Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) shteer válasza diegho (#12000) üzenetére


shteer
titán

-EPU?

..szerintem jónak tűnik

(#12002) diegho válasza shteer (#12001) üzenetére


diegho
nagyúr

nem tudok olyant olcsón, majd holnap lesz lista, akkor döntök.

(#12003) zso73 válasza Draken (#11989) üzenetére


zso73
veterán

Sajnos a Vistához nem csinált a Creative egy normális drájvert! Akkor viszont takarítsd ki a rendszerből az össze upgrade vezérlőt. Drivercleaner, vagy más program, meg uninstall.
Utána a gyárit kell a Creative cd-ről feltenni. Annál jobb nincs! :(
Diegho:
Az E8xxx szériával nincs annyira gond. A 0903 bioszt kell feltenni hozzéá minimum.
Kingmax ram felejtős! Az esetek többségében nem megy 1066-on, még fesz emeléssel sem!! 800-on elvan. De előfordulhat, hogy a jövőben egy új procihoz olyan biosz kell,amitől nem fog menni a Kigmax. Felejtős.
Integrált hang nagyon jó!! HD audió!!
Nekem lassan egy éve megy........még nem halt meg!! De rengeteget szívtam vele! Kingmax rammal cumi, majd a táppal. Corsair VX 450-el nem kompatibilis az enyém. Nem indul, csak, ha megterhelem a tápot minimum az 50%-ára.
Szóval maradj a Gigánál!!

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12004) zso73 válasza diegho (#11998) üzenetére


zso73
veterán

A P5K E wifi is szar. Válogatja a ramokat. Kingmax DDR 3 felejtős abban is.
ADI nagy márka volt még Noé idejében./ Úgy rémlik./

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12005) diegho válasza zso73 (#12003) üzenetére


diegho
nagyúr

édes istenem... marad az asrock integrált lószar aztán kész. Haverok is szívtak P5K-val, talán P5B-t még bevállalom, az jónak tűnik. ADI még a P4P800 korában tényleg jó volt, de most már nem valami jó.

(#12006) japy válasza diegho (#12005) üzenetére


japy
őstag

Sajna az ASUS egyre inkább a nevéből él! De meddig? Még a fanatikusok is belátják a rosz döntést! Nekem is P5KC volt a Kingmaxokat (800)-at szerette nem volt vele semmi gond ment mint a veszedelem!

(#12007) diegho válasza japy (#12006) üzenetére


diegho
nagyúr

én hétfőn adtam el az EP45-DS3 lapomat, előtte is gigabyte lapjaim voltak elmúlt másfél évben, most már váltani akarok, de nem akarok sokat áldozni rá, mert nem tuningolok. P5KC is csak azért merült fel bennem, mert 8k-ért kapnám, persze az is lehet hozok egyet aztán kipróbálom, de egy P5B biztosabbnak tűnik nekem. Nagyon sok rosszat olvasok a P5K-ról mindenfelé.

(#12008) zso73 válasza japy (#12006) üzenetére


zso73
veterán

Nekem most megy a lap. 16 órákat webezek vele, vagy játszok. Semmi baja.
De eddig amit szívtam............. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12009) shteer válasza zso73 (#12004) üzenetére


shteer
titán

p5k-e wifi volt nekem az nem ddr3-as :U jó volt nagyon csak nem szerette az apple billentyűzetemet, abból meg nem voltam hajlandó engedni :))

p5k3 a ddr3-as :P
;)

..szerintem jónak tűnik

(#12010) shteer válasza diegho (#12007) üzenetére


shteer
titán

melyikről? p5k + p5kc? mondjuk sima p5k-val se volt semmi gondom csak csúnya :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12011) zso73 válasza shteer (#12009) üzenetére


zso73
veterán

Tényleg........Akkor ezt benéztem. :R Hangyesznak volt wifi lapja, azzal kevertem össze. Az ő gépébe próbáltuk a ramokat.........Nem sok sikerrel..........

