Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) mmdms válasza odorgg (#12650) üzenetére


mmdms
addikt

nem akarlak hülyének nézni, de flesselés közben ugye nem a 8400-as van benne?
és nem lehet hogy a proci rossz?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12652) odorgg


odorgg
addikt

Végülis lehet hogy a proci rossz de a legutobbi bios frissítés elött kb 1 hétig ment hiba nélkül. azért akartam biost frissíteni mert hiába állítgattam az fsb-t 2,6ghz-nél nem akart többet menni. pl: 400fsb +9szorzó=2,6ghz
Érdekes nem?
Ezért gondoltam hogy hátra ez valami bioshiba és ezért akartam frissíteni :U De most hogy mondod elviszem unokatesomhoz és megmondom neki hogy használja egy darabig akkor legalább kiderül hogy a proci-e a gázos :B Neki amugy P5e-je van.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12653) Isti-11


Isti-11
csendes tag

Sziasztok !

Valaki tudna esetleg segíteni?

Van egy Asus P5KPL-AM lapom. Húzni szeretném a procit, de a bios-ba nem találok pci-e állitási lehetőséget. Ez azt jelenti hogy ez mindig fix 100 vagy elfelejthetem a tuningot.

Előre is köszi a segítséget.

(#12654) Kange


Kange
csendes tag

Sziasztok!

Először is mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt!

Van egy Q6600 G0-s procim és egy P5K SE alaplapom.
A problémám az, hogy csak akkor működik stabilan a gép húzásnál, ha a feszültséget auto-n hagyom. Ha manuálisan állítom, hiába állítok be akkora feszt, mint auto-n, akkor is hibát dob a prime...

A másik gondom is ezzel kapcsolatos. Észrevettem, hogy van az alaplapnak egy olyan funkciója, hogy más feszültséget ad a procira terhelésnél, mint nyugalmi állapotban. Azaz ha nyugalmi állapotban 1,3xx V, akkor terhelés alatt 1,2xxV... Ezt ki lehet vhogy teljesen kapcsolni?

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#12655) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Másodszor, ASUS P5K/EPU alaplaphoz keresek én egy jó procit, lehetőlek 20k körül. +/- 5k persze ez inkább plusz. :)

Köszi!

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#12656) zso73


zso73
veterán

Mitől lehet, hogy az alaplapom az asztalon rendesen indul a házban meg nem? Ezzel kínlódok már elég rég. (Kb 1 éve.) Most kitettem az asztalra tesztelni és minden OK. Valakinek tipp? P5KC

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12657) kicsigeri válasza zso73 (#12656) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Szerintem valami földelési probléma lesz. De ez csak tipp

[ Szerkesztve ]

(#12658) vadani


vadani
tag

sziasztok
van egy E8200 procim és egy p5k premium lapom de a processzor menüjét nem érem el, pontosabban nem tudom emelni a processzor értékeit sem a szorzót semmilyen szorzóját, ráadásul a cpu-z xp-n, 2ghz-esnek mutatja a procit ami egyébként 2.66 gigahertzes, és hiába állítottam át a ramot 800mhz-re xp-ben a cpu-z már 400 mhz-esnek írja
kérem segítsen valaki mert ez nagyon idegesítő :( köszönöm

DanI

janissary

(#12659) kicsigeri válasza Kange (#12654) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Az első részhez, nem tok
A második részhez, minek mennyen feleslegesen a procinak annyi fesz nyugalmi állapotba? Ha semmi szüksége nincsen rá! Nem rossz ötlet az az energiatakarékossági funkció. Legalább nem vesz fel annyi áramot a géped, és így nem károsítod ezzel sem a környezetet.

(#12660) mmdms válasza kicsigeri (#12659) üzenetére


mmdms
addikt

Ez nem az energiagazdálkodás, ő pont fordítva írta, akkor esik ha terhelve van.

Kange: Ezt nevezik "voltdrop-nak, ami pontosan nem tudom hogy miért van, de természetes dolog ezeknél a lapoknál. Van egy funkció a BIOS-ban, ha bekapcsolod akkor elvileg ez eltűnik, illetve csak kisebb lesz a drop mértéke, de valójában semmit sem csinál a tapasztalatok szerint."

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12661) mmdms válasza vadani (#12658) üzenetére


mmdms
addikt

Semmi problémája a procinak, terheletlenül leveszi a szorzót 8x-osról 6-ra.

