Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) miccur válasza tzsolesz (#9999) üzenetére


miccur
aktív tag

Simán mehet az 1,375, legfeljebb füteni kell hogy menjen ;] :R

no comment.....

(#10002) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

1.385V-on is ua. a helyzet. Nem indul el 300-as fsb-én sem. Mondjuk nem néztem meg így mit is mutat a windows-ban mondjuk 280-on ahol elindul. Tehát hogy az általam bios-ban beállított érték az annyi lett-e egyáltalán, vagy sem.

(#10003) Thomeee


Thomeee
tag

Jo estét minden kedves kollégának! LEnne egy nagy problémám!
Van nekem egy p5k lapom , eddig Ac Freezer 7 pro hütöm volt ugye alapból pwmes a csatija... a CPU Q fan -al sikerült leszabályozni!
Most lecseréltem egy Cm Hyper Tx2 re..... és ennek csak 3 pines venti csatija van!
A kérdésem akövi:
Mi a xarért nem akarja leszabályozni akármire rakom mikor bekapcsolom azt a fos Q-Fan-t?
Amugy Többet vártam volna hpyertől mert az A cfreezer 1300al pörgött és 59-60fokra hütőtte orthos 100% terhelés alatt 3.2ön a procimat e a Hpyer tx2 meg 2000rpmel nyomta (mivel a lap nem akarta szabályozni) és zzel 53-54- és néha 55 re is felment!
Azon gondolkozom inkább visszarakom az Ac-t.......
Pls HELP ME !
Elöre is köszönöm! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10004) Swallow1 válasza Thomeee (#10003) üzenetére


Swallow1
csendes tag

Ez müködik a hyper tx2 -vel [link]

[ Szerkesztve ]

(#10005) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyan jelenséggel, h egyszercsak megszűnt a venti szabályzás? Bekapcsoltam a gépem reggel és a sysfan csatikra kötött ventik teljes sebességen mentek, annak ellenére, hogy 60%-ra le voltak szabályozva. Nyomtam egy bios defaultot, illetve próbálkoztam többféle beállítással is, de nem javult meg. Előtte teljesen jól működött. :F

(#10006) dime27


dime27
őstag

Hally

Lenne egy problémám szal inkább segítséget kérnék:
Configom:q6600,p5k premium,2x1giga cricial ballistix 800mhz(1167jelenleg:D)Antec p180 ház sflex házventikkel,2x500giga samsung t166 sta2es

a problémám h lehetne-e biosbeállításokat finomhangolni ugy h esetleg ne kelljen 1.5vonjáratni a procit és esetleg magasabb órajelet el lehetne érni vele mondjuk 3.6ot stabilan az már egész jo lenne,jelenleg igy 3.5ön prime stabil 4 órát ment a prime,procihűtőm xigmatek 1283as a sima az eredeti ventijével.A proci VID=1.3250 sajnos azthiszem ez magas szal nem jo érték.

Jelenlegi fontosabb biosbeálítások:

cpu ratio:8
fsb strap to north bridge:auto
fsb freq:438
pcie:100
ram:1167(cl5ben)
dram command rate:2N
cpu voltage:1.5125V
cpu pll volt:1.70V
fsb term volt:1.40V
dram volt:2.25V
NB volt:1.55V
Sb volt:1.20V
clock over-charging volt:1.00V
load line calibration:enabled(azt hiszem ezt érdemes bekapcsolni mert csökkenti a droppolást!)

a többi auto-n van

Szóval nagyon örülnék a tapasztaltabb p5k premium tulajok hozzászólásainak ill aki q6600ot profin tud tuningolni én eddig jutottam el vele.Előre is köszi!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10007) Thomeee válasza Swallow1 (#10004) üzenetére


Thomeee
tag

thx de azért vmi egyszerübb megoldásnak jobban örülnék! :R
esetleg másik bios-al? :B

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10008) Daemon09 válasza Thomeee (#10007) üzenetére


Daemon09
őstag

Nekem sem müködik úgy és még sokaknak sem. :(
Annyit tudsz csinálni, hogy nem cpu csatira dugod a ventit, hanem PWM vagy CHA-ra, azokat nálam szabályozza rendesen.

(#10009) Shkiz0 válasza dime27 (#10006) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

cpu ratio:9
fsb strap to north bridge:auto
fsb freq:400
pcie:100
ram:1167(cl5ben)
dram command rate:2N
cpu voltage:1.5125V
cpu pll volt:1.50V
fsb term volt:1.40V
dram volt:2.25V
NB volt:1.40V
Sb volt:1.05V
clock over-charging volt:1.00V
load line calibration:enabled(azt hiszem ezt érdemes bekapcsolni mert csökkenti a droppolást!)

