Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Gergosz2 válasza powerwade (#2446) üzenetére


Gergosz2
veterán

alin kapni már wifiképes érintős/billenős fali kapcsolókat. Személy szerint ebbe az irányba mennék.

(#2450) Shalabala
Nem jó COM portot állítottál be, vagy nem raktad fel az Arduino USB driverét.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2452) wmati


wmati
addikt

Van egy ESP-12 modulom, ESP8266Flasherel fel raktam a nodemcu_float_0.9.6-dev_20150704.bin itt el akadtam hogy kéne folytatnom ? Odáig el jutottam hogy Esplorert kéne használnom de nem tudom rá venni hogy kapcsolódjon a modulhoz.

(#2453) Shalabala válasza Gergosz2 (#2451) üzenetére


Shalabala
újonc

Köszönöm szépen! :)

(#2454) tvamos válasza Gergosz2 (#2451) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen alis, ebay-es cuccokban en nem biznek annyira, hogy otthon a falba epitsem. :/

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2455) Gergosz2 válasza tvamos (#2454) üzenetére


Gergosz2
veterán

Pedig vannak jók. Pl. Livolo kapcsolókat onnan vettünk és teljesen jók.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2456) powerwade válasza Gergosz2 (#2455) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Erről a Livolo-ról valami pontosabb tanácsod? OpenHAB környezetbe akarnám beilleszteni - ha nem csak a saját vezérlőjével működik. Talán jobb is, hogy nem én építek ilyet Arduinoval :) Ezt a Nexa-t is jól megvizsgálom, úgylátom nekik is van kapcsolójuk. Egyébként rPi a vezérlőm.

Bár ezt inkább egy másik topikban kellene, azt hiszem :)

[ Szerkesztve ]

(#2457) Janos250 válasza wmati (#2452) üzenetére


Janos250
őstag

Az ESP12 használható az Arduino IDE-vel, "Arduinoként". Én ezt javasolom, mert rengeteg info és könyvtár van hozzá. Én is ezt használom. Egy USB-serial konverter kell hozzá, amit 3.3 V-ra be lehet állítani. Az ESP12 3.3 V-al működik!!!!!!
Nekem az FTDI csipes konverterrel működik, egy másikkal nem sikerült életet lehelnem bele.
WiFi szerverként használom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2458) wmati válasza Janos250 (#2457) üzenetére


wmati
addikt

Ha már fel raktam a nodemcu_float_0.9.6-dev_20150704.bin mire kell le cserélnem ?

(#2459) Janos250 válasza wmati (#2458) üzenetére


Janos250
őstag

Most mennem kell, délután leírom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2460) wmati válasza Janos250 (#2459) üzenetére


wmati
addikt

Kösz előre is!

(#2461) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan kell, vagy hol találok olyan programot amivel adót időben egy relét be tudok kapcsolni egy másik adott időben ki tudom kapcsolni.

Egyelőre Uno r3 az alap, amihez DS1307 adja az órát.

köszönöm

(#2462) zka67 válasza Neoka (#2461) üzenetére


zka67
őstag

(#2463) Neoka válasza zka67 (#2462) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszi, hasonlóm már van.
Ardunioval szeretném megoldani.

(#2464) zka67 válasza Neoka (#2463) üzenetére


zka67
őstag

Ardunioval szeretném megoldani.

Inkább megoldatni mással, nem...?

(#2465) Neoka válasza zka67 (#2464) üzenetére


Neoka
aktív tag

Inkább megoldatni mással, nem...?
Pont azért kérdtem segítséget, mert magamtól nem megy.

Netán ez problémát okoz számodra, hogy segítséget kértem a fórumon?

[ Szerkesztve ]

(#2466) Neoka válasza Neoka (#2465) üzenetére


Neoka
aktív tag

kérdtem = kértem

(#2467) zka67 válasza Neoka (#2465) üzenetére


zka67
őstag

Netán ez problémát okoz számodra, hogy segítséget kértem a fórumon?