Diegho : Márpedig a Kingmax ramokat csak a Gigabyte eszi gond nélkül. A P5k széria szerencse kérdése.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12012) diegho válasza shteer (#12010) üzenetére


diegho
nagyúr

melyikről olvastam rosszat? az összes P35ös asus-ról együtt véve. Tuningolni nem nagyon akarok, csak ha van rá lehetőség akkor megnézem mit megy és alapon használom. Most már csak az a kérdés, hogy P5B vagy P5K/P5KC? Vagy esetleg teljesen más? :D

(#12013) shteer válasza diegho (#12012) üzenetére


shteer
titán

érdekes, nálam eddig 3-ból 2,5 ;] ha nem ez a drága, nehezen tisztán tartható, kényes, játékra alkalmatlan billentyűzetem lenne, akkor 3/3 :DDD

sajnos nem tudok ellene beszélni, gigám meg még nem volt. p5b van munkatársnak, az is rulz lap

..szerintem jónak tűnik

(#12014) Brumi˘ válasza diegho (#12012) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem tudom, lehet én vagyok a máker, de volt 6db p5k lapom, egy p5kc és most egy p5k premium. KC-n kívül egyikkel se volt problémám, pedig tuningolgatok. Sima p5k-ból is azért volt annyi mert állandóan cserélődött a gépem, hol laptop volt hol asztali. P5b-t én személy szerint nem szeressem, 1× volt hozzá szerencsém, de az is elég volt. 965-ből abitok jöttek be ab9-pro és a quadGT, de a quadGT kicsit forrófejű volt.

(#12015) diegho


diegho
nagyúr

na jólvanám, nem akarok úgy alaplapot venni, mint régebben, hogy 150k-ért megveszem az összes szóbajöhetőt és 1db-ot tartok meg belőle végül. Veszek MSI-t, mert azt mindenki utálja :))

(#12016) zso73 válasza diegho (#12015) üzenetére


zso73
veterán

MSI G31-es lapját próbáltam, meglepően jó volt!! Gyors, és tuti. 8400 proci volt benne, és Kingmax. Tesó ócsó gép volt, tényleg jó áron. De bizony Best Buy volt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12017) diegho válasza zso73 (#12016) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom MSI-vel, hogy vannak leírhatatlanul sz@r alaplapjaik és vannak átlagosan jó lapjaik is, amikben nincs semmi extra, de tökéletesen használhatóak. Végülis, ha 10k körül megkapom lehet azt választom.

(#12018) Hiba66 válasza Brumi˘ (#11986) üzenetére


Hiba66
tag

Köszönöm a gyors választ. Látom te kapizsgálod a témát! :K Rátapintottál a lényegre, feltettem 2,3V-ra a ramfeszt és elsőre elindult :C Tegnap én 2,2-vel próbáltam de úgysem ment, feljebb meg nem mertem tenni.
Dehát amilyen brutál hűtő van rajta szerintem nem fog megdögölni. Mégegyszer :R

(#12019) japy válasza zso73 (#12008) üzenetére


japy
őstag

Csak azért nem váltottál lapot mert bagóér akarták megvenni! Ha jól tudom! :K :F

(#12020) partymaci válasza Brumi˘ (#11994) üzenetére


partymaci
aktív tag

aha, okes koszi a megerositest :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#12021) odorgg


odorgg
addikt

csááá lenne 1 kérdésem. Most vetem 1 P5k alaplapot E8400 procival +2*1giga 800-as kingmax rammal és arra lennék kiváncsi hogy mit tudnék kihozzni belölle tuning terén? aki tud seítsen légyszi!!!!!!!!!! :U :U :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12022) RidDiCh


RidDiCh
tag

én most akarok p5n-e sli-ről p5k-ra váltani , az 1066-os memóriák miatt , meg külsőre is bejön a cucc, jó ksi lapnak tűnik , tetszetős, ha valakit érdekel egy p5n-e sli lap beszámítással dobhat egy pü-t :)

(#12023) Brumi˘ válasza odorgg (#12021) üzenetére


Brumi˘
addikt

9×400 szinte 100% hogy menni fog. Amiket fontos beálljtani:

AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
Ratio CMOS setting: 9
FSB Frequency: 400
PCIE Frequency: 100
Dram Frequency: 800
Dram timing: manual
5
5
5
15
többi auto
Dram static read controll: disabled
transaction booster: auto
clock over-charging: auto
CPU Spread Spectrum: disabled
PCIE Spread Spectrum: disabled
CPU voltage: ~1,35V (lehet kevesebb/több, de ezzel talán menni fog)
CPU voltage reference: auto
CPU voltage damper: enable
CPU pll: auto
Dram voltage: auto (vagy 1,8-2V között valahol)
FSB termination voltage: auto
North Bridge voltage: 1,4V (de inkább kevesebb)
North Bridge voltage reference: auto

És a cpu features menübe minden mehet disabledre értelem szerűen a szorzó maradhat 9-en.

