Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Gergosz2 válasza powerwade (#2299) üzenetére


Gergosz2
veterán

2 szintes családi ház (beépített tetőtér), garázzsal és pince résszel. Cserepes lemez tető, ami baromi jó, de pl a GSM jelet is felére vágja le.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2302) tvamos válasza powerwade (#2297) üzenetére


tvamos
nagyúr

WiFi-t elemrol? :Y Hat, nagy elem kell! Mondjuk 2S100P

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2303) Pulsar


Pulsar
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ, rendeltem egy ESP8266 modult, aztán el játszom vele :)

Gergosz2 Ugye jól értem hogy a NRF24L01 csak egymás között kommunikál? Mármint két modul egymással.

(#2304) Gergosz2 válasza Pulsar (#2303) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem tuom mire gondolsz pontosan, de igen, szóval kell két modul, hogy egymással kommunikálhassanak. De jó sok modulból szenzorhálózatot is tudsz csinálni, ehhez használják sokan. Meg RC autókhoz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2305) Pulsar válasza Gergosz2 (#2304) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát, hogy nem wifi kompatibilis az eszköz, erre gondoltam.
Én is szenzor hálózatot szeretnék építeni, tehát DHT szenzorokat szeretnék el helyezni a házba szerte szét.

(#2306) Gergosz2 válasza Pulsar (#2305) üzenetére


Gergosz2
veterán

erre tipikusan jó nrf24. :K Csinálsz egy master node-ot ami hálózatról megy, és teszel rá egy wifi modult is és már a neten is vagy.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2307) Pulsar válasza Gergosz2 (#2306) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm, ilyesmi lenne a cél :R

(#2308) Pubszon válasza Gergosz2 (#2306) üzenetére


Pubszon
veterán

Na, ez kezd érdekelni engem is, főleg hogy 2-300ft-ért van.
Ez fogadni és küldeni is tud?
Célszerű hozzá venni 5V-hoz illesztő panelt?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2309) Gergosz2 válasza Pubszon (#2308) üzenetére


Gergosz2
veterán

az a baj nem tudom ez milyen, de nem árthat, mert az UNO 3.3 V-os pinje nem valami jó, elég zajos. De nem rossz cucc ez a nrf24, érdemes elolvasni a doksiját is. És igen, ez fogadni és küldeni is képes.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2310) Pubszon válasza Gergosz2 (#2309) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Neked az SMA antennás van vagy az olcsóbb fajta nyomtatott antennás?
Van olyan kulcstartós távirányító ami jó ehhez?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2311) Gergosz2 válasza Pubszon (#2310) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem az olcsóbb fajta antennás van, de kis módosítással növelhető a hatótávolsága. Hogy van-e hozzá való távirányító azt nem tudom, ilyet még nem kerestem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2312) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Arra gondoltam, hogy a G Astrámban középen található 2 soros kijelzőre (ami alapból időt, külső fokot és dátumon ír ki) Arduino-val kiíratnék ezt-azt. Működhet szerintetek vele? Alapból így néz ki a kijelző, de sok félét találni google-ben, van ilyen (itt több is van), ilyen, itt találtam egy fórumot róla, ennek a 8. oldalán van egy ilyen kép is. Itt pedig van egy részletes leírás is, itt PIC-kel csináltak ilyesmit.
Gondoltam pl. belső hőmérséklet kijelzésre, (valahogy) fogyasztás kijelzésre, meg pár egyéni dologra.
Találtam videókat is: videó1 (ebben nem vagyok biztos, hogy ez a gyári kijelző), videó2, videó3...

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2313) dave0825 válasza dave0825 (#2312) üzenetére


dave0825
őstag

Most olvastam, hogy a TID és a MID az más, és nekem TID van, azzal meg nem lehet kezdeni sok mindent. :( Gondolom csak úgy nem lehet lecserélni MID-re, mert a csatlakozója is más. Arra még gondoltam, hogy szereznék egy hasonló méretű kijelzőt ebay-en, és beraknám azt helyette, arra meg Arduino-val már lehetne kiíratni dolgokat.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2314) gyapo11


gyapo11
őstag

Modellautó vezérlés arduinoval BT-n: link
Azt mondja talált olyan appot androidra, ami küldi a karaktereket, ez fölhasználható más célra is, nem kell appot fabrikálni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2315) razorbenke92 válasza Gergosz2 (#2309) üzenetére

NRF chiphez kimondottan ajánlott saját 1117-el 3V3-at csinálni, sőt még egy plusz kondit is rá szoktak hackelni, mert az Enhanced ShockBurst használatakor még azt is meg tudja zuhantatni.