Nekem nem probléma, de így, hogy egyáltalán nem értesz a programozáshoz, semmi általad elkészített forráskódot nem tudsz mutatni, szerintem adj fel egy hirdetést, hogy ennyi meg ennyi pénzért keresel valakit, aki megírja neked az általad kívánt programot.

Részemről a téma lezárva.

(#2468) tvamos válasza Neoka (#2465) üzenetére


tvamos
nagyúr

Annyit arulj mar el, hogy hol tartasz a programozasban! Vagy ugy gondoltad, hogy letoltod az egeszet valahonnan? Vagy mit szeretnel pontosan?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2469) Gergosz2 válasza Neoka (#2463) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért ezt tényleg nem nehéz kivitelezni. Ha nem értesz az arduinohoz, meg abszolút nem programoztál még akkor szerencsésebb ha nekiállsz tanulni. Rengeteg tutorial van a neten.

Saját meglátásom szerint ez a topik arra szolgál, hogy arduinos kalandjainkat megdiskuráljunk, illetve, ha valaki elakad, akkor segítünk továbblépni, persze ha tudunk. Nem sértésnek akarom mondani, de egy-az-egyben ugyanilyen kéréssel állított be talán fél éve egy fórumtárs, aki egy akváriumhoz szeretett volan relés kapcsolgatást megvalósítani. Alapvető prog tudás hiányzott és még az arduinot sem ismerte. Készségesen segítettem neki, de egy ponton fogtam és hagytam az egészet, mert a legalapvetőbb dolgokat sem értette, nekem meg egyszerűen már nem volt kedvem hozzá.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2470) Neoka válasza zka67 (#2467) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm a segítséged. Igazán hasznos volt.

Akkor nem tőled kérdezem!!!!!
Hanem aki segíteni is szeretne.

Az Aurdoinoról kb 1 hónapja hallottam először, most próbálom a programozását megismerni. Eddig csak más fórumokról, hazai és külföldiről próbáltam az általam használni kívánt programokat megérteni és használni. régen tanultam programozni C+-ban.

ha jól értem itt adom meg változókat, amiket használni szeretnék:
//Vilagitas
byte vilbeora;
byte vilbeperc;
int vil_be = vilbeora*60+vilbeperc;
byte vilkiora;
byte vilkiperc;
int vil_ki = vilkiora*60+vilkiperc;
byte vil_rele = 4;

Nem biztos, hogy jól gondolkodtam, de én a void setup részben adtam meg az értékeiket. Ha később más időt akarok megadni, akkor változtatni tudjam.

digitalWrite(vil_rele, HIGH);
pinMode(vil_rele, OUTPUT);
vilbeora=22;
vilbeperc=04;
vilkiora=22;
vilkiperc=05;

Itt akadtam el.
Hogyan tudom itt az aktuális időt megmondani neki?

if ((aktido >= vil_be) && (aktido < vil_ki))
{
digitalWrite(vil_rele, LOW);
}
else
{
digitalWrite(vil_rele, HIGH);
}

Gergosz2: Azért írtam ide, mert a PH-n eddig mindig jó fej és segítő emberekkel akadtam össze. Gondoltam most sem lesz másképp.
Köszi a tippet. Visszanézem azokat a beszélgetéseket. Hátha megtalálom és azokból kiokoskodom ami nekem kell.
Lehet annak aki nap mint nap benne van a programozásban, nem gond egy ilyen progit megírni. A tudásom megkopott már. Elég rég nem programoztam.

tvamos: remélem részben választ kaptál ebből. Úgy gondoltam lesznek hasonló programok, program részek amiket átalakítva meg lesz az amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#2471) tvamos válasza Neoka (#2470) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem, ott vannak a mintaprogramok, azokat nézegesd meg először.
LED villogtatás, egyszerű soros kommunikáció, mert az jó debuggoláshoz, ilyesmi.
Esetleg az ingyenes arduino tanfolyam...

