Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) apaka50


apaka50
csendes tag

Sziasztok!!! Az a nagy problemam .hogy egy rossz bios frrisités után a gép ki-be kapcsolgat. És azt szeretném meg tudni hogy most mi a teendö? Ez javithato-e vagy eldobhatom a lapot! A lap:asus p5k elöre is köszi :W

(#12152) zso73 válasza apaka50 (#12151) üzenetére


zso73
veterán

Ilyet még nem láttam! CMOS reset volt? A bioszig sem jutsz el?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12153) apaka50 válasza zso73 (#12152) üzenetére


apaka50
csendes tag

Volt CMOS reset. Nem tudok csinálni semit mert 10 másodpecenként ki - be kapcsol.

(#12154) oecsi


oecsi
csendes tag

hello mindenki, az asus p5kc alaplap, milyen ramokkal kompatibilis? márka Mhz? előre is köszi

(#12155) shteer válasza oecsi (#12154) üzenetére


shteer
titán

gyártói specifikáció nem elég?

..szerintem jónak tűnik

(#12156) oecsi válasza shteer (#12155) üzenetére


oecsi
csendes tag

ok, de olyat hol tudok olvasni? linkel ki tudsz segíteni? köszi

(#12157) shteer válasza oecsi (#12156) üzenetére


shteer
titán

mondjuk a gyártó oldalán, downloads, manual, P5KC Memory QVL :)

vagy keress rá a kulcsszavakra a topikban, sokaknak meggyűlt a baja a kc memkezelésével
lapot már megvetted?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12158) oecsi válasza shteer (#12157) üzenetére


oecsi
csendes tag

még nem vettem meg

(#12159) shteer válasza oecsi (#12158) üzenetére


shteer
titán

akkro ne is :D de tényleg! p5k pro, p5k/epu ;) 8-fázisú stabil lapok

..szerintem jónak tűnik

(#12160) oecsi válasza shteer (#12157) üzenetére


oecsi
csendes tag

ez a lap csak PCI-e1.0át támogat, és mi van ha belerakok egy 2.0ás grafot? visszafele kompatibilis?

(#12161) shteer válasza oecsi (#12160) üzenetére


shteer
titán

visszafele kompatibilis :K

..szerintem jónak tűnik

(#12162) oecsi válasza shteer (#12161) üzenetére


oecsi
csendes tag

megnéztem a pdf-et amit leszedtem az asus honlapjáról, de sajna nemletem okossab, hol tudok mgis infóhoz jutni, hogy milyen ramot vegyek bele? 4GB-lesz benne az tuti.és előszőr 800Mhz-esket szeretnék. plz vki help

(#12163) shteer válasza oecsi (#12162) üzenetére


shteer
titán

a #12159 hsz-emet el se olvastad?

..szerintem jónak tűnik

(#12164) oecsi válasza shteer (#12163) üzenetére


oecsi
csendes tag

sorry, nem ,de köszi a tippet

(#12165) japy válasza apaka50 (#12153) üzenetére


japy
őstag

Elvileg az asusnak van az alaplapi cd-jén egy bios visszaállító de azt hiszem csak akkor működik ha induláskor megpörgeti a cd-dvd rom-ot! Ha nem akkor indításkor próbáld folyamatosan nyomkodni az insert-gombot!

(#12166) xbombs


xbombs
csendes tag

bocsi elnyomtam

[ Szerkesztve ]

(#12167) shteer válasza oecsi (#12164) üzenetére


shteer
titán

nm, csak fogadd is meg :)

..szerintem jónak tűnik

(#12168) zso73 válasza oecsi (#12154) üzenetére


zso73
veterán

OCZ 1600 EPG DDR 3
Az OCZ gyárt Asus optimalizált ramot.

