Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) msgt.fubar válasza Petike6 (#11749) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

szia!

próbálkozz meg azzal, hogy kikapcsolod a biosban a chipset beállításainál a Jmicron féle integrált PATA-kezelőt, az talán megoldja a gondod. illetve próbáld meg csak a satás vinyót, majd csak a satás optikait rákötni, hogy érzékeli-e őket külön-külön. meg van az alaplapon 4db sata port, próbáld végig mindet, próba cseresznye. sőt, satás vinyón néha vannak jumperek is, azzal is lehet játszani.

@KPistike: valószínűleg nem hibázik a szenzor, ezek már csak ilyenek, picit forró fejűek. Mondjuk Windowsban már egészen emberibb értékeket szokott kiírni, 45-50 fokot. A proci félreismerését pedig bios-frissítéssel megoldhatod, valószínűleg még egy régebbi bios lehet az alaplapon, ez meg egy újabb szériás proci.

gottagofast

(#11752) japy válasza KPistike (#11750) üzenetére


japy
őstag

Valahol olvastam hogy a 8000-széria szenzor hibásan jöttek ki! Mind magas hőfokot mér! Az egyik barátom most vett 8500ös-t 57 fok alapon indításkor!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#11753) Petike6 válasza msgt.fubar (#11751) üzenetére


Petike6
tag

Köszönöm megnézem! :R :R :R

(#11754) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy az Asus P5KC alaplapon a natív SATA-t hogyan lehet engedélyezni, és származik-e belőle valamilyen előny, illetve hátrány?

(#11755) Hurkaleves válasza msgt.fubar (#11748) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hejj.....az tééleg nagy drop...és milyen gáz ez nem? ahelyett, hogy terhelésnél inkább rágyúrna az alaplap........elveszi.... :U
a "tüske" az egy ezredmásodpercnyi "túlfesz" a rendszernek.....amit a proci nem szeret :)
én is ezzel játszok folyamatosan mert még a konnektorom se földelt :Y
de kemény vagyok és leszarom! meg ott van a gép alatt egy corsair táp amiben bízok....

(#11756) KPistike válasza japy (#11752) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Kösz az infokat, tegnap a "meglepetésem" után annyit foglalkoztam vele, hogy Win fel, és jöttem haza.

"Az egyik barátom most vett 8500ös-t 57 fok alapon indításkor!! :Y"

Ma rákerestem e két procira, a nálam levő E7300-ra ([link]), valamint az Általad említett E8500-re ([link]). Ezek alapján a Barátod jobb értéket látott, mert az ominózus 61˚C nekem is induláskor jelentkezett.

Valamint ezen specifikációk BiG G3ry véleményét igazolják :)
Hétfőn kiderül, gondom lészen-e majd ebből :)

K. P.

(#11757) KPistike


KPistike
aktív tag

Ráadásul egy kicsivel jobb a szitu, mint a s478-as Prescott esetében, az egy "komoly terhelés" (Számológép, illetve Passziánsz ;) ) indításakor rapidan felkúszott 78˚C-ra, és vészleállást csinált. Nálam a telepítés folyamán nem állt le, de nem is tudom, mennyi volt a max. hőmérséklet.

Ami miatt az alaplapra gyanakodtam, egy P4V-** lap volt, 5-ből 5 adott hamis infokat, de olyan is vagy 2 éve fordult elő nálunk.

K. P.

(#11758) Hurkaleves válasza priti (#11722) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jah.....sry. el is felejtettelek....
nem 1:1....
kéne?
ezek szerint igen.....
rápróbázok. ha jó lesz a lapom.....thx.

(#11759) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
kéne egy kis segitség :U
eggyik haver most vettegy E8500-ast a gépbe és szeretné a bios-t frissiteni winfos alol .menni fog?
ha igen hogy kell csinálni,? :F

(#11760) msgt.fubar válasza Hurkaleves (#11755) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem látok bele az alaplap és a proci lelkivilágába, de ha így jó neki, akkor csinálja így... :) Üresjáratban nem ingadozik, csak terhelés alatt esik le, de szerintem jól van ez így, ha nem így lenne akkor látnám a jeleit (lefagyások, stb) :D

Amúgy nekem is Corsair tápom van, és hát jobbat nem tudok venni, szóval rábiztam a gépem életét...

