Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy az arduino nyisson és zárjon egy kis áramú áramkört. Mi erre a legmegfelelőbb eszköz?

(#1952) Saua válasza DrojDtroll (#1951) üzenetére


Saua
tag

az Arduino lábanként maximum 40mA-es áramot tud leadni

(#1953) DrojDtroll válasza Saua (#1952) üzenetére


DrojDtroll
addikt

van egy teljesen külön álló áramkör az arduinotól aminek egy kb 20 mA ágát kellene nyitni és zárni

(#1954) Saua válasza DrojDtroll (#1953) üzenetére


Saua
tag

az még nincs tisztázva, hogy a 20mA például 5V -ra vonatkozik, vagy 220V -ra. Öt voltnál nagyobb feszültségekre valamilyen relét lehetne használni, ilyesmit, vagy szilárdtest relét.

(#1955) zka67 válasza DrojDtroll (#1953) üzenetére


zka67
őstag

Vagy optocsatolóval + fet-tel, tranzisztorral. (Pl. PC817 + BSS170, vagy PC817 + BC337)
Használhatsz logikai kimenetes optocsatolót is, pl H11L1-et, ennek 5V táp kell a vevő oldalról, és TTL kimenetet ad, utána ott már azt kapcsolsz vele, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1956) DrojDtroll válasza zka67 (#1955) üzenetére


DrojDtroll
addikt

5v-ról van szó, szóval az optocsatoló nagyszerű megoldás lesz.

(#1957) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Nincs valakinek egy jó minta kódja egy jó SLEEP-re ? :)

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#1958) szaci92


szaci92
csendes tag

Üdv! Valaki meg tudná mondani milyen kábeleket kell vásároljak az Arduino-hoz? Gondolok itt a portok kapcsolásához szükségesekre, illetve a "sima mezei kábelekre" :) Innen rendelném őket, ha valaki belinkelné ezeket, nagyon megköszönném! http://www.conrad.hu/index.php?cid=14734

(#1959) tvamos válasza Flashback (#1948) üzenetére


tvamos
nagyúr

En epitettem 7 szegmenses kijelzot, 7x10 3528-bol, es ULN2003-mal hajtottam meg oket. Az eleg jol lathato lett, de azt mondanam, probald ki, es megtudod, persze, ha van ido kiserletezni. Ha nincs ido, akkor persze a 3W-os LED-ek biztos jol vilagitanak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1960) schawo


schawo
titán

Egy 4 csatornás (2x sztereó) VU+Peak mérőt tervezem készíteni az Uno saját hardveres képességeivel, gyorsított adc kiolvasással. Hamarosan kiderül, hogy a 128kHz-ről 2-4MHz-re gyorsított adc kiolvasás mellett marad-e elég erőforrás a többi műveletnek. Ha nem, akkor Teensy3-ra kell váltanom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1961) artiny


artiny
őstag

Helo

Diódát es tranzisztort haszsnaltok az ardurinohoz,mihez kellenek ezek? /meg uj vagyok benne,egyik erositi az aramot - tranzisztor a dioda meg atengedi egy iranyba az aramot ?!?/
Szervonal kell a tranzisztor hogy ne egjen el a ardurino lap ha jol sejtem.
Kell rendelnem ilyen alkatreszeket ebayrol vagy nem fog kelleni ,nem hasznalatossak? eleg a rezisztor ha van

egy tutorialban lattam hogy a szervohoz hasznaltak
1N4001 Diode
PN2222 Transistort.
Van egy motor vezerlom amugy H bridge, 2 motort lehet rakotni.....
csak ha fontossak ezek es amugy is olcsok az ebayen akkor megrendelem,mert ido meg lekuldik...

