Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) #TOTTI válasza Belus85 (#12799) üzenetére


#TOTTI
őstag

Kingmaxot vegyél 1066ost Cl5öst.. midnen tuningramal sorra szivok a kingmax meg megy 1200at CL5 2.3Von... bordát rá vagy még azt se birják.. már 3.x veszem vissza..! De most már nem fogom eladni...!

(#12802) Belus85 válasza #TOTTI (#12801) üzenetére


Belus85
tag

Kicsit félreérthető voltam az előző hozzászólásba. Kingmax 2x1 giga 800 Mhz ez már meg van. az hogy erre van zsé arra értettem hogy nincs másra :DDD :DDD

De érdekes hogy mindenki ellenzi a kingmaxot (legalább is nem javasolják) te pedig pont ezt ajánlod.

Itt látszik hogy minden eset más :((( :(((

Honda - The Power of Dreams

(#12803) #TOTTI válasza Belus85 (#12802) üzenetére


#TOTTI
őstag

Most "MA" vettem CSX CEC 800 Kitet.. de nem érem el azt.. azokkal a beállitásokkal el sem indult..! Én azt mondom hogy az eredeti kingmax az tökéletes.. Jól mennek csak hűteni kell kicsit 2.3Von.. P5KR lapom van.. Ki kell fogni.. 800asom is volt anno ami ment 1000en..

(#12804) Lindemann válasza #TOTTI (#12797) üzenetére


Lindemann
tag

A small is ugyanúgy ramra megy nem?
Legalábbis az is bőven jó arra hogy kiderüljön hibás-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#12805) #TOTTI válasza Lindemann (#12804) üzenetére


#TOTTI
őstag

Persze.. Ha rossz mindkettő ki fog fagyni..

smallalé többet dolgozik a proci large jobban igénybe veszi a ramot..

[ Szerkesztve ]

(#12806) japy válasza zso73 (#12798) üzenetére


japy
őstag

Valóban a 0804-es a legjobb bios! De a másik dolog nem teljesen igaz nekem Kingmax 800-as ramjaim voltak és mentek mint a meszes! 870-et simán vitték dualba pedig még a sorszámuk sem egyezett! :K :C

(#12807) zso73 válasza japy (#12806) üzenetére


zso73
veterán

Aki burokban született, az ne írjon ide! :P 960 MHz-ig elismerem, hogy megy a kingmax a P5KC-ben. De utána már csak a mázlistáknak megy!! A különbözö ramokkal meg nem biztos, hogy rajtad kívül másnak is szerencséje lesz. Én nem szoktam ilyeneket ajánlani. Nekem is volt ilyen szerencsém, de most a DC kit sem megy a lapomban...Giga lap. :W

A P5KR, és a P5KC nem összehasonlítható lap memóriakezelés szempontjából!! :N A P5KC hisztis, mint az állat a ramokra. DDR 2 verzió nem az igazi,de a DDR 3 Kingmax, viszont repeszt benne. Persze vannak mázlisták.Japy,Bib...

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12808) levill


levill
tag

Hi all.
Asus P5KPL-AM lapom van, ma elvitték a vid. kártyá és szerdán jön az új.
Rákötöttem integráltra hogy addig menjen azzal, de csak 8Mb-ot vesz el ramtol.
Nem lehet feljebb állitani 64-128ra? Kerestem biosban de nem találtam.

(#12809) levill válasza levill (#12808) üzenetére


levill
tag

Ja meg a CPU feszt se találtam:) az merre van?
Illetve van valami Vcore , aminél 1.2 1.3-at meg autot lehet beállitani, de ha azt beállitom, megnézem CPU-Z-t ugyanúgy 1.2-1.375 között mozog.

(#12810) Belus85


Belus85
tag

Nekem a P5KC lap-nál érdekelne merre található a biosban a mem fesz emelés végig néztem már vagy 5 ször de sehol nem találom :(((

Honda - The Power of Dreams

(#12811) #TOTTI válasza levill (#12808) üzenetére


#TOTTI
őstag

Többet is el fog az venni nem csak 8at. de majd csak ha kell... mivel az ott beállitható 1MB ba nem igazan férne bele nagyobb felbontás..

