Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) zso73 válasza mutyi (#12564) üzenetére


zso73
veterán

Bizonyos drájverek csinálták ezt a jelenséget nekem. És persze a ram beállításokkal is kell variálni. Ha nagyon ki van hegyezve, akkor nem teljesen találja a szinkront a win. Nekem nem csinálja NV 178.24, és minden más friss.
P5K Pro az tuti, esetleg P5K.

Balint: Nem érdemes erőltetni az 1066 MHz-et. 400-as FSB, és 960 DRAM mellett jobb lesz a sebesség. És csak 960 MHz. De a 1203 biosszal sem ment nekem a kingmax stabilan. Szóval a DDR 2 .........Nekem a DDR 3 hozta meg a megváltást. FSB 400,DRAM 1600... :C Most épp alapon 333/1333 8400-at olvas az Everest.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12602) Drizzt


Drizzt
nagyúr

3 ram modult lehet dual vezérlővel kezelni? Gondolkodok a +1 gigán. Vagy inkább 2*2 giga akkor már?

I am having fun staying poor.

(#12603) zso73 válasza Drizzt (#12602) üzenetére


zso73
veterán

Lehet, de nincs értelme. Vagy 2,1GB + 2x512 MB, hogy az 32 bites XP se sokalljon be. Vagy 2,2GB.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12604) zso73 válasza Drizzt (#12602) üzenetére


zso73
veterán

P5KC, és Kingmax. Megy 1066-on neked a ram? Ha igen, akkor, hogy? Szerintem kérj kölcsön előtte ramot, és próbáld ki, hogy egyáltalán megy-e rendesen 4 modullal a lap. Sokan panaszkodtek, hogy nem megy. Főleg 1066-on.
Nekem ment, de csak 800-on.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12605) mmdms


mmdms
addikt

hali!
valaki meg tudná mondani, hogy hogyan kell a biosban és a winben állítani a hangot, hogy a front panel is szóljon? elfelejtettem sajna, és már nagyon kiidegelt :B
ja és vistát használok...

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12606) zso73 válasza mmdms (#12605) üzenetére


zso73
veterán

Az integrated periferia résznél a Front panel audio. enabled.
A Vistában meg: Szerintem automatikusan működni fog.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12607) mmdms válasza zso73 (#12606) üzenetére


mmdms
addikt

Az integrated periferia résznél a Front panel audio. enabled - ez hol található vagy ezt mire írtad?
hát nem működik autómatán, a driverben inaktív a két frontpanel pöcs
a BIOS-ban olyat lehet állítani hogy FRONT PANEL TYPE lehet HD AUDIO-t és AC'97-et, itt meiket kell?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12608) Drizzt válasza zso73 (#12604) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem megy, nekem is csak 800-on megy. Csak túl olcsó mostanság a ram. Lehet akkor kéne venni valami hasznosabb márkából 2*2 gb 1066-os ddr2-t.

I am having fun staying poor.

(#12609) zso73 válasza mmdms (#12607) üzenetére


zso73
veterán

Front panel type HD audio.
Utána a winben, a hangkártya beállításoknál. (Óra melletti ikon, katt) audio IO,Analóg felirat melletti kulcsra katt,Csatlakozó beállítások,ELŐLAPI Jack aljzat érzékelés letiltása .Ennek kell üresen lennie. A hangszórók, meg amennyi van annyire kell. Nekem 6CH hangszóró.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12610) zso73 válasza Drizzt (#12608) üzenetére


zso73
veterán

Ha 800 is elég, akkor simán 2x2GB. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12611) Drizzt válasza zso73 (#12610) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Miért, az 1066-ossal mi a baj? :)
Amúgy most az is megfordult a fejemben, hogy vagy két új geil black dragon 800-as 2*2gb kit, vagy akár még csak 2*1 gb kingmax retek. Kivéve ha tényleg esélyes, hogy mind a négy modul esetén még több szívás lesz vele. :( De árban sokkal jobb.

I am having fun staying poor.

(#12612) Pubszon


Pubszon
veterán

A P5K Premiumomon hogy állítsam be a CPU Q-Fant, hogy a legideálisabb legyen a beállítás? :F
Az lenne a legjobb, ha IDLE halkan, alacsony fordulaton menne a venti, mikor meg kell a hűtés akkor felpörögne akár max-ra is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12613) zso73 válasza Drizzt (#12611) üzenetére


zso73
veterán

Sok panaszt hallottam, hogy négy slotos memória elrendezésnél gondok vannak a P5KC-vel. Nekem ment, pont a Kingmax ramokal. A Geil-t azt ne tudom. Persze jó az ár, de kockázatos. De 3 napig visszavihető. :C Egy próbát megér mondjuk..... Nekem egy boltból két különböző helyen gyártott modult adtak. Szívtam is vele. Vidd el a ramjaidat, és biztos segítenek neki párt találni......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12614) mmdms válasza zso73 (#12613) üzenetére