(#1962) UBO


UBO
csendes tag

Sziasztok,
Probléma amire keresem a megoldást:
Héra fűtés(el kell forgatni kb 30 fokkall egy kapcsolót) bekapcsolása távolról, hogy mire hazaérek meleg fogadjon és ne jégverem.
Elképzelés:
arduino+ESP8266 WiFi+kis motor
Vmi áttétellel meg megoldanám hogy 3s jobbra fordulás maximális fűtés +3s minimális 6s balra őrláng.
Megvalósítható vagy rossz helyen járok?
Motor van még a régi szép időkből :) (vagy 3-4 db is) ha megvalósítható akk belefér 15-be?
Hogy tudnék elindulni a megvalósítás útján? Másik opció hogy egész nap megy takarékon és mikor hazaérek (kb este 7) felkapcsolom maximálisra, de ez meg pazarlás...
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1963) schawo válasza UBO (#1962) üzenetére


schawo
titán

Szerintem igen, bele kell hogy férjen. Kell egy relés vezérlés és egy fogaskerekes áttételezés a motornak. Egy hall effekt szenzorral figyelném egy analóg lábon az elfordulás mértékét, ez adná a visszacsatolást, ami alapján hajtanám a relén keresztül a motort. Ez így egy elég jó precíziós forgató mechanika lehetne, ha nem kell rohanni a forgatással, csak az a fontos, hogy a forgatási helyzetek legyenek pontosak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1964) Danex válasza UBO (#1962) üzenetére


Danex
addikt

Persze, hogy megoldható, egy egyszerű szervomotor kell (kb 1500Ft), + egy arduino (1000Ft) + a modul amire a netre akarod kötni(én még csak vezetékkel raktam ki a netre a vezérlőt).

Plusz néznék néhány gombot, hogy ott helyben is lehessen állítani, ne csak telefonon keresztül.

De akkor már lehetne hőmérőt is venni hozzá (600Ft) és akkor neten keresztül ezt is lehet látni + okostelefonra ott a Blynk szoftver amivel grafikusan is látható akár visszamenőlegesen is, hogy változott a hőmérséklet stbstbstb.

schawo az egész amit leírtál kiváltható, ha vesz egy szervo-t aminek pontosan meg lehet adni ,hogy hány fokra forduljon, nem kell semmi relé és nem is kell nézni az elfordulást, hiszen a szervo ezt tudja magában.

[ Szerkesztve ]

(#1965) UBO


UBO
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat mindkettőtöknek!
A következő összeállításon gondolkozom:
Arduino:
Adafruit pro trinket 4 000 HUF (Ripbolt) itt 5v 16mhz van ugyan azon az áron mint a hestore-on a 3,3v 8mhz (megfelelőt választottam?) itt hogy viszem fel a "programot"?
Szervo:
[MG-90S servo] 1 900 HUF (Hestore) fém belső, bírja a gyűrődést (ehhez kell vmi kontroller? vagy önmagában is tudom irányítani?)
Wifi modul:
ESP8266 1 200 HUF (Hestore)
Táp:
otthon akad majd
Hőmérséklet mérő:
DS 1621S+ SMD 1 960 HUF (Hestore) elvárásom ezzel szemben: Accuracy Range: ± 0.5°C (esetleg más javaslat ami minimum ezt tudja)? -szeretném trackkelni a hőmérsékletet :)

Szénmonoxid mérő:
CZGCO 5 000 HUF (Hestore) talán pontosabb mint a boltban kapható olcsó kategória. -ezt is szintén szeretném trackkelni

A gombos ötletet köszi az is akad (van itthon pár régi számítógép azokból lehet ezt azt mazsolázni :) )
Az adatokat h tudom menteni? webszerver vagy esetleg egy memóriakártya!? -ehhez mi kellene?
Beindult a fantáziám.
Lenne egy király kis diagrammom ahol vissza tudnám nézni a mért értékeket (ezt pl már egy excellel összedobnám ha a mentett adatokhoz hozzáférnék)
Nincs is jobb egy home made eszköznél :)
Milyen egyéb aprólékos cucc kell még?

[ Szerkesztve ]

(#1966) schawo válasza UBO (#1965) üzenetére


schawo
titán

Valami (pl hall) szenzoros ellenőrzést iktass be, mielőtt mondjuk egy áramszünetből visszatérve a motor lecsavarja a szelepet a konvektorról.

Hőmérőnek [link] 1-wire, könnyen használható [link].

