695) üzenetére


japy
őstag

Bár már sokan írták hogy a P5KC nem szereti a Kingmaxokat de ez sem feltétlenül igaz!!!
Mint látod az adatlapomon nekem is Kingmaxom van igaz 800-as de az megy mint a veszedelem! Na jó lehet hogy kifogtam! Pl:memoria olvasás:8349 Memoria írás:7748
FSB:425 A memoria 850-en megy simán hiba nélkül de ment már 870-en is tovább nem néztem! :K Lehet hogy a 800-as jobb mint az 1066-os? :F

[ Szerkesztve ]

(#11697) shteer válasza japy (#11696) üzenetére


shteer
titán

850-en megy simán hiba nélkül de ment már 870-en is

egy 800-as ramtól ez el is várható :P

..szerintem jónak tűnik

(#11698) japy válasza shteer (#11697) üzenetére


japy
őstag

De mindenki lehuzza a KINGMAX--ot!

[ Szerkesztve ]

(#11699) zso73 válasza smints (#11690) üzenetére


zso73
veterán

Próbáld kisebb táppal. egy minőségi 350 W-ossal. Vagy akassz rá annyi fogyasztót, ami leterheli 50%-ra. /Winya 50W Ebből túl sok kellene./
A ramodat nem ismerem. A QVL listán sincs. A P5KC elégé válogatós a ramokra. Ha van rá lehetőséged próbáld másik rammal.

Yapi;)ersze,hogy lehúzzák a kingmaxot. Nem egy csúcs memória, és gyári füllentés van benne. Az 1066-os ramok gyárilag átcimkézett 800-asok. Persze attól még mehetnek rendesen is, mint Bibnek. /Ha jól tudom./ De szívhatsz is vele, mint én. 1066-on nem akart menni a P5KC-ben. Mondjuk most lehet, hogy menne. :U
Miért kell plusz feszt adni a cuccnak, hogy menjen 1066-on, ha a cimkén az van, hogy viszi. Vigye alapon, és emelje magának a feszt, ha kell..............
Persze 800-on atomstabil volt nekem is. De nem ez a cél.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11700) Flow


Flow
senior tag

Sima p5k meddig "szereti" általában az fsb-t?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.