Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) zka67 válasza dave0825 (#1599) üzenetére


zka67
őstag

Jegyzettömbbel :)

(#1602) dave0825 válasza Gergosz2 (#1600) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, körülnézek.

(#1601) zka67: Komolyan? :D Az szép, akkor köszönöm ismét a fáradozásaid. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1603) gyapo11


gyapo11
őstag

Találtam egy ilyet:
Android USB Serial Monitor Lite
Simple USB-Serial Monitor
Nem próbáltam, akár jó is lehet az arduinoval soros porton cseverészni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1604) dave0825 válasza gyapo11 (#1603) üzenetére


dave0825
őstag

Én próbáltam már többet is, e 2-t is, de nekem nem akartak működni, legalábbis ritkán, talán 5-ből 1x, úgyhogy szerintem nálam van a gond, a telómnál.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1605) Danex


Danex
addikt

Valakinek valami ötlet hogyan lehetne audio jelet feldolgozni a legegyszerűbben arduinoval?

Próbáltam, hogy a jack-et rákötöm az analog lábra és mérem, de max hangerőn a legnagyobb kilengés is csak 20 egység volt és kicsit nagyobb felbontásra lenne szükségem.

(#1606) Pubszon válasza Danex (#1605) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet hülyeség, de egy ilyennel vagy ezzel nem lehetne erősíteni a jelet?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1607) Danex válasza Pubszon (#1606) üzenetére


Danex
addikt

Az audio jel ugye 0V lenne és plusz minuszba lengene ki, de nekem beállt 234-re (0 hang) és innen lengett ki 242 és 225-re. Lehet jó lenne de annyi biztos ,hogy nem ezt a célt szolgálják alapból :U

Talán megpróbálom egy nagyon feszültségmérővel nézni a hangfalra menő jelet, vagy ugyan ezen a kábelen az áramerősséget.

(#1608) Gergosz2 válasza Danex (#1607) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem nagyon vagyok járatos ebben, de azt tudom, hogy vannak direkt audió célra szánt műveleti erősítők, meg FET-ek és BJT-k. Abból nem lenne jó neked? PL egy egyszerű fázist nem fordító.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1609) gyapo11 válasza Danex (#1607) üzenetére


gyapo11
őstag

Valószínűleg erősíteni is kell, meg egyenirányítani, és a kapott feszültségből levonni a dióda nyitófeszét.

Ewb-ben ilyet mutat 2 V-os 50 Hz-es jellel. Az erősítést a maximális jelmérethez kell igazítani, hogy még az is beleférjen az 5 V-ba.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1610) Danex válasza gyapo11 (#1609) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy ilyen téren még nem vagyok benne az elektronikába, így valószínű megpróbálom az áramerősséget megmérni egy ilyennel az erősítő kimeneten.

(#1611) Gergosz2 válasza Danex (#1610) üzenetére


Gergosz2
veterán

ilyenem van nekem is. Jó cucc, de inkább nagyobb (legalább 1A) áramok mérésére jó.
Itt a doksija: [link]. Én motorokhoz használtam, ahol volt delej rendesen.

Én a helyedben valami gyors, kis offszetű, zajmentes ME-ból összedobnék egy erősítőt és után egy kivonóval simán le tudod venni róla a dióda feszt is.Persz ezt MCU-val is megtudod csinálni, csak kell némi DSP alapismeret hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1612) Danex válasza Gergosz2 (#1611) üzenetére


Danex
addikt

Egy ilyenhez használnám, itt szerintem meglesz az 1A, persze nem fullon menne a rendszer ezért az 5A mérő szerintem rendben lesz.