Az Arduinon van egy 512 bytos EEPROM, ahova kiírhatod az adatokat. 512 byteban sok-sok hőmérsékletérték elfér.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1967) schawo válasza schawo (#1966) üzenetére


schawo
titán

Az 1-wire tutorial linket elbénáztam. Ez a jó: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1968) tvamos válasza UBO (#1965) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az RC szervo megy 5V-ról, es benne van a vezérlő elektronika. Nem kell hozzá semmi. Arra figyelj, hogy nem fordul körbe csak kb. 180 fokot, az lehet, hogy nem elég. Az Arduinon csak betöltöd a könyvtárat, ami kezeli.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1969) Danex válasza UBO (#1965) üzenetére


Danex
addikt

Arduino nano 815Ft, a legtöbb modul 5V-os a 3.3V-al csak szívatnád magad

Szervo: 860Ft

ESP8266 1000Ft

DHT22 hőmérő és páratartalom 1500Ft

szénomonxid mérő 1100Ft

Ha csak tabletről, okostelefonról akarod vezérelni és nézni az adatokat (aránylag rövid ideig visszamenőleg, hogy meddig még nem tudom) grafikus formában akkor arra ott van a Blynk és a nehezebb részét megspórolod (gombok ahol nyomkodod a vezérlődet a neten).

De elküldheted az interneten egy adatbázisra ahol legenerálják neked a táblázatot, a grafikont meg minden ilyet (https://exosite.com/ , https://thingspeak.com/)

Az egész egy hobbi project, nem kell a legdrágábbat megvenni, csak az általad nézett arduino árából, majdnem kijön az egész project :U

schawo nem kell feleslegesen bonyolítani a dolgot, a szervo tudja hol áll, nem mozdul el magától sem, áramszünet esetén is csak annyira kell figyelni, hogy a kód jól legyen megírva ,hogy ne nyúljon hozzá magától.

[ Szerkesztve ]

(#1970) dejaris válasza Danex (#1969) üzenetére


dejaris
addikt

Egyebkent, ahogy nezem, esp-bol nem a legelso verziok egyiket, hanem az f vagy e verziot valasztva, arduino sem kell.

(#1971) schawo válasza Danex (#1969) üzenetére


schawo
titán

Elegendő forgatónyomatéka van egy ilyennek, hogy elforgasson egy gázszelepet? Gondolom az a kg/cm kg*cm akar lenni. Ha így van, akkor az 1/4Nm nem tűnik kevésnek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1972) tvamos válasza Danex (#1969) üzenetére


tvamos
nagyúr

Note: The ESP8266 Module is not capable of 5-3V logic shifting and will require an external Logic Level Converter. Please do not power it directly from your 5V dev board.

En kihagynam azt a szervot. Inkabb hasznalnek valamilyen fem fogaskerekes megoldast. Pl. amit o linkelt.

Homersekletet egy 20 Forintos NTC-vel is lehet merni, hamar az olcsosagnal tartunk.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1973) Danex válasza schawo (#1971) üzenetére


Danex
addikt

A fejemben valóban egy digitális termosztátos kép volt, de alapjába véve erősek a szervók, de ezzel már szerintem mennie kell.

Fém fogaskerekek vannak benne és elég nagy a nyomaték. Videó

De mivel nem tudom mekkora erő kell a forgatásához, így sajnos ez vaktába találgatás, hogy elég-e az övé és kell-e az erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#1974) schawo válasza tvamos (#1972) üzenetére


schawo
titán

NTC
Az snassz:D És kalibráció nélkül nem is igazán pontos. Ahhoz meg újfent kell egy digitális szenzor.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1975) gyapo11 válasza artiny (#1961) üzenetére


gyapo11
őstag

Pár elektronikai alapfogalmat még tisztáznod kell.
Diódát es tranzisztort haszsnaltok az ardurinohoz,mihez kellenek ezek?
Mondok egy példát diódára. Van egy hangszoro, amin az arduino is jelezhet, meg kívülről egy másik áramkör is. Ha simán összekötnénk a kettőt, akkor olyan esetben, amikor nem azonos a két kimenet szintje valami leégne. A két dióda viszont megakadályozza ezt, mert ha az egyik magas szinten van, amásik meg alacsonyan, akkor az egyik dioda nyitott állapotú, a másik meg zárt, így áram nem folyik.

