Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) Bib válasza trialboy (#12700) üzenetére


Bib
őstag

HI!
Milyen az az ilyen lap?
800-asnak ismeri fel, mert az 1066mhz nem szabvány.
A memória olvasás,válaszidő,írás tulajdonságokat nem befolyásolja a modul mérete.
De a kingmax oldalán van egy [link] ilyen útmutató.
Üdv. , BUÉK

(#12702) trialboy válasza Bib (#12701) üzenetére


trialboy
tag

p5k

(#12703) JanR válasza trialboy (#12702) üzenetére


JanR
addikt

Ez a legujabb bios nalatok mit takar?
Melyik verzio az, 1201, vagy mas?
Mert nekem amiatt ment tonkre a lapom :(((
Vagy az nincs osszefuggesben a bios update-el?

(#12704) Bib válasza JanR (#12703) üzenetére


Bib
őstag

Nálam 1203 P5kc-nél.
Bios frissítéskor mindig ott a rizikó.Bios frissítéskor veszélyforrás a helytelenül kiválasztott bios file,sérült file na meg az áramszünet.Továbbá win alól sem javasolják.
Azt hiszem crash free, így elvileg vissza lehet hozni.De szervízekben sima ügy,csak kell egy ugyanolyan lap,vagy lehet hogy már az sem.

(#12705) zso73 válasza Bib (#12704) üzenetére


zso73
veterán

Nekem sikerült egyszer visszahoznom a gyári CD-vel a lapot a halálból. Win alól simán frissítek.......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12706) JanR válasza zso73 (#12705) üzenetére


JanR
addikt

En mar tobb asus lapot frissitettem win-bol, meg ezt a P5K-t is, de ezt a biost valamiert nem akarta feltenni...Aztan elojott a szokvanyos hiba, hogy a gep ujraindult, utana meg mar eletet sem lehetett belelehelni :(((

(#12707) JanR


JanR
addikt

Nos most kicsit analfabeta-n leirom.
Felmegyek az asus honlapra, persze a global-ra, ott kivalasztom a letoltest es azon belul alaplap-lga775-p5k. Ebben azert sok mindent nem lehet elrontani. Na mar most, ott kerdezi, hogy milyen OS, de gondolom BIOS-nal nem igazan szamit, hogy milyen OS van a HDD-n. Csak valami P5K tulaj mondja mar meg, hogy milyen bios-t hasznal o :))
En ezeket talalom: 1: P5K BIOS 1201, 2: P5K BIOS 1103, 3: BIOS update file for P5K (Version 1006) , es igy szepen visszafele.
Ezen mit lehet elrontani? Vagy csak a lapomnak volt szar napja es nem szerette volna magan az uj biost? oO

(#12708) apro válasza JanR (#12707) üzenetére


apro
senior tag

hali
Vala hol olvastam,hogy az "Asus Updt 61002-"es .- el vissza lehet állítani a régebbi biost.
elküldöm imail be. hali
elküldtem volna de valamiért nem megy át!

[ Szerkesztve ]

(#12709) odorgg


odorgg
addikt

Énis win-böl frissítettem mindíg régebbi lapoknál sose volt ezzel probléma. De ennél a ratyi P5K-nál egyszerüen sehogyse tudok biost frissíteni! Pedig az a crashfree cucc elméletileg azért van hogyha frissítés közben valami gázvan akkor azértmég belehessen indítani a gépet és újra lehessen flashelni a biost, vagynem? A gyakorlatban viszont azonkívül hogy szépen mutat a felirat a dobozzon szartsem ér az egész! :W Szerintem. Meg a tapasztalataim szerintis sajnos :O

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12710) apro


apro
senior tag

hali
Hát ha segít valakinek, ezt nekem is csak küldték ,de már egyszer bevált a P5B deluxe. lapomnál. ime
"ASUS Bios Downgrade
Mivel több alaplapnál is előfordult - felflasheltük a legújabb beta vagy final biost, és ezáltal a rendszer instabbilabb vagy kevésbé tuningolható lett.. - hogy a régebbi bios nem állítható vissza - afudos-sal vagy az Asus Update windows-os programmal (még ha be van pipálva a settings-nél a downgradeable fül) sem, így e-mailt küldtünk az Asus-nak és az alábbi választ kaptuk! :
A következő programra van szükségünk:
AWDFLASH V1.32 letöltés(a link.http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5RD1-VM/AsusUpdt.zip

