Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) gyapo11 válasza nyunyu (#2400) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha van egy felhúzó ellenállás, és erről a testre a nyomógomb, akkor megnyomva 0 V lesz, azt biztos jól érzékeli.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2402) skul0 válasza zka67 (#2380) üzenetére


skul0
aktív tag

Vettem egyet, tökéletesen működik az általad leírt módon, köszönöm a segítséget még egyszer!

(#2403) dave0825 válasza zka67 (#2396) üzenetére


dave0825
őstag

Szkópom nincs sajnos. :( Pápa mellett lakok, te merre? :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2404) nyunyu válasza gyapo11 (#2401) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a sematikat epitettem meg.

Minden egyes gomb mogott van egy 1N4007 dioda, hogy pontosan annak a gombnak az allapotat tudjam lekerdezni, amelyik eppen cimezve van, ne kavarjanak be az esetlegesen nyomva tartott tobbiek.

Gondolom ezeken a diodakon esik valamennyi feszultseg, emiatt nem lesz nulla a "lefoldelt" lab feszultsege, ezert merheto 1.4V.

Viszont az Arduino Micro specifikaciojaban azt irjak, hogy 3.0V alatt LOW, afolott HIGH a lab allapota, nalam meg 1.4V-re nem teljesult a LOW. :F

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2405) zka67 válasza nyunyu (#2404) üzenetére


zka67
őstag

Szia, az alacsony szint 0.8V-ig tart. Használj schottky diódát, pl BAT54A-t, ebben kettő is van, neked megfelelő bekötéssel. A felhúzó ellenállás ne legyen kisebb 10k-nál.

(#2403) dave0825 Szfvár. Ha nincs szkópod, kérj kölcsön valakitől, ha tudsz vagy vegyél egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#2406) nyunyu válasza zka67 (#2405) üzenetére


nyunyu
félisten

Nezegetem a 32U4 doksijat.

Ebben azt irjak, hogy bemeneteken a LOW ertek maximalisan 0.2Vcc-0.1V lehet, vagyis Vcc=5V-nel 0.9V
HIGH meg minimalisan 0.2Vcc+0.9V, azaz 1.9V

1.4V egyik tartomanyba sem esik bele.

Meg az ellenallast is beneztem, valami 330 ohmos akadt a kezem ugyebe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2407) tvamos válasza nyunyu (#2406) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nézegesd egy kicsit ezt is, akkor megérted: [link]

(#2403) dave0825 válasza zka67 (#2396) üzenetére
Kell neked egy szkóp! [link] Tudom, sok pénz, de én ez alá nem adnám. Van fasza tokja. Két csatorna, ami szerintem a minimum.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2408) zka67 válasza tvamos (#2407) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ez a szkóp is max a hangfrekvenciás tartományban jó. 1MHz vagy 200kHz sávszélesség már olymindegy szerintem, HF-en kívül nem igazán van értelme az 1MHz-esnek sem. Az ára meg 27e az 5e helyett.

(#2409) dave0825


dave0825
őstag

Tudom, hogy kéne, már gondoltam is rá, de néztem, hogy (pl. amit suliban használtunk, legalábbis hasonló) ilyen 140k körül van itthon, olyan sűrűn meg eddig nem kellett, hogy megérje beruháznom egyre. Viszont ez az ebay-es 5k-s tetszik, 27-et is kicsit soknak tartom, évi 2-3 alkalom használathoz. És ez az 5k-s ér valamit, mert lényegesen olcsóbb, mint amiket itthon láttam. :) Én annyira nem vágom, nem sűrűn használtam, csak suliban néha.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2410) tvamos válasza zka67 (#2408) üzenetére


tvamos
nagyúr

Em is nezegettem ezt a DSO138 a Banggoodon, de valojaban egyik sem jo semmire. Az egy csatorna miatt az a DSO138 szerintem abszolut semmire, a 2+2 csatornas DSO quad meg csak semmire nem valo, ebbol az utobbibol van egy. Nagyon jol tud jonni, hogy van neki doboza, mert nem esik bele semmi, nem pattan bele a muhely asztalon az ellenallas lab, ilyenek.

Mar ne erts felre, arra, amire jo, tudja hasznalni az, akinek van gyakorlata a meresekben, de akinek nincs, es ezek az egyetlen eszkozei, hat.... nagyon be tudja vinni az erdobe. Nekem 25 ev gyakorlattal sem orom hasznalni a DSO 203-at.

