Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) Brumi˘ válasza Myers (#11137) üzenetére


Brumi˘
addikt

Jol latod sajna, akkor tudsz raidet csinalni ha az 1ik vinyat e-satara kotod masikat meg a jmicron belso satajara. De szentem jobban jarsz egy raid kartyaval, vagy egy masik lappal.

(#11152) zso73 válasza zso73 (#11148) üzenetére


zso73
veterán

Na ez sem az igazi. Ha áramtalanítom a gépet, akkor indulásnál a CD-n kotor a biosz a start helyett. A lap nem indul el. Ez katasztrófa. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11153) Rusher válasza edipqe (#11149) üzenetére


Rusher
őstag

Hát szomorú és sajnos úgy van vele az ember, hogy a könnyebb utat választja úgyis...valahogy megoldja magának... :K Amúgy a boltot kérdezd meg mit tudnának tenni/adni egyet...

(#11154) edipqe válasza Dark Archon (#11150) üzenetére


edipqe
senior tag

pusztuljak meg, vicc kedvéért holnap felhívom a gigabite ot és ott iss ugyanezt elmondom, és meglátjuk mit mondanak rá. lófák hívom most.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11155) edipqe


edipqe
senior tag

Felhívtam német gigabyteot és mondtam h nem volt dobozomban cd és azt mondták h postán ki tudják küldeni!

ugyhogy az h ezt minden gyártó igy csinálja mint ászusz az meg is dőlt!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11156) Dark Archon válasza edipqe (#11155) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, de csaltál. A magyar Gigabyte-ot hívd fel :)) Vagy akkor a német Asus-t.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11157) edipqe válasza Dark Archon (#11156) üzenetére


edipqe
senior tag

hé nem csaltam mert megkérdeztem a csókát és azt mondta h ugyan ezt mondanák a kinti asusnál is! de egye kukac. csak sztem taiwanban most csicsikálnak-> szval német asus.

Hollandot hívtam azt mondták menjek kiskerbe ott hobologjek, és akkor az asus megkuldi a kiskernek a kisker meg odaadja nekem. DE NEM POSTÁZNAK! ;]

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11158) bigdigit


bigdigit
addikt

nos eladó is lett a volt lapom.

p5k premium eladó

bocsánat a kis off-ért :R

(#11159) Mozso26 válasza zso73 (#11152) üzenetére


Mozso26
senior tag

Zso én már rég beirtam, hogy mi a megoldás. Az mindegy hány memoria modulod van nekem nem indult sem 2-vel sem 4-el értsd meg hogy ki kell probálnod egy minimum 550-wattos táppal, és ha ugy sem megy akkor lap ,de azt nem hiszem.

(#11160) gYaLo


gYaLo
őstag

Megoldottam a dolgokat, megoldottam a bugot a pcix-et 105MHZ-re raktam, és NB 1,4-es feszt kap ;) Ha nagyobb feszt kap,akkor már egyből bug van ? :F :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#11161) Chalez


Chalez
őstag

Nahh újra itt...de nem sokáig sztem. Kicseréltem procit, ramot videókártyát, értsd: mindenből újat használok már, és továbbra is szarakodik a gép induláskor. Ebből gar lesz. Kíváncsi leszek Gianni hogy áll hozzá a dologhoz, mert már ez lenne a 2-ik garis cseréje a lapnak...
Ja próbaképpen a táp csere is meg volt... :(((

[ Szerkesztve ]

(#11162) Mozso26 válasza Chalez (#11161) üzenetére


Mozso26
senior tag

Kicsit bövebben erröl a tápcsere dologrol ha lehet.

(#11163) Chalez válasza Mozso26 (#11162) üzenetére


Chalez
őstag

Semmi kül. nem volt, cserés táppal is azt művelte, hogy hidegen (kb fél-1 óra után) nem indult. Ennyi.

(#11164) Myers válasza Brumi˘ (#11151) üzenetére


Myers
senior tag

Akkor inkább kihagyom a Raid-et. :(

http://www.muszaj.hu/

(#11165) chungee


chungee
addikt

Reggelt all!

