Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Janos250 válasza Speeedfire (#4994) üzenetére


Janos250
őstag

"Létezik valami mód arra, hogy logoljam, hogy mit küld a led-ek felé?"
Persze. A logikai analizátor. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5002) fpeter84 válasza Janos250 (#5000) üzenetére


fpeter84
senior tag

csak gugliztam egy képet :) de szerintem az ugyanolyan tégla forma buborék mint amibe a dekódolt értékeket írja a többi sornál is - mindegyik buborék körvonala olyan színű, mint a sor elején lévő minta

(#5003) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Szeretném a motordriverem tápját kikapcsolhatóvá tenni. Lehet azt, hogy vagy csak a Vin-t, vagy csak a GND-t szakítom meg, nem mindkettőt? Ha csak az egyiket, akkor melyiket érdemes és vannak-e veszélyei, ha közben a vezérlés esetleg kapja a jelet?

(#5004) Pubszon válasza Aryes (#5003) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha kapcsolod, akkor a Vin legyen a kikapcsolt. Ha a driver kapja a jelet, attól nincs baja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5005) Tankblock válasza Aryes (#5003) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

A driver tápját vagy a Motor tápját szeretnéd???

Milyen boardot / kapcsolást használsz?

Jó hír része hogy szerintem lehet egy n-MOSFET alkalmas lehet a feladatra, azt is kellene tudni, hogy mekkora feszültség és áram ot kellene kapcsolni.

Release the Beast....

(#5006) Aryes válasza Tankblock (#5005) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arduino mega, l9110s motor driver, és 7,4V vagy 11V tápfesz. A két DC motor a driverről kapja a tápfeszt, szóval ezt a kérdést nem értem.

Azért kérdeztem, mert régebben írta valaki, hogy egy külső szenzort úgy kapcsolt ki, hogy a GND-t szakította meg, azóta gondolkodom, hogy miért.

(#5007) Janos250 válasza Aryes (#5006) üzenetére


Janos250
őstag

"a GND-t szakította meg, azóta gondolkodom, hogy miért."
Gyanítom azért, mert ahhoz N-FET jó, a + megszakításához meg P-FET kell.
Az N-FET vezérlése mikrokontrollerről egyszerűbb, mert az egyik lába földön van.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5008) Janos250 válasza Aryes (#5006) üzenetére


Janos250
őstag

"a GND-t szakította meg, azóta gondolkodom, hogy miért."
[link]
34. oldal

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5009) Tankblock válasza Aryes (#5006) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

van olyan board ahol a 5V is bemenetként kell szolgáltatni.

N-MOSFET én is használom és a p-Mosfet is, helyzettől függően....

Szerintem mindegy melyiket szakítod meg, azt válaztod amelyik szimpatikusabb, vagy gyorsabban elérhető.

Release the Beast....

(#5010) Janos250 válasza Tankblock (#5009) üzenetére


Janos250
őstag

A 11V-os + tápfeszt vezérelni az arduino 5V-os szintjével, macerásabb! Ha csak 5V-ra viszed fel a gate-et, még marad 6V a gate és a source között, tehát nem zár le a FET! Vagy a +okat közösíted, de az is okoz más macerát.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5011) Aryes válasza Janos250 (#5010) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt hiszem egy fontos infó kimaradt: én nem gpio-ról akarom kapcsolni, hanem egy sima toló/billenőkapcsolóval. :)

(#5012) Janos250 válasza Aryes (#5011) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, ez fontos info, így storno, amit írtam! Akkor szimpátia szerint válassz! Az N általában olcsóbb, de a + megszakítása - szerintem - elegánsabb :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5013) Aryes válasza Janos250 (#5012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi mindenkinek! Egyébként most elgondolkodtam azon, hogy tényleg, miért is nem egy FET-tel kapcsolom be-ki a drivert. :)

(#5014) Janos250 válasza Janos250 (#5012) üzenetére


Janos250
őstag

Természetesen tolókapcsoló esetén FET se kel, de én nem láttam a fától az erdőt :) :) :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5015) Pubszon válasza Aryes (#5013) üzenetére


Pubszon
veterán

Vagy használj relé modult és azt kapcsolsz amit akarsz. :) De akkor is a pozitív szálat érdemes kapcsolni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5016) tvamos válasza Janos250 (#5012) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem csak arban jobb az N csatornas FET, hanem gyakorlatilag minden tulajdonsagaban (Kapcsolo MOSFER-ekrol beszelek termeszetesen.) Amugy senki nem gorcsolne, hogy charge pump-pal kapcsolgassa a high-side MOSFET-eket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5017) tupacamaru


tupacamaru
veterán


Teljesen lalikusként kérdezem, hogy jól beírta a kódot vagy nem? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5018) Gergosz2 válasza tupacamaru (#5017) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen, jól. Ha nem így lenne, akkor jelezné.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5019) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott pár 5V/16MHz-s Arduino Micro klón.