Szervonal kell a tranzisztor hogy ne egjen el a ardurino lap ha jol sejtem.
Valószínűleg arra gondolsz, hogy az arduino kimenetéből egy ellenálláson keresztül kis áram folyik a tranzisztor bázisába, ezt a tranzisztor fölerősíti maximum bétaszorosra, és így sokkal nagyobb áramokat tud vezérelni az arduino, mint amennyit a kimenetei elbírnának.
A tranzisztor alapfunkciója éppen ez, a kollektor-emitter áramerősség a bázis-emitter áramának bétaszorosa. A béta egy adott tranzisztorra jellemző szám.

Hogy a te tervedhez kell-e tranzisztor vagy dióda azt így nem lehet megmondani, ha kapcsolási rajzot mutatsz, akkor már inkább.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1976) gyapo11 válasza schawo (#1971) üzenetére


gyapo11
őstag

Szerintem is az lesz. Mondjuk Nm-re átszámolva nem annyira szemléletes, mert ki forgat egy szelepet m-es erőkarral, inkább a 10 centi az jobban elképzelhető. Viszont akkor ezek 20 dkg körüliek 10 centis erőkarral, azt érdemes lenne kimérni, hogy biztonsággal forgatja-e az adott szelepet. A később belinkelt nagyobb, az 1.8 kg 10 centin, na az már döfi, azt már nem kell mérni mert letekeri a vascsővel együtt, ha beragad. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1977) tvamos válasza gyapo11 (#1976) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem olyan nagy nyomatek az, meg azert mechanikusan is lehet hatarolni, mennyit nyisson, zarjon, mndjuk tolorudas attetellel, ahogy az RC cuccokban van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1978) gyapo11 válasza tvamos (#1977) üzenetére


gyapo11
őstag

El lehetne gondolkodni a távvezérlés szükségességén is, egyszerűbb lenne egy szünetmentes tápellátás meg egy rtc modul. Be lehet altatni az arduinot, majd az rtc fölébreszti amikor kell, és bekapcsolja a fűtést. Bele lehet tenni mindenféle feltételt, hogy hétvégén ne akkor kapcsolja be, akár az ünnepnapokat egy évre előre az eepromba, vagy lehet rátenni dip kapcsolósort, és azon beállítani az eltéréseket. Ha elég combos a táp, akkor még a motort is rá lehet kötni és akkor is begyújt, ha éppen nincs áram.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1979) UBO


UBO
csendes tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat és hogy ennyien foglalkoztok vele, lesz mit olvasnom a vonaton, csupa jó ötletek. Mennyi hasznos dolgot meg lehet oldani egy ilyen kis ketyerével. Az rtc sem rossz ötlet, kb 45 fok a teljes mozgástartomány (~20-25 foknál a max és ~45-nél a takarék), az óra azért is passzol mivel ha már trackkelném a hőmérsékletet és szénmonoxidot akkor jó lenne párosítani mellé egy időpontot is és dátumot. Apropó dátomot hogy lehet megoldani? rtc erre is képes?
Banggood-ról még nem rendeltem (raktár: CN Warehouse) ez mit jelent? azért dec végére örülnék ha megjönne.. az oké h beszerzem de az idő nagy részét a kódírás és személyre szabás viszi el. A linkelt szervo (Towerpro MG958) szívósnak néz ki, a videóban szépen emelgeti a tele vizes flakont. Az hogy mekkora nyomaték kell sztem esélyem sincs lemérni (gyanítom ez bőven megteszi). Mi biztosít arról hogy pl áramszünet esetén nem fog elindulni? (pl gondolok ilyen biztonsági sorra hogy csak egy megadott max tartományon mozoghat és még ha a menkű is csap ide nem fog továbbmenni)
@gyapo11 erre van valamilyen mintád, mi haszna van az altatásnak? alszik->felkel és ugyan úgy meg kell adnom hogy meddig forgassa, majd mennyi idő után vissza. Maximum áramot spórolok de itt most csak pár watt-ról beszélünk, valószínűsítem hogy nem elemről működtetem (max 1-2 évet maradok itt) hétvégén linkelek képet is hogy hova lenne, biztos lenne ötletetek a megvalósításról is ha valami hülyeségre gondolok.