Nekem az integrált hanggal lenne próblémám. Zavaróan zúg :( BIOS-ba próbáltam High Definition-be és AC97-be, egyaránt zúgnak :( Van vmi ötlet:F

(#11166) Dark Archon válasza edipqe (#11157) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mondjuk ez a tény nálam nem változtat azon, hogy GB alaplappal már szoptam jókorát, Asus-szal meg még nem, úgyhogy nálam ettől még az Asus marad a favorit, legfeljebb a jövőben megnézem a dobozt, mikor veszek egyet, hogy minden benne van-e :) Egyébként is jó eséllyel nem az Asus-nál nem tették bele, hanem véletlenül eltűnt az egyik raktáros vagy kiskeres kezében...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11167) edipqe válasza Dark Archon (#11166) üzenetére


edipqe
senior tag

értlek. nekem volt más 1-2 asusom. az 1iknek nem volt jó a hangártyája 1ik napról a másikra halt meg. Amugy meg egész jók tudnak lenni.

kérdés: volt vkinek baja a hálókártyával? Felraktam a drivert amit a netről leszedtem asus oldaláról, és megy a net de rohadt lassan! a google keresooldal kb 40 sec alatt jön be, a pJna.hu meg vagy 2 perc, és ez tarthatatlan! ;] A prohardver meg 3-4 perc.

driver fent van, kábel bedugva, elvileg jól kéne mennie.

Mi az a duplex mód? ezt írja ki a tulajdonságoknál a hálokártya cumója.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11168) Kelvin válasza edipqe (#11167) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem sima p5k lapom van és minden oké vele, Jó az alaplapi hang is egy ideig azt használtam, a hálókártya is jól működik nem tudom mi lehet nálad a gond.(esetleg szar a net) Mért nem hagytad, h az xp maga rakja fel a drivert? Egyébként nekem ígyis-úgyis jó.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11169) edipqe válasza Kelvin (#11168) üzenetére


edipqe
senior tag

gondoltam már errre én is lehet h törlöm a gyárit azt hagyom a xpnek h megoldja a dolgot hátha azzal jobbl esz.

egyébként fura h a gyártó oldalán nincs 1 driver se fent csak azoknál a cégeknél akiknek a chipekből elad, jelen esetben ugye asus. De ott is csak 1 driver van fent minden OP-hez.
így a win xp 32 biteshez is csak 1 féle van.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11170) Kelvin válasza edipqe (#11169) üzenetére


Kelvin
őstag

Próbáld meg vesztenivalód nincsen. Intel chipset driver van az intel oldalon, realtec is van az oldalán. A hálókártyát nem tudom. De a többi van a saját honlapján. Az asus-nál kicsit régebbi van fennt v kicsit később rakják fel az újabbat de szerintem teljesen mindegy :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11171) edipqe válasza Kelvin (#11170) üzenetére


edipqe
senior tag

A hangkártya hírtelen megoldódott. Nem akart menni ugyea driverrel, Erre berakom a régi sb creative 128 as pci-os karimat, erre magától felismerte a realtecet (pedig fent volt a driver) felrakta, és ment. De erre csak akkor volt hajlandó mikor beraktam a pci-os karimat :F

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11172) b.ricsi válasza Myers (#11164) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

sztem nem feltétlen kell kihagynod. lehet olyan kábelt venni ami az e-satából csinál satát, így akár be is vezetheted a hátsó e-satát a gép besejébe egy normál belső vinyóhoz.
ilyesmire gondolok
[link]

mod: régebben már értekeztünk erről itt, asszem valaki meg is csinálta így

[ Szerkesztve ]

http://b_ricsi.extra.hu

(#11173) Chalez


Chalez
őstag

Nekem meg a zene lejátszásával van gondom, ugyanis winamp és aimp2 alatt is automatán állítgatja a hangerőt a soundmax integrált hangkari, és így zavaróan szól. Hogy megértsétek, egy két hangosabb résznél a zenékben visszaveszi a hangerőt. Vagy a decibelt, nem is tudom...
Valaki már találkozott ilyennel? Megoldás? :F

(#11174) edipqe


edipqe
senior tag

ezaaaaaaaaaz rohadt nehéz volt régebbi verziót találni a lan kártyához, de sikerült, és mit tesz isten megy vele a net!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11175) lezso6 válasza edipqe (#11171) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem új eset. Én egy szintén inteles, csak 815-ös chipsettel jártam így.
Be kellett rakni egy SB Live-ot, hogy létezzen az int hang, aztán a gép felrakta az intel integrált hangot, majd kivenni a live-ot és lőn hang. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11176) edipqe válasza lezso6 (#11175) üzenetére


edipqe
senior tag

;] :W ászúsz

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11177) Kelvin válasza edipqe (#11176) üzenetére


