Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) zso73 válasza Passape (#12946) üzenetére


zso73
veterán

Azért mielőtt váltassz azon gondolkodje el, hogy nem biztos, hogy megéri a dolog. A DDR 3 sokkal drágább, ha minőséget akarsz belőle. Pl OCZ 1600 32eFt. A Kingmax, ami olcsó nem biztos, hogy menni fog a lapodban. (Nekem nem volt jó,P5KC) A GEIL ramokkal nincs tuning. Legalább is az alap 1333-asokkal. Az 1600-as az meg OCZ árakon megy. A ramok 1600 MHZ-en sem sokkal gyorsabbak a DDR 2 rendszertől, vagy akár lassabbak!!
Nekem max 9200 MB/s-el olvasott a ramom 1600-on. De ennél sokkal jobb eredményt láttam DDR 2 ramokkal. Probléma esetén kevés segítséget találsz hozzá, mert nem elterjedt annyira, mint hinnénk. Esetlegesen nem érdekli a boltot a dedikált rammal nem megy a la című sirámod sem. Lutri......
Végül:A PH-s DDR 2 VS DDR 3 cikket a figyelmedbe ajánlom.

Persze a 8600-as kívánja a DDR 3-as rendszert!! :K :C Mert ott jól jön, ha az FSB,és a RAM freki 1:1

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12952) Passape válasza zso73 (#12951) üzenetére


Passape
tag

Köszi segítséget, ma úgy tűnt a rendszerem megy a bnőmnek, ő is erős felhasználó, aztán meggondoltuk, majd egyetemre veszünk laptopot. Én meg vagy veszek egy 1066 ramot az alaplapba amit meg tud hajtani, és ráülök a se**emre, nem pattogok, vagy ami valószínübb hogy pattogok és elolvasom az általad javasolt cikket, anno olvastam de akkor még nem volt olyan proci amelyik ki tudta voolna hajtani a ddr3-at sem olyan alaplap sztem. Ha elolvastam visszatérek. :R

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12953) Silent77 válasza Passape (#12941) üzenetére


Silent77
veterán

Tegnap volt szerencsém kipróbálni 2x2gb 1150-es OZC-t.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12954) PIAAxSky válasza Silent77 (#12953) üzenetére


PIAAxSky
csendes tag

Ennyit az Ősember-től vásárolt 2*2gb os G.skill is megy nálam igaz körülbelül itt van a vége is :)
[G.Skill F2-8500CL5D-4GBPI]

[CPU-Z]

[ Szerkesztve ]

(#12955) Silent77 válasza PIAAxSky (#12954) üzenetére


Silent77
veterán

Én csak arra próbáltam válaszolni, hogy érdemes-e neki OZC-t venni. :R
A végét nem néztem, mivel nem az én ramom, csak kipróbáltam, így elsőre azért nem olyan rossz. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12956) Passape válasza Silent77 (#12955) üzenetére


Passape
tag

Újfent köszi, viszont anyagilag jobban jövök ki(nem fillérekkel) ha nem ősembertől veszem, pedig bírom Őt.

ddr3 kilőve részemről, de valsz ebből a tpoicból átvándorolok a Gigabyteosba... sry Valami ehhez hasonló ok miatt

Szerintetek a 4X1Gb 5-5-5-18 vagy a 2X2Gb 5-6-6-18 megy jobban elvileg ugyebár a 4x1 de a 2x2 jobban átszellőzik.

Nekem egy E8600-assal ez a 4200-4500 léghűtéssel bőven elégséges lenne, amennyiben megtanulok húzni.
Látszik milyen sok összefüggés van a lányok meg a számítástechnika között. A lányokat az ember előbb húzza és aztán fizeti ki, a ramokat előbb kifizeti, és aztán húzza az ember :DDD (elnézést ha ízléstelennek tartjátok a tréfát)

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12957) mad1 válasza Játékos (#12949) üzenetére


mad1
veterán

Koszi :R

shteer:
Szerintetek mit hajtana ki egy 4x slot egy 4830at?Vagy azt se :O ?

Ne szemetelj ! = Steam

(#12958) Játékos válasza mad1 (#12957) üzenetére


Játékos
addikt

Én egy X1950PRO-t használtam 4x PCIE-ben, majd lecseréltem egy (G80) 8800 GTS-re.
Nagyon hamar elkezdett szaggatni játékok alatt! Lapcsere után tökéletes volt...
Sztem a 4830-nak se lenne elég a sávszél... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12959) shteer válasza mad1 (#12957) üzenetére


shteer
titán

egy fizikai kártyát :)

..szerintem jónak tűnik

(#12960) Játékos válasza shteer (#12959) üzenetére


Játékos
addikt

9500GT-t bele! :D

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12961) mad1


mad1
veterán

P5q pro?Vagy ebben az arban mit ajanlotok? :R
Mert akkor maradna a 4830 meg uj lap :K ;) :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#12962) shteer válasza mad1 (#12961) üzenetére


shteer
titán

két kártyás rendszert semmiképp :)

