Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) gumimajom


gumimajom
csendes tag

Üdv!
Na akkor most jól meg keveredtem ám. Most instaláltam az új asus p5k lapomat. Feltelepítettem a Jmicront meg a raidot is, pedig csak satát használok, és éppen rendelni akartam egy jó pár giga ocz ramot, még jó hogy ide néztem.
Egyenlőre csak megy de szeretném húzni a procimat mert megérdemli, mit ajánlotok ramnak?
és hogy szedjem le a raidot, egyátalán zavar az valamit?

(#12902) zso73 válasza jaja1981 (#12890) üzenetére


zso73
veterán

Az én értelmezésemben a digitális ( négyszög)jelek alakját,torzulását javítja, illetve csökkenti. Feszültség alsó, és felső túllövés,felső sík "belebegés, ingadozás csökkentésére, megszüntetésére van.

Szumm= Jobban megy a tuning, mert stabilabak a jelek. :C A jó beállítás kísérletezéssel megy.
Forrás

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12903) jaja1981 válasza zso73 (#12902) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszönöm. :R

(#12904) alanwake


alanwake
tag

túd valaki nekem adni infót a 2x2 gb geil ultra 1066-os 8500-as ramokról hogy meddig lehet őket húzni?köszi előre is. :U

(#12905) zso73 válasza alanwake (#12904) üzenetére


zso73
veterán

Itt biztos. Geil ramok

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12906) gumimajom


gumimajom
csendes tag

Járt már valaki úgy hogy a lap a fülhalgatón adott hangot, a hifin meg nem?
Mert nekem ez van, ha fülest csatlakoztatok tökéletes hangzás, ha hifit meg meg se szólal. tudja vki miért is van ez így?

(#12907) alanwake válasza zso73 (#12905) üzenetére


alanwake
tag

köszönöm,körülnézek itt is

(#12908) Játékos válasza Játékos (#12893) üzenetére


Játékos
addikt

Sziasztok!

Mivel senkitől nem kaptam választ, így írok magamnak. :DDD Csak azért, hátha valaki hasonló helyzetbe kerül, és megoldást keres.
A lényeg: nincs a gépemben floppy, és RAID drivert akartam odaadni az XP telepítőjének. Meg lehet oldani USB-n is, mert a lap tudja emulálni a floppy-t. Ennyi a lényeg, de elég kevés emberke tudott erről. :K
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12909) shteer válasza gumimajom (#12906) üzenetére


shteer
titán

úgy nem, de úgy igen, h fülhallgatón minden ok volt, az erősítőn meg zajos mint állat :) igaz nem p5k de integrált hang - ezért kell egy normális hangkeltő a gépbe ;)

..szerintem jónak tűnik

(#12910) Játékos válasza shteer (#12909) üzenetére


Játékos
addikt

Le voltak némítva a bemenetek a hangkarin? Mert nagyon sok zajt össze tud szedni! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12911) shteer válasza Játékos (#12910) üzenetére


shteer
titán

állítottam mindent, szal azt is kipróbáltam biztosan :) neked mid van épp a Z-hez?

..szerintem jónak tűnik

(#12912) Játékos válasza shteer (#12911) üzenetére


Játékos
addikt

A Tata régi 4-es Audigy-je! :K Meg vagyok elégedve vele annyiért! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12913) shteer válasza Játékos (#12912) üzenetére


shteer
titán

hehe, arra még én beszéltem rá :) én is :K daniel_k-nek köszönhetően még mindig

..szerintem jónak tűnik

(#12914) gumimajom


gumimajom
csendes tag

ahogy olvasgatom a fórumot másnak is akadtak hasonló gondjai.
most felteszem a win7et hátha megjön a hang.
Az előlapi panelen nem is érzékel semmit, hátul meg jackkel kötöm össze a hifivel de semmi, azon tanakszom egy bios frissítés hátha jót tenne neki. ;]

(#12915) gumimajom válasza gumimajom (#12914) üzenetére


gumimajom
csendes tag

Akkor megoldódott!
Ha valaki kiváncsi hogyan:
Behoztam anyu rádióját és rákötöttem a hifire, nem szólt.
Kiderült hogy amikor raktam össze a cuccost akkor ment a kézilabda és a hifit a tvre kötöttem hogy jól szóljon, erről meg jól elfeledkeztem......
Most már van hang, hát ez a win 7 ?? Lehet jön vissz az xp.