Át lehet ezeket alakítani 3.3V/8MHz-sre, vagy eleve olyan változatot kell venni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5020) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Rendeltem egy RFID olvasót és kártyákat, amik ma érkeztek meg. A telefonom ugyan azt írja, hogy nem támogatott kártya, de azt kiírja, hogy mifare classic kártya, sorozatszámot, mifenét. Az olvasó semmire sem reagál, sem ezekre, se bankkártyára, se a telefonom nfc-jére nem reagál semmit. A sketch (3 félével is próbáltam) elvileg mifare classic kártyához készült, de az ali-s példasketch-et is próbáltam, és semmi jele a működésnek, csak egy led és az egyik sketch kiírta a reader firmware-ének a számát, tehát valami működés és kommunikáció mégis van. Tehát csak az lehet, hogy az olvasó semmilyen szabványt sem támogat... :W Tud vki segíteni?

(#5021) mArZsi


mArZsi
tag

Üdv Urak!

Egy ESP-12E modulon szükségem lenne még egy GPIO portra, kimenetként kapcsolni. Adott még 9,10,16, amiből 9-et nem sikerült életre keltenem, - wdt resettel elszáll -, másik kettő működik. Viszont most jön a de :) Boot közben mindkettő port magas állapotot vesz fel, amíg le nem fut setupban a digitalWrite beállítás.
Van valamilyen hardveres vagy szoftveres mód ezt kiküszöbölni? :R

(#5022) Tankblock válasza mArZsi (#5021) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

ez melyik modul mert a ESP12E nincs 9,10 GPIO láb kivezetve, csak a ESP12F en.
16 os lábat nem javaslom, ezt használja a ESP.deepSleep is és fenn van tartva weak upra.

Használható a GPIO 12,13,14, 5, 4.. Szerk: ja és a 0,2 is

Max valaki kijavít....

wdt resetet meg sokinden okozhat, hibakódot is nézd meg. miért van a reboot.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#5023) Janos250 válasza mArZsi (#5021) üzenetére


Janos250
őstag

A 12, 13, 14?
A 16 alatt vannak.
Közben látom, már jött jó válasz.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5024) Aryes válasza Aryes (#5020) üzenetére


Aryes
nagyúr

Readerhez ez van írva:
" The card reader and the tags communicate using a 13.56MHz electromagnetic field.
The RFID MFRC522 module supports MF1xxS20, MF1xxS70 and MF1xxS50 tags"

A kártyához meg:
" Chip: FUDAN fully compatible with MF1S50
Operating Frequency:13.56MHz "

Szóval eszerint kompatibilisek, mégse működnek együtt. :(((

(#5025) mArZsi válasza Tankblock (#5022) üzenetére


mArZsi
tag

Elírtam, valóban F ver. Választanék mást portot ha lehetne, de már foglaltak (4,5,12,13,14).

Elejéről indulva, GPIO0 nem lebeghet, felhúzón van, ellenben alacsony szinten progi módba indulna.
GPIO2-n szintén nem lóghat valami csak úgy, mert nem indul a boot, pulldown-al se.
Felhúzóval indul, de ezek nekem nem jók, mert setup lefutásáig magas a jel.
A kód jó, 9 outputra állításra dobja a wdt resetet DIO módban is. Gugli most nem barát.

Marad I2C expander? :F

[ Szerkesztve ]

(#5026) Tankblock válasza mArZsi (#5025) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

beleolvasva a netes fórumba, azt írja h csak megfelelő HW esetén múködik DIO móddal.

Különben jön a wdt reset.

Milyen szenzoraid vannak?

GPIO 0 , 2 között és simán használok I2C protokollt minden gond nélkül.

