Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) MikaVejneGI válasza zso73 (#11450) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Azt mondod kapcsoljam ki a venti szabályozást a bios-ban?
Kipróbálom, veszteni nem vesztek semmit(de csak péntek este tudom)
Ha asszem akkor 0903as bios vissza ír, ha asszem akkor Abomb target =tajvan , ha asszem , elmenek szerzetesnek;)

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#11452) Bálint85 válasza zso73 (#11450) üzenetére


Bálint85
senior tag

a ventilátor szabályozás ki van kapcsolva

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11453) zso73 válasza MikaVejneGI (#11451) üzenetére


zso73
veterán

8400-as, és újabb procikhoz, csak a 0903-tól felfelé jó a biosz!!!!!!

Bálint: Cak azt tudom javasolni, hogy próbálgas bioszokat a lapodban. Ha nem megy, akkor meg gari..............

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11454) japy válasza zso73 (#11450) üzenetére


japy
őstag

Ha sikerül gariztatni írd meg lécci! De nem sok az esélyed szerintem mert eseti hiba és ha náluk rendesen megy akkor visszadobják hogy semmi baja DE NE ÍGY LEGYEN ÉN SZURKOLOK NEKED! :C :R

(#11455) Bécy


Bécy
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ha a jelenlegi 2*1gb memóriám mellé
vennék még 1 Gb memóriát akkor csak single channelbe mőködnének?
Vagy esetleg jobb lenne 4 *1 gb memót belerakni (Ddr2 1066mhz Kingmax)?
Köszi!

(#11456) Bálint85 válasza japy (#11454) üzenetére


Bálint85
senior tag

ok és köszi szépen nektek :))

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11457) zso73 válasza japy (#11454) üzenetére


zso73
veterán

Én el sem hozom kipróbálás nélkül, ha visszaadják a lapomat. :(
Tegyenek bele procit......., és működjön, ahogy kell.
De pozitívan állok a dolgokhoz. Ebből csere lesz. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11458) Daemon09 válasza Bécy (#11455) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Elvileg akkor single channelbe mennek. Érdemesebbb akkor már 4x1gb-t tenni bele, ha kihasználod és ha nem xp-t használsz.

(#11459) Bálint85


Bálint85
senior tag

melyik a jobb ha 8*418 vagy 474*7 megy a proci meghúzva?de még a ramok nincsenek hozzá hangolva!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11460) Kris87 válasza Bálint85 (#11459) üzenetére


Kris87
aktív tag

A kettő közül a 7*474-nek jobbnak kellene lennie, de nembiztos, hogy értelmes ram órajelet tudsz "hozzáhangolni". Nem tudom, hogy a ramod mennyit bír, ha megy 950-et is, akkor még jó is lehet az a 7*474. Nekem mondjuk 8*440-en szaladgál, és nincs szinkronban, mégis jobban megy, mint mikor szinkronba teszem.

(#11461) Bálint85 válasza Kris87 (#11460) üzenetére


Bálint85
senior tag

Ilyen ramjaim vannak:
[link]
[link]

PH szerint bírják a tuningot :))
Most 7*474-en hajtom a procit és a ram 1:1 megy jelenleg hiba nélkül de majd még hangolok rajta.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11462) ent


ent
őstag

csővi

p5k premium hőmérsékleteket szeretnék (idle, load), cpuval egyetemben.

dánkesön :R

szerk: vizesek kíméljenek, lég a menő...
szerk2: biost is tüntesd fel plz!

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11463) Kris87 válasza Bálint85 (#11461) üzenetére


Kris87
aktív tag

A procitól ez is szép eredmény, a ramnak meg küldd csak, hadd szóljon. FSB:MEM=10:12-es aránnyal próbáld ki! 1138 mhz-et vinni kell a ramnak mondjuk 5-5-5-15-s késleltetéssel meg mondjuk 2,1 volttal. Írj h megy-e!

(#11464) Bálint85 válasza Kris87 (#11463) üzenetére


Bálint85
senior tag

OK megírom de a memória nem száll el szted 2,1 V-tól?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11465) zso73 válasza Bécy (#11455) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem meg add el a ramokat, és tegyél bele 2x2GB-ot. Kevesebb csatlakozási pont, kevesebb modul= kisebb a meghibásodási esély ,és az inkompatibilitás.
Nekem egy helyen adtak két különböző helyen gyártott Kingmax ramot a boltban vett alaplaphoz. DC mód hajrá.. :W Volt is szivacs vele.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11466) Kris87 válasza Bálint85 (#11464) üzenetére


Kris87
aktív tag

PH! szerint nem! :)

(#11467) shteer válasza Bálint85 (#11464) üzenetére


shteer
titán

én is annyin használom

szerk: pontosan így: 1066@5-5-5-15-3-30-3-3-3@2,1V

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11468) Bálint85


Bálint85
senior tag

7*474 nem stabil a memória ORTHOS szerint pedig 2,1 V van az időzítések pedig AUTO-n!
Vegyem lejebb a proci fsb-jét?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11469) shteer válasza Bálint85 (#11468) üzenetére


shteer
titán

inkább manual időzítéssel próbálkozz előbb

..szerintem jónak tűnik

(#11470) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Sziasztok!

