Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) diegho válasza Kris87 (#12550) üzenetére


diegho
nagyúr

a nagy drop egy dolog, ha tényleg új a proci, akkor még akár 1.0V valóson is viszi a 3500-at. Enyém egy elég szar példány 1.168V valós kell a 3600-hoz neki, de volt már nálam olyan ami 1.18V valóson ment 4000-et. Elég lutri a dolog, de 1.35V biosból az olyan 1.27V lehet valósan, az elég soknak tűnik nekem 3600-hoz.

(#12552) Kris87 válasza diegho (#12551) üzenetére


Kris87
aktív tag

OK, lényeg, h ne maradjon auto-n, a lehető legalacsonyabb értéket pedig nem 2 perc kideríteni.

Szóval tomiika: megkeresed a procidobozon a VID értéket, és arra állítod a vcore-t biosban, aztán ha minden smakkol, akkor elkezded majd levenni addig amíg még stabil.

(#12553) tomiika válasza Kris87 (#12552) üzenetére


tomiika
tag

Köszönöm a válaszokat, próbálgatom, hogy mi a legjobb! Az 1,3V egy picit sok nekem, remélemm alacsonyabban is bírja majd. Majd veszek egy jobb hűtőt rá, addig jó lesz ígyis.

(#12554) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Van egy sima p5k-m. Most 2 giga memó van benne, de szeretném 4 gigára bővíteni.
Hogy lenne érdemes? Venni mellé még 2*1-et, vagy lecserélni a jelenlegi 2*1-et 2*2-re? Ez esetben ne nézzük a tuningot.

De ha figyelembe vesszük a tuningot is, melyik lenne a jobb?

http://www.muszaj.hu/

(#12555) Bálint85


Bálint85
senior tag

Valaki tudna segíteni :B :U abban, h vettem Geil Ultra ramokat 2X2gb 1066mhz, bejön a gépem kb 2 percig jó minden egyszercsak bedobja a kék képernyőt és valami fizikai memória ....... ír ki.
Ezt a kingmax 2X1gb 800mhz és a 4X1gb 800mhz csx ramokkal nem csinálta.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12556) IRON STORM válasza Bálint85 (#12555) üzenetére


IRON STORM
őstag

Memóriának tolj egy még feszültséget. geil ramoknak nagyobb fesz kell.

Csak a TDi!

(#12557) Bálint85 válasza IRON STORM (#12556) üzenetére


Bálint85
senior tag

2,2 - 2,4V van ráírva a ramokra. Hiába adtam neki 2,4V neki és állítottam 5-5-5-15 és 1066mhz-re őket akkor is a kék képernyőt dobta be :W
Lehet mégtöbb fesz kell nekik,mert itt 2.35-2.55 V van írva de a gyári oldalon 2,2-2,4V van írva és a ramokra is[link]? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12558) shteer válasza Myers (#12554) üzenetére


shteer
titán

alapon és tuningnál is 2x2

..szerintem jónak tűnik

(#12559) IRON STORM válasza Bálint85 (#12557) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem már a 2.4V is sok. Voltak problémák az 1066 ramokkal másnak is, igaz nem a Geillel. Ha visszaosztod a ramot, mondjuk 800 ra akkor is kék halált dob?

Csak a TDi!

(#12560) Bálint85 válasza IRON STORM (#12559) üzenetére


Bálint85
senior tag

úgy nem probáltam de akkor az időzítéseket kisebbre tudom venni igaz?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12561) shteer válasza Bálint85 (#12560) üzenetére


shteer
titán

elvileg :K de egyelőre hagyd cl5-be

..szerintem jónak tűnik

(#12562) Bálint85 válasza shteer (#12561) üzenetére


Bálint85
senior tag

és akkor szted hány V-ra tegyem ha 1066mhz-en használom és hányra ha 800mhz-en?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12563) Bálint85 válasza shteer (#12561) üzenetére


Bálint85
senior tag

így van beállítva a gépem eddig jó is volt amég a Geil ramokat meg nem vettem.
orthos is hibát észlel már a 2. tesztnél
a proci 2,66ghz-->3,2ghz