(#1980) schawo válasza UBO (#1979) üzenetére


schawo
titán

Végálláskapcsoló, az a leghülyebiztosabb megoldás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1981) tvamos válasza UBO (#1979) üzenetére


tvamos
nagyúr

A mechanikus végállás határolás a legjobb, ha a szervo nem tudja tovább mozgatni.
A Banggood nem rossz, de a CN warehouse-ból soká jön meg a cucc.
Áram nélkül egyik motor sem megy.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1982) Imy válasza Imy (#1935) üzenetére


Imy
veterán

Erre valakinek valami ötlete? Hogyan is kellene kezelni az I2C-s LCD-t a sima kijelzőhöz képest?

(#1983) gyapo11 válasza UBO (#1979) üzenetére


gyapo11
őstag

Apropó dátomot hogy lehet megoldani?
Simán beolvasod az idővel együtt.

Mi biztosít arról hogy pl áramszünet esetén nem fog elindulni?
Ha nincs szünetmentes tápellátás, akkor a programot úgy kell megírni, hogy reset után ne csináljon hülyeségeket. Tehát eltárolni eepromba aktuális állapotokat, és amikor a program elindult, akkor az eepromból beolvasni és ott folytatni, ahol az áramszünet előtt abbamaradt.

erre van valamilyen mintád, mi haszna van az altatásnak?
Nincs mintám, a sleepet még nem teszteltem. A haszna a nagyon kis fogyasztás, nyilván elemes-akkus tápellátásnál van értelme. Ha pl. neked naponta egyszer kell begyújtani, akkor vagy fogyaszt állandóan 10 mA-t és várja azt az egy időpontot, vagy alszik μA-es fogyasztással, majd az időpontnál az rtc fölébreszti, pár másodperc alatt elvégzi a teendőket és újra elalszik 24 órára.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1984) Andreas2 válasza UBO (#1979) üzenetére


Andreas2
tag

Banggood-ról még nem rendeltem (raktár: CN Warehouse) ez mit jelent? azért dec végére örülnék ha megjönne..

Akkor olyan cuccokat kell nézned amelyek mellett van EU warehouse is. Ez kb. 20-30% pluszt jelent árban, de többnyire 1-1,5 hét alatt megjön. A legutóbb egy hétfői rendelésem jövő hét kedden jött meg az EU raktárból.

(#1985) Saua válasza Danex (#1969) üzenetére


Saua
tag

Szia

Nézegetem ezt a Blynk programot. Ha jól értem az arduino és a telefonon futó app is kliensként csatlakozik a Blynk szerveréhez, jobban szeretném ha a saját szerveremhez csatlakoznának. Ez megoldható valahogy? Hirtenjében nem találtam semmit erre vonatkozóan.
Eddig az App Invertort használtam felhasználói felületet készíteni arduinohoz Androidra, azzal el lehet menteni a kész .apk fájlt, tehát telepítheő formában el lehet küldeni másnak is a kész applikációt. A Blynk –el lehet ilyesmit csinálni, vagy feltétlenül telepíteni kell az egész Blynk applikációt?

[ Szerkesztve ]

(#1986) schawo válasza Saua (#1985) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1987) Danex válasza Saua (#1985) üzenetére


Danex
addikt

Az alkalmazást telepíteni kell, viszont csinálhatsz helyi szervert is bár nem hiszem, hogy aggódni kéne az online szervertől, de persze ha van lehetőség akkor a helyi jobb.

(#1988) Saua válasza Danex (#1987) üzenetére


Saua
tag

Köszi, még találtam leírást [link]

(#1989) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Seeedstudio akciózik ma. Hátha érdekel innen valakit: http://itcafe.hu/tema/bestbuy_avagy_minden_ami_akcios_itthon_es_kulfoldo/hsz_7982-7982.html

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1990) Kommy


Kommy
veterán

hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ha megnyomok egy gombot akkor kezdjen el villogni addig míg meg nem nyomom még egyszer a gombot, az adatot bluetooth-on kapja az arduino?