Nagy kérdésem lenne
Van egy Asus P5K Premium WiFi-s alaplap, benne egy Core 2 Quad 9300-as proci, és 4 db 1 gigás OCZ 1066-os memória..

A problémám azzal kezdődött, hogy rögtön Biost kellett frissíteni, mert azt mondta, hogy "unknown CPU"... Ez rendben meg is történt, azóta ezel nincs gond.

Minden auto-n, illetve alap beállításon van, mégis olyan lassúnak tünik a gép, hogy az valami hihetetlen... Rábökök egy Install-ra, kb 30-40 mp-ig nem is történik semmi, majd kegyesen elindul a telepítés. Bármilyen telepítés! A Windows betöltése is lassúnak tünik, a bejelentkezés úgyszintén, de érdekes módon a Flight Simulator 2004 teljesen felhúzva abszolút zökkenőmentesen fut.

Nem tuningolni akarom, csak normális sebességre szeretnék kapcsolni. Mit kellene tennem? Ki tud ebben segíteni? :O

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11471) Bálint85


Bálint85
senior tag

7*474 nem stabil a memória ORTHOS szerint pedig 2,1 V van az időzítések pedig AUTO-n!
az északi hídnak is kell adni feszt ha igen mennyit? és majd utánna állítok a memória időzítésein.
Már valaki olyat is írt nekem,h az ORTHOS lehet nem támogatja ezt a sebességet és ezért jelzi ki h hiba van + hogy Everestel gyötörjem, és játékkal! Ha nem fagy akkor jó! A tesztprogik nem mindig 100%-osak!!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11472) Norciborci


Norciborci
csendes tag

"Az explorer.exe hibát észlel, ezért leáll..."

Érvénytelen memória címterületre való hivatkozás -> shell32.dll...

Valami nem smakkol, friss SP3-as telepítés

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11473) buzasgabor válasza Norciborci (#11472) üzenetére


buzasgabor
csendes tag

Mi az, hogy smakkol?
Talán nem "mukodik" valami?
Mrs Skiccer megoldaná neked ezt a problémát...

(#11474) Kris87 válasza Bálint85 (#11471) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ja hogy az északi híd még nem kapott plussz naftát? Tedd gyorsan 1.4-re... Apropó a proci fesz az auto-n van? Ha igen akkor az lehet hogy már nagyon meleg! Kézi beállítással ajánlott belőni valahova 1.35 és 1.4 közé. Aztán még van kismillió dolog amivel lehet segíteni rajta, hogy stabil legyen, mondjuk ha én kezdő lennék, nembiztos, hogy kapásból 333-ról 474-re tolnám az fsb-t.

(#11475) ent válasza Norciborci (#11470) üzenetére


ent
őstag

Memtest letölt elindít, ha hibát észlel, akkor BIOS-ban mindent autoból manualra. Főleg mem időzítést, proci szorzót.

Ki kell zárnod, melyik az a hardver ami hibádzik. De nem is biztos, hogy hibásak külön-külön. Ott van még a mörfi index! Lehet kompatibilitási dolog van a háttérben.

Melegedéssel hogy állsz, forró alkatrész vmelyik? Elméletileg a bios értékben nem lehet megbízni, de indulásnak írd le mennyi az nb és cpu temp!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11477) chungee


chungee
addikt

Hy all!
Nekem ilyen integrált hangkarim van az Asus P5K-e laphoz. Az a kérdésem, hogy előre beállított equalizer-ek hol vannak:F Pop, rock, classic, disco, magas, mély, stb... Alaposan átnéztem, de nem találtam :(

(#11476) Leonyid84: Ejnye!

[ Szerkesztve ]

(#11478) Norciborci válasza ent (#11475) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Szia!

Az előző konfigom egy Asus P5E alaplap, Core 2 Duo 6420-as proci, Nvidia 8800GTS, és 2x1 Gbyte, és 2x512 800 Mhz-es memóriák voltak.Itt semmi gondom nem volt.
Az alaplap, a proci, és a memória újak, a többi maradt.
Kipróbálom a memtest-et, mit szól hozzá...
Melegedéssel nincs gond, jó kis Zalmann hűti a procit, de a ház sem meleg belül. Otthon azért ezt is megnézem.