@szucsinka: az ASUS Update nevű programmal tudod Windows alól megejteni a bios-frissítést. Itt találsz róla egy leírást, itt pedig a letöltési link hozzá (ha nem működne a link, akkor erről az oldalról böngészd ki).

Amire oda kell figyelni, hogy ne legyen tuningolva a gép miközben bios-frissítesz, mert ha éppen aközben omlik össze a rendszer miközben flashel, akkor keresztet vethetsz az alaplapodra (legalábbis én nem tudok módot arra, hogy onnan visszahozd, majd a nálam okosabbak megmondják ha mégis).

gottagofast

(#11761) zso73 válasza msgt.fubar (#11760) üzenetére


zso73
veterán

"Amire oda kell figyelni, hogy ne legyen tuningolva a gép miközben bios-frissítesz, mert ha éppen aközben omlik össze a rendszer miközben flashel, akkor keresztet vethetsz az alaplapodra (legalábbis én nem tudok módot arra, hogy onnan visszahozd, majd a nálam okosabbak megmondják ha mégis)."

Úgy tudom, hogy a flash progi első dolga az, hogy visszateszi a biosz beállításait alapra.
De ha a progi is szarul töltődik be............
Jobb az óvatosság!! :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11762) msgt.fubar válasza zso73 (#11761) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Hát, de izé. Futás közben hogyan tudna már bármit is változtatni? :) Tehát benn vagyok a windowsban, elindítom a progit, akkor az már nem tud változtatni semmin szerintem, ahhoz minimum 1 restart kell...

Meg is néztem most gyorsan próbaképp: elindítottam a progit, CPU-Z szerint meg a proci sebessége változatlan, szóval nemigen változtat semmit. Úgyhogy defaultra mindent, utána mehet a frissítés. Persze lehet csinálni tuningolt rendszeren is, csak legyen betonstabil. Mit nekünk prime95-stabilitás, ha ez megy akkor minden megy :DDD (nem:) )

gottagofast

(#11763) szucsinka válasza msgt.fubar (#11762) üzenetére


szucsinka
őstag

kössz :R

(#11764) zso73 válasza msgt.fubar (#11762) üzenetére


zso73
veterán

Amikor a flash folyamat indul, akkor dobja vissza.
Cmos clear,write,ellenőrzés, restart. Már fáradt vagyok. :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11765) Sav


Sav
tag

helló!
segítsetek nékünk
tesóm feltette a P5KC-jára az új bios-t, amit a hivatalos asus site-ról szedett le, és most se kép se hang
lapkacserén kívül más alternatíva esetleg?
köszi: F

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#11766) zso73 válasza Sav (#11765) üzenetére


zso73
veterán

A pontos menet leírása, ahogyan csináltátok segíthet.
CMOS clear? Áramtalanítás?
A gyári CD-t tegyétek bele, és próbáljátok meg úgy indítani a masinát! És várjatok. Kb 20 perc után még mindíg semmi, akkor más megoldás kell.
www.biosiras.hu Ha minden kötél szakad.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11767) Sav


Sav
tag

Asus update-tal.
Még a Windows-ban a 3. pontnál (Verifying vagy mi) dobta ki a hibaüzenetet.
Kilépett belőle, és onnét nincs bios...
Amikor elindítja a gépet, 2mp után ki-be kapcsolgat..

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#11768) zso73 válasza Sav (#11767) üzenetére


zso73
veterán

Akkor Cmos reset. Dzsamper a lapon átrak-vissza.
Ha ettől nem javul meg, akor a gyári CD kell neki. Azzal meg lehet próbálkozni a biosz visszaállítására.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11769) Sav


Sav
tag

közvetítem
köszi szépen :R

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#11770) Sav


Sav
tag

no még jó, hogy uaz a típus, mint az enyém
kölcsönvette egy resetre az én chip-em
közben elkezdett elpusztulni a modem is...
kösz mégegyszer :)

[ Szerkesztve ]

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#11771) Bálint85


Bálint85
senior tag

P5KC beismeri a DDR2 1066 Mhz ramot?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11772) Bálint85


Bálint85
senior tag

bocsi ezt lehagytam: szerintetek melyik ram lenne a legjobb a P5KC deszkába?

