Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Norciborci válasza japy (#11500) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Valami ilyesmire gondolok én is.... 4 db OCZ DDR2-1066-os memória....
Most tettem be 2 db 1 gigás, és 2 db 512-es 800 Mhz-es DDR2-t. Így is lassú, de kiváncsi vagyok, hogy a hiba előjön-e ismét

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11502) Norciborci


Norciborci
csendes tag

A 800-as memóriákkal nem fagy ki a játék, és nincs exporer hiba...
Shit.... :W

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11503) Norciborci


Norciborci
csendes tag

A memtest így is kifagy :(
Az elején azt írja ki, hogy Dual Channel, asyncronous mode (2 db 1 gigás, és 2 db 512-es memóriára)

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11504) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Vagyok
Feltettem a 0903as BIOS-t , alap hőmérséklete a CPU-nak 67 !! fok.
Valami nem stim ezzel a lappal , lehet , hogy az alaplap szar , nem a bios?
Ignoroltam a biosban a cpu hőmérsékletet , ill a Q-Fan opciót , meglátjuk , ha így sem megy akkor alaplap csere..

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#11505) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Ténleg ezen a lapon , hogyan lehet CMOS Clear-t csinálni?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#11506) shteer válasza MikaVejneGI (#11505) üzenetére


shteer
titán

manualban biztos benne van, h hol található a jumper ;)

..szerintem jónak tűnik

(#11507) Bagira01


Bagira01
veterán

Mi a véleményetek az ausus p5k-se-ről? e2000-es széria alá elég lehet?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11508) Brumi˘ válasza Bagira01 (#11507) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nehogy azt vegyél! Ill ha nem akarsz tuningolni :DDD :DDD :DDD akkor nyugodtan. De szerintem inkább ip35-e vagy valami occsó giga... (tudod az mit jelent ha már én se asust ajánlok ;) )

(#11509) shteer válasza Bagira01 (#11507) üzenetére


shteer
titán

tuningolni is lehet benne, csak nem szabad annyit várni tőle mint egy pro-tól pl
néhány tuningopció hiányzik belőle meg gnóm formája van :)

havernak E7200-t raktunk bele, igaz nem tuningol. E2xxx alá bőven jó ha nem tervezel hosszútávra vele, szvsz 3G-t kihajtja belőle

Brumi˘ meg áruló ;] :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#11510) buxxi


buxxi
csendes tag

sziasztok
problémám van, de nem kicsi !!!!!!!!
biost frisírettem 3 asus p5k alaplapokon cpu-k végett,2db sikerült a 3., ami a sajátom hát miért ne!!!
áramszünet pont a legjobkor.
a gép csak felpörgeti a procihűtőt, és leáll, ezt sokszor egymás után.
valaki tudna segíteni
a képernyőn semmit nem mutat

segítségeteket előre is köszönöm: buxxi

(#11511) japy válasza buxxi (#11510) üzenetére


japy
őstag

Valami ilyesmit olvastam : "ASUS CrashFree BIOS2
A CrashFree BIOS 2 funkció már tartalmazza a támogatási CD-vel történő automatikus BIOS helyreállítást. A felhasználónak csak újra kell indítani a rendszert a kapott támogatási CD-vel a meghajtóban, ha nincs kéznél egy indítólemez, és végig kell csinálni az egyszerű automatikus visszaállítási procedúrát.
Az ASUS alaplapok ezt a védelmet külön ROM vétele nélkül teszik lehetővé .

(#11512) buxxi válasza japy (#11511) üzenetére


buxxi
csendes tag

igen ez már ASUS CrashFree BIOS3 van rajta, de nem mükszik így
esetleg valami más megoldást de ez is jó vólt egy próbának
köszünüm

(#11513) shteer válasza buxxi (#11512) üzenetére


shteer
titán

elindítod az egyik működő P5K lapot, majd óvatosan kicseréled a bioschipet és nekifutsz még1x

..szerintem jónak tűnik

(#11514) japy válasza shteer (#11513) üzenetére


japy
őstag

Azt azért tedd hozzá ez egy elég rizikós válalkozás!!!!!!!!!!!!!