Ennyi fesszel is mennie kellene, de amúgy szimplán lehet fos a procid, és azért kell ennyi fesz neki. De a lényeg hogy 450 fsb-ig simán elég az nb sb fsbterm fesz amit itt fent írtam.
Szerintem a procid egy über fos darab :)
Mondjuk azért mehetne jobban is mert az áltag quadoknak olyan 1.25-1.3v közötti a VID-je, és 1.38-1.45v körül viszik a 3600-ot. meg mostanában van már sok ami 1.2375v vagy 1.225v ezek elég jól mennek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10010) dime27


dime27
őstag

prime alatt akadt ki 3.6ghz nél olyan fél órás blend után de lehet kifogtam tényleg egy fos procit mondom vidje=1.325 külföldi oldalakon meg 1.275ösöket huztak szal bizti ez is számit,de azért kipróbálom még amiket irtál csak azt nem tudomm ennyit adjak kezdésnek a cpu-nak 3.6on mennyi voltot....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#10011) Thomeee válasza Daemon09 (#10008) üzenetére


Thomeee
tag

Értem de akkor nem kezd el szemétkedni azért hogy a cpun nincs fan? Minden bekapcsolásnál külön tovább kell léptetni hogy nekem jo igy......! ÉS nem találtam meg a biosban hol lehet azt kikapcsolni hogy ne vinnyogjon ezért!
Amugy a PWM (amia tápnak van) csatin tök jol müködik ???? és szabályoz meg minden ? :Y :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10012) Shkiz0 válasza dime27 (#10010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

próbáld ki a procidat másnál, de ha small megy 3600-on és csak blendnél akad ki akkor lehet az is hogy a ram nem bírja mert ott azt is terheli.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10013) Daemon09 válasza Thomeee (#10011) üzenetére


Daemon09
őstag

Szabályozza nekem rendesen. Nemtudom, mert nekem jó a cpu csatin, had pörögjön. Csak egyszer próbáltam, hogy azokon müködik, csak a cpu-n nem szabályoz semmit. 1885-1940rpm között ugrál csak, de azt akkor is, ha nincs beállítva semmi.

(#10014) Thomeee válasza Daemon09 (#10013) üzenetére


Thomeee
tag

Azért ugy hangos... de ahogy nézegettem ezt a hyper tx2öt lehet lecsavarozom a ventit és a helyére egy AC 9centis ventit odacsavarozok aminek 4 tüs a csatija!
Vajon fel lehet csavarozni 9 centis ventit ? :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10015) Daemon09 válasza Thomeee (#10014) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez jó ötlet. Lehet, hogy én is így teszek. Igen, fellehet, mivel a TX2-n is 9cm-es venti van.

(#10016) Thomeee válasza Daemon09 (#10015) üzenetére


Thomeee
tag

Na akkor holnpa kiprobálom! Sőőőt az AC 9centis pwm es ventivel még lehet jobban fog hüteni ha felelhet rendesen csavarozni, mint a saját gyári ventijével :)
Na m1 majd "ma" késő délután irok"
Jo8 mindenkinek! :R
Jah még vmi!!!! Miért van az hogy az északi hid alig melegszik a déli hid meg forro?
Emlékszem a p965ös lapjaimnál ez nmei gy volt ott az északi mocskosul forro volt! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10017) Daemon09 válasza Thomeee (#10016) üzenetére


Daemon09
őstag

Majd meglátjuk. Nekem nem melegszik. Ledes ventibe nincs olyan, aminek 4tűs csatija van?
Jó8 neked is!

(#10018) dni válasza Thomeee (#10016) üzenetére


dni
őstag

Vki erre?

Nekem is 9es PWM-es AC van rajta, mert nem tudtam megoldani máshogy a szabályzást. Kb, úgy hűt, mint a gyári ventivel. Nemrég vettem hozzá még egy 12-est a ház végébe, a kettő egy csatiról is teljesen jól működik, elvileg azt is szabályozza.

(#10019) Ombi5


Ombi5
őstag

miccur: Aszem kiprobalom a regi 0705 biost es visszarakom,remelem siman megy vele e8400!! :R

(#10020) loosht


loosht
senior tag

Vettem egy SATA-s vinyót, de a biosban a sata beállításainál (enhanced mode) nincs AHCI csak IDE. Jmicronnál van, de az csak az IDE meghajtókra lenne érvényes. Most akkor mi van? A Jmicron-t le is tiltottam, mert már nincs IDE meghajtó a gépben.