..szerintem jónak tűnik

(#12963) mad1 válasza shteer (#12962) üzenetére


mad1
veterán

Gondoltam en az x2 re is,csak abbol nehezebb kiszallni,ezert is gondoltam a 2 karira.
Valami normalis 8x cf lapot tudtok ajanlani? :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#12964) shteer válasza mad1 (#12963) üzenetére


shteer
titán

p5q pro :K

..szerintem jónak tűnik

(#12965) Silent77 válasza Silent77 (#12943) üzenetére


Silent77
veterán

Nem akarom elkiabálni, de tegnap elemet cseréltem, és 2 óra pihenés után, simán bekapcsolt a gép. Ilyen már hónapok óta nem volt. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12966) Passape válasza Silent77 (#12965) üzenetére


Passape
tag

Mi szurkolunk :DDD ;)
Nah memória eldőlt végül : OCZ Reaper 1150Mhz cl5 2x2Gb vagy 4x1Gb. 3-3-3-8-at megy 800-on laggcsökkentő tényezőnek jó lesz :DDD

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12967) Passape válasza mad1 (#12963) üzenetére


Passape
tag

Tudom, hogy nem tartozik szorosan ide, de ha már szóba jött egy kisebb 4670/4650-est ki lehet még hajtani CF-ben egy 4850-essel P45ös chipsetnél ? az csak 20 körül van, és sztem jót tenne.

Más: sry hogy pörgök, de hála brekknek lehet hogy 1200-as ocz reapert is kapok, és akkor a hőnáhított 1066 CL4 sem lesz elképzelhetetlen :D

Túl vagyok életem első BIOS updatején, amire szükség volt, mert az új proci csak kedden jön ezt meg mindjárt kiszedem és eladom. Utána köv szerdáig nem is lesz gép, mert SSD, rendszerújrarakás miegymás...
Éljen a rendszerváltás! :DDD

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12968) alanwake


alanwake
tag

na most hajtom a procim 4.2-őn de nem is akarom feljebb vinni,még a teszt ideéig sem,nálam szóba se jöhet 1.35v-nál több,most így megy biosba 1.3v az droppolva 1.258 a hőmérséklete most 50-51 fok terhelve persze,a memóriákat 1064-en hajtom 2.1v-al,szerintem ezek a beállítások nem károsak,így hát maradnak is,többet egyenlőre nem kívánok adni semminek,prociból meg úgy tudom 4.2 felett csak zabálja a proci a feszkót mind mondtam 1.55 v nálm nem nyerő az 5 gigáig,de szerintem bírná csak másik lapban és másik ramokkal,nekem így megfelel.

(#12969) zabu


zabu
tag

Helló!

Vettem nemrég egy ASUS P5KCM-PL-t. Rászántam magam hogy kicsit felhúzom a procim. BIOS -> és ott felállítottam az órajelet. De mást nem nagyon tudok csinálni. Advanced menüben nem tudtam mást állítani. Tesóm sima P5Kjában csomó beállítási lehetőség van.
Lehet aktiválni ezeket valahol?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#12970) lazydog válasza zabu (#12969) üzenetére


lazydog
addikt

Sajnos elkapkodtad a vásárlást, rossz lapot vettél.
Vegyél egy P5K EPU-t, a jelenlegitől meg szabadulj meg mielőbb!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12971) Passape válasza lazydog (#12970) üzenetére


Passape
tag

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de csatlakozom. Sztem cseréld el. :R

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12972) zabu válasza Passape (#12971) üzenetére


zabu
tag

Lecserélni nem fogom, de azért kösz a tanácsokat. 2,66 ról fel húztam 3,40ig tökkéletesem megy, több meg egyenlőre nem kell.
Kár hogy nem lehet megoldani.

(#12973) Passape válasza zabu (#12972) üzenetére


Passape
tag

Nah ez azért nem rossz, remélem stabilan megy ;)

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12974) zso73 válasza zabu (#12972) üzenetére


zso73
veterán

Kell ennél több? Jó eredmény az így is. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12975) japy válasza Silent77 (#12965) üzenetére


japy
őstag

Én mondtam neked hogy elemcsere! De nem másik gépből amit te csináltál hanem ujjat! :C

(#12976) zabu válasza zso73 (#12974) üzenetére


zabu
tag

jó, jó scak ki akartam próbálni mit tud a procim.
Eddig stabil, ugyan prime-ot még nem futtattam le.

(#12977) emre


emre
veterán

Helló!