A ramokat meg jól írja ki, az a valós órajel, a 800 az effektív. avval sincsen probléma.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12662) kicsigeri válasza mmdms (#12660) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Jaj bocsánat, tényleg. Nekem is szokott ilyen lenni, de nem számottevő max 0,01V

(#12663) vadani válasza mmdms (#12661) üzenetére


vadani
tag

Ez egy jó hír, de szeretnék változtatni feljebb venni a procim sebességét, azt csak a voltokkal való játszással érhetem el akkor? mert a procim más tulajdonságai nem elérhetőek állíthatóság szempontjából, de köszönöm a válaszod:)

janissary

(#12664) mmdms válasza vadani (#12663) üzenetére


mmdms
addikt

a voltnak semmi köze a procid gyorsaságához, illetve csak annyi hogy a magasabb órajelen több volt kell.
ne nézdd bunkóságnak, de abszolut kezdő vagy gondolom. itt egy link, olvasd el az első hozzászólást és utánna ott kérdezz, esetleg olvasgasd a hszeket is.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12665) vadani válasza mmdms (#12664) üzenetére


vadani
tag

totál kezdő talán nem vagyok, de az is lehet hogy igen:) mégis a gond az alábbi ahol a processzor teljesítményét látom ott csak szürke betűkekkel látom az információkat hozzájuk nyúlni nem enged rásetudod menni biosban, így egy cseppet nehéz állítani rajtuk van valami beállítás esetleg ami ezt okozza, energiatakarékos vagy csak az egészet autora veszi és azon kell állítani valahol?

janissary

(#12666) Kange


Kange
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a választ!

Menet közben rengeteget olvasgattam a neten, és megtaláltam a magyarázatot erre a feszültség-csökkenésre... Sőt, ma már ment a manuális feszültség-beállítás is. Az viccelt meg, hogy a BIOS-ban magasabb értéket kell megadni... :S
Úgyhogy még a végén megtartom az alaplapot... :D

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#12667) Kange válasza vadani (#12665) üzenetére


Kange
csendes tag

Hol nézed ezeket a BIOS-on belül?

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#12668) japy válasza zso73 (#12656) üzenetére


japy
őstag

Utál bezárva lenni! :C

(#12669) zso73 válasza japy (#12668) üzenetére


zso73
veterán

:)) De tényleg jó most így.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12670) japy válasza zso73 (#12669) üzenetére


japy
őstag

Ha másért nem! Jó csendes!

[ Szerkesztve ]

(#12671) vadani válasza Kange (#12667) üzenetére


vadani
tag

szia
advanced azon belül cpu configuration
kiírja a cpu adatait a szürke mezőben ez eddig ok
ezután viszont a cpu ratio controll auto-n van és nem engedi átállítani.
De jobban belegondolva lehet, hogy hülye vagyok és nem itt kellene feljebb vegyem az értékeket :F

janissary

(#12672) zso73 válasza japy (#12670) üzenetére


zso73
veterán

Lefényképezted a gépemet? Az enyém is így néz ki. És tényleg jó csendes. :C

Vadani: Az Autó azt jelenti, hogy az alap beállítások élnek, és t enem tudod állítani. Manuál, és utána lehet állítani a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12673) Jacsó


Jacsó
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki mondani valamit a P5KPL/1600 lapról?
(P31, ATX, CFX 2Xpciex )

Annyiért nem tűnik rossznak.. (~15-16 K)

Köszi!

(#12674) zso73 válasza japy (#12668) üzenetére


zso73
veterán

Mégsem. Becsomagoltam, és működik!!! :C Nem is nyúlok hozá.
Bios állítás után is megy rendesen.Bármit állítok jó........... Végre.

PkPL: VIA hang. :U Ilyen kategóriában több gyártónak is van lapja, ami nem VIA hangos.
MSI,Giga

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12675) japy válasza zso73 (#12674) üzenetére


japy
őstag

Na végre valami jó hír! :C

(#12676) zso73 válasza japy (#12675) üzenetére


zso73
veterán

4 óra Flat Out 2, és megy!!! :C
Az alaplap felfogató tüskék voltak meglazulva a házban. Létezik, hogy ez miatt volt?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12677) japy válasza zso73 (#12676) üzenetére


japy
őstag

Hát még ilyennel nem találkoztam! De már semmin sem csodálkozom!