Apaka 50 : Akkor marad a szervíz.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12169) diegho


diegho
nagyúr

PLL-nek mennyi feszt szabad maximum adni 7/24-be? FSB term-nek gondolom 1.5V alatt kell maradnia, NB-nek meg 1.6V alatt és az a tuti, de mi a helyzet a PLL-el? Ki akarom majd próbálni 500FSB-n, de nem igazán van időm tökölgetni vele, ha mindent auto-n hagyok akkor boot közben resetel.

(#12170) glutamin válasza Gorneck (#747) üzenetére


glutamin
őstag

Lényegében semmilyen konkrétumot nem hallottunk azon kívül, hogy butitott, meg biztosan szar. Ezzel nehéz meggyőzni valakit. Engem is érdekelt volna, hogy a felszereltségbeli különbségeken kívűl mitől gyengébb. Az hogy gagyibban néz ki (izlés kérdése) nem hiszem, hogy sokat számít, hiszen egy zárt dobozban lesz.

Nekem jelenleg egy "gagyi" P35-ös Giga lapom van, amiben szintén megy 3200MHz-et az E2180-as proci, de sajnos abban a fórumban sem tutak a többeik érdemben válaszolni arra, hogy miért lenne ez rosszabb.

na azért találtam közben pár különséget, úgy mint olcsóbb hangkodek (de sztem ezt sokan szintén nem nehezményezik).

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12171) shteer válasza glutamin (#12170) üzenetére


shteer
titán

+ biosban jóval kevesebb beállítási lehetőség, de aki pl alapon akarja használni a c2d-ját (mint pl haverom az E7200-at), annak jó

..szerintem jónak tűnik

(#12172) glutamin válasza shteer (#12171) üzenetére


glutamin
őstag

PL az én olcsó giga lapom ilyen szempontból elég jól sikerült választás. Vannak benne szorzók szépen, nem is korlátozott a tuningban. (és csak 4 fázisú).

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12173) shteer válasza glutamin (#12172) üzenetére


shteer
titán

örülünk neki :D

..szerintem jónak tűnik

(#12174) diegho válasza glutamin (#12172) üzenetére


diegho
nagyúr

ezt egy Q6600 vagy E8200 tulajként már nem így látnád.

(#12175) glutamin válasza diegho (#12174) üzenetére


glutamin
őstag

Erről is volt már valahol szó, hogy a nagyobb energiafelvételű prociknál számít jobban, hogy hány fázisú a tápellátás. Gondolom nem véletlenül van az i7-es szériánál már 12.

Mondjuk az előző lapomon 3 fázisú volt és abban egy D805-ös 3.6-on ment, ami szintén sokat eszik. Erről nincs valahol valami egzaktabb összefoglaló?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12176) Neo_77


Neo_77
csendes tag

Bocsánat de feljebb a 12150 es beleszolásnál én szerertném megtudni mi a tehendő köszike

Az elérhetőségeimet megtalálod az adatlapomon!!!!! :) 06304695969

(#12177) Hunter2


Hunter2
addikt

A P5K széria tudja a fesz alapú ventillátor szabályzást 3 pines ventillátorok esetén? A giga P31-es lapomon van ilyen funkció csak az agyhalottak a gigánál kiszedték ezt a funkciót a normál szériás (DS3, DS3L) modelekből.

(#12178) diegho válasza Hunter2 (#12177) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem 2db glacialtech silentblade venti van rákötve a lapra és gyönyörűen szabályozza őket. 3 ventit tud szabályozni a lapom amúgy:
- cpu fan, itt van silent, performance, optimal beállítás
- 2db chassis fan itt %-ban lehet állítani

(#12179) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
sikerült a héten hozzájutnom egy ilyen laphoz (asus p5k), procim még nincsen bele, ramot valószínű a héten küldik, geil ultra 2*1 GB 800-as.
na most kinéztem egy procit, ami ezt tudja alapfeszen.
nem vagyok otthon az intelplatformba, mindig AMD-m volt, és azt szerentém kérdezni, hogy a ph-s teszt szerint a lap a ramokat 667-ig tudja visszaosztani, akkor ez az FSP ezekkel a ramokkal felejtős? vagy lehet még 1:1-ben is használni a DRAM : FSB arányt?
vagy 3ghz-hez nézzek inkább nagyobb szorzóval szerelt procct, monnyuk E2160-2180-at?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12180) IRON STORM válasza mmdms (#12179) üzenetére