A fájl kicsomagolás után, az awdflash.exe-t illetve a régebbi bios-unkat amit használni szeretnénk, másoljuk rá a bootolható floppy vagy usb diskünkre!
Indítsuk újra a számítógépet és bootoljunk dos-os lemezünkkel/usb-nkkel.
Ezután adjuk ki a következő parancsot a lent látható paraméterekkel, ahol az XXX.bin, régebbi bios-unkat jelöli!
AWDFLASH XXX.bin /F /py /sn
Sok szerencsét! "

(#12711) odorgg válasza apro (#12710) üzenetére


odorgg
addikt

Ez a program rendben van de ha egyáltalán nem indul el a lap update utánn akkor elég nehéz bármivel is vissza állitani a régebbi biost :W De azért kössz a progit ki fogom próbálni :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12712) zso73 válasza odorgg (#12711) üzenetére


zso73
veterán

Mert? Tedd be a gyári CD-t, és kapcsold ki, majd be a gépet. Sötétség.......vár.....Majd kikapcs,bekapcs. Nekem ettől jó lett. Persze e lúzer manualban ott van a szakszerű leírás. :C

Egyébként meg van olyan, hogy csak a tápkapcsoló lekapcsolása után jön rendbe a lap a frisítés után. Vagy egyszerűen kell neki egy CMOS clear.

JanR:És a bioszból való frissítést próbáltad? Esetleg az indítóképernyőnél feltűnő lehetőséget? Afudos esetleg?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12713) JanR válasza zso73 (#12712) üzenetére


JanR
addikt

probaltam mar sok mindent, de semmi, bekapcs, 3 mp feketekepernyo, majd ujraindul a gep, es ezt csinalja addig amig meg nem allitom. cmos reset, alaplapi cd be, usb-s bios csere proba, minden volt. a lap megallt, de mar mind1, mivel garanciaban van. majd ha visszakapom, megint probalkozok bios update-el, bar mikor megvettem a lapot, akkor 06xx bios volt rajta, utana nyomtam egy update-t a 0902-re, akkor nem volt gond, de most?
nem volt hajlando feltenni a 1201-et...
azt tudom, hogy ha megkapom a lapot es megint elrontja az update-t, akkor alaplap csere.

(#12714) sqaddy válasza JanR (#12713) üzenetére


sqaddy
tag

Üdv!

Kb fél órája frissítettem biost sima p5k-n 0603-ról 1201-re és semmi probléma nem volt.
ASUS honlapról letöltöttem a 1201-es biost, majd kicsomagoltam.
ASUSUpdate progival load bios from file, kiválasztottam a kicsomagolt filet, beolvasta, flash gomb és mindent megcsinál magától... ;)

Remélem segítettem...

''Always look on the bright side of life''

(#12715) JanR válasza sqaddy (#12714) üzenetére


JanR
addikt

Orulok, hogy neked sikerult.
En is igy szerettem volna megcsinalni... csak nalam az EEPROM torlesenel elrontotta 3x es onnantol ha mar a gepet kikapcsoltam, bekapcsolni nem tudtam.

(#12716) odorgg válasza zso73 (#12712) üzenetére


odorgg
addikt

Hát Zso73 hiddel én már mindent próbáltam de ez nemfog többet elindulni :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12717) Bib válasza JanR (#12715) üzenetére


Bib
őstag

Na igen kikapcsolni azt nem szabad.
Ilyen nekem is volt,én közben másik géphez át, pendrive-ra újra letöltöttem a Biost és utána felment.
De ha gariba van már mindegy.

(#12718) JanR válasza Bib (#12717) üzenetére


JanR
addikt

En nem akartam kikapcsolni, ujraindult ( allandoan ezt csinalta, ezert akartam BIOS-t frissiteni... ).

(#12719) JanR válasza JanR (#12718) üzenetére


JanR
addikt

Na BUE'K.
Es igen, nekem nincs jobb dolgom :(((

(#12720) trialboy válasza JanR (#12703) üzenetére


trialboy
tag

ezeknél az új alaplapoknál nem nagyon tudod elrontani a biosfrissítést és a biost, p5k nál mikor a legújabbat akartam feltenni win alol akkor nem sikerült, nyomtam neki egy resetet, és semmi, be se bootolt se kép se semmi. ilyenkor áramtalanítod vársz pár percet, majd monitor be és utána a gépet kapcsolod és már írja is hogy nem tud bootolni, és keresi a biosfájlt, én usb ről tettem fel a legújabbat és működik is! a lapod akkor hal meg ha nagyfeszt kap megsérülnek az áramkörök vagy nagyon nagy hőnek van kitéve huzamosabb ideig....