(#12024) zso73 válasza japy (#12019) üzenetére


zso73
veterán

Ez így igaz. Utána kezdtem el komolyabb időt ülni a gép előtt. Simán megy 16 órát, úgy,hogy web,képszerkesztés folyamatosan megy rajta. :C Erősen gondolkodom,hogy nem is foglalkozom az előéletével a lapnak, megmarad,amég ki nem purcan.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12025) shteer válasza RidDiCh (#12022) üzenetére


shteer
titán

goto apróhirdetések :)

..szerintem jónak tűnik

(#12026) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

P5K Premiumom van és ezzel a problémával küszködök.
Remélem itt tud valaki valami ötletet adni.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12027) Gabis


Gabis
őstag

bocsi amiért itt kérdezem meg de alaplapvásárlás előtt állok és nem nagyon megy a döntés
a jelöltek eddig
GIGABYTE GA-EP31-DS3L
Asus P5K
Asus P5B
akinek legalább egy vagy több lappal is van(volt) tapasztalata a felsoroltak közül akkor ha kérhetem segítsen dönteni ill. ha más alternatívát ajánl akkor azt is szívesen várom
egy Dual core 5200-es menne bele
előre is köszönöm :R

(#12028) szacsee válasza Pubszon (#12026) üzenetére


szacsee
nagyúr

Biosban lehet állítani, hogy HD Audio, vagy AC97 a front panel, lehet el van állítva lesd meg.
A házakban már 2 féle előlapi csati is van, az egyik a HD, a másik az AC97.
Ellenőrizd jót kötöttél-e be, ha csak 1 féle van, akkor biosban módosítsd a beállítást.

Gabis: P5K szerintem a Te barátod.. :K

(#12029) Pubszon válasza szacsee (#12028) üzenetére


Pubszon
veterán

BIOS-ban AC97 van beállítva, és ezek szerint kötöttem be az alaplapra is.
A bekötéshez ennyi vezeték tartozik, és ennyi is kell: LINE OUT L, LINE OUT R, GND, MIC VTT, MIC DATA.

Viszont ha hátra dugom, tökéletesen működik. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12030) odorgg


odorgg
addikt

Kössz brumi müxik a cucc! :R :R :R
800mhz-nél többet nemlehet a ramból kihozni? próbáltzam feljebb állítani de ugy nem stabíl a rendszer :(

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12031) szacsee válasza Pubszon (#12029) üzenetére


szacsee
nagyúr

Háakkornemtom.. :U

(#12032) lajosx


lajosx
őstag

Üdv! Nekem is a mic-es fülessel lenne gondom :F Nekem is van a ház kábelén hd,és ac97 es csati,a hd kötöttem be a biosba is belöttem,de sehogy se jó a ts-el a mic,bármit állitgatok,a lap egy p5k pro op vista 64 bit probáltam az ac97 et is biosba átállitottam de azzal se jó :F nem hallanak hullámzik a hang,elhalkul recseg,stb...Már vettem egy másik fülest is mert arra gondoltam de azzal se jó,esetleg valami őtlet? régi gépemen semmi probléma nem volt.:( A ts is beállitottam ahogy kell szóval szerintem nem ott a bibi,talán a vistán nem állitok jól valamit,de szerintem a lappal van valami vagy nem tudom :F Ha valaki küszködött ezzel a problémávan segithetne mert már 1 hete kinlodok de nem jó:(

:R:R:R

[ Szerkesztve ]

(#12033) Brumi˘ válasza Gabis (#12027) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5K egyértelmű!

odorgg: kingmax 800-as nem egy tuning ram, de talán egy 850-et még tudhat, de akkor már gépészkedni kell. 3,6Ghz-en járó 2 magos meg szerintem untig elég mindenre amire kell.

(#12034) vagamo


vagamo
őstag

Valakinek infó/tapasztalat?

P5K Premium/WiFi-AP------> BIOS Version 0802?