(#1613) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Teljesen laikus vagyok a témában, csak érdeklődésképp kérdezem, hogy jó irányban haladok-e. A cél az lenne, hogy létre kéne hoznom egy munka kapcsán "rejtett kamerákat", amik akkumulátorról működnek úgy 1-2 órán keresztül és bármilyen adathordozóra rögzítenek. Valamennyi hely van elrejteni a szerkezetet, magával a kamerával kapcsolatban az a kitétel, hogy viszonylag éles videófelvételt tudjon készíteni és ne legyen túl nagy, mert több helyre is fel kell szerelni őket (pult alja, raktár, pénztárgép hátulja stb.)
Az ebayen berendelhető vackok mint a kamerás toll és társai egy forintot sem érnek, gyakorlatilag vagy nem működnek, vagy nem úgy működnek ahogy kellene. Androidos telefonnal még talán meg lehetne oldani a dolgot, de ott kamera leválasztása nehézkes, hogy kivezessem a kért helyre. Szerintetek az arduinoval létre lehet hozni hasonlót? Láttam, hogy van hozzá kamera modul meg ilyesmi, ezért gondolkoztam el rajta, de bármilyen más építő jellegű ötletre vevő vagyok. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1614) inf3rno válasza Babetta-X (#1613) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz itt arról van szó, hogy aki felkért erre a munkára, az rajtad akarja megspórolni a professzionális cuccok árát. Mielőtt bármit elkezdenél, nézz utána, hogy ilyen kütyük készen rendszer kiépítéssel együtt mennyibe kerülnek, és ehhez igazítsad az áraidat, különben bukni fogsz a munkán; rengeteg időt rászánsz majd, kevés pénzért.

Buliban hasznos! =]

(#1615) Babetta-X válasza inf3rno (#1614) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Lehet, hogy erről van szó, ezt nem vitatom, de ha körülnézek a neten gyakorlatilag alig vannak professzionális cuccok ilyen alkalmazási módhoz. Ami van, az még a 20-30e-s árkategóriában is inkább a kínai gagyit képviselik. Az illető sokmindennel próbálkozott, de tény és való, a saját szememmel láttam, hogy használhatatlanok, egyszerűen nem működnek úgy, ahogy kellene nekik.

(#1616) tvamos válasza Babetta-X (#1615) üzenetére


tvamos
nagyúr

CCTV kamera rendszer...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1617) bacus válasza Babetta-X (#1613) üzenetére


bacus
őstag

Engem az érdekelne, hogy miért is kell ezt ennyire elrejteni? A pénztáros nem tudhatja, hogy felveszik? Akkus táplálás? SD kártya?

Szerintem rossz az irány! A kamerának van egy elrettentő ereje eleve, ha kiteszik, még akkor is működik amikor nem működik! :)
Én biztosan nem ezt csinálnám, hogy a kamerában, helyben tárolnám, hanem kell egy jó dvr, és mellé x darab akár fullHD ip kamera. Igen tudom, hogy ez egy vagyon! De mire kell?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1618) gyapo11 válasza Babetta-X (#1613) üzenetére


gyapo11
őstag

Autó fedélzeti kamerák között nézelődnék, 10 ezer körül már akad, sd-kártyára vesz, szoktak tudni loop üzemmódot is. A saját akkujával rövid az üzemidő, de ez egy 12 V-os tetszőleges kapacitású akkuval tetszőlegesen bővíthető.
Azt viszont nem tudom mi lenne az arduino dolga? Mert szerintem videojelet rögzíteni nem tud, nem is tudom mit tud kezdeni egy kamerával, talán vezérelni, de jelfeldolgozásra alkalmatlan.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1619) tvamos válasza Babetta-X (#1615) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyesmi? Van olyan, ami sotetben is turhetoen mukodik.
Vagy pl. a Xiaomi IP camera?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1620) inf3rno válasza Babetta-X (#1615) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg nem a 20-30e kategória ami professzionálisnak számít, hanem a 200-300e-es. Nem értek hozzá, csak az eddigi benyomásaim alapján mondom az árakat. Olcsó húsnak híg a leve, szokták volt mondani.