Meg jo lenne, valami rendszer leírás is.
Ha később más időt akarok megadni, akkor változtatni tudjam.
Ezt valami gombokkal akarod?
Hogyan tudom itt az aktuális időt megmondani neki?
Nem azt írtad, hogy van valami rtc-d?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2472) gyapo11 válasza Neoka (#2470) üzenetére


gyapo11
őstag

A lényeg ez:
#include <DS3231.h>
#include <Wire.h>

void setup() {Serial.begin(115200);}

void ReadDS3231()
{
int minute,hour;
minute=Clock.getMinute();
hour=Clock.getHour(h12, PM);
Serial.print(hour,DEC);
Serial.print(':');
Serial.print(minute,DEC);
}
void loop() {ReadDS3231();delay(1000);

Ez a 3231-es óramodullal működik. Van egy függvény, a ReadDS3231, ami beolvassa a percet és az órát, a két változó értékét lehet fölhasználni az időablak kijelölésére, amikor a relé be vagy kikapcsolt állapotban legyen.
Valahogy így (22 óra 10 perctől 23 óra 20 percig legyen bekapcsolva):
if(hour==22 && minute==10) {digitalWrite(rele, HiGH);}
if(hour==23 && minute==20) {digitalWrite(rele, LOW);}
Ha másodpercenként olvasod ki az időt, akkor 59-szer fogja bekapcsolni, és 59-szer kikapcsolni abban az egy percben, amikor a feltétel igaz, de ez nem gond. Minden más időpontban egyik feltétel sem igaz, tehát nem történik semmi, a relé marad abban az állapotban, amiben éppen van.
A teljes példaprogramot itt találod.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2473) Janos250 válasza Janos250 (#2459) üzenetére


Janos250
őstag

Fel kell rakni a számítógépre az Arduino IDE-t:
http://arduino.reviewsoft.com/download/
Innentől kezdve a panel komplett kisgép, programozható C++-ban.
A számítógéphez USB-TTL átalakítóval kell csatolni.
Vigyázz, 3.3 V-os!
Elég jó leírás van itt:
http://arduino-er.blogspot.hu/2015/05/arduino-esp8266-simpe-web-server.html
Meg itt:
http://www.tavir.hu/iot-0
Le van írva az AT parancsokkal vezérlés is, de mióta megoldott az önálló kezelés, azt célszerű választani.
Nálam a program eleje:
#include <ESP8266WiFi.h>
#include <WiFiClient.h>
#include <ESP8266WebServer.h>
WEB szerver használathoz, ezek szükségesek.
Pesten élsz, vagy vidéken?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2474) Janos250 válasza wmati (#2458) üzenetére


Janos250
őstag

Bocs, de elnéztem a kattintást és saját magamnak válaszoltam, de itt megtalálod.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2475) Janos250 válasza Neoka (#2470) üzenetére


Janos250
őstag

Ez is elég jó leírás:
http://tronixstuff.com/2014/12/01/tutorial-using-ds1307-and-ds3231-real-time-clock-modules-with-arduino/

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2476) wmati válasza Janos250 (#2473) üzenetére


wmati
addikt

Köszi de még reszelnem kell egy kicsit :/

Vidéki vagyok de szoktam Pesten mocorogni.

(#2477) Janos250 válasza wmati (#2476) üzenetére


Janos250
őstag

Ezek közül az elsődlegesen "reszelendő" az "espcomm_sync failed".
Ez azt jelenti, hogy nem sikerült a kapcsolat a számítógép és az esp8266 között,
Ez korábban nekem is sok fejfájást okozott. Lecseréltem egy másikra (erre FT232RL) a PL2303 Prolific típusút, mert azzal látszólag működött, de ezt a hibajelzést adta.
Más lehetséges okok:
Az esp8266-nak KÜLÖN 3.3 V-os táp kell, nem elég neki az USB-TTL konverter adta táp.
Tehát
USB ESP
GND GND
RX TX
TX RX