(#12916) Játékos válasza gumimajom (#12915) üzenetére


Játékos
addikt

Azé' frissítsél BIOS-t mindenképp! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12917) zso73 válasza Játékos (#12908) üzenetére


zso73
veterán

Így jár, aki nem olvas. A 12896-ban leírtam a megoldást. :P

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12918) Játékos válasza zso73 (#12917) üzenetére


Játékos
addikt

Azta! :Y Ez igazán nem jellemző rám! Elsiklottam felette, illetve lehet, hogy nagyon rá voltam szűkülve a memóriákról folytatott eszmecserére. :F
Vagy lehet, hogy tudat alatt a Te hozzászólásod vezetett rá a megoldásra? :D
Mindegy, azért köszönöm!! :R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12919) zso73 válasza Játékos (#12918) üzenetére


zso73
veterán

Ha hiszel az ilyen dolgokban, akkor igen. Lehet, hogy villámolvastad.....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12920) Játékos válasza zso73 (#12919) üzenetére


Játékos
addikt

Hiszek-e? :U Létező dologban nem nahéz hinni! :)
Valószínűleg rápillantottam figyelmetlenül, majd a HSZ másik felére "kaptam észbe", és odakoncentráltam... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12921) Arpusz27


Arpusz27
csendes tag

Már régóta jelentkezik a problémám eddig senki nem tudott rá válaszolni...
Asus p5k-e wifis alaplapom van. A vezetéknélküli hálózat állandó jelleggel szétkapcsol. van h óránként de van olyan is hogy 2percenként. Mi lehet a bibi? Berágtam bedugtam usb-s wifit feltelepitettem a drivert. megtalálta a routert csatlakoznék erre lefagy a gép...ugy is próbáltam h a gyári wifit letörlöm úgy is fagy... nem tudom mi lehet a probléma...másik gép teljesen jól működik tehát a router gondja nem lehet...

(#12922) zso73 válasza Arpusz27 (#12921) üzenetére


zso73
veterán

Nézd meg az energiatakarékossági beállításokat. Lehet, hogy a gép kapcsolja le a WIFI cuccot, a megtakarítás miatt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12923) mmdms válasza zso73 (#12922) üzenetére


mmdms
addikt

a szemét, a neten akar spórolni...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12924) AtHoS válasza Arpusz27 (#12921) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom segít-e a problémádon, de mikor a lapom vettem kaptam az eladótól ezt a jótanácsot:

"Ha a wifi-t használni akarod majd, a területi és nyelvi beállításoknál át kell állítani angolra a windows-t, mert anélkül nem müxik a wifi szoftvere."

read-only mode on the forum

(#12925) Arpusz27 válasza AtHoS (#12924) üzenetére


Arpusz27
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat próbálkozom! :) Elméletileg lehet benne valami mivel a drivere csa angol ill kinai nyelven van...

(#12926) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Nem újkeletű a problémám, de sajnos egyre rosszabb. :O
Pár hónapja kezdte, ha kikapcsoltam a gépet akkor nem tudtam visszakapcsolni csak a táp le-felkapcsolásával. Ez 1ik napról a másikra történt, úgy hogy nem változott semmi a gépemben. Akkor Corsair 450-es tápom volt, és 6750 proci. Páran azt mondták lehet a táp hibája...sajnos nem, azóta Corsair 650-es van ezzel is csinálja. Proci most E8500 van benne.
Nem is nagyon foglakoztam a dolgoggal, mert semeddig nem tart lekapolcsni a tápot, ha nem megy a gép...sajnos mostmár odáig fajult a helyzet, hogy 3x kell le-fel kapcsolni a tápot, mire bejön a bios, ott rögtön fogad 1 overclock failed.. biosba be, beállítok mindent, gép kikapcs, tápot ilyenkor gyorsan lekell kapcsolni, utána megint fel, ekkor megint nem indul, utána még 1 ilyen kör, biosba be, save exit, gyors táp kikapcs, vissza, és elindul.
Teljesen tanácstalan vagyok, memóriákat már néztem, próbálgattam mindent eredménytelenűl :(
Ha végre elindul a gép, akkor viszont semmi gond nincs, se fagyás, semmi, napokig sőt hetekig is szokott néha menni a gép, 2 gyermekem van aki nem kímélik, rengeteg game van rajta,kodolás, ps és betonstabil.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Még régebben volt olyan, hogy ha elindult, és a biosba hagytam kicsit (pár percet) akkor nem kellett a táp kapcsolásával bajlódni, mostmár ilyen nincs.
Amit eddig próbáltam:
-memóriák csereberéje
-másik táp van
-más proci
-próbáltam, hogy terhelem a tápot, ráraktam még pár cuccot
-vinyókat levettem
Már csak a videokártyát nem próbáltam, de nem hiszem, hogy ott lenne a baj.
Attól félek, hogy majd 1 nap, már nem kapcsol be, akkor viszont bajban leszek, mert ezen dolgozok, most meg nincs pénzem másik lapra. :(

Minden segítséget nagyon köszönök előre is!

