Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Saua válasza BarGer (#1550) üzenetére


Saua
tag

küldtem egy mailt...a jobb felső sarokban (privát üzeneteim) nem látszik semmi?

[ Szerkesztve ]

(#1552) BarGer válasza Saua (#1551) üzenetére


BarGer
csendes tag

De. Látom.

(#1553) gyapo11 válasza dave0825 (#1548) üzenetére


gyapo11
őstag

Sajnos én passzolok, mert nem infráztam még, és más kódjába belenézni amúgy is problémás.
Amit javasolni tudnék az az, hogy szedj ki minden infrás kódot a programból, csinálj a működő példából egy függvényt, és azt hívd meg amikor infrázol.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1554) dave0825 válasza gyapo11 (#1553) üzenetére


dave0825
őstag

Alapból maga a program működik, tehát az időt kijelzi jól. Infrával annyit csinálok, hogy megnézem a kapott kódot, ha egyenlő az adott hexa kóddal, akkor hozzáad egyet egy változóhoz. Ez a változó ha 0, akkor kijelzi az időt, ha 1, akkor kikapcsolja az összes led-et, tehát kikapcsolja az órát. Eddig működik. Amikor a 0. esetet tovább bontom case-ekkel úgy, hogy 1. esetben az órát jelezze ki, 2. esetben a hőmérsékletet, itt már elhasal az egész, ugyanazzal a gombnyomással nem azt a hexa kódot kapom (soros portra kiíratom ilyenkor, úgy figyelem), hanem össze-vissza mindenfélét, néha beesik az, ami kell, de ez mondom, kb. 20-30-ból 1x. Amíg a ki-bekapcsolás van csak, addig megy, ha tovább bonyolítom leírttal, akkor már nem.
Az onoffcounter nevű változót növelem ( onoffcounter++; ) az adott gombbal a távirányítón.

if (onoffcounter == 0) // BEKAPCSOLVA VAN AZ ÓRA
{
switch (Mode)
{
case 0: // IDŐ KIJELZÉSE
{
checkMinute();
checkHour();
}
break;

case 1: // HŐMÉRSÉKLET KIJELZÉSE
{
checkTemperature();
}
break;
}
}

else // KIKAPCSOLVA VAN AZ ÓRA
{
allOff();
}

if (onoffcounter >= 2) // MINDEN LED FÖLVILLANT, MAJD BEKAPCSOLÁS
{
allOn();
delay(1500);
allOff();
delay(300);
onoffcounter = 0;
}

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1555) BarGer válasza dave0825 (#1554) üzenetére


BarGer
csendes tag

Elsőre én összfűzném azt a két if vizsgálatot. Mindig csak egyet léptet a változón a táv jelére?

(#1556) dave0825 válasza BarGer (#1555) üzenetére


dave0825
őstag

Hogy érted, hogy összefűznéd, és melyiket? Egy gombnyomásra 1-et növekszik a változó, igen, vagy mire gondolsz? Ezt sem értem. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1557) BarGer válasza dave0825 (#1556) üzenetére


BarGer
csendes tag

Igen, erre gondoltam. Az ifekre meg csak azt mondom, hogy ha úgyis ravizsgalsz minden értékre, akkor lehetne egy if - else if - else blokkban.

(#1558) dave0825 válasza BarGer (#1557) üzenetére


dave0825
őstag

Ja értem, holnap megnézem, köszi.

Annyi változás van, hogy eddig usb-ről sem működött mindig, tápról meg egyáltalán nem, most usb-ről megy egész jól, tápról viszont még mindig többször kap random értékeket. Annyit csináltam amúgy, hogy a mátrix sorainak frissítési idejét nagyobbra raktam, mármint hogy nagyobb lett a késleltetés a sorok váltása között: eddig 1us volt, most ráraktam 1000us-ra, és most ettől lett sokkal jobb.
A buck konvertert már kb. 40-50cm-re tettem az infrától, hogy még annyira se zavarjon be, mint eddig, de nem sok változás van. Esetleg az nem lehet, hogy azokon a vezetékeken, amiken keresztül a buck-kal hajtom az Arduino-t, azokon is megy valami zavarjel, és az infra meg veszi? Mert azok közvetlen az infra vezetékei, és az infra mellett mennek.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1559) Gergosz2 válasza dave0825 (#1558) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem harveres gondod lesz.