Tápot nem szabad összekötni.
Elvileg (ezt nem próbáltam) megfelelő konverter esetén a konverter átállítja (kontroll vonalak bekötésével)
az ESP-t programozó üzemmódba. Én a kézi módszert használom: GPIO0 földre kötve, majd UTÁNA reset.
Ezzel programozó üzemmódba áll, és nem lesz a fenn hivatkozott hiba.
Felprogramozás után a GPIO0 - föld csatolás megszüntetve, újabb reset (RST földhöz érintve, picit várni, majd elengedni) és az ESP-ben lévő program elindul.
Egyebek:
Gondolom, a hozzá árult kis panelra raktad fel az ESP12-t. Azon van 3 SMD ellenállás, amiből a középső 0 ohm (rövidzár). Ennek akkor van szerepe, ha a panel hátuljára teszel fesz. szabályzót, mert akkor a panel tápja nem egyenlő az ESP12 tápjával, tehát ezt az ellenállást ki kell venni.
Viszont én még olyan embert nem láttam, akinek ez jól működött, tehát a panelra is 3.3 V szabályozott tápot kell adni.
A másik két ellenállás: jobboldali földre (GPIO02), bal oldali magasra (CH_PD) húzó.
Ami nálam sokat javított a helyzeten:
RESET állandó felhúzása HIGHra .3k-10k értéket írnak, tapasztalatom is ez.
Táp és föld közé kondi berakása.
A reset megoldása nem egyszerű érintéssel, hanem az ellenállással felhúzott reset láb kapcsolóval földre vitele, a kapcsoló két lába között kondival pergésmentesítve.
Na, ennyit, mert nem tudom, hogy itt mennyire morcosak a modik, mikor törlik.
Ha gond van, írj. Mindenképpen össze fog jönni.
Amiket leírtam, nem csupán itt-ott olvasott dolgok, hanem SAJÁT tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2478) Neoka válasza gyapo11 (#2472) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséged.
Kiindulásnak ez már elég lesz nekem. (szerintem) Ma számolgattam, hogy több mint 15 éve programoztam C+-ban, így az emlékeim megkoptak már :)
De így már el tudok indulni.

tvamos:
A példa programokat már nézegetem egy hete.
A ingyenes tanfolyamra még nem iratkoztam be, de már rátaláltam.

rendszer alatt erre gondolsz?
- Uno r3
- DS1307
- hőmérő modul (most fejből nem tudom a típusát)
- 2 soros LCD kijelző
- 4-es relé modul

Nem szeretnék gombokat.
A célom az lenne, hogy az óra DS1307 méri az időt, és a programban megadom neki, hogy melyik relét mikor kapcsolja be illetve ki.
pl
1-es relé világíts: 10:00 - 19:00
2-es relé felszín szívó - ezt többször kell 10 percre bekapcsolnia/nap. 11:00 -11:10, 12:00 - 12:10, 16:00 - 16:10

e mellett a kijelzőre szeretném kiíratni a víz hőmérsékletét, de ez még hátra van :)
előbb a reléi időzítés, aztán jöhet a hőmérő

Janos250 A linkeket meg fogom nézni, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2479) wmati válasza Janos250 (#2477) üzenetére


wmati
addikt

Köszönöm még egyszer sikerült megoldanom jelenleg egy acces point fut rajta arduino példa programok közül , szerintem most már rendbe lesz. Külső 3.3 voltot adtam neki mert eszközköz kezelőben mindig el dobta usb-s átalakítót kiderült azért mert CH340G (WCH) kevés neki.

(#2480) Janos250 válasza wmati (#2479) üzenetére


Janos250
őstag

:)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#2481) tvamos válasza Gergosz2 (#2434) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nincs ilyen... app inventoros topic valahol? Megakadtam. Tuti nem bonyolult, csak nem talalom, hogyan tovabb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2482) soldi3r


soldi3r
veterán

Nagy orommel ratalaltam a topikra, de az utolso oldalt visszaolvasva valoszinuleg nem itt kell majd segitseget kernem :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#2483) Flashback


Flashback
addikt

LEDes téma

Mekkora lehet egy Arduinóval vezérelt, WS2812b-s ledsor? Úgy értem mennyi lehet egymás után fűzni 512,1024?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2484) zka67 válasza Flashback (#2483) üzenetére


zka67
őstag

Szia, adatátvitel szempontjából nincs korlátozva, csak a felvett áram miatt érdemes nem túl hosszú tápszakaszokat csinálni. A ledelk számával fordított arányban csökken a frissítési frekvencia, azaz minél több leded van, annál lassabban tudod változtatni a színeket.