Szerk forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#5027) Janos250 válasza mArZsi (#5025) üzenetére


Janos250
őstag

Na, ezért várom én, hogy az ESP32 arduinoja részletesebben legyen kidolgozva, és esetleg az ára is lentebb menjen. Rengeteg IO port, beépített WiFi, Bt.
http://www.ebay.com/itm/Espressif-ESP32-ESP-WROOM-32-CE-marked-with-free-adapter-board-/201779855883?hash=item2efb04420b:g:a4UAAOSwjDZYh7Pm

Jelenleg csak kínlódok vele :-(

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5028) tvamos


tvamos
nagyúr

Arduino STAR OTTO board with STM32F469BIT6 MCU and Wi-Fi connectivity
Remelem, jobb lesz majd a tobbi STM32 tamogatasa is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5029) mArZsi válasza Tankblock (#5026) üzenetére


mArZsi
tag

Egy sima ULN-t kapcsolgatnék. 6 csatorna kéne, amiből 5 megvan.
Valószínűleg csak az IDE-nek hülyesége, mert GPIO10 megy.

(#5027) Janos250:
No igen... kell ennek is legalább egy év mire használhatóvá válik, ráadásul az ára is csúnya.

Most jutott eszembe, lehet kettő ilyen marha portot felhasználok és egy XOR kapu kapcsolás lesz a megoldás.

(#5030) Janos250 válasza mArZsi (#5029) üzenetére


Janos250
őstag

"This means that if you want to use the port 9 and 10 ,you need to have the appropriate ESP hardware.
If You don't have, you must connect flash pins (3 - WP and 7 - HOLD) to VCC and dissconect it from ESP8266 chip.
Then you can use these GPIOs 9 and 10,
When flashing firmware you must select DIO mode.
In this case, these two ports are not used to flash, and can be accessed as an additional ports."

https://github.com/SmingHub/Sming/issues/474
Aztán, hogy ez megvalósítható-e a gyakorlatban, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5031) mArZsi válasza Janos250 (#5030) üzenetére


mArZsi
tag

Igen, olvastam én is. Kezdődik a gányolás :D

(#5032) fpeter84 válasza Janos250 (#5030) üzenetére


fpeter84
senior tag

egyszerűsítve: a flash bekötése lehed DIO vagy QIO, vagyis 2 vagy 4 parallel adatvezetékes. Ha DIO bekötése van, akkor a QIO-hoz kötődő plussz 2 láb GPIO-ként is használható. Ha alapból QIO a bekötés akkor max hardver gányolással lehetne hozzájutni...

(#5033) Janos250 válasza Aryes (#5020) üzenetére


Janos250
őstag

Én másik fajtát próbáltam. Abban eleve van egy STM8, ami elvileg kezeli, de idegbaj . :((
Két kártyám van, azokat kb 1 cm távról tudja olvasni, ha ERŐS tápot adok neki. USB tápjával semmi.
A marék kulcstartóból az életben egyszer egyet sikerült olvasni, de lehet, hogy az is a mellette lévő kártya volt.
Soha többé se olvasni, se írni nem tudom őket. Arduinoval még nem is próbáltam, az Icstation oldaláról letöltött PC-s test programmal próbálgattam.
Telefonnal hogyan tudod ezeket a kártyákat olvasni?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5034) Aryes válasza Janos250 (#5033) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm a választ!

"Telefonnal hogyan tudod ezeket a kártyákat olvasni?"
NFC van a telefonomban, de jó eséllyel a tiédben is. Olvasni, írni csak a támogatott chipeket tudja, de érzékeli azt, amit elé rakok és legalább a sorozatszámot kiolvassa, tehát a kártya működik.

"ha ERŐS tápot adok neki. USB tápjával semmi."
Ez még véletlenül sem jutott volna eszembe, hogy a kakaó kevés neki...!
Viszont azt nem tudom, hogy hogy a túróba adjak neki erősebb tápot... Stabil 5V-ot csak USB-ről tudok csapolni. Illetve van egy ilyen motor driverem, esetleg, ha már megvettem, lehet befogom erre. :)
A helyzetet árnyalja, hogy 5V-ról így is piszkosul melegszik a chip az antenna közepén (az adatlapja szerint 3,3V-ról, és 5V-ról is üzemeltethető, külön 5V és 3,3V bemenet van is rajta), félek, hogy megsütöm. Egyáltalán normális ez a melegedés?
Ha 3,3V-ot adnék neki, de a bemenetekre 5V megy az arduino kimeneteiről, attól gondolom tönkremegy?

(#5035) Janos250 válasza Aryes (#5034) üzenetére


Janos250
őstag

Én csak a földet közösítettem, a stabil 3.3V-ot külső tápról adom.
5V-al egyik egyszer elkezdett füstölni, mert az egy régebbi példány volt, azon még volt egy led, az füstölt el. Azóta már lehagyták a ledet, csak a helye áll üresen.
Az enyém kissé más, mert egy segéd proci is dolgozik benne. Elvileg. Info hozzá gyakorlatilag semmi, csak egy Rc522Manager.exe PC program, abból lehet silabizálni logikai analizátorral a dolgokat, de elég macerás.