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12927) japy válasza Silent77 (#12926) üzenetére


japy
őstag

Az elemet megnézted?

(#12928) Silent77 válasza japy (#12927) üzenetére


Silent77
veterán

Volt már eszembe, de azt még nem.
Attól lehet ilyen?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12929) Silent77 válasza Silent77 (#12928) üzenetére


Silent77
veterán

Belraktam 1 másik elemet, kivettem 1 másik lapból, de sajnos azzal sem jó. :( Ha kevés ideig áll a gép, akkor könyebben indul, ez kimaradt az előző leírásból.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12930) japy válasza Silent77 (#12929) üzenetére


japy
őstag

Az elemet azért nem ártana kimérni hogy megvan-e a fesz benne!

[ Szerkesztve ]

(#12931) Silent77 válasza japy (#12930) üzenetére


Silent77
veterán

Amit kivettem megmértem, megvan a 3V.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12932) zso73 válasza Silent77 (#12931) üzenetére


zso73
veterán

Pont 3V? Mert, ha igen, akkor kuka. Legalább 3,2V-nak kell lennie.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12933) Silent77 válasza zso73 (#12932) üzenetére


Silent77
veterán

Nem pont 3v, 3,17V kb
3,14-15 mikor mit mér.
A dátum és idő soha nem áll vissza.
Közbe kipróbáltam másik videokártyával, nem az a gond, de ezt gondoltam is.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12934) Játékos válasza Silent77 (#12926) üzenetére


Játékos
addikt

Tuning??? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12935) Silent77 válasza Játékos (#12934) üzenetére


Silent77
veterán

Nem befolyásolja, a 6750 450*8 ment, utána 7*500-on, most pedig 560-7,5.
Tuning nélkül is megvan a jelenség.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12936) Játékos válasza Silent77 (#12935) üzenetére


Játékos
addikt

Pedig sztem az a baja, hiszen azt mondtad, ki is írja. Nekem is pontosan ezt csinálja, mikor kicsit túllövök a célon! :DDD
Tehát, ha mindent visszateszel alapra a BIOS-ban, akkor is ugyanezt csinálja? :F :F
Akkor azt tudom elképzelni, hogy valamelyik komponens "fárad" a tuning miatt! Akár a SB is lehet...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12937) Silent77 válasza Játékos (#12936) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, akkor is csinálja.
Nincs túlfeszelve a lap, a hűtés is jó.
Ha ezzel a procival kezdte volna, akkor talán azt mondanám, hogy az miatt, de a 450*8 sztem abszolult nem mondható, kemény tuningnak.
Remélem nincs igazad, persze ez sem zárható ki:(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12938) zso73 válasza Silent77 (#12937) üzenetére


zso73
veterán

Utánaolvastam az előző hozzászólásaidban a problémának. Nekem is volt ilyen gondom, szintén Corsair VX 450, és 6750-el. Nekem a táp 50%-os terhelése adta meg a megoldást. Plusz két winya van a tápon (használom is őket), és nincs gondom. A szervizesek azt mondták, hogy táp lesz a ludas, mert nekik ment."Valószínű, hogy a lap nem ad jelet a tápnak" És tényleg az volt.
Az elem meg 3,15V-osan jó. Ez nem elem baj szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12939) Silent77 válasza zso73 (#12938) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, ezt olvastam is még anno tőled, ezt is kipróbáltam, ráköttem +2 vinyót+ 2 írót, és semmi változás:(
Meg írtad, hogy nálad kezdetektől fogva csinálja, nálam kb 6-8 hónap után kezde el, 1ik napról a másikra.
Ha "fáradna" a lapban vmi, akkor hogyan lehet teljesen stabil? Ezt nem fogom fel, ezért bízom benne, hogy van vmi megoldás.
Felhívtam 1 műszerész ismerősöm, mondtam neki az elemet, azt mondta attól, hogy kimérve 3,15V mikor bent van, lehet már csak 3-at kap, de szte se ez lesz a hiba. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12940) zso73 válasza Silent77 (#12939) üzenetére


zso73
veterán

Én is műszerész volnék, méghozzá elektromos. ;)
Ha próbáltad a winyó trükköt, akkor passz. Ez Asus betegség szerintem, bár a többi se kutya...

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12941) Passape


Passape
tag

Hali új vagyok a topicon belül. 2 alapvető kérdés, P5KDeluxe wifi/AP-m van.
-DDR2 OCZ Reaper 1150 Mhz-et érdemes beleraknom? most 2x2 G black dragon 800/cl5 van benne. hivatalosan csak 1066ig ismeri a ramokat, ha jól olvastam.
-E8600-as proci hétfőn jön bele, kell biosfrissítés, vagy azért felismeri?