Ai Overclocking - Manual
FSB Strap to NB - 400MHz --------alapból 333mhz
CPU Ration Control - 8x
FSB Frequency - 500MHz
PCIE Frequency - 100MHz
DRAM Frequency - 800MHz ----- csx ram esetén 800mhz mikor volt
DRAM Timing Control - manual (4-4-4-12 és 2N) -------- csx ram esetén 800mhz mikor volt
DRAM Static Read Control - disabled
DRAM Dynamic Write Control - disabled

Transaction Booster: Auto

CPU voltage - 1.3875v
DRAM voltage - 1.9v ---------- a csx ram esetén volt ennyi a Volt
NB voltage - 1.40v ---------- ezt próbáltam 1.55v tenni de akkor sem jó

CPU PLL Voltage: 1.50v
Clock overvoltage: Auto
FSB Voltage - 1.2v

Ezeket pedig mindig, még alapon is disabledre rakom, javítja a stabilitást.

CPU Spread spectrum - disabled
PCIE Spread spectrum - disabled

Ezen kívül még a CPU Settings menüben a C1E funkciót Disabled-re raktam. Ezzel elveszti a szorzóvisszavevő képességét, de nem is baj, mert energiát úgysem lehet vele spórolni a fix feszültség miatt.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12564) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

A következő problémám lenne.
Van egy P5KC alaplapom és sokszor azt csinálja, hogy bekapcsolás után mikor a windows elkezd tölteni vagy fekete marad a képernyő vagy előjön a windows xp betöltési kép és az félig elhalványul és 2-3 percig úgy marad, majd hirtelen pár perc után folytatódik a windows betöltése és utána minen rendben. Nem minden bekapcsolás után van ez, de elég sűrűn. Tudna erre valaki valami értelmeset mondani? Úgy hallottam, hogy ez a P5K alaplapok hibája. Most össze kellene raknom egy gépet ismrősnek és csak ezért nem merek venni neki ilyen lapot, mert nem akarom hogy ezen aggódjon, ha véletlenül neki is előjön a hiba.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#12565) Myers válasza shteer (#12558) üzenetére


Myers
senior tag

Kössz!

http://www.muszaj.hu/

(#12566) DLDKox válasza Bálint85 (#12563) üzenetére


DLDKox
aktív tag

BIOS frissítést próbáltál már nekem 1 régebbi BIOS-al hasonló hibákat generált a lap.

(#12567) D1Rect


D1Rect
félisten

Bepróbálokzom még 1x hátha tud valaki megoldást. ASUS p5k-epu alaplap, nem tudom emelni az FSB-t. Ha visszaosztom a szorzót, akkor sem indul el már 380 körüli fsb-vel sem. Konfig infónál.
Előzmény.

(#12568) tomiika válasza mutyi (#12564) üzenetére


tomiika
tag

Hát a bios frissítés sajna ezen nem segített, nekem a 1103as bios van fent, és ugyanúgy csinálja, mint a régivel.

(#12569) p87 válasza Bálint85 (#12555) üzenetére


p87
senior tag

Elmesélek egy történtete a mai napomról.
Miskolcon egy boltba vettem én is egy 2x2GB Geil Ultra 1066-os ramot, hazamentem berakom, indítom és megáll a bootolás képernyő be se kapcsol na mondom akkor cmos clear , de semmi kivettem az egyiket semmi, másik slot semmi, berakom mellé az 1GB régi modult és indult biosba lépve csak az 1gb-osat ismerte fel, feszt mindent beállítottam neki de semmi, a két modulból egyik se volt jó.
Irány vissza a boltba, adtak másikat, de már előre féltem, hogy ez is szar lesz, na otthon berakom csak az egyiket megint sekép se hang, berakom a másik 2gb-os modult és indult , viszont a bios 1gb-ot látott a 2-ből. Berakom mellé a párját de semmi ugyanúgy 1gb, oprendszer is csak 1gb-t ismert fel. Régebbi biost is megnéztem már mindent kipróbáltam de semmi. Az viszont érdekes, hogy megnéztem CPU-Z-vel és ott kiírta, hogy
3072MB-memória, de az egyik slotban 1024MB-t ismert fel olyan spd-vel, hogy csak néztem 400mhz-ra 6-6-6-24 volt, atkattintok a másikra itt meg kiírta, hogy 2048MB 400mhz 5-5-5-15spd-vel. Ja s másik, hogy az az torzmodul is csak 800mhz és 5-5-5-15 időzítésekkel ment 900 on már az se indult. Úgyhogy irány újra vissza a boltba, és visszakértem a pénzt.
Úgyhogy így vegyen valamit az ember, nem tudom mi volt ezekkel a geilekkel, de én többet nem veszek ilyet az biztos.
A tiéddel se stimmel valami!