(#12721) JanR válasza trialboy (#12720) üzenetére


JanR
addikt

Igazabol en mar elvittem a szervizbe. De akkor lehet, hogy bekopogtatok hozzajuk valamelyik nap, hatha nem vittek meg fel nagykerbe:)

(#12722) Boha


Boha
aktív tag

Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok

OBORZIL

(#12723) Shaba


Shaba
tag

Sziasztok!
P5K-EPU alaplapom van, hol - hogyan tudom beállítani a cpu - fsb arányt? :O
B.U.É.K.!

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#12724) Pecc


Pecc
őstag

BUÉK minden kedves P5K-alaplap tulajdonosnak! :)

(#12725) alanwake


alanwake
tag

hello.nekem is P5K lapom van és eddig megvagyok vele elégedve,igaz ez a 2 már mert az előbbi kifingott egy bios frissítés miatt,de gaiból kaptam ezt vissza fél éve és eddig még jó,bár úgy vettem észre hogy az fsb-t nem lehet 470-nél jobban húzni,de nem is ez a fontos,csak gondoltam írok egyet az első kommentem jóvotából,tegnap tettem én is fel az új biost 1201 asszem,de nemtudom miben változik,eddig még nem vettem észre semmit.proci tuning téren szeretnék még segítséget kérni tőletek,van az alaplapba egy c2d 8500-as cucc és most 3.8ghz-n hajtom,1.3v-al ami droppol és kap 1.264 körül,nade 4ghz-n az istenért se akar menni ezen a feszültségen stabilan legalább fel kell vinnem 1.4v-ra hogy legyen blőle 1.35 és stabil is legyen,azt nemhiszem hogy a procim csak annyit bírna,ja a vid-je az 1.2000v,esetleg egy alaplap csere megoldaná a gondot szerintetek?ja memóriából van benne 4x1 gb GEIL value 800-as,e olvastam hogy 1000mhz-et mennek,és tényleg mert leteszteltem,ugyhogy nem a ram gond szerintem,ha túdtok erre valamit azt megköszönném nektek,ja és boldog új évet mindenkinek.

(#12726) JanR válasza alanwake (#12725) üzenetére


JanR
addikt

Nalad, hogy fingott ki bios frissitesnel?
Mert volt egy korabbi hozzaszolas, en megyek holnap a szervizbe, visszakerem a lapom es ki is probalom amit irt a kollega, a nagykerek ugyis csak 5.evel nyitnak, annal elobb ugysem cserelik ki.

(#12727) zso73 válasza odorgg (#12716) üzenetére


zso73
veterán

Odorgg: Akkor service......
JanR: Ha gari, akkor mindegy

B.U.É.K mindenkinek!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12728) JanR válasza zso73 (#12727) üzenetére


JanR
addikt

Tudom, hogy gari, bar nem mindegy mikor kapom vissza a lapomat. Januar 17. korul, vagy holnap nyomok rajt egy bios frissitest ( ha lehet, ahogy az elozo kollega irta ) es tudom hasznalni.

(#12729) alanwake


alanwake
tag

nálam az volt a baj hogy vista alatt csináltam a frissítést az alaplap progijával,és egyszerüen csak megállt flashelés közben,éa semmi,itt már túdtam egyből hogy mi van és hívtam a srácot a szervizbe hogy viszem a lapot,aztán 1 hónap múlva kaptam egy másikat,előbb is lehetett volna de ők csak havonta járnak pestre,egyszóval ha garanciális és semmi sérülés nincs a lapon akkor 100% hogy kicserélik.

(#12730) JanR válasza alanwake (#12729) üzenetére


JanR
addikt

A Vista miatt nem cserelte ki a bios file-t? Ilyenrol meg nem halottam. De akkor ha kiprobalom, akkor felcsapok egy XP-t, frissitem a BIOS-t, aztan vissza a Vista-t.
Ha az sem jon be, akkor a korabban javasolt megodlassal probalkozok tovabb:DDD

(#12731) Bib válasza alanwake (#12725) üzenetére


Bib
őstag

A v drop a lap sajátossága,cserével nem oldódik meg.
De egy kis pencil moddal igen.

(#12732) zso73 válasza JanR (#12730) üzenetére


zso73
veterán

Van USB-s xp is.Arról is kíválóan lehet frissíteni. Sőt DOS-ból is jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12733) alanwake


alanwake
tag

pencil mod? az meg mi?az előbb próbáltam és szépen viszi a 4ghz-t a NB-et kell csak 1.55v-ra állítanom.nem sok az egy kicsit neki?