mmdms
addikt

nem az volt a gond amit írtál, de rájöttem :P

és egy kérdés: P5K-lap + 4*1 giga geil ultra 800-as ramokkal tapasztalata valakinek esetleg?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12615) zso73 válasza mmdms (#12614) üzenetére


zso73
veterán

És mi volt a baj, hogy legközelebb én (mi ) is tudjuk? Taníccs Mester! :DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12616) mmdms válasza zso73 (#12615) üzenetére


mmdms
addikt

valamiért a driver átállított egy választógombot, konkrétan itt a két felsőnél áttette az alsóra, és így nem szólt a front panel
[link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12617) zso73 válasza mmdms (#12616) üzenetére


zso73
veterán

Köszi! :R Ma sem keltem hiába. :D
Furmányos hiba.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12618) mmdms válasza zso73 (#12617) üzenetére


mmdms
addikt

én sem gondoltam volna hogy ez b@szaxik

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12619) Pubszon


Pubszon
veterán

(#12612)? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12620) zso73 válasza Pubszon (#12619) üzenetére


zso73
veterán

Asus AI, és próbálgasd!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12621) Pubszon válasza zso73 (#12620) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt meg tudnád mondani, hogy ezt hol érem el?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12622) zso73 válasza Pubszon (#12621) üzenetére


zso73
veterán

Ai progi letöltés
Most nem műxik a lapom, mert nincs bene ram. De a beállítások között van olyan, hogy fan controll...Q fan.......Ott be lehet kapcsolni. Elvileg ott több beállítás is van. Power, optimal.... Ennyit tudok most segíteni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12623) Pubszon válasza zso73 (#12622) üzenetére


Pubszon
veterán

Megnéztem, de ugyan az van a progiba mint a BIOS-ba, Optimal, Silent és Performance.
Mindeggy, sztem ettől lejjebb sehogy sem veszi a fordulatot.
900-on megy, így sincs hangja, de mondjuk 500-on jobb lenne.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12624) zso73 válasza Pubszon (#12623) üzenetére


zso73
veterán

Egy alaplap gyártó sem készít maximalistáknak lapot! :DD De biztos nagyon drágán...
Vegyél külön ventiszabályzó cuccost. A proci hűtője meg elég halk szokott lenni, ha a hőfok függvényében szabályozódik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12625) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Tegnap összeraktunk egy gépet és a netről letöltött fájlok crc hibásak.
P5K, 2x2GB Geil, 9800GTX+
Raktunk két win-t, kétfajta nv drivert, a Geil memóriákat 2V-ra, a memtest is ment reggelig nem dobott hibát. Van erre valami ötletetek?

(#12626) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!
P5KC lapnál, hogy lehet megoldani, hogy egy másik géppel az interneten keresztül be lehessen kapcsolni? Ja és persze én lássam a gépet és tudjam kezelni. Ehhez milyen progit ajánlotok?

(#12627) Bécy


Bécy
tag

Valaki meg tudja mondani hogy a north bridge hőmérő szenzora hol van
az alaplapon?

(#12628) dulifiO


dulifiO
aktív tag

sziasztok!
Asus P5KPL-AM SE alaplapom van. Működik meg minden, de a procit hol lehet benne húzni biosból? Valahogy sehogyse találom, estleg valami billentyűkombinációval lehet előhívni?

A válaszokat előre is köszi!
Üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#12629) syC


syC
addikt

Sziasztok! Van egy Asus P5K-E lapom, 4850 CF-et "csinálok" holnap. Mire számíthatok? ( és 4x-es sávban mire lesz képes a rendszer?

:R

(#12630) mmdms válasza Bécy (#12627) üzenetére


mmdms
addikt

a memóri környékén asszem. de nembiztos, ma minden megtörténhet így hajnali negyed tízkor

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12631) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy P5K lapra simán rámegy-e a freezer 7 pro hűtő. Nemfog semmit zavarni? Esetleg kéne hátra merevítő? Köszönöm a válaszokat.

(#12632) zso73 válasza rittzo (#12626) üzenetére


zso73
veterán

Ez nem P5KC, hanem win kérdés.(is) Wake on LAN a bioszban bekapcsol, eddig az alaplap. Azután passz, hogy ilyen progival...Távoli asztal,Bo vagy más.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12633) Shaba


Shaba
tag

Sziasztok!
Lécci segísetek. P5K/EPU alaplapom van, E2160 procim volt, de mivel nem igazán ment vele a GTA4, vettem egy E5200 - at (csak az asszony meg ne tudja ). Tuningban kezdő vagyok; hogyan tuningolhatnám fel új procimat 3 Ghz vagy feletti értékre?