(#12570) apro válasza Bálint85 (#12563) üzenetére


apro
senior tag

hali
Ne variálj a ramok feszén, hogy mikor mennyi.A Geil ram -nak a gyári fesz. 2.1-2.3 volt között van.Nekem most jelenleg 2.3V -on1127Mhz mennek a 9500-1000 Geil ultra ram -jaim gond nélkül már 5 hónapja, ja és 2.3v -on 1200Mhz-n is megy . szóval a Geil honlapján nézd meg ha nem hiszed ezek a ramok csak 2.2,2,3V-n képesek "normálisan "működni

(#12571) Bálint85


Bálint85
senior tag

ezt most mindenkinek szól mert sokan adtatok tanácsot :)) :R :R :R

- jelenleg a 0804 Bios van fent és jobb mint a 1203 Bios ezt tapasztaltam , mert lemértem Everestel.
- most jelenleg Auto vannak a ramok 2,1V mellett, de így Everestben a memori read 7000 ami tesomnál 9400 tudtam belőni igaz neki 2X1gb 1066mhz Amd-s gépe van de neki ugye a procija /6000+/ nem tud 800mhz többet.
- nekem rendesen beismeri h 2X2gb, de hiába rakom 1000, 1066, vagy bármire és a V-on is variálok akkor is az Orthos hibát talál. :W

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#12572) Mr.Grincs válasza IRON STORM (#12540) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Beállítgattam mindent. Működik minden. De változást még nem vettem észre. majd kipróbálok egy játékot hogy ott mit tud.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#12573) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Hali!

Van egy lap, pontosan P5K-V-ről lenne szó. Ugye felismeri a Intel Celeron D 430-at? (1.8Ghz külső, 800Mhz belső)
Kerestem leírást, de mindehol kicsit másképp írják le, hogy milyen Celeronokat támogat.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#12574) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Hali.
Van egy kis gondom.
Eddig semmiféle hiba nem volt a gépemmel, most este viszont érdekes dolgokat produkált...
A P5K Premium lapom nem hajlandó 1 modulnál többel menni. Egyes sárga slotba beletuszkolom RAM-ot, mikor mellé raknék egyet (nem is a másik 3at) a másik sárgába, nem indul el a cucc.

Valami tipp?

(0802-es bios)

(#12575) Brumi˘ válasza Scr1pter.cg (#12574) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mindegyik modullal megy ha az 1. slotba rakod őket? Mert akkor lehet tényleg a lap hülyült meg, de 1. tippre a memók adták be a kulcsot. 2. tipp hogy kevés a chipset fesz a 4 modulhoz, úgyh 1 modul berak majd bios-ba nb-nek legalább 1,4V. Ha úgyse szeresse akkor bios nagyreszet, ha utánna se akarja akkor bios frissités.

(#12576) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Lehet hülye kérdés, de a P5K Premium jól szabályozza a PWM-es ventiket? :D

(#12577) shteer: Kösz, akkor megnyugodtam. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12577) shteer válasza Pubszon (#12576) üzenetére


shteer
titán

jól :K

..szerintem jónak tűnik

(#12578) Fender


Fender
tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes kérdésem:
Van egy P5K Premium alaplapom kb 5-6 hónapja! De csak most figyeltem meg valamit: Bekapcsolom a gépet, szépen elindul, meg minden, túlmegy a BIOS-os képernyőn, aztán a JMicron-os keresőn is, aztán nagy sötétség (csak az írásjel villog) kb 2-3 másodpercig. Ezzel nem is lenne gond, de ez alatt a 2-3 másodperc alatta töltőled folyamatosan ég. Ez másnál is ígyvan? Lehet csak paranojás vagyok, de most takarítttam ki a gépet, és ilyenkor jobban megnézem, hogy minden rendben van-e.