Egy stabil p45-X48-as rendszeren gondolkodom alternatívaként. Eddig nem igazán volt időm/tudásom huzogatni, viszont nem tudom, hogy nektek egy plusz 20-ast megérne-e például, hogy ezeket a cseréket megcsináljátok:
p35---> P45, vagy X48;
(P5Q széria, vagy P45-gigabyte, az X48 a crossfire 4850 miatt jöhetne szóba.
Q6600---> E8600;
(Csak CoD5, netezés, videó, a használat ezért nem kell 4 mag)
800/cl5/2x2G---> 1150/cl5/4x1G vagy cl6/2X2G;
(ez a legkérdésesebb, mert nagyon sok alternatíva lehet, eddig a fenti a best)
nekem ugyanis ennyiből jönne ki.

Másik kérdés, hogyhamár alaplapot és ramot is cserélek a ddr3 mennyivel jobb teljesítményű? (ugyanezen szériák, esetleg Asus gamer alaplapok, Gigabyte extreme alaplapok jöhetnek szóba)

Teszteket folyamatosan olvasok stb. igazából a fiktív véleményetek érdekel.... De nagyon ;)
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12942) mad1


mad1
veterán

Erositsetek meg pls :D
A p5k pro alaplapon express chipset van ugye?ami cf compatibilis. :))

Ne szemetelj ! = Steam

(#12943) Silent77 válasza zso73 (#12940) üzenetére


Silent77
veterán

Kikészít :(((
Szted ha "fáradna" a lap, akkor stabil lenne? Ettől még elképzelhető, hogy hamarosan megadja magát?
Azt nem írtam még, hogy mikor megvettem akkor a pencil modot megcsináltam rajta, azóta nem nyúltam hozzá, nem tudom ez érdekes-e...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12944) zso73 válasza Passape (#12941) üzenetére


zso73
veterán

P45 Giga......A sima P45 olcsóbb, de érdekeksen működő lap. A QVL listás rammal nem ment...... Az Extreme lenne a jó,de az meg K. drága.
A P5Q-ról jókat hallani. Szeintem maradj márkahű. :K

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12945) Játékos válasza Passape (#12941) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem P5KC van, de az nagyon nem szereti az OCZ-t, pedig nekem is 1150-es van, és 933 a max, amin stabil! Próbáltam alacsony-, magas fesszel, több BIOS-sal, de ennyi. A gyerekek szaros P5B lapjában vígan futkározik ugyanez a ram 1200-n dualban... :K
Mindettől függetlenül a P5K Delux lehet, hogy mássképpen áll a dologhoz. Ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki előtte!
Ja, majdnem elfelejtettem: ha csak egyesével teszem be a ramokat, akkor mennek 1100 felett, de dualban nem! :Y :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12946) Passape válasza zso73 (#12944) üzenetére


Passape
tag

Köszönöm neked is meg játékosnak is a választ. :R :R
Sztem alaplapcsere is lesz meg ram is.
Most már jobban hajlok egy ddr3-as lapra mert 4 ezer forint a 2 rendszer között a különbség számomra, és gondolom azért annyival jobb, hogy ennyit megérjen...

Utsó kérdés P5Q3 / P5Q3Deluxewifi / StrikerIINSE ? melyik jobb ezek közül egy 1600-os cl7 rammal? Illetve mennyi lehet a különbség? (számottevő/nevetséges?! :F )

Videókártyánál már nem vagyok az, mert 7950 asus GX2-ről váltottam 4850 1G full passzív gigabytra, és nem bántam meg, olcsó, halk, hűs. Persze hozzáteszem pénzem nincsen, hogy kipróbáljam mindegyik vidkarit :DDD

UI. ez nevetséges, most nézem az árakat, olcsóbban jönnék ki egy icore rendszerrel ... :Y
Ha nem rendeltem volna be azE8600-t nah mindegy majd megoldjuk...

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#12947) shteer válasza mad1 (#12942) üzenetére


shteer
titán

ííííígy van :K a fekete max 4x

..szerintem jónak tűnik

(#12948) mad1 válasza shteer (#12947) üzenetére


mad1
veterán

Koszi.Ez mennyiben befolyasolja a jatekoknal?
Arra lennek kivancsi,hogy hozza e ezen a lapon 2x4870 cf ben,a 4870x2 teljesitmenyet? :R

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#12949) Játékos válasza mad1 (#12948) üzenetére


Játékos
addikt

A második PCI-E csak 4x-es. Az megfog egy ilyen erős karit. Egyszóval nem hozná.
De abban se vagyok biztos, hogy alapból, teljes CF-ben hozná-e. :N

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#12950) shteer válasza mad1 (#12948) üzenetére


shteer
titán

legalább 8x kellene, osztom Játékos véleményét :K

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.