Kelvin
őstag

Szerintem az asus alaplapok jók. Főleg a sima ami neked is van, nem szokott gond lenni velük.
Nézz be a giga vagy a dfi topicba...ott is sok gubanc van. Én mindig egy adott lapból megpróbálom a legalapabb-at venni persze ami az igényeimet azért kielégíti mert ezekkel van a legkevesebb gond.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11178) lezso6 válasza Kelvin (#11177) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem is jó az Asus, csak ki kell tapasztalni, hogy mire allergiás. Az én lapom se egy tökéletesség ( = bughalmaz :D ). De egyébként szerintem elég jók, főleg ramkezelésben (nem kompatibilitás!).

Egy kérdés: Valaki tapasztalt olyat P5K Pro-val vagy hasonló lappal, hogy az alaplapi hang egyszercsak fogja magát és beragad, mint egy lemezjátszó? De csak a kimenet, mikrofon működik, mások hallanak (Skype-on derült ki :D ). A hang Realtek ALC883. Vicces hogy a piciri hangkeltő-chip is elég meleg szokott lenni (égeti a kezem), nemtom, hogy van-e köze hozzá. :F Csak vistán produkálja ezt alapdrájverrel. Megpróbálok feltenni hozzá hátha azzal jó lesz, msot jutott eszembe... :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11179) Kelvin válasza lezso6 (#11178) üzenetére


Kelvin
őstag

Igen, okozhatja a melegedés. Álltalában akkor jelentkezik ha hosszabb ideig játszol vagy hasonlók, bemelegszik és jön a lemezjátszó. De nem túl gyakori. Már nem használok alaplapit úgyhogy nem tudom, h a mostani chip-ekkel mi a helyzet.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11180) lezso6 válasza Kelvin (#11179) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A másik SB live kártya az még jobban éget, de az nem csinál ilyet, viszont nincs hozzá vista x64 driver. :O Remélem csak driver gond (most feltettem az Asus-osat), mert XP-nél nem volt ilyen. De az elgondolkodtató, hogy a mikrofon viszont még müxik utána.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11181) edipqe válasza lezso6 (#11180) üzenetére


edipqe
senior tag

tudom h jó dolgokat csinál no de kéremszépen mennyi drivert kell felrakni?

1, chipset
2, az az acpis
3, lan
4, hang

namármost ez ugyebár 4 db..........ebből nekem speciel nem volt jó2!!!

ez 50% ot jelent, sztem ez baromira nagy gáz. meg hogy a hangkártyát akkor látja he feldugok egy pci_osat? :C :Y

Ezt nem hiszem el h nem vették észre a gyárban. Ha meg igen akkor még felháborítóbb, mert akkor az azt jelenti h magasról tojtak bele.

MEg nekem ott van az a barátágtalan beszélgetés az asus-szal :W
alá: nem a mi feladatunk a termékeink támogatása :C

Volt eddig abitom meg asusok. Az abittal is nagyon sok bajom volt (ami azt illeti hasonlók).

Ugyogy a következő az gigabyte lesz az is biztos!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11182) feka007


feka007
nagyúr

H!
Nem tudja valaki, mi lehet az akadálya annak, hogy a BIOS-ban nem jelenik meg a CMOS Ratio Control, miután manualra állítom az AI Overclockingot meg a CPU Ratio Controlt is? :F Elvileg alatta kéne megjelnnie a CMOS Ratio Control opciónak, de nem látszik... Tudja vki, hogy miért csinálja ezt?
Asus P5K-E a lap

[ Szerkesztve ]