Ha valaki megnézné nekem akinek P5K Premiuma van, hogy az övé is ezt csinálja-e (egyébként BIOS-ban minden alapon, és minden integrált megy) Nagyon Megköszönném! :R

Üdv.

(#12579) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem!

Asus p5kc alaplapom van és most vettem bele egy sata 2-es vinyót eddig ide-s volt! a biosban látszik ,de nem tudom azt,hogy arról bootoljon!és a régi vinyóval sem akar együtt működni!

már végigpróbáltam minden beállítását a biosnak ,de eredménytelenül!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12580) oecsi


oecsi
csendes tag

hali,
olyan kérdésem van, hogy a p5k/epu lapomon az alaplapi hangkártya sehogy sem akar működni, drivert nem vagy csak félig tudom feltenni, mert vindoz bejelentkezés meg egyéb win-es hangokat nem ad, csak mp3 meg avi, szal a multimédia file-okat lejátssza, meg a játékokban is ad hangot, de azokat sem mindig. Szal keresek vmi driver amit 100%-an fel lehet rakni, vagy ha ilyen nincs akkor mi a megoldás erre?
a válaszokat privibe is várok.
előre is köszi minden féle választ/segítséget.

Üdv
Öcsi

(#12581) Daemon09 válasza oecsi (#12580) üzenetére


Daemon09
őstag

Töltsd le az Asus honlapjáról a legfrisebb drivert hozzá, próbáld meg azzal.

(#12582) shteer válasza Sickboy25 (#12579) üzenetére


shteer
titán

F8-as bootmenüben ha kiválasztod?

..szerintem jónak tűnik

(#12583) Sickboy25 válasza shteer (#12582) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia!

F8-as boot menüből kiválasztom,de sajna nem jó!

Igazából nem azt írja ki ,hogy nincs oprendszer hanem azt ,hogy nem találja a merevlemezt!

pedig a boot menüben és a biosbn is felismerte!

megcsináltam,hogy lehúztam az ide vinyót és akkor annál is azt írta ki!Tehát nem ismeri fel vagy nem látja vagy nem tudom! WD 320-as amúgy

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12584) Fender válasza Sickboy25 (#12583) üzenetére


Fender
tag

Szeva!

Egészen új a WD320-as vincsi? Volt már formázva vagy ilyesmi?
Mert ha nem, akkor van megoldás. Én tegnap raktam a gépembe egy 320-as WD-t (CaviarRE3) és azt is felismerte csak épp nem volt hajlandó semmire vele (nem tudtam rá Win-t se rakni mert egyszerűen nem ismerte fel). Aztán másik gépen Paragon Partition Manager-rel megformáztam. Utánna jó lett minden, most is megy a gépben!

Üdv

(#12585) Sickboy25 válasza Fender (#12584) üzenetére


Sickboy25
addikt

hi

igen formáztam partition managger 8.0-ással! bios is felismeri meg minden!

lehet az a baj ,hogy ghostoltam a C:-met és az nem tetszik neki !! nem?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12586) shteer válasza Sickboy25 (#12585) üzenetére


shteer
titán

tuti az a baj :D win telepítővel formázd és telepítsd újra :)

..szerintem jónak tűnik

(#12587) Sickboy25 válasza shteer (#12586) üzenetére


Sickboy25
addikt

gondoltam oh fuck

pedig ezt akartam egyenlőre elékerülni :Y

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12588) shteer válasza Sickboy25 (#12587) üzenetére


shteer
titán

velem is előfordult egyszer, ismerős rendszerét akartam megmenteni hdd-cserekor

..szerintem jónak tűnik

(#12589) shtml válasza mutyi (#12564) üzenetére


shtml
őstag

Nekem P5K-VM van és időnként ugyanezt csinálja, többnyire bármiféle BIOS-módosítás után. Volt már, hogy 5 percig csak alig láthatóan halvány volt a betöltő képernyő, de kivétel nélkül minden esetben előbb-utóbb elindult a gép.