(#1991) gyapo11 válasza Kommy (#1990) üzenetére


gyapo11
őstag

Pár dolog kell hozzá.
- amikor a gombot megnyomod, egy változóba be kell írni a villogó állapotot
- kezdődhet a villogtatás
- meg kell várni, amíg a gombot felengeded
- ezután figyelni kell, hogy mikor nyomod meg újra
- ha megnyomtad, változóba nem villogó állapotot írni
- villogást kikapcsolni
- figyelni, hogy mikor engeded föl a gombot
- ha fölengedted, akkor vissza az elejére

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1992) Pubszon


Pubszon
veterán

Van 3 halott arduinom, egyiken megy a blink de nem lehet rátölteni, másik USB-n nem vesz fel áramot, harmadikat pedig a gép látja de mégsem lehet rátölteni.
2 nano meg egy uno.
Valakinek nem kell esetleg pár kis alkatrészért cserébe? :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1993) Flashback


Flashback
addikt

A felállás:
L7135 IC + 1W os power led

A kérdéseim:

1.) Milyen kondenzátort válasszak Cout-ra? 1uF 50V vagy 1uF 10V?
2.) Cin ha lemarad lesz gond?
3.) Arduinos vezérlés sima PWM tutorialból ki tudom elvileg nézni?

Jövőhéten egy próbapanelen összerakom a kapcsolást.

Köszönöm!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1994) junhum


junhum
tag

Sziasztok!

Volna egy kopizott kódom:
#include <ESP8266WiFi.h>
#include <WiFiClient.h>
#include <ESP8266WebServer.h>
#include <ESP8266mDNS.h>
#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>

//pro teploměr
#define ONE_WIRE_BUS D4
#define TEMPERATURE_PRECISION 9

OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
DallasTemperature sensors(&oneWire);
DeviceAddress insideThermometer, outsideThermometer;
float teplota;
String termOUT;
String termIN;


#define SCKLED 5


const char *ssid = "SSID";
const char *password = "PASSWORD";
MDNSResponder mdns;

ESP8266WebServer server(80);
const int led = 13;



//pro server
void handleRoot()
{
digitalWrite(SCKLED, 1);
char temp[450];
int sec = millis() / 1000;
int min = sec / 60;
int hr = min / 60;
uint8 index = termOUT.indexOf('.');
int restOUT = termOUT.substring(index+1).toInt();
int temperatureOUT = termOUT.toInt();
index = termIN.indexOf('.');
int restIN = termIN.substring(index + 1).toInt();
int temperatureIN = termIN.toInt();


snprintf(temp, 450,

"<html>\
<head>\
<meta http-equiv='refresh' content='5'/>\
<title>ESP8266 Demo</title>\
<style>\
body { background-color: #cccccc; font-family: Arial, Helvetica, Sans-Serif; Color: #000088; }\
</style>\
</head>\
<body>\
<h1>Teplota v Kuncicich pod Ondrejnikem</h1>\
<p>Uptime: %02d:%02d:%02d</p>\
<p>Teplota venku: %02d.%01d°C</p>\
<p>Teplota doma: %02d.%01d°C</p>\
</body>\
</html>",

hr, min % 60, sec % 60, temperatureOUT,restOUT,temperatureIN,restIN
);
server.send(200, "text/html", temp);
digitalWrite(led, 0);
}

void handleNotFound() {
digitalWrite(led, 1);
String message = "File Not Found\n\n";
message += "URI: ";
message += server.uri();
message += "\nMethod: ";
message += (server.method() == HTTP_GET) ? "GET" : "POST";
message += "\nArguments: ";
message += server.args();
message += "\n";

for (uint8_t i = 0; i < server.args(); i++) {
message += " " + server.argName(i) + ": " + server.arg(i) + "\n";
}

server.send(404, "text/plain", message);
digitalWrite(led, 0);
}

void setup(void)
{

pinMode(led, OUTPUT);
pinMode(SCKLED,OUTPUT);
digitalWrite(SCKLED,LOW);
digitalWrite(led, 0);
Serial.begin(9600);
WiFi.begin(ssid, password);
Serial.println("");

// Wait for connection
while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
delay(500);
Serial.print(".");
}

Serial.println("");
Serial.print("Connected to ");
Serial.println(ssid);
Serial.print("IP address: ");
Serial.println(WiFi.localIP());

if (mdns.begin("esp8266", WiFi.localIP())) {
Serial.println("MDNS responder started");
}

server.on("/", handleRoot);
server.on("/inline", []() {
server.send(200, "text/plain", "this works as well");
});
server.onNotFound(handleNotFound);
server.begin();
Serial.println("HTTP server started");
//digitalWrite(SCKLED, HIGH);