Az enyém ez:
http://www.ebay.com/itm/NFC-RC522-13-56-Mhz-RFID-Modul-Reader-Module-UART-TTL-Support-S50-S70-Arduino-/262721211847?hash=item3d2b678dc7:g:OhYAAOSw44BYLA5r

Tápot meg ilyeneket használok:
http://www.ebay.com/itm/142115713794?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=441196564265&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/131751880871?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/best-Mini-3A-DC-DC-Converter-Adjustable-Step-down-Power-Module-replace-LM2596s-/131993566678?hash=item1ebb6dfdd6:g:b4wAAOSwKOJYHSBt
http://www.ebay.com/itm/NEW-Professional-1-23-30V-LM2596-DC-DC-Adjustable-Power-Step-down-Module-/322317977619?hash=item4b0ba60813:g:YYkAAOSw5cNYHZx4

Meg jóval erősebbet is, de azt hirtelenjében nem találom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5036) Aryes válasza Janos250 (#5035) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! Akkor jól értem, hogy nem baj, ha 3,3V tápot kap és 5V megy a bemeneteire?

(#5037) icemad válasza Aryes (#5034) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tápra vannak egész jó barkácsmegoldások. Pl ez : [link]

(#5038) Aryes válasza icemad (#5037) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó ötlet, köszi! Van is egy ilyen régi tápom, már rég keresem a helyét.
Ha már barkács: van két szétszedésre váró működő multifunkciós nyomtatóm (mindkettő fejhibás). Tudtok ötletet adni, hogy a motorokon kívül mit érdemes még kitermelni belőlük?

(#5039) icemad válasza Aryes (#5038) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. A szkenner részből kiszeded a lámpát. Számítógép asztalnál a billentyűzet vilagitashoz tökéletes. (amelyik kihúzható billentyűzettartós) Esetleg az üveg lap vagy plexi is jó lehet valamire. (én multi-touch vezérlőt csináltam belőle.) Ha van rajta színes kijelző, én azt is menteném. A motorokhoz a fogaskerekeket se hagyd ki. Eléggé sok alkatrésze felhasználható.

[ Szerkesztve ]

(#5040) fpeter84 válasza Aryes (#5036) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem szerencsés, a legtöbb félvezető max tápfesz+0.3V-ot tolerál hivatalosan a bemeneti lábain - kivéve ha kifejezetten le van írva hogy "5V tolerant" a 3.3V-os mikroproci egyes lábain... Tegyél rá ellenállás feszosztót amit ~3V környékére be tudsz lőni, akkor garantáltan nem okoz károsodást...

(#5041) Aryes válasza fpeter84 (#5040) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ennél egyszerűbb, ha 5V-tal táplálom meg, van külön 5V tápfesz és az adatlapja szerint 5V toleráns, csak az nem világos, hogy ezt csak 5V tápfesz esetén tudja, vagy 3,3V esetén is. De mivel eleve gyanús, hogy nem kap elég kakaót 5V alatt sem (pedig az adatlapja szerint max áramfelvétele 30mA?!), talán felesleges is próbálkozni a 3,3V-tal.

(#5039) icemad: kb. ezekre gondoltam én is (a lámpa pont jól is jönne az íróasztalomhoz, de mivel kell azt meghajtani? ).
Az elektronika mennyire újrahasznosítható? Gondolok itt pl a motorok driverére, esetleg a tápra...

(#5042) icemad válasza Aryes (#5041) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lámpára egyik megoldás: [link]
Ebben bemutatják, hogy a scanner lámpákat hogy lehet vezérelni arduinoval. Mivel ezekben nagyrészt rgb ledek vannak, egész klassz dolgokat lehet fabrikálni.
Az elektronikát passzolom, sajnos ez gépenként nagyon eltérő. Ami még hasznos lehet ilyen gépekből azok a csatlakozók és a gombok, kapcsolók. Pl. A billenőkapcsoló, ami azt figyeli, hogy van e a nyomtatóban papír. Ezzel és a lámpával, már megoldható, hogy ha pl. kihúzod a billentyűzet tartót, akkor kapcsoljon a lámpa. Stb.

(#5043) Janos250 válasza Aryes (#5041) üzenetére


Janos250
őstag

Én a bolhapiacon vásárolt nyomtató és scaner tápokat (is) használok, azzal táplálom meg a korábban linkelt DC/DC konvertereket.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5044) Aryes válasza icemad (#5042) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg, köszi a tippeket!