(#12678) zso73 válasza japy (#12677) üzenetére


zso73
veterán

Én sem csodálkozom semin. De most örülök, hogy jó!!! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12679) vadani válasza vadani (#12671) üzenetére


vadani
tag

valaki a 12771 re :F

janissary

(#12680) zso73 válasza vadani (#12679) üzenetére


zso73
veterán

Dzsamperfrí beállítások,Ai overlocking:manual. Utána tudod turkálni a többi dolgot.
A CPU ratio-val mit akarsz? Miért akarod állítani?
Elolvastad a tuningos leírást, amit linkeltek?
FSB,DRAM freki.........

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12681) IRON STORM válasza zso73 (#12676) üzenetére


IRON STORM
őstag

Visszatértél a P5KC laphoz vagy mi? :)
Nekem bevált a Giga, többet megy tuningba.

Csak a TDi!

(#12682) JanR


JanR
addikt

Sziasztok.

Lenne egy olyan gondom, hogy probaltam frissiteni a bios-t a P5K lapomon, el is kezdte, csak kiirta, hogy hiba az EEPROM torlese kozben.
Tobbszor probaltam, de mindig elrontotta es nyomtam a vegen egy exit-et.
Probaltam azota ujrainditani az ASUS UPDATE-t, de eredmenytelenul, nem lat biost.
Ilyenkor van gaz? Vagy ez meg nem gond? Csak szeretnem frissiteni a biosomat.

(#12683) JanR válasza JanR (#12682) üzenetére


JanR
addikt

Valaszt nem kaptam, de gepem nem indul :(
Azt hiszem nezhetek uj lap utan.

(#12684) odorgg válasza JanR (#12683) üzenetére


odorgg
addikt

Én is ebben a cipöben járok már 3* cseréltettem ki a lapot de 4*-re megpróbálom hátra némi felárral kapok valami másik típust. vagy három évig minden héten visszaviszem :F

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12685) zso73 válasza IRON STORM (#12681) üzenetére


zso73
veterán

Én meg jól leszívtam vele magam. Egyszerűen nem stabil. 5-15 mp-et ment bármelyik tesztben az első fagyiig. A ramot túlfeszelte, és a procit is túlfűtötte........Gariztatam, de nem jelentkezett náluk a hiba a Kingston rammal....A csip túlfűtéssel nem foglalkoztak...Így a nyakamon maradt.
Visszaraktam a P5KC lapot a házba, és most teljesen jól megy. :C Két napja hiba mentesen megy, és indul,leáll. Nem is problémázok rajta tovább. Marad ez.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12686) Lindemann


Lindemann
tag

Üdv mindenkinek!

Kellene egy kis segítség. Van egy P5k premium lapom, és nem rég cseréltem a konfigomban, tápot (chieftec 420 > corsair 650tx) ill. vettem egy 320-as sata samsung vinyót is (ez lett a rendszerwinyo). Na most mikor ezt a két alkatrészt kicseréltem, rá 2 napra behaltak a ramjaim (2*1giga crucial) amit végülis garival kicserélt a gyártó (nem volt semmi égésnyom, bár arra gyanakodtam hogy a táp okozhatott vmit, de úgytünik nem) Közben volt egy ideiglenes 1 giga corsairem, de egy olyan hibajelenség lépett fel, hogy kikapcsoláskor egyszerűen nem kapcsol ki a gép. Leáll a win, minden ok, de a lap nem tud kikapcsolni. Kattan egyet a winyo, és utána mintha befagyna a gép. Azt hittem hogy csak a corsairt nem komálta a lap, de igy hogy most ugyanolyan rammal mint régen volt, nem tud kikapcsolni, nem tudom mi lehet a probléma.
Van valami ötletetek? Lehet hogy vmi satás beállítás nem jó a biosban?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12687) expander


expander
senior tag

hello all.
van egy asus p5k-m. ugydöntöttem tegnap hogy gep reinstall. letöröltem a vistat, ujra feltettem, müködik nagyszerü minden. letöltöm az asus honlapjarol a megfelelö LAN drivert (ami eddig mindig elsöre müködött), felteszem, elindul es mikor vegig er a csik megfagy. nem teljesen mert ha mozgatom a kurzort az is mozdul 5mp mulva nagyon nagyon szaggatva, de nemtudok igazabol mit csinalva vele ugyhogy olyankor reboot. probaltam masfajta verziot leszedni azok el sem indulnak vagy ugyanez a problema. 2ora probalkozas utan meguntam, feltettem az xpt hogy majd jo lesz, de nem. ugyanezek a problemak jelentkeznek. nagyjabol 1 eves a konfigom, sose volt vele meg hasonlo problema sem es most 2 oprendszerhez sem talalok hozza megfelelö drivert. gondolom ez mar nem az en butasagomlehet :D frissitettem biost is, de igy sem müködik. valakinek valami ötlet? help me pls :) ty

(#12688) Lindemann válasza Lindemann (#12686) üzenetére


Lindemann
tag

ja igen a proci q6600.