A chip maga 3.3V-os de a kommunikációs lábak, 5V toleránsak, erre még érdemes figyelni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2316) JozsBiker válasza gyapo11 (#2314) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

App Inventorral rém egyszerű a bluetooth kommunikáció (is).

(#2317) Pubszon


Pubszon
veterán

Valakinek van bővebb tapasztalata az ENC28J60 ethernet modullal?
Egy nagyon alap weboldal már megy, mutat pár infót meg van egy gomb is.
De a gomb nem csinál még semmit. Hogy lehet megoldani, hogy mondjuk egy integert állítson 0-ra a gomb megnyomásakor?
Itt a kép róla.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2318) zka67 válasza Pubszon (#2317) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ennek valójában már nem sok köze van az ENC28J60-hoz, ez már inkább a html programozás kategóriába tartozik. De röviden, csinálsz egy formot GET küldéssel, majd a fogadott adatokból kihámozod a GET paramétereit. Nem tudom milyen library-t használsz, de pár hsz-szel korábban említettem egy nagyon jó könyvtárat, amivel tudsz multipackettet is küldeni. Előbb-utóbb kevés lesz az egy buffernyi méretű oldalad...

(#2319) Pubszon válasza zka67 (#2318) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Az ethercard-master library-t használom jelenleg.
Ezt használod te is?
Én a backSoon példát módosítottam magamnak.
Jó lenne ha gombokkal tudnám vezérelni az arduinot.
Illetve az alapértelmezett 80-as portot hogy tudom módosítani?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2320) JozsBiker válasza Pubszon (#2319) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Port módosítás:

[link]

de érdemes a többit is átbogarászni:

[link]

Én épp az imént küzdöttem végig a 8 -ast :)

[ Szerkesztve ]

(#2321) junhum


junhum
tag

Sziasztok!

Elakadtam egy nRF24L01 adó-vevő párossal.

Ez: [alapján] csinálnám.

Az adó serial porton nem ír semmit, a vevő elkezdi serialon :
Temperature Starting.....
by www.elec-cafe.com
itt megáll!

megmozgattam az RF modult erre elkezdett irkálni serialon:
Temperature : nan
ACK not received by client.
Temperature : 0.00

de semmi értelmes ha leveszem a miso lábról a kábelt akkor irkál tovább hülyeséget ha visszarakom akkor megáll!

Többször újra kötöttem mindent de semmi :/

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#2322) razorbenke92 válasza junhum (#2321) üzenetére

Az adó azért nem ír semmit soros porton, mert nem is kell neki. Az alap kódban nincs erre utaló sor.

A vevőd meg azért nem ír semmit, mert nincs adás a rádión. Amikor kihúzod azért ír hülyeségeket, mert akkor nyitott a bemeneted, ami full zajt eredményez. Ezt a rádiótól jövő blablának gondolja, amit megpróbál feldolgozni.

Első lépésben az adót kezdeném debugolni.

void loop(void)
{
sensors.requestTemperatures();
float temperature = sensors.getTempCByIndex(0);
radio.write(&temperature, sizeof(float));
Serial.println(temperature);
delay(1000);
}

Így nézd meg soroson, hogy mit ír. Az aláhúzott résszel bővítve az adó loopját kiderül, hogy a szenzorérték beolvasásánál már elhalt, vagy csak a rádió híjja a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2323) junhum válasza razorbenke92 (#2322) üzenetére


junhum
tag

Beolvassa.
Írja szépen a hőmérsékletet.

Közben újra raktam az IDE-t erre a vevőre nem tudom feltölteni a kódot!

could not convert 'radio.RF24::read(((void*)(& temperature)), ((uint8_t)sizeof (bool)))' from 'void' to 'bool'

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#2324) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy lehetséges-e hogy csak akkor lehessen programozni a boardot ha monjuk össze van kötve 2 pin (megnyomok 1 gombot) egyébként a feltöltött program fut.

Billentyűzet kontrollerként szeretném használni, és mikor inicializál először a bootloader indul, majd csak ezután indul a program ami nekem kell. Illetve ekkor is ott fityeg a com port.

Szóval azt szeretném hogy csak egy bizonyos gomb megnyomása vagy nyomva tartása esetén lehessen programot fel-letölteni egyébként mint egy standard billentyűzet működjön.

Ez lehetséges?