(#12812) shteer válasza Belus85 (#12810) üzenetére


shteer
titán

Advanced/CPU Voltage

..szerintem jónak tűnik

(#12813) Belus85 válasza shteer (#12812) üzenetére


Belus85
tag

Hát igen így elsőre könnyűnek tünne ha lenne ilyen menüpontom vagy legalább is megtalálnám :D :D

Advenced menü jumperfree configurtion CPU configuration

Szóval nekem ennyi van és fesz értékeket egyedül a hardver monitoringban látok :(((

Honda - The Power of Dreams

(#12814) Belus85 válasza Belus85 (#12813) üzenetére


Belus85
tag

Sehol senki?? :U vagy esetleg máshol keressem??? már lassan azt hiszem az én biosomban nincs is fesz állítás.. :D :DDD :DDD

Honda - The Power of Dreams

(#12815) shteer válasza Belus85 (#12813) üzenetére


shteer
titán

AI OverCLock Tuner > Manual :)

..szerintem jónak tűnik

(#12816) AtHoS válasza Belus85 (#12814) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig a P5KC kézikönyve a Jumperfree menüben taglalja a memó feszelést a proci feszeléssel egyetemben.

AI Overclocking legyen MANUAL beállításon

Mod: Látom shteer megelőzött, ráadásul az újabb BIOS-ban már más neve is van a menüpontnak :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12817) Belus85 válasza shteer (#12815) üzenetére


Belus85
tag

Okés most már meg van :R :R jártam én arrafele csak lejjebb nem húztam a menüsort :DDD

Jelenleg már 1,9V-n megy a mem. Ha ez nem válik be csinálok egy Bios frisst. Ha az sem megy bele másik memó... :((( :(((

Köszi mindent mindenkinek :R :R

[ Szerkesztve ]

Honda - The Power of Dreams

(#12818) AtHoS válasza AtHoS (#12781) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmmm.... P5K Premiumhoz 2 új BIOS-s is feldobtak 2009.01.04-én

A második gondolom csak gyorsjavítás ahhoz, amit az előzőben elszúrtak

read-only mode on the forum

(#12819) vagamo válasza AtHoS (#12818) üzenetére


vagamo
őstag

És valaki már kimerte próbálni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12820) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Asus P5K-EPU-ról mik a vélemények?

Még egy Q6700-al is elbírna tuningban? :F

(#12821) shteer válasza tzsolesz (#12820) üzenetére


shteer
titán

el hát

..szerintem jónak tűnik

(#12822) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyébként jobban utána néztem ennek a lapnak. Azt tapasztaltam, hogy nagyon hasonlít a P5K Pro-ra.
A P5K Pro az jobb? Ha jobb akkor mennyivel? Az zavar az egészben, hogy 8 fázisú tápellátással rendelkezik és 21K-ért vesztegetik, miközben a többi hasonló tudású lap 28-30K-nál kezdődik. Ennek vajon mi lehet az oka, talán valami elkerülte a figyelmemet?
Mennyire adják a tuningot ezek a lapok. E8xxx, esetleg Q6xxx szériát mennyire szeretik? :F

shteer: Köszi, közben nyomtál egy post-ot. :R A fent említettekről mi a véleményed? :)

[ Szerkesztve ]

(#12823) shteer válasza tzsolesz (#12822) üzenetére


shteer
titán

hasonlít :K raid nincs rajta azonkívűl egy és ugyanaz

személyes tapasztalatom nincs a lappal de semmi problémát nem jeleztek még - a 8 fázis meg valódi :D szal stabil feszeket lehet elvárni tőle

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12824) tzsolesz válasza shteer (#12823) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, és köszi szépen. Haver Q6700-át, ha feltoljuk benne 3.5-ig akkor jó lesz.
Habár egy Coolermaster Hyper 212 segítségével még lehet hogy több is lesz belőle. :B

(#12825) shteer válasza tzsolesz (#12824) üzenetére


shteer
titán

csak ügyesen :C

..szerintem jónak tűnik

(#12826) tzsolesz válasza shteer (#12825) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ja ja. Egy Asus 4850-et fog szolgálni a kis Kenstfield. Már most is szépen dolgozik 3.2Ghz-en egy Gigabyte P35 DS3L deszkában. De sajnos ez a lap többet nem tud stabilan úgy néz ki eddig. Az én P5K SE-émben 3.3Ghz volt kb. feszemelés nélkül a vége. Habár lehet ment volna tovább is. csak hát a gyári hűtővel nagyon melegedett szegényke. :N

(#12827) vagamo válasza marcipunk (#12505) üzenetére


vagamo
őstag

Én is ezzel küzdök, hiába állítom a területi beáll---> specnél angolra ugyan úgy rtwlan.exe hibát ír!
Tököm ki van már vele! :W :W

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12828) Belus85


Belus85
tag

Na első lépésben megemeltem a feszt 1,9-re. A jelenség megmaradt. Monitort valamikor kapcsolja valamikor nem... Rátettem a legújabb Bios-t . Helyzet ismét semmit nem változott..

videókártyára nem gondolok mert már egyszer kicseréltem másikra és azzal is ezt csinálta.. Táp az lehet??? Mert hiába 1 hónapos giga 460w de kitudja... :(((
még ma ha összejön kipróbálom másik memókkal..