(#10021) Zsozsoc


Zsozsoc
csendes tag

Hali!!

Szeretnék vásárolni egy P5K PRO alaplapot.De nem vagyok túl tapasztalt az alaplap vásárlás és egyéb hozzátartozó dolgok(minden alaplapi információ) körében.Tehát le lehet beszélni erről ha úgy gondoljátok h ez egy rossz döntés lenne. Van rá kb 25 ropim,szóval ezt nem kellene túllépni,de azért mégiscsak a legjobb kellene amit ezen az áron kaphatok :)

Bízok a szakértelmetekben,ezért várom tanácsaitokat és javaslataitokat!!
Előre is köszi!!!!!

(#10022) Rusher válasza Thomeee (#10011) üzenetére


Rusher
őstag

A CPU venti csatlakozója csak a pwm-es ventit szabályozza...am meg átdugod másik csatira (chassis) amit gond nélkül szabályozni tudsz és a Hardware Monitormenüben a CPU Fan-nál átállítod Ignored-re és máris nem vinnyog érte ;)

Ombi5 jól ment a 0705-el is, de a 0809 amikor kijött sokkal stabilabb lett a proci még tuningban is picit jobban ment(ugyanazon feszen +10-12FSB) a stabilitáson nagyon sokat dobott :K

(#10023) shteer válasza Zsozsoc (#10021) üzenetére


shteer
titán

arról senki sem fog lebeszélni ;) nagyon jó kis lap :K egyetlen negatívum lehet a kicsit érdekes elrendezés (ATX, ramslotok) esetleg az eSATA hiánya...

vízhűtéssel használom, de pl a fetekre nem tettem blokkot és szinte 0 légmozgással sem melegednek a bordák.. a sima p5k-n a fetborda megégette az ujjam :B

8 fázisos stabil lap

..szerintem jónak tűnik

(#10024) west válasza Zsozsoc (#10021) üzenetére


west
őstag

nangyon jó a hűtése. Értelmes bordák vannak rajta, normális méretű, használható lamellázattal, szóval végre tényleg egy hűtés amiben van anyag
Az meg, hogy nincsen heatpipe, pont hogy jó,mert végre nem vezetjük rá a jobban melegedő cuccok hőjét a kevésbé melegedőkre
Egy szóval: nagyon jó a hűtése, nem lesz vele gondod, azt garantálom....
es a 480-50as fsbt bir,ami nagyon jo.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#10025) Zsozsoc


Zsozsoc
csendes tag

Köszönöm az infókat shteer West!!

Annyit szeretnék még kérdezni hogy a P5K PRO alaplap leírásánál azt írja h PCIe x16!!
És én egy PCIe 2.0 x16 os videókártyát néztem ki magamnak!Akkor most a verziószám az fontos?Vagy nem vágom!
Megsajdulna a szívem ha nem menne bele:D

Előre is köszi!!!

(#10026) Noninnyó válasza Zsozsoc (#10025) üzenetére


Noninnyó
tag

Bele fog menni a VGA, csak valószínű 2 tápcsatit kell majd rá kötni, hogy elég kakaót kapjon. Ha az alaplap is PCI 2.0-ás lenne, akkor simán 1 tápcsati kellene csak rá.

(#10027) Ombi5 válasza Rusher (#10022) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszonom,akkor hivatalos laprol 0809-el probalkozom elsonek! :R
Ezt tobben is alatamasztottak vagy csak nalad volt ilyen a helyzet?! :R

(#10028) Rusher válasza Ombi5 (#10027) üzenetére


Rusher
őstag

Most a 0812-t feltetted nem? Azzal mi a baj? Persze próbáld ki az előzőt is hátha....az én tapasztalatom én alátámasztom :D Nemtudom hány embernek van itt deluxe lapja, de sztem nem soknak....