DDR2 800

- 4GB 800MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme (2x2GB)

- 4GB 800MHz DDR-II RAM Geil Black DRAGON SPD:5 (2X2GB)

- 4GB 800MHz DDR-II RAM Kingston (2x2GB)

DDR3 1333

- 2GB 1333MHz DDR-III RAM CSX + Metal cooler Xtreme (2x1GB) 19 200,-

- 2GB 1333MHz DDR-III RAM Geil Value SPD:9 (2X1GB)

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11773) shteer válasza Bálint85 (#11772) üzenetére


shteer
titán

ddr2 csx véleményem szerint

..szerintem jónak tűnik

(#11774) msgt.fubar válasza Bálint85 (#11772) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

egyik sem. valamilyen DDR2-1066-osat nézzél, azok gyorsak is, olcsók is. van a kingmaxtól kezdve az összes tuningramos gyártónak ilyenje.

gottagofast

(#11775) shteer válasza msgt.fubar (#11774) üzenetére


shteer
titán

DDR2-1066 4GB olcsón? :U

..szerintem jónak tűnik

(#11776) Bálint85


Bálint85
senior tag

- a ddr2 ramok amiket leirtam azok lealázzák a ddr3asokat nem amiket ideírtam?
- a ddr2 közül a csx szerintetek a legjobban húzható?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11777) msgt.fubar válasza shteer (#11775) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

azért még mindig jóval olcsóbb mint ddr3-ban... viszont ugyanannyiba kerülnek kb mint a ddr2-800-asok, azoknál csak egy picivel drágábbak.

gottagofast

(#11778) shteer válasza msgt.fubar (#11777) üzenetére


shteer
titán

jóval. nem is ajánlottam ddr3at.
csx esetében 6k - ez sztem nem pici

..szerintem jónak tűnik

(#11779) shteer válasza Bálint85 (#11776) üzenetére


shteer
titán

a tuning mindig szerencse (és jól megválasztott széria) kérdése

..szerintem jónak tűnik

(#11780) Bálint85


Bálint85
senior tag

a Geil Black DRAGON miért nem jó?nagyobb volton megy ezért jobbanlehet húzni nem?
vagy mi a különbség ez és a csx között?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11781) shteer válasza Bálint85 (#11780) üzenetére


shteer
titán

szvsz irány a memó topik, ott több tapasztalatot találhatsz a geillel kapcsolatban ;)

nekem csx van. ár-érték aránya jó.

..szerintem jónak tűnik

(#11782) msgt.fubar válasza shteer (#11778) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

jogos, ekkora eltérésnél akkor ddr2-őt kell venni. csak én botor módon kingmaxban gondolkodtam, ott 300 ft az eltérés a 800-as meg az 1066-os között ;]

gottagofast

(#11783) Crytek


Crytek
veterán

Tuningoltam a procimat 3GHz-re ,de lett egy gondom :(

Amióta megvolt a tuning ha bekapcsolom a gépet akkor az van hogy bevillan a gép tehát dolgozna de ekkor hirtelen leáll (ilyen szokott lenni ha a biosban állítok valamit és újraindul hogy kikapcsol majd elindul) majd visszakapcsolja a magát.

Ez lehet attól hogy a procinak nem olyan frekvenicát adtam ami nem jó neki vagy valami??
Mitől lehet ez?

Vagy hogy lehet a biost alapra állítani mert nemnagyon értek hozzá?

Next PC Upgrade: 2022

(#11784) Wasgyuro


Wasgyuro
csendes tag

Nem régen vásároltam egy ASUS P5K alaplapot. Az alaplapi kézikönyvben azt olvastam, hogy van Dual-Chanel(2) támogatás. Ez 4 memóriamodul esetén 256bit-et jelentene?

(#11785) shteer válasza Wasgyuro (#11784) üzenetére


shteer
titán

nem, szintén 128-at.

..szerintem jónak tűnik

(#11786) shteer válasza Crytek (#11783) üzenetére


shteer
titán

biost defaultra álltani lehet biosból is, de inkább a cmos_clr jumperrel (gép kikapcs, táp kikapcs, jumper átrak törlés pozícióba, táp bekapcs, vár 15mp, táp kikapcs, jumper vissza alappozícióba, táp bekapcs, gép bekapcs)
radikálisabb megoldás az elem kivétele :)

..szerintem jónak tűnik

(#11787) shteer válasza msgt.fubar (#11782) üzenetére


shteer
titán

úgy igen :K az viszont 1066-nál alig tud többet :)

..szerintem jónak tűnik

(#11788) Bálint85


Bálint85
senior tag

a p5kc lap felismeri vagy inkább beismeri az 1066 MHZ memóriát mert azt is olvastam h nem?! :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11789) Brumi˘ válasza Bálint85 (#11788) üzenetére


Brumi˘
addikt

Válogatós nagyon. Ami a kézikönyvébe le van írva 3 vagy 4 féle azzal állítólag megy. Nekem anno nem sikerült bele olyat rakni ami ment is volna. De olvastam már olyanról akinek ment, talán kingmax de ebbe már nem vagyok biztos.