A kategoriaban az elso, amit en kepes vagyok hasznalni, az a BITSCOPE BS05U, de annak megint nincs hazacskaja, se kijelzoje. :(

(#2409) dave0825
Hat, en csak azt mondanam, hogy gyujtsel meg ra egy kis penzt, mert ez nagyon nem az az eszkoz, ami neked kell. Oke, azt ertem, hogy elvezet / orom osszeforrasztani egy DSO138-at, de utana hasznalni nem, a muszer meg legyen muszer, meres kozben ne azon kelljen gondolkodni, mit csinal, hogy kell hasznalni, hanem azon, amit mersz.
Én annyira nem vágom,
Es epp ez az, amiert jobb muszer kene!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2411) gyapo11 válasza nyunyu (#2404) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem csak a diódán, hanem az ic sem tudja 0-ra húzni, ott is van egy tranyó, aminek a szaturációs feszültsége hozzáadódik a dióda nyitófeszültségéhez.
Ha ennél a kapcsolásnál akarsz maradni, akkor vagy feteket kell rakni a 138 kimeneteire, akkor közel 0 lesz a fesz, a dióda után 0.7, az már jó lesz LOW-nak. A diódát is cserélheted schottkyra vagy germániumra, ha még lehet kapni ilyet, ezeknek kisebb a nyitófeszültsége. Vagy az arduino input pinje elé teszel jelformáló kapcsolást, ami az 1.4-ből közel 0-át csinál. Ez lehet alkalmas ic, vagy két tranyós-zéneres áramkör.
De azt is lehet, hogy nem ezzel a módszerrel olvasod le a gombokat, hanem pl. shiftregiszterrel, és akkor nem kell dióda, csak felhúzó ellenállások és gombok testre, az garantáltan 0 lesz megnyomva.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2412) gyapo11 válasza dave0825 (#2409) üzenetére


gyapo11
őstag

Vannak hangkártyát használó szkóp progik, szerintem alap mérésekre alkalmas az is, beruházás igénye 0 Ft, gondolom mindenkinek van hangkártya a gépében, de ha mégse, akkor kb. 300 Ft egy usb-s.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2413) Gergosz2 válasza tvamos (#2407) üzenetére


Gergosz2
veterán

hmm, sokat gondolkoztam én is egy ilyenen, már csak azért is, mert ez tényleg egy műszer hatását kelti és legalább burkolat is van. Esetleg pont ezzel a típussal van tapasztalatod?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2414) tvamos válasza Gergosz2 (#2413) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vettem egy DSO 203-mat (quad) kb. 2 éve. A kollégámnak megtetszett, és megvette tőlem. Szóval... tudom használni, ha akarom, benn tartja a cégnél. (Én magam nem szerettem, kapóra jött, hogy kellett neki.) Nagyon lassú a software rajta. Jövő héten megyek dolgozni, próbálok csinálni róla videót, ha érdekel.

(#2412) gyapo11 válasza dave0825 (#2409) üzenetére
Sajnos nincs rajta dc, így nagyon korlátozottan használható, de ez a legjobb, igazad van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2415) schawo válasza gyapo11 (#2412) üzenetére


schawo
titán

pl visual analyser: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2416) gyapo11 válasza schawo (#2415) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez jó cucc.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2417) SHERIFF001 válasza gyapo11 (#1794) üzenetére


SHERIFF001
újonc

Szia, tudnál segiteni, hogy hogyan tudnám megépiteni vagy legalább is a ujjlenyomatolvasos részében, hogy milyen arduino kell és hogy milyen ujjlenyomatolvaso ? Vagy hol hol tudnám beszerezni ?

(#2418) gyapo11 válasza SHERIFF001 (#2417) üzenetére


gyapo11
őstag

Az eletromágnes elég egyszerű dolog, sok menet nagy áram nagy erő. Az ujjlenyomatolvasóról semmit nem tudok, arduinoból meg a pro mini-nano-uno vonal biztosan megfelel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2419) quint válasza SHERIFF001 (#2417) üzenetére


quint
aktív tag

(#2420) dave0825 válasza gyapo11 (#2416) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, utánanéztem, ezt találtam, megvettem hozzá, ami kell, összerakom pár napon belül.