(#12689) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
p5k premium, integralt hangkártya kérdésem lenne. Ki milyen drivert, progit használ hozzá? Az asus oldaláról leszedhetőt, vagy esetleg máshonnan? Jól tudom, hogy spdif kimeneten csak sztereót tud, és az 5.1-et nem bírja továbbítani?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#12690) JanR válasza odorgg (#12684) üzenetére


JanR
addikt

Neked is P5K-d van? Mert en megegyszer megprobalkozok a bios frissitessel, de ha akkor sem megy, akkor inkabb veszek helyette egy P5Q-t...

(#12691) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy kis alap kérdés: Igaz a P5K Premiumnak a PCI-E-e 1.0-ás?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12692) odorgg válasza JanR (#12690) üzenetére


odorgg
addikt

Nekemis P5-K van igen ami a bios frissítés óta be se kapcsol, illetve kb 5 másodpercenként ki be kapcsolgat :W . Énis 1 P5Q-ra pályázom persze remélem ennek az árát beszámítják :D

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12693) JanR válasza odorgg (#12692) üzenetére


JanR
addikt

Hm, akkor az egyel korabbi bios-al fogok probalkozni. Mert a legujabbat nem ette meg, vagy is ez van amit irtal, nekem is. A bios-om meg sajnos regebbi mint a wolfi, igaz tamogatja a c2d-t, de a wolfik-al nem 100%osan mukodik. Uh ha megjon a lap bios frissites, ha szar lesz, akkor 2 het mellozes megint :((( Aztan csere valami jobbra.
Neked mindig bios frissiteskor szallt el a lap?

(#12694) odorgg válasza JanR (#12693) üzenetére


odorgg
addikt

Igen mindíg akkor adja be a kulcsot :W . egyébként legutobb énis az 1-el korábbi verzióval próbálkoztam, de azzal is a kibe kapcsolgatás lett az eredmény :W Szóval én már feladtam a reményt :O DE neked azért sok sikert :Y

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12695) JanR válasza odorgg (#12694) üzenetére


JanR
addikt

Igazabol, mar vevo is lenne a lapra, hogy ha visszakuldtek. Szoval nekem marad az eladas, januar elejen meg berugazok egy P5Q-ra, egesz jokat olvastam rola.
Sajnos a P5K-nal ez a 0902(mod)-as BIOS verzio, nalam nem a legjobb :/

[ Szerkesztve ]

(#12696) JanR válasza Pubszon (#12691) üzenetére


JanR
addikt

Tudomasom szerint igen.

(#12697) odorgg válasza JanR (#12695) üzenetére


odorgg
addikt

Én az üzlettel akarom megbizniszelni ahol vettem, hogy némi felárral adjanak má 1 P5Q-t mivel a P5K-t úgysem tudom használni rendessen! és ha nem akarnak hetente újra látni csak bele mennek :D

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#12698) JanR


JanR
addikt

Akinek sima P5K-ja van mint nekem/nekunk, az irja mar le legyenszives, hogy milyen BIOS-t hasznal vele. Koszonom elore is.

(#12699) apro válasza JanR (#12698) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nekem még az eredeti 0603-as bios. van fent

(#12700) trialboy


trialboy
tag

szasztok!

Tesómnak van egy ilyen lapja, és az lenne a problémája, hogy először beletett egy 1066-os ddr2-es memóriát de csak 800-nak ismerte fel a cucc mert nem támogatta a lap.(kingmax 1gb)

Megnéztük everesbe: olvasás 5000 körül írás 3000 körül másolás 5000 körüli volt és 98.ns -um volt a válaszideje. gondoltuk azért ilyen alacsony mert csak 1 giga van a gépben.(mi hülyék, nálam ezek az értékek 7500fölött voltak és 48ns volt a válaszidő, 2x2gb kingmax ddr800) Most karácsonyra vett magánek 2x2gb Geil Black dragon GAMER ramot, beletettük és ugyanezeket az értékeket kaptuk vissza. időzítéseket, feszt beállítottuk biosba de így is ugyanennyi. Beletettük az én 4 gb ramomat és azzal is ugyanennyi volt.

Mi lehet a gond, mit kell ki vagy bekapcsolni a biosba(legújabb bios van fent)???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.