Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) zso73


zso73
veterán

P5KC alaplap helyett mit kérjek? DDR 3 menne bele. :U Nem kell CF, E sata,FW.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11202) Brumi˘ válasza zso73 (#11201) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5E3, P5Q3 Deluxe de ezekre fizetned kell majd szépen, esetleg P5Q-C.

(#11203) zso73 válasza Brumi˘ (#11202) üzenetére


zso73
veterán

Köszi a választ! :R
Úgy gondolom, hogy a nyugalmam megér +6 e Ft-ot. Elegem van a nem indulásos buliból. :W Meg a sok resetből. :((

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11204) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

A P5k rev. 1-es deszkánál vistánál milyen driver, vagy + beállítás kell hogy használni lehessen a fejhallgatót amire a törpém miatt kényszerülök.
Az érdekes kanyar az benne hogy jelenleg is külön vinyón van az XP és a Vista és az XP-n tökéletesen működik a Vistán meg meg sem mukkan (a hangszórók mindkettőn mennek!!), de akármit csinálok a Vistán nem mukkan meg a fejhallgató.
Az ASUS oldaláról leszedett drivert raktam mindkettő rendszerre.
(RealtekALC883_Audio_V51005391_V6015391)

Valakinek ötlete tippje? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#11205) Mozso26 válasza kulerr (#11204) üzenetére


Mozso26
senior tag

Amugy Vitsa alol tudsz hangot rögziteni?

(#11206) Brumi˘ válasza kulerr (#11204) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ez e'rdekes szitu. Hova van bedugva a fules? Mert ha ugyan oda dugod mint a hangszo'ro't, de nem szo'l akkor valami egeszen erdekes hiba lesz, ha meg nem oda, akkor sima'n lehet bea'llita'si gond

(#11207) kulerr válasza Mozso26 (#11205) üzenetére


kulerr
őstag

Nem! Sajnos nem működik a fülesen semmi :(

Brumi: Nem ugyanoda van dugva a hátsó aljazaton természetesen hanem a helyére (így használom XP alól és minden ok)
És igazad van én is beállítási gondra gyanakszom (vagy reménykedtem h a Vista alá esetleg valami más driver kell)de akármit is állítok semmi. Látszólag a gép érzékeli de mégsem lehet hesználni... :W

[ Szerkesztve ]

(#11208) Brumi˘ válasza kulerr (#11207) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor ha jol e'rtem nem a zold hanem a ke'k luksiba van dugva a fules. Vista alatt alapba ma's a hangkari progija. Bea'llitottad neki hogy 4 csatin szoljon? Mert akkor elm ki ke'ne neki tolni a stereo jelet a hatso 2-re is.

(#11209) kulerr válasza Brumi˘ (#11208) üzenetére


kulerr
őstag

Aha :K be van állítva.. és nem a kékre hanem a rózsaszín szürkére van rakva(In-out, mert sokat skype-olok :U )
Ezt a 4 csatis beállítást csak a real kezelőn állítottam kell állítani valahol máshol is?

Ne linkeljem a képernyőt miket állítottam? vizuálisan talán jobb lenne...

hátsó fertály

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#11210) Brumi˘ válasza kulerr (#11209) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hmm, amikor en utoljara ilyen megldast hasznaltam akkor mindig a kekbe dugtam a fulest. Skypeot nem nagyon hasznalok, de erdemes ott is megnezni mi van a hang beallitasoknal, de lehet 1. korbe a legujabb realtek drivert kene megsasolni.

(#11211) kulerr válasza Brumi˘ (#11210) üzenetére


kulerr
őstag

Ok teszek akkor ezzel egy kört hátha....habár a C panelen a kék és a sárga inaktív de azért egy próbát megér + a driver is :R

[ Szerkesztve ]

(#11212) kulerr válasza Brumi˘ (#11210) üzenetére


kulerr
őstag

Sajna ez sem jött be :( :( A mikrofon műkődik ugyan de a fejhallgatóra azt írja nincs csatlakoztatva..bárhová dugom (vista r199 driver is telepítve= 20080721!)