(#11183) b.ricsi


b.ricsi
csendes tag

hali
valaki le tudja írni hogyan kell biost frissíteni?
nem szeretném elrontani, floppym nincs.
ty

http://b_ricsi.extra.hu

(#11184) Mozso26 válasza b.ricsi (#11183) üzenetére


Mozso26
senior tag

Az tényleg nagyon egyszerü:
1.telepited az AsusUpdate nevü progit(alaplap cd-n fönt van)
2.ezt futtatod simán az op rendszeredböl
3.Ebbe a progiba értelemszerüen beolvastatod az általad letöltött bios-filét, én ajánlom a legujabbat az 1006-os aszem(p5k-hoz)
4.Szüttyög néhány percig majd ujraindul...kész
5.ne ijedj meg ha nem tud ujraindulni a géped , vársz egy kicsit és nyomsz neki egy resetet
6.A tévedés jogát fentertom :D

(#11185) lezso6 válasza Mozso26 (#11184) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ezt nem ajánlom. :U Amikor először (és utoljára) használtam, jól megszívtam, gariba kellett visszacserélnem az előző lapomat (P5K), mert az asus update tönkrevágta a biosát. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11186) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Asusba 15.000ft környékén milyen jó lapot tudnék venni? Ami fontos legyen rajta hátúl LPT port is, nem kell két kártyás lap sem. Egy megbítható gyors lapotot szeretnék tuning csak finoman. Köszi!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11187) Mozso26 válasza lezso6 (#11185) üzenetére


Mozso26
senior tag

Uhh én ezt nem tudtam, már kétszer is igy csináltam. :D

(#11188) lezso6 válasza Mozso26 (#11187) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól még sikerülhet úgy is, de én nem ajánlom, mert win alatt sok program belepiszkíthat a bios-frissbe, aztán csak nézel hogy miért írja, hogy nem sikerült a friss, aztán megpróbálsz még1x rávinni a biost, de azt írja ki, hogy a biost nem tudja detektálni, végül újraindítod, hátha megjvaul, erre nem működik a crashfree-bios, és a lap ezentúl nem müxik, blackscreen... :( :( :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11189) lezso6 válasza edipqe (#11181) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Netről letöltött asusos driverrel is beakad a hang... :(((
Ja és nem melegedéstől van, mert egész nap egy asztali venti fújta az egész gépet. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11190) edipqe válasza lezso6 (#11189) üzenetére


edipqe
senior tag

Ánusz alaplapom cserélem fél kalap xarra!

Már jól is jártam :DD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11191) Brumi˘ válasza ludla (#11186) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5K-VM-en van paralel hatul, de tuningba nem hinnem hogy nagy agyu.

(#11192) Dark Archon válasza Brumi˘ (#11191) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezen integrált VGA van, kell az neki? Sima P5K jó választás, tuningolni is lehet.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11193) Brumi˘ válasza Dark Archon (#11192) üzenetére


Brumi˘
addikt

De kitetel volt a paralel port... Azt meg nehezen talalsz a p5k-n... :U

(#11194) butcher eu


butcher eu
senior tag

lehet butasságot kérdezek.

ez a lap nem tudja a CF-x et ugye?

(#11195) Brumi˘ válasza butcher eu (#11194) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha cf-x alatt azt erted, hogy ket kulonbozo ati kartyat akarsz osszekapcsolni (pl. 4850-4870) akkor azt tudja. De csak 16x/4x-be fog menni a 2 pci-e sin.

(#11196) Dark Archon válasza Brumi˘ (#11193) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja... :U Akkor ott a P5B.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11197) butcher eu válasza Brumi˘ (#11195) üzenetére


butcher eu
senior tag

én 2 ugyan oplyat akarok egymás mellett járetni, csak márkában különbözik.
én arra gondoltam, hogy hányszorosan működnek.
és teljesítmányben mekkora a különbség?

(#11198) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Sziasztok!

Nincs valakinek tudomása ehhez hasonló táblázatról P5K Premium vonatkozásában?

Üdv: R.

(#11199) Brumi˘ válasza butcher eu (#11197) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az egyik kártya 16×-os pci-e sávot kap míg a másik csak 4×-est. Ha értelmes cf-et akarsz akkor p5q/p5e a min amit alá kéne tenni, de inkább p5e vagy valami x38/x48-as lap. Szerintem p35-be nem nagyon érdemes cf-et pakolni.

RiddleR: el kell kapni egy multimétert és kimérni. :P

[ Szerkesztve ]

(#11200) RiddleR válasza Brumi˘ (#11199) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Szívesebben csapolnám le a már kész infot kényelmesen a székbő. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.