Más téma.
Következő projektem keretein belül arra gondoltam, hogy 1 Arduino, 1 ELM327 diagnosztika, 1 2004-es LCD és 1 bluetooth modul Arduino-hoz, és Arduino-val bluetooth-on keresztül kiolvastatni pár értéket OBD2-es csatiról Opel Astra G-ben. Szerintetek megoldható? Pl. pillanatnyi fogyasztás, fordulatszám kijelzés, akksifeszültség kijelzés, ilyenekre gondoltam. Esetleg 1-1 gombot még beletennék, amikkel változtatom a kiírni kívánt dolgokat. Megoldható, vagy ez már durva programozást igényel? Vettem már egy USB-s ELM327-et, laptopról szépen ezeket ki lehet olvastatni programmal, úgyhogy talán Arduino is tudná venni bluetooth-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2421) tvamos válasza dave0825 (#2420) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is G Astram van... :)
Felesleges a munkát és az időt bele ölni. ELM-BT kiolvaso par ezres tétel, meg kell hozzá egy androidos telefon, oszt jóvan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2422) dave0825 válasza tvamos (#2421) üzenetére


dave0825
őstag

Igen, tudom, már írtad. :)
Azért gondoltam ilyenre, mert középen a TID-et (ugye ez csak Triple Info Display: idő, dátum, külső hőmérséklet) szeretném lecserélni egy több infót megjelenítő kijelzőre. Néztem, hogy lehet venni MID-et (Multi Info Display), de az általában német, és ha én csinálnék egyet, azzal azt íratnék ki, amit én akarok. Először TFT Touch kijelzőt akartam, de egyik sem fér be a TID helyére, max 3 cm magas fér be, akkorát pedig nem találtam, pedig touch-os jobb lett volna. :F
A munka, és az idő nem fontos, ráérek. :) Nézegettem már, elég sok mindent találni hozzá, csak mondom hátha már valaki csinált ilyet, ezért hoztam föl a témát.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2423) dave0825 válasza dave0825 (#2422) üzenetére


dave0825
őstag

Meg azt nem tudom, hogy bluetooth-on keresztül lenne egyszerűbb az egész, vagy vegyek egy ilyet, hozzá meg egy CAN BUS-os modult. Nézegettem ezt az oldalt, de a végén elég durva lett a program. :Y Ezért gondoltam, hogy hátha egyszerűbb vezetékesen megoldani, mint bluetooth-on keresztül küldözgetni, pláne társítani, meg ilyenek... :F
Vagy aki használt már bluetooth-t Arduhoz, mennyire bonyolult használni?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2424) Gergosz2 válasza dave0825 (#2423) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ezzel baromi egyszerű, mert soros porton keresztül megy az egész .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2425) dave0825 válasza Gergosz2 (#2424) üzenetére


dave0825
őstag

Amit följebb linkeltem, az is ugyanez, nem? Azt néztem ki. Amúgy amit linkeltem leírást, itt is ezt használja a csávó, és akkora programja lett. :Y Vagy annyira bonyolult kiolvasni és kiíratni az értékeket, vagy csak ő csinált olyan bonyolult programot hozzá... :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2426) Gergosz2 válasza dave0825 (#2425) üzenetére


Gergosz2
veterán

Igen, ugyanezt linkeltem én is. Amit ő csinált az az, hogy AT parancsokkal átnevezte a modult, meg adott meg neki egy pint. Itt egy leírás: [link] De mondom, ezt egyszerű kezelni., összedugod soros porton és megy is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2427) dave0825 válasza Gergosz2 (#2426) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, köszi.

Egyébként sima USB-s diagnosztikával nem megoldható a dolog, ugye? Legalábbis mókolás nélkül, csak USB-vel. Rx, Tx pinek kellenének, az meg nincs az USB-A csatin, csak D+, D-. Találtam egy oldalt, hogy hogy lehet belőle Rx, Tx-et kivezetni, de azt nem szeretném, csak kíváncsiságból kipróbáltam volna, hogy mit tudok kiolvasni belőle, csak unalomból. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2428) tvamos válasza dave0825 (#2427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az USB telhesen máshogy működik, ott nincs Rx / Tx. Az USB serial átalakító csinál neked Rx / Tx - et, a PC oldalon meg VCP interface kell. Amikor még foglalkoztam ilyesmivel, a diagnosztikai adapterel is VCP-t használtak. (Legalábbis amiket otthon epitettem.) De ez a legegyszerűbb része, utána a mindenféle vezérlő kompjuterekkel beszélgetni sokkal nehezebb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2429) dave0825 válasza tvamos (#2428) üzenetére