Arja vmi egyszerű teszt progit ami villogtatja a ledeket meg stb. Ha az sem megy rendesen akkor HW gond lesz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1560) dave0825 válasza Gergosz2 (#1559) üzenetére


dave0825
őstag

Épp ez az, hogy írtam egy alap programot, hogy a beépített led-et, ami a 13-as pin-re van kötve, bekapcsolja gombnyomásra, következőre ki, egy másik gombnyomásra villogtatja, és működött tökéletesen. Persze, voltak random értékek, de kb. minden 15-20., az meg másik arduino-nál, másik infrával, másik távirányítóval is előfordult, tehát annyi beleférne. Az előbb kipróbáltam egy Motorola töltőjével (5V-os az is, és mini usb-s szintén), tökéletesen ment róla, úgyhogy lehet, hogy beszerzek egyet, kiveszem a buck-ot, és remélem, hogy nem lesznek feszültségcsúcsok, meg ilyenek a Motorola töltőből. :U

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1561) Gergosz2 válasza dave0825 (#1560) üzenetére


Gergosz2
veterán

már egyszer írtam, hogy az a baj, nem látjuk a kapcsolást, meg azt hogy hogyan sikerült azt megvalósítani. Még mindig HW-ra gyanakszom.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1562) zka67 válasza dave0825 (#1560) üzenetére


zka67
őstag

Szia, próbáld meg átalakítani a tápellátást így:

BUCK
+5V---o-------------
| )
| ) 10uH
| )
| |
| o----ARDU, INFRA +5V
| |
LED TÁP === 100uF
| ---
| |
GND---o-------------o----ARDU, INFRA GND

(#1563) Saua


Saua
tag

Sziasztok,

Egyszer már párosított androidos telefon és bluetooth modulos arduino automata kapcsolódása megvalósítható? Tehát mikor egymás hatósugarába kerülnek automatikusan kapcsolódjanak.
A bluetooth modul HC-05 (kapcsolhaó master/slave módba), a telefon és a modul MAC címe ismert. A neten már hetek óta keresek megoldást de semmi konkrétumot nem találtam .

(#1564) Gergosz2 válasza Saua (#1563) üzenetére


Gergosz2
veterán

Persze megoldható, csak az appot amit használsz eleve így kell megírni.

De ezt megpróbálhatod, hátha segít: [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1565) Saua válasza Gergosz2 (#1564) üzenetére


Saua
tag

Köszi a választ, próbálgatom az applikációt, kismillió beállítási lehetőség van...egyenlőre nem sikerül működésre bírni. Ezek a profilok vannak:
Media Audio (A2DP)
Call Audio (HSP)
Health (HDP)
Input Device (HID)
Networking (PAN)
Phonebook (PBAP)
Az input device meg a networking -ot választottam ki.

Valami olyasmi megoldást keresek, hogy automatikusan kapcsolódjon mint például az autórádiókhoz, mert a mostani a procedúra: megnyomni a bekapcsológombot a telefonon, feloldani a képernyőzárat kattintás az applikációra, beállítások/bluetooth és kattintás a párosított eszközre a csatlakozáshoz. Ettől szeretnék megszabadulni.

[ Szerkesztve ]

(#1566) dave0825 válasza zka67 (#1562) üzenetére


dave0825
őstag

Rendben, köszönöm, kedden tudok venni tekercset meg kondit, úgyhogy legközelebb akkor tudok foglalkozni vele. :(((
Amúgy van egy fotoellenállás is rákötve a tápra, de akkor az is mehet gondolom a "led táp"-pal párhuzamosan.