[ Szerkesztve ]

(#11213) Brumi˘ válasza kulerr (#11212) üzenetére


Brumi˘
addikt

Hmmm... haza megyek es ranezek majd hatha van valami eldugott beallitas. Aztan irok majd mire jutottam.

(#11214) kulerr válasza Brumi˘ (#11213) üzenetére


kulerr
őstag

Oks :R

[ Szerkesztve ]

(#11215) Davzone válasza kulerr (#11214) üzenetére


Davzone
senior tag

Nem belekötni akarod de működött ez már valamikor?
Mert a szürke csati a 7.1es hangkarikon az oldalsó hangszorók kimenete.
Nekem is igy van bekötve de azt át se tudom álitani másra.Valszeg azért van kuss benne mert sima stereo jelet csak az első párra adja ki ami a zöld.A kék az bemenet ott nem jön ki semmi,a fekete a hátsó pár, a narancs meg a center/mély.
A legegyszerübb az lenne ha vennél egy sima stereo jack szétosztót és azt a zöldbe dugnád,oda pedig a hangcucc meg a füles.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#11216) kulerr válasza Davzone (#11215) üzenetére


kulerr
őstag

Persze h működött de csak XP-n (sőt most is működik)... attól függetlenül lehet h igazad van meg is fogom nézni.. :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#11217) kulerr válasza Davzone (#11215) üzenetére


kulerr
őstag

Működik ez már vistán is csak fullra be kellet kapcsolni hozzá minden hangszórót + minden kimenetet bemenetet bekapcsolni.....Ne nem kínozlak vele bennetek. Szóval egy két beállítást kellet csinálni és most ok a füles és a hangfalak is egyszerre. Kösz mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#11218) ImI87


ImI87
őstag

Bocs a reklámért, hátha érdekel valakit egy eladó P5K Premium : [link]
bontatlan, vadi új , 3 év gar.........

[ Szerkesztve ]

(#11219) b.ricsi


b.ricsi
csendes tag

hali
sajna nem akar összejönni az új memóriával(csxo cec 1066). Frissítettem biost(1006), de így sem lett jobb a helyzet. Ha minden alapórajelen megy, semmi baj, viszont a legkisebb tuningra is elszáll a rendszer, ha mind a két memóriamodul bent van. Próbáltam sárgában, feketében, mindenféleképp.
valakinek van ötlete? :F :F :F
ha nincs akkor asszem eladom a lapot és veszek egy gigabyte-ot.
a lapnak(p5k) egyébként semmi baja, még 2 év gyártói garival, kingmax rammal tökéletesen működik, ha valakit érdekel szóljon
ricsi

http://b_ricsi.extra.hu

(#11220) Brumi˘ válasza b.ricsi (#11219) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mennyi feszt adsz a memonak? Dram static read disableden van? Transaction boostert mennyire allitottad?

(#11221) lezso6 válasza b.ricsi (#11219) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Chipset fesz?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11222) zso73


zso73
veterán

És akkor újra P5KC:
OCZ XTC Platinum OCZ3P1600EB1G ram,és 0804-es biosz után rendesen indul a lap. :C
Sebesség nagyon jó:Olvasás 8199MB/mp /Alapon!!/
Asus optimalizált memó!! / Nem tudom, hogy sikerült ..... :DD /
Megszüntek a nem indulásos dolgok!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11223) Brumi˘ válasza zso73 (#11222) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nah igen, ha sikerul olyan ramot talalnod ami benne van a p5kc support listajaba akkor megy rendesen, csak az a baja azokbol a memokbol nem tul sok fele van.