dave0825
őstag

Én valami olyasmit olvastam, hogy el kell küldeni, hogy hányas Mode melyik adatát akarom lekérdezni, és úgy küldi vissza az értéket. ScanMaster-ben gépen is mindegyik infónál (sebesség, fordulat, grafikonok) ott van, hogy az épp hányas Mode. Wikipédián van egy szép táblázat, abban benne van, hogy mit kell küldeni az adott infóhoz. Pl. Mode01-ben 00 - sebesség, 0C - fordulat...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2430) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Olyan problémám van, hogy szeretném a 8x8 -as LED mátrix pontjait web oldalról vezérelni. Ehhez az Uno -t használom web szervernek, és ENC28J60 -al kapcsolom a hálózatra. Ez alapján csináltam:

[link]

Tulajdonképpen kész is van és működne is, csak az a gond, hogy csak 8 darab LED -ig működik. LED -enként kb. 45 byte -tal növexik a html kód, és úgy tűnik a buffer -ben csak 8 LED -nyi hely van. 700 -ra van véve a mérete, és sajnos nem is tudom sokkal nagyobbra venni, mert pl. 1000 -nél már hülyén működik az egész.
Hosszas keresgélés után egy igazán használható megoldást találtam, csak elég sok homályos dolog van benne:

[link]

Örülnék valami egyszerű megoldásnak.
Köszi.

(#2431) zka67 válasza JozsBiker (#2430) üzenetére


zka67
őstag

Szia, használd az ethercard-master library-t. Ezzel tudsz multi-packettet is küldeni, vannak benne példák rá. Stabil, egyszerűen használható könyvtár.

Vagy oldd meg javascripttel... :)

(#2432) JozsBiker válasza zka67 (#2431) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszi !
( Elég bornyú vagyok, nincs két hete hogy ajánlottam ezt az oldalt tanulmányozásra ENC28J60 -al kapcsolatban. Ha jobban megnéztem volna, a 18. rész épp a mostani kérdésemmel foglalkozik. )

(#2433) tvamos


tvamos
nagyúr

Kene nekem egy kis segitseg. MIT App Inventorral kuzdok.... Az a gyikom, hogy a telomon (Sony Z3 5.2" 1080 x 1920 pixels) olyan kicsi minden, hogy nem latom, es nem talalok megoldast, hogy nagyobb legyen. Nins valami megoldas, hogy PC-n osszerakja az ember, es a telon fusson a progi? Vagy valahogy a telot PC-rol bizgetni... vagy nem tudom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2434) Gergosz2 válasza tvamos (#2433) üzenetére


Gergosz2
veterán

De. Tedd fel ezt : [link]
Utána Wifin vagy USB-n keresztül rögtön látod a telefonodon, hogy mit raktál össze a gépen.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2435) tvamos válasza Gergosz2 (#2434) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom! Probalkozom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2436) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy akvárium vezérlőt összerakni.
Az alkatrészek már megjöttek.
- arduino uno R3
- DS1820B
- New Blue IIC I2C TWI 1602 16x2 Serial LCD Module Display
- I2C RTC DS1307
- DC 5V four 4-Channel

A cél az lenne, hogy a kijelzőn lássam időt, a hőmérsékletet.
Tudjak 2 lámpát egymástól függetlenül kapcsolni
Egy relé naponta többször 10 percre bekapcsolna egy felszínszívót

Valaki tudna segíteni a programozás részben?
Próbáltam különböző oldalakról összenézni programokat ehhez, de nem sikerül.
MOst egy portugál oldalon találtam egy programot ami kiírja a dátumot és az időt, ami működik is. De a portugálom nem olyan jó.

Köszönöm

(#2437) zka67 válasza Neoka (#2436) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ha gondolod töltsd fel a kódodat valami tárhelyre (pl. dropbox vagy hasonló) és szerintem itt összerakjuk veled együtt a programodat.

Az első megjegyzésem, hogy miért használtok még RTC-t, amikor ma már minden háztartásban van wifi? Nem jobb a mindig atompontos óra? Én épp most csinálgatom amikor ráérek az időjárás állomásomat, egy ESP8266-os wifi modul és egy TFT kijelző kell hozzá összesen:

És ennyi lekérdezni a pontos időt, meg még egy kis program kellett hozzá, hogy átkonvertálja UTC+01-re és hogy tudja az automatikus téli-nyári átállást is.