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11479) Bálint85 válasza Kris87 (#11474) üzenetére


Bálint85
senior tag

1,45V megy a proci, az északi híd 1,4V de ha orthos tesztelem a memót akkor szarakodik

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11480) zso73 válasza japy (#11454) üzenetére


zso73
veterán

Sajnos igazad volt. Kipróbálta az afortím, és a fő szervíz is. Őnekik nem jött elő a hiba.
Felajánlottam, hogy viszek procit,memót,vidkardot......
"Nem jó, mert sok összeszerelni való cucc van....lerázás."
Én MARHA, meg nem is ordítottam, nem is toporzékoltam. Kellett volna. :W
Nem baj, jövő héten visszamegyek, és lesz cirkusz. :(((

Azt mondták, hogy bioszfrissítés volt rajta.........
Hazajöttem, már nem indult el a lap. :W ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :(((

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11481) zso73 válasza zso73 (#11480) üzenetére


zso73
veterán

És meg is van a megoldás.....
Elolvastam a tápegységes cikket a PH-n. Ott emlegettek olyan problémákat a tápokkal,hogyha kevés a terhelés, akkor nem indul el. Ezért némelyik tápba /a jobbakba/ tesznek egy RC tagot, ami az induláskor rátehel a kimenetre. Azután leválik a rendszerről.
...
Ezen felbuzdulva dugtam a tápomra még két winyát. Láss csodát a gép elindul rendesen. A bioszból is feléled.... :C
Remélem nem lesz gondom vele tovább.

Egyébként meg a 1203-as biosz van a lapban, és nincs vele gond. :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11482) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Vettem tegnap egy ilyen "csodát" (P5K SE/EPU). Hááát... Nem durran el tőle a pucám. az előző alaplapom is full fapados volt mégis jobban szolgálta a procimat. Egy Abit IB9 volt, egy E2160-assal (1800@3150). Sajnos mostan 3000 a plafon, elég frusztráló. A voltdrop hatalmas. azt tudtam, h a procim a 3 GHz-t 1,45 V-al viszi a gyári 1,325 helyett. Ezért próbáltam a P5K-m ból is kicsiholni ennyit... Ja,1,55 v-os névleges beállítás mellett lett is belőle 1,42. Az SE-n továbbá nem taláom az Northbridge feszültségemelést sem, holott ezt minden tuningvénás lapnak illik mostanában tudnia. Egyelőre csalódás, még egy pár napig finomhangolok még, hátha...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11483) Norciborci


Norciborci
csendes tag

A Memtest el sem indul, egyből reseteli a gépet, még azt sem látom, mit ír ki. :((

Mi lehet a gond? Nem értem... 5-5-5-15-re vannak a memóriák beállítva, és manuálisan DDR2-1066-ra, mert auto-n 667-en ketyeg... Kezdek kicsit ideges lenni. Van egy jó konfig, és mégsincs :W

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11484) Brumi˘ válasza Norciborci (#11483) üzenetére


Brumi˘
addikt

Milyen lap, milyen memova? Ha az adatlapodat kitoltened lehet konnyebben tudnank segiteni... :U

muxi-muxi: p5k-se nem igazan tuning lap... :U De remelem ossze tudod hozni azert a tuningot.

(#11485) japy válasza zso73 (#11480) üzenetére


japy
őstag

Hali! Tudtam ,hogy ez lesz belőle :((( Nem akarlak elkeseríteni de a cseréről ne is álmodj!
Mint mondtam eseti hiba és nagyon nehéz bebizonyítani ki-ki igazát! Szerintem hiába toporzékolsz lehet hogy csak rontasz a helyzeteden! Nekem most a 0804-es biosz van fenn ezzel tökéletes a lap ha akarod elküldöm neked e-mail-ba! Mert mint írtam azonos biosz-és -biosz között is van különbség!!! Az áramtalanítás és utána a 2szeri indulás szerintem a tuning miatt van mert a lap ellenőrzi a beállításokat! A 1203-as bioszról annyit ,hogy nekem visszafogta a RAM sebességet a teszt szerint azért tettem vissza a 0804-et!

(#11486) ent válasza Brumi˘ (#11484) üzenetére


ent
őstag

[link]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11487) Davzone válasza Norciborci (#11483) üzenetére


Davzone
senior tag

A ramnak adj 2.1 voltot,és egy SE lapban nem lehet NB meg ilyesmi feszeket álitani,nem arra találták ki.
Egy sima p5k-nak sztem max a 60%át hozza tuningba.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#11488) Norciborci válasza Brumi˘ (#11484) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Szia. Kitöltöttem az adatlapom :)

Igazából nem tuningot szeretnék, csak egy jól működő gépszörnyet, mert ez iszonytatóan lassú az alapbeállításokkal. Az előző Core2Duo konfigom is gyorsabb volt ennél :)

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11489) Norciborci válasza Davzone (#11487) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Szia!