(#2485) DrojDtroll válasza soldi3r (#2482) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Miért miben kellene a segítség?

(#2486) soldi3r válasza DrojDtroll (#2485) üzenetére


soldi3r
veterán

Egyelore semmiben, csak most kezdtem foglalkozni a dologgal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2487) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Meg jött az esp8266 modulom. Van ezen valamilyen firmware gyárilag vagy kell rá tölteni ftdi-vel?

(#2488) zka67 válasza soldi3r (#2486) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ha az én hozzászólásom tántorított el a topiktól, akkor azt hagyd figyelmen kívül, az ilyen hsz-ek itt nem szokásosak, csak az illető szerintem nem a topikhoz tartozó kérést tett fel. Nulla saját kóddal kész megoldást nem itt szoktak keresni, hanem az álláshirdetés rovatban.

Ha elakadsz valahol, vagy bármilyen kérdésed lenne, nyugodtan tedd fel itt, biztosan fogsz kapni segítséget.

(#2487) Pulsar: Szia, van rajta, nem kell rátöltened semmit. Működik kliens és szerver módban is, nem kell hozzá semmilyen mókolt fw.

Egy kis segítség a parancsokhoz: ESP8266 - AT Command Reference

[ Szerkesztve ]

(#2489) Flashback válasza zka67 (#2484) üzenetére


Flashback
addikt

Csak kell lenni valami címzésnek ami limitálja a darabszámot. Különben hogy adnád meg egyes ledek színét?!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2490) zka67 válasza Flashback (#2489) üzenetére


zka67
őstag

Nincs címzés, nézd meg a chip adatlapját, hogy hogyan is működik. Amíg kapja az adatot, addig mindig tovább is küldi az előző adatot, ha pedig sokáig LOW a Din bemenet, akkor érvényesíti az adatot a chip. Remélem érthetően fogalmaztam meg.

(#2491) Flashback válasza zka67 (#2490) üzenetére


Flashback
addikt

Oké de akkor hogy tudsz külön-külön színt beállítani nekik?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2492) Pulsar válasza zka67 (#2488) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm szépen :R

Az AT parancsokat az arduino programba szeretném írni, egy dht szenzorral hőmérőt faragni belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#2493) Neoka válasza soldi3r (#2482) üzenetére


Neoka
aktív tag

Hali, szerintem ne vegye el a kedved.
A PH-n sok segítő ember van. Ha kérdezel valaki fog tudni segíteni.:)
Sajna egyelőre nem én leszek az embered.

Már én is írom a saját kódomat, hogy megfeleljek a fórum elvárásainak;)

[ Szerkesztve ]

(#2494) zka67 válasza Pulsar (#2492) üzenetére


zka67
őstag

Szia, hogy ne szívasd magad, szerintem először próbáld ki egy soros átalakítóval és egy terminál programmal, hogy hogyan is működik. Ha kell esetleg egy jó terminál program, én írtam egyet, mindenkinek ajánlom. Innen tudjátok letölteni, a programcsomag többi részét legfeljebb nem használjátok. 8051-es sorozatú mikrokontrollerekhez Pascal és Assembler IDE, beépített szimulátorral, azaz az áramkör megépítése nélkül ki tudjátok próbálni azt, mindenféle perifériákkal.

(#2491) Flashback: A WS8212 adatlapján megtalálod a választ 4. és az 5. oldalon. Egyszerűbb, ha megnézed, mint hogy én kezdem el itt magyarázni.

(#2495) Pulsar válasza zka67 (#2494) üzenetére


Pulsar
veterán

Ezt arra gondolod, hogy ha nem működne mondjuk a modul?
Egyébként magán az arduinon keresztül is lehet tesztelni soros terminálon? Vagy csak FTDI-vel?
Köszi a progit, meglesem otthon, bár otthon csak linux van ;)

(#2496) Tankblock válasza Flashback (#2483) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

A limitet a RAM mennyisége fogja meghatározni.