szerk: úgy nézem 80k-ért már olyan kamerát kapsz, ami vízálló is, olcsóbbak lettek ezek a kütyük.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1621) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azért vannak itt nem gyenge dolgok is :DD :DD :DD
[link]

Itt is vannak jó cuccok, elég durva áron a többihez viszonyítva. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1622) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nálam a nyakkendő viszi a pálmát! [link] Azt hiszem befejezem, mert már a munka rovására megy. Sok sikert! :DD

Buliban hasznos! =]

(#1623) tvamos válasza dave0825 (#1427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem láttam még ilyet... én ráakasztanám a szkópomat...
Mindenesetre a táppal lehet a gond, ha rosszabb lett.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1624) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! Az, hogy miért ilyen megoldás kell, az nem az én reszortom, a főnök szeretné ezt, bizonyos alkalmazottak tudnak róla, de vannak akik nem. Ez egy bolt hálózat, (vannak kocsmáik is :) ) vannak megbízható, családtag dolgozók, és teljesen random emberek is. Szoktak zűrök lenni amit sokszor belsős ember generál és nem tudják ki, de sokszor pedig külsős. Van egykét kamera kitéve, ami megfigyeli a helyet kívül belül, de ugye a leleményes emberek mindent ki tudnak játszani. Most szeretnének rejtett kamerákat is, néhány darabot különböző helyekre, én csak példákat mondtam, az egész igazándiból körvonalazódik csak, én sem vagyok akkora spíler, csak mivel jóban vagyok a főnökkel szívesen segítek neki pénztől függetlenül is.

(#1625) bacus válasza Babetta-X (#1624) üzenetére


bacus
őstag

Áh, tanulni kell Kovalik Béczytől, ő úgy látom egész jól csinálja :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1626) dave0825 válasza tvamos (#1623) üzenetére


dave0825
őstag

Próbáltam másik tápot is, igaz, még az elején, amikor előjött a probléma, ott még nem voltak benne a javasolt kondik, de ugyanúgy nem működött másik tápokkal sem. :(
zka67-tel egyébként eddig eljutottunk, azóta nem változott, nem lett új ötlete, hogy mi lehet a gond.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1627) zka67 válasza dave0825 (#1626) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ha a buck kimenetén 5V van, és a tekercsen át a VCC-re kötötted, a tekercsen esik 0.07V, akkor nem lehet a stab ic lábán 0.2V-al kevesebb.

Mérd végig a vezetékeket, hogy hol tűnik el az a két tized volt. Először a buck kimenet és a stab ic lába között mérd meg. Ha itt több van, mint a tekercsen eső feszültség, akkor szerintem valamit elkötöttél.

Menj végig a vezetéken, a buck kimenetére tedd a műszer egyik pontját, és a műszer másik pontjával haladj végig a vezetékeken a tekercsig. Írd le, hogy melyik vezeték hova megy és hány volt esik rajta. Ezután a műszer másik pontját tedd át a tekercs másik végére, azt is írd fel. Mérd meg, hogy a tekercs e pontja és a stab ic között mennyit mérsz.

Esetleg kösd át így a vezetékeket:

BUCK
+5V-----o-------------LED MODUL TÁP----
| |
) |
) |
) |
| |
o----ARDU VCC-- LED MODUL
| | |
=== ARDU |
--- NYÁK |
| ARDU GND| |
BUCK----o-------------o---------------o
GND LED MODUL
GND