Az okát én sem tudom, bosszantó, de baj még soha nem történt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12590) japy válasza shtml (#12589) üzenetére


japy
őstag

Asus betegség! Valószínű hogy sata-bug! Valakinél 1 hónapig semmi aztán 1szer csak előjön! Asus megtanulhatna végre jó bios-t írni a lapjaihoz! :W

[ Szerkesztve ]

(#12591) Sickboy25 válasza shteer (#12588) üzenetére


Sickboy25
addikt

koszi
sikerul eltalaltuk az volt hiba!

Meg vmi az ide vinyoval együtt el tudnam inditani??

mert most latja az intezo is,de sajna a fajlokat nem tudom atmasolni rola!

ez mitol lehet?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12592) elite


elite
csendes tag

Sziasztok.
Nekem P5K van. 1 éve vettem, akkor 2*1 GB 1066 Kingmax (2 oldalas) RAMokkal. Tökéletesen is megy velük.
Most eljött a fejlesztés ideje. Vettem még 2*1GB 1066 MHZ Kingmaxot (1 oldalas) mellé. Nem voltam nyugodt, mert éreztem, hogy 1 év távlatából kompatibilitási gondok adódhatnak.
Hát adódtak is.
1066-on nem indulnak az új modulok, csak 800-on.
Fogtam, és kicseréltettem őket, de ezek sem mennek.
Próbáltam mindent: BIOS frissítés, dram feszültség emelés stb, de semmi nem használt.
Tudna valaki tippet adni?
Milyenre cseréljem, ami tuti megy 1066-on? :F

(#12593) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#12591) üzenetére


Sickboy25
addikt

sziasztok!

vki segítsen mivel indul a csökkentett mód F..?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12594) shtml válasza elite (#12592) üzenetére


shtml
őstag

Itt és itt olvashatsz hasznos infót.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12595) elite válasza shtml (#12594) üzenetére


elite
csendes tag

Köszi!
Ez nem túl jó hír. Akkor milyet vegyek?
2*2 GB Kingstont? A régi kingmaxot meg adjam el?

(#12596) shtml válasza elite (#12595) üzenetére


shtml
őstag

Miért, a tiédnek mi a jelzése?

Szerintem kérdezd meg a belinkelt helyen hozzászólókat, biztos tudnak mondani valamit a 2GB-osakról is. Én összesen 4 darab 1GB-ossal találkoztam - azok mind a hibátlan KLED48F-A8KI5 szériából valók -, ezért az én tapasztalatom nem releváns.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12597) elite válasza shtml (#12596) üzenetére


elite
csendes tag

Az enyém is ilyen A8.
Az újak meg a szar B8-asok... :(((

(#12598) Pyttam5


Pyttam5
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Most vásároltam egy OCZ 4GB PC2-8000 DDR2 1000MHz NVIDIA SLI-Ready Edition Dual Channel Kit-et. Egyszerűen nem tudom rábírni, hogy 950 felett elinduljon, ill ha el is indul akkor meg hibázik. :F
A lapom P5k-c, e2140es procival. Biztos, hogy vmit nem jól állítottam be, de nem tudom h mit.
Vki segítsen pls

Köszi

Üdv

(#12599) shteer válasza Pyttam5 (#12598) üzenetére


shteer
titán

ha leírnád mit mire állítottál, könnyebb lenne :)

..szerintem jónak tűnik

(#12600) Pyttam5 válasza shteer (#12599) üzenetére


Pyttam5
csendes tag

Szia! Nagyon sok féle képen állítgattam. Most azt probáltam elérni, hogy 1:1be meddig stabil. FSB: 6x461, 5-5-5-18 2T, 2.1v. eddig úgy tűnik memtest szerint, hogy nincs baj.(55%)
CPU: 1,4v
NB: 1.4v
CPU PLL: 1.5v
461 fölé tudtam menni viszont vagy kék halál, vagy már a gép be se boottol, vagy memtest hibázik alacsony %nál. :(

5let?

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.