(#10029) shteer válasza Zsozsoc (#10025) üzenetére


shteer
titán

simán menni fog :K

..szerintem jónak tűnik

(#10030) rocket


rocket
nagyúr

P5K pro-nak a biosaban beallithato memoria szorzok meg mindig szegenyesek mint anno a PH tesztben? (mas tipusu P5K lapoknal)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#10031) Ombi5 válasza Rusher (#10028) üzenetére


Ombi5
őstag

HAt pl,h k...a nagyot droppol ures jaratban es regi biossal erre nem emlekeztem,de lehet semmi koze hozza?! :F :U

Loll nem engedi downgradelni csak dos alol jezusom!! Ehhez hol talalok programot?! :R

[ Szerkesztve ]

(#10032) Ombi5 válasza Ombi5 (#10031) üzenetére


Ombi5
őstag

Storno sikerult legujabb asus progival is! :R

(#10033) Thomeee


Thomeee
tag

P5K hoz melyik lenne a legjobb biosz? Amivela legkevesebbet doppol?( gondolom azzal a bios-al lehet a legjobbna tuningolni)
:R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10034) Ombi5 válasza Thomeee (#10033) üzenetére


Ombi5
őstag

0809 feltettem,de semmi detto droppolas!! Amugy,regebbivel mintha jobban menne!!

Amit mindenki ir,hogy cpu pll meg fsb termination stb,ha ezek en piszakalom gepem egybol kekhalal,ha auton hagyok szinte mindent,igy mar fut 3900 mhz-en fel oraja orthos!! Erdekes! :D :F

(#10035) Thomeee válasza Ombi5 (#10034) üzenetére


Thomeee
tag

Én nekem legkevésbé buggos "p5k" bios kéne!
Meg a legjobb esetleg legtuningosabb!
A droppols lehet mindenhol ugyanakkora elvileg mégis cska p5k ról van szó!
Demegcsináltam házilag a pencil modot "ácsceruzával"
és érdekes lett :D
pl mikor 1.3375 adok neki bisoból ... akkor terhelés altt kap cpuz szerint 1.336ot Amikor 1.3500 át adok neki bioszban akkor terhelés altt hu vmi 1.35200 kap.... persze idel állapotban van maleiyk kevesebb.... de mikor már terhelés alatt van akkor egész normális!
De nagyon fesz függö mert attol hogy a graffit modmegvan nem ugyanugy droppol minden beállitott cpu fesz értéknél! Na m1 :)
Amugy meg nem szeretek mindent állitani csak amit szükséges... :) De érdekes a te eseted.... vond le a tanulságot! --- > ne nyúlj hozzá! :DD

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#10036) Rusher válasza Ombi5 (#10031) üzenetére


Rusher
őstag

A dropot egy bios nem tudja megváltoztatni...én nem vettem észre, hogy másabb lett volna egyiknél vagy másiknál én ugyanannyi fesznél mindig ugyanannyit :K
Mennyi drop van nálad? Load Line Calibration-t bekapcsoltad? Nálam ha be van kapcsolva akkor szinte semmi..

rocket mit értesz az alatt, hogy szegényes? Azóta van több is egészen 2000-ig...de mire nem elég a 4-5 beállítható arány?:)

[ Szerkesztve ]

(#10037) Kelvin válasza Thomeee (#10035) üzenetére


Kelvin
őstag

1005 nagyon tuti és stabil is :K

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#10038) Ombi5


Ombi5
őstag

Pl .. 1.3875 volt load : 1.36v stb...
Szal vegulis tok mind1, mert max tobbet allitok be biosba es akkor erem el a kivant erteket!! AMugy,ha load line bevan kapcsolva semmit se droppol terheles alatt is ugyanugy 1.36V!! :R

0809-es biossal ugy nez ki jobb a helyzet tuning alatt!! :R

(#10039) bigdigit


bigdigit
addikt

érdekes dolgot tapasztaltam tegnap.nekem még mindig az elsőszériás p5k premium lapom van ami mindig is sata bugos volt.
samsung 500as vinyót csak külön sata vezérlővel tudtam használni.nos tegnap úgy jött össze
rátettem a lapra ráadásul egyből sata2 meg ahci is bekapcsolva.és lám megy egyenlőre gond nélkül akadás mentesen.
nem tudom minek köszönhető.lehet a 0612-es biosnak vagy esetleg a nem rég felrakott sp3-as xp-nek.
remélem így is marad... :R

(#10040) miccur válasza Ombi5 (#10038) üzenetére


miccur
aktív tag

Én már 4.5-el szenvedek 8x562 kurv@ meleg van! kellene valami ice water!! 2minOrthos, védelem be , feketehalál :DDD :)) csak elem ki !! szal azt hiszem amig nincs rendes hűtés addig nem kisérletezek

no comment.....