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#12634) Bálint85 válasza Pyttam5 (#12600) üzenetére


Bálint85
senior tag

nekem is ilyen gondom van :((( én meg hiába is akarom h 800mhz felett menjen semmiképp nem jön be nekem a gép úgy pedig a ramjaim 1066mhz-ek alapból. pedig az új Biost is felraktam hátha beismeri, felismeri jobban a ramokat de hiába. Vannak azok az új Gigabyte lapok Ultra durable 3-ok na azok tuti beismerik ez a tapasztalat.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12635) DLDKox válasza tomiika (#12631) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Szia !

Természetesen tökéletesen passzol rá a hütő, nekem is ilyenem van.

(#12636) tomiika válasza DLDKox (#12635) üzenetére


tomiika
tag

Hű, akkor ilyet fogok rá venni. Köszönöm a választ.

(#12637) Bálint85 válasza rittzo (#12626) üzenetére


Bálint85
senior tag

van ilyen progi h bárhonnan elérheted és távvezérelheted a számítógépedet!
Ez a progi az: LogMeln

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12638) Bálint85 válasza d@minator (#12625) üzenetére


Bálint85
senior tag

amit összeratál gépet ott a geil ramok 2x2Gb azok mennek a p5k alaplapban 1066mhz-t? Mert nekem igaz p5kc van de nekem nem akarnak 800mhz felett menni mert akkor vagy kék halált dob be vagy el se indul a gép :W pedig a legújabb BIOS van fent.
Valakinek valami ötlete esetleg?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12639) d@minator válasza Bálint85 (#12638) üzenetére


d@minator
addikt

Hogy őszinte legyek nem is néztem belőttem az E5200-est alapfeszen 3gigára a memókat meg 800-ra tettem. Egyik ismerősömnek fagyott a P5k-ja Geil ramokkal. Neki azt javasoltam, hogy a RAM feszt állítsa 2V-ra. Utána meg is szűnt a fagyás és a kék halál.

(#12640) d@minator válasza Shaba (#12633) üzenetére


d@minator
addikt

A BIOS-ban megkeresed a "Jumper free configuration" menüpontot. Az Overlocking-ot manual-ra állítod.
Utána az FSB értéket 200-ról 240-re állítsd be. Ez felel meg 3000MHz-nek. (12,5x240)
A PCI speed-et állítsd Auto-ról 100-ra. A memória sebességet pedig annak megfelelően állítsd, mint amilyen RAM-od van.(A 800-as RAM-ok elbírnak 900MHz-et is.)
Ha nagyobb tuningot akarsz a CPU tápfeszt is növelni kell a tuning mértékének megfelelően.

(#12641) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok!

A legújabb p5k biosról(1201) van valakinek valami tapasztalata? Érdemes frissíteni 1103-ról?

(#12642) Shaba válasza d@minator (#12640) üzenetére


Shaba
tag

Köszi

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#12643) fer


fer
őstag

Szerintetek ez milyen lap lehet, sehol nem találtam róla semmit, valami mindig eltér!
[link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12644) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Tanács kellene:
Lenne most két lap is amit megvehetnék:
Asus p5k és p5b. A mostanit váltaná egy e2160-al. MEgérné? Hosszú távban gondolkozok, lap tekintetében. Vagy inkább várjak a phenom 2-re? Nem akarok megint feleslegesen cserélni:( A 3 fázisú vezérlés és a 8-as között nagy különbség van?

üdv
Attila

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#12645) zso73 válasza fer (#12643) üzenetére


zso73
veterán

A két lap közül az Asus!!
Én megtaláltam

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12646) odorgg


odorgg
addikt

van egy P5K lapom már háromszor cseréltettem ki mert ha biost frissitek rajt többet nem hajlandó elindulni. Az a vicces hogy gyárilag olyan biost raknakrá ami nem támogatja a45 nanométeren gyártott e8400-at. bezzeg a dobozon ott fityeg a 45 nm CPU READY felirat! Évekóta asus lapjaim vóltak de most nagyot csalódtam benne! :O És még engem néznek hülyének hogy nem tudok biost frissiteni! :W Szóval ha legközelebb viszem vissza vagy a pénzemet kérem vissza, vagy kérek egy másik típust, mert ez a széria nem jött be! :o amúgy valaki találkozott hasonló problémával?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12647) zso73 válasza odorgg (#12646) üzenetére


zso73
veterán

Pedig nekem a biosz frissítették a szervízben a legújabbra, és nem volt vele semmi gond utána.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12648) ADAM1337 válasza odorgg (#12646) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

én p5k-t használok e8400-el.
Amióta megvan hibátlan a lap.
Egyedül az E0 stepping miatt kellet biost frissíteni de akkor se volt gond.

(#12649) mmdms válasza fer (#12643) üzenetére


mmdms
addikt

valószínűleg elírás, az a rendes specifikáció amit feljebb linkeltek neked

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12650) odorgg


odorgg
addikt

Hát ez érdekes, hogy nekem akkor ménem megy? :W :W :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.