(#1561) Gergosz2: én is írtam már egyszer, hogy korábban ki volt téve képként a kapcsolás. :) De ő lenne az, csak tovább bővítve led-ekkel, de ugyanígy (annyi különbséggel, hogy végül nem 330 ohmos ellenállások kerültek a ledekre, hanem olyan 35 ohm körüliek). Pluszba jött egy infra, egy ds3231 és egy fotoellenállás, legutóbb pedig tvamos ajánlása szerint egy 10uF alu elko + 100nF kerámia kondi az infra táplábaira párhuzamosan.
Összeállításkor, amikor forrasztottam a led-eket, ellenállásokat, mindent, többször is átnéztem újra és újra, tehát biztos, hogy nincs hiba az összerakásban, sőt, összerakott állapotban is átnéztem legalább 3x.
Először pro mini-t használtam, de az valamiért megadta magát, nem is mindig engedte rátölteni a programot (azt írta az Arduino program, hogy Feltöltés kész, de alul meg valami sárga hiba sort írt, és még az előző program futott mégis a panelen), és a Win is kékhalált dobott, amikor csatlakoztattam, így lecseréltem egy nano-ra, ennek viszont egy idő után nem működött a 13-as lába, hiába kötöm rá az infra jelét, nem vesz semmit, ahogy az 1-es lábon sem, csak a 0-áson. Régebben biztos, hogy működött bármelyiken, legalábbis a 13-ason biztos, mert azon használtam. Nem lehet, hogy így, hogy nem megy 2 lába is, valami más gond is van vele? Próbáltam másik infrát is, semmi, ma megnézek egy nyomógombot, hogy azt érzékeli-e az említett 2 lábon.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1567) bacus válasza dave0825 (#1566) üzenetére


bacus
őstag

a 0 és az 1 es láb sztem mindenhol a harver tx,rx.

Szerintem ide nem jó kötni az infrát, hacsak nem soros kommunikációt használ.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1568) dave0825 válasza bacus (#1567) üzenetére


dave0825
őstag

Én is gondoltam rá, hogy amiatt is lehet gond, de máshova már nem tudom kötni. :( Vagy inkább kössem a led-mátrix egyik sorát vagy oszlopát oda? Vagy abból is lehetne gond? A 13-ast kipróbáltam egy nyomógombbal, tökéletesen működött, az 1-es viszont azzal sem, úgyhogy az lehet, hogy tényleg nem használható akármire (amit viszont elég érdekes számomra). A 13-as láb nem PWM, tehát előfordulhat, hogy az kell az infrának, és azért nem működik ezen (pedig úgy emlékszem, hogy régen ezen használtam)? A 0 pin pedig RX, lehet, hogy azon meg azért tudja venni az adatokat a PWM-en kívül.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1569) bacus válasza dave0825 (#1568) üzenetére


bacus
őstag

ha kevés a láb, ideje áttervezni a kapcsolátst. Egy shift regiszter sokat tud segiteni, sőt, lehet egyszerübbé is válik az életed..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1570) dave0825 válasza bacus (#1569) üzenetére


dave0825
őstag

Abból is lenne gond, ha a led-mátrix egyik sorát vagy oszlopát kötném a 0. pin-re?
Áttervezni nem szeretném már, mert mindent szét kéne szednem hozzá, majdnemhogy előröl kellene kezdenem. Az elején is szóba jött, hogy pár külön ic-vel egyszerűbb lenne, de annak utána kellett volna néznem, hogy hogy kell használni, így maradt a számomra egyszerűbb. Talán a következő hasonló projektem már shift regiszterrel lesz.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1571) bacus válasza dave0825 (#1570) üzenetére


bacus
őstag

Az én véleményem, hogy ha valami nem jó, akkor nem jó. Lehet még gányolni, szenvedni, de a vége, hogy előbb utóbb rendesen meg kell csinálni. Persze jobb az elején a jó úton járni, nem a legvégén a szinte kész projektet visszagörgetni, de ha egyszer így nem jó, akkor nem jó.

Mi változik? Csináltál egyedi nyákot? Az arduinot fixre beforrasztottad? Mi a tragédia? Más a kapcsolás? Na és? Még egy-két pár száz forintos shift register csak belefér. (3 láb felhasználásával a kimenetek száma gyakorlatilag sokszorosára növelhető, a shift registerek sorba köthetőek ugyanis). Szerintem amit át kell tervezz, hogy a tranzisztorok bázisait az arduino lábairól a shift regiszter lábaira kötöd át, a shift regiszternek megadod a bemenetet, aztán már csak kicsit kell módosítani a programodon.

A te projektednél sztem sokkal nehezebb egy kultúrált formába önteni az egészet, mint az elektronikát összehekkelni. Szerintem az alkatrészeket az asztalra szórva, pár óra alatt össze lehet forrasztani az egészet, saját egyedi nyákot csinálni, programot megirni. Ellenben azt megcsinálni, hogy ez kinézzen valahogy, na az jópár napba (hétbe) is beletelik, főleg ha úgy kell megkeresned, hogy ki marja ki, stb.