Bocs a láma kérdésekért, de pályakezdő inteles vagyok, ööö izé, leszek :B

A P5K illetve a P5KC deszkák milyen lényeges dolgokban térnek el egymástól?
Nem felszereltség érdekel, mert azt látom, inkább felhasználáskor milyen tapasztalatok vannak?
Tuning, stabilitás stb.. vagy menjek inkább a giga topikba ha P35-öst akarok venni.. :DDD
Illetve +2k lenne a KC megéri vagy felesleges kötség.
Olcsó pénzből akarok egy 775-ös konfigot összedobni.

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#12978) Silent77 válasza japy (#12975) üzenetére


Silent77
veterán

így van, jól mondtad! :R
Amit a másik gépből kivettem még gyengébb volt. :DDD
Azért érdekes, hogy 3,17V-os elem már nem jó. Megmértem az újjat az 3,27. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12979) zso73 válasza emre (#12977) üzenetére


zso73
veterán

A KC felejtős! Kombó (DDR2,DDR3) lap az előítéletekhez híven hárklis a ramokra, és még most is felesleges a DDR 3. (szerintem)
P5K Pro szerintem megfelel, vagy P5K.
Ha olcsót akarsz, akkor meg tényleg felesleges a DDR 3-as lapon gondolkodni. A Giga lapok is jók.............

Nekem P5KC van, és most már beállt a konfig. Semmi gond vele, de nem ér meg 3Ft-ot sem plusszban a lap a sima DDR 2 lapokkal szemben.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12980) emre válasza zso73 (#12979) üzenetére


emre
veterán

Köszi a választ, :R
valami ilyesmitől tartottam (pedig olyan jól néz ki :( )
DDR-3 amúgy sem érdekel, mert olcsón akarok 775-ös konfigot, tehát DDR2-es ram-ból is sima 800-asra pályázok. Valami eccerű megbízható cuccot szeretnék.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#12981) zso73 válasza emre (#12980) üzenetére


zso73
veterán

Jó kis lap, csak voltak vele gondjaim. A DDR 2 Kingmaxot nem szerette. Ez a legolcsóbb jó memória mostanság. De nem indult vele rendesen nekem. A legújabb biosztól sem javult a helyzet. DDR 3 OCZ van bene most, ezzel nagyon jól megy. A tápommal sem volt jól el. Corsair VX 450 egy jó kis táp. Plusz winyókat kelett rátennem, hogy ne legyen indulási gond.
1 évet kínlódtam vele........ De most jó! :C
Geil, és OCZ DDR 3-al megy rendesen. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12982) Passape


Passape
tag

Srácok van egy kis bajom ... nekem inkább nagy. A P5k deluxba megjött egy két cucc,SSD E8600, meg átraktam a ramokat az ajánlott ramslotba. Winfos elindul, de egy idő után Win bootképernyő, és ráfagy. Újraindít, közli hogy lehet hogy az új hardver az oka. Ekkor még új SSD sehol.
3 kérdés. 1. ha biosfrissítés megvolt, akkor nem lehet-e még a CPU unsupported? (honlap szerint 902 kell 702 ről frissítettem vasárnap)
2. Ramvisszacsere esetleg értelmes-e (ha lesz időm kipróbálom...)
3. ha elrontottam a hűtőpaszta felkenését az okozhat-e ilyet? (ránézésre elég szárazocska volt a coolermaster ezüstpasztája, de felvittem rendesen)

Részválszokért is örök Uppolás jár ;) Előre is köszi :R

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12983) japy válasza zso73 (#12981) üzenetére


japy
őstag

"A DDR 2 Kingmaxot nem szerette." Ez csak nálad volt így nálam ment mint a veszedelem! ;]

(#12984) zso73 válasza japy (#12983) üzenetére


zso73
veterán

Már mondtam, hogy a mázlistáknak nem kellene ide írni. :P
Még a DDR 3-as Kingmax-xal is gondok voltak. Szintén nem indult el rendesen a lap. Én nem javasolom azóta. De persze tudom, hogy ment itt két embernek is rendesen a lapban a Kingmax.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12985) Passape válasza Passape (#12982) üzenetére


Passape
tag

Ramvisszacsere, és windows csökkentett mód hálózattal, megjavította... :(((
Nah Feb4-én jön az új alaplap, addig vagyok csak ASUS-os, utána gigás leszek. előre elnézést érte.
1200-as reapert senki más sem talált boltban számlával? ha valaki tud pls szóljon 9600-as típus. :R

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12986) zso73 válasza Passape (#12985) üzenetére


zso73
veterán

Mit veszel?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12987) Passape válasza zso73 (#12986) üzenetére


Passape
tag

EZT ;) Stabil, legjobb DDR2-es OC-re, és nem drága, jah és mellesleg messze a legjobb hőháztartású lap overall jelenleg

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12988) diegho válasza Passape (#12987) üzenetére


diegho
nagyúr

ezzel csak az a gáz, hogy amennyivel ez drágább, mint egy P5K-EPU, annak a negyedét nem éri a teljesítmény különbség. A hőháztartásos dumát meg mindenki tök jól beveszi, akárcsak az enegy saver-t. Tény a marketingesek már pár évszázaddal a mérnökök előtt járnak. Mondom ezt egy rakás gigabyte lap után, amennyit erre ráköltöttél, már kis okossággal és némi pluszból i7-et vehettél volna.