Vagy akár a lap is lehet??? de ha a lap akkor mitől??? :((( :((( :F

Honda - The Power of Dreams

(#12829) zso73 válasza Belus85 (#12828) üzenetére


zso73
veterán

A lagújabb biosz csak ront a helyzeten!! A 0804-es a lagjobb neked! DDR 3 esetében kell a 1203 biosz. Kingmax ram kompatibilitáson ront az új biosz.
Tegyél rá plussz wincsesztert a tápra, ha van. Nekem ettől javult meg egy időben. Most is jó két winyóval.Próbáld asztalon! Nekem nem jött elő ez a hiba,csak beszerelve. Most meg úgy találtam el, hogy jól műxik a lap. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12830) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!
Megtudjátok mondani, hogy mitől lehet az amikor indítom a gépet és nem bootol be rendesen? Sőt sokszor fel sem ismeri a winyómat.
Pedig szerintem nincsen vele probléma.
Most formáztam le a C:-t és a régi mentést ráraktam azóta csinálja ezt.
Nem tudtam rájönni miért van ez ezért tettem egy próbát és visszavettem a procsebességet alapra. Eddig nem volt probléma a tuninggal stabilan ment minden. Mondjuk azóta bootol rendesen a gép.
Nem lehet bios a ludas, ami 07/05/24-ei??? azóta nem nyúltam hozzá

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12831) diegho válasza tzsolesz (#12820) üzenetére


diegho
nagyúr

ilyent használok 3 hónapja kb, előtte volt egy rakás gigabyte-om és az asus jobban bejön, hogy megnyugtassalak én 17k-ért vettem annó a válság kezdete után, mikor mentek szépen fel az árak és jobbnak tartom, mint az elődöket: 965P-S3, P35-S3, EP35C-DS3R, EP45-DS3.

Amennyiben ilyent veszel gyári cd-ről a hang drivert felejtsd el, nekem okozott kékhalálokat.

[ Szerkesztve ]

(#12832) Belus85 válasza zso73 (#12829) üzenetére


Belus85
tag

Hogy tudom feltenni a régebbi biost?? Mert feltettem a a legújabbat de írtad hogy tegyem fela a 08 04-st.

De mokir a flashbe járok ellenőrzi a bios fájlt és azt írja ki hogy régebbi mint ami most van és nem csinál vele semmit.. ha nyomok megint entert akkor megint leeelnőrzi imét üzenet aztán ennyi.??

Hogy tudnám ezt megvalósítani?? alapból a 1103-s olt rajta asszem. :U

Honda - The Power of Dreams

(#12833) zso73 válasza Belus85 (#12832) üzenetére


zso73
veterán

A pü-ben ott a megoldás!
És az oldal

Egy kis tuning

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12834) PIAAxSky válasza vagamo (#12819) üzenetére


PIAAxSky
csendes tag

Hi Vagamo!

Én voltam oly bátor és flash-eltem az 1001-es biost.

Működik, nem észlelek egyenlőre változást. Stabil a rendszer az új bois-al, nincs vele igazándiból problémám, csak amit már egyszer leírtam, de nem méltatott senki válaszra :(

Ez a problema fent áll most is : [link]

[ Szerkesztve ]

(#12835) Dzsur


Dzsur
tag

Hali!Asus P5K lapom van!Az érdekelne , hogy milyen 1066mhz memóriát támogat??A legolcsóbb érdekelne!!

(#12836) Belus85 válasza zso73 (#12833) üzenetére


Belus85
tag

Hali !! Úgy néz ki a 0804 Bios meghozt a megváltást!!! :R :R

Egyenlőre működik de remélem nem kiabálom el :K :K

Köszönöm a segítséget!! :R :R

Honda - The Power of Dreams

(#12837) zso73 válasza Belus85 (#12836) üzenetére


zso73
veterán

Én egy évig kísérleteztem a Kingmax vs P5KC kombóval. Az összes bioszt kipróbáltam hozzá, és minden lehetséges beállítást is hozzá. (A procim 6750-es.)

Mi volt a megoldás? Táp,winyó plusszban,biosz.. Nincs mit! ;)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12838) anonymus89 válasza anonymus89 (#12830) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv ismét!