(#5045) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv!

A microsoft oldalán találtam egy király kiindulási pontot [link]

Itt körülbelül arról van szó, hogy az Arduino valamilyen kapcsolaton keresztül kommunikál egy host PC-vel. A host PC-n fut valamilyen alkalmazás, ami adja az utasításokat az Arduinonak. Ez azért vonzó, mert windows 10 környezetben nem kell portolni az alkalmazásokat, és pofon egyszerű összerakni egy alkalmazást mondjuk telefonra. Viszont ebben az esetben a kommunikáció csak BT-re vagy Wifire korlátozódik. Itt akadtam el, hogy egy ESP 8266-01-es modult rá lehet valahogyan venni, hogy úgy tudjon működni, mint egy wifi shield ?

Valahogy úgy kellene működtetnem, hogy egy láthatatlan réteget hozzak vele létre az Arduino és a host PC között, ami csak az adatokat továbbítja. A Micorosftnak megvan erre a library-je a hivatalos Wifi shieldhez, ami a Standard Wifi Firmata névre hallgat. Nem tudom mennyire érthető az, amit kifejtettem. :D

PS4

(#5046) Janos250 válasza mrhitoshi (#5045) üzenetére


Janos250
őstag

Arduino (ESP) oldaláról semmi gond, akár servernek, akár clientnek állítod be a panelt, egyszerűen "WEB lappal" megy a dolog. Ha server az ESP, akkor ha valahonnan lekérdezed, akkor a válasz hetedik sora a számodra lényeges infó, a többi a körítés. Ha client az ESP, akkor az url után írhatod a továbbítandó adatot.
A PC-s részét nem tudom, mi a laborban a készülékek egymás közötti kommunikációját, illetve a távolról lekérdezést (böngészőből) oldjuk meg így. PC-re úgy visszük fel, hogy az egyik ESP soros vonala soros/USB átalakítóra, az USB vége meg a PC-be. Virtuális com port. Mindenesetre a linkeden lévőt majd átbogarászom, mert érdekesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5047) Aryes válasza mrhitoshi (#5045) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg pont most ismerkedem a scratch for arduino-val, onnan ismerős ez a Firmata szó, ezt kell az uno-ra feltölteni és pc-ről lehet scratch-ben, grafikus környezetben programozni. Ez a gyerekemnek lenne érdekes. Hátránya, hogy usb-re kell kötni a cuccot. Viszont állítólag lehet Bluetooth modult használni, virtuális com portnak.

És itt merült fel bennem, hogy Bluetooth com porton keresztül a felprogramozása is megoldható lenne egy arduinonak? Mert akkor ha van a gépben Bluetooth, nem kéne az usb kábelt dugdosni folyton. Szerintetek működhet a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#5048) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

ESP8266-os mini ed normal meretu kiepitessel is van egy problemam, hatha lattatok mar ilyet. Egy egyszeru web szervert szeretnek belole, wifon felcsatlakozik, webszerveren egy hello worldd-ot kiir.
Ami a gond: wifire fellep, kap ip cimet, amin pingik is. 80-as portja nyitva, de semmire se hajlando valaszolni. Se bonhedzok se egy telnet IPCIM 80-ra nem ad valaszt. Telnetnel kapcsolat retjejon, veirok egy get-et, es nincs valasz. Ezer, masnak mukodo peldaval probalkoztam, de egy se mukodik ettol a ponttol. Van valami gobd ezekkel ami ezt tudja? Esetleg valami firmware vagy barmi amit frissitenem kellene?

Koszi

(#5049) Tankblock válasza vitezlejszlo (#5048) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Először próbáld e,g az arduino IDE lévő Webserver példa sketch et rátölteni.
Ha belenézel a kódba akkor látni fogod, hogy melyik elérési utvonalon fog a webserver kommunikálni, a többire valami hibaüzenetet fog dobni.

Release the Beast....

(#5050) Janos250 válasza vitezlejszlo (#5048) üzenetére


Janos250
őstag

Így csináltad?

WiFi.mode(WIFI_AP); // AccessPoint
WiFi.softAP("proba1","12345678"); // SSID, pw
server.begin(); // start the HTTP server
server.on("/", handle_index);

Ha van handle_index nevű függvényed, a defalut IP-re (http://192.168.4.1) mennie kell.
A handle_index füügvényben kell lenni egy:
server.send(200, "text/html", s);
-nek, ahol az s tartalmazza azt a html kódot, amit kell küldenie a kliens felé.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.