1 LED RGB vezérléséhez 3 v 4 byte memória kell és van összesen 2k az UNO ban.
A megtáplálását semmiképpen se az arduinón keresztül tedd meg, mert nem fog menni.

1 W2812b LED 3 * 20mA = 60mA számolhatsz, szóval 100 LED nél már 6A lesz a maximális áramfelvétel.

Release the Beast....

(#2497) zka67 válasza Pulsar (#2495) üzenetére


zka67
őstag

Nem, a modul biztosan működni fog, csak ha eddig még nem használtad, szerintem egyszerűbb terminálon keresztül "megismerkedni" vele. Elég egy elgépelés, egy rossz karakter és nem azt fogja csinálni amit szeretnél, és órákig keresheted a hibát.

(#2498) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Próbálom összerakni a programom.
Egyelőre D1307-es óramodulom van.
1. Az alábbi elgondolás alapján próbálom megírni a relé vezérlést, de valami nem kerek.
a példa szerint 21:12 és 21:13 között kellene a relének behúznia, de nem történik semmi.

Nem másolnék be mindent, de ha úgy egyszerűbb akkor bemásolom az egész kódot.
#include "RTClib.h"

byte vbeHH;
byte vbeMM;
byte vbe;
byte vkiHH;
byte vkiMM;
byte vki;

void setup()
{
RTC.begin();
digitalWrite(vrele, HIGH);
pinMode(vrele, OUTPUT);
vbeHH=21;
vbeMM=12;
vkiHH=21;
vkiMM=13;
vbe = vbeHH*60+vbeMM;
vki = vkiHH*60+vkiMM;

if (! RTC.isrunning()) {
Serial.println("RTC is NOT running!");
// following line sets the RTC to the date & time this sketch was compiled
RTC.adjust(DateTime(__DATE__, __TIME__));
}

void loop()
{
if ((now.hour()*60)+now.minute()>=vbe && (now.hour()*60)+ now.minute()<=vki)
digitalWrite(vrele,HIGH);
else
digitalWrite(vrele,LOW);
delay(1000);
}

Kérhetnék ebben segítséget?

[ Szerkesztve ]

(#2499) razorbenke92 válasza Tankblock (#2496) üzenetére

Azon felül, hogy már a Rambó ( ;] ) is elég sokat lehet kezelni, az is csak akkor korlát, ha az arduinon lokálisan akarod tárolni folyamatosan a megjelenítendő LED szín variációt a szalagra. Ha az arduino csak az interfész a LED-ek vezérlésére, vagy nem akarod tárolni a fényfüzér színkombinációját, akkor végtelen sokat tudsz kezelni vele. Ha még nem nézted meg az adatlapot, röviden összefoglalva soros a protokol láncolva, azaz van egy bemenő szín, amit magára vesz, és van egy kimenő, ami az előző színe volt. Ezt továbbítja az utána lévő bemenőjére. Indukcióval (nem a Faraday félével, hanem a Pascaléval) bizonyítható, hogy tetszőleges n-t választva n+1 darabbal is működik, tehát végtelen nagy számú üzemeltethető így.
Pontosabban akkor pedig a vezérlő PC ramja lesz a korlát, de szerintem az egész íbéjen nincs annyi RGB led aminek a kiosztása betelítene egy 8 gigás ramot :D Ha mégis van, akkor is meg kell várni PaksII-t vele.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2500) Flashback válasza zka67 (#2494) üzenetére


Flashback
addikt

:R Azthiszem megértettem: Tömören röviden a led mindig lecsíp 24bitnyi infót és azt alapján beállítja magát a többit meg továbbküldi.
Akkor igazából a frissítés fogja meghatározni a maximális ledek számát egy "fűzéren".

Mi van akkor ha egy led "kiég"? Az infó tovább tud menni vagy szakadás lesz?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.