P5K Premium/WiFi-AP BIOS 0802
1. Fix the system may show "Failed to flash!" in CrashFree.
2. Fix Realtek Lan function may not function in Vista and WinXP when AI-NET2 is enabled then disabled in BIOS.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12035) Brumi˘ válasza vagamo (#12034) üzenetére


Brumi˘
addikt

Még nincs, de holnap feldobom és meglesem. Nem is tudtam hogy van... :B

(#12036) smints


smints
csendes tag

Na én szerintem holnap lecserélem a P5KC met egy Gigabytra ,kicsit kivagyok töle!!!
orák ota szenvedek megint vele!

Vettem bele még 2x1G ramot azaz 4g van már benne, 4x1 G 1066
Csakhogy nem akar igy 850 fölött elindulni!!!
2x1G vel minden oké és 1066 on megy simán ,de ha 4g van benne akkor annyi és csak 850 a vége!!!!!
A memok ugyan olyanok ugyhogy nem az a baj!
Valakinek esetleg valami ötlet?????
Ha nincs akkor lecserélem holnap ezt a szart! :)

[ Szerkesztve ]

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#12037) odorgg


odorgg
addikt

Kössz Brumi az infót, akkor egyenlöööööre hanyagolom asztán ha akad némi plussz lóvém beruházok valami márkásabb cuccra :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12038) japy válasza Gabis (#12027) üzenetére


japy
őstag

GIGABYTE GA-EP31-DS3L ez helyett inkább EP35-DS3-t az L-es semmiképp!

(#12039) japy válasza Brumi˘ (#12033) üzenetére


japy
őstag

Nekem P5KC-m volt kingmax 800-as és 870-t lazán vitte minden bűvészkedés nélkül!!

(#12040) Brumi˘ válasza japy (#12039) üzenetére


Brumi˘
addikt

Örülök, de egy full kezdőnek nem fogom azt mondani hogy jó az, bírja, küldjed csak... :U

(#12041) G.Zs. válasza japy (#12039) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Most pedig nálam van, és minden ok vele ugyanúgy 800-as Kingmax-al. Mondjuk én nem tuningolok. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#12042) japy válasza G.Zs. (#12041) üzenetére


japy
őstag

Örülök neki hogy minden OK! De az 1 kicsit bánt hogy a takaró lemezt elfelejtettem oda adni!

(#12043) Gabis válasza japy (#12038) üzenetére


Gabis
őstag

én is azzal szemezgettem de az azért nem kicsit drágább :U
szal a P5K-t ajánjátok azok ellenére, hogy igen sok rá a panasz :F

(#12044) Bib válasza smints (#12036) üzenetére


Bib
őstag

AZ a helyzet ,hogy 2x2 giga ram kellet volna,mert csak a fekete slottokban megy 1066-on.!
Amúgy az 1066Mhz-es ddr2-vel mindenki szív,mert nem néznek utána.Én már megvétel előtt szoktam.Pl a sokat szidott kingmax oldalán még a p5k bios beállítását is meg lehet találni.
Majd írj hogy a Gigával mi a pálya!? :)

(#12045) zso73 válasza smints (#12036) üzenetére


zso73
veterán

Melyik biosszal küldöd? Milyen, és mekkora tápod van? (W)
De, ha van módod rá, akkor cseréld le a lapot!! Gigát helyette, és ne kombósat. Vagy, ha Asus,akkor P5K Pro.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12046) smints


smints
csendes tag

Asus P5QL-E gondolkodom!
Szerintetek jobb lesz a P5KC helyett?

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#12047) smints válasza zso73 (#12045) üzenetére


smints
csendes tag

A legujabb bios és egy 600 as server tápom van!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#12048) Shkiz0 válasza vagamo (#12034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Leszedtem már jópár napja, de még nemértem odáig hogy megnézzem, de majd ma F1 után ránézek :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12049) zso73 válasza smints (#12046) üzenetére


zso73
veterán

Jobb lesz az biztos. Próbáld ki, hogy megterheled a tápod 50%-ra. Nekem úgy lett stabil a gép. 4xxx,6xxx procihoz 0804 biosz.8xxx sorozathoz 0903 biosz. DDR3 ramokhoz 1203 biosz.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12050) smints válasza zso73 (#12049) üzenetére


smints
csendes tag

Vettem egy Gigabyte p35 ds4 et ,ugyhogy most eltünök szerelni!
Köszi mindenkinek mindent!
Majd jelentek!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.