Ezt a részt nem kell elölről kezdeni, így hajrá..

(egyébként én voltam aki az egész óra projekted - ami neked tetszik- egy merő marhaságnak láttam/látom, de kitaláltad, hogy neked ilyen kell, már beleraktál egy csomó energiát, örömet okoz, így most mégis azt mondom, csináld már végig, kiváncsi vagyok a végeredményre...)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1572) dave0825 válasza bacus (#1571) üzenetére


dave0825
őstag

Igen, emlékszem rád, hogy neked nem tetszett. :) Ha nem működik zka67 legutóbbi javaslata 1 kondival és 1 tekerccsel, akkor átalakítom shift regiszteresre, viszont akkor lehet, hogy kérek majd egy kis segítséget hozzá, hogy mit hova érdemes kötni, meg ilyenek, mert sosem használtam ilyet. Nem most, még reménykedek, hogy megoldódik a 2 plusz alkatrésztől, ha nem, akkor jövök újra ide. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1573) Pubszon válasza bacus (#1569) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Ez a modul jó az arduinóhoz?
Ha jól gondolom, az egyik 6-os láb csoport a bemenet, a másikkal pedig sorba lehet kötni a következő modult?
Illetve a 3*8-as tüskesor pedig a kimenet(Signal, GND, VCC)?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1574) bacus válasza Pubszon (#1573) üzenetére


bacus
őstag

igen, bár a lomexnél 87 ft /db a normál, 42 ft / db az smd-s változat.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1575) zka67 válasza dave0825 (#1572) üzenetére


zka67
őstag

Szia, mint említettem, nekem nincs arduinom, viszont a kapcsrajzán látok egy stab ic-t is. A tiéd honnan kapja a tápot, amikor a buck-ról járatod? Mert az is lehet gond, ha a stab ic-re csak 5V-ot küldesz és az levesz belőle, mire a procihoz és a többi kiegészítőhöz jut a táp. Meg tudod mérni, hogy pl. az infra paneleden ilyenkor hány volt a táp?

(#1576) dave0825 válasza zka67 (#1575) üzenetére


dave0825
őstag

Az arduino, az infra és a fotoellenállás is egy az egyben a buck-ról kapja a tápot. Az arduino-n a VCC és a GND-re van kötve a táp, mert arra lehet stabil 5V-ot adni. Most fejből nem tudom melyikre (most buszoztam be a szomszéd városba, kb. a bolt előtt vagyok, ahol mindjárt veszem amiket írtál), de valamelyik másik pin-re meg stabilizálatlan tápot kell kötni, és abból csinál magának 5V-ot. Úgyhogy elvileg jó helyre van kötve, és elég is az a stabil 5V a buck-ról.
Az infra pedig nem panel, hanem csak egy ir vevő, ha jól emlékszem, akkor TSOP12 valami, a 12 nem biztos, de az igen, hogy TSOP.
Akkor megvegyem, amit mondtál?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1577) zka67 válasza dave0825 (#1576) üzenetére


zka67
őstag

Szia, persze, mert az a gyanúm, hogy a ledeket kapcsolgatva "rángatja" a tápot a rendszered, és a tekercs meg a kondi ezt hivatott kiszűrni.

(#1578) dave0825 válasza zka67 (#1577) üzenetére


dave0825
őstag

Rendben, azóta megvettem, ma valószínűleg ki is próbálom, köszönöm addig is a segítséget. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1579) Pubszon válasza bacus (#1574) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudom, hogy amúgy fillérek, de tesztelgetéshez jó lesz ez, majd ha több kell akkor lehet építek.
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1580) dave0825 válasza zka67 (#1577) üzenetére


dave0825
őstag

Hát most egyelőre működik, bár néha nem akar visszakapcsolni kikapcsolás után, de ez volt már korábban is, és szerintem program hiba, de az is lehet, hogy valahogy megadta magát az arduino, mindegy, a lényeg, hogy (lekopogom) most működik távirányítóval. Megmértem előtte a feszültséget az infrán, és 4,37V esett rajta, most a tekercs és a kondi bekötése után, 4,46V, szóval változott, de nem sokat, ez számít valamit?
Egyébként köszönöm szépen, ha nem kergül meg megint, akkor életet mentettél. :K

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1581) zka67 válasza dave0825 (#1580) üzenetére


zka67
őstag

Szia, örülök neki, hogy működik. Az infra vevőd 5V-ot kellene, hogy kapjon a tápján. Ez egy háromlábú IC, +5V, GND és OUT a lábai, az IC-től függ, milyen sorrendben. Ha a tápján mérted ezeket a feszültségeket, akkor orr valami nem jó, mert 5V-nak kellene lennie, ha a kimenetén, akkor az nagyjából rendben van.