(#11224) Kelvin válasza b.ricsi (#11219) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem is sima p5k lapom van és semmi gond nem volt vele eddig.
Mentek benne corsair és ocz memóriák is biosból ahogy látom a legújabb van fenn az teljesen jó. írd le miket állítottál be a ramnak biosba.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11225) butcher eu


butcher eu
senior tag

Sziasztok.

Lehet hogy hülye a kérdés (vagy aki felteszi :B ). ha 2 videókarit használok, van valami különleges beállítás bios-ban amit eszközölnöm kell, vagy autón működik tökéletesen?

(#11226) b.ricsi válasza Kelvin (#11224) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

memó 1,9 - 2V-ot kapott,1037mhz-5-5-5-15, chipset fesz alapon van, a többi bellítást nem tudom fejből:S
az volt a fura hogy 1 modullal ment rendesen a tuning, csak 2-vel nem.
hétvégén lesz időm akkor még ránézek a gépre, és írok
cs

http://b_ricsi.extra.hu

(#11227) zso73 válasza Brumi˘ (#11223) üzenetére


zso73
veterán

Ez nincs benne a listában./Elpida,samsung, és valami DDR 3 esetén./
Ezt csak úgy vettem, próbára. Az oldalon ott van, hogy Asus optimized, vagy mi a szösz.
És tényleg jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11228) Brumi˘ válasza b.ricsi (#11226) üzenetére


Brumi˘
addikt

2,1-2,2V nem art nekik, mert nalam se crucik, se super talentek nem mentek 2,1V alatt normalisan.

(#11229) Crytek


Crytek
veterán

Akinek Asus P5K alaplapja van esteleg intel E6750-es proci társaságában az letudná írni nekem szájbarágosan hogy tudom tuningolni a procimat???

Lépésről lépsre érdekelne mert soha nem csináltam ilyet.

Itt a ph-n egy tesztben ezt olvastam :" A korábban tesztelt Core 2 processzorok szinte mindegyikére elmondható volt, hogy jól bírták a tuningot, és végeredményben ugyanez a konklúzió az E6750 esetében is. Alapfeszültségen a gyári hűtővel 3440 MHz-ig (430 MHz FSB) sikerült tuningolni"

No én nekem 3GHz-re huzás is elég lenne.
Csak nemtudom gyári hűtő bírná-e mert nálam 3és fél perc orthos után a Core temp nevű progi szerinte core 0 és core 1 is 77°c.
Ja és van valami jó cpu hőfok teszt néző progi mert aztmonják everest nem jól mér?

Előre is köszönöm.

Next PC Upgrade: 2022

(#11230) zso73 válasza Crytek (#11229) üzenetére


zso73
veterán

Ha 77 C°-ra melegszik a procid, akkor valamit kezdj a hűtéssel a tuning elkezdése előtt!
Próbáld a ház oldalát levenni.
Egyébként meg a 3200 MHz-hez semmi extra nem kell.
Jumperfree
Manual
FSB 400
A többi auto
Spread spectrum mind a kettő disabled.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11231) Bib válasza zso73 (#11222) üzenetére


Bib
őstag

Hali!
Az mit jelent hogy alapon?
Mert nekem soha nem volt 9000Mb/s alatt a mem. olvasás.
Kingmaxok meg lassan 1 éve mennek fagyi nélkül.
Üdv.

(#11232) Crytek válasza zso73 (#11230) üzenetére


Crytek
veterán

Most tettem fel everestet az azt irja hogy a CPU csak 37 fokos alap állapontban a magok meg 58. Mi ez a nagy eltérés nemértem?

Next PC Upgrade: 2022

(#11233) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

P5K Pro-hoz melyik a legjobb BIOS? Most 804 van fenn, de gyakran kékhalál, beragaft lemezjátszó effekt hosszabb hanglejátszásnál. Tuningolva van a cucc (orthos és memtest86 stable), de tuning nélkül is kékhalált produkál. :W Valaki segítsen! Már szionte mindent megpróbáltam, most a BIOS következik. :(
Ja és hűtésről egy asztali venti gondoskodik, azzal nincs gond. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11234) Bib válasza Crytek (#11232) üzenetére


Bib
őstag

Szvsz!
Az így rendben van,nyugodj meg.
A magok melegebbek mind a cpu felülete.