(sry a noob kérdések miatt, életemben először van a kezemben ilyen cucc, 1-2 ledet már megvillogtattam vele)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2325) haxiboy


haxiboy
veterán

Bocsánat a dupla miatt de közben előjött egy "bug". Amikor feltöltöm rá a programot tökéletesen megy, viszont ha elveszem tőle az áramot majd újra bekapcsolom már "lassított felvételben történnek a dolgok". Gondolok itt pl led vezérlésre ahol 1s helyett 4s-t vár stb. Láttam többen is panaszkodtak külföldi fórumokon a hibára, a kérdésem hogy hogyan tudnám orvosolni? Állítólag bootloader update kéne.

(Arduino Leonardo Pro Micro-m van Atmega 32u4)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2326) Pulsar


Pulsar
veterán

Olyat próbált már valaki, hogy egy wifi modullal (mondjuk ESP8266) csatlakozva egy hálózatra, egy hálózaton található meghajtón lévő file-ba írt értéket arduinoval?

(#2327) gyapo11 válasza haxiboy (#2324) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha a reset lábat egy nyomógombbal megszakítod, akkor nem lehet programozni, ha nyomvatartod, és így a chip resetelhető, akkor meg igen. Viszont így érdemes nyomni a gombot bekapcsoláskor is, hogy tudjon resetelni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2328) gyapo11 válasza haxiboy (#2325) üzenetére


gyapo11
őstag

Számítógép usb portjáról kapja a tápot? Mert akkor amíg a gép fölismeri és elbeszélget az usb eszközzel, addig érdekes dolgok történnek, de pár másodperc után helyreáll a rend és rendesen működik a program.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2329) haxiboy válasza gyapo11 (#2328) üzenetére


haxiboy
veterán

USB-ről is meg külső tápról is ugyanez a helyzet. De közben rájöttünk mi a hiba, pici kínai rossz bootloadert tett fel, jövő héten érkezik az uno amivel felrakok rá egy másikat.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2330) Imy


Imy
veterán

Üzemóra számlálást hogyan, s mivel lehet/érdemes megoldani?

(#2331) gyapo11 válasza Imy (#2330) üzenetére


gyapo11
őstag

Milyen felbontással akarod mérni az időt? Ha pl. elég órákban, akkor a belső eepromba is lehet írni. Ha pl. percenként, akkor pl. at24c32 flash ram, ami pl. a ds3231 óramodulon is van, 1 millió írás az kb. két év alatt elfogy. Nyilván legjobb a ram, de annak szünetmentes táplálás kell, és az elemcserét is meg kell oldani, hogy addig is tartsa valami az adatokat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2332) Imy válasza gyapo11 (#2331) üzenetére


Imy
veterán

Akkor lehet elég lenne 30 percenként beleírni, és úgy sokat kibírni. Így mi az ajánlott?
Illetve valami egyszerűbb példa nincs? Mert ilyet még nem csináltam. Arduinoval is csak keveset foglalkoztam, alap dolgok kb mennek. Az első projektem egyik része,a többin dolgozok. :R

(#2333) zka67 válasza Imy (#2330) üzenetére


zka67
őstag

Szia, az óramodulon van elem, az óra IC-be meg van ram, ami így nem felejt áramszünet esetén sem, 56 bájtnak elégnek kell lennie.

(#2334) gyapo11 válasza zka67 (#2333) üzenetére


gyapo11
őstag

Néhány byte is elég, de mi van, ha kimerül az elem az óramodulon? Megszűnik a táp egy pillanatra és elszáll az adat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2335) zka67 válasza gyapo11 (#2334) üzenetére


zka67
őstag

20 év alatt talán kimerül az elem, de az se biztos :)
Az óra IC-k csak akkor használják az elemet, ha nem kapnak tápot. Néhány uA-t zabálnak.

(#2336) gyapo11 válasza Imy (#2332) üzenetére


gyapo11
őstag

17520 fél óra van egy évben, ha 5 évre tervezzük a működést az 87600 írás, és 3 byte-on fér el, mehet a belső eepromba.
b1 -> floor(szám/65536)
b2 -> floor((szám-(65536*(b1)))/256)
b3 -> szám-65536*b1-256*b2
Vagy az első byte-ot növeled mindig eggyel, amikor már 255, akkor 0-át teszel bele és a második byte-ot növeled eggyel, majd amikor az is eléri a 255-öt, akkor azt is nullázod és a harmadik byte-ot növeled eggyel.
Folyamatosan olvasni kell a működést jelző portot, és amíg 1 addig mérni az időt, ha letelt a fél óra akkor kiolvasni eepromból az előző számot, eggyel növelni, kiírni az eepromba az új számot. Bármikor kiolvasod az értéket, az a működéssel töltött fél órák száma, a teljes idő meg adott az indítástól a kiolvasásig, így tudható az arány.
Még pontosabb, ha minden működéssel töltött időt összeadsz, és amikor elérte a 30 percet, akkor növeled a számot az eepromban.
Az eepromból kiolvasáshoz is kell egy kiszolgáló függvény, és figyelni kell a resetre, ha pl. számítógépet csatlakoztatsz az usb-re, akkor ne resetelje, mert ha 29 percnél tartott az az idő el fog veszni.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2337) gyapo11 válasza zka67 (#2335) üzenetére