Tudnál csinálni néhány nagyfelbontású fotót az arduinodról és az infráról? Hátha több szem többet lát...

(#1582) dave0825 válasza zka67 (#1581) üzenetére


dave0825
őstag

A tápján mértem pedig. Végül is működik, úgyhogy nem olyan nagy baj, hogy nem 5V esik rajta. :D Csináltam 2 képet róluk, de semmit nem láttok rajt, mert annyi vezeték van bekötve az Arduino-ra. Amúgy az nem tudom, hogy számít-e, hogy mégsem a GND és VCC-re van kötve a buck, hanem mini usb-n keresztül kapja a tápot a buck-ról (mert először tényleg a GND-VCC-re volt kötve, csak aztán mikor előjött a hiba, már mindenre gondoltam, így megcsináltam úgy, hogy kihúzható legyen a buck, tehát mini usb kábelt használtam, aminek természetesen csak a 2 tápvezetékét használtam föl, így ha programot töltök rá, kihúzom, majd a gépből meg bedugom a mini usb-t).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1583) zka67 válasza dave0825 (#1582) üzenetére


zka67
őstag

Akkor légyszíves mérd meg a stab IC-n a tápot:
OUT
-----
| |
|---------|
| |
| |
| |
-----------
| | | | | |
- - -
GND OUT VIN

A bal oldali lába a GND és a hűtő pad között. Itt 5 V-ot kell mérned, ha ennél kevesebb, akkor természetes dolog, hogy nem úgy működik az áramköröd, ahogy kell. Az USB-ról táplálva úgy látom a kapcsrajzon, hogy van egy FET a táppal sorba kötve, ebben van egy schottky dióda, amin eshet 2-3 tized volt. Lehet, hogy pont ez hiányzik az áramkörnek. Ha a stab IC-n is 4.6-4.7V-ot mérsz, akkor kösd át az USB-ről a tekercs kimenetét a VCC-re.

(#1584) dave0825 válasza zka67 (#1583) üzenetére


dave0825
őstag

E két pont között eső fesz.-re gondoltál? Itt is ugyanúgy 4,47 V esik.

Holnap átkötöm a kondit oda, ahova mondtad, ma már nem.

Egyébként tegnap vettem észre, hogy azokon a led-eken kívül, amelyeknek világítaniuk kell óra kijelzése közben, mások is világítanak nagyon halványan, úgyhogy valami gond lesz még itt. :( Szerintem rendelek egy másik nano-t, és átrakok mindent arra, de mellé rendelek 74HC595-ös shift regisztereket is egyúttal, hogy legyen, ha úgy döntenék, hogy átalakítom. Csak mi van, ha valamelyik tranzisztor adta meg magát, nem is az arduino, és azért van valahol valami kis rövidzárlat, amitől a többi led is nagyon halványan világít? :F Cserélgessem ki mindegyik tranzisztort... :O

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1585) zka67 válasza dave0825 (#1584) üzenetére


zka67
őstag

Igen, erre gondoltam. Nem ártana, ha itt 5V lenne...
Nem a nanoval lesz itt gond, hanem a táppal. A ledek világíthatnak ettől, hogy a PNP tranzisztorok 5V-ot kapnak, viszont a bázisukra már csak 4.4V jut, azaz kinyitnak egy picit.

Kösd át így a tápot:

BUCK->LED->Induktivitás->Nano VCC(plusz innen a földre a kondi).