(#11235) lezso6 válasza lezso6 (#11233) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Janem: 904 van fent BIOS-ból. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11236) zso73 válasza Bib (#11231) üzenetére


zso73
veterán

Alap az alap:2,6 GHz,FSB 333.
Nekem nem ment a Kingmax normálisan soha. Csak 800, vagy 2,2V,és 1066, de forrón./ Akkor viszont az alaplapom tényleg nem fasza.../ Nekem 7000 környékén volt az olvasás mindig. 8400 volt 400-as FSB-vel.
A tápod olyan, mint az enyém a lapod is,és a procid is. A memókkal meg csak én szívtam. Ez érdekes. :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11237) apro válasza Crytek (#11229) üzenetére


apro
senior tag

hali
na nekem így megy simán már hónapok óta, DE NEM GYÁRI HŰTŐ VAN A PROCIN
ime a beállítás a ramok GEIL 9500-1000mhz.
hali itt az én beállításom alol a configom útmútatónak 450X8=3600mhz
ime, hátha segít:
JumperFree Configuration Settings
AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
- Ratio CMOS Setting: 8
FSB Frequency: 450
PCI-E Frequency: 100
DRAM Frequency: 1125
DRAM Command Rate: 2T
DRAM Timing Control: Manual
CAS# Latency: 5
RAS# to CAS# Delay: 5
RAS# Precharge: 5
RAS# Activate to Precharge: 15
TWR: 10
TRFC: AUTO
TWTR: 6
TRRD: 10
TRTP: 10
DRAM Static Read Control: Disabled
Transaction Booster: Enabled
Boost Level: 1
Clock Over-Charging Mode: 1.00V/ Auto
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
CPU Voltage: 1.4125V
CPU Voltage Reference: Auto
CPU Voltage Damper: Enabled
CPU PLL Voltage: 1.70
DRAM Voltage: 2.30/ (Ez geil ram)
FSB Termination Voltage: 1.30
North Bridge Voltage: 1.40
North Bridge Voltage Reference: Auto vagy X063-(ezen akármelyikkel megy)
South Bridge Voltage: Auto
Lap: P5K , bios 0603-es.
itt van kép is[link]
hali

[ Szerkesztve ]

(#11238) Bib válasza zso73 (#11236) üzenetére


Bib
őstag

Húha Ha 2.2 volton forró akkor nekem már egy éve forró :)
Nem tapiztam még soha,de ilyen olcsó ramnál nem nagyon érdekel ha elszáll.
Én nem kapcsolom ki a dram staticot sem, meg semmit ,mert sokat dob a mem olvasáson.

(#11239) Crytek válasza apro (#11237) üzenetére


Crytek
veterán

Aztarohadt mivel hütöd basszus mélyhűtéssel?? Kurvajó a hőfok.Nekem alapon 37 semmi huzán nélkül igaz gyári.

Basszus ha ennyi mindent kell állítani akkor bele sem kezdek.

Másik topikba csak ezt irták ezeket kell állítani:
cpu ratio: 8
fsb: 400
pcie freq: 100
dram: 800
vcore: 1,35v
vram: 2,0v

Next PC Upgrade: 2022

(#11240) apro válasza Crytek (#11239) üzenetére


apro
senior tag

Zalman 9700 CU a proci a VGA S1 + turbó kitt.
ja igen kb. 2 napot kísérleteztem vele mire sikerült ezt kihozni,amúgy itt a fórumon is sokan segíttettek a beállításhoz.
Ja igen most már egy kicsit melegebb, ja és a HŰTŐZSÍR A Procin és a VGA-n MX-2-es
király egy zsir!!!
ime [link]
Jó kísérletezgetést!
hali