(#12734) zso73 válasza alanwake (#12733) üzenetére


zso73
veterán

De igen!! :Y :Y 1,4V a max, én úgy tudom.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12735) Shaba


Shaba
tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy a biosban beállítottam a procinak 1,2 voltot, az ASUS AI SUITE mégis 1,1840 - et mutat?

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#12736) zso73 válasza Shaba (#12735) üzenetére


zso73
veterán

Mert van amikor a progi felülbírálja a biosz beállításaidat és valóban 1.184V lesz...

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12737) Shaba válasza zso73 (#12736) üzenetére


Shaba
tag

De attól ez még jó így?

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#12738) Lindemann válasza Shaba (#12737) üzenetére


Lindemann
tag

attól még igen. Sajnos nagyon jellemző, hogy droppolnak, de ez teljesen természetes, úgyhogy ne aggódj :)
és erre esetleg valaki valamit? [link]
amúgy meg buék!

(#12739) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Először is boldog új évet mindenkinek :)
Második kérdésem az lenne, hogy elvileg az ICH9 nem tud AHCI-t, viszont a Gigabyte P35-DS3 a manual szerint mégis tud.
Akkor mégis ismeri az AHCI-t, az ICH9, csak az Asus P5K(C) -ből szedték ki?

(#12740) JanR válasza Lindemann (#12738) üzenetére


JanR
addikt

Nalam vinyokattanasos story mar volt. Igaz az maxtor volt es tulmelegedett, az olvasofej fere ment, kattant es a gep megfagyott. Nem hiszem, hogy egy tapcseretol a ramjaid csak ugy tonkre mentek volna. En inkabb a HDD-d neznem meg elsosorban. Mas gepbe be, win fel, kicsit nyuzd meg, hatha.

(#12741) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

sziasztok.

SoS. a P5K SE lap támogatja az E8400-as procit?

(#12742) JanR válasza G Bedtime St (#12741) üzenetére


JanR
addikt

Igen.

(#12743) G Bedtime St válasza JanR (#12742) üzenetére


G Bedtime St
tag

Köszönöm!

(#12744) JanR válasza G Bedtime St (#12743) üzenetére


JanR
addikt

Barmikor, ha tudok segiteni :R

(#12745) tomiika válasza G Bedtime St (#12743) üzenetére


tomiika
tag

Lehet, hogy csak újabb biossal... Nekem P5K- t frissíteni kellett a 8400hoz

(#12746) apro válasza Lindemann (#12686) üzenetére


apro
senior tag

hali
nem lehet hogy a vinyó. val van gond? az ujj 320-as ?
De már elkéstem mert már írták.
hali

[ Szerkesztve ]

(#12747) G Bedtime St válasza tomiika (#12745) üzenetére


G Bedtime St
tag

Pff igy is lett...se kép se hang. akkor most bios update? életem elö bios frissitése. :Y

(#12748) tomiika válasza G Bedtime St (#12747) üzenetére


tomiika
tag

én úgy csináltam, hogy régi proci vissza, asus.com, új bios letölt, az alaplap cd-jén van asus update, azzal a legegyszerűbb biost frissíteni

(#12749) drbob


drbob
csendes tag

Sziasztok!

Van egy P5KPL-C/1600-as deszkám, a belevaló egy C2D E7300 + 2x2GB 1066os DDR2 KingMax ram.

A problémám a következő: kingmax honlapra elszaladtam, mit kell hogy beállítsak hogy 1066on menjen a ram. Azt írják, hogy 6-6-6-18ra kéne állítanom, de én csak 6-6-6-15re tudom..nem tudom ez mennyire para, de ha ezt beállítom meg 1066ra a memóriát auto-ról, akkor végülis működik, DE: (dobok) idáig a JumperFreeConfig Overclock Profile-ok közül volt egy 20%os beállítva, így a cpu 3.2-n ment 2.6-helyett, és nem volt semmi gond. Azonban ha a memóriát beállítom 1066ra, akkor nem akar elindulni az overclock profilokkal...szóvál átléptem manualra. Processzor beállításoknál a 266ról belőttem először 350re és meg sem reccent...aztán belőttem 333ra, majd 330ra, és a 300at is kipróbáltam, de semmi...(minden más érték auto-n van).

Szeretném elérni hopgy a cpu legalább 3.2-n (a 3.4 lenne az optimális) menjen miközben 1066on van a memória.

Mindennemű segítséget/javaslatot örömmel fogadok :DD

(#12750) G Bedtime St válasza tomiika (#12748) üzenetére


G Bedtime St
tag

sikerült is!!! :C :C mostmár rem müködik malyd a proci. thx a segitséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.