A lényeg az lenne, hogy a buck-ról minél közelebbről kapja az ardu a tápot, míg a ledek mehetnek hosszabb vezetékkel is. Elkötés lesz ez... vagy annyira vékony vezetéket használtál, hogy olyan nincs is. 30mA-nél nem eshet két tized volt egy vezetéken, ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1628) dave0825 válasza zka67 (#1627) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi szépen, meló után meglesz a napi programom. :K Késő du., estefelé jelentkezek.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1629) tvamos válasza dave0825 (#1628) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt megprobalnam a helyedben, hogy PC-n logolnam, miket kuld vesz az arduino. Mondjuk kellene hozza valami serial - bluetooth modul, vagy ilyesmi, hogy ne a PC-rol kapja a tapot.
Nekem valami ilyesmi van: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1630) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valaki szórakozott már rádióval, ami RDS-t is tud? Találtam egy ilyen (RDA5807M) chipet/modult, amivel elvileg lehet ilyet játszani. Az ebay-en szállítással együtt kb. 1000 Ft, a többi része meg már megvan. Majd valamikor autóba szeretném sok-sok cuccal együtt beépíteni, viszont valahol el kellene kezdeni (pl. arduinoval, utána esetleg lépek fentebbi kategóriákba).

(#1631) zka67 válasza ngabor2 (#1630) üzenetére


zka67
őstag

Szia, igen, én már kipróbáltam, működik faszán, csak nagy antenna kell hozzá.

(#1632) ngabor2 válasza zka67 (#1631) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor hamarosan kérdeznék párat, csak kicsit még belemerülök.

(#1633) Saua


Saua
tag

Sziasztok

App Inventorral szeretnék készíteni egy androidos applikációt, amivel egy arduinót lehet vezérelni bluetoothon keresztül. Itt van egy nagyon jó leírás.
Ha jól értem meg lehet oldani a telefon és az arduinó automatikus kapcsolódását mikor egymás hatósugarába kerülnek. A bluetooth modulom MAC címét ismerem, de nem világos pontosan hogyan és hova kellene beírni. Ebben kérném valakinek a segítségét aki ismeri az App Inventor használatát.

(#1634) Danex válasza Saua (#1633) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem ezt a telefonon kell megoldani, ha párosítod az arduinoval akkor amin a telefon érzékeli már kapcsolódnia is kéne. (nem használtam még BL-t arduinoval, de ugye a kihangosítók is így működnek.

(#1635) Saua válasza Danex (#1634) üzenetére


Saua
tag

Kihangosítók, fülhallgatók valóban így működnek, de a bluetooth modul nem ismeri ezeket a protokollokat, ezért a telefonon futó applikáció kell megoldja a problémát.

(#1636) dave0825 válasza zka67 (#1627) üzenetére


dave0825
őstag

Bocs, hogy csak most, de közben elég sok más dolgom is volt. Ezeket mértem:

Amúgy elég vékony vezetékeket használtam mindenhova, kb. 1mm-eseket,gondoltam könnyen elfér, sok áram úgysem folyik... Hol cseréljem vastagabbra? Mindenhol lehetetlenség lenne már, több száz vezeték megy egyik ledtől a másikig, meg mindenhova. :F

Szerk.: na, most megmértem az Arduino-ra kötött 2 tápvezetékeket (nem tudom, hogy fogalmazam :) ): a buck-nál a negatív í és az Arduino VCC között 4,92V; a buck pozitív és az Arduino GND-je között pedig 4,85V fesz. esik. Tehát elvileg mindkét vezetéken veszik el feszültség.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1637) peter1998


peter1998
tag

Szereztem egy ESP8266 07 típusú wifi modult.Ha rákapcsolom USB-UART kábelre akkor semmit nem csinál. Soros porton nem kommunikál. Az USB-UART drivere fent van. Az ebayről rendeltem, lehet kell rá rakni valami firmware-t?

(#1638) zka67 válasza dave0825 (#1636) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ugye te is azt látod, amit én: 4.93V+0.07V=5.00V.
Akkor az ardu tápján hogy lehet még egy tized volttal kevesebb, ha a 4.93V-ot vezetékkel kötötted rá?
Cseréld ki a GND és a táp vezetékeit vastagabbra, legalább 0.5mm2-esekre. Pl. a riasztós kábelekben találsz a vékony vezetékek mellett egy piros és egy fekete vastagabbat, na olyasmire.