[ Szerkesztve ]

(#11241) apro


apro
senior tag

Ha gyári hűtöd van akkor amit az előbb leírtak(4X8= 3200Mhz) az a beállítás nagyon is megfelelő mert azt még elviszi az a hűtés,gyári hűtővel feljebb ne nagyon menyél, én azt hittem cseréltél rajta hűtőt.ha azokat az értékeket beállítod több mint való hogy úgy fog menni és még a hőfok is 65.C alatt marad terhelve.
hali

[ Szerkesztve ]

(#11242) Crytek válasza apro (#11241) üzenetére


Crytek
veterán

Értem de az nem baj hogy a magok kurva melegek mármint a progi szerint?? Mert mondom alapon az everest 36 fok proci a magok meg 58-60 fokosak.De 7 perc Orthos után a magok már 79-78 fokosak bár a proci hőfok nem ment 54 fok fölé.

Amugy meg fogalmam sincs mi az a hőfok aminél már károsodhat a proci?

Next PC Upgrade: 2022

(#11243) apro válasza Crytek (#11242) üzenetére


apro
senior tag

hali
Már az előbb írták hogy a Magok azok melegebbek mint a CPU külseje KB.8-10.C-vel az nem gond! a lényeg a CPU HŐFOKA ne mennyen semmi képp 70.C felé mert akor Vissza veszi a teljesítményét mert van benne Und." HŐVÉDELEM" a lényeg 70.C legyen a max a CPU höfoka ez semmi kép nem káros. a mag természetes hogy melegebb lessz de az TERMÉSZETES, 70.C a MAX a CPU hőfok.
az Orthost legalább 2.órát teszteld a 9 es Pior-al és igy ne mennyen 70.C felé, és akkor stabilnak mondhatod a rendszert
hali

[ Szerkesztve ]

(#11244) apro válasza Crytek (#11242) üzenetére


apro
senior tag

hali
csináltam egy képet a MAG és a Cpu-hőfok-ról orthos alatt
[link]
hali

(#11245) Crytek válasza apro (#11244) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem is hasonlóak bár neked szénné van huzva :D
Majd lefuttatom holnap 2 órát mennyi a max amire felmegy mert elkezdtem futtatni 9-es prioritivel ahogy mindtad közben filmeztem neteztem és pár perc múlva sötét képernyő és kékahlál.Nem igazán birta a terhelést :DD

Next PC Upgrade: 2022

(#11246) Crytek válasza apro (#11244) üzenetére


Crytek
veterán

Alaplapod hőfoka is klafa nekem 50 fokos.

Next PC Upgrade: 2022

(#11247) apro válasza Crytek (#11245) üzenetére


apro
senior tag

hali
még nem! megy 498MHZ X8 a Max amit bir, és itt is a Ramok mait nem bír menni. 520FSB a MAX a LAPNAK, a cpu 3986MHZ aMAX ez mán SZÉNÉ VAN HÚZVA!
hali
CSAK AZÉRT ÍROM ,hogy minden cput saját magadnak kell ki kísérletezni hogy mennyit bir,A MÁSIK HAMARABB AVÚL EL AZ EGÉSZ GÉPEM? (mehet a lecsoba)Mint meghalna a cpu a túlhúzás miatt.nézd.[link]
és még így is stabil
hali

[ Szerkesztve ]

(#11248) apro válasza Crytek (#11246) üzenetére


apro
senior tag

Van benne a házban + egy 12.Cm-es venti
Amúgy nekem az a lényeg hogy Stabil elég hűvös és hogy CSENDES LEGYEN AZ EGÉSZ GÉP:
hali

[ Szerkesztve ]

(#11249) lezso6 válasza lezso6 (#11233) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erre (#11233) valaki? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11250) Bib válasza apro (#11248) üzenetére


Bib
őstag

hali!
Te figyu megtennéd hogy frisebb core temppel is nyomsz fel képet ?
pl ezzel : [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.