IRON STORM
őstag

400-as FSB-nél vissza tudod osztani 800 ra a ramokat. Teljesen jó lesz így is.
Elvileg a 370 FSB-vel 740 en fognak tekerni a ramok visszaosztva.

Csak a TDi!

(#12181) mmdms válasza IRON STORM (#12180) üzenetére


mmdms
addikt

értem akkor jó lessz köszi!
öömm inteléknél hogyan kell a ramot számolni?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12182) shteer válasza mmdms (#12181) üzenetére


shteer
titán

nagyobb ramsebességet is rendelhetsz majd ~900ig cl4, felette cl5-ben

majd listából kiválaszthatod az fsb-hez megfelelő értkékeket - mit akarsz számolni? :)

..szerintem jónak tűnik

(#12183) Hunter2 válasza diegho (#12178) üzenetére


Hunter2
addikt

ezek gondolom fix fordulatszámok, hőmérsékletfüggőt nem tud ?

(#12184) mmdms válasza shteer (#12182) üzenetére


mmdms
addikt

hogy jön ki a memória órajele?
AMD-nél egész szép kis képlet van rá, itt hogy?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12185) diegho válasza Hunter2 (#12183) üzenetére


diegho
nagyúr

chassis-nál be lehet állítani egy target temparature-t, de én azt mindig feltolom magasra, mert nekem fix 700rpm kell.

(#12186) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.
Ma "sikeresen" tulajdonosa lettem egy P5K lapnak,mivel sikerült az előzőt kinyirni. (P5B) Azt hiszem 1.7V-ot kapott NB és azt nemszerette. A kérdésem az lenne ezzel a lappal kapcsolatban hogy ez is csak jmicron meg eSatan keresztül tudja a raidet? Mert ettől idegbajt kaptam anno.
Meg a másik hogy tuningnál itt mik a szempontok? Mert P5B-hez képest itt van még minimum +10 opcio,és nem akarok ugy járni mint tegnap :U :B

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#12187) zso73 válasza Hunter2 (#12177) üzenetére


zso73
veterán

Nekem az összes alaplapra dugott ventit szabályozza a gép. P5KC

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12188) syC


syC
addikt

Hi!

P5K64 WS - lapban mondjuk 4db 3850-es vgát lehetne quad cf-be kötni?

(#12189) vagamo


vagamo
őstag

Hi.

Van egy kis gondom! Vettem 1000Gb-os samsung sata merevlemezt, felosztottam 4 partícióra (különböző méretek, mindegyik elsődleges 1 aktív) Ezen kívül van még 3 merevlemez 2 sata + 1ides, ezek is fel vannak osztva . Össz. 12 partícióm van. Na már most, ha az új samsungra átszeretném másolni a fájlokat, szélsebesen elindul de aztán félúton leáll. A sebességis töredékére esik (kezd 55000visszamegy146-körülire)? Ez mitől lehet?
Vista64 és XP32-nél is ugyan ez a jelenség!
A sammsungot max 4 partícióra lehet osztani, gondolom a méretek azok mindegy, mi lehet a gond. Rendet szerettem volna tenni, de így nehéz lesz, hogy szarakszik!

A 2db ST3400620AS ATA piros satán van az új Samsung HD103UJ pedig feketében csatlakozik az alaplaphoz.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12190) PIAAxSky válasza vagamo (#12189) üzenetére


PIAAxSky
csendes tag

Hi Vagamo

Nincs sok elképzelésem a problémára, de megkérdezem, hogy az Intel Matrix Storage Manager vezérlő telepítve van?