(#11515) buxxi


buxxi
csendes tag

sajna ezekbe már forrasztva vannak a bios chipek

(#11516) japy válasza buxxi (#11515) üzenetére


japy
őstag

Floppy-t megpörgeti vagy a cd-t?

(#11517) shteer válasza buxxi (#11515) üzenetére


shteer
titán

az újabbakba igen? :F az enyémbe nem volt, csak kisebb chip volt mint ami megszokott
végső esetben

japy: mitől rizikós? boot után nem használja a biost-t

..szerintem jónak tűnik

(#11518) buxxi válasza japy (#11516) üzenetére


buxxi
csendes tag

igen

(#11519) Kris87 válasza buxxi (#11518) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szal beteszed az alaplapi cd-t amit kaptál hozzá, akkor elvileg arról el kell indulni a biosflesselőnek. Ha ez kapufa akkor mivan ha ALT+F2-t nyomogatsz induláskor?

(#11520) buxxi válasza Kris87 (#11519) üzenetére


buxxi
csendes tag

szia
sajna ugyanaz,
elindul, kb 3-4 mp ig majd léáll, és ugyanez sokszor

(#11521) japy válasza shteer (#11517) üzenetére


japy
őstag

Attól hogy régen puszta kézzel ki lehetett szedni mert akkora volt és foglalatba de a maiak már forrasztva vannak!

(#11522) japy válasza buxxi (#11520) üzenetére


japy
őstag

Ha minden kötél szakad katt :K

(#11523) shteer válasza japy (#11521) üzenetére


shteer
titán

a forrasztott bios-t sose értettem :U szíváskor még nagyobb szívást jelent csak

..szerintem jónak tűnik

(#11524) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Amennyiben nem megy a 4 db OCZ memóriám, szívesen elcserélem olyanra, ami működik rendesen ebben a lapban :U

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11525) shteer válasza Norciborci (#11524) üzenetére


shteer
titán

ha elég érte 2 db CSX... ;]

..szerintem jónak tűnik

(#11526) Brumi˘ válasza Norciborci (#11524) üzenetére


Brumi˘
addikt

4 modullal megkapja az nb az 1,55V-ot? Mert annélkül nem fog nagyon fog menni... :U

(#11527) Mr.Grincs válasza zso73 (#11450) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Úgylátom nem csak nekem volt gariban a lapom:D :C :C
Sosem volt semmim sem gariba mert mindig jót kaptam ki hála az égnek de ezt a P5K-t annyira kikaptam hogy az első egy idő után K.O. magától aztán gariba elküldték majd egy zsírúj csere lett gariban annyira megadta magát, és azt sem tudták megmondani mi baja lett. A mai napig nem tudom mi volt a baja, csak azt hogy egyik nap kikapcsoltam, másik nap bekapcsoltam és nem indult el csak a procihűtő pörgött fel kb 2 másodpercre majd leállt, ezt zsinórba addig amíg le nem húztam a tápról, mert kikapcsolni máshogy nem lehetett.:(
Ez a csere lap meg nagyon szupi bubi. De legközelebb megfontolom, hogy asust vegyek e.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11528) muxi-muxi válasza Bagira01 (#11507) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Elég nyomi lap TUNINGRA, a northbridge feszültségét nem lehet emelni, pedig az elkelne néha. Amúgy stabil, mint a beton, a rajta használt alkatrészek jó minőségűek, a tápellátás négyfázisú (emiatt van a bibi), cserébe szilárdelektrolitos. A NorthBridge borda elég kicsi, és fűt mint a rezsó. Cserébe a PCI-E foglalat és gyári cooler közé befér egy 9cm-es ventillátor. A procit is jól fűti a (a régi Abit IB9-esemben ugyanezen proci - E2160 - 74 fokos volt a mostani 78 helyett. Mondjuk ehhez négy darab dual-prime is kellett :) ) A 0404-es biosszal kicsikarható még egy pár plusz megahertz, de csodák nincsenek. A procimat a gyári 1800 helyett 3040-en viszi, atomstabilan, és kis túlfesszel (1,41V -az Abit IB9-ben ugyanezen érték 1,45 V) a voltdropja nagy, minimum egy tized. A Kingmax 1066-os RAMjaimat szereti., a feszültségállítási módok a procinál és a memóriánál több, mint elégségesek. 17 ezer forintért jó kis alaplap (A4 Team, Boráros tér), de nem egy tuningbajnok. Ár/érték arány jó. A régi alaplapomhoz képes igen könnyen feltelepül az XP SATA-ról, és ennek örülök. Jövő héten meg kap egy 7200-es procit, meg végre hazahozom rá a Hyper TX2-esemet is...