(#10041) miccur válasza Ombi5 (#10034) üzenetére


miccur
aktív tag

Talán azért mert nem találod meg a megfelelő fesz arányt, inditsd magasról és vissza felé csökkentsd. Ram minimum kényszerités, ha megvan a megfelelő fesz mehet feljebb :R
És Használj alacsony X-ot hogy megtudd mi a lap és proci vége!!! Kevesebb Volt=nagyobb FSB általában :)) ;] :R

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#10042) miccur válasza miccur (#10041) üzenetére


miccur
aktív tag

Az a gáz hogy minden mindennel össze függggggg.................. :Y

no comment.....

(#10043) miccur válasza miccur (#10041) üzenetére


miccur
aktív tag

már mint kisebb X-on :DD

no comment.....

(#10044) Dió83


Dió83
tag

Szasztok.
Tudom nem ide tartozik de hátha tud valaki segiteni P5KC-be tervezek memória vásárlást 4 gigát alap 1000mhz tájékán+húzás tudnátok ajánlani valamit ami tuti müxik vele normálisan mert eddig még nem sikerült megtalálni az igazit. Előre is THX.

[ Szerkesztve ]

iPhone 5

(#10045) Ombi5


Ombi5
őstag

DE en nemakarok mar 1.36V tol folyamatosan sokkal tobbet adni neki,akkor inkabb marad 4ghz kornyeken!!!

Te mekkora fesszel hasznalod?
Azt mondtad 4 ghz-nel is eszleltel mar lassulasokat?!
1.38V-tol volt mar akinek degradalodott!! :U :U

u.i: En klimazok szobamba,szal nincs gond hofokkal! :R :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#10046) rocket válasza Rusher (#10036) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi a valaszt, 1200mhz nagy hianynak tunt nekem :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#10047) Rusher válasza rocket (#10046) üzenetére


Rusher
őstag

A képen amit linkeltél 266-os fsb-hez nem lehet állítani 1200-at ilyen arány nincs 1:2 max.....fsb300-tól már tudsz 1200-at állítani ;)

Ombi5 1.38v-tól sztem még nem kell tartanod...am milyen beállítással megy a 4Ghz? 445x9 vagy 8x500?

Dió83 esetleg G.Skill, Crucial, Supertalent....mi lenne célod tuningban? :)

[ Szerkesztve ]

(#10048) jobbman válasza dni (#10005) üzenetére


jobbman
tag

Hi!

A sysfan csatikra kötött ventiket csak annyira szabályozta le, amire beállítottad (60%), vagy terhelés hatására felpörgette azokat? egyébként amit ott be lehet állítani hőmérsékletet a biosban, az minek a hőmérséklete? Nem a CPU-é? Nekem nem pörgette fel a csatikat, hiába volt beállítva a proci hőmérsékleténél alacsonyabbra. Az alaplap hőmérsékletéhez viszonyítva sem pörgette fel a ventit.

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#10049) Ombi5 válasza Rusher (#10047) üzenetére


Ombi5
őstag

433*9=3900 mhz 1.36V(biosban 1.3875V) uresen es terhelve is!! :R Ezen fut most jelenleg!!

(#10050) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Guruk segítsetek plz!!

Az alábbi gubanc lenne a gépemmel és nem tudom hol kezdjek hozzá a probléma megfogásához.
Gép adatok:
P5K Premium 0504, Q6600, 4x1G Crucial B., 8800gts

Helyzet:
Gép ki van kapcsolva. Pötty, bekapcs és BIOS-is sem jut el a gép, a gts fentije pörög 1000L és semmi. Kikapcs-bekapcs, ugyanaz. Full áramtalanítás (megvárom míg kondik kiürülnek) és utána elindul, default BIOS-al.
BIOS-ba belépek (korábbi beállítások ott figyelnek) F10 save oszt had szóljon és kezdődik előlről.
Eljátszom az áramtalanítós lépést, majd újra a BIOS-ban vagyok. Várok 1 percet és úgy mentek és indítom ekkor már elindul és minden fasza, sehol hiba szalad a gép simán.

Na most!
Tuning-al vagy anélkül mindig csinálja.
Bios volt update-elve 0612-re vagy mi a fene van most hozzá, azzal is.
Elemcsere volt, gondoltam, hátha az gyenge (gyenge is volt), de utána is csinálja.

Hol a töcsben kezdjem a keresést (mondjuk anélkül, hogy elsőre ki kéne szedni az alaplapot és visszavinni)?
Ja és a hiba 1ik napról a másikra jött elő. Talán 1-2 alkalommal az elején volt még olyan, hogy sima ki/bekapcstól helyrejött, de mostmár csak áramtalanítás.

Köszi előre is.

Üdv: R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.