Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2184) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Beírom ide a problémámat, bár nem biztos, hogy alaplap, de esetleg tudtok valamit javasolni.
Nemrég vettem új alkatrészeket:

AsRock N68 GS3 UCC lap
Athlon II X4 640 proci
2Gb DDR3 1333MHz memória
VTX HD5770 1GB videokártya

Két problémám is van. Egyrészt nagyon lassú a gép windowson belül, pedig szerintem hasítania kéne. Néha még egy mappa megnyitásánál is gondolkodik. XP SP3-ról van szó.

Másik probléma, hogy egyes játékok akadnak a gépen. Minimum és maximum beállítások mellett egyaránt. Közben hallanni, mintha valami kattogna a gépben és a kattogás ritmusára akad a játék. Vagy ha nem kattogás, akkor meg mintha erőlködne valaminek a betöltésével Pl: a GTA IV, Mafia II, F1 2010 akadozik így néha-néha, de egyébként meg gyönyörűen fut minden. De pl a Crysis 2 meg tökéletesen fut maxon. Hallgatóztam a gépben, hogy mi lehet, de nem jövök rá, sok a zaj. Talán mintha a proci felől jönne, de abban meg mi kattogna. Jó lenne kideríteni mi a gond, mert még garanciális. Próbáltam másik merevlemezt, azon is ugyan ez van.

Esetleg nem lehet, hogy a lap nem tudja elég gyorsan továbbadni az adatokat? Vagy a videokártya rendetlenkedik (de miért nem minden játéknál)?
Talán akiknek vannak ilyen alkatrészeik, azok meg tudják mondani, hogy náluk is van-e hasonló.

Remélem nem probléma, hogy nem konkrétan a lappal kapcsolatos a kérdésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.