Lényeg a lényeg: E2160 1800@3040 MHz. Azért ez is 69%-os tuning...

(Le lesz cserélve. Már megyek is át a P5Q topicba...)

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11529) Norciborci válasza Brumi˘ (#11526) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Kap ez mindent, pláne 1.55V-ot, mégsem jó... De még nem adom fel, próbálkozom egy kicsit. Érdekes, hogy az alaplap leírása ugyan megemlíti az 1066 Mhz-es memóriákat, mégis a 800-ast preferálja...

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11530) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Kezdjük az alapoknál :)
Probléma lehet az, hogy a WinXP csak 3 gigát kezel, és 4 giga van benne? Már próbálok mindenre gondolni...

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11531) shteer válasza Norciborci (#11530) üzenetére


shteer
titán

egyéb problémát nem jelent, minthogy 3-3,25G lesz a max kezelt mennyiség

..szerintem jónak tűnik

(#11532) Bálint85


Bálint85
senior tag

melyik az a ram szorzó ?:U :DD hogyan van a biosba írva? p5kc alaplapom van

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11533) kanmajom


kanmajom
tag

heló!
asus p5kc vagy p5k-e lappal akarok új gépet építeni. melyik mennyire tuningbarát? a p5k-e kb 5000-rel drágább. megéri?

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#11534) zso73 válasza kanmajom (#11533) üzenetére


zso73
veterán

P5KC felejtős!
Vagy DDR 3, vagy DDR 2. Ez a lap nem az igazi.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11535) kanmajom válasza zso73 (#11534) üzenetére


kanmajom
tag

ok és a k-e?
melyik alaplap a legjobb játékhoz? max 30k
vagy bízzam "szakemberre" számtech boltban? ugyis átvágnak. eddig minden gépemmel volt gond amit nem én raktam össze. legutóbb 5 éve raktam össze gépet.

van itt vajon gépösszerakó topik ahol hozzáértő gyerekek tudnának ingyér segíteni? :))

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#11536) zso73 válasza kanmajom (#11535) üzenetére


zso73
veterán

Az E-ről nem tudok nyilatkozni, mert nem olyan lapom van.

Én biztos, hogy gagyibájtot vennék....................... Túl sok a memória inkompatibilitási gond az Asus lapokkal. Hacsak nem veszel Asusra optimalizált ramot, mint én.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11537) kanmajom válasza zso73 (#11536) üzenetére


kanmajom
tag

melyik ram jo asushoz?
a gygabite márkanév bennem rossze melékeket ébreszt mert egyszer egy Radeon 9600-assal simán átvágtak. dobozon 128 bites volt a valóságban meg 64 volt a kártya... :W
de lehet azóta fejlődtek.... meggyőzhető vagyok. :))

ja átom az adataidnál a konfoigodba.

akkor az asust nem ajánlod mert kényes a ramra.

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#11538) zso73 válasza kanmajom (#11537) üzenetére


zso73
veterán

Nekem OCZ DDR 3 1600 valmai van...Linux alatt nincs Everest. :Y
Ez a ram Asusra van hegyezve, és nincs is gond vele.
A Gygyibájt lapok jobban szeretik a Kingmax, és névtelen ramokat.
Bár itt is vannak olyan szerencsések, akiknak a Kingmax megy Asus lapban is. De elég sok tipussal nem megy, vagy csak fesz emeléssel....kínlódással.
A P5K PRO lapokat emlegetik a jobbak közül.
Érdemes egy helyen venni a ramot, és a lapot. :C Akkor az ő felelősségük, ha nem megy.
Biztos vanak tuti összeállítások, és olyan boltok, ahol tudják, hogy milyen rammal nem lesz gondod.Ilyen helyen érdemes venni Asus lapot is.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11539) #16155904 válasza kanmajom (#11537) üzenetére


#16155904
törölt tag

Nem rossz a P5K-E. A 4x2G Kingmax -szal sincs semmi gondja.