Nálam sokat dobott a másolási tempon!

Ha nincs fent akkor 1 próbát megér szerintem.
[link]

sok sikert!

(#12191) PIAAxSky


PIAAxSky
csendes tag

Hi all!

Nekem is lenne egy kérdésem a P5K Premium és E8400 tulajok felé, főként azok felé akik flash-elték a 0802-es biost!

Tapasztalt valaki közületek olyat, hogy az új bios-al nem működik a proci 6.5-es szorzója?
Értem ezt úgy, hogy a BIOS-ba beállítható ugyan, de a 7-es szorzó szerinti sebességet kapom meg.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#12192) vagamo válasza PIAAxSky (#12190) üzenetére


vagamo
őstag

Kösz kipróbálom! A hibámat itt részleteztem, kisebb/nagyobb sikerrel.
Itt és Itt

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12193) diegho


diegho
nagyúr

na páran kérdeztek itten beállításokat tuninghoz, én jelenleg így használom 8*500-on, de majd még próbálok finomítani a feszeken, ez csak első próbálkozás volt:

8*500
PCI-E 101
RAM 1000 5-5-5-15@1.96V
PLL 1.5
FSB 1.3
NB 1.41

minden más auto-n hagyva. Jelenleg 50 perce fut a prime blend.

(#12194) diegho


diegho
nagyúr

kis feszcsökkentéseket vezettem be:
8*500
PCI-E 101
RAM 1000 5-5-5-15@1.90V
PLL auto
FSB 1.26
NB 1.35

jelenleg 50 perce megy a prime blend, kipróbálom majd mennyire lehet levenni a feszeket, de azt hiszem mára befejezem. És még annyit hozzátennék, hogy 17.5k-ért ez a lap tökéletes.

(#12195) vagamo válasza PIAAxSky (#12190) üzenetére


vagamo
őstag

Nekem nem akar települni :O

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12196) japy válasza vagamo (#12195) üzenetére


japy
őstag

Ez csak akkor működik ha biosban AHCI mód van beállítva! Ezzel csak az a probléma hogy telepítéskor már így kell lennie!

(#12197) PIAAxSky


PIAAxSky
csendes tag

Úgy van ahogy Japy írta!

Sorry de több ötletem nekem sincs :(

(#12198) Zomb€€ válasza diegho (#12194) üzenetére


Zomb€€
őstag

Köszi szépen,én kérdeztem. :R
A másik kérdésemre viszont várnék még egy választ valakitől. Lehet az alaplapi 4 SATA csatikból raidet kihozni,vagy csak a szokásos külön Jmicron + eSATA megy?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#12199) vagamo válasza japy (#12196) üzenetére


vagamo
őstag

Most szeretném újratenni az egész rendszert. Segítenétek a AHCI mód beállításában, hogyan kell telepíteni?
VAn két ilyen merevlemez a gépben: Barracuda 7200.10 SATA 3.0Gb/s 400-GB Az egyiken a VISTA64 van a másikon XP32 van. Elvileg csak az XP-t akartam újrarakni, de ha kell a másik sem gond.
És lenne még egy ilyenem amivel a gondjaim vannak: HD103UJ

És még 1 van amit megszeretnék szüntetni azért vettem a samsungot, egy: WD Caviar® WD2500JB Erről szeretném átmásolni az adatokat a samsungra, ami nem megy :O #7771
Mindegyik lemeznek üresnek kell lennie az AHCI módra való átváltás miatt? Vagy hogyis van ez???

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#12200) diegho válasza Zomb€€ (#12198) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem P5K/EPU van és ezen nincs Raid, ha Raid kell akkor P5K PRO-t vegyél.

jelenleg 500FSB-t tesztelem így:
pll auto
fsb 1.24
dram 1.9
nb 1.31

eddig 10 percnél járok, kitesztelem a minimum feszeket mindig nézek 1 óra prime blendet és beírom, kiindulási alapnak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.