Előtte azért kíváncsiságból megmérhetnéd a kondi és az ardu VCC és a kond és az ardu GND közötti vezetékeken mekkora fesz esik. Ha 0V-nál többet mérsz, cseréld a vezetéket.

(#1639) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

NAS-on tárolt zenéimet szeretném hallgatni. Ezzel az eszközzel megvalósítható?

(#1640) weiss válasza Zaji (#1639) üzenetére


weiss
addikt

Nem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1641) dave0825 válasza zka67 (#1638) üzenetére


dave0825
őstag

Igen, nekem is feltűnt, hogy az épp 5,0V,tehát nem a mondó vagy a tekercs a ludas. Ezért kicseréltem azóta 1-1 olyan vastagra (vagyis pont arra), ami a 230as 2 eres kábelekben van. Ezzel már a 4,85 helyett 4,92-t mértem, akkor így már jó? Viszont valami egyáltalán nem okés, mert múltkor, mikor írtam, hogy már gyengébben világítanak azok a ledek, amiknek nem kéne, kiderült, hogy még mindig ugyanúgy, vak nem mindig, hanem attól füg, hogy melyik eleme világot a mátrinak. Tehát több elemnél is világít halványan olyan, aminek nem kéne, meg mindig, nem mindegyiknél. :F

Amúgy én eddig mindig azt gondoltam, hogy a túl vastag kábel azért nem jó ilyen kis áramoknál, mert elveszik benne. Akkor ezek szerint a túl vékony sem jó? :U

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1642) bacus válasza dave0825 (#1641) üzenetére


bacus
őstag

Mintha azt irtad volna egyszer, hogy tanultál némi villamosságtant. Sajnálattal kell mondjam, hogy csak tanitottak. :(

Nézz utána dolgoknak, kémia, fizika, fémek, szabad elektronok, vezetés, fajlagos ellenállás, vezetö képesség, (ellenállás), majd a végén áramsürüség!

Délután, biztos jót mulattam volna ezen az elveszik az áram benne, de így reggel fájt.
A fizika tele van analogiával, gondolom az áram tulajdonságait hasonlatosnak vélted a vizvezetékben folyó vizével, de nem olyan. Pl a vizes csapokat nem lehet sorba kötni..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1643) Gergosz2 válasza dave0825 (#1641) üzenetére


Gergosz2
veterán

What? :D

Nagyobb keresztmetszetű vezetékkel nem lesz bajod, elvégre az ellenállása is kisebb lesz(persze ha közel azonos minőségű rézből van), és ha nem valami szar , amiben kismillió törés van , akkor az impedanciája sem lesz rossz, de nálad ez amúgy sem számít most. De én már rég elvesztettem a fonalat, hogy mi is a baj, de nekem már a LED tömböd kapcsolása sem nagyon tetszett, egyszerűbben is meg lehetett volna oldani.

Még mindig hiányolom, hogy az egész rendzerrők nem raktál fel kapcsolási rajzot. De ezen felül még az is bejön , hogy azt hogyan is sikerült megvalósítani, mert pl elég akár egy rossz, nem jól sikerült forrasztás és máris gond lesz. Lehet már jobban járnál ha back to basics alapon újrakezdenéd az egészet és ha kell akkor szerintem rajtam kívül sokan fognak még itt segíteni neked.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1644) gyapo11 válasza Gergosz2 (#1643) üzenetére