AT+CIPSTART="TCP","time.nist.gov",13

AT+CIPSTART="TCP","time.nist.gov",13
CONNECT

OK

+IPD,51:
57436 16-02-18 22:31:37 00 0 0 669.6 UTC(NIST) *
CLOSED

Az előnye, hogy mindig 1mp-en belüli pontossággal tudod az időt, és soha nem kell beállítani azt :)

(#2438) skul0 válasza zka67 (#2437) üzenetére


skul0
aktív tag

Szia!

Pár kezdő lépést, tanácsot tudnál mondani az ESP8266 használatával kapcsolatban? Én is nem rég tettem szert egyre, és még csak ismerkedő fázisban vagyunk.
Feltétlen szükséges a firmware frissítése? Blynk segítségével szeretném pár változó értékét figyelni egy Uno-n, eddig csak webserveres megoldások jöttek össze, több kevesebb sikerrel. Pár kezdő intelemre lennék kíváncsi, hogy milyen firmware, milyen library használata javasolt a gondtalan működéshez. :R

(#2439) zka67 válasza skul0 (#2438) üzenetére


zka67
őstag

Szia, nem kell fw frissítés, az ESP8266 képes duál módban is működni, azaz egyszerre tud kliens és szerver módban is működni. Ehhez szerintem nem fogsz találni kész library-t, ezt majd neked kell megírni, de egyáltalán nem egy nagy mutatvány.

Egy AT+RST parancs után elég egyszer kiadnod az AT+CWJAP=ssid,psw parancsot, azt megjegyzi a modul. Utána a következő parancsokkal tudod elindítani a webszerveredet (a ; utániakat én írtam kommentként)

AT+CWMODE=3 ;AP + Station mode


OK
AT+CIFSR ;IP cím lekérdezés

+CIFSR:APIP,"192.168.4.1"
+CIFSR:APMAC,"1a:fe:34:e6:1f:9e"
+CIFSR:STAIP,"192.168.2.100"
+CIFSR:STAMAC,"18:fe:34:e6:1f:9e"

OK
AT+CIPMUX=1 ;Multiple connections, ez mindeképp kell a szervehez


OK
AT+CIPSERVER=1,80 ;Konfigurálás szerverként


OK
0,CONNECT ;A böngészőbe beírtam a 192.168.2.100-as címet, erre ezt küldte a modul

+IPD,0,334:GET / HTTP/1.1
Host: 192.168.2.100
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: hu-HU,hu;q=0.8,en-US;q=0.5,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Connection: keep-alive
Cache-Control: max-age=0

AT+CIPSEND=0,7 ;A válaszom hossza 7 karakter lesz


OK
> ;Itt beírtam a HELLO<CR><LF> üzenetet (7 karakter)
Recv 7 bytes

SEND OK
AT+CIPCLOSE=0 ;És lezárom a kapcsolatot, a böngészőben pedig megjelent a HELLO üzenet

0,CLOSED

OK

Egyébként szerintem érdemes először egy teminál programmal próbálgatnod a modult, csak vigyázz, mert a modul 5V-ról megy ugyan, de az Rx és a Tx lábai 3.3V-osak.

Egy kis segítség a parancsokhoz: ESP8266 - AT Command Reference

(#2440) Gergosz2 válasza skul0 (#2438) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én most egy ilyet rendeltem : [link]

Arduino core-ral ugyanúgy lehet programozni mint egy sima arduinot.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2441) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

8x8x8 -as LED kocka építésébe vágnám a fejszémet, de előtte lenne pár dolog, amiben szeretnék biztosra menni és ehhez szeretném a segítségeteket kérni:
Az oszlopok meghajtásához 74HC595 ic -re gondoltam, összesen 8db -ra, a soroké pedig szintén 8db 2n3904 NPN tranzisztor lenne. Viszont nem tudom, elég áramerőssége van kimenetenként az ic -nek, hogy meg tudjon hajtani egy egész oszlopot(8 LED, 1 LED 24mA)? Ha jól tévedek egy oszlopon a 8 LED párhuzamosan van bekötve és ilyenkor összeadódik az a 24mA, azaz 192mA áramot venne fel egy oszlop.? :F
Egy Arduino Uno vezérelné az ic -ket és a tranzisztorokat.
Valahogy így nézne ki összerakva

Előre is köszönöm a segítséget! :R

λŁƯ™

(#2442) tvamos válasza Alu (#2441) üzenetére


tvamos
nagyúr

Biztosan nemmtud annyi aramot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2443) Neoka válasza zka67 (#2437) üzenetére


Neoka
aktív tag

szia

köszi a felajánlást.
A kódom még sehol nincs. Mert most cseppentem bele az arduino világába.
Még csak ismerkedünk.