gyapo11
őstag

Akkor OK, mert a ramba meg szinte végtelenszer lehet írni, és akkor lehet akár másodperces felbontásban is írni a működést. 5 év az 157680000 másodperc, ez 4 byte-on kényelmesen elfér.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2338) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Újabb hibával találkoztam, sajnos nem tudom mi lehet. Ha bármilyen vezetéket kötök az arduinora és inputként van megadva azonnal HIGH statusba rakja (pl gomb), még akkor is ha nincs GND-re kötve (levegőben lóg).

Előre is köszi a helpet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2339) haxiboy válasza haxiboy (#2338) üzenetére


haxiboy
veterán

Na közben most látom hogy én vagyok a béna, mert áramot kéne átfolyatni a gombon :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2340) gyapo11 válasza haxiboy (#2339) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy bemenet szabadon hagyva nem használható semmire, az olvasott érték bizonytalan. Van belső felhúzó ellenállás, azt be kell kapcsolni egy HIGH írással, így már használható, a nyomógombok így működnek nálam.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2341) haxiboy válasza gyapo11 (#2340) üzenetére


haxiboy
veterán

Az volt a probléma hogy a bemeneti PIN-t a GND-re kötöttem nem pedíg az 5V-ra :) Így már frankón működik. Most ismerkedek csak, billentyűzet kontroller lesz beőle, épp az ANTI-ghostingot tanulgatom :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2342) powerwade


powerwade
senior tag

Ötlet, hogy ezt a vízórát hogyan monitorozzam Arduinoval? Mert nincs rajta impulzus villogó led, és viz átfolyástmérő szenzort se tudok felszerelni ;(

(#2343) tvamos válasza powerwade (#2342) üzenetére


tvamos
nagyúr

IP kamera?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2344) powerwade válasza tvamos (#2343) üzenetére


powerwade
senior tag

Félek, hogy tényleg csak a kamerás megoldás működik. Vagy OCR-ezem a konkrét számokat,vagy számolom a kis piros mutató körbefordulását.Már csak egy szuper mini, de olcsó webcam kell, meg valahogy feldolgozni az eredményt. Azért jobban örülnék egy "mechanikus" vizsgálatnak, abban jobban bizok, mint egy wifis vacaknak :)

(#2345) gyapo11 válasza powerwade (#2342) üzenetére


gyapo11
őstag

Lehet valamelyik számon egy fényes felület, vagy kék fénnyel megvilágítani a piros mutatót, vagy középen a hatágú csillag ágait számolni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2346) tvamos válasza powerwade (#2344) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha jol emlekszem, opencv (vagy valami letoltheto modul) felismeri a szamokat. Raspberry-n jol elfut.

A piros vackot figyelnem amugy valami fotodiodaval, vagy tranzisztorral, csak kis szogben latot kell keresni. (Most ilyesmit nem is tudok, mert lathato fenyre eddig mindig LDR-t hasznaltam.) Ha fenyeros kek LED-et raksz, annal a pirost valoszinu nem fogja latni, mint (#2345) gyapo11-is irta.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2347) powerwade válasza gyapo11 (#2345) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi srácok, fotódiódával még nem találkoztam, fogalmam sincs hogyan működik és nincs tapasztalom vele :) Napközben utánaolvasok, de egy gyors kérdést azért feltennék: a használatához kell "fény" ami megvilágitja az vizórát? Mert ugye a falban van, egy zárt, sötét helyen.

(#2348) gyapo11 válasza powerwade (#2347) üzenetére


gyapo11
őstag

Fotodiódának kell fény, azt alakítja át elektromos jellé. Lehet infra, uv, látható, de fény kell.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2349) tvamos válasza powerwade (#2347) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja... kell egy LED, vagy valami.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2350) quint válasza powerwade (#2347) üzenetére


quint
aktív tag

Hasznos lehet egy reflexiós opto-szenzor. A gázóra "6"-os számjegyén lévő tükröző felületen tökéletesen működik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.