Nem tuningot szeretnék... Csak "mukodjon"! :)

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11490) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Az Everest 2.2 szerint a memória olvasás 5066 Mb/s, az írás 1433 Mb/s, a késleltetsére meg 0,0 ns-t ír. Igaz, a procit 2x Intel Pentium III Xeon-nak ismeri, és az L2 cache-t is csak 3 mbyte-nak.

Biztos, hogy valami beállítási gond lehet, mert a default értékek nagyon nem jók...

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11491) Brumi˘ válasza Norciborci (#11488) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nah igy mar 1x-ub a dolog. :DDD

1. korbe nb feszt 1,55V-ra mert annyi kell hogy a 4 memo menjen 1066-on alatta felejtos. Memoknak gyari idozites es fesz, aztan mehet a memtest. Ha nem gyo akkor irj es varialunk meg egy ket dolgot.

(#11492) Kris87 válasza Brumi˘ (#11491) üzenetére


Kris87
aktív tag

Elnéztem bocsi

[ Szerkesztve ]

(#11493) zso73 válasza japy (#11485) üzenetére


zso73
veterán

Megköszönném, ha elküldenéd a bioszt.

Nekem DDR 3 van, amit leht, hogy még nem ismer a 0804......... De egy próbát megér.
Említettem, ha a tápot megterhelem alapon 200W környékére, akkor nincs indulási gond.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11494) japy válasza zso73 (#11493) üzenetére


japy
őstag

Bios ment!!! :K

(#11495) muxi-muxi válasza Brumi˘ (#11484) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

A tuninggal nincs baj, csak nem lehet a procit anyira kihajtani mint régen. (9X333 a régi 9X350 helyett) És az a furcsa, hogy 333-as FSB-nél megáll, és onnan nincs tovább egy MHz-cel sem. Tapasztalataim szerint egy alaplap szép lassan lesz instabil, (Először még bejön a POST képernyő, bebootol a Windows, megy a dual-Prime fél órát, utána sz@rik csak maga alá, stb.) Nos, itt nem így van, hanem egyetlenegy MHz után hal meg. Szóval szerintem még lenne benne tartalék...

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11496) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Feltettem a 0304 helyett a 0404 bioszt. Már nem olyan izgalmas a bioszfrissítés, mint régen. Bár az időközi áramszünet gondolatától még ma is kiver a víz...

Most megint nekiugrok, bár az újonnan tmogatott porcikon kívül sok újításra nem számítok...

Időközben azt is megnéztem, hogy miaz amit nem tud ez az ótvar kis deszka a valódi P5K EPU-hoz képest:

- vCPU PLL: 64-step CPU PLL voltage control (ez valami vudu varázslat lehet, magyarázza már meg valaki..)
- vChipset 33-step Chipset voltage control (ez nagyon fáj, hogy nincs, emelnék egy kicsit a chipset feszültségen)
- vFSB Termination: 15-step reference voltage control (szintén vudu ráolvasás)

Van még egy pár varázslat a JumperFree menünem amit szintén nem tudok hova tenni, ezek:
-trsnzeksön búszter (mi a gránát lehet? hogyan hat?)
-CPU voltage reference (0,63x-től 0,57-ig)

Utánanézek a topicban, de ha valaki szívesen segít, megköszönöm. (meg azt is, ha valaki nem szívesen, de célravezetően...)

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#11497) Norciborci válasza Brumi˘ (#11491) üzenetére


Norciborci
csendes tag

Hali!

1. körbe beállítottam az NB feszültséget 1.55V-ra, a memóriákat meg manuálisan DDR2-1066-ra, de a Memtest így sem fut le, egyből kiakad

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11498) Kris87 válasza muxi-muxi (#11496) üzenetére


Kris87
aktív tag

Hali!
[link]
Nagyon hasznos kis írás, és pont neked kell!

(#11499) Norciborci


Norciborci
csendes tag

Áááá, ez így nagyon tré....
Most játszottam volna a FS2004-gyel, de lefagy, kiakad, a grafika szétesik, alatta meg az explorer hibát észlelt ezért leáll...
Próbaképpen beleteszek DDR2-800 Mhz-es ramokat, hogy akkor mit produkál...

Asus P5K Premium Wifi, Core2Quad 9300, 4x1 OCZ 1066 DDR2, Nvidia 8800GTS 640

(#11500) japy válasza Norciborci (#11499) üzenetére


japy
őstag

Explorer hiba az memória hibára utal !!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.