A wifi-s óra lekérdezés nem rossz, de első körben örülnék annak is ha az működne amit írtam :)
Amúgy nagyon jó az időjárás állomásod hőmérője.

(#2444) zka67 válasza Alu (#2441) üzenetére


zka67
őstag

Szia, multiplexelve meg lehet csinálni. De jobban jársz, ha a sorok meghajtásához PNP tranzisztort használsz, pl. BC327-et, vagy P csatornás fetet.

Multiplexelés alatt azt értem, hogy a 8 db IC-dre kiadod a 8 oszlop adatait, utána a sor tranzisztorokkal "kigyújtod" a ledeket, majd "eloltod őket egy idő után. Utána a következő sorhoz tartozó oszlop adatokat töltöd be az IC-kbe, majd a következő sor "gyújtod" ki és így tovább.

(#2445) DrojDtroll válasza Gergosz2 (#2440) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nagyon kis pofás dolognak tűnik és nem is drága, lehet én is beszerzek egyet.

(#2446) powerwade válasza DrojDtroll (#2445) üzenetére


powerwade
senior tag

Csinált már valaki olyat, hogy a meglévő billenős villanykapcsolókat, amik a lámpákat kapcsolgatatják a lakásban, vezeték nélkül (pl.rf24) vezérel (+állapotlekérdezés) Arduinoval? Gondoltam arra is, hogy az izzókat cserélem le "okos" izzókra, de ott elveszik a régi, hagyományos kapcsolgatós funkció - amiről nem tudnám lenevelni a családot :) Ötlet, tanács vagy komplett megoldást is érdekel.

(#2447) gyapo11 válasza powerwade (#2446) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem csináltam ilyet, de nekem hasznosabbnak tűnik vagy az időzített kikapcsolás, vagy a mozgásérzékelős. Mert ha nem vagyok ott, akkor nem tudom, hogy jogosan van-e bekapcsolva. Még ha le is kérdezem az állapotot, akkor esem tudom, hogy van-e ott valaki, és esetleg ráoltom a villanyt.
A mozgásérzékelő se tökéletes, mert ha nem mozog valaki, akkor nem jelez. De ez még jól is jöhet, ha pl. alszik, viszont ha forgolódik, akkor meg felkapcsolja. Szóval nem tudom mi lenne a jó jelenlétérzékelő módszer, amivel a legkevesebb gond van.
Az biztos, hogy ha jól bevackolja magát az ember az ágyba, lekapcsolja a villanyt, és akkor látja meg, hogy az előszobában égve maradt, na akkor nagyon jól jön a távvezérlési lehetőség.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2448) Pulsar válasza powerwade (#2446) üzenetére


Pulsar
veterán

ilyenen gondolkodom egy ideje, de pont a visszajelzés az, ahol elakadtam.
Nem tudom hogyan kéne. Áramot mérni, és az alapján?

(#2449) tvamos válasza powerwade (#2446) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nexa van, pi-ről megy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2450) Shalabala


Shalabala
újonc

Sziasztok!

egy kérdésem lenn: most érkezett meg az uno-m és próbáltam tesztelni, hogy működik-e, de a feltöltésnél megakadtam. ( egyébként a Blink példát akartam futtatni). windows 10-em van.
Ez a hibaüzenet:
Arduino: 1.6.7 (Windows 10), Alaplap:"Arduino/Genuino Uno"

Sketch uses 1 030 bytes (3%) of program storage space. Maximum is 32 256 bytes.
Global variables use 9 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 2 039 bytes for local variables. Maximum is 2 048 bytes.
avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM1": A rendszer nem találja a megadott fájlt.

Hiba a feltöltés során. A hiba elhárítása a http://www.arduino.cc/en/Guide/ oldalon a Troubleshooting#upload alatt került leírásra.

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
enabled in File > Preferences.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.