(#12989) zso73 válasza Passape (#12987) üzenetére


zso73
veterán

Kíváncsi vagyok én is, mert nekem nem annyira jött be a Gagyibájt.
Az tény, hogy energiatakarékosségban ott van. Az 5200-asomat 1200MHz-re csökkenti vissza, ha nincs terhelés!! :C
De nem hozta a reményeket. Nem ment a saját listában szereplő OCZ rammal. :W
Tuning szempontjából sem egy nagy valami. Túlfeszeli a ramokat, és a procit........EP45T-DS3R
Viszont legalább megy, nem úgy mint annó a P5KC. Bár most az is tuti, met megtaláltam a tuti beállításokat, és a pózt, amiben műxik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12990) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Help me pls! Van egy ASUS P5K-E alaplapom, ami SPDIF-en keresztül optikai kábelen csatlakozik egy házimozi erősítőhöz!
Na már most mikor zenét hallgatok (mp3, audió, dvd), folyamatosan szaggat a hang, mint mikor másol a vinyó, és RCA kábelen hallatszik a zaj!
Mi lehet a hiba?
Hogy tudnám megoldani? Több lejátszóval (WMPlayer, MPlayer, KMPlayer, Winamp, Foobar) próbáltam! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#12991) Passape válasza zso73 (#12989) üzenetére


Passape
tag

Nem ebben a topicban fair sztem reklámozni a másik márka lapját, de ha lesz összehasonlítási alapom akkor írok. ;) ( az U széria fényévekre van a DS szériától) Egyébként nem akarok Icore-t majd köv őszre kell csak. Őszintén megvallva a legizmosabb 775-ös rendszert akarom összetákolni, a vga kivételével, mert az drága és inkább crossfire-al akarok szórakozni, mint a 2 gpu-s kész csodákkal. nah nem baj majd neglátjuk milyen lesz ha nem teccik akkor úgyis tovább csiszolom. :DDD

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12992) spartan1


spartan1
aktív tag

hali!kérnék egy kis segitséget,asus p5k se lapom van és nagyon fúrcsa hangokat ad ki.ha mozgatom az egeret vagy ha a görgetem a neten az oldalakat vagy ha csomagolok akkor a proci felől nyikorgó hangok jönnek elő.a procihűtő kilőve mert passziv scythe van,a vinyó is csendben van,a vga is rendben van.a táp nem lehet mert most cseréltem le egy nexusra és a lapom ugyan úgy nyikorog.már kitakaritottam a lapot hátha kontakt hiba lenne,de nem az volt.ha tud valaki segiteni nagyon megköszönöm mert idegesitő ez a hang!!

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#12993) japy válasza spartan1 (#12992) üzenetére


japy
őstag

Biztos hogy a gépből jön?

(#12994) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok... a fan speedet 2500rpm -ről hogy lehet lejebb venni a biosba? Eddig 800on működött, csak updateltem a biost, és most visszaállt 2500-ra.

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#12995) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy ha beállítom az FSB-t 400ra, akkor 400,4-400,5-öt állít be az alaplap? Egy P5K-ról van szó. És az alaplap hőmérsékletet kb meddig lehet engedni? Most terhelve 50fok körül mozog.

(#12996) zso73 válasza Passape (#12991) üzenetére


zso73
veterán

Erre inkább ne is reagálok. Elolvastam a hozzászólásomat.....az minden csak nem reklám..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12997) spartan1 válasza japy (#12993) üzenetére


spartan1
aktív tag

igen biztos,a proci felől jön ez a nyikorgó hang :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#12998) japy válasza spartan1 (#12997) üzenetére


japy
őstag

Akkor azt kell csinálni leveszed a gép oldalát valakit megkérsz hogy az egeret mozgassa te meg behajolsz a gépbe és fülelsz!

(#12999) spartan1 válasza japy (#12998) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi,nincs fent az oldala és ezt a verziót is megpróbáltam már,akkor is a proci felől jön a hang,de azért köszi,hogy segiteni akarsz :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#13000) zso73 válasza spartan1 (#12992) üzenetére


zso73
veterán

Lehet, hogy valamelyik tekercs csinálja. Azzal meg nem tudsz sokat kezdeni. :(
Tedd rá az ujjad a fekete kis kalapos cuccokra, és nézd meg, hogy nem rezonál-e!

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.