gyapo11
őstag

Röviden, vastagabb vezeték jobban vezeti az áramot (nagyobb a vezetőképessége, kisebb az ellenállása), kevesebb feszültség esik rajta.
A fórumon nehéz számítani arra, hogy a nálam okosabb emberek végig segíteni fognak, és magamtól meg esetleg nem tudom végigcsinálni a nem saját ötletet, és más is nehezen száll be valami nehezen átláthatóba. Szóval mégis csak a saját ötlet a legjobb, arra a legtöbb az esély, hogy át fogja látni. Viszont így nehezebb segíteni, mert az elég sok idő, míg az ember belerágja magát a hetekig készülő projectbe.
Azt lehetne, hogy ha a segítő emberek találnak egy szerintük legjobb megoldást, hogy szétszedni az utolsó ledig, és a meglevő alkatrészekből újratervezni, és újra összerakni az alapoktól. Természetesen komplett kapcsolási rajzzal, amit pontosan követni kell a forrasztáskor.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1645) inf3rno válasza bacus (#1642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Pl a vizes csapokat nem lehet sorba kötni.."
Ezt kifejtenéd? :D

Buliban hasznos! =]

(#1646) bacus válasza inf3rno (#1645) üzenetére


bacus
őstag

Ez egy érdekes sztori, évekkel ezelőttről, mikor még apám telek szomszédja (valami tanult doktor volt), DIY öntözőrendszert csinált a kertben. De ahogy az lenni szokott, valamit nem számitott bele a dologba, mert amikor megnyitotta az automata a csapokat, akkor a legközelebbi még úgy ahogy locsolt, de a csaptól való távolságra csökkent a locsolási sugár. (a nyomáshiány ugye..)
//nem időzitette, hanem mindent egyszerre akart meglocsolni, este 8-9 között...//

Na akkor átjött hozzám a doktor úr az ötletével, hogy nyilvánvaló az a probléma, hogy -mint az áramnál- párhuzamossan van kötve a sok csap, igy a legkönnyebb ellenállás felé megy a viz, ami ugye a legközelebbi öntöző. Na mivel az áramnál is ugyanaz az áram megy ha sorba van, menjek már át és segítsek neki sorba kötni a csapokat :)) , mert ha ugyanaz a viz megy át mindegyik öntözőn, akkor jó lesz...

Érted? Na így gondolkozott egy igazi tanult doki.. (nem orvos volt, hanem a faxom se tudja miből volt doktorija)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1647) inf3rno válasza bacus (#1646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem a volt köztársasági elnök volt? :DD

Ja hát a nyomás nem adódik össze attól, hogy sorba teszi a csapokat. Ez a locsoló tervezés külön szakma, nem biztos, hogy nekiállnék DIY módszerrel, talán pár hónap utánaolvasás után.

Buliban hasznos! =]

(#1648) tvamos válasza bacus (#1646) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert ne lehetne a csapokat sorba kotni? Lehet azt, de sajnos akkor csak az utolson jon ki a viz. Pont mint az aram eseteben.

(#1641) dave0825 válasza zka67 (#1638) üzenetére
Egy uj fenykepet dobhatnal! Igazan erdekelne, hogy nez ki! Hatha tanulunk belole! Legrosszabb esetben segiteni is....

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1649) bacus válasza tvamos (#1648) üzenetére


bacus
őstag

A doki gondolatmenete szerint az első öntözőn kijön a viz, meglocsolja a növényeket (átfolyik az áram az első ellenálláson), majd ugyanaz a viz megy tovább a második öntözőhöz..
Na így azért nehézkes, de eddig már nem gondolta végig.

Mindegy, mert azóta már nem él, sose fogok tőle hasonló jó ötleteket kapni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1650) zka67 válasza dave0825 (#1641) üzenetére


zka67
őstag

A led-ek világítása ezek szerint mégiscsak szoftveres probléma lesz...

Nézd meg a mátrixban, hogy melyik ledek világítanak halványan. Szerintem ilyesmi mintázatot fogsz kapni, ahol a . nem világít, O teljes fénnyel világít, x halványan világít:

123456
1 ..O.xO
2 O.x..x
3 x.....
4 ..OO..
5 ..xxO.

azaz a következő sorban is világítanak halványan azok a ledek, amik az előzőben be voltak kapcsolva, vagy fordítva.

Az "elveszik az áram a vastagabb vezetékben" mondatodon én is hatalmasat röhögtem :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.