Ha meg van az 5V a stab IC jelölt lábain, akkor a proci is megkapja az 5V-ot, meg az infra is, ezeknek már működniük kell rendesen. Ha még mindig világítani fog halványan néhány led, az már programhiba lesz. Nem emlékszem pontosan a programodra, de mielőtt sort váltasz, kapcsold ki az aktív sort, írd be az új oszlop adatait és utána kapcsold be az új sort. Remélem értesz. Azért kell előbb kikapcsolni az aktív sort, mert ha enélkül írod be az új oszlop adatait, az megjelenik az aktív sorban is, mielőtt átváltasz az új sorra. De lehet, hogy így van a programodban, mondom már nem emlékszem rá.

(#1586) DougButabi


DougButabi
tag

Üdv,

Ha egy házat szeretnék bekábelezni szenzorokkal, (hőmérséklet, páratartalom, ilyesmi) akkor ahhoz milyen vezeték ajánlott?

(#1587) Saua


Saua
tag

Az alábbi linken levő applikációt szeretném kipróbálni,sajnos a sketch az arduinóhoz nincs megadva csak a szerkeszthető applikáció.
[bluetooth temperature sensor]

A lényeg, hogy egy tizedesnyi pontossággal kellene a DS18B20 által mért hőmérséklet, például 21.4
az alábbi kóddal próbálkoztam:
{
sensors.requestTemperatures();
float temp = sensors.getTempCByIndex(0);
Serial.print("Temperature is: ");
Serial.println(temp);
int tempC = temp * 10.0+0.5;
Serial.print("Kerekitve: ");
Serial.println(tempC/10.0);
delay(1000);
}

A probléma, hogy most kerekítés után a 21.43 így jelenik meg 21.40 tehát nem csak egy tizedes marad.

(#1588) dave0825 válasza zka67 (#1585) üzenetére


dave0825
őstag

Ez igen. :C :R
Sokkal halványabban világítanak, szóval nagy előrelépés lett ez, igaz, feszültségben nem annyira, mert 4,83 V esik még így is csak a stab. IC-n, és még egy nagyon halványan még mindig világítanak.
Ilyen volt, amikor az USB-n volt a táp:

És ilyen lett, hogy átkötöttem a VCC-re a tekercsről:

A programom pedig föltöltöttem ide .txt-ben, a showPattern() programrészt nem látom át annyira, de azt nem is én csináltam, az alapból volt egy hasonló led-mátrix programjában. Elkezdtem átírni a programot úgy, ahogy még pár hete javasoltad, de abbahagytam, mikor kiderült, hogy nem a programban van a hiba, úgyhogy folytattam a sajátomat.
Szóval nem tudom, hogy melyik részt kéne átírni, illetve át kéne-e. Mivel a showPattern() az, ami vezérli a mátrixot, gondolom abban kéne valamit módosítani, de mint írtam, annyira nem látom át. :B

Szerk.: viszont azt írtad, hogy akkor van programhiba, ha megvan az 5 V, viszont még nincs, úgyhogy valószínű, hogy még valami elektronikai gond van. Én már rég nem tudom követni, hogy hol, milyen hiba lehet, úgyhogy Rád (/Rátok) tudom csak bízni ezt a részét. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1589) Saua válasza DougButabi (#1586) üzenetére


Saua
tag

úgy tudom az árnyékolt kábel a jó nagyobb távolságokra, de mindenképp kérdezz rá ezeken a fórumokon:

tavir vagy hobbielektronika

(#1590) bacus válasza DougButabi (#1586) üzenetére


bacus
őstag

UTP illetve FTP kábel. A 100 Mbites hálózathoz elég 4 ér, a másik 4 ből meg kettőn mehet a táp.

Az 5V viszont nem jó messzire (ott nem mindegy, hogy a feladásnál 5V, a szenzornál már csak 3,5V), jobban jársz, ha mondjuk 48V DC megy a szenzorhoz, amit aztán szépen egy DC-DC konverterrel 5V-ra redukálsz a szenzor mellett. Ide szabványos POE feladót is találsz, nem kell hackelgetni..