//teploměry
sensors.begin();
Serial.println("***************************************************");
Serial.print("Pocet teplomeru: ");
Serial.println(sensors.getDeviceCount(), DEC);
//zjisti adresy
oneWire.reset_search();
if (!oneWire.search(insideThermometer)) Serial.println("Vnitrni teplomer nenalezen!");
if (!oneWire.search(outsideThermometer)) Serial.println("Vnejsi teplomer nenalezen!");
Serial.print("Adresa teplomeru 1: ");
printAddress(insideThermometer);
Serial.println();

Serial.print("Adresa teplomeru 2: ");
printAddress(outsideThermometer);
Serial.println();

//nastav rozlišení
sensors.setResolution(insideThermometer, TEMPERATURE_PRECISION);
sensors.setResolution(outsideThermometer, TEMPERATURE_PRECISION);

//načti všechny teploměry
sensors.requestTemperatures();

//vytiskni data na seriák
printData(insideThermometer);
printData(outsideThermometer);

}


void loop(void)
{
digitalWrite(led, LOW);
mdns.update();
server.handleClient();
sensors.requestTemperatures();
teplota = sensors.getTempC(insideThermometer);
digitalWrite(led, HIGH);
termOUT = String(teplota, 1);
teplota = sensors.getTempC(outsideThermometer);
termIN = String(teplota, 1);
digitalWrite(led, LOW);

}

//pro teploměry
void printAddress(DeviceAddress deviceAddress)
{
for (uint8_t i = 0; i < 8; i++)
{
// zero pad the address if necessary
if (deviceAddress[i] < 16) Serial.print("0");
Serial.print(deviceAddress[i], HEX);
}
}

void printData(DeviceAddress deviceAddress)
{
Serial.print("Adresa teplomeru ");
printAddress(deviceAddress);
Serial.print(":");
printTemperature(deviceAddress);
}

void printTemperature(DeviceAddress deviceAddress)
{
float tempC = sensors.getTempC(deviceAddress);
Serial.print("Teplota: ");
Serial.print(tempC);
Serial.write(176);
Serial.println("C");
}

A 137. sorban declaraciós hibát dob, mit kellene átírnom?

[ Módosította: MurdR ]

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#1995) Danex válasza junhum (#1994) üzenetére


Danex
addikt

sajnos a leírás nélkül vakon találgatás, de szerintem az insideThermometer / outsideThermometernek kéne egy címet adnod, a hogyanra már nem tudok válaszolni az előbb említett probléma miatt.

(#1996) junhum válasza Danex (#1995) üzenetére


junhum
tag

Sajnos .cz oldalon találtam leírást:
[link]

Számomra a nyelv is gond meg a programozás is :)

Tulajdonképp csak annyit szeretnék, hogy belső hálózaton kiírja a hőmérsékletet.

Külön külön az IDE-ben lévő példák mennek (helló world, meg a DS18) de nem tudom összehozni őket

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#1997) Danex válasza junhum (#1996) üzenetére


Danex
addikt

Sajnos én csak a vezetékes hálózatot használtam, így a WiFi-s része miatt én nem tudok segíteni :(

(#1998) weiss válasza junhum (#1996) üzenetére


weiss
addikt

A kommentekben más is panaszkodik hasonlóra, de 1.6.5-ös IDE-vel működött.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1999) junhum válasza weiss (#1998) üzenetére


junhum
tag

Hálám üldözzön :) :R

Még megpróbálom símítgatni (lehet kérdezek)!

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#2000) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. mindenkinek!

Szerintetek karácsonyig megoldható egy Arduino pro mini-vel egy ilyen ledes jégcsapfüzér összeállítása? Olyanra gondoltam, hogy 7x7-es led mátrixot csinálok, amire meg írok valami futófényes programot, hogy mikor melyik eleme kapcsoljon be a mátrixnak. Mi kell hozzá szerintetek a ledeken, az ardun, a vezetékeken, a tápon és az ellenállásokon kívül? Illetve megoldható led mátrix-szal? Mivel karácsonyig kellene, így ebay-es rendeléseket ki kell zárnom. :(((

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.