(#11790) msgt.fubar válasza shteer (#11787) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

ez tényleg off már, csak annyit hogy gyengébb időzítésekkel ment 1200-at is, nem olyan rossz tőle szerintem :]

gottagofast

(#11791) gabhazy


gabhazy
csendes tag

Sziasztok!
Régebben sikerült vennem egy P5K Deluxe Wifi-s alaplapot, és az ára miatt a memória
kicsit kicsire sikeredett. Most talán látok esélyt mem bővítésre, de nem tudom, hogy a
lap tud-e kezelni 2GB-os modulokat. 1066MHz-esről lenne szó.
Specifikáció szerint --> (4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR 1066*/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory Dual Channel memory)

Elméletileg tud kezeni 2GB-os modulokat!
Ez a gyakorlatban is igaz akár 1066MHz-esre is?
Reklámcélzat és nagyzolás kizárásával ez lenne a kiszemelt áldozat

Nem ismerek senkit aki segíthetne, azért bátorkodtam feltenni a kérdést.

Köszönöm, Minden Jót!

(#11792) zso73 válasza shteer (#11786) üzenetére


zso73
veterán

Több helyen olvastam, de nem értette soha:"jumper átrak törlés pozícióba, táp bekapcs, vár 15mp, táp kikapcs" Ezt miért kell csinálni? A dzsmper nem az elemet köti össze a CMOS elektronikával? A másik állásba meg testre rakja a pufferkondi + ágát a dzsamper.
Nem elég áramtalanítva a gépet átrakni a dzsampert, és vissza? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11793) shteer válasza zso73 (#11792) üzenetére


shteer
titán

jó kérdés :U de talán nem lesz olyan helyzet mostanában h ki kelljen próbálnom. utánanézek
nekem így tanították az öregek :B

..szerintem jónak tűnik

(#11794) shteer válasza shteer (#11793) üzenetére


shteer
titán

tényleg nem kell tápot visszakapcsolni

..szerintem jónak tűnik

(#11795) zso73 válasza Bálint85 (#11788) üzenetére


zso73
veterán

Be lehet állítani, de elég nagy a valószínűsége, hogy feszt kell neki emelni. És mivel az 1066 MHz szabványon kívüli: Tuti,hogy kézzel kell beállítani.
Én nem találtam a lapomba jó DDR 2-es ramot. A DDR 3 is elég kérdéses. Most végre stabil a rendszer./ Vagy olyasmi./

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11796) Brumi˘ válasza gabhazy (#11791) üzenetére


Brumi˘
addikt

Simán kezelnie kell. Nekem p5k premiumba (ami majdnem teljesen egyforma a deluxal, ha nem teljesen) van 2×2gb 1000-es memo. 1100-ig simán mentek extra feszelés nélkül. Ha 4×2gb-t teszel bele arra figyelj hogy nb feszt meg kell emelni mert azt már alap feszen nem fogja csipázni, de nb fesz 1,55V-ig mehet.

(#11797) gabhazy válasza Brumi˘ (#11796) üzenetére


gabhazy
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod! :) :R

(#11798) zso73 válasza shteer (#11794) üzenetére


zso73
veterán

Akkor megnyugodtam. Tényleg nem értettem a dolgot............. :B

Ma meghirdettem a lapomat. P5KC

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11799) japy válasza zso73 (#11798) üzenetére


japy
őstag

Most mi lesz elpártolsz az ASUS-tól! Szégyen gyalázat! :Y :O

(#11800) zso73 válasza japy (#11799) üzenetére


zso73
veterán

Az tuti! Elég nagy a valószinűsége. :C De legalább is nem veszek vegyes memvezérlős lapot. /P45,és DDR 3-ra fel!!/

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.