Ha nagy a ház, nagyok a távolságok, akkor a szenzorok sem lehetnek igazából analógok (nem tudom még mit szeretnél, de mondjuk egy fényszenzor tipikusan analóg kimenettel rendelkezik..), hanem az is valami soros porton esetleg SPI buszon kommunikáló eszköz kell. Drágább, de lehet mindenhova helyi arduinot tenni, ethernet kapcsolattal, az atom biztos, könnyen kideríthető bármilyen kábel hiba. (és lehet helybe tenni az adott szobába mondjuk egy lcd kijelzőt)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1591) Gergosz2 válasza Saua (#1587) üzenetére


Gergosz2
veterán

{
sensors.requestTemperatures();
float temp = sensors.getTempCByIndex(0);
Serial.print("Temperature is: ");
Serial.println(temp);
int tempC = temp * 10.0+0.5;
Serial.print("Kerekitve: ");
Serial.println(tempC/10.0 , 1);
delay(1000);
}

De azt jó ha tudod, hogy az integer csak egész számot tartalmazhat. A Serial.print csak a vele végzett művelet eredményét írja ki ami egy float.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1592) DougButabi válasza bacus (#1590) üzenetére


DougButabi
tag

Nem valami nagy a ház, max 10 m lenne a leghosszabb kábel.
Akkor próbálkozok UTP kábellel, megnézem mennyit bír. Rendeltem analóg, és digitális szenzorokat is.

Majd megosztom a tapasztalatokat.

Köszönöm a tanácsokat!

(#1593) Saua válasza Gergosz2 (#1591) üzenetére


Saua
tag

Köszi, így most jó az érték. Meglátom a telefon jól fogja-e feldolgozni.

(#1594) gyapo11 válasza DougButabi (#1586) üzenetére


gyapo11
őstag

Utp kábel jó, ethernet adódik, de én pártolom az rs485-öt is. Hibatűrő, sebessége bőven elég, arduinohoz modul olcsó, nem kell hub, 30 eszközig és 1000 m-ig jó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1595) Pubszon válasza DougButabi (#1592) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is így fogom megcsinálni a tesóm házát (10x10m), UTP-t akarok használni, max a tápot 2 érpáron vezetem, remélem elég lesz. Mondjuk az analog szenzorok nem lesznek messze az arduinotól, inkább csak a kapcsolók, de oda elég 3V is ha jut.
Esetleg 1-2 központos helyen használhatsz buck convertert. hogy kisebb távra kelljen vinni a tápot.
Sajnos az RS485-ös megoldásban nincs jártasságom. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1596) gyapo11 válasza Pubszon (#1595) üzenetére


gyapo11
őstag

Jártasságom nekem sincs, de láttam rajzokat, és az alapján egyszerű.
Itt minden megvan.
A modulokat 10-es csomagban 1645 Ft-ért vettem.
A pontos adatokat most látom én is, max 1200 m hosszú és 32 eszköz lehet a buszon.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1597) Pubszon válasza gyapo11 (#1596) üzenetére


Pubszon
veterán

Ennek is utána fogok járni. :K
Most a shift registerről olvasgattam elég sokat, rendeltem is párat, a kétállású dolgokhoz az is jó lesz IO pazarlás nélkül. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1598) zka67 válasza dave0825 (#1588) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ezt nem értem, hogyhogy nincs meg az 5V egy 5V-os tápról? A buck-ról mennyi jön le? Mennyi esik a tekercsen? Mekkora áram folyik át a tekercsen?

Ha a buck-ról 5V jön le, néhány mA-t fogyaszt a nanod infrástól mindenestől együtt, akkor nem eshet két tized volt a tekercsen. Hacsak tényleg nem nyírtad ki a nano prociját. Ezt különben kézzel is meg tudod nézni, ha tűzforró a proci, akkor bizony zárlatot csináltál valamelyik lábán egyszer, az kipurcant, és ezért zabálja az áramot. Ha nem, akkor majd keressük tovább a hibát, de mindenesetre ez így még biztosan nem jó.

(#1599) dave0825 válasza zka67 (#1598) üzenetére


dave0825
őstag

Akkor itt valami átok ül a nano-mon, mert kerek 5,00 V van a buck kimenetén, a proci pedig tegnapelőtt több órás használat (programozás, nyomogatás) után is hideg volt, vagy legalábbis nem volt meleg. A tekercsen 0,07 V fesz. esik, és 29,0 mA áram folyik.
Egyébként milyen programmal szoktál Te rajzolni nekem ilyen egyszerűbb kapcsolási rajzot? Csak hogy legközelebb ne paint-es rajzot kelljen mutatnom nektek.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1600) Gergosz2 válasza dave0825 (#1599) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.