Elfelejtettem írni az itthoni géphez kellene segítség ugyanis abban van a p5kc lap.
Valaki esetleg???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12839) shteer válasza Dzsur (#12835) üzenetére


shteer
titán

asus lapján van egy ajánlás, de szvsz crucial, supertalent, ocz, csx, corsair, exceleram modulokkal nem lesz gond

..szerintem jónak tűnik

(#12840) japy válasza anonymus89 (#12838) üzenetére


japy
őstag

Ha a boot közbeni megállásra gondolsz akkor ne csodálkozz ASUS betegség! Nekem is csinálta! Volt amikor hetekig semmi ment minden rendesen aztán hol indult hol nem!

(#12841) zso73 válasza anonymus89 (#12838) üzenetére


zso73
veterán

Annyira gyors lett a tuningtól, hogy nem tud reagálni a többi elem.. :))
Viccet félretéve: Adj időt a HDD felismerésnek. Mondjuk 15 sec. Előfordul, hogy a nagy kapacitású winchesterek nem pörögnek fel a boot idejére. Restart után, viszont minden rendben van, mert addigra már elérték a kellő fordulatot a tányérok.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12842) anonymus89 válasza zso73 (#12841) üzenetére


anonymus89
addikt

Hali!

Nem mondhatnám, hogy annyira gyors lett de azért sikerült sajtolni rajta.
Miután eltűnik a bios post message azután már egyből felhozta az ihsert disket ....
Az utolsó mondatodra válaszolva csak annyi, hogy eddig nem volt probéma de ám köszönöm a tájékoztatást mióta nincs tuning azóta megy rendesen.
De akkor sem értem, hogy csak úgy hipp-hopp nem megy ez beteg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12843) anonymus89 válasza japy (#12840) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a tájékoztatást nekem remélem ilyen azért nem fog előfordulni de most már úgy tűnik (3x kopog) megy végre. :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12844) Arkar


Arkar
aktív tag

Sziasztok!

Asus P5K-E/wifi lappal és Crucial Ballistix BL2KIT25664AA80A (2*2gb) rammal van valakinek esetleg valami tapasztalata, vagy hogy mennyire megy jól a Crucial Asus lapokban? :F

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#12845) Tanker21


Tanker21
tag

Sziasztok.

Az egyik haveromnak ASUS P5K Pro alaplapja van és az integrált Realtek-es hangkártya elég sok furcsaságot csinált. Néha kiírja hogy nincs hangkártya a gépben és ha zenét akar lejátszani akkor 7.2-re kell állítania a hangfalak számát hogy megszólaljon. Pedig egy 5.1-es Genius hangfalszettje van. Próbáltuk ujratenni a hangkártyadrivert de nem segített rajta. Esetleg valaki tudja a megoldást vagy történt valakivel hasonló?

Üdv.

(#12846) shteer válasza Arkar (#12844) üzenetére


shteer
titán

egyik kollégánál szerette a crucialt :K

..szerintem jónak tűnik

(#12847) shteer válasza Tanker21 (#12845) üzenetére


shteer
titán

OS?

..szerintem jónak tűnik

(#12848) Brumi˘ válasza Arkar (#12844) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5K lapok szokták szeretni. Egyedül a p5k-pro nem szereti nagyon az 1066-os crucikat amin gmh chip van.

(#12849) zso73 válasza anonymus89 (#12842) üzenetére


zso73
veterán

Van olyan eset, amikor a PCI freki nem fix 33-ra jön ki a tuningtól, és akkor az IDE csatorna (Ha IDE winyád van, csak akkor.) nem működik rendesen. És állítólag a Seagate winyák nem szeretik a tutningot. Nekem spec semmi gondom....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12850) anonymus89 válasza zso73 (#12849) üzenetére


anonymus89
addikt

A gépben alapból egy samu 320kj sata-s winyó van és ritkán egy maxtor 120-as amit akkor teszek bele ha hazajövök a koliból.
Ez most fordul elő először, amikor is leformáztam a C:-t és visszatöltöttem a G:-ről a mentést azaz próbáltam volna.
Először kezdte azzal, hogy nem látta a winyót csak az írót, aztán restart akkor nem látott semmit sem.
Majd kikapcs elosztó ki/be és gép bekapcs akkor látta a winyót meg írót ám mivel nem volt rendszer így próbálom xp lemezt semmi. Próbálom a Ghost programot semmi.
Így folytatódott még vagy 10 indításig aztán visszaállítottam proc sebességet alapra és már ment is minden.
Még azóta nem húztam maradt alapon.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.