(#11540) palwolf válasza zso73 (#11538) üzenetére


palwolf
tag

Nem kell ennyire démonizálni a helyzetet, bár kétségtelen hogy mostanában több szop@s van az Asus lapokkal mint korábban...

A lényeg hogy egy jobbfajta tuningos, CL4-es 800as rammal jól használhatóak az Asusok, pl OCZ, SuperTalent, Corsair, Crucial, CSX.
1066os ram esetén manuális beállitás szükséges.

Maga P5K-E sztem jó lap, nálam volt ilyen egy rövid ideig.

(#11541) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az asus p5k pro alaplapról? Most szeretné venni egy ilyet, de nem igazán tudok dönteni, mert annyira nem értek hozzá! Az jó választás lenne vagy van más alaplap, ami jó lenne ebben az árkategóriában (20-25k) ??

[ Szerkesztve ]

(#11542) zso73 válasza palwolf (#11540) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem ez nem " démonizálás".
Rengeteg helyen olvasom, hogy ezzel, meg azzal a rammal nem tudnak mit kezdeni az Asus lapok. És az alját /Kingmax/ is elég nehéz üzemeltetni néha bene. Akár a prémium kategóriás lapban is. /P5KE wifi/

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11543) #17131776


#17131776
törölt tag

Van nekem egy P5K lapom és van benne 2X1 Gb Crucial Ballistix 1066 os ramocska, es sajna nem nagyon akar menni 1066-nál többet :S....kérdésem pedig a következő lenne érdemese "orvosloni" egy BIOS frissítéssel vagy attol nem lesz jobban tuningolható?!

Előre is köszönöm a segítséget! Üdv Vitya!

(#11544) zso73 válasza #17131776 (#11543) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem a bioszt mentsd el!! Mert "ennél rosszabb ne leyen" alaponide vissza tudod lítani a dolgokat.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11545) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Azt hiszem, feladom a küzdelmet...
Hiába kapja meg az NB az 1.55V-ot, hiába kapja meg a memória a 2.1V-ot, még így se nem jó... Valami még mindig nem smakkol. A tesztek sorra kifagynak, kék halált okoznak, vagy resetelik a gépet. Azt gondolom, lassan kimerítettem mindent az ötletzsákból. Ha valakinek van még javaslata, szívesen fogadom, egy próbát megér :)
Most 800-as memóriák vannak benne, ezzel stabil

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11546) zso73 válasza Norciborci (#11545) üzenetére


zso73
veterán

És a ramok 800-on sem stabilak?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11547) Norciborci válasza Norciborci (#11501) üzenetére


Norciborci
csendes tag

A "tesztek" még hátravannak, de már nincs olyan, hogy az explorer.exe hibát észlelt, nincs olyan, hogy az FS2004 kiakad, lefagy, szétesik... Ez eddig bíztató jelnek tünik :)

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11548) west


west
őstag

hi
a p5k pro 500fsb t siman viszi?

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#11549) csiky


csiky
tag

üdv

óriási gondom van. adott egy p5kc alaplap. Az égadta világon semmit nem csinál. bekapcsol felpörög vinyo ventik 4-5sec leáll. 2-3sec megint elindul megint megáll. lehúztam mindent, cmos clr ramok levétele proci csere régebbire stb volt. semmi.

építő jellegetű tanácsokat szeretnék kérni, nem hiányzik a "kellett neked szar combó" lap szöveg, van elég bajom :(

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#11550) Rayyy


Rayyy
senior tag

Azt valaki kifejtené részletesebben, hogy miért tartják ilyen sokan olyan gáznak a P5K-C lapot? Nekem az van és az ég világon semmi bajom nem volt még vele, már megvan fél éve. Még nem húztam, mert garis a gép (tudom, madár vagyok), de fél év múlva megkapja a magáét :) Félnem kell a húzásától?

Ha már leírtátok a választ 600x, akkor bocsi! (esetleg egy oldalszám jöhetne)

Minden a legnagyobb render!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.